Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hastánc: az örök nőiesség

Torolt_felhasznalo_956463
Torolt_felhasznalo_956463
Létrehozva: 2005. február 28. 09:23
Sziasztok!

Gondoltam létrehozok egy olyan oldalt ahol, bárki elmondhatja a véleményét e műfajról.
Én személy szerint nagyon szeretem a hastáncot a kúltúrájával és mozgásművészetével együtt.
Szóval, ha bárkinek van kedve hozzá szólni a témához-kultúrált módon- azt szívesen várom!
  1. 2005. február 28. 12:1926.
    Jo, megprobalom majd leirni! Csak most van egy kis dolgom, de nem felejtem el, ok? ;) Aztan lehet, hogy valami tök mas, de tök jo jön majd ki belöle, ki tudja. . . ? ;)))
    előzmény:
    aditte (24)
     
  2. 2005. február 28. 12:1125.
    www. mazika. com
    www. mazikaty. com

    Nagyon sok arab zene van, az oldalak angol nyelvűek, regisztrálni kell egy email címre, és napi 20 dalt tölthetsz le ingyen. (a meghallgatás is letöltésnek számít)

    Én nagyon szeretem Sherin-t, Hakim-ot, és Nancy Agramot (néhol Ayram).

    Ez utóbbi kicsit pop-os, vannak szép "karozós" számai és gyorsabbak is.

    Üdv, és jó táncolást Ginea
    előzmény:
    aditte (18)
     
  3. 2005. február 28. 12:1024.
    Aztán lehet, hogy egy totál egyedi lenne, mire átjön hozzám. . . :)))
    előzmény:
    aditte (23)
     
  4. 2005. február 28. 12:1023.
    Hát próbáld leírni. . . legalább megtudom, ti milyen szakszavakat használtok. . . :)))
    előzmény:
    Szilvoka_1 (22)
     
  5. 2005. február 28. 12:0822.
    en szivesen megmutatnam a mi koreografiankat, de hogy. . . ? Legfeljebb leirni tudnam, kerdes, hogy az alapjan el lehete tancolni. A kezdö koreografiank fatyol nelkül volt, de tenyleg nagyon alap mozdulatokkal. A halado szuper koreografia, de a fele fatyollal van. De az elsö feleböl te is vehetnel ötleteket.
    előzmény:
    aditte (21)
     
  6. 2005. február 28. 12:0521.
    Én sem szeretem, amiben énekelnek. . .
    előzmény:
    Szilvoka_1 (20)
     
  7. 2005. február 28. 12:0220.
    Nekünk a tanarnönk azt mondta, hogy a "profik" enek nelküli zenere szoktak tancolni. A pontos magyarazatat nem ertettem ennek, de az biztos, hogy enek nelküli koreografiaban jobban ervenyesülnek a mozdulatok. Az enek talan kicsit elvonja a figyelmet a tancrol.
    előzmény:
    aditte (18)
     
  8. 2005. február 28. 12:0019.
    Probald meg Belly dance vagy Oriental, vagy Bauchtanz vagy arab dance alatt ill. ezek kombinacioja is szokott lenni ;) Söt, neha Shakira cimszo alatt rejtöznek a hastanc videok. Sok sikert! :)
    előzmény:
    aditte (15)
     
  9. 2005. február 28. 12:0018.
    Először is talán a zenét kéne kiválasztani. . . :)
    Vmi gyorsabbra gondoltam. . . amire lehet rázni is, lötyögtetni is. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. február 28. 11:5917.
    Ez nagyon jó! :)
    Csak nem mindegy, hogy mire mit táncolok ugye. . .
    És nemtom összekötni a mozdulatokat, még ha lennének 5leteim, hogy melyik jöjjön melyik után. . . :))) De még 5letem sincs. . .
    előzmény:
    Szilvoka_1 (13)
     
  11. 2005. február 28. 11:5816.
    köszi, ismerem őket, csak sajna helyileg nagyon kiesnek. . . :(
    előzmény:
    Ginea (14)
     
  12. 2005. február 28. 11:5715.
    ez jó, és mit írjak be, mikor keresem? Letölteni még jobb lenne. . .
    zenéket már töltöttem le. . . :)
    előzmény:
    Szilvoka_1 (11)
     
  13. 2005. február 28. 11:5714.
    Szia !

    Én Dinához járok a király utcába, Ezeregyéj hastánciskola, van honlapjuk is. Minden második vasárnap van Workshop a trafóban, ahol koreográfiákat tanítanak, illetve csütörtökönként este 1-1 óra, ahol 4 darabban (4 alkalom alatt) tanítanak megy 1-1 koreográfiát. Minden hónapban másikat.

    Üdv:ginea
    előzmény:
    aditte (7)
     
  14. 2005. február 28. 11:4813.
    De sajat fantaziad szerint is összeallithatsz valamit ;) Nalunk 3 lany összeallt es a tanfolyam vegere csinaltak a tanarnönek köszönet keppen egy sajat koreografiat es eltancoltak neki (meg az egesz csoportnak). Egy Tarkan-dalra csinaltak, nagyon jo volt!
    előzmény:
    aditte (10)
     
  15. Torolt_felhasznalo_554097
    Torolt_felhasznalo_554097
    2005. február 28. 11:4712.
    ajánlom a Mahasti iskoláját, www. mahasti. hu
    ők tanítanak koreográfiákat, sok a worshop is.
    én tőlük tanultam, nagyon jó volt.
    van náluk különóra is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. február 28. 11:4611.
    Szerintem ha a mozdulatokat mar tudod, akkor jol lehet DVD-röl koreografiat tanulni. Hogy hol kaphato ilyen DVD, sajnos nem tudom. De internetröl en mar letöltöttem 1-2 rövidebb koreografiat. . . . ha tudnam, honnan. . . :-/ azt hiszem, Kazaa-val.
    előzmény:
    aditte (10)
     
  17. 2005. február 28. 11:3710.
    Nekem nagyon tetszik a dob hangja, a régi helyen, ahova jártam (néztük mindig az előttünk levő csoportot, ők előttünk jártak pár hónappal), mindig bejött órára egy fiú, leült a sarokba és nagyon jól dobolt! Semmi zene, csak a dob hangja, és arra táncoltak. . .

    Koreográfiát lehet dvd-ről tanulni, gyakorolni?
    Sajna csak a mozdulatokat tudom, de nagyon szeretném összekötni őket. . . :)
    előzmény:
    Szilvoka_1 (9)
     
  18. 2005. február 28. 11:179.
    Hmm. . . . tenyleg nem jok azok, amikröl irtal. Nalunk az egyetemen vannak ezek a tanfolyamok, igy nagyon vegyes tarsasag kerül mindig össze. Különbözö tanfolyamokrol jönnek at emberkek es a szintük is nagyon különbözö. Nalunk ezt ugy hidaljuk at, hogy minden alkalommal a bemelegites utan alap mozdulatokat gyakorlunk es akkor a tanarnö eszreveszi, kinek mi nem megy. Akkor azt a mozdulatot gyakoroljuk meg egy szam erejeig. Ha valaki latja, hogy neki meg nagyon nem megy, egyszerüen atmehet a kezdökhöz.
    A masik dolog, ami szerintem jo nalunk, hogy nem törekszünk a tökeletes elöadasra (koreografia), hanem tök lazan megy, semmi stressz, es ettöl a lanyok szivesebben gyakorolnak es egyre jobbak lesznek! :)
    Hogy nincs tükör, az nagyon nem jo. . .
    Miert nem szereted a fatylat?
    Dobbal pedig meg en nem tancoltam soha.
    előzmény:
    aditte (7)
     
  19. 2005. február 28. 11:138.
    Sziasztok . Én is lassan 2 éve tanulok. Imádom! A legnöiesebb tánc a világon!
    bedrienn! Lehet kapni szuper oktatóvideot. Ezzel otthon is gyakorolhatod, tanulhatod ha nincs idöd eljárni. Nekem a Viviené jött be a legjobban.
    előzmény:
    bedrienn (4)
     
  20. 2005. február 28. 11:087.
    Huh, nekem a fátyol nem jön be annyira. . . inkább a dob! Az igen! :)
    Én fél éve hastáncolok, de még egyetlen teljes koreográfiát sem tanítottak sehol. . . :(
    előzmény:
    Szilvoka_1 (5)
     
  21. 2005. február 28. 11:066.
    Sziasztok!
    Haladó vagyok és teljes koreográfiákat szeretnék megtanulni. . .
    De hol? Ez itt a nagy kérdés. . .
    Pár helyen megfordultam, de mindenhol szinte csak kezdők és középhaladók vannak vagy pedig teljesen összevissza tanítanak nekik mindent. . . szegények. . . :(
    (Pl. egy középhaladó első órán minek kell fátyoltáncot tanulni, mikor még az alap mozdulatokkal sincsenek minddel tisztában?)
    Van olyan hely, ahol a teremben még tükör sincs. . . :(
    Magántanárok mennyiért vállalnának?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. február 28. 10:485.
    Szia!
    Csatlakozom, en is nagyon szeretem a hastancot. 1, 5 eve csinalom es mar a 4. tanfolyamra jarok. Volt egy kezdö, ott az alapokat (testtartas, alap mozdulatok, lepesek) tanultuk es egy egyszerü koreografiat. A masodikon fatyollal tanultunk mindenfele szepet es egy nem is olyan könnyü koreografiat ;)
    A harmadikon haladora kapcsoltunk es rafinalt csipömozgasokat, lepeseket, shimmy-t tanultunk fatyollal kombinalva es a koreografia fele is fatyollal volt. A mostani tanfolyam eddig talan a legnehezebb: duplafatyolos! Megizzaszt, de nagyon elvezem :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_956463 (1)
     
  23. 2005. február 28. 09:544.
    Hello!

    Nem tudsz valahol a neten egy olyan oldalt, ahol lépésről-lépésre le van írva a hastánc és esetleg onnan megtanulható lenne(eljárni nincs időm sehova)?

    Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_956463 (1)
     
  24. 2005. február 28. 09:493.
    Én eddig csak egyszer voltam az is afféle kismami hastánc volt de borzalmasan tetszik:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_956463 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_960179
    Torolt_felhasznalo_960179
    2005. február 28. 09:492.
    Szia.
    Mióta "hastáncolsz"?
    Hol tanultad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_956463 (1)
     

Címlap

top