Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Páraelszívó - fontos?

Torolt_felhasznalo_828563
Torolt_felhasznalo_828563
Létrehozva: 2005. február 28. 13:43
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, kinek mi a véleménye a páraelszívóról. Nagyon fontos egy lakásba, ha a konyha külön helyiségben és egy nagy ablak is van benne? A gázcsőtől nem nagyon férne el a konyhánkban, de meg tudnám oldani azt is, hogy legyen. Kíváncsi vagyok a véleményetekre! Köszi!
  1. 2020. február 3. 08:2631.

    Jó tapasztalataim vannak az elszívóval. Amióta páraelszívónk van rengeteget segített. Nincs a lakásban penész, nincs főzés után zsírszag, a kiteregetett ruháim illatosak. Nem csak kürtős, standard, mennyezetbe építhető, sziget stb. szagelszívót tudsz rendelni, vannak beépíthető készülékek is. Ezek talán jó alternatívák neked is. Pultba építhetőket találtam itt:


     


    Mi is egyébként innen rendeltük, csak mi a hagyományos páraelszívót köttettük be. Nekem tényleg leegyszerűsítette az életemet!

  2. 2019. augusztus 10. 16:5530.

    Sziasztok! Csatlakoznék az előttem szólók közül azokhoz, akik szerint érdemes páraelszívót bekötni, viszont alaposan fel kell mérni a lehetőségeket és megfelelő készüléket és kivezetési módot választani.


    A témában van egy írásom, ajánlom a választás előtt állók figyelmébe:


    Páraelszívó kalauz - Mi alapján válasszunk?

  3. 2005. március 1. 12:5029.
    Amíg az anyukámnak nem volt, mindig penészedett a fala. Nálam is látszik főzés közben, hogy amikor nincs bekapcsolva, akkor párás lesz az ablak. Ilyenkor mindig bekapcsolom egy félórára és már el is tünt a pára. Ja, és akkor is bekapcsolom, amikor valami büdöset főzök (rántott dolgok).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828563 (1)
     
  4. 2005. február 28. 15:5428.
    Szerintem ha van nagy ablak, akkor csak kivezetett modellt érdemes venni. Az, amelyik csak beszívja a párát és a tetején kiengedi a levegőt, alig számít valamit. Továbbá ha olajsütőt használsz, ami szűri a levegőt, akkor már nincs semmi olyan konyhai művelet, amihez nélkülözetetlen lenne. Nekem egy éve elromlott, az ablak elég messze van, mégsem volt olyan eset, hogy különösebben hiányozna. (Felújítás húzódik, azért nem vettem újat. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828563 (1)
     
  5. 2005. február 28. 15:5127.
    A tescoban vettünk sárga festéket meg hengereket, és júliusban festettük ki a konyhát meg az előszobát :-)

    Fél év, és már menza vagyunk. Mondjuk én sokat főzök, nem eszünk a menzán, így hétvégén nagyüzemben készül a kaja.

    Asszem, egyelőre bemegyek a DM-be, veszek az előszobába valami elektronyos illatosítót, a következő egy vagy két havi fizunkból pedig meg tudjuk venni az elszívót talán :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814977 (24)
     

Címlap

top