Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogorvostol félni

dr.judy
Létrehozva: 2005. március 8. 11:10
sziasztok!
ki hogy küzdi le a félelmét?
  1. 2005. március 8. 12:5126.
    akkor azért egy foggal (izé fokkal) jobb. . . persze azért illúziókba ne ringasd magad. . . ha felső az szerencsésebb mert jobban lehet érzésteleníteni. . nagyságrendekkel jobban. . . . de akkor viszont kívülről vésik le. . akkor viszont a felvágott ínyed fáj. . .

    Szerintem minden ilyen beavatkozást csak altatásban lenne etikus csinálni. . . de az orvosok pedig azt mondják hogy az altatás kockázata ezerszer nagyobb mint a műtété, és a helyi érzéstelenítésé. . . .
    előzmény:
    pmnc (25)
     
  2. 2005. március 8. 12:4125.
    nem, nem gennyes. teljesen véletlenül derült ki, hogy van egy cisztám, ami már majdnem elért egy ideget és ha tovább nő, akkor az (időlegesen) lebéníthatja a bal arcomat. szóval nem fáj. akkor van remény?
    előzmény:
    plüssmackó (24)
     
  3. 2005. március 8. 12:3924.
    nem tudom mi a jobb. . .

    én is boldogan élnék a tudatlanság okozta biztonságérzettel. . . . de sajnos nem tehetem. . bár sohasem tudtam volna mit jelent ez. . . .

    (Ha néhány héten belül lesz, akkor azt el tudják érzésteleníteni. . . mert akkor ha addig ráér akkor nem gennyes)
    előzmény:
    pmnc (23)
     
  4. 2005. március 8. 12:3623.
    ne írj ilyeneket, mert mindjárt rosszul leszek. én is szájsebészeti kezelésre várok (néhány héten belül lesz) gyökércsúcs resectio egy ciszta miatt. nagyon félek tőle. alapon felmegy a vérnyomásom, ha csak a fogorvosra gondolok
    előzmény:
    plüssmackó (21)
     
  5. 2005. március 8. 12:3322.
    ez nem igaz. . . jártam egy pár szájsebésznél. . . még mindegyik iszonyúan fájt. . akkor is de ugye amikor kimegy az érzéstelenítő akkor jobban. . . .
    A szájsebész mindíg fáj ! Akármit is csinálsz
    előzmény:
    cleo (17)
     
  6. 2005. március 8. 12:3121.
    Na aki nálam nagyobb professzor a fogorvosban az már maga is fogorvos :((((((((((((((
    16 éves korom óta hullanak a fogaim. . . most 35 vagyok cca a fele van meg nem merem számolni. . . .
    Nem volt még olyan amit nem csináltak velem. . .
    pontosan tudom a menetrendet a romlásban is . . a kezelésben is. . ha már előveszi a szerszámokat tudom mire számíthatok s mit fog csinálni, és mennyire fog fájni. . . . Össze-vissza vagyok már hidakkal :(( néha azt kívánom egyszer altatásban húznák ki mindet és kaphassak felragasztós örökmosolyt. . az legalább sohasem fáj többé :((( már egy fél autó van az arcomban. . . . :(((((((((((( ezért nem verekszem :)

    Az én fogaim először lukadnak majd gyökértömöttek lesznek míg - általában a tömés alatt - begyulladnak, betályogosodnak. . . na a 3. éjszakát még kibírom - hiába öregszem - de amikor már marokszámra kell szedni a fájdalomcsillapítót akkor rászánom magam és hősiesen elmegyek. . . . de ez csak pár éve van így mióta orvost váltottam. . . előtte csak akkor mentem ha kibírhatatlan volt a fájdalom. . . . . akkor már vinni kellett :(((

    Igen félek baromi sokat szenvedtem már a fogaimmal !
    Legutóbb épp a mult hét kedden volt hogy egy éjszaka! után már elmentem. . . megnéztem a röntgent már látom rajta a gyulladást . . . . mondom magamban nem lesz egyszerű. . biztos gyökérkezelés felújítása. . minimum. . . de inkább ki kell szedni. . . .
    Nos sokmindenre számítottam de 2 órás szájseb vésésre (gyökércsúcsik mellette való fog alatt) nem. . . hiába adott érzéstelenítőt szinte végigüvöltöttem (belül, mert kívül csendben voltam ) az egészet. . . . nagyon nagyon fájt. . most 4 öltéssel van összevarrva. . egyet tegnap este kiszedtem mert idegesített. . a többivel ma megyek vissza. . . s ezenkívül még van (lesz ) egy gyökértömés (azt hiszem azt ezután végigröhögöm) . . valamint a nehezebb a hidak. . na arra viszont gyűjteni kell. . . .
    Igen félek és félek és félek. . . és nagyon fáj az arcom, még így egy héttel a műtét után és 2 donalginnal a gyomromban is. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2005. március 8. 12:1520.
    Azért is félek, mert a barátnőmnek már csináltak ilyet és másfél órán keresztül tartott!!!!, már majdnem szájzárat kapott, azt mondta, hogy rosszabb volt, mint a mandula műtét:( Az valahogy gyorsabban ment. Aztán varratokat is raktak be és még varratszedésre is kellett menni. Szóval nem volt eccerű:(
    előzmény:
    cleo (17)
     
  8. Torolt_felhasznalo_861800
    Torolt_felhasznalo_861800
    2005. március 8. 12:1419.
    persze, persze.
    tudom, hogy ennek ez az ára, és amúgy fantasztikusan szép munkát végez a pasi,
    csak dühítő, hogy egy fogamon van 2-3 lyuk, és így egy fog tömése kerül 8-12 ezer forintba . . .
    eddig 7 fogam van kész, és 71 ezernél járok . . .
    és még hol van a vége . . .

    (na persze ezek a fogaim eddig is be voltak tömve, mind, csak a tömések mellett, alatt is kilyukadt . . . vagy a fogam hátsó oldalán, ahol észre sem vettem . . . :((((

    ezért mondtam, hogy én inkább akkor vagyok rosszul, amikor fizetnem kell . . . . :((
    előzmény:
    aditte (13)
     
  9. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2005. március 8. 12:1118.
    Azért annyira nem örülök a szájsebészetnek:)) Az egyik bölcsességfogamat kellene kiműteni, ááááááá, már a szótól is irtózom, hogy műtét. . . :((( Azért köszi a doki-tippet!
    előzmény:
    Venice (16)
     
  10. 2005. március 8. 12:0917.
    Ugyanugy, mint a fogorvosnal: kersz erzestelenitot, es garantaltan semmit nem erzel. Attol meg minek felni?

    En mar gyerekkoromban is csak neztem a sok hisztizo gyereket a varoban, es nem ertettem, mi a feneert sirnak. Most is csak a penztarcamert aggodom, de ez nem visszatarto ero, hogy szukseg eseten meglatogassam a fogorvost.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (15)
     
  11. 2005. március 8. 12:0816.
    p. anka: ugyanez, gyerekkori rossz emlékek miatt ma is félek, így elmegyek, lefizetem a dokit, hogy dupla adagot adjon, és onnantól már fantasztikus.
    Delfin3: örülj neki, hogy szájsebészhez kell menned, keresd dr. Kádár Bencét, arany keze van, és olyan szemei, hogy bele kell veszni. ja, és ott az is jó, hogy kérdés nélkül szúrnak / mármint érzéstelenítőt /. odamész, megnéz, felküld röntgenre, lejössz a papírral, megnézi, szúr, és minimum fél órád van zsibbadni. ja, és mindig dupla adagot kapsz már jó előre, mert tudják, hogy aki odamegy, annak már tényleg fáj. ma is onnan jövök, és csak pozitívakat tudok mondani. Mint ahogyan a SOTE Fogmegtartó Klinikájáról is / hosszabb a neve, de ez a lényeg /. isteni, fiatalos orvosok, jó légkör, és nem az üvöltés, hogy tátsa nagyobbra, ne remegjen, mert levágom a nyelvét, stb. . . /
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2005. március 8. 12:0415.
    És ha nem fogorvoshoz, hanem szájsebészhez kell menni??? Én épp egy ilyet halogatok, mondjuk nem s. o. s. , de akkor is. . . Amúgy az érzéstelenítés nélküli fúrásról nekem is rossz emlékeim vannak gyerekkoromból. Mit törődtek akkor azzal, hogy esetleg fáj:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. március 8. 12:0314.
    Én is félek. Ráadásul Pesten keresnem kellene orvost, de még nem szántam rá magam. Pedig hetek óta tervezem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. március 8. 11:5913.
    itt is a nyugalmadat veszed meg. . . mint a buszjeggyel. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_861800 (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_861800
    Torolt_felhasznalo_861800
    2005. március 8. 11:5612.
    érdekes, nekem soha nem fáj a szuri helye . . .

    viszont a szuri nélküli fúrásról iszonyú élményeim vannak gyerekkoromból . . .

    épp azon gondolkodtam a legutóbbi kezelésnél, hogy vajon gyerekkoromban mért nem adtak nekem mindig szurit?
    mért kínzott az iskolafogorvos a rohadt fúróival????

    amúgy én elég rendszeresen járok fogorvoshoz, mert rengeteg rossz fogam van - sajnos.
    és olyan jó dokim van, hogy én rendszeresen majdnem elalszom a kezelések alatt . . .
    :))
    kicsit elnyom az érzéstelenítő is, halkan szól a zene, a doki egy nagyon nyugis pasi, úgyhogy szinte jó ott lenni!! :))

    engem is csak az zavar, amikor fizetnem kell . . .
    :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384587 (7)
     
  16. 2005. március 8. 11:5211.
    Az én fogorvosom annyit dumál közben, hogy csak úgy repül az idő!
    :-))
    Becsülettel járok ellenőrzésre így nincs nagy gond és belerázódok. Mindig felajánlja az érzéstelenítőt, de még sosem csinált olyasmit amit ne bírtam volna ki (szerencsére).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. március 8. 11:4610.
    Hú, pont ebben a pillanatban gondoltam, hogy menni kellene a fogorvoshoz. De köszörülni kell, én meg a köszörüléstől pokolian félek!!!! Pedig nagyon-nagyon jó orvosunk van!
    előzmény:
    dr.judy (1)
     
  18. 2005. március 8. 11:469.
    Végiggondolom: mi történhet? Max. fáj 1 kicsit. És ha innen kim1ek, letudok 1 újabb problémát, tökjó lesz.

    Mondjuk én inkább attól szoktam félni, hogy kell-e vajon fizetni (még sosem kellett), ill. , hogy bunkó lesz-e a doki (mindig az). Úgyhogy ez igazából el is tereli a figyelmemet: nem az a kihívás, hogy l1győzzem a fájdalmat, hanem, hogy ne féljek a dokitól :-)
    előzmény:
    dr.judy (1)
     
  19. 2005. március 8. 11:468.
    mindenkinek más jön be. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384587 (7)
     
  20. Torolt_felhasznalo_384587
    Torolt_felhasznalo_384587
    2005. március 8. 11:457.
    soha nem kértem injekciót (mármint mióta "nagyobbacska" vagyok), sokkal jobban fáj a helye, mint a tömés, vagy fogkőleszedés
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. március 8. 11:416.
    utána pedig jutalmazd meg magad vmivel. . .
    előzmény:
    dr.judy (1)
     
  22. 2005. március 8. 11:405.
    Keresni kell másik orvost, aki nem úgy dolgozik, hogy fáj!
    Mert van ilyen!!!
    Előtte lazíts. . . vagy igyál meg egy felest. . . :)
    előzmény:
    dr.judy (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_861800
    Torolt_felhasznalo_861800
    2005. március 8. 11:354.
    kérek egy érzéstelenítő injekciót.

    az csak 5-10 másodperc, míg beadják, annyit igazán kibír az ember, utána meg semmit nem érez . . .

    attól meg már nem kell félni . . .
    :)
    előzmény:
    dr.judy (1)
     
  24. 2005. március 8. 11:313.
    lelkileg rákészülök a dologra. végig gondolom, hogy kapok injekciót és akkor nem fog fájni a kezelés és ha ez megvan, akkor egy darabig megint nem kell jönni. ilyenek. ha túl vagyok rajta, akkor magamban azt gondolom, hogy én vagyok a nap hőse és ez jó érzés :)
    előzmény:
    dr.judy (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. március 8. 11:312.
    Olyan fogorvoshoz mentem akinek arany keze van, és a szurit is úgy adja be, hogy az ínyem sem feszül bele. . . Azóta bátor vagyok és merész:-)Viszont két órát utazom érte mert R. palotán lakok, a doki meg Dunaharasztin:-)
    előzmény:
    dr.judy (1)
     

Címlap

top