Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogorvostol félni

dr.judy
Létrehozva: 2005. március 8. 11:10
sziasztok!
ki hogy küzdi le a félelmét?
  1. 2019. július 22. 17:58230.

    Ha nagyon fáj...attól jobban félek...

  2. 2019. július 22. 12:40229.

    Én nagyon féltem tőle,és amennyire lehetett elkerültem a fogorvost. De nem is olyan régen nagyon el kezdett fájni a fogam. Így kénytelen voltam elmenni. Nem tudtam mire számítsak, mert már nagyon régen nem voltam, fogorvosnál. Így szokatlan volt, hogy amikor az orvos vizsgált, nem az asszisztensnek mondta, hogy mi milyen állapotban van, hanem a számítógépének. Nagyon meglepődtem.


    Nekem ami igazán segített, az a jó orvos-beteg kommunikáció. Mikor kiderült, hogy gyökérkezelés kell, nagyon megíjedtem, mert nem tudtam mire számítsak.Majd az orvosom bemutatott egy animációt a rám váró kezelésekről, és közben elmagyarázta, mikor mit fog csinálni. Így legalább volt lehetőségem felkészülni és már nem féltem.


    Sokszor szerintem az a gond, hogy nem tudjuk pontosan mi fog velünk történni. Épp ezért nagyon fontos, hogy kérdezzünk. Kíváncsiságból ezért meg is kérdeztem, hogy mi volt az a program, és azt mondta, hogy a PlanMaster volt.


    planmaster.hu/


    Szerencsére könnyen ment minden a kezelés alatt, és a fájdalom is megszűnt.

  3. 2005. május 13. 20:44227.
    Hidd el, az akinek félelmei vannak semmit sem szeretne jobban, mint megszabadulni tőle. De ez nem megy egykönnyen. Én már óriási eredménynek tartom, hogy el mertem menni. Lehet, ha be tudom tartani, hogy fél évente eljárjak hozzászokom valamennyire, és a félelm is alábbhagy. MEglátjuk. . .
    előzmény:
    Gombi (226)
     
  4. 2005. május 13. 16:12226.
    Sziasztok!
    Asszem én kivétel vagyok sokatok között, ugyanis egy pirinyót sem félek a fogorvostól. Volt már mindenféle élményem, gyökérkezelés, húzás, tömés, szájsebészeten tövig letört csont kivadászása, stomatológián a ropogó állkapocs helyretétele. Egyik sem fájt. Most is járok kezelésre, mert könnyen romlanak a rágófogaim (hála istennek a metszők nem). A dokim olyan, mint egy tünemény, az asszisztensével együtt. Ja, és soha nem fizetek a kezelésért. Területileg nem hozzá tartozom, de mivel elég sok szál köt ahhoz a településhez, ahol ő dolgozik, állandóan ingyen kezel, időnként azért mindkettőjüket megtömöm kicsit némi pénzzel. Ők kérnek bocsánatot előre, ha esetleg fájna valami (de sosem fáj), kérés nélkül kapom a szurit, ha keményebb dolog jön, és gyorsan, de precízen dolgozik. Már nagyon régóta nem használ amalgámot, és már akkor sem kellett fizetni az esztétikai tömésért, amikor bejött. A családban van még egy hős, ő a tízéves húgom, neki szintén elég vacak fogai vannak, úgyhogy ha valaki a doktor bácsihoz indul, akkor ő már ott áll harci díszben, hogy ő is jön. Most legutóbb maga a fogorvos mesélte el, hogy a hugi fogát bizony alaposan ki kellett fúrni, úgyhogy apukámmal ment el hozzá. Gyerek székbe be, apuka homlokán öklömnyi izzadságcseppek, gyomra egy csomóban, a gyerk meg csak ücsörög a székben, száj nyit, csuk, öblít, köp, nyit, csuk, harap, nyit, doki fúr-farag, és a gyerek egyetlen nyikkanás nélkül végigülte az egészet, a végén felállt, annyit mondott, hogy köszönöm szépen, csókolom. Apám a kezelés végére totálisan kész volt, a tesóm meg közölte, hogy mehetünk haza. Úgyhogy róla tessék példát venn, a doktor néni/bácsi nem bánt! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top