Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogorvostol félni

dr.judy
Létrehozva: 2005. március 8. 11:10
sziasztok!
ki hogy küzdi le a félelmét?
  1. Torolt_felhasznalo_972881
    Torolt_felhasznalo_972881
    2005. május 13. 14:16225.
    Gratulálok! Akárhogy is nézzük, ügyesen túlélted. igazad van, ezek "csak" kellemetlenségek, hál'istennek a komoly bajok nem így néznek ki. További minden jót.
    előzmény:
    cskakas (224)
     
  2. 2005. május 12. 20:25224.
    Hát itthon lennék. . . . Mondhatni a lehető legszerencsésebben úsztam meg a dolgot, ugyanis a fogkőlevételen kívül nem csináltak semmit. A fogam amit éreztem nem lukas. Azt mondta a doki, hogy érzékenységet több minden okozhat. Talált egy fogat amin van egy kezdődő luk, de azt mondta, hogy annyira kicsi, hogy ő ezt nem fogja megfúrni még ha könyörgök neki akkor sem :-) (Ettől nem kellett félnie)
    Összeségében jók a fogaim, de mélyharapásom van. Azt megmondta, hogy mi ez, de hogy mit fog okozni nekem később azt nem mondta. Tudja valaki? Mert azt modnta, hogy ebből később problémám lesz. . .
    Anyukámnak is ilyen van.

    Azontúl, hogy amikor megmondta, hogy nem fog csinálni semmit akkor egy óriási megkönnyebbülést éreztem, én sajnos nem tudom azt modnani, hogy hú de jó volt. Ezalatt a 4 nap alatt igen csak szétizgultam a magam, és a renelőben is elég furcsa érzés volt várakozni. Nekem nagyon rossz érzés volt amikor kapargatta a fogam. Nem fájt, de rossz érzés volt. Én így vagyok a vérvétellel, infúzióval is. Nem fáj, mert az nem nevezhető fájdalomnak, inkább azt nehéz elviselni, hogy ott áll ki belőlem a tű. Amikor infúziót kaptam legutóbb le is takartattam, mert ha meglátom a kezemben rosszul leszek tőle.

    Azért óriási pozitívumként gondolok arra, hogy el mertem menni, és onnan pedig nem rohantam haza. . .

    Megígértem az orvosnak, hogy fél év múlva visszamegyek. Nem tudom, hogy milyen érzés lesz fél év múlva újra elhatározni. De legalább már tudom, hogy kb hol lehet majd a gond, és ez talán segíthet valamiben.

    Hát ez történt és kb azt érzem amit leírtam. . .

    Előtte azzal nyugtatgattam magam, hogy nagyon sok beteg ember van akivel, nem, hogy egy lapon, de még egy könyvben sem lehetne megemlíteni azt amit nekem kell majd átélnem a fogorvosnál és azt a szenvedést amit másoknak kell kiállni a különböző súlyos betegségek esetén. De a székben ülve azért sikerült bepánikolnom. . . . . Nem tudom. Biztos én vagyok a hülye
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. május 12. 12:32223.
    Szió!

    Aranyos vagy, hogy eszedbe jutott. Csak munka után tudok menni, így 17:30-ra kaptam időpontot. . . Még tart az idegesség. Bár eddi (az elkövetkező órákat nem tudom milyen lesz) a kedd volt a legrosszabb.

    Két kérdés:

    itt is olyan nagy tűvel szúrnak, mint mondjuk infúiónál, vagy vérvételnél? Mert tegnap este (mikor ha nem előtte lát az ember a tv-ben ilyesmit) a tv-ben nagy tűt mutattak, viszont egyik kollegám azt mondta, hogy ez csak kicsi. Rendelőtől függ?
    Mindegy nagyra számítok, aztán onnan már csak jobb lehet (remélem)

    A másik pedig az, hogy ha olyan foga van valakinek amit gyökérkezeltetni kell, akkor az már fáj előtte nagyon? Vagy egy olyan lukas fog ami még nem fáj állandóan és nagyon is kerülhet gyökérkezelésre?
    előzmény:
    ayten (222)
     
  4. 2005. május 12. 11:51222.


    Jol vagy?Túlélted?

    előzmény:
    cskakas (212)
     
  5. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2005. május 11. 13:31221.
    Köszi a tanácsokat!:) Igazság szerint én már az ilyen "általános" dolgoktól (fúrás, tömés, gyökérkezelés) nem félek annyira, sajna volt benne részem eleget, 1 bölcsifogam van, ami ferdén áll, azt kellene kiműteni (jujjj, de ronda szó), bár aszonta a doki még ráérek gondolkodni, úgyhogy most azt teszem:) Gondolkodom, olvasom a fórumot és egyre inkább esz a frász:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972881 (220)
     
  6. Torolt_felhasznalo_972881
    Torolt_felhasznalo_972881
    2005. május 11. 13:11220.
    Őszintén:minden ismeretlentől félünk, sőt a kevésbé ismeretlenektől is. . . A lényeg, hogy azért mész fogorvoshoz, mert TE elhatároztad, hogy elég a fájdalomból, vagy csak szebb fogakat szeretnél, tehát arra gondolj, a végén szebb és egészségesebb fogsorral dicsekedhetsz. És legközelebb már te adhatsz okos tanácsokat :-))
    Egyébként meg (bár közhely, de épp ezért igaz), mindennek ára van. Sőt, tudok mégegy ilyen örökérvényűt. a szépségért (és szinte minden másért) meg kell szenvedni. Húúú, ezt az utolsó szót azért ne vedd komolyan, meg az összes többit se tartsd a bibliádnak! Mindenesetre jelentkezz ha túl vagy rajta, és egyáltalán:vágj bele minél előbb, így kevesebb ideig esz a frász.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (219)
     
  7. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2005. május 11. 10:49219.
    5. : De én a szüléstől is nagyon félek!:))) (Pedig még nem aktuális) Az a baj, hogy eleve nagyon rosszul tűröm a fájdalmat:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972881 (216)
     
  8. 2005. május 11. 10:04218.
    ezt én is konyomtatom mindjárt.
    Már próbálom magam nyugtatni, hogy 48 óra múlva vége lesz. Hogy csak jót akar. De nem mindig sikerül. A tegnapi napomat egy jó nagy gyomorideggel lehetne jellemezni.
    De azért elképzelem magam amint nem érdekel a dolog. Nyugodt vagyok. MEg ilyenek. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972881 (216)
     
  9. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2005. május 10. 23:50217.
    Bakker ezt kinyomtatom és lehet ezt viszem majd olvasnivalónak, hogy beszugeráljam magamba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972881 (216)
     
  10. Torolt_felhasznalo_972881
    Torolt_felhasznalo_972881
    2005. május 10. 22:36216.
    Szia.
    Mivel ma fejeztem be a fogdokizást, frissek a tapasztalataim.
    1. :ne törődj a váróban elhangzó rémtörténetekkel, ezek olyan "kötelező körök", mindenki a saját megnyugtatására meséli el őket, attól érzik jobban magukat, hogy másnak sem jobb. . Vigyél vmi olvasnivalót, ami igazán leköt!
    2. :hidd el, az orvos sem akar rosszat, ha túlzottan görcsölsz, az neki is kellemetlen, pl. nem fér hozzád rendesen. Tehát légy segitőkész vele, addig sem magadra gondolsz.
    3. :érzéstelenitővel tényleg nem érzel semmit. Amig hatni kezd, csak ezzel a fura (de érdekes) érzéssel törődj, figyelemeltereésként.
    4. :ha már neki kezd a munkának, csukd be a szemed, elég hallani is a történéseket. . .
    5. :(személyes tapasztalat)én másfél éve szültem, piszok rossz élmény volt. A fogorvos székében arra gondoltam, ha a szülést túléltem, nehogy már ennyi kellemetlenségtől rosszul érezzem magam! :-))
    6. :az elhatározás, hogy mennyire leszel nyugodt, CSAK rajtad múlik!
    előzmény:
    cskakas (207)
     
  11. 2005. május 10. 20:48215.
    Jó olvasni ilyeneket. Sajnos szinte egész nap gyomorgörcsöm volt az idegességtől. Csütörtökig még van idő. addig megpróbálom magam egy jó kis szamurájnak elképzelni :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. május 10. 19:00214.
    Sziasztok!Én annyira féltem afogorvostól, szintén gyerekkori élmények miatt, hogy volt, aki azt javasolta menjek pszichológushoz. Végül az segitett, hogy abban az időben sokat jártam érdeklődésből a fiaim karate edzéseit megnézni, és ott olyan fantasztikus dolgokat csináltak és birtak ki fegyelmezetten, hogy láttam, hogyan képesek legyőzni magukat, hogy valahogy összeszedtem magam, pláne az edző, aki egy fantasztikus fazon, lelki oktatást is nyujtott, már nem nekem, hanem a tanitványoknak, de lelkileg valahogy ez is segitett. most biztosan azt hiszitek, hogy nem vagyok normális, de egy titkos szamurájnak képzeltem magam, aki mindent meg tud tenni, amit akar. Először csak köröztem a rendelő környékén, aztán megnéztem a rendelési időt, a harmadik alkalommal már bent ültem a székben, véletlenségből egy tündéri, türelmes doktornőnél, aki nyilván látta, hogy egy félbolond hisztérikával van dolga. Én aztán tényleg megértek minden fogorvostól reszketőt, de ha egy erős akaratú személxy helyébe képzeled magad talán segit. Az egész cirkusz nem érte meg, különösebb emlékezetes fájdalom nélkül tulestem a kezelések széles skáláján. Mindenkinek drukkolok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. május 10. 17:23213.
    A hangok engem igazából nem zavartak. (Igaz az első kezelés előtt bedobtam egy nyugtatót, de csakis az elsőnél!!!) Utána csak bámultam ki az ablakon, vagy csak csukva volt a szemem és gondolkodtam.
    Hidd el, kijosz az első kezelés után, és vigyorogva mész majd a másodikra.
    előzmény:
    cskakas (212)
     
  14. 2005. május 10. 14:56212.
    Én megértem, hogy mindenki azt mondogatja nekem, hogy nem lesz annyira rossz, de akiben van ilyen szorongás, annak szerintem ez nem használ. z kb olyan, mintha egy depressziós embernek azt mondogatnám folyamatosan, hogy "pedig szép az élet, hidd el, szép az élet".
    Szerintem valami olyasmi kellene amivel meg tudom nyugtatni magam. De ez is furcsa, mert egyszer rá tudom magam beszélni, hogy nem lesz rossz, másszor meg ha csak eszebe jut már összeszorul a gyomrom az idegességtől. mindezek egy nap kb 50* váltják egymást. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. május 10. 14:47211.
    és nem zavart a hang?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430500 (210)
     
  16. 2005. május 10. 14:38210.
    Sziasztok!
    Én is nagyon féltem a fogorvostól, egészen addig a napig míg rávettem magam, és lementem a körzetihez. (előtte egész nap még csak meg sem szólaltam, annyira ideges voltam) Nem is akármilyen problémám volt, csapos fogat csinált, gyökérkezeléssel, idegkiölés és hasonló horror dolgok. De lányok!!! Nem éreztem semmit!!! Komolyan nem!! Megkaptam az érzéstelenítőt, és semmit nem éreztem. Azóta rendszeresen járok fogorvoshoz, ha ezt kibírtam, kibírok mindent!
    Mikor kijöttem a rendelőből, átkoztam a félelmemet, hogy miért nem jöttem előbb!!!
    előzmény:
    cskakas (207)
     
  17. 2005. május 10. 14:34209.
    Nem egy embertől félek, hanem az egésztől. Eddig vidéken laktam, így most ez lesz az első pesti fogorvoslátogatás. Munkatársam ajánlotta, még nem tudom, hogy milyen. Én inkább az eljárástól félek
    előzmény:
    vizmu (208)
     
  18. 2005. május 10. 14:17208.
    nem lehet, hogy dokit kellene váltani? én holnap megyek. . .
    előzmény:
    cskakas (207)
     
  19. 2005. május 10. 13:46207.
    Tud valaki valami jó módszert arra, hogy hogyan küzdjem le csütörtökig az a mérhetetlen gyomorgörcsöt amit a fogorvostól való félelem okoz?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_803913
    Torolt_felhasznalo_803913
    2005. Április 2. 11:12206.
    Szia!
    Annyit tudok, hogy az altatás ára 50ezer Ft + a kezelés (ez attól függ, mit csinálnak). Megírom priviben a címet. De én valószínűleg nem megyek mégsem altatásosba, mert attól is félek. Mi lesz, ha nem ébredek fel?!
    előzmény:
    -mooni- (203)
     
  21. Torolt_felhasznalo_803913
    Torolt_felhasznalo_803913
    2005. Április 2. 11:11205.
    Szió Vikomama és mindenki! Bocsi, hgy eltűntem, és még mindig nem voltam fogászaton:(( Közben beteg lettem (influenza), a gyerek is, és nem tudtam elmenni. Aztán azóta folyamatosan halmozódnak a családi problémák, úgyhogy még halasztódik a dolog. . . :(
    előzmény:
    vikomama (196)
     
  22. 2005. Április 2. 03:18204.
    sziasztok!
    én is rettenetesen félek a fogrovostól!
    főleg a fúrógépétől!!
    ismertek egy tuti kedves, türelmes , szakmailag is oké fogorvost?
    ha igen légyszi írjátok meg privibe, jó?
    sürgős lenne!!
    előre is köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. március 29. 10:33203.
    Sziasztok!
    olvastam, hogy van, akinek altatással csinálták a fogait. . .
    és szeretnék érdeklődni, hogy olyat hol csinálnak? és ha nagyjából tudtok árakat is, akkor az is érdekelne. . . köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. március 29. 09:44202.
    max az enyémet Zuglóban nem vagyok egy nagy fogorvoshoz járó.
    most kezdtem a fél éves programot nála hogy rendbetegye a számat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480933 (201)
     
  25. Torolt_felhasznalo_480933
    Torolt_felhasznalo_480933
    2005. március 29. 09:36201.
    Sziasztok,

    tudnatok jo fogorvost ajanlani?! Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top