Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Összeköltözni- kiismerni?

leiw
Létrehozva: 2005. március 17. 01:22
Mostanaban divat hazassag elott osszekoltozni.....azt mondjak hogy ki kell ismerni egymast elobb......ezert.....Valahogy en nem hiszek ebben,-kevesebb lett a valoper a hazassag utan? Aligha....akkor meg mi celbol? Hiszen ez a ferfiak malmara hajtja a vizet....minek hazasodni ha igy kenyelmesen eleldegel egy no arnyekaban...mosnak, foznek takaritanak ra, sok esetben a no alazatosan surog forog korulottuk hogy megfeleljen az elvarasnak....van ennek ertelme? Nem szebb, igazibb a hazassag utan osszekoltozni, elvezni a kozos lakas oromet, az ujszeruseget, az eletkezdest a ceremonia utan? Eppen mama hallottam egy esetet / ezert is tettem fel a kerdest/ ahol azt mondta a ferfi hogy majd akkor hazasodnak ha a no terhes lesz.....mar 3 gyerek van.....eskuvo szoba se johet, a ferfinek igy kenyelmesebb, kileng,- hiszen akkor lep le mikor akar, ezzel szepen sakkba is tartja a not..... Szerintem ostobasag osszekoltozni mert a valoperi statisztika egyaltalan nem javult, sot!!!!! Nem igaz hogy lakva ismerni ki egymast.....nagyon jol ki lehet ismerni egyuttjarassal is valakit ha valaki kepes kritikus szemmel nezni a masikat......Es az osszekoltozessel az a veszely is no hogy nagyon sok no nem tud ferjhezmenni....a ferfiak hosszu evekig "gondolkodnak" mielott lepnek, vagy mire kijelentik hogy meggondoltak, megse nosulnek....a nok igy egyik kapcsolatbol a masikba vandorolnak, hazassag, gyerekvallalas tolodik, vagy vegleg kifutnak az idobol.....a ferfiak meg szepen elik a vilagukat, szep szoval raeroltettek a nokre az "elobb kiismerni akarlak" velemenyt, mostmar sokan ok is azt szajkozzak, csak akkor dobbennek ra hogy mit takar amikor keso.......Mi a velemenyetek errol?
  1. Torolt_felhasznalo_769179
    Torolt_felhasznalo_769179
    2005. március 17. 10:1551.
    Tán csak jobban ismerem a barátnőmet, mint te. :) De semmiképpen sem akartam közétek párhuzamot vonni, én elfogadom, hogy vki másként gondolkodik. Más kérdés, hogy nem kell mindenkivel egyetértenem.
    A templomi szertartást egyébként sokan azért csinálják, mert szerintük így tökéletes a dolog. Nekem nem kellene. Ahogyan a lagzi gondolatától is felfordul a gyomrom, hogy rocker létemre csárdást járjak vadidegen rokonok között. :) De aki ezt szeretné, az miért ne csinálja?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_637079 (45)
     
  2. Torolt_felhasznalo_107719
    Torolt_felhasznalo_107719
    2005. március 17. 10:1450.
    Sziasztok! Nem tudom cosmic, szerintem az unokatestvéred döntése merészebb volt, mint a tietek. Ahogy mondják, a puding próbája az evés. Ha nem éltek együtt, nem jönnek elő olyan problémák, mint ha nap mint nap össze lennétek zárva. Azért ezt is vedd figyelembe. Nagyon jó, hogy náluk ez nem jött elő, de azért nem hiszem hogy ők a követendő példa. Én is úgy próbálom alakítani a kis életem, hogy előtte egy ideig együtt éljünk a kedvesemmel és utána jöhet lagzi és miegymás. :)
    előzmény:
    cosmic (48)
     
  3. 2005. március 17. 10:1149.
    Persze: sokkal kevesebb nő van, mint férfi, úgyhogy ők nyugodtan váltoghatják a manusokat. Ezért még tökösnek (elég hülye jelző, de nincs jobb) is tartják őket. Szóval inkább a nők pattannak meg.

    És maga? Gondolom férjnél van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314217 (47)
     
  4. 2005. március 17. 10:1048.
    sziasztok!
    részemről 2 év együttélés után kötött házasságban élek, lassan fél éve :-))) de néha annyira irigylem az unokatestvéremet, aki (vallása miatt, de ez mindegy) több év együttjárás után úgy házasodott meg, hogy előtte nem éltek együtt.
    A házasság a mi életünkön semmit se változtatott.
    Ők egy telejesen új világba kerültek, kivettek egy közös lakást, együtt alakítgatják, mindent közösen (nem úgy, mint nálunk, ahol kb. 1 évbe telt, amíg az "agglegénylakást" valahogy kétszemélyessé tettük), és minden nap egy újabb nagyszerű felfedezés.
    és nem gondolnak arra, mi lesz, ha nem jön össze - mert olyan nincs, keményen dolgoznak egymásért, és nekik nem csak egy szó, elvárás vagy hagyomány volt az eskü, hanem igazi döntés.
    tudom, ez nekem így nem ment volna, de akkor is, olyan aranyosak :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. március 17. 10:0747.
    "Hát peeeeeeeeersze. . . . "

    Van ennél komolyabb érved is?
    előzmény:
    JasonX (44)
     
  6. Torolt_felhasznalo_769179
    Torolt_felhasznalo_769179
    2005. március 17. 10:0646.
    Néha én is kiborulok. :)
    előzmény:
    JasonX (44)
     
  7. Torolt_felhasznalo_637079
    Torolt_felhasznalo_637079
    2005. március 17. 10:0545.
    Miből gondolod, hogy "bemagyarázták neki"? Nekem sem magyarázta ezt be senki, a barátnőim egy része már férjnél van, a barátom együttjárásunk első heteiben emlegette, hogy milyen lesz, ha a felesége leszek. Most abban maradtunk - az én javaslatomra - hogy ha gyereket akarunk majd három-négy év múlva, akkor elmegyünk a polgári szertartásra. Amúgy képmutatásnak tartom, hogy olyan emberek is elmennek a templomi szertartásra a fehér ruhában úszva, akik nem is hisznek Istenben és az egész szertartásban. Én sem vagyok vallásos, nem lenne arcom ahhoz, hogy olyan istennek esküdözzek valami miatt, akiben nem is hiszek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769179 (39)
     
  8. 2005. március 17. 10:0344.
    "Es az osszekoltozessel az a veszely is no hogy nagyon sok no nem tud
    ferjhezmenni"
    Hehe, jó vicc. Az igazság ezzel szemben az, ha egy manus komoly kapcsolatot akar, akkor a nő lepattintja: "jaj hát én csak egy kis flörtöt akarok bocsi"-na kapja be.

    "a nok igy egyik kapcsolatbol a masikba vandorolnak"
    Nem mintha annyira ellene lennének, sőt.

    "Nem normális dolog, hogy a férfi csak úgy megpattanhat bármikor"
    Hát peeeeeeeeersze. . . .

    házimunka-dolog: Jézusom, arról szól az egész nlc, ha egy manus házias, akkor beteg, és halál rá. Az ellenkezőjét persze könnyű mondani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. március 17. 10:0243.
    Mit nem kell feltételül szabni? Ezt nem igazán értettem. . . Persze, fontos hogy eléggé szeresd, ez egyértelmű, azért bárkihez én se mennék hozzá. De ritka hogy a szerelem megmarad holtomiglan-holtodiglan, szóval valamivel be kell hogy biztosítsa magát a nő, ezért fontos a papír, meg a szerződés, hogy ne lehessen csak úgy faképnél hagyni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (40)
     
  10. Torolt_felhasznalo_769179
    Torolt_felhasznalo_769179
    2005. március 17. 09:5842.
    :)))))
    Én mondtam már első randikon, hogy házasságot akarok és passz! Visszakoztak? Dehogy! Először néztek kimeredt szemekkel, aztán rábólintottak. :D
    Mit meg nem ígér néhány pasi egy kis szórakozásért cserébe!:)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (40)
     
  11. Torolt_felhasznalo_637079
    Torolt_felhasznalo_637079
    2005. március 17. 09:5841.
    Sziasztok!
    Nem tudom, miért, de általános az a nézet, hogy a házasságot a nő akarja, a férfi pedig mintegy kegyet gyakorol, ha elveszi. A férfi-nő kapcsolatban nem hiszem, hogy az a lényeg, hogy mikor házasodnak össze. Nem a papír tart össze két embert. S még abban sem hiszek, hogy "esküt teszünk a nyilvánosság előtt, ezzel felvállalva a másikat" és ettől jobb lesz. Nem. Álljon mellettem, ha bajban vagyok, legyek mellette, ha szüksége van rám, tartsunk ki egymás mellett nehéz helyzetben is - ez bizonyítja, hogy őt választottuk, és most, ebben a pillanatban úgy gondoljuk, hogy egy életre mellette akarunk élni. A papír nem fontos. Együtt élni pedig jó papr nélkül is. Az, hogy kinek mi dolga van a lakásban, házban, az szerintem attól is függ, hogy hogyan és hol élnek. Eredetileg vidéki kisvárosba születtem, most Pesten élek évek óta. Vidéken a nő végezze a legtöbb benti munkát, mint főzés, mosogatás stb. a férfi építsen kutyaólat, metssze a gyümölcsfákat, nyírja a füvet. Bár a szüleim mindezt együtt csinálják: együtt főznek, takarítanak, és együtt doloznak a kicsi konyhakertben is. Lakásban viszont mindenképp segítsen a házimunkában a férfi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. március 17. 09:5240.
    ezért én nem ragaszkodnék a házassághoz:) szeressen úgy és annyira, hogy el akarjon venni, én meg szeressem úgy és annyira, hogy hozzá akarjak menni. nem föltételül kell szabni:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314217 (38)
     
  13. Torolt_felhasznalo_769179
    Torolt_felhasznalo_769179
    2005. március 17. 09:5139.
    Ne is mondd, az egyik barátnőmmel dettó ugyanez a helyzet. :) Mármint hogy olyannyira bemagyarázták neki, hogy ez csak egy papír, hogy most már ő ágál legjobban a házasság ellen. Közben azért néha mondja, hogy pl. a munkahelyén a többiek nem tekintik egyenrangúnak, meg hogy a férfiak sokkal többet megengednek maguknak vele szemben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (36)
     
  14. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. március 17. 09:5138.
    Én minden nőnek azt javasolnám, hogy igenis, ragaszkodjon a házassághoz. Nem normális dolog, hogy a férfi csak úgy megpattanhat bármikor, főleg ha már gyerek is van a képben. Igenis vállaljon felelősséget, főleg a mai világban, ahol a nő soha nem keres annyit mint egy férfi, ha ugyan talál munkát. És azt is javaslom minden nőnek, hogy ne legyen szégyenlős házassági szerződést kötni. Csak akkor menjen bele egy házasságba, ha a férfi hajlandó vállalni, hogy válás esetén is támogatja a nőt a gyerekkel együtt. Persze az ilyen pasikat nagyítóval kell keresni itt Mo-n :-/ Nem tetszik nekik ez a felelősségvállalás dolog. Mennyivel tetszetősebb gondolat ugye, hogy éljünk szabadon, hitessük el a csajokkal, hogy a szingli-lét milyen trendi, meg hitessük el velük, hogy az a jó, ha teljesítik a testük vágyait. . . aztán mikor felébrednek szegény csajszik akkor rájönnek, hogy jól átverték őket. Lányok, nem érdemes a testünk rabjaivá válni. A szerelem nem minden!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. március 17. 09:4637.
    Azt, hogy durvára feminista vagy.
    előzmény:
    leiw (1)
     
  16. 2005. március 17. 09:4036.
    egyeket értek:) az ilyen "nemszámít, csakegypapír" kapcsolatoknál kivétel nélkül mindig azt láttam, az egyik szajkózza eztet:) a másik meg elfogadja, vagy kényszerből, hogy nelégyen megalázó, vagy azért, mert szinte belemagyarázzák, hogy tényleg nemszámít semmiketse. pedig már akár bemutatkozásnál: barátnőm-feleségem, barátom-férjem is számít, bárki bármiket mond, akárcsak külső, felszínes megítélés alapján
    nem kell feltétlen rögtön házasságkötő termekbe rohanni, így lehet megspórolni válásokat:) de ezerszer láttam már többéves nemszámítpapír kapcsolatok után felbomláskor mással házasságokat:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769179 (34)
     
  17. 2005. március 17. 09:3935.
    én is laktam már együtt pasival, anno. . . nem volt rossz:) de most már én is csak akkor költöznék ha megházasodnék. . és minél késöbb lesz összeköltözés annál jobb. Inkább élvezni kell a gondtalanságot meg a randizgatást, az egymásnál alvást - mert ezeket utána már nem lehet visszacsinálni. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_769179
    Torolt_felhasznalo_769179
    2005. március 17. 09:3034.
    Én házasságpárti vagyok, ugyanakkor úgy vélem, az együttélésnek is megvan a létjogosultsága. Egy ideig. Igazából én azt tartanám ideálisnak, ha a fiatalok először egyedül próbálnák ki magukat, hogyan is tudnak megállni a saját lábukon. Persze ez pénzes szülők nélkül gyakorlatilag lehetetlen, sajnos. :( De ha belegondolunk, manapság a többség a szülői házból egyenesen a közös lakásba költözik, és közösen sokkal rizikósabb beletanulni az önálló életbe. Főleg ha előzőleg otthon mindkét felet maximálisan kiszolgálták, és mindegyik hasonlókat várna el a párjától is.
    A házassággal kapcsolatban még csak annyit, hogy szerintem fontos dolog. Aki nem akar házasodni, az nem akarja felvállalni a másikat, ergo maga a kapcsolat bizonytalan. Ez esetben nincs értelme a további együttélésnek sem. Szerintem. Az már más kérdés, hogy a határozott szándék, szívből jövő elhatározás ellenére sincs garancia a holtomiglan-holtodiglanra. No de ilyen alapon értelmetlen pl. vállalkozásba fogni, vagy bármi mást csinálni, mert semmit sem tudhatunk előre, mindennek megvan a kockázata. Ha az élet más területein folyamatosan elkötelezzük magunkat, akkor miért pont a párkapcsolat lenne kivétel?
    előzmény:
    leiw (1)
     
  19. Torolt_felhasznalo_178651
    Torolt_felhasznalo_178651
    2005. március 17. 09:2433.
    Észrevettem kilógó szőrős fogadat. . . Egy férfitól is nagyon csúnya ám az ilyen! :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483720 (32)
     
  20. Torolt_felhasznalo_483720
    Torolt_felhasznalo_483720
    2005. március 17. 09:2332.
    én vagyok az a csinos szőke lány a háttérvokálban
    hogy ismertél fel?
    előzmény:
    cicamancsi (31)
     
  21. Torolt_felhasznalo_178651
    Torolt_felhasznalo_178651
    2005. március 17. 09:1931.
    szeretem az összefüggéstelen beírásaidat. . . már többször észrevettem, hogy beírsz valamit, és a topikhoz még véletlenül sincs egy fikarcnyi köze sem. . . :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483720 (29)
     
  22. Torolt_felhasznalo_178651
    Torolt_felhasznalo_178651
    2005. március 17. 09:1830.
    Na, pontosan erről van szó. Pontosan. Anyagi okok is nagyon közrejátszanak. . . sajna. . . Azon vagyunk, hogy megteremtsük. De ez idő - nem is biztos, hogy sok. A szerelem-szeretet pedig kétségtelen hatalmasságú - az ő oldaláról is és az enyémről is. :))
    Az igazi szerelem-szövetség a 'jóban-rosszban'-t követi. Most 'rosszban' van, sajnos. Majd elmúlik egyszer. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (28)
     
  23. Torolt_felhasznalo_483720
    Torolt_felhasznalo_483720
    2005. március 17. 09:1729.
    Olyasmi ez, mint a szőkenő hálószobájában az ágy fölé festett Á betű :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (28)
     
  24. 2005. március 17. 09:1328.
    de miért lenne baj, hogy elébb összeköltöztök, s csak később ültök nászt?:) sokan vannak, kiknél anyagi okok miatt vagy idő, egyeztetés hiányában csúszik az esküvő, de addigis szeretnének együtt feküdni-kelni:)
    előzmény:
    cicamancsi (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_178651
    Torolt_felhasznalo_178651
    2005. március 17. 09:0527.
    Jajj, pár mondatból ítéltél. . . Nem, nem erről van szó, ennél azért még bonyolultabb - nem az anyja miatt, nyugodj meg. Nem kell szomorkodni. :))) De most nincs kedvem a részletekkel untatni itt senkit, hogy miért is várunk még azonfelül, hogy közben hátha ők is megszokják a választását. . . :)
    Szóval ne szomorkodj, mert bizony, nem arról van szó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (26)
     

Címlap

top