Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Összeköltözni- kiismerni?

leiw
Létrehozva: 2005. március 17. 01:22
Mostanaban divat hazassag elott osszekoltozni.....azt mondjak hogy ki kell ismerni egymast elobb......ezert.....Valahogy en nem hiszek ebben,-kevesebb lett a valoper a hazassag utan? Aligha....akkor meg mi celbol? Hiszen ez a ferfiak malmara hajtja a vizet....minek hazasodni ha igy kenyelmesen eleldegel egy no arnyekaban...mosnak, foznek takaritanak ra, sok esetben a no alazatosan surog forog korulottuk hogy megfeleljen az elvarasnak....van ennek ertelme? Nem szebb, igazibb a hazassag utan osszekoltozni, elvezni a kozos lakas oromet, az ujszeruseget, az eletkezdest a ceremonia utan? Eppen mama hallottam egy esetet / ezert is tettem fel a kerdest/ ahol azt mondta a ferfi hogy majd akkor hazasodnak ha a no terhes lesz.....mar 3 gyerek van.....eskuvo szoba se johet, a ferfinek igy kenyelmesebb, kileng,- hiszen akkor lep le mikor akar, ezzel szepen sakkba is tartja a not..... Szerintem ostobasag osszekoltozni mert a valoperi statisztika egyaltalan nem javult, sot!!!!! Nem igaz hogy lakva ismerni ki egymast.....nagyon jol ki lehet ismerni egyuttjarassal is valakit ha valaki kepes kritikus szemmel nezni a masikat......Es az osszekoltozessel az a veszely is no hogy nagyon sok no nem tud ferjhezmenni....a ferfiak hosszu evekig "gondolkodnak" mielott lepnek, vagy mire kijelentik hogy meggondoltak, megse nosulnek....a nok igy egyik kapcsolatbol a masikba vandorolnak, hazassag, gyerekvallalas tolodik, vagy vegleg kifutnak az idobol.....a ferfiak meg szepen elik a vilagukat, szep szoval raeroltettek a nokre az "elobb kiismerni akarlak" velemenyt, mostmar sokan ok is azt szajkozzak, csak akkor dobbennek ra hogy mit takar amikor keso.......Mi a velemenyetek errol?
  1. Torolt_felhasznalo_316285
    Torolt_felhasznalo_316285
    2005. március 17. 10:4676.
    Szerintem a huszonévei elején járó egyetemista is szemtelenül fiatal. Az élethez való hozzáállását, viselkedését, párkapcsolatait tekintve. Már amelyik! Tiszelet a kivételnek!
    előzmény:
    JasonX (68)
     
  2. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. március 17. 10:4575.
    Nem tudom mire gondolsz pontosan amikor azt írod, hogy a házasság nem a pénzről kell hogy szóljon?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_307758 (73)
     
  3. 2005. március 17. 10:4174.
    bocs, ezt nem értem.
    előzmény:
    JasonX (61)
     
  4. Torolt_felhasznalo_307758
    Torolt_felhasznalo_307758
    2005. március 17. 10:3973.
    sziasztok. . :)
    nekem épp aktuális a téma. mert szeretnék összeköltözni a barátommal. ő a házasságot ugy gondolja hogy ha mindketten dolgozni fogunk és már lesz saját lakásunk is. a baba pedig a házasság után. szerintem a házasságnak nem a pénzröl kell szolnia, hanem arrol hogy két ember szereti egymást és igy döntenek. az összeköltözés nálunk azért is fontos lenne, mert egyszerűen nem tudunk kettesben lenni. se nálunk, . . . náluk meg végképp nem. nem csak a család (apa, anya), az unatkozo bátty a barátnőjével (akik együtt élnek), a haverok mind nagyon kedvelik az ottani légkört meg kiszolgálást. :-/ sajna. . .

    :) és igazán még azt sem tudom hogyan kezdjek hozzá a dologhoz. . . :)

    a házasságrol még: rengeteg kapcsolat azért megy tönkre, mert nem megoldják a problémákat, hanem elfutnak előlük. erre azért némiképp orvosság a házasság. hiszen nem lehet egyik percröl a másikra elválni. normális emberek elöbb megprobálják közösen megoldani a dolgokat. én igyexem nem elfutni a gondok elöl, hanem megoldani és ebbe belevonni a kedvesem is. ne csak az egyik fél pedálozzon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. március 17. 10:3972.
    Én ezt nem mondtam volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314217 (69)
     
  6. 2005. március 17. 10:3871.
    Nem nem NEM!!! Tanult barátomat idézve: "A statisztika amit itt lejebb említ valaki, tiszta hülyeség, hazudik mint mindig. "

    http://www. torzsasztal. hu/Article/showArticle?t=9034554
    Hozzá képest én hol vagyok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769179 (67)
     
  7. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. március 17. 10:3870.
    Miért muszáj 2M-s esküvőt csinálni? A rokonok kedvéért házasodsz vagy a magad kedvéért?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316285 (65)
     
  8. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. március 17. 10:3769.
    Oh, én kis naiv :-)
    előzmény:
    JasonX (66)
     
  9. 2005. március 17. 10:3568.
    szemtelenül fiatal<18?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316285 (65)
     
  10. Torolt_felhasznalo_769179
    Torolt_felhasznalo_769179
    2005. március 17. 10:3467.
    Én úgy tudom, hogy több fiú csecsemő születik, de a férfiaknál nagyobb a halandóság, ezért akár kiegyenlítettnek is tekinthetjük a nemek arányát. :)
    előzmény:
    JasonX (63)
     
  11. 2005. március 17. 10:3466.
    Persze, ez kamulink. :-D Kínai, észak-koreait is írhattam volna, lényeg, hogy ne amerikai legyen. Érted?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314217 (64)
     
  12. Torolt_felhasznalo_316285
    Torolt_felhasznalo_316285
    2005. március 17. 10:3365.
    Előrebocsátom, nem olvastam végig a topicot, csak az elejét.

    Én úgy gondolom, amíg az ember szemtelenül fiatal, és próbálgatja a szárnyait, nyugodtan költözzön össze a szerelmével. Meglátják, hogy képesek-e tolerálni egymás aprócska hülyeségeit. Ha nem, akkor nem dobtak ki feleslegesen milliókat az ablakon. Mert manapság ez is egy elég fontos kérdés.

    Tegyük fel, esküvőt akarok (miért ne akarnék), csak akkokr lesz esküvőm, ha a rá valót már összegyűjtöttem. Mert nem várhatom el a szüleimtől meg a práom szüleitől, hogy kb. 2 millió forintot összeszedjenek egy lakodalomra. És ha már lakodalom, akkor kellően méretes (szép a nagy család). . .

    Ezért szerintem nem gond, vagy nem is tudom hgoy fogalmazzam, ha az emberek együtt élnek, és közösen gyűjtögetnek, közös célra, mint pl. az esküvő. De lehet, hogy közbejön valami, amitől az esküvő csúszik, vagy kevésbé válik fontossá. A csúszásba mondjuk autóra gondolok, mert nem lehet egyszerre autó-hitelt törleszteni, meg esküvőre gyűjteni. És szerintem kevésbé lesz fontos, miután megszületett a közös gyermek. Ebből látszik, hogy nem vagyok vallásos. Viszont akik azok, inkább várnak tízéveket egy gyerekre, hogy házasságban szülessen meg, vagy olyan gazdagok, hogy nem kell várniuk?

    A válóperről még nem is beszéltem. . . induljunk ki pozitívan a dologból!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. március 17. 10:3264.
    :-DDD
    Ezzel nem tudok vitába szállni, egyrészt, mert én sem tartom megbízhatónak egyiket sem, másrészt mert a kgb-s link be se jött nekem (pedig kiszedtem a szóközöket)
    előzmény:
    JasonX (63)
     
  14. 2005. március 17. 10:2963.
    Cselesnek tetszik lenni.

    http://www. kgb. ru/kgb/publikata/vengrija. html szerint: 9, 9999

    Ja, hogy hazudik. Mé''' a CIcA nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314217 (62)
     
  15. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. március 17. 10:2462.
    http://www. cia. gov/cia/publications/factbook/geos/hu. html

    Itt azt mondják, hogy 0, 91 férfi jut egy nőre
    előzmény:
    JasonX (60)
     
  16. 2005. március 17. 10:2461.
    És már nem is fog, szerencsére. És csak vár, és csak vár, és csak vár, és nem merül le, és 10x tovább bírja, és. . .
    előzmény:
    cosmic (56)
     
  17. 2005. március 17. 10:2160.
    Akkor az eleje törölve. :-|
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314217 (55)
     
  18. 2005. március 17. 10:2159.
    En egyetertek veled abban, hogy mindenikenek maganak kell tudni mit es hogy csinal. Garancia semmire sincs. En harom evig eltem egyutt a parommal, mielott osszehazasodtunk, raadasul egy idegen orszagban, munkahely, baratok es csalad nelkul. Meg az elejen megegyeztunk (szerencsere a vilagnezetunk nagyon egyforma), hogy hazassag nelkul nem lesz gyerek, hogy lesz-e hazassag, meg majd elvalik. Es hozza kell tennem, nem voltam eppen mai csirke (29) amikor ezt elkezdtuk.
    Nekunk bejott, most hazasok vagyunk, mar het eve egyutt vagyunk, van egy kislanyunk es eppen a masodik gyerkocot varjuk. Bekeben es harmoniaban elunk, bar meg mindig vannak meglepetesek a kapcsolatban. Az, hogy ki hogy tudja a valsaghelyzeteket megoldani, csak az ido mutatja meg es egy kapcsolatban ez a legfontosabb: nem a szerencses idoszakok, hanem a nehezsegek es valsaghelyzetek mutatjak meg, hogy igaza par vagytok, vagy nem. Ezek pedig johetnek egy ev de tiz ev utan is.

    Masik pelda a sogorom, akik egyaltalan nem hazasodtak ossze, a baratno nem akar. Naluk ugyan az a helyzet: 4 eve vannak egyutt bekeben es boldogsagban, es van egy gyonnyoru lanyuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276105 (25)
     
  19. 2005. március 17. 10:2058.
    Nem többen, kevesebben!!! Számszerűen: passz. Mondjuk úgy, hogy minden nőnek jut egy szépfiú. És hát ugye: szépfiú<<átlag manus<férfi.
    <: kevesebb
    <<: jóval kevesebb

    "Én eddig két pasit hagytam ott, akik elvettek volna. "
    Nahát, nahát. Ezt sajna el is tudom hinni. Láttam már idióta f#sz#it, akit megérdemelten hagytak ott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314217 (53)
     
  20. 2005. március 17. 10:2057.
    helyesen: azért
    előzmény:
    cosmic (56)
     
  21. 2005. március 17. 10:1956.
    hát szerintem nem a megfelelő nőkkel hozott össze eddig a sors. . . ez azért nem általános, max. annyira, mint hogy " minden férfi csak azt akarja" :-))
    vannak ilyen nők is biztosan, de azér nem csak ilyenek, hidd el.
    és hát a nők vannak többen, sőt, egyre többen, ahogy múlik az idő :-((
    előzmény:
    JasonX (49)
     
  22. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. március 17. 10:1955.
    Bocs, elírtam, szóval mennyivel vagyunk kevesebben?
    előzmény:
    JasonX (49)
     
  23. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. március 17. 10:1854.
    Biztos vannak olyanok, akik tökösnek tartják a pasikat lepattintó, szabados nőket. De olyanokkal én nagyon ritkán beszélek szerencsére :-)
    előzmény:
    JasonX (49)
     
  24. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. március 17. 10:1653.
    Nem tudtam, hogy kevesebb nő van, mint férfi. Én inkább úgy tudtam, mi vagyunk többen. Nem vagyok férjnél még. Ha tényleg többen vagyunk, akkor mennyivel? Én eddig két pasit hagytam ott, akik elvettek volna. De az a különböző értékrendszer miatt volt. Nálam az értékrendszer számít, nem a szerelem. Vagyis inkább azt gondolom, hogy ha azonos értékeket tisztelünk, akkor nem lesz nehéz beleszeretni a pasasba.
    előzmény:
    JasonX (49)
     
  25. 2005. március 17. 10:1652.
    de épp ez a lényeg, hogy előjönnek a problémák, hajjaj!
    csak ők úgy állnak hozzá, hogy mivel egy életre egymást választották, ezeket meg kell oldani, méghozzá együtt. sosem egymás ellen. és a válás nekik nem opció.

    mondom, nekem ez nem ment volna - de néha picit irigylem. :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_107719 (50)
     

Címlap

top