Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. augusztus 30. 15:10280451.

    Sziasztok!


    " Hol vagytok ti régi játszótársak?"


    Most értem haza Tómalomról.Rendbe kellett tenni a lelkemet egy alapos fűnyírással.Csak éppen arról feledkeztem meg, hogy a testem hogyan reagál erre.Mondhatom test és lélek nincs egyensúlyban.Kicsi kicsináltam magam....nem vettem észre,hogy magasan áll a nap.Nem is vártam meg a kukásokat....majd a "jó szomszéd" átrakja a kukát a kerítésen.Itthon végre fürödtem egy jót ....újra van gáz.Most kicsit "sajnálom" magam aztán megyek a mamához a kórházba.


    Jártam a diófa alatt.Borsika aranyos vagy ... kíméld magad...gyógyulgass...családoddal együtt.


    Erikám vigyázz magadra.....és majd gyere haza gyógyultan.Jó nyárbúcsúztatót ....és ünneplést.


    Botfai lányok ...jó kis túrán voltatok...jó dolog a számláló.Ma azért pihenjetek .....naaa csak egy kicsit.


    Julika jó pakolást...hozzám is jöhetnél.Nálam annyi a rongy....nem értem régen elfértünk ketten a szekrényekbe....most egyedül ...és már bővültem én is egy komóddal ....sehogy se férek. Aztán egész nyáron két nadrágot hordtam / na kis túlzással /.


    Gondolok mindenkire...

  2. 2018. augusztus 30. 09:14280450.

    Szervusztok!


    Nagy munkával kezdtem a napot. Marikától kaptam egy komódot és azt rendeztem be. Abba kerültek a nyári dolgok, most olyan szellős, áttekinthető a szekrényem. nem is tudom hogyan tudtam eddig enélkül a bútordarab nélkül élniA ruhák egymás hegyin hátán szorongtak, ha kihúztam valamit borult a rend. Én olyan konzervatív vagyok, nehezen változtatok, dobok ki dolgokat. Most megérett egy fotel arra, hogy kikerüljön. Még az anyósom fotelja volt, gondolhatják, kiszolgált már. Most majd a cicák kapják meg , egy csillaggal emelkedik majd a cica hotel...a műanyag fotelt felváltja a kárpitos ülőke.  Persze kerültek vissza felesleges dolgok is, azok majd később lesznek szanálva, most egy zsákocska használatok kívüli ruhát vittem ki, remélem nem gondolom meg magam. 


    remek idő van, azt hiszem kimegyek a kertbe, lassan fel lehet szedni elszáradt virágokat, paradicsom tövet. 

  3. 2018. augusztus 30. 05:32280449.

    vISSZATEKERTEM iLDIKE "JÓREGGELT" IDÉZETÉHEZ ÉS A KIS VIDÁM KÉPHEZ, AMIT MELLÉKELT.    (Elnézést, ..sajnálom, ..fönnakadtam. )  Szóval kedvelem és köszönöm. Egyúttal mondom, hogy  fess és fess!  Nem értek én hozzá-szinte semmit -csak érzem, hogy jól csinálod. Nagyon. 


    Azt akartam írni, hogy:


    egy árnyalattal jobban vagyok  már, 


    a Család is, és köszünjük szépen a biztatást, a gyógyulásra.


    Biztos annak is köszönhetjük., hogy  ennyien kívántatok. 


    Mi is viszont kívánunk rengeteg szeretettel.   És szívből. 


     

    előzmény:
    franci47 (280431)
    2018-08-29  07:48
  4. 2018. augusztus 29. 19:45280448.

    Annuska, Erika Nektek is nagyon szépen köszönjük a jókívánságokat, már átadtam, szinte láttam a fülig érő száját, ahogy kérdezte "tényleg gondoltak rám ?" 


    Annuska bizony jólesett a pihenés, és sajnálattal, de tudomásul kell venni, hogy mindig kevesebbre jut erő, de örülni kell annak, hogy egyáltalán részt tudok még venni egy  ilyen túrán, bízom benne hogy még sokáig.


    Erika, hamar  elröppent a nyár, de azt hallottam lesz jövőre is. Örülök hogy máris jobban érzed magad, előbb is felírhatták volna a gyógyszert. Jó ez az idényzáró buli ötlete, és hát reméljük még hosszú szép őszi hétvégék várnak ránk.


     


     


    Jó pihenést Mindenkinek.

  5. 2018. augusztus 29. 17:46280447.

    Szervusztok


     Anikó, Beatrixnak nagyon sok boldogságot és örömöt kivánok. Ugye jl esett haza érve a pihi, még ha lájtos is volt a tura.


    Ildikó az a hegymenet azért nem volt most sok? A gondolathoz, minden nap ajándék- legalább is egy bizonyos kor után-.


    Magdika, ugye azért nem siettél?


    Borsika, Neked és családnak jobbulást kivánok.


    Sacika sokat dolgoztál.


    Erika használjon a gyógyszer. Minden szének és jónak vége szakad, de jövőre ujra....


    A gyengélkedknek gyors gyógyulást kivánok.

    előzmény:
    erry (280446)
    2018-08-29  15:16
  6. 2018. augusztus 29. 15:16280446.

    Szervusztok!


     


    Végre ideértem....úgy elmegy az idő mellette.....a munkának sok látszatja nincs.....pedig mióta hazajöttünk állandóan csinálok valamit. Nem is sejtettem, hogy nem vagyunk itthon és mégis mennyi por jön össze. Nem beszélve a sok mosni vasalni valóról.......Vásárlás, orvos látogatás..stb. Na nem panaszkodok, csak magamra vagyok mérges, hogy ennyire kifolyik a kezem közül az idő.....


    A doki elküldött újabb rtg-re, semmit nem mutatott, viszont végre felírt antibiotikumot és köhögés csillapítót....most egy kicsit jobb....5 nap múlva vissza kell menni...


     


    Holnap megyünk odahaza......lent leszünk hétvégén, de úgy döntöttünk, hogy hétfőn kezdünk idehaza költözni.....Még hétvégékre lemegyünk. Ott ilyenkor reggel nagyon hűvös van és este úgyszintén. A közte levő kis idő már nem olyan igazi....Szomorú szívvel döntöttünk így. Újra pesti lakosok leszünk.....


     


    Anikó Beatrixednek nagyon boldog névnapot kívánok!!!!!!!!


    Francika nekem is nagyon tetszik a képed......ahogy nézegettem elképzeltem itt nálam és nagyon jó helyet találtam neki.....színben pont ide illene.......


    Sacika örülök, hogy megosztottad az összes képet, jó volt látni a szép családot és a nagyot nőtt gyerekeket, a szép tájakról nem is beszélve....


    Borsika gyógyulj meg. Látom még így betegen is ellátod a családod.......A madártej megragadta a fantáziámat.......mindjárt csinálok is, holnap kivisszük magunkkal.....


     


    Megjött a lánykám, megyünk egy kicsit "sopingolni"......nyertem a kaparóson.....el kell költeni, nehogy megromoljon......


     


    Legyetek rosszak és vigyázzatok magatokra!!!!!!!!!

  7. 2018. augusztus 29. 14:47280445.

    Már fekverésztem egyet, kinyúltam, ehhez a meleg is közrejátszott, nagyon jó volt túrázni, igaz a régiekhez képest ez nagyon lájtos volt, talán lesz majd hatékonyabb is.


    Mindenkinek nagyon szépen köszönöm Beatrix köszöntését, este átadom, sajnos csak telefonon, talán majd 2 hét múlva személyesen is.


    Borsikám jobbulást kívánok Neked és a család betegeinek is, remélem hamar túl lesz mindenki rajta.


    Julika szép emlék maradt az osztálytársról, nyugodjék békében. Sajnos egyre több a veszteségünk.


    Ildi itt egy pár tipp, nem esküszöm egyikre sem, talán azonnal mindegyik használ egy kicsit, sajnos csak átmenetileg:Rheumon gél, Rheuma Salbe, Flexagil, Rozmaring krém, Voltaren, Inno Rheuma Forte, egyenlőre ez a készlet.

  8. 2018. augusztus 29. 14:12280444.

    Tegnap megnéztem a  Queen első részét, hát nem emlékszem már sok mindenre belőle.  Az egyik  dal most nagyon megtetszett, már tegnap is kerestem a neten, most megtaláltam. 


    Kicsit szomorkás...... de  mégis szép.


    Többször is előfordul a filmben. 


    Remélem az új film is tetszik majd  nektek. 


    A Thousan  Days Promise , Pötyi esetleg nem töltöd le? Hozok linket, ha kell. /kép/


     


     


     

  9. 2018. augusztus 29. 14:03280443.

    Megjöttünk a hegyről.  Most jó nagy túrának tűnt nekem. 


    elfáradtam, elfáradt a lábam, szerintem Anikó is így van vele. A kapun beérve a barackfa meghajolt előttünk, majdnem letört az ága, húzta a nehéz barack. Feltámogattuk szegényt kicsit megritkítottuk. Ettünk barackot, körtét, szőlőt, és a szendvicsünket. 


    Mondhatnám semmit sem csináltunk a legnagyobb melegben jöttünk haza és körbe a faluban. 


     


    Összesen 3,19 km volt a megtett út, 5792 lépés volt,   és tartott 1 óra 10 percig. Némi kalóriát is égettünk.


    Kicsit már pihentem, de egész délután nem akarok fekverészni. 


    Mosni kellene, de még nem kerültem oda. 


    Édes Borsom jobbulást kívánok neked és a családnak. Jól lebetegedtetek. 


    Kedves Magdi világgá csak hamubasült pogácsával szabad menni. Van neked ilyened? Ha nincs a szabadprogram átrendezése szükséges. 


    Julika, megrázza az embert az osztálytársak halála. Én igazán nem is tudom az enyémek merre vannak, /egy része a temetőben/. Talán senki sem lakik itt. /majd átgondolom hol is vannak, lehetnek/ 


    Sacikám, mondhatnám, majdnem olyan meleg lett mint volt. Nagyon szorgalmas hangyácska vagy. 


    Pötyike, köszönöm, hogy megnézted az újabb fényképezésemet, - mármint a festeményt - örültem mig csináltam, csak a sorrendiség nem tetszett, én máshol kezdtem volna, nem a fa koronájánál.


    Annuska, és mindenki vigyázzon magára, később jövök, bedobom a ruhákat a gépbe. 


    A nap bujkálós lett, talán jön az eső? 


    Holnap Zegi utam lesz. Kell vennem valami kencét a lábfájásra. 


    Ti mit használtok???????


     


     


     


     

  10. 2018. augusztus 29. 13:52280442.

    .meg rátok...ezt nem tudom értelmezni mit  akartam írni...bocsánat

    előzmény:
    BiriBiri (280440)
    2018-08-29  13:35
  11. 2018. augusztus 29. 13:48280441.

    Sacikám .....és közben még szilva  meg miegymás .


    Most punnyadok itthon .Délelőtt elvégeztem mindent a városban ....szerencsére a futár is időben jött.


    könnyen vagyok ...a gázszünet egy indok a semmittevésre .


    Borsévi  jobbulást kívánok.Nekem ugyan fizikai bajom pillanatnyilag nincs ....de legszívesebben világgá mennék.Biztos voltatok már így ....majd Julikát idézve:"kirúgom" magam ....és minden a helyére kerül.

    előzmény:
    Rolta (280439)
    2018-08-29  11:35
  12. 2018. augusztus 29. 13:35280440.

    Szervusztok!


    Ma temetésre mentem...Péli Jani osztálytársam halt meg. Ő már otthonban volt..2016 ban halt meg a felesége az otthonban, akkor felhívott, hogy lehet ezt túlélni? Jani eddig élte túl. Mi egy napon születtünk..minden évben...meg rátok.... felhívott és köszöntött...az idén nem, de nekem akkor annyira rossz volt a fülem, nem kerestem.  és a találkozó előtt is valami rossz érzés miatt nem kerestem..akkor már halott volt....én nagyon tettszettem neki a gimiben, de csak barátság volt köztünk...egyszer amikor kézilabdázni mentem a pesti vonattal ami Megyeren megy keresztül Jani megyeri volt, kérte, hogy Megyeren nézzek ki az ablakon, ő látni szeretne. Én elfelejtettem..de azt mondtam, láttam, és köszöntem, hogy késett miattam az óráról. Ez olyan romantikus nem? Szeretettel gondolok Janira. meg rátok

  13. 2018. augusztus 29. 11:35280439.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nagyon szép kiránduló idő van.....Ildikó-Anikó töltsétek kellemesen a hegymenetet....


    Anikó....Beatrixnak kíánok nagyon boldog névnapot!


    Borsika....vigyázz magadra...gyógyulj meg ....látom még így is a családot pátyolgatod..


    Magdi.....sikerült e elvégezni a feladataidat?


    Julika.....mit csinálsz? Nagyon csendes vagy....


    Ma már főznöm kellett....csak egy mezei rongyos leves és káposztás kocka telt tőlem....ötletem is kifogyott......Csináltam töpörtyű krémet a szép, de nem igazán jó alapanyagból...krémnek fűszerekkel  kicsit megbolondítva egész finom lett........Délután elrakom az apró hagymát savanyúnak és szelek paprikát lecsónak a fagyasztóba.....aztán vége...ha mégis elcsábulnál papa fel van hatalmazva, hogy csapjon le.........ja azért majd egy kis birs lesz ám..


     

  14. 2018. augusztus 29. 09:15280438.

    Itt vagyok Annuska és Kedves Lánykák!  Köszönöm Mindenkinek a keresést. Köhögök, nyűglődöm, tán a holnapot sem érem meg. Most főzök magamnak teát,  karamellizálok cukrot és teszek bele citromot is. Itt nálunk most a fél család beteg.  Azért tegnap összekaptam magam, és csináltam nekik "beteg" madártejet, ma meg egy "beteg"  gyenge húslevest, csigatésztával.. Már hajnalban felkeltem, és elkészűlt, a vőm föl is vitte.  


    Édes Anikó, Beatrixednek Boldog névnapot kívánok.  


    Amikor  kirugom magam (így mondja Julika,ugye?) ..akkor  jövök, itt a helyem. 


    Mindenkire gondolok, a gengélkedőknek jobbulást kívánok szeretettel.


     

    előzmény:
    Nusimama (280427)
    2018-08-28  15:15
  15. 2018. augusztus 29. 09:14280437.

    Beatrixnek boldog névnapot kívánok!!!!!!!!!

  16. 2018. augusztus 29. 09:13280436.

    Sziasztok!


    Ildikónak és Anikónak jó kirándulást.


    Megnéztem ám én is a képedet Ildi..nagyon tetszett. Nagyon érdekes ez a szín kombináció..a sok rózsaszínre gondolok.


    Tegnap itt volt a lányom a Zsuzsival. Egy kis színt hozott a lakásba..annyit tud dumálni!!!


    Tegnap csináltam egy lecsót..az íze nagyon jó, de a paprika nem ..alig főztem..és összelottyadt, kezdett leválni a bőre..akkor meg nem szeretem. Szóval most ráütöttem tojást és azt reggeliztünk. Jó, laktatós étel volt, tele virslivel. Azt hiszem ebéd valami egyszerű lesz.

  17. 2018. augusztus 29. 08:35280435.

    Ma nincs tervbe munka. 


    Annyira még nem állunk. 


    Készülődöm.

    előzmény:
    harangvirag08 (280434)
    2018-08-29  08:22
  18. 2018. augusztus 29. 08:22280434.

    Jó hegymenetet kívánok!


    Kitartást a lábadnak..Ne vigyétek túlzásba a munkát. Élvezzétek a jó levegőt....szép környezetet.Gondolatban veletek vagyunk .....milyen jó is volt akkor.


    Még nem tudom milyen lesz a mai nap. Háromnegyed kilencre megyek J-hoz.Kell mennem ma több helyre....szeretnék a piacra is eljutni.


    Kellemes a reggel.


    Annuska örülök, hogy "láttalak" az este.Borsika vajon mit csinál ....remélem csak elfoglalt.


    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    franci47 (280431)
    2018-08-29  07:48
  19. 2018. augusztus 29. 08:14280433.

    Sok boldogságot Beatrixnak!

  20. 2018. augusztus 29. 08:11280432.

    Szervusztok.


    Tényleg szép a reggel, még egy kicsit hűvös is, de lesz ma még meleg is.


    Ildi köszönöm Beatrix köszöntését, estére közvetítem.


    Ma pihenőnap lesz munka fronton, így kirándulunk inkább a hegyre, az idő szép, a jókedv adott, reméljük a lábunk is bírja.


    Mindenkinek szép napot.

    előzmény:
    franci47 (280431)
    2018-08-29  07:48
  21. 2018. augusztus 29. 07:48280431.

    Jó reggelt. 


     


    Anikó Beatrix unokáját szeretettel köszöntöm


    Szép reggel van, remélem ilyen is marad.  Korábban azt hittem eső készülődik. 


    Hegymenet lesz. Remélem semmi sem jön közbe. Nézegetem, próbálgatom a lábam, kérdezem "bírod"?  Remélem. 


     


     


    Mai gondolat:









     








    "Világéletemben hittem benne, hogy a nap legcsodálatosabb pillanata, amikor reggel felébredünk. Mindegy, hogy vacakul érezzük-e magunkat vagy jól, egy biztos: aznap még bármi történhet velünk! És az sem számít, ha az esetek többségében semmi különös nem történik. A lehetőség benne van a reggelekben."


    Monica Baldwin


    Legyen csodaszép napotok 

  22. 2018. augusztus 28. 20:54280430.

    Julika, majd nézz be a Fb-os üzenetedbe.


    Jó éjszt.

  23. 2018. augusztus 28. 19:04280429.

    Visszajöttem......teljesen kész vagyok.....igaz a spejzom is....nagyon elfáradtam, azon a pici helyen egész végig fel a székre, le a székról....létra nem fér be...   Viszont most jó érzés benézni, bár ismerve magamat nem sokáig lesz ilyen..


    Magdi...a tiéd nagyon szép, gazdag olt....én is addig fogom csinálni, amig les rá igény...


    Anikó...nagyon ügyes vagy, még a kőműves munkához is értesz....tudom  kényszer nagy úr....azért vigyázz....


    Ildikó...a képed nagyon tetszik.....főleg a  a "kékjei"...olyan sejtelmesnek tünnek...


    Annuska...látom tevékenykedsz...a térded bírja?


    Borsikát..... nem láttam, remélem jól van..


    Erika....mentél e dokihoz a köhögéseddel? Múlik e egy kicsit?


    Köszönöm nektek, hogy megnéztétek a szeleburdi családomat.......Marika....találtál e ismerős részt?...úgy emlékszem ti is jártatok már ott...


     


     

  24. 2018. augusztus 28. 15:56280428.

    Annuska, örülök, hogy jöttél, már izgultam, hogy  lebetegedtél. /valami mindig van, azt én már nem is  tartom nyilván/.


    Majd lassan a végére érünk a kinti munkáknak, ha másképp nem véget vet neki az időjárás. 


    Köszönöm neked is, hogy megnézted a  festemény fotóját, de még festettem rajta, ezt-azt./ide teszem, bár a Fb-os jobb, mert ez nagyon kicsi/.  Valahogy olyan hiányos volt. Most éppen lelakkoztam, és izgulok, nehogy megfolyjon rajta. Kint szárad


     


     


     

    előzmény:
    Nusimama (280427)
    2018-08-28  15:15
  25. 2018. augusztus 28. 15:15280427.

    Szervusztok


     Ide is vissza tért a szép napsütés és kellemesen meleg van.


     Ma én is korán kezdtem.Elöször a kertben kezdtem el ritkitani a már elhaló növényeket, de aztán ezt abbais hagytam. Közben a mosásom is lejárt.Már minden szárad. Igaz nyögve, lassan haladók, de azért minden elkészül.


    Magdika, ez a spejz csodás. Nekem hiányzik, mivel itt nincs. Gondolom a gáz hiányzik, amit megszokik az ember az már természetes. Télen biztos fincsi lesz a szilvalekvár.


     


    Anikó, nagyon friss voltál, Enyi mindent elvégeztél. Gondolom sazért most pihizel. Ahogy Ildike irta, tudni kell abbahagyi a dolgokat.


    Ildike, igaz a gondolat. Tudtatók azért pihenni a szomszédtól? Tetszik ez a pink fasor. Gondolat ébresztő.


    Julika, Te is bepénikolsz ha valami nem megy? Én is mindjárt a legrosszabbra gondolok. Jó legelgetést a szölöből.


    Pötyike fiadék csoda szép helyen laknak. Volt egy film sorozat a BBC-n Ausztráliáról. Ezt a részt is részletesen bemutatták. Nagyon érdekes és sok szinü ország. Hü, de sok minden és mindenki kell egy esküvői ceremonia összeállitásához.


    Sacika, nagyon szép fotok. Gondolom hatalmas élmént szerzett az egész család. A gyerekek nagyot változtak. Köszi, hogy láthattuk hol jártak. Derekad hogy van?


    Marika, ha nekem ilyen lépcsön kéne naponta járnom, meg is halnék.


    Erika, jobbulást. Használjátók ki a nyárutót.


    Borsika merre vagy?


     

    előzmény:
    franci47 (280426)
    2018-08-28  14:21

Címlap

top