Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. szeptember 4. 15:20280526.

      Szervusztok!


     


    Itt is őszi az idő, esett éjjel, esett reggel......aztán csak elállt és mehettem orvoslátogatásra.........Reggeli közben kitört az egyik fogam, szerencsémre meg is csinálták. Innen a Szemészetre, meg van az időpont.....október 18-án műtét.


     


    Sacikám köszönöm a válaszodat. Szépek a lányok, szép a család.....


    Magdi akkor nem unatkozol, ugye? Nálunk a Szemészetre nem kell időpontot kérni, csak türelmesen várakozni. Ma szerencsém volt, alig 10 perc várakozás után behívtak.


    Julika olyan jó dolgokat főztök, próbálkozom én is, de Ernő nem nagy örömmel fogadja, megeszi csak többet ne főzzek.


    Borsika hogy vagy?


    Annuska és te? 


    Marikáról jó lenne valami kis hírt hallani......ha máshol nem, a diófa alatt.....


     


    További szép napot!                                           

  2. 2018. szeptember 4. 13:04280525.

    Sziasztok!


    Nyugaton a helyzet változatlan /de régen olvastam / ...eső, hideg, stb.Jól felöltözve azért elviselhető.


    A tegnapi esőzéskor beázott a nagyposta ...az ügyféltérben állt a víz. Leállították az egész rendszert...J. nem tudta feladni a dolgait.Így lesz most egy délutáni menetem ....valamelyik kispostára.Ingajáratban vagyok ....délelőtt meghozták a kerítés  elemeket az OBI-ból. Közben jött a vízóra leolvasó is.Szokás szerint nincs itthon senki.


    Sacikám ....szépek a lányok...biztos jó lagzi volt.Pötyi nagyon közeledik a ti napotok is.


    Julika ...ez egy kemény film lesz ...olvastam róla.Én teljesen " elgyengültem " már csak a lájtos szerelmi történeteket kedvelem.A Wokban ugyan ott vannak a gengszterek ....sőt a főnök Saci egyik kedvence/ kosztümösben is gyakran szerepel /...de ezek most olyan szerethetőek.A fordító 30 nál megállt....még 8 rész van vissza ....esz a fene.


    Tegnap kértem a szemészeten időpontot: kaptam november 27-re.Még szerencse, hogy nem életbevágóan fontos.

    előzmény:
    potymama (280524)
    2018-09-04  11:36
  3. 2018. szeptember 4. 11:36280524.

    Nálunk is esett egy kis eső az éjjel..olyan csepergős, de már nyoma sincs. Viszont hűsebb az idő 25 fok..viszont nagyon párás.


    Kihasználva a hűvösebbet és, hogy nem fáj (annyira) a hátam végig porszívóztam, felmostam..már nagyon ráfért a lakásra.


    Délután megyünk a barátainkhoz..és akkor..sütnöm kellene valamit...de mit? Van egy kis túróm itthon..és szilvám is...lehet, hogy szilvás-túróst?


    Annyit gondolok a menyemre..holnap műtik. Nem tudtam beszélni a fiammal négyszemközt, mert elmentek egy kicsit kikapcsolódni..csak annyit írt a fiam..Zsuzsi már jobb hangulatban van és holnap majd felhív. Mert ugye nem tudhatok az egészről..Zsuzsi megtiltotta a fiamnak, hogy elmondja, gondolom nehogy az anyja repülőre üljön.


    Mert nagyon szeretik egymást...messziről! Ha együtt vannak fél óra és összevesznek..nem akarok rosszat mondani az anyjáról..de mondok..kiállhatatlan nőszemély! (szegény, ha hallaná!)


    Na nem pletykálkodok!


    Saci..szédületes mekkorák a lányok!!! Igaz már hány éve is, amikor Ildiéknél voltunk? Bizony ennyi év sokat számít serdülő korban..kész nők!!


    Nem tudom Dalmának milyenek lesznek a koszorús lányai..mert ahogy elmesélték..majd feldobtam a talpam!


    Valami sötétkék ruhájuk lesz..tüll pamaccsal a fenekükön


    Na, megyek sütit sütni!

  4. 2018. szeptember 4. 11:21280523.

    Ildi! De jó, hogy mondod, fenn van a neten...mert sajnos nem jól néztem meg. Olyan filmet megyünk megnézni amihez nincs sok kedvem. 


    ESCOBAR


    1983-ban Virginia Vallejo, a szépségéről is híres médiaszereplő, akinek kegyeiért milliomosok versengnek, megismeri Pablo Escobart. Négy évig tartó románcuk egy olyan világba enged bepillantást, amelyet a kábítószer, a korrupció, erőszakos hatalmi harcok és páratlan gazdagság ural. A borzalmas és szenvedélyes szerelmi történet korunk egyik legsötétebb bűnöző elméjének fejlődéstörténete is egyben. A legendás drogbáró elképesztő kegyetlenséggel építi birodalmát, amelyet nemcsak az illegális üzleti világhoz fűznek erős szálak, de természetesen a politikához is. 


    Azért elmegyek, visznek hoznak kocsival..remélem nem alszom el..mert szoktam..valamiért a zárt térbe elálmosodom. nagyon érdekesnek kell lenni hogy ne nyomjon el. 

    előzmény:
    franci47 (280520)
    2018-09-04  10:00
  5. 2018. szeptember 4. 10:39280522.

    Ó de szépek, és nagyon ötletes képek.


    Mostanában nagyon divat lett különböző kiegészítők használata. Csinosak a lányok és a szülők.


     

    előzmény:
    Rolta (280521)
    2018-09-04  10:28
  6. 2018. szeptember 4. 10:28280521.

    ....egy kis lagzi...csak úgy...

  7. 2018. szeptember 4. 10:00280520.

    Julika, biztos jó lesz a film.


    Megtaláltam  a neten, ha tudom megnézem, mert eléggé rossz állapotu, szóval gyenge minőségben van fent. A bemutatókban gyönyörű tájak vannak. 

  8. 2018. szeptember 4. 09:59280519.

    Szép napot Mindenkinek!


    Földijeimhez hasonlóan én is csak azt tudom írni, hogy változatlanul esik.....és őszire fordult az idő, és nem arra a szépre....azért még biztos tartogat sok szép napot is az ősz...


    Este az összes családtagom megjelent a morzsa partira....és szerencsére nem fog semmi elromlani....sőt valami másodikat ki is kell találnom....


    Olyan semmittevős a napom, pedig lenne mit csinálni.....majd délután a Veráéknak sütögetek húsokat elvinni...önellátók lesznaek a nyaralásba és minden étkezést nem akarnak vendéglőben megoldani...


    Pihenjetek, gyógyuljatok...

  9. 2018. szeptember 4. 09:47280518.

    Késői jó reggelt.


    9 órakor keltem fel.  Nem aludtam végig, csak szundikáltam, mint a nyuszi, csak én az ágyban. Nagyon jó, hogy egyszer végre aludtam egy hosszabbat. Esik az eső,  az éjszaka, vagy kora reggel dörgött is. Nem szeretem már az esőt, ma mennem kell. Pedig az eső locsog. Nálunk csúnya őszi idő van.


    Tegnap délután még ki tudtam menni a kutyával a pince elé, futkározott egyet, kijött a szomszédMóni, kicsit beszélgettünk.


     


    Julika, egy ilyen filmet én is megnéznék. olyan meseszerű, és  ezt is kosztümösök közé lehetne sorolni. 


     


    1 órára megyek  a csontkovácshoz, muszáj elmennem, sikerült időpontot  kapnom, valaki lemondta, most legszívesebben én is lemondanám az eső miatt. 


    Kora gyermekoromban ilyen esőzéskor ebben az utcában mély sár volt, a keréknyomok kivájták, és mint kis patakocskák ebben folyt el a víz. Jó, hogy nem ilyen úton kell haladni. 


    Ma Rozália napja,  nálam nagymamám és anyósom  névnapja volt.  Ki szoktam menni a temetőbe, de ma nem, csak gondolok rájuk.


     


    Azért csak legyen szép napunk. 


     

  10. 2018. szeptember 4. 09:38280517.

    Szervusztok.


    Nálunk a helyzet változatlan, esik-esik egyfolytában. Nem is mentem a városba, nem létfontosságú, majd talán holnap. A mai nem az én napom, minden kiesik a kezemből, a paradicsomos-pirospaprikás krém pofával a fehér szőnyegre. Még nem törtem el semmit, de ez nem rajtam múlott


    Pizzát sütök, összeszedtem mindenféle maradékot hozzá.


    Julika érdekes filmet nézel délután, biztos jó lesz.


    Töltsétek kellemesen  a napot, gyengélkedőknek jobbulást. A rossz csuklóm nagyon fáj,  már mindenféle ki van próbálva, semmi eredmény.

  11. 2018. szeptember 4. 06:58280516.

    ...délután meg a Center moziba megyek...ez kimaradt. Csak a film tartalmát írtam meg. Itthon meg ugye a koreai sorozat megy. 

    előzmény:
    BiriBiri (280515)
    2018-09-04  06:56
  12. 2018. szeptember 4. 06:56280515.

    Szervusztok!


    Megyerre is beszökött az ősz. Ide szép csendesen jött, reggel láttuk, hogy esett az eső. Most hűvös és borongós az idő. Annyira örülök, hogy a kertet sikerül teljesen megcsinálni...már amit eddig lehetett. Most egy ideig ülök a babérjaimon.


    Ebédem van. Timi kölest főzött, zöldségekkel, uborka, paradicsom, fűszerek..nem is tudom hogy csinálta de nagyon finom. Egy főtt tojás is van a tetején. Délelőtt itthon mozizok


    ALFA a film címe:








     


    / 2018. AUGUSZTUS 22.
    ALFA TESZT
    A közhelyek alfája és omegája



    Nagyjából 20.000 évvel ezelőtt járunk valahol Európában. Keda (Kodi Smit-McPhee) törzse épp vadászni készül, és az öregekhez most először fiaik is csatlakoznak. Ettől mindenki alaposan meg van feszülve, mivel ezekről az utakról nem mindenki szokott élve hazatérni. Mikor hosszú vándorlás után a megtámadott bölénycsorda egyik megsebzett bikája felökleli Kedát, úgy tűnik, ő is egyike lesz azoknak, akik nem látják viszont családjukat. Mindenesetre elszakad a férfiaktól, akik halottnak hiszik őt, ám mégsem kell egyedül hazaindulnia: mellészegődik egy farkas, amely először ugyan az élelmet látja benne, de miután a fiú segít rajta, szépen összebarátkoznak, hogy aztán elválaszthatatlan jó barátok legyenek..


  13. 2018. szeptember 3. 19:34280514.

    Hú ez durva!

    előzmény:
    harangvirag08 (280511)
    2018-09-03  18:38
  14. 2018. szeptember 3. 18:53280513.

    Köszönöm!!!!!!

    előzmény:
    franci47 (280509)
    2018-09-03  18:32
  15. 2018. szeptember 3. 18:39280512.

    Köszönöm..


     

    előzmény:
    franci47 (280509)
    2018-09-03  18:32
  16. 2018. szeptember 3. 18:38280511.

    Most értem haza.Délután hatalmas eső esett.Mi bent voltunk a házban ...az ablakon keresztül nem tűnt olyan vészesnek.Csak az volt a fura, hogy mentek a tűzoltók zsinórban.Kb. 20 percig esett....ez lett belőle.Most süt a nap.


    Pötyi ...lehet, hogy így ki tudod majd mozdítani Lajost egy kis sétára. Ügyes vagy a vásárlással.

  17. 2018. szeptember 3. 18:37280510.

    Kedves Lányok! Nagyon szépen köszönöm a szép szavakat, ha nem is annyira jó, de nagyon jó időtöltés, a meleg napokat segített átvészelni. A valóságban azért egy kicsit  jobban néz ki


    Ildi, itt is szeretettel köszöntöm Klárit, boldog szülinapot kívánok.


    Köszönöm a filmet, most töltöm.

  18. 2018. szeptember 3. 18:32280509.

    3. rész Thousand Days' Promise felirat elküldve.Most lett kész. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (280508)
    2018-09-03  18:08
  19. 2018. szeptember 3. 18:08280508.

    Egy kis esőke erre is esett..éppen a falu határában....ide semmi jutott. Erre mondják, helyi zápor. 

  20. 2018. szeptember 3. 14:58280507.

    Annuska! Köszönöm szépen Bence nevében.

    előzmény:
    Nusimama (280503)
    2018-09-03  12:05
  21. 2018. szeptember 3. 14:56280506.

    Pötyikém, remélem jó lesz a szék. Gratula  hogy sikerült elintézned Lajosnál is. 


    A film címe, biztos láttad ám. Queen of the game /A játék királynője. Tettem már fel róla képeket.  Lentebb.


    Nem nagyon emlékeztem rá, csak képek ugrottak be belőle.


     


    Anikó, szépeket rajzoltál. Jól bánsz a színes cerkával. 


    Most ebédeltem. Kimegyek a kutyával, mert egész nap itt bent alszik. 


    Én is csak punnyadok. 


    Filmeztem, azt hiszem két részt, közben elküldtem a filmet nektek. 


     

  22. 2018. szeptember 3. 14:27280505.

    Sziasztok!


    Felkeltette az érdeklődésemet..milyen Queen c. filmet néztek? Mi a teljes címe?


    Már írtam egy hsz. de Dezső beletette a lábát és elküldte valahova az éterbe.


    Laci bácsi konyhájában (Teletál-ételfutár) ázsiai hetek vannak..rendeltem erre a hétre egy olyan menüt.


    Remélem meg tudjuk enni....de már azért is ízleni fog, hogy nem kellett főznöm! Egész héten!!! Hurrá!!!


    Lajost rábeszéltem, hogy vegyünk egy kerekesszéket..mondtam neki nem kell beleülni..de legalább tolja és kapaszkodik bele. Rá állt!


    De, hogy mit kínlódtam a megrendelésével...a Jófogáson találtam egyet, mert amiket néztem és tetszett az üti a 100 ezret..az újak. Amit esetleg fel lehet íratni és van rajta TB támogatás...78 ezer helyett 20 körül, de olyan otromba, nehéz. Én olyat kerestem ami szét szedhető könnyen és szállítható kocsiban.


    Szóval a Jófogáson találtam 25 ezerért, nagyon kíváncsi leszek milyen lesz.


    Alexa megint küldött egy csomó képet, voltak megint valamilyen múzeumban. Leonának nagyon tetszett...az emberi testről szólt..

  23. 2018. szeptember 3. 14:18280504.

    Ildikém!


    Letöltöttem, nem okozott problémát. Már el kezdtem nézni.


    Magdi!


    Azért kezdtem hozzá, mert úgy éreztem van erőm és kedvem..és úgy is meg kell csinálni. Most ragyogó idő volt hozzá. Azt sem tudom mikor műtik a szemem...remélem az arcüregemmel nem nem lesz nagy probléma, de még az is benne van a pakliban, hogy csinálnak valamit rajta.  Oda 17. én megyek. Erről jutott eszembe, hogy nem is jelentkeztem be a  szem dokihoz...gyorsan megtettem, 10. én megyek a szemorvoshoz, este 3/4 7 re. 

    előzmény:
    franci47 (280500)
    2018-09-03  10:43
  24. 2018. szeptember 3. 12:05280503.

    Szervusztok


     3 napi kényszer szünet után végre sikerül bejönnöm.


     Itt nagy égzengések, esők voltak. Igy sem tv, sem internet használatot nem mertem megkockáztatni. 


    Julika, irigyelek a fürgeséged miatt. A kerted már szépen rendben.


    Pötyike, jó készülödést. Igen is vegyél magadnak valami csini ruhát .


    Sacika akkor már Te is haladsz a kerttel. A futómuskátlit hogy szaporitod?


    Anikó, jó lett a sorozat.


    Ildike, Bencének sok sikert az új tanévben. Neked jobbulást.


     Borsikám, megint nem vigyxázztál magadra, gyógyulj meg.


    Erika, üdv ujra itthon. Vissza kell szoknótok.


     

    előzmény:
    harangvirag08 (280502)
    2018-09-03  11:47
  25. 2018. szeptember 3. 11:47280502.

    Sziasztok!


    Lassan délfelé járunk ....megint elment a délelőtt.Nem sok érdemleges dolgot csináltam. Az idő bánatos.


    Julika ...csodállak ...mennyit és milyen korán állsz neki a dolgoknak.Nálunk reggel 6 kor még sötét van..Jól előre vagy már az őszi munkákkal.Ez a selyemakác az amit tavaly vittél becsomagolva? Nagyon szép.


    Sacikám, hogy sikerült a hajvágás?A zoknit bizony előszedtem / a vastagabbat/....mert a vékony egész nyáron forgalomban volt .Itt is dörgött az éjszaka ....esett is jó sokat.Veráéknak jó utat....csak lesz még szép idő.


    Ildikém ...nálam többször kiír a gép ilyen rémségeket.Az elején pánikba estem ....aztán nem történt semmi ....most már nem izgat.Egyébként is kiszámoltam , ha egy sorozatra csak egy "multiplex" mozijegyet számítanék ....a gép ára már akkor is megtérült bőven./ na milyen okos vagyok....mint a tavalyi kos /. Persze nem szeretném ha tönkremenne.


    Anikó ....nagyon jók a rajzok.


    Erika ...üdv itthon ....csak módjával a munkákkal ...kell egy kis levezetés.


    Most telefonált a klubtársam, hogy jövök e délután.Végre valami kimozdulási lehetőség .....tegnap, tegnapelőtt a lábamat sem tettem ki.


    Megyek ...ebédelek...jó étvágyat nektek is.

Címlap

top