Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. június 9. 09:19283776.

    Szép napot Mindenkinek!


    Magdi, üdv a bázison .Ma már biztos friss vagy és tele élménnyel.A lenkeséget majd elfelejted.


    Julika, majdnem sikerült megríkatnod, olyan szép amit hoztál.Végül is elmentél e az este kicsit fesztiválozni?


    Bosika, ismerős a nincs egy rongyom.Nekem tényleg csak rongyaim vannak, amit rám hagynak., esetleg  ritkán , nagy családi ünnepkor egy új darab. Sokfelé mész, kitartást, türelmet.


    Pötyik, neked is türelmet a 24 órás szolgálathoz, jobbulást...azért szép lehetett tegnap így együtt


    Annuska, sajnálom Vikit, biztos nagyon hozzánőtt a kutyus, mivel befogadtt volt vigasztalódjon azzal, hogy adott neki pár szépévet.


    Anikó, azéer az sem rossz ha nincs körülöttünk nagy sürgés, bár gondolom aki többnyire egyedül van nem így gondolja.Jobban vagy e?


    Erika, már el is felejt bennünket azon a friss levegőjű, madárcsicsergős telken..


    Ildikó, olyan szépen írtál a hegyről, telekről.Tudod az eszem nekem is érzi, hogy el kell engedni, de azért a szívem csak fáj.Sok az ottani szép emlék, a fiatalságunk.Amúgy nem volt igazán csalódás a látvány, sőt.A fűvet szépen lenyírják,még pár elszáradt fa vár kivágásra,  a házra kellene már költeni, de én nem fogok.És igazad van az itthoni kis kertem sok örömet okoz.


    Tegnap a vőm megnyírta a sövényt, hogy mennyire örültünk anno a sarokteleknek, kár volt.Saciék szedték a meggyet és ott helyben magoztam, ma majd itthon üvegekbe kerül.Kis takarítás is volt, ép csak ahol a papok táncolnak.


    Ma korán keltem, ön az éhes csapat ebédre.Palócleves, mázsa sült oldalas újkrumplival és ananászos csirkell rizzsel, ehhez kellett volna sült banán, de elfelejtettünk hozni, anélkül is jó lesz.


    Marika hiányzol, várunk kis híradást.


     

  2. 2019. június 9. 09:05283775.

    Ilyen táblákat néztem..lehet, hogy a tulipánosat megveszem magamnak. Melindának az a tányér tetszik amit egy madárkás takar ...Ez a váza a polgármesternek készül.

  3. 2019. június 9. 09:01283774.

    Szervusztok!


    Még nem olvastam vissza, látom írtatok, mindjárt megteszem.


    Tegnap fél 1 kor jöttem haza. Nagyon hangulatos este volt...úgy érzem a tavalyi vázám szebb lett, de azért ez is jó. majd jövőre még jobb lesz. Nemsokára kimegyek, veszek Melindának tányért. Lefényképeztem egy sátor portékáját, , mit kér, én olyan táblát vettem volna, hogy isten hozott, de azt nem tudja hová tenni és egy tényér nagyon megtetszett neki. Lefényképezem az összes sátrat, válasszon magának, megveszem a születésnapjára.


    Már fél 5 kor kapáltam , olyan kellemes hűs volt. Mára elég is a munkából, jöhet a szórakozás. A fülem javul..olvastam a kérdések között, hogy ez természetes, mert elkezdi feloldani a hurutot..egy hétig is eltelhet..ma már sokkal jobb..és úgy érzem lesz ez még jobb. Az éjjeleim nagyon jók most ezzel a masinával...csak így is maradjon. nagyon sok kérdést tettem fel és azonnal, testre szabatottan, arra válaszolt amit kérdeztem. ..már mint a forgalmazó, gondolom .. Persze nem gyógyít meg, de remélem karban tart...és végül nem Aladdin csoda lámpáját vettem meg ami azonnal teljesíti a kívánságot

    előzmény:
    BiriBiri (283773)
    2019-06-09  08:50
  4. 2019. június 9. 08:50283773.


    Szép jó reggelt, csodás Pünkösdöt!


    "Tanítsd meg a gyermeknek, hogy gyakran az utolsókból elsők lesznek, de a sor vége is gyönyörű, ha emelt fejjel, egyenes gerinccel áll, mert belátni a tájat. Tanítsd meg neki, hogy minden könny gyémánttá válik, ha tesz érte, csak egy picit. Tanítsd meg neki, hogy a szép szív az, ami öltöztet, és a mosoly valóban képes megváltoztatni a világot. Tanítsd meg neki, hogy a kenyér fele mindig odaadható annak, akinek nincs, és lehajolni azért, aki elbukott, szárnyakat ad. Tanítsd meg neki, hogy nem minden út járható, de ami az övé, azon repülni is képes lesz. Tanítsd meg neki, hogy a csodákra bizony várni kell, de ha tiszta a szív, a varázslat mindig érkezik. Tanítsd meg neki, hogy nem minden nap szép, de minden napban van valami, amiért érdemes élni. Tanítsd meg, élni, küzdeni, játszva győzni vagy elbukni. Tanítsd meg felállni, könnyeket letörölni, tanítsd tisztán, tanítsd szívből, tanítsd őszintén sírni és nevetni. Mert kell, mert neked szánta az élet. Nem véletlen kaptad a gyermeked, szükséged van rá."



    De mindenek előtt magadat tanítsd meg mindezekre, hisz csak akkor tudod hitelesen megtanítani!


  5. 2019. június 9. 08:23283772.

    Borsika jól megnevettettél   ....nincs egy rongyod se . Bezzeg ha kinyitnám azt a szekrényt mi minden lenne abba . Igaz én is úgy voltam mielőtt indultam...semmi sem volt jó.Végül amit vittem  ...fele sem volt rajtam.Nem tudom ti, hogy vagytok vele ...de nekem minden évszak váltáskor le kell vágni a hosszú nadrágokból ....megyek össze.Most szeretnék venni egy szépet, olyan boka fölé érőt/ ha valami fontos helyre megyek ....Borsika után szabadon /. Meglátjátok  majd vége lesz a nyárnak és én még mindig csak nyügítek ....,hogy kéne.


    Megyek ...már majdnem készen van a "több napi" ebédem.Korán ébredtem.


    Még valami eszembejutott: Borsika J.éknál is volt hangya.Megszórtam szódabikarbónával a fal tövét a nappaliban / ahova oda értem / most nincsenek. Lehet kapni kilósan  ...ipari felhasználásra....az olcsóbb.Ezzel locsolom évek óta a paradicsomot is.

    előzmény:
    BORS (283770)
    2019-06-09  08:01
  6. 2019. június 9. 08:12283771.

    Jó reggelt!


    Ténfergek össze vissza nem találom a helyem a nagy tér után.Gatyába kell ráznom magam.A tegnapi lenkeséget meg sem írtam.Mikor dögfáradtan kiszálltam a taxiból a ház előtt ...alig vártam már beérjek.... nem nyílt a kapu. Sajnos ha nagyon tűzi a nap .....ritkán, de előfordul.Próbáltam a földszinti lakásokat nyomni, hogy valaki engedjen be....de az sem működött. Ott álltam ...semmi árnyék ....már ott tartottam átmegyek J-ékhoz ....meg reménykedtem hátha jön valaki bentről.Mikor már rogyáson voltam jutott eszembe a közös képviselő Erzsike ....szerencsére szombat lévén ...otthon volt.Igen szégyelltem magam, mert van kulcsom , csak a múltkor kölcsönadtam egy fiatalembernek akik most jöttek ide, hogy tudjon másoltatni ...és a pótkulcsos karikára tettem vissza.Ahogy felértem mindent ledobtam a földre ....és az első dolgom a kulcscsere lett.


    Pötyi ...örülök, hogy jöttél.Biztosan jót tett egy kis kimozdulás.Az evésre most én sem ügyeltem ...össze vissza ettem mindent.A cola valóban jó ...nekem legalábbis bejött.


    Nagyon meleg lesz. Vigyázzatok magatokra.Én déltájban megyek a mamához ....igyekszem az árnyékos oldalon menni.

    előzmény:
    potymama (283769)
    2019-06-09  07:01
  7. 2019. június 9. 08:01283770.

    Sziasztok kedves Enyémek!


    Nincs minden rendben, nem vagyok megelégedve. : - ))) A fülem miatt. 2 napja szedem az antit, és cseppentem az antis csöppeket, sokat várok tőlük. Azonban   megmozgatta az eszemet a mi P ö t y i n k  ötlete: ha nem múlik, bizIstenke, elmegyek a bőrgyógyra!! 


    Tegnap is gondoltam rátok, amikor Ildimmel nyári holmikat vásároltunk nekem. Bizony! Vajon nektek hogy tetszene? Kellett, mert jön a meleg, és "nincs egy rendes rongyom sem, amit felvegyek"  : - )) ha fontos helyre megyek. Ettől egész jó kedvem lett.


    Tehát: holnap H.Hétffőn vágatok valami szélfútta rövid frizut magamnak. Jön a Kedd: Ez egy zsúfolt nap lesz. Hátizsákos, túrabakancsos. : - )))    ..Reggel fél kilencre  T o r n a. Ha vége, 1. em. F i z i k o .  Ha vége, haza, majd 1/2-re F ü l é s z.


    Innen haza, ..és késő du. 18.00-ra  M a s s z í r o z á s   a rendelőben. Na, na,  ..mit szóltok?  Ez kemény ugye?


    Tegnap ruha vásár után hangyásztam. Máskor is hangyászok, de ez most nagyon tüzetes hangyászás volt! Nincs kegyelem!  Ez így nem mehet tovább!  Nem tudok belenyugodni a helyzetbe.Félek, h egyszer megeszem őket.  Vonulnak, és vonulnak rendületlenül. Kiszedtem az összes edényem a k.szekrényből és átmostam alaposan. Biztos, ami biztos alapon. Mindenütt vizes voltam utána. Azt olvastam valami oldalon, hogy 10 év mulva mi is rovarevők leszünk. Még ilyen hülyeséget sem hallottam. 


    Gyorsan visszaolvasok, mert irtóra elmaradtam.Elnézést. Biztos nagyon sok és izgalmas dolog történt Veletek, amióta  én a kúrákra járok, valamint hangyászok !!!  : - ))  Aztán elballagok  kenyeret és tejet  venni, mert elfogyott. Kértek valamit?  Mindenki bevásárolt rendesen biztos, csak én megyek ünnepkor is a kisboltba.


     

    előzmény:
    potymama (283769)
    2019-06-09  07:01
  8. 2019. június 9. 07:01283769.

    Sziasztok!


    Bizony nehezen jutok ide, mert 24 órás szolgálatban vagyok, azért visszaolvastam mindent.


    Csak úgy leírom a fülfájósoknak..Lajos is évekig kínlódott a fülével..állandóan rakták bele a csíkot..ideig-óráig jó volt.


    Gondoltam egyet és legközelebb nem a fülészetre mentünk, hanem a bőrgyógyászatra. Ott írtak két féle kencét és azóta nagyon ritkán jön elő. És van itthon kenőcs ami rögtön használ is. Én azt hittem valamilyen gombás dolog, de a kenőcs ekcémára való..akkor biztos inkább az.


    Tegnap nagy családi banzáj volt. Sütögetés, mert Veszti is Zsuzsi is itthon volt. Persze itt volt Kornél és Csilla is..na meg Dalmáék..a kutyák a lányomék és mi.


    Én már délután adtam a gyomromnak..sütöttem kókuszos maffint, kettőt "benyomtam" az meg a gyomromat nyomta..aztán egy kis sült oldalas rá, meg uborka saláta. Szóval elkezdtem nagyon szenvedni éjjelre, pedig vettem be gyogyót is. Aztán eszembe jutott a múltkori beszélgetésünk a témában és volt egy üveg cola a hűtőben iszogattam belőle és tényleg jót tett.


    Máskülönben ..elvagyunk mint a "befőtt". Nem szeretem ezt a dög meleget..bezzeg fiatalkoromban! A strandon nőttem fel..legalábbis nyáron minden nap ott voltam. (Lajossal is ott ismerkedtünk meg)


    Na megyek..nem reagálok egyenként a h.sz.-ra..nehogy kimaradjon valaki.


     

  9. 2019. június 8. 21:31283768.

    Magdikám Isten hozott,meg a vonat, és a lábad.


    Örülök, hogy jól érezted magad, menj is csak ameddig tudsz. Szívesen a feliratot, de hát nincs újabb. 


    Gondolom talán  egyben teszi fel a többit, de az egyszerre nagyon sok lenne.


    Közben telefonált Klári. 


    Nem is írok többet,mert már nagyon késő van. 


    Még megnézek egy 45 perces filmet, aztán cecc. 


    Julika, majd mutasd meg a mesterművet.


    Remélem Sacit nem rázta meg nagyon a karosi látvány. 


    Jó éjszakát. 

    előzmény:
    harangvirag08 (283767)
    2019-06-08  19:34
  10. 2019. június 8. 19:34283767.

    Győrig...már írni sem tudok .

    előzmény:
    harangvirag08 (283766)
    2019-06-08  19:33
  11. 2019. június 8. 19:33283766.

    Sziasztok!


    Itthon vagyok....nagyon jó volt ...csak ez a hosszú utazás nagyon fárasztó ...de akkor is megérte.


    Köszönöm a jókívánságokat az útra....bár a vasút is megszívlelné.Nem túlzok, de mikor indultam fűtve volt a vonat ...legalább 50 fok volt.Szerencsére lehúzható ablakok voltak ....jött a huzat irgalmatlanul...sál vagy kendő meg nem volt nálam .Szerencsére a fülduguláson kívül nem érzek semmit.Ma busszal jöttem Ófaluból Győtig onnan vonattal ...az nem volt kényelmetlen.Mindig nyunnyogok, hogy többet nem utazom ...aztán ha jön az idő csak megyek ...ki tudja meddig találkozhatunk még.Csütörtököm még elmentünk Pécsen a turkálóba...vettem egy jó kert papucsot   ...fillérekért.Este sokáig kiint ültünk a teraszon ...olyan kellemes ,fűszeres volt a levegő.Pénteken  megtettük az előkészületeket, majd kora délután jöttek Éva nyugdíjasai. Ő sajnos szinte semmit sem tudott csinálni ....nagyon aggódom.Kicsit azért összekapta magát ...de mi a fiával , ő a keresztfiam elláttunk mindent. Már szemvillanásból értettük egymást.Nagyon jól érezték magukat az öregek /akinek jó része nálam biztos fiatalabb /. Mi még eltakarítottuk a romokat...aztán pezsgőztünk egy kicsit.Ma reggel meg szétszéledtünk.Az unokatesóm elvitt Bonyhádra.Azért aq kedvenc cukrászdánkba is betértünk egy  kapuccinó erejéig. Közben ő is vásárolt...holnap jön Anneliese a 4 unokával vonattal ...reggel megy eléjük Kelenföldre.Münchenből. Na ez  egy nagy mutatvány lesz.


    Most itthon vagyok ....és keresem a helyem.Holnap sűrű napom lesz.Én már megünnepeltem a Pünkösdöt.Hoztam Évától palántákat ...átutazták a fél országot.


    Ildikém ...köszönöm a feliratot.Ha itthon lettem volna felültem volna  seprűre és elmentünk volna CSÍk koncertre....úgy szeretem őket.Csak az a sok volna ott nem lett volna .


    Julika ...örülök, hogy jó a készülék...és használ.


     


    Sacikám ....ne szomorkodj / könnyű mondani /....sajnos be kell látnunk...fogy az erő ...bármennyire nem szeretnénk.A szép otthoni kerted azért sok örömöt okoz.


    Annuska jön Ricsi ?


    Anikó pihenjél...óvakodj a nagy melegtől.


    Mindenkire gondolok ....de most kicsit még szétszórt vagyok/ persze máskor sem vagyok tökéletes /.


    Puszi mindenkinek!

  12. 2019. június 8. 19:11283765.

    Óóóó..még mindig én vagyok az utolsó? Na , nem baj, mindenki ünnepel. Én kirúgtam magam és megyek festeni. Annyira tetszik nekem ez a technika, jó társaság lesz, jó zene...mi kell több?

    előzmény:
    BiriBiri (283764)
    2019-06-08  11:41
  13. 2019. június 8. 11:41283764.

    Sziasztok!


    Annuska!


    Ez a szerkentyű jól működik, egész éjjel tudok aludni, nem köhögök, nem szárad ki a szám mert nem kell nyitott szájjal aludni...az orrom száraz. A fülem nem fáj, csak be van dugulva, lehet, hogy megint ki kell mosni. Ezen a hallóka sem segít, azt már vagy 2 hónapja be sem tettem, elég jól hallottam. Egyenlőre nem megyek ki, úgy is nagyon meleg van, és a nagy zenebonában még rosszabbul hallok, pedig a sok ismerős biztos beszélgetni szeretne. Most jól elvagyok a hűvös szobában. Timi kiment Szanába, csak hétfőn jön haza.

  14. 2019. június 8. 10:48283763.

    Azt  meg nem írtam meg, hogy a bal sarkam javult,csak  most az egész talpra kaptam kezelést, és valószínű ez megmozgatta az összes izmot. Remélem majd csillapodik egy kicsit.


    3 hét múlva a mostani helyzet szerint csak jobb láb kezelés lesz. 

  15. 2019. június 8. 10:44283762.

    Jó reggelt.


     


    Itt is meleg van, de ki kellett mennem a kertbe, mert tegnap hozott nekem Klári palántákat. Az este már nem volt hozzá erőm, mert úgy fájt a sarkam és a lábfejem a kezelés után, és sajnos ma reggel is ugyan így. A virágpalántákat meghagytam, hátha később jobb lesz.


    Most 3 hét szünet lesz a lökéshullám kezelésben, hogy regenerálódjon magától, vagyis tőlem a lábam. Na majd meglátjuk. 


    Nem is tudom tegnap hogy is gondolkodhattam az invitálásra, hogy menjek a koncertre. Örültem, hogy nem mentem, gyerekek fél 12-kor jöttek haza, és nem is ez volt a programjuk. 


    Sacikám, én már ezt átéltem,hogy minden romlik a hegyen, ami valamikor szépséges volt, vagy csak én láttam annak. Most is folyamatosan így van. Már nem sírok, és már többet nem bírok, ez van.  /mikor itt jártatok, akkor bőven romlásban volt már, csak az én szemeim emlékeztek a régire, amit nektek nem tudtam kivetíteni.Akkor engem is a sírás kerülgetett/. 


    Örülj, hogy még el tudsz menni a családdal és biztos jól érzitek magatokat annak ellenére, hogy már nem lesz a régi.


    Valamit , amit megszoktam, és szerettem, el kell hagyni, mert nem telik az erőmből, és időmből, mert minden lassabban tevődik meg. 


    Én is nagyon elfáradok már mindenben, a tavaszi betegség után még előbb. 


    Borsikám, nagyon be vagy táblázva, nálunk azért valamennyire össze szokták hangolni az időpontokat. Örülök,hogy ilyen jól megoldottad a "telefon témát". 


    Julika, ezek szerint  nem javultál, talán azért estére jobb lesz helyzet, és el tudsz menni legalább a  festésre. 


    Mai konyhai műveletem nem lesz, Bea főz, Bence visszamegy. 


    Sajnos a fűkaszálásra sem kerül sor, pedig jól megnőtt a fű. Láttam  két hét múlva a hegyen is kell, az viszont keményen fizetős nekem. 


    Most reggeliztem, és az ebéd úgy is eltolódik nekem. 


    Írtam egyet, de most azt hiszem eldőlök egy kicsit.  /az éjjel viszonylag jól aludtam./ 


    Legyetek vidámak, örüljünk annak ami van, ami volt, valamikor azt is kiélveztük. /jó lenne most is/. 


    Mai idézet/ek:


    Tanuld meg a szabályokat, mint egy profi, hogy aztán úgy szeghesd meg őket, mint egy művész.

    Pablo Picasso.


     


    A tested drága kincs .Ez a járműved a felébredéshez. Bánj vele gondosan!

    Buddha


     

  16. 2019. június 8. 10:13283761.

    Szervusztok


     Itt is hétágra süt a nap. Egyenlőre még minden nyitva, hogy egy kicsit járjon a levegő-


    Julika, sajnálom, hogy megint fájsz, pedig azt hittem, hogy az a szerkenytyű megoldja ezt a problémát. Nagyon friss voltál. Ennyi munka után persze, hogy fáradt vagy. Pihenj.


     Ildike,  sajnálom, hogy megint ilyen éjszakád volt. A sarkad kezelése okozta? Az idézetet kösz. Figyelmeztetés ez számunkra. A koncert biztos fenn lesz  a you tubo-n, s igy megláttod.


    Borsika, jó,hogy jelentkeztél. Aranyos unokáid mindig kimozditanak. Talán azúj gyógyszer segit  a füleden. A balesetesnek mielőbbi gyógyulást kivánok.


    Anikó, ejnye kis halmozó. Nem elég a nátha még a derekad is pimaszkodik? Jobbulást.


    Sacika, jó hegymenetet, érezzétek jól magatokat. Remélem sok és szép gyümölcsőt találtók.


    Akik még nem jelentkeztek: Erika, Marika,


    Tudom Pötyinek sok  a feladata, Magdika meg elutazott.


    Nagyon szép pünkösdi ünnepeket, finom ennivalókat, sok pihenést és vidámságot kivánok.


    Én várom a ritkán látott unokámat.


     

    előzmény:
    BiriBiri (283760)
    2019-06-08  09:45
  17. 2019. június 8. 09:45283760.

    Szervusz Saci!


    Remélem azért nem lesz olyan elkeserítő a látvány a birtokon. Itt meleg van, ezer ágán süt a nap. Már korán felkötöztem a paradicsomot és felsepertem a tegnapi favágás maradványait És ettől már el is fáradtam. sajnos a fülem megint be van dugulni így nincs kedvem kimenni a rendezvényre. Lehet hogy este 8 ra azért kinézek a raku festésre. A tavalyi váza nagyon tetszik, szeretnék még ilyet festeni.

    előzmény:
    Rolta (283759)
    2019-06-08  08:29
  18. 2019. június 8. 08:29283759.

    Szép napot Mindenkinek!


    Hétágra süt a nap és már meleg van. Ma nálunk hegymenet lesz, remélem találunk gyümölcsöt.Nem igazán örülök a menésnek, majd megpróbálom nem elsírni magam a pusztulás láttán..


    Nem mentegetőzésként írom, vagy lehet azért, én is olvasok mindent, de kemény  nap után már nehéz összeszedni a gondolataimat ahhoz , hogy írjak.Ilyenkor nagyon jól esik olvasni, szinte jutalomként/ a ti írásotokat. Aztán van amikor szinte sokra sikerül a beszámolóm.Szerencsére mindig van aki aktívabb.


    Használjátok ki a mai szép időt, akár kertészkedtek, akár pihenteklegyen örömötök benn.Betegek , gyengélkedők erősödjenek.


     

  19. 2019. június 7. 19:42283758.

    Szervusztok.


    Bizony minden betűt olvastam, örülök, hogy írtatok, de látom vannak /vagyunk/ hiányzók.


    A mai tervem borult, olyan derékfájással ébredtem, hogy egy fájdalomcsillapítós  fekvés lett a délelőttöm. Amikor hatott a gyógyszer, akkor nekiálltam főzni, gondolván hátha holnap még rosszabb lesz, /remélem nem/.


    Készültem hogy talán Peti hazajön a hosszú hétvégére, de sajnos nem, így laza pünkösdi királyságom lesz, nem hiszem, hogy unatkoznék.


    Saci nagyon jó rajzot hoztál Lilitől, nagyon ötlet-dús kép, van fantáziája, gratulálok.


    Ildi remélem jól esett a kezelés. Igazán jó az idézet.


    Julika hasznos tanácsokat találsz, köszönet, hogy megosztod. Ügyesen intézkedtetek a szolgáltatónál, hamarosan nekem is kell menni, talán kapok egy jó ajánlatot.


    Borsika mielőbbi gyógyulást a rokonnak, gondolom mennyire megijedhetett még a sérülést tetézve.


    Melegszik a lakás is, végre nem kell betakarózni amikor leülök a gép elé, a náthám már 3 hete tart, talán a meleg kikúrál belőle.

  20. 2019. június 7. 19:19283757.

    vááúúú...irány a hűtőőő!! Félre a vaczak savlekötő tabikkal,   elő a z   u b o r k á t !!! Julika ez óriási. Vastag szeleteket vágok, és megeszem ami marad,  mehet a ráncaimra, meg ahogy írtad : sok mindenre jó, tényleg. : - )))   Nagyon hasznosat írtál. 


    Ildike tényleg olyan későn nem szabad egyedül elmenned. A Csík zenekart itthon  mi is szeretjük. 


    (Más: az unokahugom lánya pestkörnyéken, erdő közelben lakik, ..motoron jár dolgozni. Azaz, csak járt:  a  motorja elé ugrott egy vaddisznó! ki akarta kerülni, de nem sikerült, alaposan megsérült az arca, karja, szilánkosra tört a térde szegényemnek. Most gipszben nyomja az ágyat, még nem is kelt fel eddig.). 

    előzmény:
    BiriBiri (283741)
    2019-06-05  17:04
  21. 2019. június 7. 19:05283756.

    Sziasztok, köszönöm az aggódást. Ma "csak" a fülészeten voltam. Igen, Julika,  sosem lészen ennek már vége,  totál 


    káros a fülem. Ma  Forcid Soultab diszpergálódó antibiotikum tablettát írt ki, és egy Douxal Oldatos antib. fülcseppet. Eddig Csak a kenőcsös gézzel gyógyított, de az nem  gyógyította ki a fülemet. Naponta 2-szer kell ezeket használni. Legközelebb az hiszem kedden megyek megint. A jövő hét lesz a legkeményebb, ..én már nem is tudom hogy osztom szét magamat annyi felé. Azt gondolom, hogy most a fülkezelés a legfontosabb, a reumáson meg tologathatok egy kicsit. Nem szeretik, mert felbomlik a besorolási rendjük. Érthető. Abszolut. Én bizony a  helyükben sem szeretnék lenni. 


    Holnap reggel fülcsepp megszerzése, bolt, ..istenke, vasárnap 1 nap pihenés,  .Pünkösd .hétfőn pedig fogad a fodrásznőm, végre lenyírja a hajamat. Dolgozik ünnepen, mert be kell hoznia a nyaralást. Én pedig főzök egy lábas igazi jó kis húslevest magamnak. Azt ennék már. Írom itt amit gondolok, összevissza. Ja, ..jó dolog is történt:  tegnap délután, amikor a kényszer túrámról ide hazaérkeztem, P. unokám telozott, hogy jön és "felkap", ahogy szokott, és átvisz beszélgetni.  Hamar átállítottam a paramétereimet használhatóra és már repültünk is Gyálra. Onnan pedig Gyömrőre. Ott lakik a másik unoka, O. , aki kérdezte, "van-e kedvem velük nézelődni egy kicsit? .mert .tőlük  már csak egy "pici ugrás" egy Kertészet,  (Monoron) ahol aztán vásárolt kis zöld buxusokat. Na, ..felélénkültem, mert utána kaptunk finom kávét, ..de fél 8 körül határozottan kértem, hogy  hozzanak haza, mert igen csak elfáradtam. Ennyi volt a mesém.  Kérem elfogadni tőlem szegény elveszett vándortól: Ildike Anitájának megkésett köszöntését. Saci Lilikéjének pedig gratulációmat a remek rajzhoz. Úgy szeretném, tudni miről szól a mese, amit lerajzolt???? 


    Jó hasznát veszem a mini Ipadnak,  bárhonnan írhatok haza,..mondom éppen hol járok, ha kell akkor eljönnek értem. Ez olyan megnyugvást adott, komolyan.  hűséges Borsotok kíván  szép estét, nyugodalmas jóéjszakát Mindenkinek. (Ez nem lehet igaz!   ég a gyomrom!!..Be veszek egy savlekötőt! : - ))))  kér Valaki??)


     

    előzmény:
    BiriBiri (283754)
    2019-06-07  14:08
  22. 2019. június 7. 18:30283755.

    Szép napot, lehet késő délutánt.


    Annuska, köszönöm a rózsákat, Julikának a tanmesét.


     


    Látom ketten leveleztek  Annuska és Julika. Csatlakoznék, ha még egyáltalán olvas  itt valaki. 


    Délelőtt főzés volt, Éva bejelentkezett, így legalább egy ebédet kell adni. Ő cukorbeteg, nem is maradhat étel nélkül.


    Reggel korán elvégeztem az sk. dolgokat a lábamon tartott egy órát biztos, mire vége lett. Utána jött a főzés.


    11 óra felé megjött, itt volt a fodrásznál. Hozott nekem egy szép azáleát, valahova majd el kell ültetnem. 


    Ebéd, utána beszélgetés, aztán nekem készülődés a  lábkezelésre. 


    Együtt mentünk és kicsit még beszélgettünk a városban aztán mindenki ment a saját útjára. 


    4 órai busszal sikerült megjönnöm, közben megejtettem egy kis bolti  vásárlást.


    Érdeklődnék hogy vagytok? Biztos nem jól, legalábbis azt gondolom a nemjelentkezések kapcsán. 


    Julika, kicsit te jobban, ahogy írod, de nemsokára nehéz dolgod lesz. Nekem is lenne kerti munkám, de ma már nem tudtam beszorítani az időhatárok miatt. 


    Annuska mi történt, mi okozta a rossz napokat. Lehet, hogy kéne tudnom, de mostanában elég kutyafuttában olvastam. Koppintás a fejemre a porolóval. 


    Elfáradtam a nagy melegben való menetelésben, az éjjel megint megtörtén az ágyruha marcangolása, hence-bunca-forgolódás a nemalvás miatt. Később pirinkó gyógyszer hatására reggel összetört ébredés.  De megvagyok, hála Isten a kezem mozog, és tudok írni nektek. 


    Ma itt lesz Zegen a Csík zenekar, kedvencem, de nem merek elmenni, mert 10 órakor kezdődik a koncert, legalábbis így néztem, és addig nem bírom kivárni az időt, nagyon hosszú idő nekem. Így nem látom. 


    Jó hosszúra sikeredett,  de még lenne mit írnom, de nem akarom szaporítani a betűvetést, mert lehet, hogy  senki sem olvassa. érdektelen lesz.


    Millió puszi, gyógyulást aki nagyon beteg, mert a kisebb nagyobb betegségek hűségesek hozzánk, és nem hagynak el bennünket. 


     


    Mai idézet: 


    "Ebben a rohanó életben, ahol mindig a magunk dolgával vagyunk elfoglalva, 


    ha hirtelen eszünkbe jut, hogy vajon mit csinál a


    másik, akkor lesz nekünk fontosabb az a valaki, mint mi magunk. "


    /Mr. Sunshine/ 


     

  23. 2019. június 7. 14:08283754.

    Szervusztok!


    Kánikulai meleg van.És fúj is a meleg szél..szóval egyik napról a másikra megfordult az időjárás. Éjjel esett is az eső és nagyon párás a levegő..nem kimondottan egészséges. A hétvégi rendezvénynek, a népzenei találkozónak,  biztos jó lesz,


    Itt volt Zsuzsi és János, levágták a fenyő elszáradt ágait és az ecet szömörcét is vágni kellett, nagyon áthajlott  szomszédba. Egy darabig próbáltam eltüntetni a nyomokat, az összefűrészelt fákat de nem bírtam kint maradni. majd estefele kimegyek.


    Este beüzemeltem a sóterápiás készüléket és érzem a hatását, szárítja az arcüregemet, nem is kellett orr spay csak egy kis Sterimar. remélem sikerül kordában tartani a nyavalyámat. Mi lehet Borssal? Szegény nem tud megszabadulni a fül bajoktól.

  24. 2019. június 7. 14:01283753.

    Egy tanítvány megkérdezte a Mestertől:



    – Okos és bölcs vagy. Mindig jól érzed magad, és sohasem vagy dühös.
    Kérlek, segíts nekem, hogy én is olyan legyek.
    A Mester beleegyezett, és megkérte a tanítványát, hogy hozzon krumplit és egy hátizsákot.
    – Amikor megsértődsz, mérges leszel, és neheztelsz valakire, – mondta Mester – fogj egy krumplit, írd rá annak a bizonyos embernek a nevét, és tedd be a hátizsákba.
    – Ennyi az egész?- kérdezte döbbenten a tanítvány.
    – Nem – mondta a Mester – a hátizsák mindig nálad kell, hogy legyen. Valahányszor, amikor valami problémád van valakivel, tegyél bele egy új burgonyát.
    A tanítvány követte a Mesterét utasítását.
    Ahogy telt az idő, hátizsák egyre nehezebbé vált, majd tele lett. Ráadásul az, hogy mindenhova kellet cipelni, meglehetősen kényelmetlen volt. Ezen kívül az a krumpli, amely elsőként került a hátizsákba, rohadni és penészedni kezdett.
    A többi burgonya pedig vagy hajtani kezdett, vagy megromlott, és kellemetlen szagot árasztott.
    A tanítvány odament a Mesterhez, és panaszkodni kezdett:
    – Nem tudom ezt az undorító dolgot mindenhova magammal vinni. Először is a hátizsák nehéz, másodszor a krumplik romlanak. Találj ki valami más megoldás nekem!
    A Mester erre azt mondta neki:
    – Ugyanez történik a Lelkedben. Csak azt nem azonnal veszed észre. Bizonyos dolgok szokássá válnak. A szokások befolyásolják a természetünket, viselkedésünket, és így születnek a rossz tulajdonságok. Lehetőséget adtam neked, hogy megfigyeld ezt a folyamatot.
    Minden alkalommal, amikor megsértődsz, vagy neheztelni kezdesz valakire, vagy fordítva: te sértesz meg valakit, gondold át, hogy szükséged van-e egy újabb burgonyára?"


  25. 2019. június 7. 10:07283752.

    Szervusztok


     Mi történt? Az ajtó nyitva, remek levegő van itt fen a fenyvesek  között.


    Itt lent nálam is jó az idő. Ragyog a nap. Azt hiszem ma megizzadunk. 


    Képzeljétek van egy fehér bokor - kisfjü- krizanténom, tele van virággal és már nyilik.


    Julika olyan okos dolgokat hozzol, köszi. Én a rózsáimat szódabikarbonával permetezem az apró nemtudom milyen nevű bogarak ellen.


    Remélem jól vagytok. Aki gyöngélkedik egy kis napkura talán segitene.


    Magdika már célba ért, s Erika is élvezi az ottani jó levegőt.


    Készültők a hosszú hétvégére? 


    Szép napot kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (283751)
    2019-06-06  18:00

Címlap

top