Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. június 14. 18:12283826.

    Szia Annuska! 


    Itt is nagyon meleg van, kiakadt a hőmérő ami 5o fokig mér. Persze a tűző  napsütésen van, de ha valaki kimegy akkor  ugyanaz a  hő éri. 


    Este meg szunyogtámadás van. A lakás itt sem hül ki, csak talán inkább beszorul a meleg. Huzatot csinálunk megy a ventillátor, mert klimaberendezésünk nincs. 


    A kutya itt bent vészeli át a meleget, fekszik a kövön, és változtatja a helyét, mert biztosan azért az kemény neki. Most etettem meg. 


    Borzasztó ez a betegség amiről írsz. Így is van elég baja szegénynek, már öregecske, majdnem velem egykorú. 


    A kert eléggé  száraz, de szoktam locsolni, mondjuk nem minden nap, ma nem fogok menni. Majd holnap reggel, ha úgy ébredek. 


    Ricsi megjön valamikor a múltkori helyett, vagy még van dolga, és nem lehet jönni. 


    A lejjebb lévő hsz-ben tettem ki a  virágpróbálkozásomat,  sokat kell csinálni, hogy rájöjjek hogyan is csináljam. Ma délelőtt rajzoltam, azzal meg vagyok elégedve. Többféle virágot is, majd valamelyiket lerajzolom.


    Vigyázz magadra és mindenki tegyen így. 


    Mai gondolat:


    “Az aggodalom semennyit nem vesz el a holnap terheiből, de a mai napi békességedtől megfoszthat.”


    /É.K./

    előzmény:
    Anna34 (283825)
    2019-06-14  17:34
  2. 2019. június 14. 17:34283825.

    Szervusztok


    Semmi ujat  nem tudok mondani. A falak teljesen átmelegedtek és ontják a hőt.


    Napközben szinte nem lehet kimenni és éjjel sem hül le jelentősen a levegő. Ilyen időben még a kaja sem kell.


    Marika, nyugi. Meg vannak a korlátaink, s ezt tudomásul kell venni. Eddig Ti tetettek meg mindent a gyerekekért, most Ők megprobálják  vissza adni.


    Sacika, azért lesz dolgod böven. Jó ünneplést és Lilinek gratulálók.


    Pötyike, jó munkát. Biztos a fagyóba is kerül, s milyen jó lesz télen. Jó utat Leonáéknak.


    Julika, megint friss voltál? Én is reggel paradicsomokat támogattam meg. A cicák tegnap előkerültek?


    Ildike, már eltervezted, hogy mit fogsz festeni? Gondolom Te sem tuds napközben kimenni. Negró hogy birja ezt a höséget? Tegnap hallottam, hogy van egy szunyigfajta, mely szivférgeséget okoz az állatoknál. Ez egy halálós  baj, ha nem veszik észre időben,


     

    előzmény:
    BiriBiri (283824)
    2019-06-14  14:27
  3. 2019. június 14. 14:27283824.

    A Sacitól kapott selyemakác. Ez volt az a vékony kis pálcácska amit Baracskára hozott nekem

    előzmény:
    BiriBiri (283822)
    2019-06-14  09:54
  4. 2019. június 14. 14:26283823.

    Sziasztok. 


    Rekkenő hőség van. Nem mondtam újat.


    Este  rengeteg szunyog, tegnap azt hittem megesznek, nem válogatnak, akár arc, szem környéke és bárhol. 


    Julika, várd meg míg kipusztulnak, bár lehet, hogy csak télen lesz nyugtunk tőle. 


    A szép programod most oda, bár délelőtt lennél csak, akkor a támadás nem ilyen nagy mértékű.


    Szerencsés Borsika, ezzel a kütyüvel, azért nem semmi ebben a kánikulában tornászni. A vizes törölközőt  én nagyon nem szeretem. Engem,ha megfúj a szél, akkor nekem annyi. 


    Nekem még nem kell magasítani a paradicsomkarókat, nem is tudom hogy fogom csinálni. 5 db nagyméretű van a többi közepes. 


    voltam kint kicsit, de nem igazán. Főztem ma gulyáslevest, lángost gondolatam, de még nem  csináltam meg. Majd később, ha elmarad, akkor nem lesz. 


    Délelőtt elrajzoltam az időt, ilyen még nem is volt. Rengeteg rajzot csináltam, igaz nem kidolgozottat, csak olyat, amit majd szeretnék  talán megfesteni is. 


    A törölt  festeményt ujra   festettem. Nem mondom, hogy most jó, kicsit kevesebb virág több lenne, de most ilyen lett. Kicsit még gyakorolni kell, talán majd lesz jobb is. 


     


     

  5. 2019. június 14. 09:54283822.

    Biztos nagyon nagy lesz az öröm Brazíliában. Jó lesz ez így, hogy a "brazilok" mennek a családhoz, pláne hogy drága..és tényleg valakinek dolgozni is kell, meg kell keresni az utazásokra valót. remek lesz, hogy karácsonykor újra együtt lesztek. A friss borsót én is nagyon szeretem, anyukám hatalmas fazekakban főzte, csirke aprólékkal. Mi iskolában laktunk, szolgálati lakásban, amik tanteremből volt átalakítva. Egyszer volt egy felújítás és mi a torna terembe voltunk kipakolva...a főzés az öltözőben volt. Igyekezett anyuka egyszerre sokat főzni, hogy a nomád körülmények közötti főzés minél kevesebb legyen, de borsólevesből nem tudott annyi főzni, hogy maradjon is..egész nap rájártunk apukámmal. és azóta sem tudok ugyan olyan ízűt főzni,, pedig bele adok apait, anyait..meg a hozzávalókat , és finom is, de nem olyan.

    előzmény:
    potymama (283820)
    2019-06-14  08:55
  6. 2019. június 14. 09:45283821.

    Szervusztok!


    A kora reggeli órákban, a "Diófa" alatt örömmel meséltem, hogy  holnap ebédre vagyok meghívva Szanába. Ez a terv most borul. Kiderült, hogy annyi a szúnyog, hogy kint nem lehet megmaradni az udvaron. Akkor én ezt a kirándulást kihagyom. Lesz még alkalom..talán a napokban megkezdik a szúnyog irtást. Itt is van..évekig nem volt...Csabán 16. lesz a második irtás..az első meg sem kottyant, biztosan immunusok már arra a szerre, a polgármester megígérte ez az irtás hatékony lesz.


    Marika!


    Mindannyian úgy vagyunk, igyekszünk megoldani a problémáinkat, de olyan jólesik ha látják, hogy segítségre szorulunk és segítenek. de megszoktuk, hogy a segítség a gyermek élete végéig a mi "dolgunk"....


    Olyan jó, hogy Borsnak van okos telója, így helyszíni közvetítést tud adni a kezelésekről....nem is gondoltam, hogy a FB . ennyire hasznos lesz a kapcsolat tartásban. Jobb mint a privi..itt azonnal olyan csevegést tudunk csapni mint ha skypon beszélnénk, de itt nem vágunk egymás szavába. Már időtlen idők óta be sem volt kapcsolva  skyp, a lányokkal , főleg Melindával, csetelni szoktam..hosszan... Krisztivel telefonon beszéljük meg a család és a világ dolgait.


    Majd este megyek újra ki, elkezdtem magasítani a paradicsom karókat..nagyon száraz a föld, előtte be kell locsolni hogy a bambusz rudakat le tudjam szúrni. A cékla már ki van egyelve és a virágok is bimbósak..azt hittem soha nem szabadítom ki a gyom közül, de én győztem.

  7. 2019. június 14. 08:55283820.

    Sziasztok!


    Tök sötétben írok..ez aztán a "vak" írás! Mert le kellett engednem a redőnyöket..pont erről süt a nap.


    Máskülönben elvagyogatunk. A lányom tavasszal ültetett zöldborsót a nászom kertjébe..most vödrökkel hozza ide, hogy kifejtsük. Annyi- de annyi van rajta, szerette ezt a májusi sok esős időt.


    Erre a hétre rendeltem kaját szegény Benke Laci bácsi konyhájából ( Teletál) remélem marad a minősége, mert meg voltam elégedve vele. Szóval ebben a melegben nincs kedvem főzni. Finom gyümölcs leveseik vannak..majdnem minden nap azt eszünk.


    Úgy néz ki Leona és Markusz mennek augusztusban Brazíliába, Alexa otthon marad..valakinek dolgozni is kell...na, nem azért..de nagyon drága oda a repjegy és inkább ide akar jönni karácsonyra.

  8. 2019. június 13. 18:37283819.

    Szervusztok!


    Annuska szerintem már soha nem leszek százas, de ha ilyen problémáim lesznek ami mostanában van, meg leszek elégedve.


    Papa sokat segít.Van amit csak ő csinál.Van amit közösen és a többit én.Elég nehéz hozzászokni, ezért vagyok néha kicsit magam alatt.A lányok is mindig kérdezik, hogy mit segíthetnek.Nem nagyon akarjuk őket terhelni.Próbálunk magunk megoldani mindent, de azért nekik is marad pár dolog.


    Látom aki teheti napközben nincs kint, de reggel elég sokat dolgoztok.


    Mi is reggel locsolunk, vásárolunk és amit kell próbáljuk akkor intézni.Ebéd után kis pihenő, utána ha van valami megcsináljuk.Délután sétálunk vagy kiülünk a teraszra vagy a cseresznyefa alá.Olvasás, rejtvény beszélgetés.


     

  9. 2019. június 13. 18:05283818.

    Locsoltam, most olyan jó illatú a kert...szombatra 40 fokot mondanak. Tényleg csak korán reggel lehet dolgozni a kertben. Most láttam, hogy a paradicsom kinőtte a karót..vannak bambusz ágak, azzal szoktam "megtoldani". Saját termés..ez a haszna a bambusznak, ezért nézem el, hogy uralni szeretné a kertet. A cicák kitoltak velem..úgy tettek mint akik mennének már a hotelba, de Inci meggondolta magát és kiszaladt...Vince beleszagolt az ételbe de nem a kedvence, ő is futott utána. Most aztán leshetem őket mikor hajlandóak nyugovóra térni. Tudom, még korán van, de ilyenkor szoktak, már tombolnak , hogy menjünk. Ma egész nap nem láttam őket, valahol aludtak az árnyékban és nem álmosak. Aludjatok majd jól, ha elálmosodtok..

  10. 2019. június 13. 15:49283817.

    Kellemes délutánt!


    Olyan fáradt voltam a semmittevéstől, hogy muszáj volt kicsit lepiheni.


    Tegnap délután a Lilinek volt búcsú ünnepe az iskolában, most ez van ballagás helyett. Szépre sikerült és bizony használni kellett a zsebkendót.


    Szombaton otthon náluk lesz ünnepi ebéd.Másik nagyszülők, testvérek, leszünk páran. Segitek a főzésben, bár elég kevés amit rám osztottak.Egy csirkemell tortát, ami valójában tarjával, sok sajttal rakott csirkemell, készítek.Aztán még káposztás pogácsát és különféle magos pálcikákat.


    Ma korán mentünk a csarnokba és elég sokat költöttem, de hiányos volt nagyon az itthoni készletem, főleg zöldfélék terén.Annyira kívántam már jegy ideje egy jó kis tökfőzeléket, azt is hoztam és meg is főztem.


    A nagy hőség miatt nem lehet kertezni, esetleg nagyon kora hajnalban.


    Mindannyian ügyesek vagytok, sok mindent intéztek és csináltok.


    Sajnálom , hogy megszűnik az Erzsébet üdülés, most nem azzal voltunk, de párszor értünk a lehetőséggel.Nem tudom kink fájt, hogy az igazán kis nyugdíjjal rendelkezők egy ilyen lehetőséghez jutottak


    Vigyázzatok magatokra, sötétítsetek és ne spóroljatok az ivással.

  11. 2019. június 13. 14:53283816.

    Szervusztok


     Itt is tombol a hőség a kinti hőmérő 35 fokot mutat. A lakásban is csak ventillátorral lehet  megmaradni. Sajnos éjszakák is melegek. Na ennyi volta nyafogás.


    Sacika, gondolom már Te is elkezdted a locsolást. Nekem a kis kertem minden este meg kell locsolni. Olyan itt a föld mind a szivacs.Nem tudom Erzsébet kártyával voltatók nyaralni? Ha igen akkor ez volt az utolsó. Jövöre elveszi a kormány a nyugdijasoktól.


    Ildike, azért Te is bele huzzól a mukába, ha kevésbé fájsz.


    Anikó, Te aztán mindig találsz nehezebbnél, nehezebb munkát. Gondolom nem volt egyszerü elhuzni a hütőket. Remélhetőleg a gyógyszer használni fog.


    Magdika, ujra kint a kertbe. Ugye talultál az elöző esetből és iszol elég folyadékot?


    Julika, aki korán kel és mire más fel kel addigra kidolgozza magát.


    Erika, remélem már jobban vagy ? Gyogyulj meg!


    Borsikám, tetszik az  új frizud.  Ugye ha csak nem muszáj napközben nem  mész ki.


    Pötyike, Ti  ott fenn a magasban, hogy birjátok ezt a meleget?


    Marika, ugy ki ülsz a fák lombjai alá hüsőlni?


    Sok folyadékot igyatok és napközben ne közlekedjetek kint,

    előzmény:
    harangvirag08 (283815)
    2019-06-13  13:35
  12. 2019. június 13. 13:35283815.

    Sziasztok!


    Tómalmon vagyunk...Boscó és én.Tegnap este J. kérdezte nincs e kedvem kijönni... reggel kihozott bennünket.Majd holnap délután megyek haza ...ők közben jönnek hétvégére....így Boscónak most jó sora van.Nagyon meleg van még árnyékban is.Igazából nem csinálok semmit.A kukát tömtem meg zölddel, meg locsoltam reggel..Most a hátsó teraszon vagyunk....nem akarom a klímát bekapcsolni....de valószínű kénytelen leszek.


    Ildikém ...mennyire igaz a gondolat.Hasonló dolgokról beszélgettünk a Szomszédkatával."kivettem a munkából".Ő is csak a kukát rendezte el.Olyan kemény a föld nem lehet semmit csinálni....de a hőségtől nem is bírnám.Boscó minden autót megnéz ...utána úgy liheg alig kap levegőt.Eddig még okosan viselkedik ...a kertben az utakon jár...csak el ne kiabáljam.Közben tettem egy kört...most látom,hogy a hortenzia bokor aljába


    csinált magának kuckót.....jó nedves ott a föld.Meglocsoltam a babér alját ....most ott tanyázik.


    Vigyázzatok magatokra!!!

  13. 2019. június 13. 13:15283814.

    Szervusztok.


    Jöttem én is egy kis pihenő után. Reggel mentem a városba pénzt költeni, a szokásos posta, gyógyszertár, nagyon korlátozott bolti vásárlás. Nagyon meleg van, így iszkoltam hazafelé. A gyógyszertárban fáztam, annyira ment a légkondi, és nagyon szöszmötölős volt a hölgy, meg egy idős nő, aki nem volt tekintettel a várakozó sorban állókra, a buszon minden ablak elhúzva, és mindenhonnan jött a huzat, hát lehet hogy lesz következménye.


    Vettem valami gyogyót a 3 hete tartó náthámra, ha nem használ, orvoslátogatás lesz.


    Nem nyűgösködök tovább, ma már nem tervezek munkát.


    Vigyázzatok Magatokra.

  14. 2019. június 13. 11:30283813.

    Nem baj hogy a kép...ilyen mosolygósnak szeretnék látni benneteket és  nagyon szívesen küldtem


    6 kor már permeteztem. Nóri írta, hogy Laci szőlőjének a levelén barna foltok vannak..nos, az enyémen is..gomba. Volt szerem, megoldottam..aztán lenyírtam a füvet. Egy kis 1000 wattos géppel, az könnyű, nem purcantam ki benne..meg épen határ eset volt, nem volt akkora, hogy birkózni kellett volna vele. Ügyelni kell arra, hogy ne nőjön nagyra akkor csak sétálni kell vele mert nem gyűjtővel csinálom, olyan kis csotrogány gép, nem lehet rátenni, de így könnyebb. Most letusolok, ebédelek, isteni ragut főzött az este Timi, gombás, zöldbabos, olyan zöld csövű , csirke melles ragu. Isteni a szaftjaMegpróbálom két napra osztani, hogy holnap se kelljen főzni. Nehéz lesz, mert nagyon finom. Timi csak vasárnap jön haza, Szanából jár dolgozni. Ha megnéztem a Jóban rosszban utána megyek a gyógyszertárba, ugye megjött a nyugdíj, lehet költeni.

  15. 2019. június 13. 10:54283812.

    Jó reggelt, ilyen későn.


    Julika, biztos a tabletről írtál, azért kaptuk a méretes   képeket. 


    Reggel már kint voltam korán kapáltam egyet. Nem igazán volt jó,mert a föld megtartotta a tegnapi locsolás során a nedvességet. Így a zöldbabot nem is kapáltam meg, talán majd  este. 


    Behoztam a ventillátort, hátha kell, az este  nagyon melegem volt.  


    Közben elvágtam két nadrágomat, rövidre, és azt szegegettem be kézzel. A varrógépemet már régen láttam, így nem merek hozzá nyúlni,  nem tudom, hogy működik. Pedig néha annyira jó lenne. 


    Erika hogy vagy, javultál-e valamit? 


    Mit csináltok? hol vagytok?  


    Én délután még az átfestett képemen szeretnék valamit csinálni.  Kisérlet lesz vele. 


    Szép napot mindenkinek, jó étvágyat az ebédhez. 


    Mai gondolat


    “Válogasd meg milyen csatákat vívsz meg. Néha a nyugalmad fontosabb, mint az igazad.”


    /élet katedrális/


     


     

  16. 2019. június 13. 06:57283811.


    Szép jó reggelt! 😊
    Ma csak engedd, hogy történjenek úgy a dolgok, ahogy történniük kell!


    "Ahelyett, hogy folyton-folyvást lázasan csinálunk valamit,
    hagyni kellene, hogy a dolgok történjenek a világgal és velünk.
    Be kellene engednünk az életünkbe a véletlent és a szabadságot,
    s hagyni a világot, hogy teremtse önmagát.
    Meg kellene tanulnunk újra egyszerűen csak lenni, létezni.
    Tanulnunk kellene a játszó gyerek mély áhítatából és békességéből. "




    Hankiss Elemér


  17. 2019. június 12. 19:58283810.

    Magdikám!


    Én kb 30 éve vagyok a takarékszövetkezet tagja és nekem, és minden tagnak kell menni. mentem is, át vagyok világítva, átírattuk Timi nevére a számlát, én fizetem, és ő lesz az, aki ha valami bajom lesz hozzá nyúlhat a pénzemhez. Eddig Kriszti nevére volt, és most neki is jönni  kellett volna, így átruháztuk Timire. Az utolsó pillanatban estünk be, fél 4 ig van ügyfél fogadás, mi negyed négykor mentünk,  de nagyon aranyosak voltak, türelemmel foglalkoztak velünk majd egy órán át. Timi volt a fülem, én olyan nagy térben szinte semmit sem hallok. Timinek is kell menni minden bankban, kettőben van, meg fundamenta és nyugdíj takarék...ezeket el kell intézni..úgy látszik csak az OTP re nem vonatkozik. De készen van az enyém. Még mindig nagyon meleg van. 

    előzmény:
    harangvirag08 (283809)
    2019-06-12  13:45
  18. 2019. június 12. 13:45283809.

    Sziasztok!


    Most beszéltem az OTP-s ügyintézőmmel / én 13 éve csak nála intézem a dolgaimat/....csak annak kell menni / ez az OTP ügyfeleire vonatkozik/aki kap levelet.Nekem sem kell ....mert minden adatom ott van....lassan már a vércsoportomat is tudják .


     


    Nagyon meleg van...elvégeztem az itthoni teendőimet.Megyek a másik házba ...megnézem Boscót....elrendezem a virágokat....láttam némi vasalnivaló is  akad.J-al még nem  találkoztam ...ma is késő este jön haza.


    Vigyázzatok nagyon magatokra...én délelőtt megint elfeledkeztem az ivásról .

  19. 2019. június 12. 13:21283808.

    Az én fiókomban ilyen levél van.


     


    Tisztelt Ügyfelünk!


     


    A Pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról szóló, 2017. évi LIII. törvény alapján, Takarékszövetkezetünknek 2019. június 26-ig ismét át kell világítani minden meglévő ügyfelét a rögzítendő adatok körének bővülése, az okiratok másolási kötelezettsége miatt.


     


    Az Ön személyes közreműködése szükséges az előírások teljesítéséhez. 


    A fenti határidőt követően a hiányos adatokkal rendelkező ügyfeleknél Takarékszövetkezetünk köteles a kezdeményezett ügyletek, ügyleti megbízások teljesítését megtagadni!


    Kérjük, kísérje figyelemmel honlapunkon az ügyfél átvilágítási kötelezettséggel kapcsolatos tájékoztatót és keresse fel fiókjainkat.

    előzmény:
    BiriBiri (283807)
    2019-06-12  13:17
  20. 2019. június 12. 13:17283807.

    Ildikém!


    Minden képen be kell menni az átírás miatt. Akkor majd tisztázzuk. Ezt találtam, és mondtam Tinek, hogy neki menni kell..akkor majd ezt is megbeszéljük


    https://www.blikk.hu/aktualis/belfold/junius-27-ig-kell-a datot-egyeztetni-a-bankoknal-zarolhatjak-a-szamlat/92rw34z?f bclid=IwAR1bpAseufVkBO1jCtN7PfvpcSWT8-AM_Lp3dekbwcx16WYiYZ6g js0BZzE

    előzmény:
    franci47 (283805)
    2019-06-12  11:23
  21. 2019. június 12. 11:41283806.

    Minden média riogatja olvasóit a bankszámlákra vonatkozó Tényleges Tulajdonosi nyilatkozat beküldés elmaradásának következményeivel. Ezt a nyilatkozatot minden bankszámlatulajdonosnak, magán és vállalkozói számlákra ki kell tölteni jún. 26.-ig, és a bankjánál előírt módon kell eljuttatni lehetőleg a számlavezető fiókba. Tájékoztatlak Benneteket, hogy ma voltam az OTP-be más ügyeket intézni, és ott azt mondták, hogy az OTP-nek NEM KELL A MAGÁNSZEMÉLYEKTŐL NYILATKOZAT, nem is vette el tőlem a számlavezető fiók ügyintézője. Két fiókban egybehangzóan állították. Viszont amiről én tudok az Erste kérte a magánszemélyektől is. Félek, hogy az OTP úgy pár hét múlva reagál, hogy rájuk is vonatkozik az az Uniós előírás...


     


    /ezt most olvastam egy topikban/ 

    előzmény:
    franci47 (283805)
    2019-06-12  11:23
  22. 2019. június 12. 11:23283805.

    Sziasztok. 


    váratlanul Zegre mentem. 


    Nagyon meleg van, de a szél fujdogál, így elviselhető volt. 


    amit akartan elintéztem. Boltba  is voltam. Tegnap rendeltem gyógyszert E receptre, így csak ki kellett váltanom a gyógyszertárba.  


    Hazaérve, főztem  zöldbab főzeléket, de maradt a tegnapi kajámból is. 


    Mivel arra jártam, így bementem az OTP-be az omniózus banki egyeztetés ügyében.  A számhúzós gépnél a hölgy kérdezte, kaptam-e értesítést imélt vagy sms-t, hogy egyeztessünk. Mondtam semmit csak......  Nem kell egyeztetni, csak akinek  van külön bejelentett foglalkozása annak, és akik értesítést kaptak.


    Azért csak menj el Julika, sohasem tudni, nem siklottál-e át egy értesítésen, bár én visszanéztem az én telefonomat végig, semmi sincs rajta, és a kiküldött számlaegyenleges iratokon sincs semmi. Tegnap mint hamupipőke ezt válogattam. 


    Na így szépen ki is jöttem,  nagyon sokan voltak. 


    Szemügémet is megcsináltattam, a tappancsok leestek,  raktak rá újat, megtisztitották 1000 Ft-ért ráadásul azonnal.  Így haza tudtam jönni 10-es busszal. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (283804)
    2019-06-12  09:54
  23. 2019. június 12. 09:54283804.

    Szervusztok!


    Korán reggel remek idő volt..kicsit kint maradtam. Aztán körlet rend és mostam...Délután a bankba  kell menni, nagyon nem szeretek utazgatni, de muszáj. Ti már voltatok egyeztetni? Mindenkinek, akinek bankszámlája van 27 ig be kell menni. Utána ha nem mentél be zárolják a számládat..ezt írta net és ez van a fiókomra is írva. Sok tervem nincsen, inkább csak csendesen olvasgatok, megvettem a Nők Lapját, azzal el leszek délelőtt. meg játszom a Szókeresővel, ami igazi kudarc számomra. megkaptam "uraságtól" levetett tablettet..először Melindáé volt, majd Elzáé, majd Timié és most az enyém..olyan is. de Timi rátette ezt a játékot ami bizony feladja nekem a leckét. nagyon rövid az idő nekem, hogy sok szót megtaláljak, de nem adom fel és nagyon tudok örülni ha pár szót megtalálok. gyakorlás teszi a mestert...Vince nem hagy írniitt fekszik a billentyű előtt és harapj,  nyalja a kezem..így nem lehet írni

  24. 2019. június 11. 20:16283803.

    Anikó, hallod kedves, ...Te is alaposan belehasítottál a munkába! ÚúúúrIsten! Még hogy a hűtőolvasztás, meg utána még a többi!! A többi volt a nagyon macerás tényleg! Le a kalappal!  Én ma csak utaztam, meg locsoltam. A locsolás az jó tulajdon képpen egy jó munka. A gyerekek valami új locsoló fejet szereltek fel, szörnyen titokzatos volt eltalálni, hol kell megnyomni, vagy tekerni rajta, hogy szórjon is!! De megoldottam, kb 10 perc alatt rájöttem.Váááúúú... ..szegény fű, meg a kókadt virágok,  ..tudom, hogy örültek. Én is örültem, mert kaptunk a  R. szomszédtól egy nagy tál cseresznyét. Én is kaptam belőle. Olyan finom. Ma is megköszöntem a Teremtőnek, hogy ilyen jó gyerekeknek lehetek az anyukájuk, mint az enyémek. Olyan rendesek, segítőkészek. Nem is tudom, mi lenne velem nélkülük?!  ..Angyalok, tényleg.

    előzmény:
    ancsa46 (283800)
    2019-06-11  14:16
  25. 2019. június 11. 20:06283802.

    Mert megérdemled. Meg bizony  Julika. Nem is győzi az ember olvasni mi mindent csináltál!!  A legjobban az tetszett, hogy mondtad, hogy nem érdemes elrontani a konyha rendjét egy étkezéssel!!! Megjöttünk a masszázsról,  és már meg is locsoltam a kertet. A világ egyik legfinomabb dolga, amikor megmasszírozzák az ember fájó tagjait. Éééééljenek a masszőrök!  

    előzmény:
    BiriBiri (283801)
    2019-06-11  15:02

Címlap

top