Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. június 17. 16:44283851.

    Szervusztok!


    Nálunk nem volt nagy vihar.Három óriásit dörgött, villámlott, még a ház is beleremegett.Utána kis csendes eső.Ezt jobban is szeretem mint a nagy zuhit.


    Mozgalmas napjaitok vannak úgy látom.


    Borsika, Magdi, Saci, Julika és a többiek is hol ügyet intéznek, ünnepelnek vagy dokihoz mennek.


    Saci szépek, csinosak vagytok a képeken.Most már jöhet a megérdemelt pihenés.


    Julika annyi paradicsomod lesz, hogy egész télen kitart.Ügyes vagy.Szerencse, hogy nálatok nem lett kár a vihar miatt.


    Pötyi jó utat Leonáéknak.Hogy vagytok?Nincs sok szúnyog ott a Tisza mellett?


    Mindenkinek szeretnék pár sort írni, de mire ide jutok a gondolatok elrepülnek.


    Pénteken bementünk a városba.Papa elment a vetőmagoshoz valami permetszerért, én meg a fodrászhoz.Úgy örült, hogy még puszit is kaptam, pedig nem sokszor jártam nála.Mindketten elintéztük a dolgunkat,a piacon találkoztunk.Már én vagyok a vásárló, Papa a cipelő.


    Elég régóta gondoltam, hogy elmegyek egy két programra, a Köz.Házba, de valami közbejött, vagy meg meggondoltam magam. Most oda is elmentem.Jó volt és még beszélgettem is pár ismerőssel, de ilyen az én formám.Nyári szünet lesz.Most biztathatom magam, hogy ősztől ott a helyem.


    További szép napot.

  2. 2019. június 17. 16:10283850.

    Előkertem ...élőben nagyon szép...aki elmegy előttem megáll és látszik tetszik amit lát. mert én meg bentről látom őket.

  3. 2019. június 17. 14:33283849.

    Szervusztok


    A nagy meleget tegnap du.- egy jó kis eső váltotta fel. Azóta viszont folytott, párás a levegő. Szóval ez sem jobb.Ma itt volt a fodrászom és megnyirt. Igy legalább a fejem egy kicsit szellösebb, már mint a hajam. Fözni csak a legminimálisabb, ilyen melegben semmi nem izlik.


    Julika, gondolom, a nagy izgalmat egy megkönnyebbült sóhaj követte? A házad egy igazi kincs- Ti csináltátók- és sok emléket öriz. Remélem a derakad megemberelte magát és javul. Jobbulást.


    Anikó, B.éknek sok szerencsét a házhoz. Jöttek a vendégek?


     Magdika, hol itt, hol ott tünsz fel. Örök mozgó. Remélem hozzátók is eljut az eső és felfriül a kert. Sajnos a rossz szomszld, tényleg török átok.


    Ildike, hogy vagy? Jobb már a gyomrod, vagy még kinlodsz vele. Jobbulást. Ti is kaptatók az esöből.


    Borsika, használ a torna és masszirozás?


    Sacika, kellemes naptok volt.


    Mindenkire gondolok. Marika, Erika, Pötyike,  remélem Ti is jól vagytok.


     


    Még mindig kinlodok a géppel a képeket nem engedi.

    előzmény:
    BORS (283848)
    2019-06-17  13:03
  4. 2019. június 17. 13:03283848.

    Én is néztem  Sacika képeit a családról, írtam is mekkorát ámultam hogy milyen szépek és megnőttek rendesen! Akkor főztem épp a kavémat a kis kotyogóba,  ....addig bámultam a Tieidet, hogy ki is futott a kavem. Na, igy jartam. Most paradicsomlevest fözök. De közben kibontottam egy megfagyott mirelit zöldbabot is. Nahiszen, ...mert nem figyelek! Semmi gond!  Beleontöttem a pari levesbe,  nagyon érdekes lesz. Biztos. Nem kell majd bele betűtészta.  Majd besztámolok róla, milyen lett.??!! Ilyenek fordulnak elő velem mostanában.  : - )))keresem a főzős fejecskét. Biztos megijedt az ötletemtől, és lelépett innen.Áááá itt van. 

    előzmény:
    Rolta (283838)
    2019-06-16  10:28
  5. 2019. június 17. 12:53283847.

    Sziasztok!


    Tómalmon vagyunk Boscóval...már egészen megszokta az itteni helyzetet.Sokat futkos....nem alszik annyit mint otthon. Itt az utcán mindig van látnivaló a számára.


    Eső itt semmi.Tegnap délután mikor jöttek kifelé ...éppen J-ék háza előtt voltam mikor elkezdett cseperészni.Gyorsan bementem ernyőért ...de 2 percen belül elállt.Azóta semmi.Péntek éjjel elég erős szélvihar volt ....szerencsére kárunk nincsen.Most is eléggé fúj. Zs. kint hagyta a napernyőt...általában egész nyáron kint van ....be van húzva...de ha belekap annak annyi.Reggel megkaróztam a paradicsomokat.Kapálni is kellene ....de többet ártok vele.


    Olvasom, hogy Botfán esett...annyira várjuk és akkor kellemetlenségekkel jön.


    Julika..el tudom képzelni mennyire megrémültél.Szerencse a bajban , hogy a szomszédok meg is csinálják.A mienk az "öreg" megint egyre hülyébb lesz.J-ék grilleztek...vendégek voltak...erre odaállt a kerítéshez,ordítva, hogy meddig akarják csinálni mert ő nem tudja kinyitni az ablakait.Mindig akkor csinál műsort ha vendégek vannak....viszik a "jóhírét".J-nak nem volt kedve eligazítani .....de úgy látszik hiányzik neki.Tényleg annyira ritkán vannak kint....hétvégén nagyon sok helyen sütnek.Ahelyett,hogy örülne  a év 365 napjából mi talán 65-t sem töltünk kint.Nagyon dühös vagyok ....ilyenkor aztán negédes ....mintha nem is lett volna bunkó.Akart beszélgetni a kerítésen át ....de nem állok vele szóba.Na erről ..ennyit.


    Aki tud küldjön egy kis esőt!!!!!


     


     

  6. 2019. június 17. 11:02283846.

    Sziasztok, letudva a torna és a fiziko. Délután lesz a massza.  Mi szegény Julikánk, jobbulást neked! Nagyon együtt érzek veled, menjen egy simi a fájó részekre?  Ér-e vajon valamit? Inkabb Timike keze gyógyíthatná meg, ugye?


    Itt változatlanul meleg van, de a tegnapi eső javított valamicskét a levegőn. Kipakolok, és főzök valamit. Igazándiból ehetnék sav.káposztát a hűtőből,  de inkabb valami levest kivanok. Aniko jo vendéglátást kívánok, sikerüljön minden jól, ahogy eltervezted, legyen hozzá sok energiád. Ildike köszönjük P. dicseretét, atadom, biztos feldobja. Pötyike, zajlik körülöttetek a családi élet, mindig történik valami, jönnek-mennek a gyerekek, röpködnek. Hogy vagytok? Van-e időd varrogatni a csoda szép babákat? Mutasd, ha valami újat csináltál. Erika,  hianyzol nagyon, de azért csak maradjatok nyugodtan, ott kint a termeszetben biztos sokkal kellemesebb. Szoktatok szalonnát sütni?  Tegnap este éreztem ezt az illatot, biztos vmellik szomszéd  sütött a kertjeben. Azt ennék, vagy sült halat,  na még elmenne egy  sült kolbász is. Érdekes,  mindenből csak eszegetek. Régen sokkal nagyobb adagokat meg tudtam enni. És, nahát, ez a legújabb: olyan sok mindentől ég a gyomrom. Piac napon szep gombát hoztam, aztán nem volt türelmem megcsinalni, inkabb a lányomnak adtam. Magdika,  kis vándormadárkánk, folyton úton vagy! : - ))  Jól járt veled a családod, hogy Te lehetsz az anyukájuk, ill. a nagyijuk. Bosco is jól járt,  jól tartod. Néztem a múltkor azt a babér bokrot, ami alatt szundikált,  nahát,  én nem is gondoltam, hogy ekkorára megnő . Nekünk is van, de csak vékony gallyacskák még.  A két tacsi kaparja az előszoba ajtót. Már alig van alul festék rajta. Bejönnének, azt gondolják, itt hüvösebb van.  A Cola tegnap velem ette a sárgabarackot. Na, de ilyet??  Irtam, ami eszembe jutott. Marikára is gondolok, mit csinálnak az unokák, jönnek-e hozzátok a nyári szünet alatt??  Tessenek sokat inni, figyelni magatokat. Mi hajlamosak vagyunk elfeledkezni róla!!

    előzmény:
    BiriBiri (283842)
    2019-06-16  16:57
  7. 2019. június 17. 10:56283845.

    Szervusztok!


    Megjöttem Csabáról, hulla fáradtam..végül maradt a meleg, a fülledt idő. De már itthon vagyok a jó hűs szobában. Reggel kaptam egy telefont, hogy Szanában a lábszomszédnál kidőlt egy fa, szerencsére a faházikómar nem érte csak a hátsó  kerítést tette tönkre. A szomszéd azt mondta, hogy szól a biztosítónak, rendbe fogják tenni az udvart, eltakarítanak. remegett kezem lában, amíg megértettem a házban a faházikóban nem esett kár. Ez az idő megvisel, megyek is elterülök.

  8. 2019. június 17. 10:38283844.

    Szervusztok.


    Ahogy Ildi is írta megjött tegnap a vihar, jól agyonverte a kerti virágokat, most le kell vágni az összeset, de puha a föld. Lehet, hogy ma is kapunk esőt, nagyon úgy néz ki.


    Már reggel korán mentem Zeg.-re, ebéd utánra ígérkeztek Öcsémék az unokákkal, és az én hiányos háztartásommal nem lehet vendégeket várni.


    Saci szép családi ünneplés volt, jó képeket csináltatok, csinosak vagytok.


    Julika jobbulást, "derekas" kitartást, Timi jóságos keze biztosa sokat segít.


    Borsika embert próbáló ez az idő, sok napom elvész a semmibe miatta.


    Pötyi talán nálatok is enyhült a meleg, jó utat a messzi utazó családtagoknak, biztos jó lesz kicsit úgymond "haza" látogatni a rokonsághoz.

  9. 2019. június 16. 18:46283843.

    Sziasztok


    Közeledik a vihar, dörög és komporog.


    Julika, jobbulást 


    Magdi, holnapra  szép napot Boscoval. 


    Nekem nagyon melegem van, most pakoltam össze kintről,  a virágokat is fa alá mentettem, mert h a nagy lesz a vihar rapittyára  veri az eső.


    Sacika, szép a családod,   a most ballagónak, az ősszel kezdődő időszakra is  legalább ilyen jó  időszakot kívánok. 


    Nem tudom még mit akartam, sietnem kell, mert hátha ki kell kapcsolnom a gépet. Ma elrontottam a gyomrom, fogalmam sincs mivel, de  azért szenvedek tőle. 


    Délelőtt még a tegnapi kaszálás nyomait takarítottuk el, - legalábbis én. Csak írom, ami eszembe jut. 


    Majd talán jövök még, ha engedi az időjárás.


     

  10. 2019. június 16. 16:57283842.

    Jajj..lányok..."a derekam, derekam.. ezer féreg járja".  Így sírt Nemes Nagy Ágnes  versében a diófa..de neki azonnal a segítségére sietett a harkály, az én fájdalmam is hasonló lehet. Nem tudom mi történt, azt hiszem ez az a sérv ami "alvó" állapotban van..volt..a masszírozás egy kicsit segített, pihentetni kell...meg tornásztatni, nyújtani... most jut eszembe, hiszen nekem van Cosmodisk segédeszközöm...ez lesz a "harkályom?" persze nem csoda szer, de ilyenkor mindent bevet az ember lánya. Nyújtani, nyújtani..mondta Timi is.


    Nagyon örültem a családi képeknek..olyan régen volt valami unokás esemény...imádtam mindig nézni.


    Csütörtökön jön Melinda és Elza Deszkre. 3 napra.  Remélem lesznek képek. Én nem megyek, hiába hívtak. .én csak "kerékkötő" lennék. Júliusban ide jönnek, akkor majd együtt leszünk.


    Ma isteni illatos, friss ágyneműben hajtom álomra majd a szemem..remélem hagy aludni ez a fránya fájás.

  11. 2019. június 16. 12:18283841.

    Sziasztok!


    Sacikám ...nagyon hangulatos képeket hoztál.Vidámak voltatok.Lilinek szép középiskolás éveket kívánok!


    Nagyon jó a ruhád.


    Itt erős szél kíséretében jön a lehűlés.Esőnek  híre hamva sincs.


    Még nem tudom a programot...lehet,hogy megyek Tómalomra és Boscóval kint leszünk keddig ....de ez még nem biztos.


    Az este megint néztem részeket a Childless Comfortból.Ez egy családfilm.Ilyen idióta családot még egy filmben sem láttam.A színészek nagyot alakítanak ....de a történet. Nem is tudom miért nézem ....talán abban reménykedem, hogy a vége felé valami csoda történik ...a fiatal generáció által.Sokszor eszembe jut Vera...annyira  bemérgedt mindig a gonosz anyósoktól ...hát ebben is van egy aki megéri a pénzét....és még nem is chebol család.40 részen megy....a 27 -nél tartok ....de nem adom fel

    előzmény:
    Rolta (283838)
    2019-06-16  10:28
  12. 2019. június 16. 11:08283840.

    Szervusztok! Itt még mindig kánikula van...reggel5 kor locsoltam.8 ra Timi ia hazakerekezett kikerrndö a nagy meleget.Én jól jártam mert kezelésbe vett..már annyra fájt a derekam hogy nem tudtam felegyesedni.olyan voltam mint egy görbe bot..


    Most feltettem füzöt és fekszem.Az ebéd kész ...délután Zsuzsiék jönnek masszázsra.A jövő hétre nagy páratartalmat jósolnak.

  13. 2019. június 16. 10:50283839.

    Szervusz Saci!


    Csupa jókedv, vidámság.


    Látszik a képeken, hogy mindenki jól érezte magát.


    Gratulálok még egyszer!


     

  14. 2019. június 16. 10:28283838.

    Szép napot Mindenkinek!


    z éjjel esett szó szerint pár csepp eső, kicsit lehűlt a levegő, de már újra visszamelegedett.


    A hét vége eseménydús , sörfesztivál, könyvheti vásár.Ezekből a könyves érdekelt volna, sajnos nem jutottam el


    Ma nem kell főznöm, kaptunk maradékot bőven.


    A tegnapi nap nagyon kellemes volt.Finom ételek, jó hűsítő italok, különösen finom volt a mentás-citromfüves- citromos üdítő.Sokat  beszélgettünk hétköznapi dolgokról és az élet nagy dolgairól is.Játszottunk az aktivityhez / na ezt rosszul írtam/ hasonló kitalálós játékot, jó nagy nevetések közepette.


    Pár kép, a jobban sikerültek közül szerettem volna, de azokat kicsinyítés nélkül nem lehetett, ahhoz meg most nem volt erőm.Talán visszaad valamit a hangulatból

  15. 2019. június 15. 18:07283837.

    ..ez nagyon tetszett  Magdikám! 

    előzmény:
    harangvirag08 (283835)
    2019-06-15  13:53
  16. 2019. június 15. 17:27283836.

    Jó dolga van ennek a kutyának, olyan, mint ha gyerek volna. Igazi családtag

    előzmény:
    harangvirag08 (283835)
    2019-06-15  13:53
  17. 2019. június 15. 13:53283835.

    J. küldte.Irja : megette az utolsó falat sültkolbászt , meg a rántottát.Most talán várja a kávét ?

    előzmény:
    harangvirag08 (283834)
    2019-06-15  13:48
  18. 2019. június 15. 13:48283834.

    Sziasztok!


    Megpróbálom összeszedni a gondolataimat...ez meleg  meg a sötétben levés nem kedvez nekem.


    Tegnap "melegváltás" volt , mire J-ék kiértek én már mentem is.A lelkemre kötötte ne menjek délután sehova.Mikor hazaértem gyorsan zuhanyoztam , kicsit kifújtam magam ....aztán csak elindultam.Van egy szép fehér szoknyám , még egy hete azt terveztem felvenni ....de aztán maradt a szellős nadrág ...és kész. A megemlékezés  szép volt, utána a felolvasás is.Igaz eléggé felkavart....azon a részen játszódott ahonnan én származom.Van egy jó ismerősöm a klubból ...ők a szomszédfaluból származnak / itt találkoztunk/....a végén mindkettőnk arca buci volt a bőgéstől.Utána volt fogadás...sikerült beszélnem  az előadóval is ....aki szintén környékbeli .Elpakoltunk és "öreg barátnémmal" megint gyalog jöttünk haza....már kellemesen hűlt le a levegő.Ma reggel elmentem a Spárba, majd "leváltottam " a tavaszi ágyneműt ....kimostam és már el is van pakolva.Gyors ebéd ....és most semmittevés...félhomályban.Idegenkedem a klímától ....most is folyik az orrom és rekedt vagyok ....pedig csak boltban voltam.


    Ildikém ...köszönöm a filmet.Nagyon jó a festményed ....de nekem az első változat is tetszett.


    Julika ...hatalmasak a paradicsomjaid...és mi lett a "sétapálcából"...nem ismerem a virágját.


    Anikó ...nagy öröm, hogy kész a ház...majd küldjél fotókat.


    Vittem magammal Tómalomra  olyan göndör kínai levest....finom volt.Majd veszek pár zacskóval tartaléknak.


    Szúnyogok nem voltak ...este 10-ig a teraszon filmeztem. Napközben viszont valami megcsípte a lábamat....nagy piros foltja van ...rajta a vizes ruha.


    Nagyon meleg van ....vigyázzatok magatokra.

  19. 2019. június 15. 12:45283833.

    Szervusztok.


    Még elviselhető a lakásban a hőmérséklet, a reggeli hűvösebb időben jól átszellőztettem a lakást, és mivel  nem csináltam nagy főzést, így még elég kellemes idebent. A leeresztett redőnyök mellett leginkább csak filmekkel szórakozok, ebben a félhomályban nem tudok rajzolni.


    Julika nagyon guszta a mai menüd. A cicák néha megtréfálnak, működik az ön-törvényük.


    Annuska Neked is jó hűsölést, még a mai nap, aztán jön egy kis enyhülés.


    Ildi jó lett a kép. Le is lakkoztad? Úgy látom mintha lenne valami fedőréteg rajta. Jó munkába fogtál, én ennél sokkal lustább vagyok.


    Magdi, Boscó egy nagyon okos kutya, jól kiválasztja a hűvöset.


    Pötyi jó munkátok volt, régen mi is sok borsót vetettünk, aztán a pucolásnál mondogattuk, hogy jövőre nem lesz ennyi, aztán mégis lett.


    Nálunk nagy nap ez a mai, Beatrixék ma költöznek a házukba, igaz hogy már a legtöbb holmit részletekbe elvitték, de ma lesz az első ottalvós éjszakájuk. Ha kapok képet, majd küldök, most csak olyan félig kész állapotú képeim vannak.

  20. 2019. június 15. 10:53283832.

    Én készen vagyok az ebéddel...gondolom ti is szép lassan teszitek a dolgokat. Hatalmas a kánikula...nem szeretem..arra emlékeztet, hogy amikor itt laktak a szüleim akkor volt ilyen nagy meleg..szegény anyukám szinte teljesen sötét szobában dekkolt..akkor még csak olyan kis ventilátorok voltak ..az ment....nagyon megviselt mindenkit...aztán Bélám 3 hetes kórházi tartózkodása alatt is embertelen hőség volt. A lakás elviselhető...szinte az egész vályogból van...másfél méter magasan vályog utána folyó sorban egy sor tégla, egy sor vályog. A vályog az anyósom házából került ki, a tégla a nyomda építkezéséből...lebontották a régi lakó házakat, a dolgozók jutányosan vehettek téglát, a fuvart a nyomda állta. És a faanyag is onnan van. Akkor nem úgy építkeztünk, mint ma..kalákában, rokonok segítségével, és abban az évben dolgozott utoljára a tsz építő brigádja. csak felhúzták a falakat befejezni seját magunk fejeztük be...nagyon sok munkával, de nagy öröm volt minden apró előre haladás.

  21. 2019. június 15. 10:50283831.

    Szervusztok


    A mai nap sem lesz köünnyebb. Reggel egy adagot mostam, s már száraz is.


    Ildike, nagyon igaz a gondolat. Nekem is meg kéne fogadnom. Ricsi csak valamikor jul.ban tud haza jönni- rövid időre-Addigra kell beadni a dipl. munkáját, melyet kb. szept.ben fog megvédeni. Itt is olyan meleg van, hogy még a szobai adapterem is megbolondult az este.


    Sacika, gondolom reggel nem fáztál sütés közben Jó szórakozást.


    Julika, Te a sütővel én az este a tv-ve, voltam ugy. Igen mi a z elöző  század gyerekei vagyunk, kevésbé értünk az elektronikához. Az idézet nagyon jó. Hasonlót hallottam- kun-fu-, mely szerint a szellemet kell felszabaditani, hogy meginduljon a gogyulás.


    Magdika, Erika, Marika, gondolom élvezitek a kinti  sokkal kellemesebb időt, a fák hüsét.


    Borsika mit csinálsz?


    Pötyike, hogy birjátok a meleget?


    Mindenkinek kellemes hűs helyet és szép hétvégét kivánok.


     

    előzmény:
    BiriBiri (283829)
    2019-06-15  08:40
  22. 2019. június 15. 10:49283830.

    Sziasztok.


     


    Eddig kint dolgoztam. Olyan idő van, hogy  esőközeledést jelez. 


    Kiszedtem a fűvet a  betonlapok közül. elfáradtam, de még nem végeztem. Bejöttem picit pihenni.


    Megvan a film 3  utolsó része, egybe tette fel a fordító elküldtem.


    Még kicsit lesegetek itt, aztán visszamegyek.

  23. 2019. június 15. 08:40283829.

    Szép jó reggelt, madár csicsergős vidám napot kívánok sok szeretettel a mai napindító útravalóval.


    "A fájdalom jelzés, hogy rosszul csinálod...
    Változtatás nélkül, nem javul világod!
    Bogyókat ne szedjél, az egyik sem gyógyít!
    Keresd lelki okát, s leld meg a valódit.
    Szeresd Önmagadat, - s talán észreveszed,
    - hogy a legjobb orvos, éppen a szeretet.
    És ha megteheted, adj belőle másnak!
    Sok-sok szeretet kell a beteg világnak"


     


    Bocsi 2x küldtem el egy képet..látjátok azt a rozoga járdát? Na, ha ott felnő a gyom azt a körmeim bánják ezért szoktam Glialkázni-


     

    előzmény:
    BiriBiri (283828)
    2019-06-15  08:36
  24. 2019. június 15. 08:36283828.

    Szervusztok!


    Ma megint 5 kor már kimentem, nagyon kellemes volt az idő. Folytattam a paradicsom karózását. Aztán bejöttem és összeállítottam az ebédet. Savanyú káposzta alapon sült csirkecombok. Nem ment ám minden simán. Lazán bekapcsoltam a sütőt, melegedjen el...és amikor be akarom tenni a tepsit látom sötétség és hideg van a sütőben.  A  fejembe azonnal bekapcsolt a pánik gomb...automatára van állítva..jön valami nehézség, valamit meg kell oldani, már világít is. Ki van írva, Loc..ez mi a fene? Biztosan elromlott, és már kerestem volna a szerelő számát amikor az eszem jobbik fele is aktivizálódott..azt mondta, gondolkozz...nézd meg a használati utasítást. És láss csodát..ott van, hogy a Loc gyermekzár, és azt én is fel tudom oldani..gyerekjáték az nekem. És már sül is az ebéd..megkóstoltam, mert most vettem le róla fedőt, isteni finom lesz. A sütő tudja a dolgát, ha elfelejteném, hogy főzök, ki fog kapcsolni ha kész. Utána kenyeret sütök, ha már meleg a sütő. Még korán van, nem melegíti be a konyhát.


    A kis gépen bénáztam, bekapcsolva hagytam és ilyenkor úgy szakítja meg a kapcsolatot, hogy én nem tudom vissza állítani..majd Timi remélem megtudja csinálni, már többször jártam így, nem tanultam belőle. Szerencsére le van töltve a film, nem kell hozzá net. mert most már filmezni fogok.

    előzmény:
    Rolta (283827)
    2019-06-14  20:25
  25. 2019. június 14. 20:25283827.

    Szép estét Mindenkinek!


    Estére csak ide értem én is.Sűrű napom volt.Reggel fél ötkor keltem, leolvasztottam a fagyasztókat, rendbe tettem a hűtű


    őt.A leolvasztás elég macerás, az egyik a padlás grádics alatt van nehéz hozzáférni.


    .Aztán szólt Alina, hogy csak 10-ig van suli, utána ide jön.Gyorsan előszedtem a fagyasztóbol a rakott káposzta elkészített összetevőit, a napon olvadt ki, nagyon rövid idő alatt és délre el is készült.Nekünk nem főztem, papának káposztás kockája volt én a jó hideg tökfőzeléket ettem csak.     Ebéd után valamennyien aludtunk egy kicsit.Utána megnéztem a "kisfilmet", amit a lányok apák napjára csináltak...Estefelé elkészítettem amit a Sacihz viszek, begyurtam a pogácsát és a pálcikát, azt majd reggel hűsivel kisütöm.


    A dézsásokat, cserepeseket  papa megöntözte, már nem is lett volna erőm...A veteményesbe sajátos technikám van.Kibontom a paprikák, paradicsomok tövét és a lyukba addig hordom a vízet, amig beissza, aztán betemetem száraz földdel.Kicsit macerás,  de így utána napokig bírja újabb locsolás nélkül..


    Nekem nem kell a karókat magasítani, idén végre már kis korukban megkapták a magas karót.Van olyan paprikám is, amit fel kell kötni - bár az idén lehet, hogy nem - ahhoz hozattam bambusz botokat  20 db  400 ft..Jó akinek van sajátja, gondolok itt Julikára


    Ildikó szép a képed.


    Pihenjetek jól, éjszakára azért sikerül kicsit enyhíteni a hőségen


     


     

Címlap

top