Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. június 20. 11:32283876.

    Julika, kérd el Pötyitől a Bábelt.


    Nagyon jó, de anno  én miután megnéztem töröltem, mondván Pötyi majd küldi.


    Az nagyon jó, és nem is misztikus.


    Mire megnézed, talán kész lesz a tuti sorozat. 


    Most megfürdök, mert agyon izzadtam magam a munkában. 


     


    Pötyikém én nem kérem, láttam. 

    előzmény:
    BiriBiri (283875)
    2019-06-20  11:20
  2. 2019. június 20. 11:20283875.

    Ildi!


    Tudom, hogy az első részek milyenek, de ez a film olyan misztikus, nagyon meseszerű..ember semmivé válik, eltűnik...én nem nagyon tudok az ilyesmivel azonosulni. Köszönöm, hogy küldtél másik linket..én az "életszagú" filmeket szeretem, még ha ezek a történetek néha..majd mindig, meseszerűek, de a "realitás" talaján maradnak. Most megnéztem a M. és tényleg van rajta egy 2 részes film. Amikor küldted küldtél sorozatot  azt néztem, és feledésbe merült. Meg  fogom megnézni. Köszönöm!!!


    Hozzám talán holnap jön a fodrász lány. A boltban dolgozik és ember hiányuk van, orrvérzésig dolgoznak, majd jön ha tud..nem tudta megmondani meddig dolgozik. Ez nem valami jó neki. Én meg ráérek várakozni.


    Pötyi!


    Olyan stramm unokáid vannak

    előzmény:
    franci47 (283871)
    2019-06-20  09:59
  3. 2019. június 20. 10:20283874.

    Ja, a filmet még nem láttam..nem tudom érdemes-e megnézni.

  4. 2019. június 20. 10:18283873.

    Sziasztok!


    Feltöltöm nektek a Babelt és elküldöm..aki akarja letöltheti! (remélem sikerül, mert már olyan rég nem léptem be a Citrommailba)


    Zsuzsi tegnap leállamvizsgázott! Nagyon jól sikerült..rögtön kapott egy nagyon jó állás ajánlatot, de hát még hátra van a Mesterképző 2 év. Ott még nem választott, hogy hogyan tovább a hajós vonalon, vagy máshol.


    Más újság nincs, vagyogatunk.


    Útálom ezt a meleget...erre még egy jó vihar se volt, száraz minden.

  5. 2019. június 20. 10:00283872.

    Julika! Ja és majd lesz egy letöltendő .... részedről ..... ha kész lesz a felirat, küldöm a linkeket. Erre még számítsál. 


    A lépéseket majd leírom.

  6. 2019. június 20. 09:59283871.

    Jó reggelt. 


    Julika, megértem, bár az első részből soha nem lehet megtudni, milyen lesz. 


    Art in Love


    Próbáld meg ezt a videán, /most nem tudok keresgetni/ .


    A messengeren azt hiszem küldtem több linket is, nem tudom megnézted-e, vagy  elvetetted őket.


    Takarításba fogtam, most kell csinálni, mikor j obban vagyok. 


    Délután fodrászhoz mennék, ha fogad, majd holnap  keresek valamit neked. 


    Mindnyájatoknak puszi. 


     


     

  7. 2019. június 20. 08:59283870.

    Ildikém!


    Ez a film nekem nagyon misztikus...megnéztem az első részt de úgy látom nem az én műfajom. Köszi, de nem kérem. Vince is elaludt rajta.

  8. 2019. június 20. 07:48283869.

    Mi történt? ma nem én nyitok??? Ennek örülök..olyan magányosnak szoktam érezni magam itt reggelente


    Szervusztok!


    Itt reggel volt egy nagy zuhi, Inci csak úgy vizesen zuhant az ágyamba még nem tettem fel a védő takarót...de nagyon örült nekem, megbocsájtottam, majd kimosom a mintásra taposott lepedőt. Vince az egér mellé feküdt, ez így jól van, szeresse csak ezt az egeret..igaz én írni nehezen tudok, kicsit félre nyomtam..most elégedett. Nekem is szépen gyógyul a derekam, a két masszázs csodát tett..persze vigyázok is rá.


    reggel meglepődve láttam mennyi csiga lepte el a füvet. Szerencsére a füvet, onnan össze szedtem őket..ha ezek máshol keltek volna ki megnézhettem volna a virágokat. Marikánál meg Zsuzsinál egy éjjel felfalták a palántákat.


    Ildi! Köszönöm a filmet, mindjárt bele is nézek. Olyan bizonytalan idő van, hol esik, hol nem...


     

  9. 2019. június 20. 06:43283868.

    Jó reggelt Mindenkinek!


     


    Kora hajnal óta tiblábolok  jobbra-balra.Próbálom a gondolataimat összerendezni, közben állandóan figyelem az időjárás jelzést.A jelen állás szerint J.holnap reggel kivisz bennünket Boscóval Tómalomra ....majd vasárnap jövünk haza.Mennek B-t haza cuccolni Brnóba....lejárt a mandátum. Ő majd szerdán jön vonattal.Aztán jön a VOLT fesztivál...telt házzal.


    Ha nagy esők jönnek akkor itthon maradunk ....még minden nyitott.


    Borsikám ....nagyon örülök, hogy hasznosak a kezelések ....és a jó humorodat  ebben a melegben sem vesztetted el.Én lassan olyan leszek mint a lekvár.


    Megyek Tómalomra...jó lenne ha nem kellene locsolni.A Szomszédkata is jön ....megajánlott némi meggyet...le kell szednünk az összeset....mert megeszik a rigók.


     


    Legyen szép a napotok.

    előzmény:
    BORS (283867)
    2019-06-20  06:24
  10. 2019. június 20. 06:24283867.

    jóreggelt, szia Magdika! 


    ezt csak "úgy" hoztam, majd legközelebb felköszöntelek.jó lesz így??    : - ))) Nagyon jókat írtál, ..a legjobban a kocsmás gyerekkori emlék tetszett, nagyon poénos, tényleg.  Én is   jártam piacon, nahát, mit mondjak: akinek van konyhakertje, és helye,  csak próbálkozzon, vessen borsót,  babot,  dugjon el hagymákat..mit tudom én miket: mindent, mert a piacon csillagokig emelték mindennek az árát. A krumpli is, meg a hagyma is, ..nahát, ..lehetnék toleránsabb talán:  a mostoha időjárás, persze semmilyen megenni való növénynek nem kedvez, de  akkor is ez borzasztó. Nem is fogok piacozni, csak felidegesítem magam. 


    Ma is gondolok Rátok, amig várakozom a különböző rendeléseken, akkor van időm  spekulálni, hogy  ti éppen akkor mit csinálhattok?  A felvételes ablaknál már mosolyogva fogadnak a lánykák, ..tudják, sietek. Már a liftben,  menet közben dobálom le magamról azt a kevés holmit,  ami rajtam van ebben a hőségben. : - ))  Fel van építve a menetrendem ám!  Olykor közbe kell kalkulálnom egy gyors tisztálkodás félét is(pl. a fiziko és a masszázs között. ) A reggeli progikat magam lezavarom, ..a délutániakra Ildi Lányom rendszerint elvisz.  Már ismer engem a kertész, az ablakcserélő dolgozó, a bufés, és a szomszéd kertben lévő 3 liba is. : - )))  Annyira aranyosak voltak, amikor eleredt az eső. Meglepődtek, csodálkoztak, ..aztán a szárnyukat csapkodva örültek. Én is örültem, jaj nagyon.  Üditő volt, csodás, és imádtam az összes baljós fekete felhőt az égen. 


    Kelnem kell. Ma délre kell mennem. Előtte veszek tusfürdőt, mert fogytán van. Megjavították a vállam, sokkal ügyesebban mozgok már a ballal. A jobb az még vacak, de Nagyon igéretesen javul. Ennek az asszonykának aranyból van a keze. Minden göböt és csomót eltüntet belőlem. A minap azt kérdezte, volt-e eltörve, megrándulva a vállam valaha? Nem volt ilyesmi.Nagyon lelkiismeretes. Én meg csak fürdőzöm, törölközöm, és már kivülről tudom a torna figurákat is. 


    Pfuj borsévi, már megent csak magaddal foglalkozol. Röstelkedve búcsúzom is. Amikor nem kezelnek akkor  jövök. Ha kezelnek, akkor akadályoztatva vagyok. Hívnak O.-ék strandolni hét végére. Na még az hiányozna nekem! Nekik meg "pláne" . Szépen is néznék" én ki f.ruhában. Szóba sem jöhet. Pedig jó lenne. 

    előzmény:
    harangvirag08 (283856)
    2019-06-18  10:00
  11. 2019. június 19. 21:08283866.

    Julika, most tudtam két részt  küldeni. 


    Nem láttam még, tiéd az elsőség. Jó éjszakát. 


    Meggondoltam  magát a vihar.

    előzmény:
    franci47 (283865)
    2019-06-19  20:28
  12. 2019. június 19. 20:28283865.

    Nálunk megint jön a vihar. 

  13. 2019. június 19. 18:10283864.

    Szervusztok!


    Magdi!


    Valahogy sikerült úgy kivenni, hogy egyáltalán nem hajtott. Igaz, már nagyon öreg volt, száradozott ki, az új hajtásokkal együtt sikerült kivenni. Annyira szép innen az ablakból is kinézni, és még hozza az új virágokat már alig bírja el a szára . Élvezem a kertemet nagyon. Igaz meg is dolgoztam vele de Timi is nagyon jó munkát végzett rajtam, most keltem fel a masszázs ágyról. nagyon jól haladok a gyógyulás útján. Amint dolgozott rajtam csöngettek..mert miért ne akkor, ha nem alkalmas? De szerencsére csak Zsuzsi és János hoztak zsenge zöld csövű zöldbabot. Kicsit fúj a szél de kellemes az idő. Megyek, megpucolom a babot.

  14. 2019. június 19. 17:49283863.

    Sziasztok!


    Nagyon fojtott a levegő ....szinte áll...mintha készülődne valaki.


    Szép amit az ölelésről írtatok ....sajnos már csak vágyálom.


    Julika nagyon szép a kerted ...,hogy tudtál megszabadulni az orgonahajtástól?Mi is vágtunk ki ...de annyi helyen jön elő ....ahol nem is volt.Már mindennel próbálkoztam.


    Voltam reggel a piacon ...az árak: eper l8oo. cseresznye 1000-től felfelé, meggy szintén.Gyönyörű kajszi volt , de nem tették ki az árárt...biztos csillagászati ....de az osztrákok akkor is viszik.Egy ember árult fejtett borsót ...megkérdeztem az árát 1400 Ft/ kg.Nemrég még azt mondtam soha többet ....de ha így nézem csak megérte.


    Délben tekefonált Zsófi ...van még cseresznyéjük, szívesen ad ...csak jöjjek.Vittem egy közepes tálat ....és még egy fél szatyornyit is rakott.Nagyon jól jött ....csak nem tudom viszonozni....majd kitalálok valamit .Szívesen adta.


    Boscót is megnéztem .Jó hűvös volt náluk.Ha már ott voltam kivasaltam az ingeket.Végre előkerültek a  rövid ujjúak.


    Találkoztam egy ismerős kutyásemberrel ...újságolta, hogy Zalában milyen nagy esők voltak.Valószínű velem együtt ő is" migráncs"...mondtam neki ...nekem nagyon kedves barátnőim élnek ott.Még beszélt volna ...de húzta kutyája.


     


    Gondolok rátok!

  15. 2019. június 19. 15:27283862.

    Szervusztok.


    Reggel a munkás ruhámba öltöztem, mert kemény elhatározásom volt, hogy ma aztán nekiállok bepótolni egy kicsit az elmaradt munkákból. Aztán jött ijesztgetve ez a csúnya felhő, nem lehetett pihenőt tartani, így most hagytam abba.


    Szóval ágyneműcsere, mosás, gyomlálás, garázs takarítás, a garázs mögötti dzsungel megnyirbálása, fűnyírás, összetakarítás, és végül a legjobb, hogy beálltam a zuhany alá. Azt nem mondom, hogy most rendben van a környezetem, de az adósságomból ledolgoztam egy picit.


    Ildi a rózsák megnyírásával féli-meddig végeztem csak, ez a hajnali viharos eső nem kellett volna, mert már az egész virágoskertben összeborult minden.


    Szép, léleksimogató, igaz gondolatokat hoztatok, az ölelések viszont mennek.


    Holnap mennem kellene egy kicsit vásárolni, remélem kegyes lesz az idő.

  16. 2019. június 19. 14:47283861.

    Ildikém!


    Küldheted a következő adagot, már csak egy rész van hátra, azt mindjárt megnézem. Éppen kérni szerettem volna


    Itt olyan fojtott a levegő, elkezdtem izzadni, borzongani...


    Ezek a növények akkor még nem voltak..orgona sövény volt, de elöregedett, kivágattam. Timi nagyon hiányolta, ágált ellene, hogy így belátnak...és most ő látta be, hogy jól tettem, virágoztam, neki is nagyon tetszik.

    előzmény:
    franci47 (283860)
    2019-06-19  14:20
  17. 2019. június 19. 14:20283860.

    Sziasztok.


    Folytatom Julika.


    Utánad szabadon az ölelésről: 


    Olykor egy érintés, egy csók, egy ölelés többet mond minden szónál, többet, mint egy józanul kigondolt tanács, vagy terápia, amivel egy pszichológus szolgálhat.


    Dean Ray Koontz


     


    Azt hiszem megint vihar készül. Legalábbis úgy néz ki. 


    Köszönöm a szépséges fotókat, kertről, virágokról és személyekről. Igazán jól esnek.


     


    Julika, mi lesz a délutáni program? Befejezted-e a filmet? Magdi most fogja kezdeni. Szép a kerted, akkor még nem láttam ezeket a növ


    Anikó, levagdostad-e már a rózsákat? 


     


    Magdi, rózsaszínben látni a világot nagyon felemelő érzés, én is mindig örülök, amikor ilyen színes az égbolt.A történetek nagyon jók. Egy egy esemény kihozza az emberből a szép és vidám emlékeket.


     


    Közben ki kellett mennem, mert vitte a szél, amit bírt, és nagy sötét felhők gyülekeznek nyugatról, és hallani a morgást, valahol messze nagyon dörög..


     


    Befejezem az irományt, megnézem még mozdítható a szélnek. 


     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (283858)
    2019-06-19  06:47
  18. 2019. június 19. 06:49283859.

    a derekamról beszéltem, csak lemaradtde mi már szavak nélkül is érjük egymást

    előzmény:
    BiriBiri (283858)
    2019-06-19  06:47
  19. 2019. június 19. 06:47283858.

    Szép jó reggelt!


    "Egy őszinte érintéssel több szeretetet adhatunk át öt másodperc alatt, mint szavakkal órák alatt. Ha valakit megölelünk, akinek rossz napja volt, több jót teszünk vele, mint az összes kiejthető szóval a világon." (Dr. Nyitrai Erika)


    Szervusztok!


    Jó lenne megölelni benneteket de mivel ez "élőben" nem lehetséges. kaptok egy nagy virtuális ölelést.


    Semmi újság nincs, és ez valahol jó is lehet. Az ugye már nem újság, hogy fáj a a, de az, hogy talán lassan javul az lehet. Melegítettem és az jó volt neki. Régen volt villany párna és ilyenkor arra feküdtem...most olyan magvas párnacsíkot melegítek mikróban, arra feküdtem. A fene tudja mi ez de jó rá..de nincs még itt a kánaán. ha csak az nem az, hogy ma semmit sem fogok csinálni csak olvasgatni, filmezni, esetleg varrogatni, ha az ülés nem lesz rossz. Ezek jó programok, ebédig el lehet tölteni az időt vele..aztán maradék csirke paprikás és Jóban rosszban sorozat...amibe bele szoktam aludni. Olyan jó, nyugdíjas, kímélő program.Ti is osszátok be úgy a munát, az időt, hogy az jó legyen nektek. 

  20. 2019. június 18. 17:12283857.

    Szervusztok.


    Lassan értem ide, de látom Ti sem vagytok nagyon fittek.


    Ma nagyon laza napom van, valahogy olyan nehézkes a mozgás.


    Köszönöm a jókívánságokat, átadom amikor beszélünk, most nem akarom zavarni őket, annyi elintéznivalójuk van.


    Tegnap megjöttek a vendégek, három életrevaló csöppség, hát van felkötnivaló a szülőknek, sok képzésre lenne szükségem, amire megközelíteném az érdeklődési körüket. Nem ám foci meg ipiapacs!!!!! Mindegyik egyszerre akarta a figyelmemet, csak kapkodtam a fejem.


    Kaptam egy vödör zöldborsót, aminek reggel nekiálltam kipucolni, mindjárt főztem is egy fazék levest, majd rájárok amíg tart.


    Füvet kellett volna vágni, már biztos nem lesz ma belőle semmi, remélem nem lesz holnap eső.


    Sacikám irigylem a találékonyságodat, nekem már mindent meg kell tervezni, persze ha sarokba szorítják az embert akkor ki kell hozni a helyzetből a legjobbat.


    Julika nagyon szépek a virágok, az enyémet letarolta az eső, talán a kardvirágokból lesz még valami.

  21. 2019. június 18. 10:00283856.

    Sziasztok!


    Jövök gyorsan...mert a laptopom zsinórja az utolsókat rúgja.Itt nagyon meleg van ...eső egy csepp sem.Jól elvagyunk.Az este megkapáltam a "hatalmas" kertemet...némileg rendeztem a virágoson ...amit Boscó meghagyott. Ma reggel alaposan "elbeszélgettem" vele, ahogy Borsika szokott a tacsikkal .Kordont építettem...kíváncsi vagyok mi marad belőle.Persze segédkezett.Majd küldök képet. Mivel gyerekekről nem nagyon lehet, szép kertem nincs ...be kell érnetek kutyással.


    Az este  rózsaszínben láttam az eget / pedig nem is ittam/.Képzeljétek a felhők rózsaszínek voltak ...és csíkos volt az ég ....ilyent még nem láttam.Fotóztam ...de nem adta vissza igazából a színeket.


    Sacit olvasva ...előjöttek a régi szép idők...mikor gyorsan kellett időnként varázsolni.Most bajban lennék ...a konyhám nem sokat ér.Nálunk a búboshús nagy kedvenc volt....meg a leves "kaposvári rágós hússal".Egyszer valami miatt csak pulyka alsó comb volt otthon ...leves nélkül meg nálunk nem lehetett ebéd, főleg ha jöttek.Finom volt ...de ezt az elnevezést kapta.Gondoltam többet nem főzök ilyet.Erre következő alkalommal mikor kérdeztem ...ez volt a kérés.Nem tudom ahol elmesélték mit gondoltak ...mert elmondták az biztos.neve máig megmaradt....és néha még felkerül az étlapra.A Volt még egy történet:egyik nyár végén / akkor sok helyen voltak, Rómában meg a tengernél stb./D. osztályában  a nyárról kérdezett a tanító néni...melyik volt a legkedvesebb élmény?D.rávágta, hát amikor a Desedán elmentünk a Leposa kocsmába.Szép család.Való igaz esténként elszoktunk menni ...az egyik nyaralóban üzemelt.Lehetett futkosni a kertben...meg jégkrémet venni / otthon is volt/mindig voltak  gyerekek.A Papa meg ivott egy sört ...én sajnos nem szeretem.Hazafelé kukoricáson át jöttünk .Jó volt...szép volt....néha emlegetik.


    Annyira mesélek,hogy közben elfelejtem Sacit megdicsérni.Annyira tudsz improvizálni.Újra megnéztem a képeket...olyan aranyosak vagytok.Misó...nagyot nőtt... kiskamasz ....változásokkal.


    Julika nagyon szép a jukkád.Errefelé még nem virágzik.


    Este megyünk haza...holnap takarítás....nekem meg ügyeket kell intézni a városban.


    Gondolok mindenkire ....itt a nagy csendben szólok ám hozzátok.


    Ja, még annyit ...hoztam ki könyvet, rejtvényt stb.bele sem kezdtem ...úgy elmegy a nap.

  22. 2019. június 18. 09:32283855.

    Sacikám!


    Ez nagyon szép bejelentkezés voltHozzád érdemes vendégnem menni...még ha az utolsó pillanatban jelentkeznek be akkor is terülj asztal van. Szerintem a váratlan vendég sem marad éhen. Bezzeg nálam mindig üres a hűtő, csak annyi étel van amit aznap elfogyasztunk, Timi szerint ne legyen sok minden mert megesszükami ugye hájjá válik.


    Nem is derekam,  a gerincem, a csigolyám fáj.....egy kis javulás már van, nagyon takarék üzemmódban vagyok. Ebédet sem kell  főzni, van tejfölös csirkepaprikás tarhonyával..alig várom a delet


    A konyha rendbe van téve, ültettem ládába még virágot, sajnálom kidobni, olyan szép palánták, Saci féle, korál piros...van belőle egy nagy sor és a büdöskéje is állandóan helyet kap. Szép lesz a pillangó virág.


    Most megyek eldőlök, filmezek és varrni is fogok.

  23. 2019. június 18. 09:10283854.

    Szép napot Mindenkinek! Az este nagy dörgésből és villámlásból nem let semmi, viszont hajnalban esett kcs, most is szitál egy kicsit.Tehát kinti munka nem végezhető..


    Legelőször köszönöm, hogy megnéztétek a szeleburdi családomat!


    Julika, tényleg nagyon szép a portád, a jukkák gyönyörűk.Jobban vagy e?


    Anikó, megjöttek e a vendégeid? Ha lesz kép Beatrixék birodalmáról, oszd meg velünk is.


    Magdi, nem véletlenűl mondták régen, hogy a rossz szomszédság török átok, ez ma is érvényes.A jó szomszéd viszont aranyat ér.


    Annuska, biztos szép lett a frizurád és talán nálatok is enyhűlt az idő


    Marika, nagyon ügyes vagy, csak így tovább.Nagy dícséret illeti a családodat, elsősorban a párodat, azért ahogy melletted állnak.


    Ildikó, tündéri a kislány.Bence végzett e, vagy még tart a vizsga időszak? 


    Pötyi, nálatok változott e ahelyzet? a "messzi" mamáék biztos örülnek a tervezett látogatásnak.


    Borsika, fárasztó lehet ez a sok felé menés, de az eredmény majd kárpótol.A zöldbb és a paradicsom jó barátok, a tiéd milyenre sikerült?


    Erika, élvezd tovább a szabad életet.


    Nálunk is vendégség volt.Vasárnp este szólt , hogy jönnek hétfőn a vásosba és meglátogtnak bennünket, ez 5 személy.Nagyon örültem, de kicsit gondba is voltam, már vásárolni nem lehetett.Ráadásul tegnap reggel 7-re volt időpontom a röntgenbe, oda S.elvitt, nagyon hamar meg volt.Mivel délután jöttek leves nem kellett.Sütöttem egy tepsi "búbos" húst, hozzá krumpli saláta és görög saláta.Ebédre a szokásos cukkinis- pórés - csirkemelles szoszóka volt spagettivel.Jó sokat csináltam és próbaképpen azt is felkínáltam, nagy sikere olt.Saci sütött ribizkés maffint. amig a fiatalok vásároltak a sógornőm itt maradt, sokat beszélgettünk, nosztalgiáztunk.Este mentek el, kicsit elfáradtam, de szép nap volt.  Talán ha előbb szólnak jobban készültem volna, mivel ők is mindig kényeztetnek bennünket ha megyünk.


    A mama hotelnak már van lakója, Misi.Lili a rendőrég által szervezett Kortárs-segítő táborban van.Ma délután egy órára hazahozzák az évzáró miatt , aztán viszik is vissza.Szeretnék elmenni én is, aztán még délutánig meglátjuk.


    Másik lányoknak apás hétvégéjük volt, ma este jönnek majd egy kis traccs-  és morzsa partira


     

  24. 2019. június 17. 17:39283853.

    Nagyon szép!

    előzmény:
    BiriBiri (283850)
    2019-06-17  16:10
  25. 2019. június 17. 17:37283852.

    Marika...nagyon örülök,hogy kimozdultál....csak el kell kezdeni.


    Most olvasom,hogy az éjjel telihold lesz...akkor megint nem alszom.A napokban olvastam,hogy az én csillagjegyem telihold idején nem találja a helyét....hááát ez sajnos így van.


    Ülök...és várom az esőt .Délelőtt írtam a szomszédságról.Mi aztán a végtelenségig béketűrők vagyunk....én nem szeretek ütközni senkivel.Most lapítanak egész nap.Reggel észrevettem,hogy az asszony nagyon röstelli magát....szeretek vele beszélgetni a kerítésen át...de ma nem volt kedvem hozzá.Azért történt jó is ...a hátsó szomszéd fiatalember hasogatja a fát...megkértem csavarná e le a csavart a metszőollómról / a régiről m/mert erőm ugyan semmi.Erre kicsavarta és tett bele új csavarokat....szuper jó lett...sőt megajánlotta ha van szerszámom ami életlen akasszam majd át a kerítésen.Megköszöntem ...mondtam élek a lehetőséggel.Vittem neki a pincéből egy jéghideg sört....mert megérdemli.

    előzmény:
    Sacika44 (283851)
    2019-06-17  16:44

Címlap

top