Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. július 18. 13:36284176.

    Sziasztok. 


    zegen jártam, két elintézetlen dolgom is  van.  Jövő héten meg kell oldani, a gyógyszerkiváltást talán holnap. 


    Évánál is jártam, kicsit beszélgettünk,  üldögéltünk az udvaron kialakított  olvasó sarokban. Közben megjelent egy cica, ami a napokban szokott oda. Fentről érkezik, megmássza a nagy falat.


    A virágai szépek, bár a tavalyi szebb volt. 


    Elfáradtam a menetben, húst vettem, és pár apróságot. Nem volt igazán sok, csak a batyu látszott nagynak mert vittem egy kis kabátkát, mert reggelt hűvös volt. 


    Lányok, ha a haj így marad, akkor már jó  lesz, de úgy hullattam a hajam, mint mikor  ősszel a tyúkok teszik. Hozzáértem és már több szál  ment veszendőbe. Olyan vékonyka,hogy tűbe lehet fűzni. 


    Kicsit megpihentem Anikónál, átéltük a tegnapi szerencséjét, ijedtségét.  Kaptam egy  rózsaszín hibiszkuszt. Még a cserépben van. az hiszem, egy-két napig benne marad a kinti levegőn, hűvösön. Addig megtalálom majd a helyét. 


    A szellőrózsám szépen virágzik. 


    Mindenkit puszilok. 

  2. 2019. július 18. 12:52284175.

    Szervusztok


    l


    Olvasom, hogy milyen izgalmakon ment át Anikó, A lényeg, hogy meg van a buksza. Kösz a hibiszkuszra vonatkozó inf.


    Ildike, ha a fodrász azt mondta, hogy alakul a haj növekedés, akkor biztos ugy is lesz. Érdekes, hogy mennyire él a kutyusokban a vadász ösztön.


    Sacika, jó sokat dolgoztál. Jelentkeztek a gyerekek a táborból? Misi jól van? Gondolom Te is megérzed ezeket a  naponta változó időket. Na és most jön állitólag az újabb hőhullám.


    Magdika, jó nyaralást Boscóval. Biztos ott az előkertben kellemesebb Boscónak. Holnap akkor fogdoki!


    Julika, mozgalmas napjaid vannak. Igyekszel mindent elvégezni  időben. Elzike  megint változott. Biztos nagy öröm lesz az unokatesók találkozása.


    Pötyike, Marika, Erika remélem Ti is jól vagytok


    Borsikám, hogy birkozzól a kutyusokkal. Szótfogadnak?


    Itt be van borulva. Várom az esőt!


     

    előzmény:
    Rolta (284173)
    2019-07-18  09:30
  3. 2019. július 18. 12:34284174.

    Sziasztok!


    Ma korán kihoztak bennünket..Megpakoltam a kukát,takarítottam a házban ,ja és megritkítottam az öreg fügebokrot..most sziesztázom és már nem csinálok semmit.


    Sacikám ....nálunk lassan már fű sincs....így nyírni sem kell.Ujnyi vastag repe...dések vannak a földön.Ellocsoltam az utolsó esővizet...és várom az esőt.


    Alig elrendezkedtünk reggel ....telefonál J.....jönnek majd a riasztósok elemet cserélni.Nekem le sem esett, de szerintem neki sem,hogy Boscó is itt van.Szerencsére jól viselkedett,nem ugrált fel, igaz előtte megkaparintotta a kis gereblyét ...és azzal produkélta magát.Sem embernek, sem virágnak nem lett baja.


    Annikó...tudom mit érezhettél....ugye.. én is nemrég hagytam el a kisbolt előtt a pénztárcámat....szerencsére meglett.Sorban történnek olyan dolgok amik azelőtt soha.Én részben azzal magyarázom, hogy állandóan azt figyelem mennyi időm van még a buszig...így nem veszem észre ha rosszul számolnak stb.Nálunk van most a Sparban önkiszolgáló pénztár .....idegenkedtem tőle, de már jónak tartom.A Lidlben ...úgy dobálják a cuccot, ha hat kezem lenne sem tudnám olyan gyorsan elpakolni.


    Kriszti és Boldizsár már biztosan megérkeztek.Nem mentek Szanába ...ebben a melegben?


    Legyen szép a napotok!

  4. 2019. július 18. 09:30284173.

    Szép napot Mindenkinek!


    Itt olyan csepergős, enyhe idő van.Örülök, hogy tegnap lenyírtuk a fűvet, pedig a dsok más tennivaló miatt halasztani akartam..


    A tegnapi naphoz tartozik még, hogy volt mosás, főzés több napra, rakott káposzta, lecsós csirkemáj, tarhonya.Mára valami leves ötlet kellene.Hoztak a hegyről saját termésű barackot, azt szét válogattuk, egy részét befőzöm ma...jaj.., a másik részéből "nyulleves" lesz, azaz igazi házi barack pálinka.Ez az elnevezés még abból az időből maradt fenn, amikor tilos volt otthon főzni.A gyerekeknek azt mondtuk ha kérdezeték mit főz apa?, hogy a nyulaknak levest, azóta rajt maradt.


    Magdi, jó nyaralást Boscőval. Jó dolgokat örököltél.Én nagyon szeretem a Verától kapott nagyon csicsás, de jó amyagú ruhámat .Látták, hogy örülök és vett egy újat, sajnos ez a bőségéhez képest nagyon hosszú...na most kéne  innen egy jó varró barátnő.


    Ildikó, bízzunk benn, hogy rendbe jön a hajad, rám is rámférne egy fodrászolás, de csak marad.Elfelejtettem, hogy milyen filmről van szó, de ha másnak küldöd én is kérem szépen.


    Julika, szép napjaid vannak, vendégek, villám látogatás.Szép lehet a kerted. Érdekes, hogy te azt mondod kipanírozom én meg azt, hogy bepanírozom, ezt csak úgy írtam


    Anikó, bizony nagy kár lett volna, ha elveszíted a vagyonkád egy részét, szerencsére jó helyen maradt.Örömmel  újságolom, hogy a küldött magból mégis vannak mocsáriak, már olyan 25-20 centisek, még cserépben vannak, de talán majd ki lehet ültetni, hogy télre kicsit erősödjenek, vagy lehet jobb lenne majd tavasszal?


    Borsika, aranyos feladatod van, ügyesen vigyázol az ebekre, sőt játszótársuk is vagy.Nagyon tetszik a kertetek.


    Annuska hogy viseled ezt a gyorsan változó időt?Nálatok kell locsolni?


    Pötyike, hogy vagytok? Együtt volt e a család?


    Marika, Erika hiányoztok...


     

  5. 2019. július 17. 21:09284172.

    Anikó, biztos emlékszel mikor a Lidlből kijőve nem találtam a b.kártyámat.  Mindjárt gondoltam, hogy a te pénztárcád is a csomagtartóban lesz. 


    Jó, hogy megvan. 


    Szép estét. 


    Holnap azt hiszem cukkinifasítot csinálok.  Találtam egyet, másik kettő növöget. 


     

    előzmény:
    ancsa46 (284171)
    2019-07-17  18:56
  6. 2019. július 17. 18:56284171.

    Szervusztok.


    Ma magamra hoztam a frászt. Délelőtt Anikó telefonált, hogy akarok e vásárolni, mert 10 perc múlva indul és akkor bejön értem. Akartam menni, mert már elég hosszúra nyúlt a listám. Kijöttünk a boltból, elpakoltam, utána még mentünk a könyvtárba, és onnan haza. Itthon elpakoltam mindent, és a pénztárcámat is helyére akartam tenni, de sehol nem találtam. Na végigpörgettem az agyamban hol mit csináltam, közben hívtam Anikót, aki még haza sem ért, úton volt, nem vette fel a telefont. Járt az agyam, odáig jutottam, hogy a könyvtárba menet már nem volt a kezemben semmi. Közben még egy telefon, kérdi Anikó, mit felejtettem el, mondom mit keresek, nézze már meg a kocsiban. Leesett a "KŐ", a csomagtartóban akadt rá. Minden kártya, igazolvány, és a kelleténél több pénz volt benne, gondolhatjátok, az eszem sem volt a helyén a szó szoros értelemben. Na ez a kapkodás, figyelmetlenség. Megint egy lecke, szerencsére jó vége lett.


    Ildi elsétálhattál volna a fodrász után, örülök, hogy van valami  növekedés a hajadnál.


    Annuska ez a hibiszkusz féle fagyálló, kint marad télre, most csak azon aggódok, hogy erősödjön meg addig.

  7. 2019. július 17. 15:34284170.

    Megjöttem a fodrásztól.


    Fodrászra bíztam, hogy tudja megcsinálni  pár szál hajjal.  Elöl nőnek hajszálak, fent már kevésbé, de még van idő. A kencéből még nem fogyott el fele sem. Amúgy jó lett a frizura. 


    Magdikám, igen Deseda, találtam erdőt is Desedáról, de az ottfelejtettem, ahol találtam. Egyszer talán eléred ezt a fogdokit. 


     


    Julika, nem kell igyekezned, ráér, nekem is ráér.  Úgyis csak 10ével  küldeném, mert 32 Gb összesen, nem tudom tudod-e tárolni. Csak azért érdekelt kell-e valakinek még, mert akkor azt a 3 rész küldeném, hogy ne kelljen még egyszer feltöltenem. 


    Ma délelőtt Negro egy egérrel  futkározott, be akart jönni vele.  Mondtam nem jössz, erre letette valahol. Megkerestem, most a kukában várja, hogy elvigyék. 


     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (284168)
    2019-07-17  14:30
  8. 2019. július 17. 14:56284169.

    Sziasztok!


    Ma is tartoztam az ördögnek egy úttal....a fogorvosnál kint volt a cédula, hogy ma sem rendel.Már nem is idegesítettem fel magam.Aztán itthonról felhívtam a rendelőt : pénteken fél 10-re mehetek....mivel holnap meg én nem érek rá.


    Ildikém ...nagyon jó a gondolat.A fotó hasonlít a Desedára...de valahogy talán még sem az ....igaz fentről és összességében soha nem láttam.Azért ez a kép is megdobogtatta a szívemet.Sajnos kopnak az emlékeim.


    Holnap ha minden jól megy megint megyünk Boscóval " nyaralni".


    Julika ...nekem nem okoz gondot a fűnyírás ...a miénk teljesen ki van égve.Igaz "ősgyep" ha kapna esőt életre kelne.


    Annuskám ...Boscó csak a szokásos dolgait csinálta...kitúrta a virágokat az előkertben .Én voltam figyelmetlen ...nem lett volna szabad locsolni, csak hazamenés előtt.Sok értelme az egésznek sincs .Jövőre a tavasziak levirágzása után nem is teszek oda mást.A dézsásak kiégnek.Be kell látnom ...van ami nem megy...  nincs értelme erőlködnöm.


    Az én fejemet is el kéne vinni fodrászhoz.A múltkor jól megkopasztott...még adok neki egy kis időt.


    Megyek ...megszáradt a mosásom."Kukáztam" B-tól egy jó blúzt....D-tól egy menő kerti sapkát ....gyűljön csak a gönc ...nincs még elég.Nem változtattam sokat a szokásaimon ....igaz nyári nadrág több van forgalomban ....de a szandál amit már tavaly ki kellett volna dobni változatlanul forgalomban van.Javíthatatlan vagyok .

  9. 2019. július 17. 14:30284168.

    Szervusztok!


    Ma nagyon korán keltem, kipaníroztam a cukkinit, elkészítettem a krumplit mert kint volt dolgom...ha elfáradok már nem tudok főzőcskézni. Így fél 7 kor már zúgott a fűnyíró, nem zavartam vele senkit..remélem..de már szombaton és vasárnap nem lehet füvet nyírni, rendelet van róla. Meg féltem is, hogy nagyon meleg lesz..és úgy is lett. Fél 11 kor jöttem be, csak az utca  maradt el, azt majd valaki megcsinálja. Melinda és Elza Csabán voltak, a piacon, meg a gazda boltban, vettek nekem Kalcidolt a paradicsomra. Majd este, ha elmennek a moziba megcsinálom. Holnap délután villám látogatás lesz, jön Boldizsár és Kriszti, itt alszanak, pénteken mennek haza. ...nem értem még rá filmezni...de sietek megnézni, hogy érdekel-e,

  10. 2019. július 17. 12:44284167.

    Sziasztok. 


    Jó meleg idő lett, de azért kellemes. 


    Kicsit a kertben voltam, miután mindenféle telefonos dolgaimat megoldottam. 


    A megmaradt gyógyszereimet elajándékozom, hátha másnak segít, egyik Klárié lesz, a másik bontatlan a háziorvosé.  Én is kaptam tőle próbagyógyszert, és  nagyon hálás is vagyok érte, mert kipróbálhattam. 


    Most csak az egyik  fajta hiányzik, ugye a vízhajtós volt a vérnyomás csökkentőm, a mostaniban nincs, és ezt a múlt éjjel nagyon megéreztem. 


     


    Leszedtem az uborkát, két üveggel eltettem, hogy majd téli lesz, hát majd meglátjuk hogy viseli  a várakozást. Jobban szeretem mint az eceteset, és tényleg ropogós, de még csak a nyáriból ettem. 


    Megettem az ebédet, közben már harmadszor meg a mosógép, lehúztam az ágyneműt is. 


    Annuska az idézetek mindig nekem is szólnak, természetesen, hisz nem is nagyon lehet úgy választani, hogy rám ne legyen hatással. 


    Délután fodrászda, hogy mit tud kezdeni 3 szál hajjal, nem tudom. Reménykedek, hogy ennyi  megmarad. 


    Most nézek egy rész filmet,mosás közben, azt amit neked küldtem Julika, első részt láttam, itt elég kemény volt. De mivel később látom a kedvencemet, így még egy darabig biztos nézem. Hogy  pozitiv,vagy negativ szerepben lesz-e azt nem tudom./Rossz tolvaj, jó tolvaj, komoly film/


    Sacikám. örülök, hogy Misónak nem maradt el a nyaralás a baleset miatt, és annak is, hogy menthető az ültetvény. 


    Nem is tudom még mit akartam, majd talán később. 


    Vajon ki fogja felismerni a tavat a lenti képről. Egy személy biztosan.


    Nekem tetsző gondolat 


    "Nem az számít, ki mit gondol – rólad…


    Az számít, ki szeret – téged. Nem az a fontos, aki arcával mosolyog csak Rád, az a fontos, aki lelkével teszi. Nem az számít, aki mindent tud rólad, az számít, aki szívedet ismeri. Nem az a fontos, aki szemével néz téged, csak az, aki szívével lát. Ne törődj azzal, aki csak kapni akar tőled, azzal foglalkozz, aki adni is akar. Nem az a fontos, aki a hiányt nézi benned, csak az, aki kincseidet látja. ......


     


    /Csitár H. Tamás/


     

    előzmény:
    M12345678 (284166)
    2019-07-17  11:45
  11. 2019. július 17. 11:45284166.

    Szervusztok


     Azért csak csak ide értetek.


      Ildike, a tegnapi gondolat Neked is szól. Kitartás,  és rendbe jösz. Remélem a haj dolog is elmulik. Bár a fájdalom összefügg vele.


    Julika, most biztos sok a munka, de fontos vagy és késöbb majd kipihened. Most élvezd Melindáék ittlétét.


    Magdika, tevékeny voltál. Boscó rendesen viselkedik a kertben? Ma fogdoki. ?


    Anikó a magról vetett hibiszkusz télen is kint marad a kertben?


    Ma én is mostam, locsoltam, takaritottam. 


     

    előzmény:
    franci47 (284165)
    2019-07-16  20:26
  12. 2019. július 16. 20:26284165.

    Köszönöm Anikó a virágot. Majd valamikor elhozom, vagy elhozod.


    A diófa alatt nagyon hibásan lehet írni, betükihagyások vannak, és főleg a nagybetűket spórolja el.


    Az egész FB-ok ilyen. 

  13. 2019. július 16. 17:49284164.

    Előbb kellett volna hiányoljalak.

    előzmény:
    harangvirag08 (284162)
    2019-07-16  17:46
  14. 2019. július 16. 17:47284163.

    Szervusztok.


    Ma úgy elment a napom, hogy nem nagyon tudnám megmondani mit is csináltam, legalábbis látszata nincs.


    Nagyon szépen köszönjük a jókívánságokat, és hogy megnéztétek a képeket. Örülünk, hogy itt tartanak, majd lassan rendeződnek soraik, a következmény még elkíséri őket pár évig. Magdikám nem is figyeltem a márkát, engem az egész úgy együtt megfogott, csak jól szuperáljon minden, az a lényeg, takarítani való is lesz mindig, nem olyan kicsi, 100 m2 alapterület, és az 2 szinten.


    Julika hirtelen azt hittem Elza lett beteg, de látom, hogy a vendég kislány, jobbulást.


    Nálam van/volt pár szem érett paradicsom, nekem sem ez a fajta a kedvenc, majd jövőre.....


    Most ültettem ki a magról vetett rózsaszín hibiszkuszt, remélem megerősödik a télre. A régi nagy bokor kicsit beárnyékolja, talán nem égeti ki a hőség.


    Ildi a Tiédet egy cserépbe ültettem, majd erre jársz, vagy én arra, akkor helyére kerül.


    Sacikám tudsz valamit Misóról, reménykedek, hogy nem hátráltatja a sérülése.


    Magdi sokat dolgoztál? Mikor lesz a következő fogászat?


    Biztos valami front van, olyan kókadt vagyok, pedig ittam egy kávét is. Össze-vissza csapongok.

  15. 2019. július 16. 17:46284162.

    Sziasztok!


    Már többször nekikezdtem,és elszállt....ingadozik a net.


    A mai napomat J. átszabta.Eredetileg gondoltam reggel korán jövök, locsolok, majd megyek a fogászatra.Erre este telefonál nincs e kedvem kint maradni...reggel kivisz bennünket Boscóval, majd valamikor este megyünk haza.Így ez lett....fogorvos majd holnap.


    A kertben minden kökemény....eső alig volt...Kicsit "megvakartam" a paradicsom és a paprika földjét....meglocsoltam a


    virágokat,vágtam a bokrokból.Annyi a vadszőlő..nem győzöm vágni.közben kimostam két adag ruhát.Jó idő volt ...megszáradt.Ennyi volt az egész tevékenységem.A nagy melegben tv-t néztem....kicsit nyaraltam .


    egész nap itt van a felhő


    a fejünk felett....de eső sehol.


    Este befejezem a cipős filmet...kíváncsi vagyok mi lesz a vége?.Ebben a filmben kivételesen szép volt a lány /legalábbis szerintem/..jó lábakkal ...és azok a gyönyörű cipők.A fiút is nagyon kedvelem....bár a legutóbbi filmben /Giant/nagyon gonosz szerepe volt.


    Itt most nagyon kellemes az idő.


    Hűl le a levegő és enyhe szellő lengedez.


     

  16. 2019. július 16. 15:54284161.

    Szervusztok!


    Szervusz Annuska!


    Már voltam a diófa alatt, ott gyorsan lehet elmondani a mondani valót és sietni tovább...gyorsan is jön a válasz...mert hosszabb beszélgetésre nem értem rá. Tudjátok, hogy vendégeink voltak..Melinda nem egészen így képzelte, de én tudtam, hogy sokat kell besegíteni, ami nem volt gond. Sőőőt, végre hasznosnak éreztem magam, éreztem, hogy nélkülem döcögne a szekér. Ilyen szerényen jegyzem meg..jól meglöktem azt a kocsitSajnos ma délután haza mentek mert a kislány lázas lett, de előtte kimentek Szanába, megnézni miről maradtak le...mert ma ott aludtak volna. Már azt hittem soha nem jönnek haza, ott maradnak, de végül csak rá szánták magukat, hogy csak elmennek. de előtte megkérdezték , hogy jövőre jöhetnek-e, mert annyira tetszett nekik. Most Szana nagyon szép, minden gyönyörű zöld, nyugalom, csend van...idili állapotok vannak. de jön a kánikula és akkor megnő a vendégek száma...de nem baj, azt is élvezzük, ha vidámságtól hangos a strand. Szerencsére a szomszédok nagyon csendesek, de engem a gyermek kacagás..uram bocsá, még a sírás, veszekedés..sem zavar. Tudom, ez a gyerek velejárója. Azért mi igyekeztünk nagyon nagy csöndre szoktatni a mieinket..évekig nem is kellett senkire figyelemmel lenni, olyan lassan épült be a telep. Most Elza még búslakodik egy kicsit Szofi után de az anyja ent vele a játszótérre, mert hiába nőtt olyan nagyra, kicsi lány ő még.


    Ildikém!


    Letöltöttem a 3 linket, az este megnézem és referálok, hogy jöjjen-e a többi. Az a másik történet is érdekel...


    Biztos láttátok az ünnepséget..nagyon bensőséges volt.. méltó Jutka néni emlékékez.

    előzmény:
    M12345678 (284159)
    2019-07-16  12:02
  17. 2019. július 16. 15:51284160.

    Szia Annuska!


     


    Nincs zárva az ajtó, kinyitottad. 


    Kicsit vártam a jövetellel,mert az éjszaka alig aludtam valamit, mindenféle bajom volt. Néha én magam sem tudom mi az, csak érzem, hogy nem vagyok még 5o-es sem. 


    Délelőtt tehát feküdtem és élveztem a TV-t, amit láttam belőle, mert bele-bele bólintottam. 


    Most jön egy felhő, lehet, hogy eső lesz belőle.


    A paradicsomot kéne lepermetezni, bár nem látok rajta most még semmit. Az uborka  levele sárgul. Amit leszedtem, azt kéne eltenni, az írás után lehet, hogy meg is teszem, mert már tegnap leszedtem. 


    Holnap el kéne menni a fodrászhoz, még jó, hogy pár h ázzal odébb van, tehát közel. A hajhullatás miatt, eléggé  rossz a "frizurám", nőtt is ez a pár szál hajacska.  Talán már kicsit mérséklődött a hajvesztés, de nem biztos.  Lehet, hogy jó rövid lesz tényleg, gyógymódként kedves h.o. is ezt javasolta. Nem tudom mennyit  használ a hajtöveknek. 


     


    Magdikám kidolgoztad már magad  biztos, a cserepes földben,most még az én kertemben is  nagyon száraz a föld. De ma biztos nem lesz locsolás, mert  most én vagyok az első.  A paradicsom a lugas fajtán már kicsit pirosodik, de ugye ez nem az én fajtám, mert kemény héju, de mégis jobb mint a bolti. 


    Most délután kicsit rendezkedtem, de abba is hagytam.  Napokban hozzák a tüzifát, sajnálom  a fügét, mert jól kilóg az ága, és lehet,h ogy le kell vágni a sok terméssel megáldott ágat.  Bár összekötöttem, de nem tudom mennyire éri el majd a traktor.  Szűk a kert, nincs széles út kifelé. A bokor meg éppen az idén terjeszkedett. 


    Ennyi újságom van, ami a neten van azt  úgy is olvassátok. 


    Mai gondolat


    „A kitartást a világon semmi sem helyettesítheti – sem a tehetség, hiszen mi sem gyakoribb, mint az elvetélt tehetségek, sem a tudás... a világ tele van művelt, de lezüllött emberekkel.


    Ám a kitartás és a határozottság együtt mindenható. A kitartás mindig megoldotta az emberiség problémáit, és a jövőben is mindig meg fogja oldani.”
    Calvin Coolidge


     


     


     

    előzmény:
    M12345678 (284159)
    2019-07-16  12:02
  18. 2019. július 16. 12:02284159.

    Szervusztok


    Hali hó! Az ajtó beszorult, hogy sehol senki?


    Itt egyre melegebb van. Most lett kész az ebédem. A cukini kisütve, egy kis burgonyával. Levesem még van.


    Lepermeteztem a rózsákat, mert szegémyek borzalmasan néznek ki.Elsárgult és foltos levelek vannak rajta.


    Magdika, gondolom már kint vagy a kertbe. 


    Majd még jövők.


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (284158)
    2019-07-15  16:20
  19. 2019. július 15. 16:20284158.

    Annuska ...nálam ugyanez van ...tele van virággal és termés alig...állítólag ,mert nincs porzás.Igazából alig lehet látni méheket  vagy egyéb  rovarokat.Holnap reggel mennék korán ....nem tudom mennyi eső esett, de itt a városban már száraz minden.

    előzmény:
    M12345678 (284157)
    2019-07-15  16:12
  20. 2019. július 15. 16:12284157.

    Szervusztok


     Itt is visszatért a nyár, bár még nincs igazán meleg, föleg este és éjjel.


    Lassan elkezdtem az elszáradt virágok  kipucolását. Nálam is a sok eső hatására a paradicsomok megdöltek. Ma kikaroztam öket. Remélem nem törik le egy ág sem,. Mert elég szépen van rajta már zöldparadicsom. A magról vödrökbe ültetett paprikáim is kezdenek virágozni, de hogy mikor lesz rajtuk termés- ha lesz egyáltalán- azt még nem lehet tudni.A cukini akkora bokrot csinált, s tele van virággal, de termés sehol.


    Pötyike, Leonának élmény lehet ez az iskola. Nálunk ilyen nincs.Tetszik a legényke, biztos kelendő lesz.


    Julika,a kép alapján, megfogytál egy kicsit? Elzike ajándéka igazán kifejezi a szeretetét.Sok szép élményt Melindáéknak és jó pancsikolást.


    Anikó, üdv ujra itthon.Élményekkel teli szép napjaid voltak. Ugye feltöltödtél egy kicsit?


    Sacika, akkor ujra él és virul a kerted.A cukinit én is igy sütöm, csak szeletekben.Holnap nálam is ez lesz. Lilinek és Misinek jó táborozást, Nektek meg vidám napokat Bizsuval.


    Erika, a régen hallot, de nem elfelejtett  barátnőnk. Kicsit irigykedve olvasom a kinti vidám napjaitókat. Érezzétek továbbra is jól magatokat, hiszen majd jön a téli bezártság, s akkor jó lesz vissza idézni.


    Megint kezdődik egy újabb hét. Azt jósolják, hogy hétvégére vissza tér a kánikula.


    Legyen szép, bajtól bánattól mentes hetetek.


     

    előzmény:
    ancsa46 (284155)
    2019-07-15  15:07
  21. 2019. július 15. 16:07284156.

    Sziasztok!


     


    Látom egy "pördülőre" Erika is haza szaladt.Érezzétek nagyon jól magatokat.


    Anikó biztos nagy öröm volt a találkozás...és látni az "alkotást".Nekem nagyon tetszik ...gondolom belül is jó elrendezésű.A kinti munkálatok is elkészülnek majd folyamatosan.


    Pötyi ...olyan aranyos a baba amit varrtál ..elneveztem durcinak...olyan édes.Nem a megszokott babamosoly.Nagyon fog örülni aki megkapja.


    Julikáéknál zajlik az élet....kapkodom a fejem ....annyi a történés.


    Sacikám ....sokat gondoltam rád.Szerencse az első ijedelem után,hogy a természet újra alkotja önmagát.Használd ki az "üres hotelt" és pihenj egy kicsit.


    Ma már kétszer jártaM A VÁROSBAN....MOST MEG ELCSINÁLTAM A BETÜT.

  22. 2019. július 15. 15:07284155.

    Szervusztok.


    Ideértem. A lakás nem mondhatnám, hogy meleg, 22 fok van és fázik a lábam.


    Nagyon jó volt a hétvégénk, annak ellenére, hogy szombaton rossz volt az idő, eső, szél és hideg, azért a kedvünket nem tudta elvenni. Vasárnap jöttek a másik szülők és nagymama, testvér gyerekestül, voltunk 12-en, csak 2 részletben tudtunk ebédelni, igaz majdnem estebéd lett, későn álltak neki a fiúk bográcsozni.


    Csak tegnap délelőtt tudtam egy kicsit sétálni a környéken, de akkor is hazazavart az eső, igaz nem lett sok akkor.


    A ház nekem nagyon tetszik, a belső terek nagyon jó elosztásúak, és a színek összhatása nagyon ki van találva, örülök hogy személyesen is láthattam, a fényképekről sok mindent máshogy gondoltam.


    Tegnap hazafelé az autópályán egy autó tetejéről leesett egy bicikli, nem sokkal előttünk történhetett, mert a leállósávban várta a család, hogy mikor tudják összeszedni az összetört biciklit, szerencsére nem sérült meg senki, azért félelmetes volt belegondolni, hogy mi van ha valakit eltalál úgy 130 km-es sebességnél.


    Örülök, hogy kis házunk táján a lehetőségekhez képest rendben vannak a dolgok mindenkinél.


    A diófa alá teszek pár képet, ide kicsinyíteni kellene.

  23. 2019. július 15. 14:46284154.

    Szervusztok!


     


    Hosszú küzdelem után végre sikerült belépni.


    Szép és nyugis napok vannak mögöttünk. Kivéva a nagy esőt, de ez most sokkal bajt nem okozott. Nem kellett csónak, autóval is ki tudtunk menni. Nálunk nem volt jég.


    Voltak vendégeink, nem is vendégek, mert a csslád volt itt. Az országban fellelhető gyerek és unoka, azok párjai. Volt grillezés, volt torta és nagyon jó hangulat. A bátrak fürödtek is a Dunába. A fiamék itt is aludtak, a fiatalság haza ment.


    Sok minden nem történik. De ez jó.nagyon élvezzük. Ha borúsabb az idő megyünk csavarogni. Felfedeztünk egy isteni halsütőt, egy jó szabad strandot. Igaz hogy mi nem fürödtünk benne..


    Szóval igy telnek a napjaink. Olvaslak benneteket, látom a képeket, de mire belépnék és irnék már aktualitását veszti. De azért tudjátok, hogy sokat gondolok rátok.


    Ja , múlt héten csütörtökön voltunk pesten. Kiürült a hűtő. Kicsit macerásabb a  bevásárlás nem úgy van, hogy kiszaladok a piacra. Több mint három km-t kellene szaladnom.


    Jó bő lére eresztettem magam, ugorjátok át. 


     


    Vigyázzatok magatokra!!!!

  24. 2019. július 15. 09:46284153.

    Szép napot Mindenkinek!


    Ismét megállapítottam, hogy a természet csodálatos erővel bír


     Tegnap reggel még azt terveztem, hogy felszántom a kertet és behintem sóval...aztán ahogy haladt az idő úgy kezdtek felébreni a növényeim, mára már nem is olyan csúnya.Legjobban a sóskát szakította rojtosra a jég és a tök levelek vannak tele lyukakkal.A paprika leveléből sokat levert és az érett szederszemekkel is ezt csinálta. A paradicsomot gyorsan megpermeteztük rézzel.Hiába volt előtte megkötve, azért mergdöntötte és nem merem visszaállítani nehogy lepattanjanak az ágai...A virágok is alakulnak, a kaktuszost nem érte , üvegtető van felette...Na ennyi azt hiszem sok is a panaszból..


    Borsika , tegnap olyan szépen méltattál, fele sem igaz, rendetlen és lusta vagyok, de azért nagyon jól esett..Káposztádra szívesen betársultam volna, nagyon szeretem.Nálunk tegnap halászlé volt, sült hal és sült csirkecomb....Ma is ugyanannak a maradéka  lesz.Kipróbáltam  egy nekem úkj cukkini sütési módot, sűrű palacsinta tésztába  /amibe késhegynyi sütőpor van/ beforgattam a c rudacskákra vágott cukkinit és kisütöttem. Nagyon csúnya lett, mert kicsit lepergett a máz, de finom.Legközeleb előtte beforgatom lisztbe.


    Anikó, üdv. újra itthon.Várjuk a képes beszámolót.Biztos feltöltődtél egy időre.


    Ildikó, micsoda bátrak a tieid, biztos felejthetetlen élmény volt, nem merném utánuk csinálni.


    Julika, szép és programokkal gazdag napjaid vannak, és a vendégeknek is.Elza kész nagylány, megható a kis ajándéka, megérdemled, mert tényleg szupernagyi vagy.Sikerült e megismertetni vele a himzés rejtelmeit?


    Pötyike, én nem ismerem a múltadat és csak ámulok a rengeteg barackfátokon.Nagyon szép lehetett és persze sok munka is.


    Magdi, lesz e ma is fogászat? Valóban olyan lesz, mint új korában, gondolom a pénztárcádat kissé apasztja


    Annuska, kívánok neked fájdalom mentes napot, valóban úgy van, hogy mindent az időjárásra fogunk, pedig lehet, hogy a korunk fontosabb tényező


    Erikától és Marikától apró kis híreket várunk.


    Az én lakóim , Lili és Misi ma kezdik a balatoni tábori életet.Misi a balesete ellenére is elment.Helyettük este megérkezett Bizsu, most vele vidámítjuk a napot.


     


     

  25. 2019. július 15. 08:47284152.

    Szervusztok!


    Végre nem esik az eső...tegnap többször is eleredt. Gyulára készülnek a vendégek...Elza most vette észre hogy nem hozott fürdő ruhát de megnéztük, a fürdő területén több butikban is lehet venni. Nincs kimondottan kinti fürdő idő de még javulhat és Gyulán nagyon szép a benti fürdő..jó sok pénzért az élménypark. De nyár van, erre áldozni kell..nagyon drága a nyaralás, nem is tudom mi hogyan tudtuk volna anno ezeket az árakat megfizetni. Igaz nem is volt ekkora "élmény" volt egy trambulin aki extrém dolgot szeretett volna átélni...de mi leginkább Szanában fürödtünk. A strandon apukám megtanította a "nagyokat" úszni,  később Timit beírattuk tanfolyamra, Melinda vitte és kikérte magunknak, hogy milyen hangnemben beszélt Timivel, és egyszer még a hajánál fogva "tanította" akkor szóvá tette Melinda, ezt nem kellene a húgával csinálni


    Mint már írtam a diófa alatt én gyomlálni fogok, ez az idő alkalmas rá, nincs nagy meleg és a föld is nedves, igaz ahol tegnap kötöztem a paradicsomot olyan lett mint a beton.


    na, szóval ilyesmik történnek nálunk...

    előzmény:
    ancsa46 (284151)
    2019-07-15  07:34

Címlap

top