Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. július 24. 11:59284226.

    Julika, akkor még is csak a szembe jövő dolgokat elintézted. Nagyon meleg van nálatok is? A cicák hogy birják?

    előzmény:
    BiriBiri (284224)
    2019-07-24  11:50
  2. 2019. július 24. 11:56284225.

    Szervusztok


     Kipp kopp itt vagyok, hogy erősitsem a csapatunkat.


    Magdikám,összebeszéltünk. Én is mostam és nálam is már kint szárad.


    Julika, nekem sincs ma különöseben kedvem a kinti dologhoz. A kukát behoztam, aztán annyi.


    Tegnap nagy öröm ért a kisebbik uncsim haza jött , Kipotoltam az ölelési hiányom. Ez holnap is folytatodik, mert akkor a nagy uncsit ölelgetem meg. Neki lesz a szüli napja.


    Borsikám, jót fürödtél?


    A nyaraloknak nagyon jó idejük van. Gondolom feltöltödnek . Milyen jó lenne ha ebből a melegből télre is el lehetne rakni.


    Ildikém, aranyos "kicsi" unokádnak nagyon sok boldogságot, sok sikert ls szép életet kivánok. Én is csak szeretettel tudok vissszaemlékezni a nálatok töltött időre, Bence aranyos gardirozására. segitőkészségére. Gondolom nem haragszik meg, ha egy puszit is küldök Neki, amit majd Te átadsz ,egy  Nagyitól.


    Mindenkinek nagyon szép napot kivánok. Egy kis hüsölés a képen

    előzmény:
    harangvirag08 (284223)
    2019-07-24  11:04
  3. 2019. július 24. 11:50284224.

    Már azt hittem végleg kitelepültünk a diófa alá..bár ott most tényleg nagyon kellemes az idő.


    Korán, fél 6 kor vittem a kutyákat...azért mondom többes számban mert a kis Szöszi már másodjára kilógott mellettem.  Ő nem tudom milyen fajta, olyan kicsike szőrpamacs..Tegnap nagyon megrémültem amikor kirohant de szerencsére szépen figyelt minket és  végül be is jött. Ma is hiába vigyáztam mint a nyíl kifutott és el is futott nyílegyenesen arra amerre nem szoktam menni. Bizony nagyon bajban voltam, hogyan számolok el Zsuzsinak de egyszer csak vissza futott, aztán már csak mellettünk jött. És szerencsére be is akart jönni a kapun.


    Aztán a paradicsomban voltam és főztem egy nagy fazék palóc levest. Most várom a Jóban rosszban és utána filmezek. Hogy tudják csűrni csavarni a történetet.? Azt hittem 16 rész elég lesz de látom van tovább is. Már találgatom, hogy is fog alakulni? Kánikulában és zimankóban a legjobb szórakozás.


     

    előzmény:
    harangvirag08 (284223)
    2019-07-24  11:04
  4. 2019. július 24. 11:04284223.

    Sziasztok!


    Ildikém megkaptam a filmeket ....köszönöm.


    Tegnap délután a nagy melegben gondoltam Te már lubickolsz a BalaTONBAN.aztán olvasom mégsem.Rettenetesen meleg volt a délután ....nem tudom a mai milyen lesz.Most itthon vagyok.Az előbb jöttem meg a másik házból ....rendbe raktam az előkertet, mindig halogattam majd eső után ....de már nincs mire várni.Reggel korán ágyat húztam ....már szárad ....aztán megy vissza.Ez a tevékenységem ....meg apróságok mára ....aztán kész.


    Vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    franci47 (284222)
    2019-07-23  21:39
  5. 2019. július 23. 21:39284222.

    Jó  estét.


    Köszönöm Bence köszöntését. Átadom. 


    Ma itt rekkenő hőség volt, nem igazán szerettem kint lenni.


    Különösebbet nem is csináltam, sültpaprika tojással, és  krumplival volt a vacsora. 


    Én szeretem, de most valahogy sok volt. 


    Lett volna ma fejedelmi vacsorám, de nem mertem elmenni. Pedig el is készültem. 


    Most este locsoltam egy kicsit, mert minden nagyon száraz, uborka fellobbant, a zöldbab most virágos. A fehér répám zöldje olyan amilyet én szeretek. Pár csoproshagymát kiszedtem, mert már száraz a szára. Most kint maradt a földön, majd holnap összeszedem. 


    Ennyi történt ma.  Kicsit filmeztem,  töltögettem, amit el is felejtettem, lehet, hogy nem is lesz jó. 


    Örülök, hogy legalább ketten voltatok. 


    Jó éjt. 

    előzmény:
    BiriBiri (284221)
    2019-07-23  15:25
  6. 2019. július 23. 15:25284221.

    Milyen jó, hogy itt van Tiszavirág, nem félek egyedül


    Jöttem itt is köszönteni a mi Bencénket...azt a kedves fiút aki olyan szeretettel törődött, foglakozott velünk amikor náluk voltam..voltunk.


    Már elvesztettem a fonalat..hány éves Bence? Emlékszem az első fényképére, amit küldtél, fehér ingben álltok a kapunál..még olyan kisfiú volt.


    Még nagyon sok boldog születésnapot kívánok!!!!!

  7. 2019. július 23. 15:17284220.

    Szervusztok!


    Előkerültem már én is. Reggel borult, kissé hűvös időre ébredtünk, gondolom ezért volt, hogy egy órával később ébredtem mint szoktam.


    Addig addig tipegtem-topogtam, mire eldöntöttem, ki kell használni, hogy nincs olyan meleg, és mentem egyet sétálni, levegőzni. Az lett belőle, hogy ismerős itt, ismerős ott, végül az egész délelőttöt eldumcsiztuk. Persze eső egy szem esett, pedig azért az is kellene. 


    Örülök, hogy mindenki jól van, majd még később benézek. Legyen szép napotok.

  8. 2019. július 23. 10:20284219.

    Szervusztok!


    Kicsit borongós az idő, most kellene kimenni de annyira lusta vagyok hogy azt hiszem filmezni fogok. Mert Ildi megint olyan filmet küldött, a tolvajosat, hogy nem tudom letenni. Tegnap este lepermeteztem a paradicsomot, vannak rajta csúnyaságok...érdekes, egyes fajtákon, van ami tökéletes..remélem megállítottam a további romlást. Ilyenkor mindig azt mondom, soha többet kertészkedés.....aztán beleharapok a sárga paradicsomba ami olyan különlegesen finom, és a piros is, össze sem lehet hasonlítani a boltival. Akkor most ennyi...gyertek, ha tudtok.

  9. 2019. július 22. 17:14284218.

    Köszönöm ....Marikám.Jó lenne megismételni.

    előzmény:
    Sacika44 (284217)
    2019-07-22  16:54
  10. 2019. július 22. 16:54284217.

    MAGDI!


    Kedves hálótársam.


    Kívánok jó egészséget, nagyon boldog névnapot!

  11. 2019. július 22. 15:08284216.

    Köszönöm Annuskám!


    A fogászt megjártam....úgy érzem rendben van minden.Igaz a víz kivert mire oda értem, meg visszafelé is.


    Közben J. telefonált....jönnek a villanyórát cserélni   12és 4 között.Átmentem ....szerencsére hamar megjöttek és végeztek .Kicsit megdögönyöztem Boscót. Megint itt van a fejünk felett a fekete felhő .....eső semmi.Ha minden a tervek szerint megy ,holnap reggel J. kivisz bennünket...kénytelen leszek a csapról locsolni.


    Vigyázzatok magatokra .....nagyon meleg van.

    előzmény:
    M12345678 (284209)
    2019-07-22  11:23
  12. 2019. július 22. 14:54284215.

    Köszönöm szépen!

    előzmény:
    tiszavirág (284211)
    2019-07-22  11:49
  13. 2019. július 22. 14:28284214.

    Jó, hogy tudtál aludni....én is szívesen megmártóznék valami nem túl hideg vízben. Kint nagyon nagy meleg van, azt a mínusz kerttő fokot nem lehet érezni, állítólag annyival van ma "hűvösebb". A lakásban nagyon kellemes, csak annyit mentem ki  hogy átmentem a kutyához..jól tettem, már ott volt a "végtermék" a kosarában.

    előzmény:
    BORS (284213)
    2019-07-22  13:50
  14. 2019. július 22. 13:50284213.

    Aludtam egy jó órát, most  délelőtt. 


    Annuska kérdésedre: senki sem vigyáz rájuk, pár órát ki kell birniuk. Van miatta egy kis lelkifurdalásom, ..de biztos túlélik. Köszönöm a biztatást a pancsolásra. Hát, esetleg derékig majd bemerészkedem. Csak addig, mert mély, és nem tudok úszni. A másik meg: nem mehet a fülembe víz. Most éppen nincs vele baj, nem rontanék rajta. 


    Kemény meleg van. Minden ruhám leszáradt a teraszon. 


    Marika, ..kaptam 2 üveg frissen eltett szilva lekvárt. Mondjuk, jobban szeretem a s. barackot, de ennek is nagyon örültem. Azt mondják, kevés anyagból mikróban is lehet befőzni. Mit szóltok?


    Tiszavirág finomat főztél. A fokhagymás-tejfölös ízre beindult a fantáziám. Talán majd legközelebb kipróbálom.Én nagyon szeretem lángosra tenni, akár sajt nélkül is. 


    Annuska, ..Kedves .....    Mindenki, Kivánok Nektek további szép napot.

    előzmény:
    M12345678 (284210)
    2019-07-22  11:36
  15. 2019. július 22. 11:58284212.

    Annuska, ilyen szép helyen ellenék.


    A víz látványa, és közelsége, nagyon jó hatással van rám.


     

    előzmény:
    M12345678 (284210)
    2019-07-22  11:36
  16. 2019. július 22. 11:49284211.

    Minden Magdinak nagyon sok boldog névnapot kívánok. Kívánom, hogy legyen meg neked, amit szíved kíván!

  17. 2019. július 22. 11:36284210.

    Szervusztok


     Itt már melegen süt a nap. Tegnap becsapott a természet, mert azt hittem, hogy egy kiadós esőt kapunk. Tévedtem egy futózápor volt csak. El vagyok keseredve, mert a paradicsom bokraim rozsdásodnak, pedig lepermeteztem. 


    Julika, szép és emlékezetes napjaid voltak. A szütyön a himzés tetszik. Megint ügyes voltál. Nálunk "kor" tünet nincs. Ne is emlegesd. Szegény kutyus, nincs fájdalma?


    Ildike, remélem használni fog a kence. Negró a meleg miatt eszik keveset? Te jól érzed magad? Ilyen hortenziát még nem láttam. A gondolat megint telitalálat. Köszönöm a videót. A Winter szonátát nem lehet elfelejteni. 


    Anikó, hasonlóan vagyok a kütyükkel, ha mellé nyulok. 


    Pötyike rendbe jöttél? Vigyázz  magadra. Nyugodt napokat kivánok.


    Borsikám, jó pancsizást. Mig oda leszel ki vigyázz a kutyikra?


    Üdv a Menedékházban Tiszavirág. Soraidból azt sejtem, hogy  Te is egyedül élsz.Az ország mely szegletébe? Te is a szépkoruakhoz tartozzól, mint mi? Bocs a kiváncsiságomért,


    Lányok nagyon meleg hétnek nézzünk elébe. Vigyázzatok magatokra, sok folyadékot erőszakoljatók magatokba.


    Erika, Sacika további jó nyaralást. Marika, ne dolgozz sokat, inkább a fák árnyékába pihenj.

    előzmény:
    M12345678 (284209)
    2019-07-22  11:23
  18. 2019. július 22. 11:23284209.

    Szervusz Magdika!


     Ma a Te napod van.  Ez alkalomból nagyon jó egészséget, sok örömöt és boldogságot kivánok


     


      Ma csak élvezd az életet,


    örülj, aminek csak lehet!
    Dallal köszöntelek téged,
    pohár csendül, Isten éltet!


    Remélem sikeres utad volt a  dokinál.

    előzmény:
    harangvirag08 (284208)
    2019-07-22  09:33
  19. 2019. július 22. 09:33284208.

    Szép napot mindenkinek!


    Az este a Winter szonáta gyönyörű összeállítása után mentem  aludni. Nagyon köszönöm ....most meg jönnek a jókívánságok, virágok....nagyon aranyosak vagytok .Köszönöm, hogy gondoltok rám.


    Most el kell mennem ....nem kellemes helyre ....de hát az ember akkor megy amikor időpontot kap.

  20. 2019. július 22. 09:21284207.

    (Én sem szeretnék lemaradni a köszöntésről, ...szaladok a csokrommal ..)


    Szeretett   M a g d i n k n a k  szívből gratulálok Névnapja alkalmából.


     

  21. 2019. július 22. 09:05284206.

    Boldog névnapot kívánok a mi szeretett Magdinknak!!!


    A Magdolnákra alapvetően jellemző az, hogy munkájukban és magánéletükben, otthonukban is folyamatosan törekszenek arra, hogy körülöttük minden rendezett, szervezett legyen.


    A rábízott feladatokat mindig pontosan elvégzik, de mindezt nem megfelelési vágyból teszik, sokkal inkább azért, mert saját magukkal szemben nagyon igényesek arra, hogy minden rendben és tökéletesen legyen elvégezve."tehát egy


    A Magdolna a héber Magdaléna név magyarosított változata. Eredeti jelentése szerint Magdala városból, a Genezáreti-tó közeléből származó nőt jelent, de a név emellett rendelkezik a torony, bástya jelentéssel is.

  22. 2019. július 22. 09:01284205.


    "Környezetvédők látogatnak Gyimesbe, ahol látják, hogy nincs szemét. Megkérdezik a mezőről hazafelé tartó öreg csángót:
    - Maguk itt hová teszik a szemetet?
    - Nálunk olyan nincs. Amit nem eszünk meg, azt megeszi az állat. Amit se ember, se állat nem eszik meg, a' jó lesz a fődbe. Ami a fődbe nem jó, jó lesz a tűzre. S ami a tűzre se jó, azt elrakom, me' a' még jó lesz valamire."


    Nagyon tetszik! 😀

  23. 2019. július 22. 08:47284204.

    Remélem, most elviszi a virágot is. Az előbb is fent volt. 

  24. 2019. július 22. 08:46284203.

    Kedves Magdikám.


     


    BOLDOGSÁGOS NÉVNAPOT KÍVÁNOK NEKED.


     


    A kertből szakítottam neked egy szép példányt, az idén nagyon szépek lettek a  kardvirágok . 


    Annyiféle, ahányan adtátok valamikor. Biztos jó helyen vannak, mert kapnak napot szépen. 


           


     

  25. 2019. július 22. 08:18284202.

    Jóreggelt Mindenkinek!


    Köszi a kávét Tiszavirág!


    Szerintem én is friss voltam, itt bent már viszonylagos rend van, ...a kutyák kiengedve, had rohangásszanak egy kicsit. Olvaslak Titeket, ..hiszen szinte mindenki kutyavigyázást vállalt. Nahát,  így nem vagyok egyedül a gondjaimmal. Persze, öröm is adódik olykor. Julika sajnálom azt a kis rossz lábú kutyust, és megértem, hogy nehéz lenne a gazdiknak azt a szomorú döntést meghozni. : - (((   


    Na mit is serénykedtem még?  ..  ..fölmentem a fönti teraszt lesöpörtem, majd lent a magamét is. Ma várom a postást délelőtt. Aztán bent teszek-veszek, amig jönnek értem a gyerekeim. 


    Julika igen szorgos vagy. Ilyenkor kora reggel még nincs meleg, addig jobb dolgozgatni. 


    Megfogadom a diófa alá küldött jó tanácsaitokat, ok. mind. Előveszem a "strand" ruhámat, mindössze egyszer vettem fel: .. amikor Szlovéniában nyaraltunk. Hosszú, könnyű, szellős. Ott történt, hogy egyszer elaludtam a nyugágyban kint a kertben, ..a gyerekek meg mellém tettek pár üres sörös üveget, és lefotóztak vele!!! Szélhámos egy társaság. 


    Ildike, hogy vagy?  majd írd meg mit mondott az orvos, jó?   Aranyos képeket tettél fel egy taliról,  és a "belépőd" is tetszett! Nagyon életszerű volt. Nekem akkor papa éppen betegeskedett, sajna nem tudtam ott lenni köztetek.


    Pötyike ugye van, amikor az ember nehezen mozdul ki otthonról. Aztán mégis minden jó lesz. 


    Na, hol lehet a fejemen lévő szemügén kívüli 2 db? ...Mit gondoltok?? ?  Bajban leszek, ha nem találom meg! Elképesztő helyeken szokott lenni. : - )))   Legutóbb már lemondtam az egyikről, amikor boldogan felfedeztem a kanalas fiókban. 


    Nyaralóknak , wellnesezőknek további jó pihizést kívánok, ..ráértek, nyugi, ..itthon megvár a munka.


    Ilyen mókáss növésű zöldségeket találtam, ...mutatom is.


     


     


     


       

    előzmény:
    BiriBiri (284198)
    2019-07-22  06:40

Címlap

top