Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. augusztus 11. 13:59284426.

    Anikó, remélem jobban vagy és várod, hogy újra üzemeltesd a cicahotelt .Nálunk azt hiszem az idei nyárra már bezárt a mama hotel, aztán ki tudja?


    Magdi, sok szeretettel gratulálok minden ünnepeltnek! szép volt a napotok, egy időre igazi feltöltődés


    Julika, bocsáss meg, hogy el akartam venni az "én" idődet

  2. 2019. augusztus 11. 12:47284425.

    Szervusztok.


    Magdi nagyon szép ünneplésben volt részed, sok boldogságot az ifjú párnak, örömteli készülődés vár a családra. Köszi, hogy megosztottad velünk.


    Saci szép együtt-töltött napjaitok voltak, Alinának dicséret a segítségért, és még egy kis hasznos munka sem szegte kedvetek.


    Elképesztően fárasztó napom volt tegnap, még ilyen keserves fűnyírásom nem volt, teljesen kidőltem, azt hiszem besokalltam ettől az időtől. Anikó jött este, hozott egy kis gyümölcsöt, kukoricát, sütit,  beszélgettünk, amire már elég rég volt alkalmunk. Készülnek még pár napos, a gyerekekkel közös  utónyaralásra hónap végén a Kőrös partjára, valószínű megint kinyit a "cicahotel" majd.


    Ma a szórakozásé a délután.

  3. 2019. augusztus 11. 12:30284424.

    Szervusztok!


    Nagyon nagy örömmel olvastam Magdi beszámolóját. El is hiszem, hogy kell egy kis idő amíg vissza zökken a hétköznapokba. De jó lesz most készülődni, tervezgetni..még ha nem is Magdi dolga lesz. Nagyon szépek a képek, ha lehet még..még..még!!!!


    Saci is nagyon jól érezte magát...annyira jó lehetett hallgatni az ifjúságot.


    Mindenkit figyelmesen elolvastam, mint szoktam, nem ismételem el, miről is szóltak....jó volt olvasni.  Amit azért nem hagyhatok szó nélkül: miért kellene szüneteltetni a fórumos beszélgetést? Ha valaki ráér, van kedve és mondani valója, mondja el..ha nincs jól, ha nincs kedve, ideje, ne írjon..majd jön, ha tud. Én sem vagyok mindig topon, van amikor csak gondolatban beszélek veletek, de gondolatban minden nap veletek vagyok. Minden apróság érdekel...szóval uborka szezon ide vagy oda, csacsogjunk csak.


    Saci!


    Dehogy megyek ki Szanába. Annyit vagyunk együtt, hogy kell nekünk egy kis "én" idő, bár itthon sem vagyunk sülve főve együtt, de más ritmusban élünk külön. Szerencsére kint nincs munka, azt Timi elvégzi, azért, hogy csak beszéljünk nem megyek ki. Azt itthon is tudunk. Most volt kint egy hétig összefüggően, máskor  hétvégén van kint, vagy onnan megy dolgozni...oda mennek barátok látogatni.. Majd ősszel, ha lombot kell seperni, majd akkor megyek segíteni.  Olyan szép a kertem, ha panelban élnék biztosan szaladnék ki de így inkább élvezem itthon a természet közelségét. Én már nem érzem magaménak azt a házat, Béla halála óta nagyon üres..egészen más. De annak nagyon örülök, hogy Timi szépen berendezte,  a saját ízlésével otthonossá,  tette. Azt szoktam mondani, hogy jól jártunk Timivel, lenyaralja  az adót, a tv előfizetést, a szemét szállítást... Az más, ha a többiek is itthon vannak, akkor szívesen megyek ki, akkor ott tényleg együtt vagyunk, társasozunk...velük még a partra is lemegyek de már a magam kedvéért nem mászom meg a gátat ekkora hőségben. Timi most nagyon tanul, szeptemberben kezdi a siacu 5. évét, a befejezőt...az elméletet "magolja". Szeptembertől fel fog járni Pestre  gyakorlati oktatásra.


    Most megyek, eldőlök, kettőre jönnek Zsuzsiék masszázsra..szeretem ezeket a vasárnap délutánokat.


     

  4. 2019. augusztus 11. 11:19284423.

    Sziasztok ...drága Barátnőim!


    Nem is tudom,hogy kezdjem.Talán azzal, hogy nézzétek el nekem az utóbbi napok csendjét ....olvastam mindent gondoltam is rátok, de leginkább magammal voltam elfoglalva.Végre haza jött mindenki ....ez már egy régebben letervezett időpont volt ...de ebben a családban ugye ....mindig vannak változások.Dávid már régebben  megkérte Tamara kezét , egy prágai úton,de családilag még nem ünnepeltük meg.Mivel Judit maholnap 50 éves lesz ....a kettőt összehangolták.


    Még a hét elején megrendeltem a virágokat,megvettem az ajándékot / a kiválasztásnál  kaptam súgást/,a jegyeseknek nagyon szép szöveget szerkesztettem...és a "bélés" sem volt elhanyagolható.


    Napok óta volt bennem egy kis szorongás ....ugye az " öreg társaim" akikkel együtt szoktam ülni, már nem jönnek.Mi is lesz velem ott ennyi fiatal között.Aztán Barbara helyretett....és végül  az éjjel  fél kettőkor már haza is jöttünk .


    Iszonyatosan meleg  nap volt tegnap. Mikor hazaértem a virágostól ...a két középső rózsa kinyílt...olyan ideges lettem...de aztán beláttam nem is rossz annyira.


    6-ra mentünk.Egy ismerős vendéglőshöz.Nagyon kellemes hűvös, szőlőlugas van az udvaron ...az alá terítettek.Arra a részre nem is jöhetett senki.Volt ültetőkártya...én már előző este láttam...akkor már kezdtem kicsit megnyugodni.


    Délután szólt J,hogy mindenki kényelmesen öltözzön, mert nagyon meleg van ....nem kell glancba, flancba jönni.Így elég vegyesen volt öltözve a csapat.Így volt a diplomaosztón is .


    Én Barbaráékkal mentem ...persze előtte még megetettem Boscót...egy frászban ....féltve a fehér nadrágomat.Lassan jöttek a vendégek.Szép ajándékokat, virágokat kaptak.Majd elfelejtettem...volt egy dj.is....nosztagiazenékkel.Mikor már mindenki elhelyezkedett J. megfogta a mikrofont ...üdvözölt mindenkit ...és beszélt , de olyan szépen, hogy én majdnem megfulladtam a befelé nyelt könnyektől....és valahol ő is.Aztán vacsoráztunk. Svédasztal volt ...mindenki elcsendesedett.Mikor végeztünk a vacsorával, hoztak egy vetítővásznat...Zs csinált egy montázst Juditról ...a kezdetektől -napjainkig.A jegyesekről egy párhuzamosat....hol bőgtünk, hol nevettünk.Ezután elkezdődött a tánc.Fergeteges bulit csináltak.Jó volt nézni őket.


    Igen jó társaságban voltam. Juditnak van egy "Tündérkörösztanyja" tőlem nem sokkal fiatalabb.Már sokat hallottam róluk ,de még nem találkoztunk.A férje fotózott.Sokat beszélgettünk. Egyszer csak észrevettük, hogy égnek a tűzijátékok....hozták a tortákat.Barbara is megkapta a " régi születésnaposat". Persze,hogy megkóstoltam mind a hármat. 10 óra után kicsit csendesebben ment a vigadás....és az idő meg nagyon gyorsan.


    Aranyosak voltak Tamara szülei ....sok mindenről beszélgettünk, múltról és a közelgő jövőről.Elfogadásról.,családról...stb.Tamara később olyan dolgot mondott el amit  mindig éreztem , de nem mondtuk ki. Mit ne mondjak ....nagyon meghatódtam.


    Ennyi volt....biztos maradt ki sok minden.A gondolataim még kavarognak .....aztán majd beáll a megszokott rend.


    Ugye ...nem volt elég mozgalmas a napdélelőtt még elmentek a 40 fokos melegben esküvői helyszínt nézni....ez is megvan.Van idő készülődni .....még több mint egy év./ Így én is adtam magamnak megint egy kis időt /.


    Képet nem csináltam ....remélem kapok majd valamikor.


    Nem csuklottatok ?Meséltem rólatok,mennyire fontosak vagytok nekem....és milyen jó, hogy megtaláltuk egymást.Mondtam is a fotós Zsoltnak  ...el kell küldenem a képeket a barátnőimnek ,mert ők együtt örülnek velem....mi ilyenek vagyunk .


     


     

  5. 2019. augusztus 11. 11:03284422.

    Szép napot MIndenkinek!Az ese jó későn értünk haza, már nem jeletkeztem


    Pár szép nap van mögöttünk, bár azért sikerült elfáradnom kicsit...A festés után szép tiszta az alsó szint és jó levegős.A kinti látványon még lehetne javítani, próbáltam is, de kevés vagyok hozzá, így ami nem ment elengedtem...A tavaly kivágott füge bokor rengeteg sarjat hozott, páron van másod termés is. félve kiritkítottam, szerencsére nem lettem hólyagos.


    Csak eggel hűvösben lehetett dolgozni, utána sokat társasoztunk Alinával, közösen befejeztük a hazulról vitt félkész ételeket ebédre, délután társasoztunk, nekem is volt sikerélményem. Tegnap az itthon lévő nagyok is kijöttek, bográcsoztunk


    .Lucsi végig dolgozott, de örült, hogy csak oda kellett felsétálni, nem kellett haza buszozni, egyedül nem mer kinn maradni. Most éppen biztonsági őr feladatokat lát el, ezzel segít a nagyon rendes főnöke gondján..Este mindig sokat mesélt, minden nap sokan voltak és sok kedves története és bosszantó is van róluk emberekről..A legkedvesebb történetem, hogy oda ment hozzá egy dawn /lehet nem így írjuk/ kicsi lány és megkérdezte, hogy megölelheti e?Anyukája próbálta elhívni, hogy lehet kellemetlen a "néninek". Lucsi imádja a gyerekeket , persze, hogy felkapta és összeölelkeztek, aztán később újra megkereste szinte összebarátkoztak, a kicsi lány és a nagy lósznya..


    Ma főznöm kell..egész kinn létünk alatt nem kértek levest, most egy sokzöldséges csirkeaprólék leves fől, lábakkal, és rántott vargánya lesz még bazsalikomos-lilahagymás paradicsomsalátával.


    Próbáltam egy kicsit visszaolvasni...Annuskának talán használ az ajánlott szer, Marika jó hírrel jött, Magdiék csak ünnepelnek, Erika tanyázik, Borsika főzi a finom falatokat. Julika élvezi a szép kertrendet és egyedül van..igaz is nem szoktál kimenni Timivel pár napra? Anikó szépek a  műveid, Pötyinek gratuláció Zsuzsi eredményéhez, tündérek a fürdésre váró kutyák...Idikó kicsit megkönnyeztetett a gyönyörű vers, ma viszont mosolyt fakasztó a Rejtő idézet.

  6. 2019. augusztus 11. 09:57284421.

    Jó reggelt Annuska és mindenki. 


     


    Itt most a meleg mérséklődött, legalábbis eddig. Ma hosszú időt aludtam, kis rásegítéssel. Most ébredtem harmadszor és mindig visszaaludtam. 


    A szédelgésből még mindig tart. Remélem azért túladok rajta. Kisebb munkákat azért megcsináltam tegnap. pl. a zöldbabot megvágtam, és eltettem a fagyasztóba. Sütöttem egy vargabélest, mert már nagyon kívántam valami édeset. /Volt egy 3 bites csokim, de már  az előzőekben vett is pont ilyen rossz volt mint ez. Szóval, olyan mintha egy pléh lemezt tettek volna c soki közé./


     


    Annuska, nekem nagyon megtetszett a vers,  remélem nektek is.  Naná, hogy akarunk még valamit tenni-venni, csak nézni a semmibe az már nagyon odébb van. 


    Nagyon leült a társaság, lehet hogy "szüneteltetni" kellene a beírásokat? Vagy már így is szünetel. uborkaszezon.  Igaz a diófa alatt van élet, de az nagyon kevés nekem. 


    Tegnap este azt hittem itt eső lesz, de csak olyan szomorkás az idő. Most nincs meleg, fújdogál a szél. 


    Mai idézet vasárnapra:


    Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő.


    Rejtő Jenő


     


    Nekem viszont ezt dobta a gép. 


    Az idő múltával egyre kevésbé bánjuk, amit megtettünk, de amit nem tettünk meg, arra soha nincs vigasz.


    Sydney J. Harris


     

  7. 2019. augusztus 11. 09:34284420.

    Szervsztok


    Mi történt? Remélem a szédülések elmultak és jól vagytok


    Ma is nagy, nagy meleg lesz, van.


    Lehetőleg ma kerüljetek minden munkát, sokat pihenjet és  inni, inni. Az okosok azt mondták, hogy 1/2 óránként kell kortyolni.


    Ildike, a gondolathoz kapcsolodv,. sok mindent szeretnék még én is.


    Vigyázzatók magatokra!


     

    előzmény:
    BORS (284419)
    2019-08-10  14:24
  8. 2019. augusztus 10. 14:24284419.

    Bocsánat, ..csak egyet akartam feltenni. /Megint zsibbad a 3 legontosabb ujjam : - (( nem is érzem hova nyúlok vele).

  9. 2019. augusztus 10. 14:21284418.

    Ja, ..csak egy kedves kép a Mici Mackóból mai gondolatért.  

    előzmény:
    franci47 (284415)
    2019-08-10  11:07
  10. 2019. augusztus 10. 13:07284417.

    Ildikém,  remek  volt a mai gondolat választásod!! Köszönöm! 

    előzmény:
    franci47 (284415)
    2019-08-10  11:07
  11. 2019. augusztus 10. 11:31284416.

    Váúú..! Hogy mi történt?  ..előbb köszönök: Sziasztok kedveseim.


    A nappal keltem, de még kicsit lustálkodtam, majd kimentem papát meglocsolni. Aztán irány a kis piac. Szeretek piacra járni, bárr minden olyn drága, mint ahogy ti is mondjátok. Mert korán volt, .kaptam csirkelábat. Bizony. Több mint egy kilót vettem, pazar dolgokat fogok belőle csinálni, remek lesz a csontocskákat leszopogatni. Annyit emlegettétek, megkívántam.


    Bementem a Penny-be, ott meg volt akciós szőlő. 500 Ft/kg. Vettem, mert nagyon szép volt. Nagyon vitte a nép. Julikának bezzeg nem kell pénzt kiadni szőlőért, ott terem a kertjében! Nehogy kivágd azokat a tőkéket, mert jövőre megbánod!! Elférnek nem?  ..az eső locsolja, a nap sütögeti,  ..az a pár lemosó permetelés megéri. Na, csak fontoskodtam, ..te tudod.


    Nem is meséltem: tegnap nem tököt főztem, hanem lecsós gomba pörköltet, csipkés szélű apró leves tésztával. Mert nem volt erőm nokedlizni. Hanem ez milyen izgi lett!  Egy csepp víz sem kellett bele, a saját levében megfőtt. Kicsit erős lett, de nem baj. Isteni puha volt. Csak magamnak. A tököt ma legyalulom, és a nagyját lefagyasztom. 


    Mindig az  evésen jár a fejem, mióta ez a rágás problemám van. Olykor gonoszkodom, és azt kívánom,  ..bár ő enne ilyen kényelmetlenül, hogy utána jegelni kell! Komolyan, ..de most már a jégkocka helyett áttértem a  f a g y i r a!!!! Ugye jól tettem? Vegyeset vettem, úgy mint: málna-vanilia-csoki krém. Kedden megyek megint "ülni". Már szinte megszoktam. Azok a próba gipszek nem is  olyan rossz ízűek!!  Pl. van citrom és mango izű is. Lehetne pl. füstölt ízű, mint a sonka. Azt nagyon kedvelem.


    R-éknál a felhős időre való tekintettel, bentfőzés történt,  ...csülök pékné módra. Nekem a bőrét is megsütötték, mert tudják, h imádom. Szépen felkockáztam magamnak, de nem tudtam megrágni. Adtam belőle Oszkár uszkárnak is pár katonát titkosan, de ők nem ehetnek ilyesmit.Tilos. Csak a tápot és slussz.  Reméltem, hogy nem lesz baja. Biztos nem lett, mert akkor már nagy balhé volna.


    Hát ennyi, ..megyek lesöpröm a teraszt, és kicserélem a kutyák vizét. Elmondom nekik a csirkelábat. : - ))  Biztos örülni fognak, ha kaphatnak belőle.  mieink vegyes kaján vannak. Nem válogatósak. Meg 11 óraiztam, tepertős pogit vettem magamnak, 2 pogi ebédig bőven elég. 


    Szédelgősek szegénykéim vigyázzatok magatokra,  a gyengélkedőknek jobbulást kívánok szeretettel. Aki megdícsért valamiért, köszönöm, bár nekem mindössze ez a vacak kis sütési tudományom van, egyebekben nem jeleskedem. 

    előzmény:
    BiriBiri (284413)
    2019-08-10  08:57
  12. 2019. augusztus 10. 11:07284415.

    Sziasztok


    Mai gondolat. 


    Andrássy Réka: Lehetetlen bakancslista


    Szeretnék indián lenni egy évre,
    szeretnék házakat festeni kékre.
    Szeretnék éjszaka úszni egy tóban,
    szeretnék hinni az örökké szóban.
    Virágos busszal világot járni.
    sohasem fáradni, sohasem fájni.
    Szeretném ha bokáig érne a hajam,
    szeretném jobban szeretni magam.
    Szeretnék egy évre szerzetesnek állni,
    sötét kis szobában csendben meditálni
    és amikor ültem kis szobámban eleget,
    szeretnék nagyon, nagyon sok gyereket.
    Szeretném újra anyámat ölelni,
    szeretnék minden kérdésre felelni.
    Szeretnék sírókat megnevettetni,
    József Attilának barátja lenni.
    Szeretnék ültetni cseresznyefákat,
    cseresznyefa ágán lóbálni a lábam,
    a cseresznye magokat messzire köpködni,
    föld felett angyalként könnyedén röpködni.
    Szeretnék jót látni az emberek szemében,
    szeretnék ülni a Jóisten ölében.
    Szeretném a Földet a Holdról látni,
    szeretnék mindig türelemmel várni.
    Szeretnék egyszer Van Gogh -gal festeni,
    szeretnék mindenkit egyformán szeretni.
    Szeretnék Gandhi -val egy asztalnál ülni,
    halkan beszélgetni és teát szürcsölni,
    miközben minden az, aminek látszik,
    s a Nap éppen naplementét játszik.
    Kint egy tehénke kérődzik csendesen,
    nőnek a virágok erőszakmentesen.
    Ülünk öreg házasok, kéz a kézbe ‘
    az ajtónkon hirtelen Szent Ferenc néz be.
    „Adj Isten!”- kacsint ránk s pödri a bajuszát,
    s leoldja lassan porlepte saruját.
    Leül az asztalhoz, tölt egy kis vizet,
    vállán tarka madárka piheg.
    Lábához hízelegve dorombol a cirmos,
    mennyország illatát szaglássza biztos.
    Szent Ferenc kedvesen végigsimogatja,
    fénylő glóriáját megigazítgatja.
    Glóriája körül repked egy kis lepke,
    nincsen neki onnan elrepülni kedve.
    De leszáll mégis, elfáradt a teste
    s a szobába lassan bekúszik az este.
    Álomból valóság, valóságból álom,
    a fele sem igaz, mind csak kitalálom.
    Szent Ferenc nélkül ülök a sötétben,
    nem fogja senki kezemet kezében.
    Csak játszom a képekkel, ringatom a lelkem,
    szeretném ha valaki meglátna most engem.
    Szeretnék az asztalra tiszta abroszt tenni,
    szeretnék újra kisgyerek lenni.
    Szeretném ha az út végén valaki várna,
    szeretnék lenni valaki álma.

  13. 2019. augusztus 10. 10:23284414.

    Szervusztok


     


     Julika varázs szavaira jöttem is.  Állitólag a kis állatok simogatása az idegrendszerre jó hatással van. Tetszet a Seneca idézeted. Jó volna ha sokan  meg is fogadnák. Én is szilva szeretnék lenni. Szép, rendezett porta. Timi szépen rendbe tartja.


    Ildike, remélem a szédelgés elhagyott? Az elmult napokban nagyon belehuztál a munkába, az eredményt a derekad tiltakozása mutatja.


    Magdika, sikerült beüzemelni a telod? Biztos sokat tevékenykedtél kint.


    Borsika, aranyosak vagytok a kutyulival. Ügyesen sütögetsz.


     


    Pötyike, remélem jól vagytok? Alexa rád hasonlit  sokoldaluságával. Zsuzsinak gratulálók.


    Anikó, remélem Te is jobban vagy már.


     


    Nálam semmi különös ujság nincs.  Fiam most kint van Ricsinél.. Vikinél megérkezett az új lakó. Egy nagyon aranyos ordas kislány.


    Olvasva Julika elmélkledését a tsz-es dolgokról. Valóban olcson, sok mindent tudtunk vásárolni még itt a városban is. Mi is több alkalommal vettünk kiselejtezett csirkéket . Szépen feljavultak és tojásunk is volt. Valahogy az emberek viselkedése is más volt. Na ez volt a mult. Most elmegyünk az üzletbe és elszörnyülködünk, hogy mi mennyibe kerül.


    Sacikáék még kint vannak a telken?


    Erika, hogy vagytol? Élvezitek a félnomád életet?


    Marika, gondolom, Te is lassan begyüjtöd a kered terméseit. Hazaértek a nyaralók?


    Mindenkinek szép hétvégét kivánok

    előzmény:
    BiriBiri (284413)
    2019-08-10  08:57
  14. 2019. augusztus 10. 08:57284413.

    Szervusztok!


    Én egy suhintással itt vagyok..remélem itt is maradok, mert én is szoktam olyasmit csinálni mint Anikó.


    Ma szédülősen ébredtem, sokáig fekverésztem, csak úgy, bámultam a falat és igyekeztem meggyőzni magam, lassan csak jobban leszek.Ez meleg front...a vérnyomásom tökéletes..ez megnyugtatott. És tényleg jobban lettem. Talán a cicák voltak jó hatással rám, rám feküdtek és simogattam őket és feltámadtam.


    Elmentem a boltba amíg nincs meleg..leszedtem 2 kiló paradicsomot..erre rá fogok járni..a sárgák olyanok mint valami jó ringló..egyik fajta sem savanyú, nyugodtan ehetem. Igaz a sárgának a héját kiköpömaz epém védelmében.


    Az ebédet még az este megfőztem..milyen előre látó voltam, most nincs kedvem ilyesmihez. gyönyörű far hátat kaptam, abból csináltam pörköltet és bele főztem a krumplit. Isteni lett. terveztem már, de most került sorra. Két napra bőven elég lesz nekem. Most elégedett vagyok a kinti állapotokkal, kezdődhet újból a gyomosodás, borulhat a rend...majd ha megérik újra a rendcsinálás, megcsinálom. Most ülök a babérjaimon.


    Most suhintok egyet..kettőt..hármat..csiribííí..csiribááá..pric pac pucc gyertek ide gyorsan!!!vagy lassan..de még ma érjetek ide!!!

  15. 2019. augusztus 9. 14:43284412.

     Szervusztok.


    Egy suhintással eltüntettem az irományomat, csak tudnám mit csináltam. Szóval nem sok mindent csináltam ma, rossz éjszakám volt, nagyon fájt a derekam, meg úgy általában mindenem.


    Délelőtt restauráltam egy kicsit a tanodás képet, lehet, hogy befejezettnek nyilvánítom, bár tudnék még szöszölni rajta, majd kereteztetni kell valamikor.


    Borsika, aranyos a kutyusos kép, olyan tettre kész vagy, sitty-sutty sütsz valamit,magam én már lusta vagyok.


    Julika mindegy mi az a zöldség a kertben, de nagyon szépen takarja a talajt.


    Pötyi gratulálok Zsuzsinak, nagyon szorgalmasok a fiatalok.


    Nem tudom mit hordtam össze az előbb, de már nem tudom leírni még egyszer.

  16. 2019. augusztus 9. 13:48284411.

    Sziasztok!


    Tegnap a kora esti órákban haza jöttünk.Ami sürgős volt az megkészült kint. A fűnyírás maradt el. Nem mertem elkezdeni, hátha Boscó játszana a kábellel----más se hiányozna.Azt hittem J-ék még jövő héten is kint lesznek ...hétfőtől már dolgoznak.Hétfőre ütemeztem .....de ha ilyen meleg lesz nem állok neki.Julika ...nálatok nagyon szép rend van.


    Pötyi gratulálok Zsuzsinak.


    Valamelyik nap én is régi képeket válogattam....remélem vissza is kerülnek majd hozzám.


    Ildikém ....remélem már jól vagy.Nézem a filmemet, de nem sok lelkesedéssel.Imádott  Ji Jin Hee...javít valamit. 50 részes valahol 18 -nál tartok.Nem tudom mi van velem, olyan nyughatatlan vagyok ....semmihez  sincs türelmem.


    Annuska örülök, hogy használ a kence....vigyázz magadra ebben a nagy melegben.


    Borsika ...nagyon tevékeny vagy...mindig viszel valamit.


    Voltam reggel a piacon....megrendeltem az apró uborkát a savanyítóba.


    Megyek mert lejárt a mosógép.Régebben sose mostam délután ....most kihasználom a napsütést./ Teljesen megvagyok keveredve/.

  17. 2019. augusztus 9. 12:55284410.

    Pötyi!


    Gratulálok Zsuzsi sikerének. Nagyon okos unokáid vannak, különleges szakmákkal, hivatással. A múltkor gondoltam Vesztire, valahol a Legó gyárról olvastam, az itteniről, Nyíregyházáról. Biztosan nagyon nagy lesz az öröm Brazíliában, végre magukhoz ölelhetik a fiúkat, az unokát. Jó, hogy nem főzöl, most már nagyon sok lehetőség van ételt rendelni. Én az óvodából hoztam amikor már itthon voltam, a főzésre szánt időt Bélával lehettem, mert napi 24 órában vele voltam..szó szerint szem előtt volt. 


    Hallottátok, hogy hétfőre 37 fokot jósoltak? Az már nem fehér embernek való.

    előzmény:
    potymama (284408)
    2019-08-09  11:59
  18. 2019. augusztus 9. 12:50284409.

    Sziasztok. 


    Tegnap este felültem a képzeletbeli   ringlispílre. Szóval forog a világ, talán most egy kicsit csökkent? 


    A derekam is odalett, az már kicsit jobb, remélem a szédelgés is elhagy valahogy. Még van. Pedig lenne dolgom, de a délelőttöt elfekverésztem. Sütöttem két tojást, megettem, és teát csináltam,  hátha ez kicsit feldob. Még nem dobott fel. gondolok rád Anikó, hátha te is ugyanebben a cipőben jársz. Zegre kellett volna mennem. 


    Tegnap járt itt Tomi, megnézte a régi fotóit. Én is azt nézegettem  előtte, hát bizony múlik az idő.... sajnos felette is.


     Pötyi, gratulálok Zsuzsinak a  felvételhez. 


    Julika, valami rámolás mindig ráfér az emberre, az én  gerincemnek is az árthatott meg. tegnap délelőtt. Szép a porta. 


    Borsikám édes gyermekkor, engem is vittek sokat biciklivel, van is olyan fényképem, füles sapkában ülök a kosárban. a sütést  mostanában nem sürün művelem, pedig nagyon kell egy kis rágcsa. Aranyosak vagytok a kutyussal. Még jó, hogy a miénk nem kérezkedik fel az ölembe, csak a fejét dugja oda, hogy simogassam.


    Én is emlékszem Editre, nem is tudom mi volt a nickneve, nagyon pátyolgatt a fiatalembert, aki ide is szokott beírni. Remélem jól rendeződött a sorsa. 


    Annuska, ezek szerint kicsit jobb a lábad/térded, csak segítsen egy kicsit valami, mindjárt jobb kedvünk lesz. 


    Marika régen írt,  biztos nincs semmi mondanivalója - szerinte -  de nekünk  azért mégis az. 


    Erika is biztos sokat tudna mesélni,  de az írás olyan helyen nehezen megy. 


    Magdikám mit tevékenykedsz?  Vagy olvasol, filmezel közben. 


    Itt kicsit keringőznek a felhők, néha sötétebb ruhában, a báránykákat /mármint felhőben/ most jobban szeretem.


    Filmemből még 8 rész van hátra. Ma biztos nem tudom megnézni, lassan haladok, de  nem bántam meg, hogy nézem. 


    Jaj Sacikát majdnem kifelejtem, te is vigyázz magadra. 


     


    Mai bölcsesség


    Ha nincs eltörve, ne ragaszd meg!


    Graffiti


    Napi bölcsesség neked.


     


     


    Mindenkire gondolok. 


     

  19. 2019. augusztus 9. 11:59284408.

     


    Sziasztok!


    De jó, hogy Julika és a többiek írogatnak..én sajnos nem nagyon jutok a géphez. A telefonon olvasok mindent, de azon még ceruzával is elütöm a betűket..ezért inkább nem is írok.


    Olyan sok újság nincs nálunk.


    Legfeljebb, hogy Alexa jön haza..amíg a Leonáék Brazilban vannak. Ő is beiratkozott erre a rajz tanfolyamra..lesz itt Szegeden. Neki nem tudom minek..remekül rajzol, fest. Mondjuk biztos tanul újat.


    Én mostanában nem főzök csak a hét végén, rendelünk kaját a Teletáltól.


    Zsuzsit felvették az Orvos Mérnökire..ott van az is a Műszaki egyetemen. Kint voltak a Kornéllal és a baráti körükkel Németországban valamilyen rokk- fesztiválon, tegnap tartott élmény beszámolót...jó buli volt.


    Mesélte mennyi idős is ott csápolt..mondta legközelebb mi is mehetünk..


    Hoztam egy fél görög dinnyét, akkora mint a malom kerék..nem tudom milyen lesz! Meg szilvát..vágyom egy kis szilvás gombócra! Főzni nem főzök, de sütni szoktam..kell egy kis rágcsa...boldogít. (meg hizlal!..az nem boldogít, de úgy vagyok vele..lesz@rom..bocsika!)


    Meleg van! És még melegebb lesz!! Vigyázzatok magatokra!


     


     


     


     


     


     


     

  20. 2019. augusztus 9. 11:36284407.

    az agy jelzi 20 perc múlva....ez lemaradt

    előzmény:
    BiriBiri (284406)
    2019-08-09  11:35
  21. 2019. augusztus 9. 11:35284406.

    Most küldte Timi, bizonyítandó milyen rendben tartja a portát. Ez nem fű hanem valami alj növényzet. Tavasszal teli van árvácskával, ilyenkor meg ilyen szép zöld..persze rendszeresen kell nyírni.


    Most jött a sógornőm és hozott egy csomó cukkinit..olyan nagyok mint a tök de zsenge. lereszelem és a fagyóba teszem, szoktam belőle télen főzeléket,  savanyú tojásos levest csinálni. Most is savanyú levest ettem, volt a fagyóban füstölt lé, isteni volt, buggyantottam bele tojást. Még úgy ettem volna de olvastam, hogy ha éppen figyelünk az alakunkra akkor soha ne szedjünk másodszor, még ha úgy is érezzük, ennénk még. Az 20 perc múlva jelzi csak, hogy megsznt az éhséged. Bizony figyelne kellene magamra...és nem szedtem 2x..majd azért megeszem a amradékot ha azt jelzi agyam, hogy éhes vagyok.

    előzmény:
    BiriBiri (284405)
    2019-08-09  11:15
  22. 2019. augusztus 9. 11:15284405.

    Szervusz Borsom!


    Én meg téged irigyellek, hogy mindig pillanatok alatt sütsz valamit soha nem mész üres kézzel. Ebben nagy melegben ne is dolgozzál. Én nagyon korán szoktam...Marika mondta, hogy olyankor harmat van. Mostanában nincsen harmat, kellemes kint lenni. Ma a mellék épültben rámoltam, amikor itt voltak a gyerekek megbomlott a rend, kivettük a szivacsot, amin aludni szoktak.  Most tettem csak vissza, újra fel kellett építeni az elfekvő dolgok zsákjait.


    Voltam a gyógyszertárban is, 15 ezer Ft ot hagytam ott. Milyen jó lenne ha nem lenne szükségem ezekre, mennyi pénzem lenne? Szerintem mentek fel az árak, alig vásárok valamit és csak úgy megy a pénz....hétfőig kell kibírni, akkor megint feltöltődik  a buxa és lehet költeni.

    előzmény:
    BORS (284404)
    2019-08-09  07:59
  23. 2019. augusztus 9. 07:59284404.

    Sziasztok, 


    Mindenkinek szép napot, kellemes időtöltést kívánok.


    Julika nagyon szeretem, amikor kinyitod a mesekönyved. Jókat tudsz mesélni. Erre a baromfi feljavításra  én is némileg emlékszem. Meg a biciklire, ..a piacig a csomatarrtón ültem, haza fele persze gyalog. Vettek  anyuék fiatal tyukokat a lőrinci  "állatpiacon",  aztán kikúrálták őket. Megtépázottak voltak, és nem valami husosak. Akkor még olyan sok mindent vettünk pár száz forintért. A kerékpárt dugig megpakolták mindennel:  Húst, dinnyét,  ...eltenni valókat, stb...már csak gyalogosan toltuk hazafelé. Most meg?! ..Nna,


    tegnap kaptam egy üde zsenge tököt R-éktól,  alig várom, hogy megfőzzem. Remélem nem tolom el. Mostanában gyakran megesik velem. Csak futtában tudtam meg, hogy átmegyek, nem is említettem nektek. Gyors agyalás, ..mit süssek: vettem 2 doboz leveles  tésztát és abból lettek kőrözöttes, sajtos kiflik. Gyorsan ment, ..finom lett. A tepsi alá vizet kellett tenni, h párologjon. Tettem. Aztán a végén majdnem magamra rántottam a forró vizet. Lenkeség meg volt, de eldobtam, megúsztam.


    Ma könyvtárnap, mert lejár. Majd onnan gondolok Rátok. Bezzeg az én barátnőim térdig járnak a sok munkában, én meg ténfergek, lopom a napot. Mindig találok kifogást, hogy elkerüljem a nagyobb munkákat. Mert akadna bizony, de hol meleg van, hol fáj valamim, hol javítgatnak, foltozgatnak vmelyik doktornál. Kifogás van bőven. : - )) Jut eszembe:  a jövő  hét  h é t f ő n  irtó meleg lesz, ...ugye olvastátok? Vigyázni, ..elbújni a jó hűvös szobában. Talán az utolsó ilyen hőség az idén. 


    Ja, kutyáztam is tegnap, emitt van róla kép.Gyerekek, ez van. Igen, merő egy redő a fejem.  ..annyira megy az idő! 


     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (284400)
    2019-08-08  10:10
  24. 2019. augusztus 8. 15:34284403.

    Sziasztok!


    Julika! Nagyon ügyes vagy. Reggel nem szeretek a harmatos fűben semmit sem csinálni, inkább délután, amikor már nincs olyan meleg.


    Jó is kicsit nosztalgiázni. Olyan földem nekem is volt. A házinénim tanácsára babot is vetettünk a kukorica mellé, aztán cséphadaróval kivertük, szeleltük, s jó pénzért átvette a felvásárló. Dupla haszon volt.


    Marika


     

    előzmény:
    BiriBiri (284400)
    2019-08-08  10:10
  25. 2019. augusztus 8. 14:17284402.

    Sziasztok, kellemes délutánt mindenkinek.

Címlap

top