Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. augusztus 13. 14:12284451.

    Sziasztok!


    Ildikém ...már biztosan úton vagy a kezelésre.Kívánom ...legyen hatásos , de ne fájjon.


    Borsika remélem találkozott a fogtündérrel ...aki most nem vitt hanem hozott.


    Annuskám ...örülök, hogy jöttél.Sajnos ez a nagy meleg alaposan megviselt bennünket.Én változatlanul tiltakozom a klíma ellen.Tegnap aztán a nagy melegben átmentem ...ma meg minden bajon van tőle.


    Itt alaposan lehűlt a levegő ...de nagyon fojtott.Lóg az eső ....de mégsem jön.Reggel korán kimentem Tómalomra. Fújt a szél ....így nem volt harmat. 8-kor már nyírtam a füvet.Elfáradtam mire a végére értem.Amit kézzel kell vágni / ahova nem értem be/azt majd csütörtökön megcsinálom.


     


    Mégegyszer ...nagyon köszönöm mindenkinek a jókívánságokat!

  2. 2019. augusztus 13. 14:04284450.

    Borsika! Sokféle tündérről meséltem, de fogtündérről nem. Az én gyerekeim idejében még még nem volt honos Magyarországon. Valami plakát volt kitéve az oviban a fürdőszobában amin "Fognyüvő"manó rongálta a gyerekek fogát..  Aztán azt mondták rossz a plakát, a gyerekekben félelmet kelt az, hogy egy manó rosszalkodik a szájukban ha nem mosnak fogat. Úgy hogy azt mondtuk, seperd ki az étel maradékot a szádból a fogaid közül, mert ha ott marad elkezdi rontani a fogaidat, rossz szagú lesz a leheleted..  Én úgy tudok undorodni amikor itt oldalt mindenféle rondaságok jelennek meg, nyüzsgő kukacok, hogy azok mit művelnek a gyomromban..belekben..el tudom képzelni hogyan féltek a gyerekek is a manótól aki a fúróval ijesztgette őket.

    előzmény:
    BORS (284447)
    2019-08-13  10:24
  3. 2019. augusztus 13. 12:39284449.

    Szervusztok.


    Reggel elkelt egy könnyű kardigán amikor mentem a városba. Gyorsan túladtam a csekkeken, gyógyszertárat is meglátogattam, aztán igyekeztem haza, olyan bizonytalan idő volt. Most hirtelen jött egy olyan nyári zápor, végre levegőhöz lehet jutni.


    Annuska a fűnyírás fáradalmait már kipihentem, de valami sosem kerek, mindig jön valami más. Reménykedem, hogy Nálad is enyhülnek a fájdalmak.


    Ildi, megnéztem a kisfilmet, hát nem ismertem meg a Dongit, semmi hasonló vonást nem találtam a nyilatkozó lánnyal. Lassan vége felé járok én is a filmnek, jó volt, de hosszú volt.

  4. 2019. augusztus 13. 10:45284448.

    Szervusztok


     Végre én is előkerültem. az elmult napokat nagyon nehezen viseltem. Remélem ma már könnyebb lesz.  Fiam már többször mondta, hogy klimát kell beszerelni, de eddig ockodtam ellene. Azt hiszem  ha ilyen melegek lesznek muszáj lesz  megvenni.Gondolom Ti is megszenvedtétek a meleget.


     Ildike a 11.i második idézet az enyém. Remélem a szédelgésed elhagyott már, bár irod, hogy mennyi mindent csináltál. Azért légy ovatos A paradicsomot én mindig igy teszem el, csak a tetejére egy kis olaj kerül mielött lezárom az üveget. A mai napra kis fájdalmat kivánok a kezelére.


    Sacika, sokat végetél, de biztos jó volt a társazás- Lucsi igaz szivű.


    Magdika, szép és emlékezetes ünnepetek volt. Az ünnepelteknek nagyon sok szépet és jót kivánok. Ugye, hogy szalad az idő. ?


    Anikó, a fünyirási birkozás után kipihented magad?


    Julika, szerintem jó az ilyen együtt és külön is. A mai intelem jó.


    Borsika, remélem végre jó lesz a fog.


    Mivel az elmult napok 


    ban nem igazán voltam formában, igy ma probálom behozni. Mostam. Fözni nem fözők, nem kivánok semmit.Azért 3 szem burgonyát héjában feltettem. A paradicsomok bvorzalmasak. Száradnak a levelek .


    Legyen szép napotok.

    előzmény:
    BiriBiri (284446)
    2019-08-13  09:38
  5. 2019. augusztus 13. 10:24284447.

    Igen, Julika jól látod a fogtündér régi és mai szerepét. Biztos régen még az ovisaidnak is meséltél valami tündérit, biztatót a f.tünciről!!  Egy igazán jót enni??!!  Na, igen, remélem megvalósul hamarosan. Akkor egy fél ökörig abba sem hagyom!  Alig tudtam visszalépni. Akadékoskodott, ...aztán nem volt jó a jelszavam. : - (((   Köszi még a remek bölcseletet, amit hoztál ma,  írtam a diófa alatt egy cetlire, hogy tetszett. 

    előzmény:
    BiriBiri (284446)
    2019-08-13  09:38
  6. 2019. augusztus 13. 09:38284446.

    Szia Borsika!


    Ezek a "Fogtündérek" sem az igaziak már. Vagy csak azért nem patronálnak minket, mert "Ők" új mese..mi anno nem hittünk bennük...csak  tündéri édesanyánk örült a fogváltásnak, gondosan elette az elsőt. A mai gyerekeknek meg ünnep ha kiesik a foga, tárgyi jutalomban részesülnek. Bezzeg és elhullattam az összeset, egyedül öröm az volt benne, hogy már benne voltam a korban és a fogdoki bácsi kedvezményesen csinálta a protkót...ami így is borsos ár. remélem ez már jó lesz neked. Abba hagyhatod a pépes kajákat , jóízűen marcangolsz a fogad alá valókat

    előzmény:
    BORS (284445)
    2019-08-13  08:43
  7. 2019. augusztus 13. 08:43284445.

    Szia Ildike, már egész gyűjteményem van az okos gondolatokból és bölcseségekből, amiket  hozol nekünk. Bizony ez is gondolatébresztő. Mindíg  k ö s z ö n ö m  ! : - ) 


    Kedves Lányok! A reggeli napocska már teszi a dolgát, atyavilág, remélem mára már jól kifáradt, nem lesz olyan tűző meleg, mint az elmúlt napokban. Különösen tegnap, ..még késő éjjel is csak jött be az ablakon a hőség. 


    Hibádzott a netem, nem is igen volt türelmem hozzá - bevallom.Olvasgattam inkább. Napközben puha dolgokat főztem magamnak, így pl.  azt az ominózus csirkeláb levest sok zöldséggel. Most végre sort kerítettem rá. : - )))  Ízlett, ..mi mindíg belefőztük a lábakat a levesbe régen is. Na, és,  a grízgalusom is sikerült! Hihhhetetlen. Volt annyi csontlé, h. abba főztem bele. Egyszerű lett, de nagyszerű. Julika jó ötletet hoztál. Mára van kész tökfőzelékem, .. csak ki kell melegíteni.


    Ma fogtechn.nap. Majd 11-re kell menni. Egykedvű vagyok, megszoktam már. Már behunyt szemmel is megtalálnám a bejárati kis lépcsőket, pedig nem semmi oda lemenni. Most megy a kinti locsoló, ami a füvet 4 helyen spricceli. Az este nem mertem bekapcsolni, talán meg is főtt volna a szegény fű. 


    Volt nagy  h o l d !!!   Nahát,  kiváncsi leszek, ma milyen hatással lesz rám? Lekókadok, vagy felüdülök, ...egyelőre stagnálok. Mikor is van a csillaghullás? Vagy már meg volt?? Akkor sajnálnám, mert ugye ilyenkor lehet egy csomó jót kívánni!! : - )))  Én persze először a családomnak kívánnnék, ..aztán a barátaimnak, és egyéb szeretteimnek. Aztán magamnak, ..jaj nem is tudom mivel kezdeném igazándiból. Lehet, hogy nem is kérnék semmit, hogy több megmaradjon. 


    Emlékeztek az aranyhalas mesére?  ..mekkora kapzsi harácsoló volt a halász felesége! Meg is járta a mese végére. Semmije sem maradt. Ebből tanulván én nagyon szerény leszek bármit is kérek, ha lepotyog egy csillag. Talán használható fogacskákat. Az nem is olyan nagy dolog ugye? Nem igazán szivesen kritizálom a Fogtündért, ..de ő csak ül a babérjain,  nem sokat segít a gondjaimon.


    Megyek elzárom a vizet. Mindenkit ölelek.

    előzmény:
    BiriBiri (284443)
    2019-08-13  07:03
  8. 2019. augusztus 13. 07:16284444.

    Szervusztok!


    Ildi, megnéztem..nagyon érdekes világ...szívesen megnézném.


    Változni fog az idő, a térdem jelzi, egész éjjel hasogatott. Egy gólya üldögél a szomszéd ház tetején, az emeletesen, ott éjszakázott. Biztosan kirepültek már..lassan erőre is kell kapni mert múlik a nyár. Nincs sok tervem mára sem..majd kialakul. Ebédem van...filmem is van amit nézhetek, már nagy baj nem lehet.Én itthon nyaralok.

    előzmény:
    franci47 (284442)
    2019-08-12  22:02
  9. 2019. augusztus 13. 07:03284443.

    Szép jó reggelt, kellemes napot a mai elgondolkodtatóval. 


    "A négy egyezség
    Szólj tökéletesen! Azt mondd, amit gondolsz. Kerüld az önostorozó kifejezéseket, és másokról se pletykálkodj. Szavaid erejét az igazság és a szeretet kifejezésére használd.


    Semmit ne végy személyeskedésnek! Amit mások mondanak és tesznek, az saját benső valóságuk kivetítése, a saját álmuk. Ha nem veszed magadra szavaikat és cselekedeteiket, nem leszel áldozat, és nem szenvedsz feleslegesen.


    Ne feltételezz semmit! Vedd magadnak a bátorságot: tegyél fel kérdéseket, és mondd el, mit szeretnél valójában.


    Mindig tedd meg, ami tőled telik! Minden körülmények között hozd a legjobb formád. Ekkor nem von felelősségre a lelkiismereted, s elkerülheted az önvádat és a megbánást."


    Don Miguel Ruiz

  10. 2019. augusztus 12. 22:02284442.

    Ha érdekel benneteket, egy találkozó Koreában. 


    A királyi ház titkaiból Dongi is benne lesz 6 pertől. Ő ad interjut. 

  11. 2019. augusztus 12. 21:19284441.

    Sacikám,  volt aki összetörte, volt aki nem. Én olyan hig levét láttam összeturmixolás nélkül.


     Nagyon szép piros. 


    Én  dunsztos üvegbe mertem ki, és a tetejére tartósítós forralt vizet öntöttem, azt majd a használat előtt le tudom önteni. A másik fajta paradicsom is így szokott készülni. 


    Nem tudom jól tettem-e vagy sem, de mikor az üvegbe  mertem, utána egy perc mikrót kapott.  A kovászos uborka recept ilyen ilyen, amit télire teszünk el. Eddig még nem kellett kiöntenem  kop-kop-kop.... csak hogy lekopogjam. Nem szoktam dunsztolni. 


    Ja és már nem csak a levelek száradnak, hanem a termésen is látszik, vannak benne fekete részek. Menthetetlen. 


    A fekete szedret gyűjtöttem a fagyasztóba, van benne még ilyen célra málna és ribizke, sőt szilva is. Tavalyi is van benne. Az sajnos valahol lejjebb tartózkodik.  Az idén ügyes voltam, sok mindent beleraktam. Persze mindenem romlik kint, uborka már csak salátának való van, zöldbab talán még lesz egy kis adag, sóska van még,    és a zöldség zöldje, kevés csili- és zöldpaprika. Ma 3 db füge érett. Ha még nem írtam volna. 


    Végeztem az 5o részessel, a főügyész játéka szenzációs volt, nagyon tudtam utálni, elhitette velem hogy ilyen szemét ember. 


    Ma a filmet fogom megnézni, amit küldtem.


    Holnap megyek lábkezelésre. 


    Csóközön,  aludjatok jól. 

    előzmény:
    Rolta (284440)
    2019-08-12  20:35
  12. 2019. augusztus 12. 20:35284440.

    Ildiké, úgy örülök, hogy beírtad a paradicsomot, ezt kerestem.Tavaly tettem el és nagyon finom volt, csak elfelejtettem hogyan készült. A már leszedett paradicsomból ilyet fogok csinálni azzal a különbséggel, hogy nem mixelem, darabosan hagyom. Úgye tartósítót te sem teszel bele? És száraz dunsztba teszed, vagy üvegbe töltés után kész?


    A paradicsom bokrokról én is leszedtem az elszáradt leveleket, a korai leérett, felhúztam. A későbbieknek nem érzek még baját, de ha mégis, leszedem zölden és szépen bepirul..permetezni már nem akarom én sem


     


    Szeder nálam is sok van és ugyanilyen szakaszosan érik...eddig  leette a család, csak úgy és gyümölcssalátába. Párszor rottyantottam össze császármorzsa, túrógombóc mellé. Azt hiszem eltevésre nem kerül

    előzmény:
    franci47 (284437)
    2019-08-12  14:53
  13. 2019. augusztus 12. 17:43284439.

    Nagyon jó ez a módszer.Szerintem lecsóba, pörköltbe tökéletesen megfelel.Nem tudom nekem lesz e részem benne.Nagyon sok a zöld paradicsom ,de nehezen érik ...pedig aztán van napsütés.Nagyon sok száraz levelet tépkedtem le reggel.Permetezni én sem akarok .Lehet még kapnak egy szódabikarbónás öntetet.


    A tea alapanyag is jó ötlet.Hiszen a magokban annyi tápanyag van ...és csak kidobáljuk őket.


    Mivel lehetne a fekete szedret összefőzni lekvárnak? A szomszédban érik,és azt mondta a kata szedjem le, mert ő nem ehet apró


    magvas gyümölcsöket...pepecselni meg nincs kedve / gondolom én /.


    A filmem most kezd alakulni ...igaz a 26 résznél tartok az 50-ből ....de ennyibe is bele lehetett volna sűríteni.Most kezdek sok mindent megérteni....amit eddig egyáltalán nem értettem vagy inkább nem fogadtam el.Vannak benne jó nagy csavarok.....az "eszelős" szerelemtől kezdve  ....sok minden.Szerepel benne egy alzheimeres anya....még az elején tart.Olyan élethű az alakítása.


    Már akartam írni Judit és Barbara is voltak azon az ominózus  koncerten a Szigeten.Október óta készültek az Ed Sheeron koncertre. Annyi ember volt, hogy a színpadnak még csak a tájára sem jutottak.Viszontagságos körülmények között jutottak ki.Isteni szerencse, hogy nem lett komolyabb baj.Azt mondták: soha többet.Akkor még nem is beszéltünk a két jegy áráról ..  stb. Végül is ki a hibás ....aki oda ment . Nem az aki túlszervezte.

    előzmény:
    franci47 (284437)
    2019-08-12  14:53
  14. 2019. augusztus 12. 17:43284438.

    Nekem még nagyon sok zöld paradicsomom van..érdekes, nem minden fajtánál száradnak a levelek. Talán a szőlőt sikerült megmenteni...de csak talán...meg sem közelíti az évek óta tartó magas hozamot. Most ez van...ha ilyen melegek lesznek banánt fogunk termeszteni meg narancsot.

    előzmény:
    franci47 (284437)
    2019-08-12  14:53
  15. 2019. augusztus 12. 14:53284437.

    Paradicsomot főztem, nem hagyományosan. 


    Lehúztam a bőrét amennyire tudtam, és megfőztem úgy egészben, a nagyokat kicsit elvágtam. Megfőve a botmixerrel szétcsapattam, most egynemű, de a magok benne vannak. Így tették el a  befőzős topikban.  Most, ha passzirozóba tenném, akkor játszhatnék vele, úgy döntöttem nem csinálom. Lecsóba lesz majd, de még ugye nincs hozzá paprikám.  Abban is magostól lenne. 


    Még üvegbe kell tennem. 


    A paradicsom teljesen tönkre megy, le vannak száradva a levelek, és már megtámadta a termést is. Most leszedtem, amit tudtam, gondolkodtam lepermetezem, de igazán nem tudom tegyem-e. 


     


    Másik újítást is úgy tanultam. A szörpkészítésnél megmarad ugye a  lecsöpögtetőben a gyümölcs.  Nem nyomkodtam agyon  így kigombócoltam, és  betettem a fagyóba,majd ha megfagy egybe teszem, és ez lesz a tea. Kár volna eldobni, mert finom íze van. 


    Megosztottam veletek, hátha nektek is tetszik. 


     

  16. 2019. augusztus 12. 13:41284436.

    Ildikém!


    Köszönöm...a kis gépen nem kukába teszi hanem törli. lehet, hogy nincs jól beállítva vagy ilyen a kis gép de linux és nem értek hozzá. Már máskor is jártam így, hogy nem tudtam vissza hozni. A nagy gépről simán megy. Nem a kék link jelent meg, néha ugrál a kép, letöltöttem a feliratot amire ezt hittem a film..bár csodálkoztam, hogy milyen pillanat alatt lement. Ennek intő jelnek kellett volna lenni de hát én már csak ilyen lassú észjárású vagyok, de fogjuk a melegre

    előzmény:
    franci47 (284434)
    2019-08-12  12:10
  17. 2019. augusztus 12. 12:39284435.

    Szép napot Mindenkinek!


    Sikerült kicsit elfáradnom, korán keltem fél 6 körül kimentem , levágtam egy csomó elnyílt virágot, kigyomláltam az első virágost, rendbe tettem az ablakban lévő virágokat. Aztán fűnyírás, közben lejárt a mosógép, teregetés. Mostanra minden leszáradt. Mire nagyon meleg lett bejöttem.


    én sem főzök, leves van tegnapról, a krumpli maradékot kis sonkával lepíritom, tojást ütök rá, hozzá paradicsom saláta. Most csak ennyi telt tőlem.


    Délután már nem akarok semmit csinálni, szeretnék filmezni..közbe egy jó kis kávé és fagyi, csak dobozos.. Talán estefelé vasalok kicsit.


     


    A

  18. 2019. augusztus 12. 12:10284434.

    Julika, ha törölsz a kukában biztos megtalálod. Oda szokta dobni a gép. Bár a kisgépeden nem tudom hogy van.


    Elküldöm még egyszer.

    előzmény:
    BiriBiri (284433)
    2019-08-12  11:38
  19. 2019. augusztus 12. 11:38284433.

    Ildikém!


    Valamit nagyon elrontottam a film letöltésénél, csak a feliratot töltöttem le, azt hittem hogy a filmet...aztán törölve lett egy csomó minden és vele együtt a te leveled is. ha lesz időd kérlek küld el még egyszer...mert miért is menne velem simán?

    előzmény:
    franci47 (284432)
    2019-08-12  10:21
  20. 2019. augusztus 12. 10:21284432.

    Sziasztok. 


    Nagyon meleg van, de 8-kor kimentem a kertbe, legalábbis erre az időre emlékszem. Leszedtem azt a kevés érett szedret. 


    Amit szombatig gyűjtöttem, és egy kis  pótlással a még fagyasztóban lévőből és málnából csináltam egy kis szörpöt. A mostanit még lefagyasztom, és majd a köv. eresztéssel csinálok ujra.


    Találtam 3 érett fügét, kicsit kiszabadítottam a paprikámat a gazból, és a petrezselyem zöldjéből. Kapirgáltam is kicsit, mert azért a fű nő. 


    Befőzöm a paradicsomot, de nem hagyományosan. Hamar végzek vele. Mostam is egyet. 


    főznöm nem kell, de még millió dolgom lenne, ami hosszadalmas. 


    A szédelgésből még van, de nem várhatok tovább, mert a praktikák nem használtak. 


    Két rész filmem van még a tolvajosból.


    Julika, az 5o részes még soká lesz ám kész.  Azt hiszem  25-ig van kész a felirat. Most szabira megy a fordító két hétig nem fordít. 


    Na kicsit még tátogatok itt, hátha valamit találok,  megyek a konyhába. 


    Magdikám, a fotót tedd fel a Vadvirágosokhoz, és kérd a meghatározást. Gyönyörűek voltak a csokrok. Valami hasonlót hoztatok nekem is  a szülinapomra. 


    Szép napot. 


    Idézet mai napra: 


    Légy azzá, amivé legjobb hajlamaid szerint válhatsz.


    Tatiosz


     


     


     

  21. 2019. augusztus 12. 10:10284431.

    Szervusztok, szervusz Magdi!


    Nagyon ügyes vagy, hogy már ennyi mindent megcsináltál. Hatalmas a meleg, régen éreztem ilyen meleget, izzadok. Elmentem a boltba, mert szóda kellett meg a cicáknak kaja, kipaníroztam a patiszont, van mellé finom cukkini krém,  és most már csak csendnem eldőlök és filmezek. Ildi küldött egy filmet, köszönöm, letöltettem. Most az 50 részeset nézem, nagyon izgalmas. lejárt a mosógép, megyek teregetek, gondolom pillanatok alatt megszárad.


    Azt a virágot nem ismerem.

    előzmény:
    harangvirag08 (284430)
    2019-08-12  09:59
  22. 2019. augusztus 12. 09:59284430.

    Ismeri valaki ezt a virágot?Az én csokromban van a pici rózsák mellett.Már többször láttam csokorban ....de nem tudom mi.


    A kép elég vacak.

    előzmény:
    harangvirag08 (284429)
    2019-08-12  09:04
  23. 2019. augusztus 12. 09:04284429.

    Szép napot mindenkinek!


     


     


    Nehezen találtam meg a kulcsot ....de itt vagyok.


    Az este már fél nyolckor ágyban voltam ....erre reggel 4 órakor teljesen kipihenten ébredtem. Egy darabig hánykolódtam ...aztán elkészültem és a 6 órai busszal elmentem Tómalomra.Nem voltam csütörtök óta . Szerencsére kint derült ki, hogy a hétvégén  volt egy kisebb eső.Most jól belocsoltam , leszedtem a paradicsomot, pár érett fügét és a nyolcas busszal már jöttem haza.Útközben ért J. telefonja....merre kószálok kora reggel?Ha melegem lesz  menjek át ....náluk sokkal hűvösebb van .Majd ebéd után ....addig itt is elviselhető.


    Eredetileg fűnyírást terveztem mára ....de embertelen meleg van ....nem kockáztatok.


    Van egy kis mosnivalóm ...kézi ....aztán meg lopom a napot .


    Nagyon szépen köszönjük a jókívánságokat....kicsit összetorlódtak az ünnepek.


    Vigyázzatok nagyon magatokra!

  24. 2019. augusztus 11. 16:36284428.

    "Julika, bocsáss meg, hogy el akartam venni az "én" idődet


    Sacikám!


    Dehogy vetted el, csak valahogy meg akartam magyarázni, hogy ez így jó nekünk. Ez az "én időm" ma olyan divatos..én is az akartam lenni Ma már "ki voltam éhezve" rá, nagyon örültem, hogy haza jött. Különben állandó kapcsolatban vagyunk, mindent lefényképez, a fejetlen egereket is amiket kap a  cicáktól kap, csetelünk, telefonálunk, talán még többet kommunikálunk mint amikor itthon van


     

    előzmény:
    Rolta (284426)
    2019-08-11  13:59
  25. 2019. augusztus 11. 16:07284427.

    Magdi!


    Nagyon szépek a csokrok.


    Sok örömöt és boldogságot kívánok az ünnepelteknek!


    Csinos vagy, tetszik a blúzod.Erre a napra biztos sokáig emlékezni fogsz.

Címlap

top