Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. augusztus 22. 08:58284526.

    Jó reggelt. 


     Már 5 óra óta ébren vagyok, 6-kor aztán felkeltem.  Egyet zongoráztam a gépen, és visszafeküdtem valamikor és aludtam majdnem egy órát  8 óra előtt kimentem a kertbe, kutyát kiengedtem a külső kertbe, bóklászott egy picit és nagyon örült. Tegnap nem voltam itthon estig,  nagyon hiányozhattam neki, ..... úgy vettem észre. Nem is evett vacsorát. 


    Magdikám köszönöm ezt a szép beszámolót, igazán megható lehetett ez a találkozó, és ha még megjelenik olyan személy is akire nem biztos, hogy számíthattál, az is nagy öröm. Tudom ez az örömöt  jó lenne megosztani azzal a kedves személlyel, aki  testben nem lehet jelen, csak a szívben. Én is mindig átérzem ezt. 


    Remélem jövőre is tudtok menni, Évának mielőbbi teljes gyógyulást kívánok, így ismeretlenül is. 


    Ma munkás hétköznapom lesz. Valahogy, ha egy nap kiesik, ami hiába kellemes, mégis mintha összetorlódnának a munkák. Sokféle apró, és ez kitesz egy nagyot.


    Ma meleg is lesz. 


    Majd küldöm a 3. részét a  vanillának, és a filmet is. A 2. rész utolsó részeit majd meg kell néznem. Anikó mást látott belőle, mint én.


    A Springet nézem, 11-12 résznél tartok és eddig jó, mondjuk kicsit történhetne gyorsabban is a változás, a dolgok lassan alakulnak. 


    Örültem, hogy  láttalak benneteket.  szépek a képek, jó fotók, csinosak vagytok, és mindenki vidám. A kereszt csodaszép. 


    Legyen szép napotok. Jó utat Magdi, bár nem mész messze, de mégsem vagy otthon. 


     


    Mai gondolat.


    Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz.
    (David Hackworth)

  2. 2019. augusztus 22. 08:41284525.

    Félreütöttem...jött a nagy betű....de közben a fonalat is elveszítettem....azért próbálkozom.


    Reggelre már mindenkiben volt egy kis feszültség ....sokan leszünk...van akivel 20 éve nem láttuk egymást.Én legfőképp azért aggódtam az én családom megérkezik e időre .Aztán láss csodát az elsők között voltak.


    11 óra előtt a fiúk elmentek az ételekért....svédasztalt csináltunk.Beüzemeltem a kávéfőzőt .....és elmentem " kipuculkodni".


    Lassan szivárogtak ....nagyon megható volt....sokszor csak néztük egymást...néha kijöttek a könnyek.Több  gyerek is volt ---meglepően szépen viselkedtek ....igaz nagy tér van , futkostak, biciklizek stb.A "protokoll" után mindenki nekilátott az evésnek....akkor jöttünk rá, hogy elfelejtettünk reggelizni.Aránylag árnyékos részen voltunk....kicsit járt a levegő ...de meleg volt.


    Délután mi elmentünk Zs autójával " terepre"....arra ahol gyerekkoromban éltünk.Az erdőben kicsit eltévedtünk / gyönyörű helyen / de végül megtaláltuk a Harsányi keresztet ....amit az apám állíttatott.Onnan visszajöttünk a faluba ...elmentünk a temetőbe.Eredetileg azt terveztük, hogy felmegyünk a Kálváriára .....de embertelen meleg volt .....majd legközelebb.


    Vi8sszatérve családi fotózás volt.Az egyik német rokon profi fotós,drónfelvételek is készültek .....kép mikor jön az a jövő zenéje.


    Késő délután Juditék elindultak Bp-re, Dávidék a Balatonra....a kisgyerekesek is szedelőzködtek.


    Összességében  nagyon jó volt...szerintem jól érezték magukat akik ott voltak .A búcsúzásnál mindenkiben motoszkált ...vajon látjuk e még egymást.A lakodalmak már nincsenek ....sajnos csak temetések...de ezt elhessegettük.


    Rég látott unokaöcsénk ...akiről azt hittük nem jön..  is itt volt...annyira örültünk egymásnak.


    A családom nagyon jól érezte magát.Ugye ....mindenkinek a rokonsága más...valahogy kapcsolatot tudtak teremteni...Tamara meg látta, hogy tulajdonképpen honnan indult a családunk egyik ága.Dávidnak és Barbarának vannak  gyerekkori emlékei Ófaluról.Judit gyakran volt...és miután összeházasodtak Zsolt is volt néhány alkalommal.


    Annyira csaponganak az érzéseim ....talán már unalmas is .


    Tegnap reggel az egyik unokaöcsém családostul elvitt Bonyhádra.Sajnos a kávézás elmaradt / későn indultunk / de majd bepótoljuk . A buszon kényelmesen utaztam ....majd Győrtől haza is.....bár mostanában nem vágyom még kisebb útra sem.


    Kezdek motyózni ....estefelé kimegyünk Boscóval Tómalomra.J-ék  holnap elutaznak.Az idő elég komor ...de majd csak világos lesz.


    Sajnos rossz hír is van: Éva unokatestvérem / akihez Pécsre szoktam menni /nagyon nincs jól.Tegnap be kellett mennie a kórházba kivizsgálásra.Nagyon erősen reménykedem .Árnyéka volt önmagának a találkozón.


    A diófa alá teszek képeket....nincs erőm kicsinyíteni.

    előzmény:
    harangvirag08 (284524)
    2019-08-22  08:12
  3. 2019. augusztus 22. 08:12284524.

    Jó reggelt kívánok Mindenkinek!


    Tegnap este még mielőtt elaludtam végig olvastam .......olyan jó érzés volt.


    Ildikém ...köszönöm a filmet....letöltöttem ....szerintem nálam jó.


    Kicsit nehezen hangolódom vissza.Annyi minden történt ebben a pár napban.


    Hétfőn reggel mikor indultam  ...már nagyon meleg volt.Igyekeztem minél kevesebb cuccot csomagolni .....de csak tele lett a táskám.A vonatút iszonyatos volt....nem megyek többet ezen a vonalon.Nem volt klíma ....az még elment volna, de az ablakokat alig lehetett megmozdítani, tűzött befelé a nap, így állandóan vándoroltunk  egyik oldalról a másikra.Szerencsére alig volt utas.Éváéknál Pécsen ettem pár falatot,összepakoltunk és mentünk Ófaluba.A fia vezetett....igen örültem amikor megérkeztünk.Lepakoltunk....nem a szokásos szobámba "kerültem " de ez is jó volt.Kávéztunk, sütiztünk....a négy gyerek örült az apró ajándékoknak./ otthon részleges csoki tilalom van ...Ófaluban a mamáéknál lehet...de most ugye már itt voltak a szülők...de hát kit érdekel /. Miután kifújtuk magunkat  neki álltunk a " tereprendezésnek".Nekem jó feladatom volt ....a tányérokat evőeszközöket kellett összerendeznem  60 főre.Szerencsére az egyik fiú nagyon értett a szalvéta hajtogatáshoz / én lehet még most se végeztem volna .Közben Éva fia elkészítette a vacsorát ....finom grilltálak voltak...ettünk, utána elnyúltunk, ittunk / kivételesen alkoholmenteset....nagyon meleg volt./....a beszélgetés nem nyúlt az éjszakába...nagyon fáradtak voltunk ....igaz a kölykök kevésbé /9.7.4,2...évesek./Majdnem éjfél volt mire ágyba kerültem ....a lábam olyan volt mint egy mozsár.Nem aludtam valami jól .Reggel korán feltápászkodtam ....ittam egy jó kávét ....és élveztem a csendet  ....akkor kezdett oda sütni a nap....egész idilli hangulat volt.Lassan ébredeztek a többiek....

    előzmény:
    harangvirag08 (284523)
    2019-08-21  18:08
  4. 2019. augusztus 21. 18:08284523.

    Sziasztok!


    Most értem haza.....még nem olvastam vissza.


    Majd jövök!

  5. 2019. augusztus 21. 18:05284522.

    Sziasztok. 


     


    Julika, örülök, hogy sikerült megnézni. Nem tudom mikor lesz a többi része, attól függ mennyire érdekli a fordítót, aki gyorsan lefordított két részt.  Van más is amit fordít, de reménykedek. 


    Most nem értem, amit a citromélen küldtem azzal is problémád volt?/ma reggeli/


    Pénteken megjön egy másik sorozat utolsó része, azt mihelyt meglesz a felirat  küldöm filmestől. Most hirtelen bevágtak két feliratot, már csak egy hiányzik.


    Julika, nem tudom  mi történt nálad. Lehet, hogy nem másoltad végig a feliratot?  


    Most nekem állandóan kijelzi, hogy az dobe flash player megszünik, ez pedig kell a lejátszásokhoz. Nem is értem, talán Bence majd tud segíteni. 


    Éva  ma rám hozta a frászt, utolsó percekben ért a buszhoz, mert keresztrejtvényt fejtett, és  nagyon belemerült. Jó, hogy rátelefonáltam. 


    Annuska, talán az éjszaka jól alszol majd, azt hiszem holnap nálatok is hűvösebb lesz már. 


    Itt nincs meleg, dörgött is mielőtt buszra szálltunk volna,  de szerencsére az eső nem eredt el. Nincs hőség. 


    Egy kicsit megviselte a szívemet az idő, de eddig túléltem. 


    Sacikám, mi 3o órát mentünk 30 e Ft-ért ez három napot tett ki. Lehet, hogy pár óra el lett belőle summantva, de nem lényeges.  A tiétek nagyon kevés idő, semmit sem lehet az alatt megtanulni. Jó, hogy visszamondtátok. A filmsorozat 10 részes lesz. 5-ig van fent az Avistazon. Én onnan töltöttem le. 


    Pötyi, akkor mégis sikerült látnod Alexát. 


     


    Julika, a mostani zene olyan bulizós hangulatu. Nem szeretem, hogy mindenből ilyen csim-bum  zenét csinálnak. Tabáni I hangja szép, lehet, hogy nem gyakorolt mostanában, ahogy írtad is. 


     


    Jobb meghallgatni otthon a szép zenéket, ha csak a jó társaság hiányzik hozzá, akkor menni kell. 


    Mai gondolat:


    Néhány ember azért született, hogy a folyó partján üldögéljen. Néhányan azért, hogy megcsaphassa őket a villám. Néhányuknak jó érzéke van a zenéhez. Vannak, akik művészek. Vannak, akik úsznak. Vannak, akik értenek a gombokhoz. Néhányan színészek. Néhányan pedig anyák. És vannak, akik táncolnak.

    (Benjamin Button különös élete c. film)


     


    Küldtem egy kis teát. 


     


     


     


     

  6. 2019. augusztus 21. 14:38284521.

    Ildi!


    Valahogy átállította a rendszert még a régen letöltött filmekről is levette a media playert. Most sikerül vissza állítani, nem tudom hogy hogyan de most lejátssza.

    előzmény:
    BiriBiri (284519)
    2019-08-21  11:09
  7. 2019. augusztus 21. 12:44284520.

    Szervusztok


     A forró éjszaka után most a meleg mellett egy kis szél is van. Nagyon várom már a kellemesebb időt, mert eddig aludni sem lehetett. A szobámba 28 fok volt. Azért 2 mosást ma már lerendeztem. Kint száradnak. Leszedtem megint 1 db nagy tököt. Le kell reszelnem és  megy a fagyóba.


     Nálam is csendesen telt az ünnep.


     Ildike, jó szórakozást ha mész.


     Julika, nem az a gond, hogy megöregedtünk, hanem ez a blöd szöveg ami a mostani daloknál  hallható. Lehet, hogy  nem csak az öregség miatt van. Jó falatozást a paradicsomból. Még én is tanakodok, hogy mit ebédeljek.


     Anikó, remélem jól vagy, nem visel meg nagyon ez az időváltozás.


    Sacika, biztos  érdekes lehetett az élménybeszámoló. Misinek ugye nincs semmi baja, Nem azér van nálatok?


    Pötyike, Leonáról mit tudsz, Hogy érzi magát a másik nagyinál.


    Magdika, remélhetőleg nem a legnagyobb melegben  érkezzik haza.

    előzmény:
    BiriBiri (284519)
    2019-08-21  11:09
  8. 2019. augusztus 21. 11:09284519.

    Ildi!Letölti de olyan furcsa a link, olyan sok % van benne és nem lehet lejátszani nálam.

  9. 2019. augusztus 21. 09:49284518.

    Sziasztok!


    Hogy vagytok ebben a "hőséges" időben?


    Tegnap azt hittem kinyúvadok mire megfőztem, pedig a mi lakásunk hűvös a többihez képest. Már a déli oldalon levőkhöz amik a Tiszára néznek.


    Tegnap előtt voltunk a lányoméknál esti grillezésen..nagyon jól sikerült..Veszti sütögetett. Tegnap meg kimentünk Lajossal megnéztük a tűzijátékot.


    Alexát se láttam 2 napja..itthon van Angliából a barátnője azokhoz ment, nem mintha kint nem találkoznának a szomszéd városban laknak.


    ................................................


    Erre fel éppen most szaladt fel Alexa..adjak már egy tizest, mert megy valahova és nem tudott váltani az ünnep miatt..

  10. 2019. augusztus 21. 09:01284517.

    Szép napot Mindenkinek!


    A sok ünnep után ma ismét kezdődnek a dolgos hétköznapok.A  nagy hőség  mérséklődött, de olyan szélfúvás van , hogy mindent összedöntött, még nagyobb dézsákat is..


    A hosszú hétvége gyorsan eltelt, hétfőn megjöttek Saciék, jó későn így csak vacsorázni ugrottak be. Tegnap nagy élménybeszámolót tartottak, szinte ott éreztem magam a képek és a mesélés nyomán. Misit este visszahozták és itt aludt, Lili barátnős napot tart. Olyan hamar vége a nyárnak..


    Julika szép verset hoztál, én nem voltam sehol az ünnep alatt, igaz nem is kívánkoztam.


    Anikó én is éreztem a nagy időváltozást, sajnos ez már mindig így lesz. Ellenőriztetni várod a gázost?


     


    Ildikó, kösz a filmet, nekem sikerült.Hány részes lesz? A Lili  jobbféltekés rajz tanfolyamát visszamondták. Aránytalannak tartották az árát. Egyszer 4, egyszer 3 óra lett volna és ugy emlékszem 25 FT. A szervezőnek is utána néztek és nem találták szimpatikusnak..Talán majd lesz még máskor lehetőség


    Mára nem tervezek semmit, azt hiszem lassan megjelennek majd a rolleros haverok.

  11. 2019. augusztus 21. 08:55284516.

    Nagyon ismerős ez, már jártam úgy, hogy 99 %-ig letöltötte, és nem lehetett elmenteni sehogy sem, én mindjárt pánikba esem, hogy mi a fene van, mert abszolút nem értem, hogy mi a baj olyankor, volt, hogy be sem engedte zárni a letöltést, ki kellett kapcsolni a gépet.


    Nagyon szép verset hoztál, kedves hangulata van.

    előzmény:
    BiriBiri (284515)
    2019-08-21  08:46
  12. 2019. augusztus 21. 08:46284515.

    Szia Ancsa!


    Érdekes, hogy neked lement. Az elsőt nekem is letöltette de lefagyott, a másiknál olyan bajt csinált, hogy remegtem amíg helyre nem jött. valahogy máshogy van telepítve, biztos az enyémen nincs rajta olyan amit az ilyen formációval kell tölteni. Az eddigi megásat símás csinálta. Érdekes, hogy a firefoxon nem volt jó, addig a chromon jó volt a levelező. De aztán sikerült a gépnek tisztáznia a dolgokat.

    előzmény:
    ancsa46 (284514)
    2019-08-21  08:07
  13. 2019. augusztus 21. 08:07284514.

    Szervusztok.


    Na igen megjött a front, és nekem ezért fájt már 2 napja a fejem. Nagy a hőmérséklet különbség a tegnap és a mai nap között.


    Nagyon csendben teltek az ünnepi napok, most úgy érzem, mintha hétfő lenne.


    Ildi nekem nem volt gondom a letöltéssel, rákattintva MEGA-val simán lejött, meg is néztem. Kellemes napot kívánok, akár mész, akár maradsz.


    Nagy felfordulást nem akarok csinálni, hátha befut a gázos, így inkább csak téblábolok, elfoglalom magam. Összeszedem magam holnapra, dokis napom lesz.


    Magdink már talán hazafelé utazik, nincs meleg legalább.

  14. 2019. augusztus 21. 07:46284513.

    Szervusz Ildi!


    Igen, nagyon szép vers, tényleg a hangulata alá kerültem.


    Itt gyönyörű idő van még, kellemes, ezt szeretem. nem tudom mivé alakul de az  ilyen őszi idő a kedvencem. Kint voltunk a családi napon de nem nekem való már..sorban állni az ebédért a tűző napon, még jó, hogy váltottuk egymást...végül nagyon finom volt a pörkölt. Szólt az iszonyú hangos zene, a szavunkat nem lehetett érteni. de aztán jött a Balázs Pali és oda állt a tűző napra, hogy közel legyen a közönséghez. Nem volt és nem is lesz a kedvenc zeneszerzőm. Most hallottam először énekelni..sablonos szöveg, düb düb ritmus, minden dal a szívről szól, ..benne vagy a szívemben, eltaláltad a szívemet, neked adom a szívedet, add nekem a szívedet...ezek következtek egymás után. És amit utálok, kezek a magasban. na, már engedtessék meg, hogy úgy szórakozzak, ahogy nekem tetszik. Lehet, hogy öreg vagyok már de ezek a nyálas szövegek fiatalon sem fogtak meg. Becsülettel végig énekelt fél órát aztán rohant a következő hakniba. Este 6 kor vissza mentünk Tabáni Istvánt nézni. Alig ismertük meg...eddig mindig fehér ingben sötét nadrágban láttuk, a tv ben, most fehér sortban tarka ingben..persze meleg volt. Egy jó ideig csak próbálták behangolni a mikrofont..eleinte látszott, hogy nincs beénekelve, aztán lassan megjött a hangja és végül még élveztük is. Ő is meghízott mint a kispapák szoktak.


    Így telt el az ünnep. Szórakoztam egyedül, csend kúrán voltam.


    megyek, leszedem a paradicsomot, megnézem mi legyen vele. Annyira finom, hogy nem akarom befőzni, csak úgy eszem mint az almát.


    Még nem tudom mit eszem ebédre, megyek a boltba, kitalálom.

    előzmény:
    franci47 (284512)
    2019-08-21  06:21
  15. 2019. augusztus 21. 06:21284512.

    Jó reggelt. 


     


    Itt nálunk a nagy meleg után most szeles hűvös az idő. Úgy néz ki esni fog. 


    Nem igazán tetszik, de a tegnapi nagy meleg sem.  Nem volt semmi különös a tegnapi napomban, délelőtt kimentem a kertbe, leszedtem a paradicsom egy részét, a többit megpermeteztem. 


    Kicsit filmeztem is, és délután diót törtem, de valahogy így visszanézve csak úgy elröppent a nap. 


    Ma Évához készülnék, de nem tudom menjek-e, még 8-ig kiderül mi is legyen. Az előkészített lenge  nyári göncöt most nem lehet felvenni, mert  fáznék benne. 


    Julika, kösz a verset, szép, téged is megkapott a hangulata. 


    Szóval a mai nap igazán nem biztos. 


    Julika, olvasom nem sikerült a linkről való  letöltés, ahol eredetileg fent van, az nekem sem. Így ezt kaptuk. Most töltöm, majd elküldöm. Más nem jelezte, hogy nem jó. De még csak ez a két rész van készen. 


     


    Mindenkinek szép napot kívánok. 


    Mai gondolat: 


    Van egy személyes történeted, amit be kell teljesítened, és kész. Nem számít, hogy a többiek támogatnak, bírálnak, átnéznek rajtad vagy elviselnek: azért csinálod, amit csinálsz, mert ez a sorsod ezen a földön, ez minden örömöd forrása.
    (Paulo Coelho)

  16. 2019. augusztus 21. 05:58284511.

    Legyen csodás, mosolygós napotok!



    József Attila - Naphimnusz
    Szeress úgy, mint a Nap!


    "A Napsugár nem kérdezi,
    Hogy mennyit ér a fénye
    A Napsugár nem kérdezi,
    Hogy mit kap majd cserébe
    A Napsugár nem mérlegel,
    Csak tündökölve árad.
    Simogat és átölel,
    de nem kér érte árat.


    Szeress úgy mint a Nap, feltétel nélkül
    Úgy, mint a Nap, ami szívedből épül.
    Úgy mint a nap, fényből születve
    Úgy, mint a Nap, áldást teremtve.


    Minden ember fénysugár,
    a mindenségnek része
    Azt hiszi, hogy porszem,
    pedig a mindennek egésze.
    Minden ember fénysugár,
    egy a végtelennel.
    Minden ember fénysugár,
    de ebben hinni nem mer.


    Szeress úgy mint a Nap, feltétel nélkül
    Úgy, mint a Nap, ami szívedből épül.
    Úgy mint a nap, fényből születve
    Úgy, mint a Nap, áldást teremtve.
    Szeress áldást teremtve!"


  17. 2019. augusztus 20. 15:10284510.

    Szervusztok!


    Úgy látom, hogy nem látok senkit Annuskán kívül. De ez annak a jele, hogy mindenkinek van valami elfoglaltsága, kellemesen tölti az ünnepet. Én is bent vagyok a lakásban, kint tombol a kánikula amit Körös parton nagyon élvez az ifjúság. Timiék kint vannak, fürdenek. Én nézelődök a neten, filmezek, lecsót főztem ebédre. Talán holnap megint lesz annyi paradicsom, hogy érdemes lesz kifőzni. Bár "két pofára" eszem, annyira ízlik az idei termés, édes, leves..szóval érdemes volt vele foglalkozni.


    A küldött linkkel megjártam. Nem értettem, hogy hogyan kell..felkínálta a "Megát",  úgy ahogy szoktuk, megpróbáltam azzal. Az el is mentette az elsőt, bár lefagyott..én hülye próbálkoztam a másodikkal is, erre kivágta a levelezőt...fél óráig ellenőrizte a gép, állította vissza, nagy nehezen sikerül. Úgy hogy én már azzal nem próbálkozom.


    Zsuzsiék bemennek a tűzijátékot megnézni, 10 perc lesz..én nem megyek.

  18. 2019. augusztus 20. 10:40284509.

    Szervusztok


     Ma is döglesztő meleg van, lesz.


    Olvastalak Benneteket, de nem irtam, mivel most engem kapott el a szédelgés. A vérnyomásom 1oo-110 között ugrál.


    Anikó, Te aztán tényleg bele huztál a kapálással.


     Ildike, tevékeny voltál. Érdekes gondolatokat hoztál.


    Sacika, Te a fő szakácsnő Mindig valami ötletes dolgot találsz ki.


     Magdika, már biztos kedves rokonai körében van.


    Julika, ujabb paradicsom befözés nem történt? Mész a nyaralóba?


    Pötyike, jól vagytok? Hogy birjátók ott fenn az emeleten?


    Marika, nálad mi ujság?


    Borsikát sem láttam. Meg van már az új fog és hogy szuperál?


    Erika, biztos élvezi a kinti életet. Ott biztos könnyebb elviselni ezt a hőséget


    Ildike, nekem is sokszor eszembe jut. Azok a vidám összejövetelek amit itt is szervezett.


    Kellemes és szép ünnepet kivánok.


     

    előzmény:
    ancsa46 (284508)
    2019-08-19  19:05
  19. 2019. augusztus 19. 19:05284508.

    Köszönöm megkaptam.

    előzmény:
    franci47 (284507)
    2019-08-19  17:49
  20. 2019. augusztus 19. 17:49284507.

    Küldtem nektek egy kuriózumot. 


    Mindössze 10 részes, és  hamar kész lesz, persze nem tudom a vetítés hogy van. 


    De  csak nézzétek meg, talán még tudtok aludni is. Emlékeztek a régi dolgokra. 


     


    Letöltés egyszerű, ha nem megy írjatok. 


    /csábítás művészete, szóval, ha ilyen előfordulna veletek, tudjátok mit kell tenni. 

  21. 2019. augusztus 19. 13:18284506.

    Szervusztok.


    A tegnapom egy kis takarítás volt, nem vittem túlzásba a munkát. Ma összeütöttem egy lecsót, ment egy kört a mosógép,  rendet raktam egy mindenes polcon /van több is/, aztán reklámszatyrok között vágtam rendet, selejteztem. Na hát nem sok, de ennyihez volt kedvem, akaratom. Egyenlőre tanácstalankodok a továbbiakat illetően, több minden megfordult a gondolataimban, lehet, hogy ott meg is reked.


    Ildi sajnos a fűtés mindenhogyan drága, akár egyben, akár havonta egész évben fizetve, nagy kiadás. Én is megbeszéltem a gázszerelővel egy kazánkarbantartást, az ünnep utánra ígérte. Az már megnyugtató, hogy a hideg beállta előtt legalább készenlétben van.

  22. 2019. augusztus 19. 12:28284505.

     


    Sziasztok. Éppen ebédidő van. 


    Ma meghozták a téli tüzelőt, kemény forintokért, drága fuvarral. Aztán még van vele munka, pl.  fel kell fürészelni, és felvágni. 


    Mai programom nem tudom mi lesz. Este lehet, hogy csinálok krumpliprószát,  de még semmi sem biztos.  Diótörés is lenne. Festeni, v. rajzolni is szeretnék.   A héten még lesz egy  paradicsom főzés is. Éva is  hívott. Hát nem tudom mi lesz. Én is akartam menni a hegyre, de a meleg visszatart. aztán filmeznék is egyet. 


    Tegnap én is napoztam, nem tudom írtam-e. Muszáj kimennem, mert ellepett a pattanás, nem tudom kitakaritani magamról.


    A tegnapi termés 7o dk lett a 20 literes vödör dióból. Nem kell csodálkozni, nem tavalyi termés, a többit el kellett dobni, de minden darabot feltörni. 


    Magdi már biztosan ott van, és nem melegszik a buszon, vagy vonaton. 


    Ma olyan ünnepies hangulatom van. Lehet, hogy csak meg kéne rendeznem a mai napot ünnepnek. Nem mindig van ilyen. 


     


    Mai gondolat: 


    Ha akarsz valamit, amid még nincs, tenned kell érte valamit, amit eddig még nem tettél.
     
     
     
     
     
     
     


     
     

     
     
  23. 2019. augusztus 19. 07:14284504.
    Durva áremelést hoz a szeptember

    Drágulnak szeptembertől az alapélelmiszerek: a hús és a hústermékek ára átlagosan 8 százalékkal nő, de többe kerül majd a tej, a kefir és a sajt is – írja a sonline.hu.


    Egy nagybajomi húskereskedőnél az áremelések nyomán a sertéscomb kilója 1290 forint helyett 1370 forint lesz, egy kiló csont nélküli karaj ára hamarosan 1400-ról 1600 forintra, míg a tarjáé 1450 forintról 1620-ra.


    A Kapos Coop Zrt.-nél elmondták, borítékolható az alapélelmiszerek szeptemberi drágulása. A kilónként 1600 forintért mért fokhagymás felvágott ára 1729 forintra emelkedik, az 1249 forintos sertéscomb kilója is előreláthatóan 100-110 forinttal drágul.


    Szeptembertől várhatóan 10 százalék körüli drágulásra van kilátás a tejtermékek esetében. A 89 forintos kefir nagyjából 99 forint lesz, az egy literes, 169 forintos UHT tejért 179 forintot kérnek ezután, s a trappista sajt címkéjén 1500 forint helyett nagyjából 1650 forint szerepel majd.

    előzmény:
    BiriBiri (284503)
    2019-08-19  06:55
  24. 2019. augusztus 19. 06:55284503.

    Szervusz! Integetek!!! Gondolatban veled utazom!!!

    előzmény:
    harangvirag08 (284502)
    2019-08-19  06:40
  25. 2019. augusztus 19. 06:40284502.

    Jó reggelt!


    Most indulok! Köszönöm az "útbaindításokat"....rám fér. Nagyon meleg lesz. Vigyázzatok magatokra. pUSZI MINDENKINEK!

    előzmény:
    Sacika44 (284501)
    2019-08-18  20:07

Címlap

top