Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. augusztus 25. 14:51284551.

    Sziasztok!


    Köszönöm Lajos köszöntését..én is minden jót kívánok Patinak!!!


    Tegnap este röffent össze a család, mert ma nem érnek rá, felköszöntöttük Lajost..és befaltunk egy csomó sütit....


    Annyira meleg van, nem tudunk kimozdulni..a beton még este kilenckor is ontja a meleget.


    Kaptam Leonáról képeket..kint van Brazíliában az apjával.Kényezteti a család!


    A képen kedvenc unoka testvérével Miquval.

  2. 2019. augusztus 25. 14:00284550.

    Kedves Magdika, és Julika, Nektek is köszönöm a köszöntést, átadom. Mihelyt odaérek.Majd kb fél 4-re jönnek értem.Sütöttem egy szilvás lepényt mirelit tésztából. Csak ehhez valók voltak itthon a kamrámban. Eszi, nem eszi, ..ez van. : - ((   szerintem kicsit  zsíros lett. Csak úgy magától, mert én nem is kentem meg. A múltkori keményke lett, a mostani meg mittudom én milyen?!

    előzmény:
    harangvirag08 (284544)
    2019-08-25  10:46
  3. 2019. augusztus 25. 13:54284549.

    Ildikém, kissé megkésve szívből köszöntöm B e á d a t, és egyúttal megköszönöm Patimnak küldött jókívánságot.


    /Elnézést Kedves Lányok, napok óta nem igen vagyok, de mentségemre váljon, nem voltam valami jól. Olyan összetett, ..itt is ott is húz,  szédelegtem is. Na mára össze kellett magam kapni, megyek Patiékhoz köszönteni. Mindenki figyelmes gratulációját át fogom adni)


    Pötyike, hali,  kedves  L a j o s o d n a k   szeretettel gratulálok neve napján. 


    Mindenkinek kellemes napot kívánok.


     


     

    előzmény:
    franci47 (284541)
    2019-08-25  09:40
  4. 2019. augusztus 25. 13:46284548.

    Szia Marikám, köszönöm, átadom. Szép napot kívánok!

    előzmény:
    Sacika44 (284545)
    2019-08-25  11:26
  5. 2019. augusztus 25. 13:45284547.

    Jobbulást kívánok Anikó, és köszönöm a Patinak küldött jókívánságot! 

    előzmény:
    ancsa46 (284546)
    2019-08-25  12:36
  6. 2019. augusztus 25. 12:36284546.

    Szervusztok.


    Pötyi Lajosát, és Borsika Patiját sok szeretettel köszöntöm névnapjukon, minden jót kívánok.


    Csendesen telik a nap, tegnap befutottak lányomék, szó szerint futás volt, a hegyen tartottak szemlét kaszálás ügyben, így útba estem. Megbeszéltük a feladatokat a jövő hétre, nem kell nagyon felgyürkőznöm, majd igyekszem kellemesen eltölteni az időt.


    Az éjszaka nehezen telt, fej és hátfájás volt az oka.


    Ma egy kicsit festegetek, nézegetem, meg nekiállok, lehet nem lesz ma befejezve.


     

  7. 2019. augusztus 25. 11:26284545.

    Szervusztok!


    Szerettel köszöntöm az ünnepelteket!


    Sok örömet és boldogságot kívánok!

  8. 2019. augusztus 25. 10:46284544.

    Köszöntöm a ma ünneplőket....sokat gondoltam Beára...nekem is felejthetetlenek a találkozások.


    A mai nap nekem kicsit fájdalmas.....majd nosztalgiázással könnyebbé teszem.


     


    Legyen szép a napotok!

  9. 2019. augusztus 25. 10:22284543.

    Julika, amit Ilike küldött azt sajnos nem tudom megnézni - egyelőre- nem tudom  betenni a gépbe, Bence valamelyik szerelés közben kiiktatta. Talán majd egyszer megcsinálja. 


    A kép nagyon jó. 

    előzmény:
    BiriBiri (284542)
    2019-08-25  10:07
  10. 2019. augusztus 25. 10:07284542.

    Ildi!


    Nagyon megörültem a képnek. Nekem le vannak mente külső adathordozóra de nem tudom megnézni mert nem jó az USB csatlakozó..majd egyszer csinálok kép nézegetést..hangulat kell hozzá. Tegnap volt hangulatom, mert a gyereke élménybeszámolóját néztem, hallgattam.


    Én most látom, hogy van ünnepeltünk. Én is szeretettel gondolok rájuk és köszöntöm őket. Tegnap ti  is ünnepeltetek. Beát...köszöntöttem, szeretem Beát!!és azt hiszem mindenki szívébe belopta magát a szülinapi party rendezésével.

    előzmény:
    franci47 (284541)
    2019-08-25  09:40
  11. 2019. augusztus 25. 09:40284541.

    Jó reggelt. 


    Tegnap nagyon meleg nap volt, nem is éreztem jól magam, kicsit kintmaradtam a napon, csak annyi időre, amíg leszedtem a fügét, és kis beszélgetésre kb 10 percre. 


    Délelőtt sütöttem ostoros rétest,  és  egy gyors ebédet főztem.  Mostanában nem nagyon van étvágyam.


    Estefelé jöttek Tomiék, Bea főzött nekik és mindnyájunknak vacsorát. Közben  néha   eleredt az eső, nem sok nem számottevő.


    Ma Lajos és Patrícia  napja van, szeretettel köszöntöm Pötyi Lajosát  és Borsika Patiját.


    Apukám és öcsém is, valamint sógorom is Lajos volt/van. temetőjáratom tegnap is elmaradt, ma sem tudom mi lesz. 


     


    Ma is melegnek indul az idő, most ebben az időben, bár 6-kor amikor felébredtem még nagyon  borultnak láttam az eget. Vissza tudtam aludni. 


    Ma egy kicsit nyűgösködök, fáj a derekam, a lábam.


    Az utcán van forgalom, mennek a templomba az emberek, mindenki lengén, ilyenkor még a templom is bemelegszik. 


    Tegnap kutyánk is élvezte a társaságot,  sok simit kapott, jó éjszakája volt. 


    Julika, biztos jól sikerült a szanai találkozás, Annuska nagyon édes vagy, hogy hiányoltad a társaságot, és a fotó igazán nagyon  meghitt. Magdi biztos te is elbújsz a  házban, mert ma is oda leszünk a meleg miatt. Borsika, lehet, hogy ünnepelt, és talán Pötyiék is. 


    Legyen szép napunk. 


    Mai gondolat.... mástól idézve:


    "Úgy hozzászoktál már az arcvonásaidhoz, hogy fogalmad sincs, milyen szép vagy egy idegen szemében."


    Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz.
    (David Hackworth)


     


     

  12. 2019. augusztus 25. 09:20284540.

    Szervusztok!


    Tegnap korán reggel beírtam, hogy a kedves olvasó táborunk, mivel mostanában gyéren jövünk,  ne maradjon hír nélkül. Erre kint megnéztem, és nem találtam seholvalamit elbaltáztam...de én már csak ilyen vagyok.


    Tegnap nagyon kellemes nap volt, együtt voltunk, és ez mindent visz


    Ma én nem mentem ki, este Kriszti behozott minket, dolguk volt a városban.  Timi kiment busszal..kerékpárral szeretett volna menni, hogy onnan megy majd dolgozni holnap de megnézte az előre jelzést és megijedt. Onnan azért esőben Békésre menni kissé macerás lenne. kettő körül tervezik a haza utazást, bejönnek hozzám, hozzák Timit és viszik a lencse levest, azt főzök nekik holnapra. Kriszti már holnap dolgozik, kezdődik a tanév. Remek nyár búcsúztató volt, ..én nem mentem le a vízhez, olyan hősé volt, hogy nem kockáztattam. Legyen nektek is szép a vasárnap.

  13. 2019. augusztus 24. 17:02284539.

    Sziasztok!


    Már elég régóta készülök írni...de mindig közbejön valami.


    Most kitelepültem a fedett terasz alá ....mert lassan elviselhetetlen a meleg.A kert a végnapjait éli,ha nem jön eső ....a locsolásnak már semmi értelme.A fű olyan ....láthattátok a diófa alatti képeken.


    Boscó nagyon jól érzi magát ....bár a meleg miatt sokat alszik,most éppen "beszélgetnek" a környékbeli kutyákkal.


    Délelőtt voltam a városban ....addig feküdt a kapu előtt....mondták a szomszédok,ha J-ék elmennek akkor is ezt csinálja.


    A családom ....ahányan annyifelé...esténként jelentkeznek/ már amikor/.


    Olvastam mindent ....gondolatban szóltam hozzátok.


    Vigyázzatok magatokra!


     

  14. 2019. augusztus 24. 16:13284538.

    Szervusztok


     Mindenki fájó ürt hagy maga után amikor eltávozzik az élők sorából. Az egyik egy kicsit többet is jelentett mint a másik.


    Nagyon meleh van,. Szinte hihetetlen, hogy aug. vége van. Én már nagyon várom az enyhébb, hüvősebb időt. Én is ugy vagyok mint Pötyike, hogy a hideget jobban elviselem.


    Tegnap én is elvacakoltam a napot. Hol ezt, hol azt csináltam,  Teljesen lelassultam ebbe a melegben. A kert egyre betegebb. Ez az eszeveszett meleg  a növényeknek sem jó. 


    Nagy a csönd! Julika, biztos  Szanán van. Magdika a kertben. Na és a többiek?????????????


     

    előzmény:
    franci47 (284537)
    2019-08-23  19:56
  15. 2019. augusztus 23. 19:56284537.

    elküldtem a hiányzó részeket a  Fb-én az üzenetekben.  


    Rákattintással letölthető. 


     

  16. 2019. augusztus 23. 18:37284536.

    Nekem is az volt az első találkozásom, sőt egyáltalán mindenkivel ott találkoztam először. Egyből olyanok voltunk, mintha régről ismertük volna egymást.


    Felejthetetlen, szép emlék, igaz minden találkozás, még a Pesti röpke tali is nagyon családias volt.

    előzmény:
    BiriBiri (284533)
    2019-08-23  15:05
  17. 2019. augusztus 23. 18:12284535.

    Ilike  fájó évfordulója kapcsán a sok vidám, kedves emlék is előjön.Emlékezünk...

  18. 2019. augusztus 23. 16:10284534.

     


     


     


     


    Szép emlékek maradtak utána. 


     


     

  19. 2019. augusztus 23. 15:05284533.

    A csoportkép azért kedves nekem, mert nálam volt a találkozó és ezen vett részt először Ilike. Itt ismertük meg "élőben". Emlékszem, hogy egyszerre érkeztetek, ők kocsival és a busz is akkor jött be amikor oda értek. és már ott az utcán megtörtént az első találkozás. Olyan volt, mint ha mindig is ismertük volna.


    A "kötényes" kép is nagyon szép .  Pötyiék új lakásában gyűltünk össze...A kötényeket Iluska varrta és rá van nyomtatva a  Menedékház fényképe. Ünnepnapokon azt szoktam feltenni és mindig nagy derültséget okozok vele.

  20. 2019. augusztus 23. 13:54284532.

    Szeretteink addig élnek, amíg emlékezünk, gondolunk rájuk, és ez attól függ, hogy mekkora helyet foglalnak el szívünkben.Emlékezünk  Ilikénkre   soha el nem múló szeretettel.

    előzmény:
    potymama (284531)
    2019-08-23  13:39
  21. 2019. augusztus 23. 13:39284531.

    Igaz a Diófa alatt már megemlékeztünk Ilikéről..itt is megemlítjük mindig emlékezni fogunk rá.


    Sokszor keressük az általa feltett recepteket, keresgélek a DVD-n amit tőle kaptam..a sok összegyűjtött képpel..szóval közöttünk van mindörökre.

  22. 2019. augusztus 23. 13:23284530.

    Soha nem múló  szeretettel gondolok Iluskára, aki  3 éve nincs már közöttünk. Rengeteg szép emlék köt össze minket, még mindig hiányzik..és hiányozni is fog

  23. 2019. augusztus 23. 10:15284529.

    Szervusztok.


    Tegnap rossz napom volt, ill. a napokban már eléggé gyötört valami, talán most már elhagyott, jöhet egy kis munka.


    Főzős napom van, egy kis frankfurti leves, meg krumpliágyon sütök húst zöldségekkel, ez egy kicsit nagyobb mennyiség, számítva a cicahoteles időszakra, akkor nem akarok főzni, legalábbis nem sokat, kiveszem a szabadságot.


    Magdikám köszönöm a szép élménybeszámolót, nagyon jól sikerült találkozótok volt, érezni az örömöt az írásodból. Legyen még sok ilyenben részed. A fényképek nagyon jók, gyönyörű a kereszt, na Boscó egy tünemény.


    Sacikám öröm, hogy szerencsésen hazaért a túrázó családod, gondolom szép élményeket osztottak meg Veletek.


    Kérdezted a gázost, igen karbantartásra hívtam, az előbb jelentkezett, hogy délután érkezik. Legalább nem lesz gondom rá.


    Julika kellemes napokat kívánok a családdal.


     


     

  24. 2019. augusztus 23. 07:25284528.

    Szervusztok!


    Annyira össze voltam kavarodva a napokkal, hogy tegnap reggel döbbentem rá, hogy csütörtök van és Krisztiék ma jönnek. Azonnal torbó fokozatra állítottam magam. Lecsót főztem be, sütöttem, takarítottam...délután jöttek Zsuzsiék és este fáradtan zuhantam az ágyba, Látom ti is jól elvoltatok valamivel.


    Megnéztem a képeket, annyira jó felvételeket küldött Magdi, na és Boscó?? Ahogy ő a nagykutya kicsik között, valami aranyos.


    Most körlet rendet csinálok, nem tudom mikor érkeznek, mert Gyopáros fürdőt útba ejtik..még soha nem mentek be a fürdőbe, most megteszik. nagyon szép fürdőhely. Én valószínű holnap megyek ki Szanába feltéve ha nem mennek át Gyulára. Mert ha az idő nem alkalmas a Körösben való fürdésre átmennek. Szép napot mindenkinek.

  25. 2019. augusztus 22. 11:56284527.

    Szervusztok


     Jól átvert az időjós. azt hittem legalább egy kicsit hűvösebb lesz, de kis nyul. 


    Magdika, olyan jó volt olvasni beszámolódat. Örülj annak, hogy még ennyien meg vagytok. össze tudtok jönni, Évának ismeretlenül is jobblást kivánok. Csodálatos a mai világban, hogy egy család igy össze tart. Most pihenj Boscóval a kertbe és raktározd l a szép emlékeket.


    Ildike, akkor nálatok is vissza tért a meleg? Negrónak ugye nincs semmi baja, csak Te hiányoztál neki.


    Julika, merre vagy? Te szoktad nyitni az ajtót!!!!!


    Reggel gyorsan kimentem egy kicsit kapirgálni, mert a gaz az nől. Ma egy kis tőkfözelék készül darált hussal. Mostanában nálam is nagyon fogy a keresztrejtvény. Ha elkezdem, akkor 4-5 ig meg sem állok.


    Vigyázzatók magatokra ebben a melegben.

    előzmény:
    franci47 (284526)
    2019-08-22  08:58

Címlap

top