Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. október 7. 19:13284926.

    Sziasztok!


     


    Jól mellényúltam ...igaz egyet majdnem eltaláltam ....ezért nem is lottózok .Most  többszöri megtekintés után.....valóban nem azok a színek amiket  megszoktunk.Lehet abból is ered ....gondolom én a laikus , hogy teljesen más egy szín olajjal  és vízfestékkel.Ennek ellenére nagyon szép képek.Jó,hogy elmentél és új technikával ismerkedtél.


    Olyan jó idő volt felétek, hogy  mentetek a hegyre? Itt eső volt és hideg ...délutánra lett egy kis napsütés.A borostyánvirág nagyon szép-


    Délután voltam a klubban...kevesen jöttek ...így  legalább lehetett beszélgetni.


    A koreai nőkről szóló írás a filmekben is mutatkozik, nem gondoltam volna, hogy ennyire " mázolva" vannak az utcán is.Nem tudom a valóságban milyen lehet az öltözetük ....de a filmekben annyira azért nem rossz...igaz van egy -két kivétel.A lábuk és a cipőjük  ...egy külön történet.Nagyon szeretnék már egyszer igazi koreai nőt és férfit látni ....élőben.


    Most,hogy nézem az Affért ...cipőkötés  már eddig is volt,de ebben a filmben "világosodtam" meg, ha ott egy férfi beköti egy nőnek a cipőjét ...még talán nagyobb jelentősége van mint a mi kultúránkban egy csóknak...persze ez csak az én meglátásom.


    Láttam Erika fotóit ...szép helyeken járnak...gondolom jó hangulatban....mert megérdemli.


    Minden gyengélkedőnek jobbulást kívánok!

  2. 2019. október 7. 18:49284925.

    Mi is köszönjük a lehetőséget.Ildike, ..Lányok!  ..Máskor is játszunk valamit!  A diófa alatti tippem 1-1-1 lett volna,  de nem találom. Egyébként is visszavontam, mert azt hittem, hogy rosszul értelmeztem a feladatot. Nem  számít. Az a jó, .. hogy megint megörvendeztettél minket valami széppel. További sikereket kívánok szeretettel. 


     

    előzmény:
    franci47 (284922)
    2019-10-07  16:38
  3. 2019. október 7. 18:23284924.

    Ezt most olvastam egy napokban  hazatérő nő, aki a koreai szépségiparról ezt írta. Ami való igaz lehet. Megtapasztalhatjuk az alábbit a  filmek nagy részéből.


     A szépségmánia Koreában történelmi múltra tekint vissza. Régen csak akkor tudott valaki érvényesülni, ha az arca megfelelt. Hercegből csak akkor lehetett király, ha az arcában benne voltak egy király vonásai. A mai korra ez úgy fordult át, hogy legyen szép az arca. "Ulzzang", biztos hallotta már mindenki.


    Ha ma végigmész Szöulban az utcán egyforma arcokat látsz. Egyformán tökéletesek. Ha nem plasztikázottak, akkor menj jó közel, és látod, hogy annyi vakolat van rajtuk, mint a házon, de ez mind nem a nyugati módi, hogy közönségesre sminkelik magukat, hanem elfednek minden bőrhibát. Hozzáteszem, amikor legutóbb most Szöulban voltam, a Tonymolyban próbálta rám sózni a termékeit egy olyan csúnya bőrű nő, hogy ihaj. Elég abszurd volt a helyzet.


    Persze távolról ez nem tűnik fel a rengeteg krém és alapozó meg miegyéb alatt. Hozzáteszem, ami nyaktól lefelé van, az már nem számít. Persze, legyél sovány, gebe, egyebek. De hogy nagy mell-kis mell, nem. Az se kell. Formás csípő, fenék? Nem. Takarjuk el. Szép hosszú lábak? Nincsenek. Semmi nincs. Semmi forma nincs. Koreában nem látsz fiatalt, aki büszkélkedne idomaival, netán neki jól álló ruhát viselne. Bő ruhákban járnak, ami sokszor, megmosolyogtató módon, nem is az ő méretük. De egy biztos, a teljes smink még egy zokni-szandál kombóhoz is kötelező!

  4. 2019. október 7. 18:08284923.

    Ildikém!


    Nagyon nehéz feladatot adtál, nem is tudtunk megbirkózni vele. A lényeg, hogy nagyon sokat fejlődtél, tanultál, és ha már nem jársz tanodába az a sok tanulás beérik, kibontakozol. 


    Hűvös lett estére, ez már ősz. A nappalit egész nap melegíti a nap, kellemes, de a hálóm kicsit hűvösebb. Aludni azért jó..még nem kellett ráhúzni a gázt a takarékból. Lassan azonban a csempe is szolgálatba fog állni. Illetve fűtői szolgálatba lépek. 


    Még nem tudom mit főzök holnapra, mint mondtam 10 kor elmegyek, addig biztos hogy semmit nem alkotok, mert nincs is semmi itthon..majd ha haza jövök, kitalálom. lehet hogy csak lecsó lesz. Olyan szép kápia paprika volt leértékelve , 3 nagy darab 100 Ft. Azt olyan finom megsütve. 


    Örültem Erika képeinek, kedves,  hogy gondol ránk. Én is gondolok gyengélkedő barátnőimre..siessenek meggyógyulni. 

  5. 2019. október 7. 16:38284922.

    Sziasztok


     


    voltunk a hegyen. Majdnem napsütést is kaptunk, de meggondolta magát az idő. Az esőt azért nem eresztette le. 


    Kedves Lányok, tegnap viszontagságos napom volt.  elsőre a busznak, amivel mentem nem volt csatlakozása, így várnom kellett, mivel ugye vasárnap  Ilyen nem kell. Végülis tudtam hogy elkések. A várakozás közben hideg szél fújt.  Nem gondoltam, így nem vettem hosszabb kabátot. Szívem szerint maradtam volna itthon a mindenféle bajom miatt. Jobban vagyok, csak a sarkam van furcsa állapotban, - lehet, hogy gyógyul? 


    Négyen voltunk, annyira nem csodálom, mert drága volt. 


    Már megírtam tegnap miket tanítottak, ma megnéztem egypár  akvarelles festést, most azért jobban értettem mit is csinálnak. Már régebben olvastam valahol a "maszkolásról" hát fogalmam se volt mit is akar jelenteni.  Most megtudtam,  nekem olyanom még nincs. Sőt drága mókus ecsetem sincs, igaz van egy  piperés cuccaim között. Lehet, hogy majd idevándorol. 


    Azt hittem minden ecset szétterülős, de van amelyik helyesedik, azzal lehet kalligráfiát is írni.Láttátok milyen szépet írnak a koreaiak. 


    Első 4-es csomagból az első az enyém, lehetett volna sk  virágot rajzolni. A  háttérszíntből nekem a zöld nagyon nem tetszett, de ez volt, és ezzel csináltam, én olajzöldet szerettem volna és nem ilyen élénket.  Nem csodálom, ha nem sikerült eltalálnotok, mert ahogy Anikó is következtetett nem  rám jellemzők ezek a színek. 


    Tehát az első csoportból a szám 1. 


    Nem voltam éppen jó passzban, ez nagyon meg is látszik a képeken, és befolyás alatt is voltam, mert pl. a  házas képet narancssárgával szerettem volna festeni. Mester szerint nem lesz jó az árnyalás.  Na legyen akkor piros, tehát piros lett. 


    Legszebb lett ebből a zöld.  


    második  csomagból a piros az enyém, tehát 1. 


    Harmadik 4-es csomag. 


    Ez mindenkinél borzalmas lett, hasonlót már csináltam, de nem is az számított, mert a technikát próbáltuk ki.  A maszkolást /a fáknál alkalmaztuk/  valamint a lila színű akárminél a sózást, olyan repesztés szerű  /virágszerű, karfiol szerű/ látványt okoz/. Kicsit lehet látni a házasnál is. 


    Na ebből kell "megélni", amit itt tanultunk. 


    Tehát itt 2. 


    Eredmény 1-1-2


    Egy fotó a hegyi úton hazafele , valamilyen kúszó növény virága. 


    Ja és találkoztunk egy napkollektoros WC-vel, ami fentről kapta a fényt a fűtést is. A szél felpörgette a tetejét.  /kár, hogy nem fotóztam le. 


    Ennyi volt lányok 


    KÖSZÖNÖM A JÁTÉKOT.


     


     

  6. 2019. október 7. 15:42284921.

    Szervusztok!


    Szivem szetint az 1.házra gondolok, de említettél valamit még a kép feltevése előtt a kék festékről. Ezért a kék is lehetséges.


     

  7. 2019. október 7. 13:46284920.

    Szép délutánt!


    Az én tippem 3-1-1

  8. 2019. október 7. 10:17284919.

    Aha.. most már értem. Csak 1 a tiéd!!!!  Ildike, a   házas képekből az elsőt gondolom a tiédnek.(a diófa alá írt válaszom nem jó,  mert azt hittem 3 db-ot választunk.  Remélem nem leszel beteg, javult-e a közérzeted valamennyit mára? Jobbulást kívánok.

    előzmény:
    franci47 (284911)
    2019-10-06  19:47
  9. 2019. október 7. 10:12284918.

    Sziasztok Lányok.


    Köszönöm a tippeléseket. 


    délután megadom a választ. 


    Elmennék a hegyre megnézni a gesztenyét, a fűvet, és szendénk utifűvet is. 


    Jobban érzem magam, tegnap nagyon elesett állapotban voltam, a tanodában is így éreztem magam. Alig vártam haza érjek.


    Azért jó, hogy nem hagytam ki. 


    Szépséges napot kívánok.


     

  10. 2019. október 7. 10:11284917.

    Jelentem a tölteléknek semmi baja nincs..nem sós..én éppen csak melegen megkóstoltam, mert még nem akartam enni. Ma megkóstoltam és a vissza jelzés szerint sem sós..olyan mint szokott lenni. Sajnos a só érzékemmel baj van, van amit sósnak van amit sótlannak érzek. 

  11. 2019. október 7. 09:24284916.

    Ami lemaradt: az 1/3  .....az én színeim.


     


    Olyan jó lenne élőben látni  ezeket a festményeket.


    Botfai kislányok jól tettétek, hogy elmentetek a rendezvényre.


     


     


    Megyek megnézem Boscót .

    előzmény:
    harangvirag08 (284915)
    2019-10-07  09:21
  12. 2019. október 7. 09:21284915.

    Sziasztok!


     


    Tudjátok a MÉRLEG ...eléggé határozatlan .....na azért leírom: 1/4 ...de a 3-as is nagyon "gyanús"..2/4..itt is a 3-as ...nagyon preciz kidolgozás 3/4.Nem tudok dönteni  ....választani pedig  főleg nem.

  13. 2019. október 7. 09:02284914.

    Szervusztok!


    Én is csak tippelni tudok: levél első, ház második, fa első  1 -2 -1 


    A húsról. Még Timi nem kóstolta, sós lett..szerintem.a töltelék. Majd délután elmondja hogy hogyan tudott vele jóllakni. 


    Olyan változékony az idő, hol ragyog a nap, hol bárányfelhők jönnek a mocskosabb fajtából. Van ugye amikor olyan szép fehér mint a mosott vatta ez most olyan mint ha autószerelő ruháját mosták volna benne..olajfoltos. 


    Még van egy kis szőlőm, azon gondolkodom, hogy szőlőlevet csinálok, és úgy teszem el. Olvastam , úgy kell csinálni mint ha paradicsomot tennék el. Van még fügém, szépen érik folyamatosan, de holnap lesz egy vendégem délelőtt, neki szedek meg jönnek szerdán Zsuzsiék. Ők nagy kedvelőjük a fügének. Holnap 10 kor jön értem a volt kolléganőm és megyünk a tak. szövbe. Az átvilágítás érvényes az óvoda alapítványár is, menni kell..ő hoz majd vissza és jön be egy kis beszélgetésre. 


    Ma laza napom lesz,mert arra van kedvem. Talán keresek egy szép mintát, kidrukkolom..mert talán jó lenne megint varrni. Most nem járunk szakkörbe, a műv. házat felújtíják..

  14. 2019. október 7. 08:44284913.

    Szervusztok.


    Megközelítőleg sem volt 100-as a tegnapi napom, illetve, az elmúlt pár nap. Szombaton azért felsántikáltam az idősek ünnepségére, szerintem jóval kevesebben voltunk a szokásosnál, a program viszont hangulatos volt, utána megvendégeltek bennünket, a tányérunkon már várt egy bonbon, főétel babgulyás és desszertnek áfonyás palacsinta. Maradtunk még kis beszélgetésre, aztán hazaindultunk.


    Tegnap főzős napom volt, egy kicsit hűvösebb, szeles idő lett, nem igazán volt kedvem kint lenni, leginkább filmeztem, befejeztem az afféros filmet, nagyon jól összerakott történet volt, szerettem.


    Ildi, örülök, hogy sikerült részt venni a foglalkozáson, egy kicsit más technika, mint a megszokott, én is csak tippelni tudok: 3-2-3 a sorrend, talán elárulod az igazit.


    Julika küllemre semmi baja a husinak, talán a MEÓ-s is zöld utat enged neki.


    Talán később jobb idő lesz, várom, hogy süssön a Nap, akkor felmennék a temetőbe megtisztítani a sírt.


     

  15. 2019. október 6. 20:04284912.

    Nagyon szépek mind . A színek ...az élénkek és a pasztellek is. Már többször megnéztem őket ....de eléggé fáradt az agyam ....nem tudnám eltalálni.Magamnak azért leírom ...amit gondolok....kíváncsi leszek az eredményre.


     


     


    Első próbálkozásra ...ilyen szépeket alkotni ....nagy dicséret jár !!!

    előzmény:
    franci47 (284911)
    2019-10-06  19:47
  16. 2019. október 6. 19:47284911.

    Sziasztok, Jó estét. 


    Látom kevesen voltatok. 


    Julika a verhetetlen töltött csirkecombod biztos nem lehet  rossz. Alakra nagyon szép és gusztusos. 


    Reggel jó hideg volt, nekem is fáj minden csontom, és lehet, hogy tegnap a nyögdíjasoknál összeszedtem valami, lehet, hogy úgy jártam, mint egyik társunk. Rossz a gyomrom is, most főztem magamnak zabkását. Ez jólesett. 


    Nagy fájdalmam volt tegnap,így féltem is, hogy nem tudok elmenni az akvarelles tanodába. előre be kellett fizetni a nem kevés összeget, nem szerettem volna elpocsékolni. Így reggel elmentem, de fázott a kiskabátom.  Hazafele ugyanez. Szóval nem voltam a topon. Négyen voltunk összesen. Egy embernem jött meg. 


    3 képet festettünk vízfestékkel, drága  kartonokra, felváltva, mivel száradni kellett hagyni őket. Addig a másikkal foglalkoztunk. Megismerhettünk pár technikát, bár biztos sokféle van,amit nem tudunk. Nem lesz folytatása a kurzusnak, de én nem is bánom, mert még egyszer ennyit nem áldoznék rá. Megismerkedtünk  az ecsetekkel : mókusszőr, fakasszőr tehénfüle szőr, és még nem is tudom milyenek vannak, amiből több ezer ft egy darab. /hesssssss nem fogom megvenni/ a hozzávaló papír-karton is nagyon drága, egyedül a festék olcsó, bármilyen jó. Itt is lehetett venni, de nekem van, remélem még nincs beszáradva. 


    Ezeket festettük. Ha van kedvetek egy kis játékra, akkor kiváncsi lennék  ki találná el az enyémet. Vagy melyik szín tetszik neki legjobban.  Bea szerint olyan a házas, mint egy régi képeslap. Majd felteszem az enyémet is, de még a gépen van./Ezekből egyik az enyém, nem vagyok elégedett, de elfogadtam, mert ez nagyon új nekem. 


    Legyünk jobban. Puszi.


     


    Mai gondolat:



    "Az ember általában türelmetlen gyermekként kérdezgeti a sorsot, mit akar vele, s önnön lármájától nem hallja a választ, pedig nemcsak szavak, hanem a körülmények, az események alakulása és iránya is kiáltozzák szüntelenül."


    /Szepes Mária/


     

    előzmény:
    BiriBiri (284910)
    2019-10-06  11:10
  17. 2019. október 6. 11:10284910.

    Szervusztok!


    Borongós, szeles idő van. Reggel szemetelt az eső, most magasan vannak a felhők. Főzéssel kezdtem a napot, csirkecombot töltöttem. Életem legrosszabbul sikerült töltelékével. A képen amit láttok mutatvány példány, az érdeklődés felkeltése, de a töltelék sajnos nem lett jó. Már annyiszor csináltam és most mellé nyúltam. De ehető, legfeljebb leveszi Timi a tetejét ha nem ízlik. 


     Ma már nem csinálok semmit, pároltam céklát, Timi nagyon szereti az lesz a köret. Fájnak az ízületeim, gyogyit kellett bevenni. rejtvényezni fogok. ma reggel sikerélményem volt..a Kiskegyed rejtvényét sikerült megfejteni. Az este még ott bambultam fölötte , nem hagyott nyugodni..igaz, egy kis telefonos segítséget is igénybe vettem, és az egy sor megoldott mindent.beindult a gépezetem. 


    Tudtátok, hogy a mikulás virág nem szereti ha vannak mellette? Olyan magányos virág..és 14 órai sötét kell hozzá, hogy piros levelet hozzon. A karácsony kaktuszt pedig bimbózás, virágzás alatt nem szabad mozgatni, csak körül kell törölgetni mert lehull a virág. A Kiskegyedből okosodtam. 


    Jó volt Marikát olvasni.bizony kicsit lusta, pedig nagyon kellemes út vezet a Menedékházhoz is


    Legyen kellemes a vasárnap...már megint hétvége van..meg kell tölteni a gyógyszeres dobozt és meg kell itatni az orchideát. 

  18. 2019. október 5. 13:58284909.

    Sziasztok!


    Végeztem a mai teendőimmel....nem csinálok már semmit.


    Reggel voltam a piacon ....ostoba, naiv azt hittem van még szilva ....egy szem sem volt.Vettem szőlőt, pár szem kápia paprikát ....magnak /csak tervezem a jövő évet/egy klubos ismerőssel kicsit beszélgettem.Majdnem kaptam egy narancssárga tollat ....de mondtam köszönöm az aktivisták már jártak a postaládámnál .Az ebédem krumplileves és dióstészta volt....de már megettem kb. fél kiló szőlőt ....mert megérdemlem.


    Borsika...nagyon aktív vagy. Biztos örülnek az elvégzett munkának.A zoknipárosítás nem szeretem munka ...nálunk a FIÚK SAJNOS NEM IS SZOKTÁK KIFORDÍTANI....DE EZT MÁR NEM CSINÁLOM.Zs. reszortja a teregetés ....ő már úgy rakja őket.Hallóka ügyben nem sokat tudok ....én óvakodom a hirdetett dolgoktól...ezt talán jobb szakorvosra bízni.


    Erika már élvezi családtagjai közelségét...érezd nagyon jól magad.


    Ildikém ...nagyon jó a mai gondolat.Mióta többször megfordulok olyan helyen amiről fogalmam sem volt....bizony átértékeltem sok mindent...és hálás vagyok a Sorsnak, hogy el tudom látni magam és esténként a saját ágyamban térek nyugovóra.Persze időnként lázadozom is .....de az már egy másik történet.
    A videochat nem jött össze.Van még tanulnivalóm.Ma már bántam párszor a pillanatot, mikor felcseréltem a jó kis nyugis telefonomat erre az " ördögmasinára" ....de majd megszokom.


    Gondolok mindenkire....legyen szép a napotok!

  19. 2019. október 5. 09:04284908.

    Jó reggelt.


    Kicsit morci a reggel. Nap sehol, olyan télelő. Most már tényleg be kell  hoznom a virágokat. Muskátlik még maradhatnak. 


    Azt hiszem szólni kell a gázasnak is, hogy nézze meg a gázkazánt, mert nem gyullad be. Biztos valami szemétke ott tartózkodik. 


    Borsikám édesem köszönöm a  dicséretet, de én sajna nem tudom irányítani a filmnézős lányokat. Csak ami nekem is tetszett arról tudok írni, és nem is tudok sokat. Letöltéses ügyben sok segítséget kaptam másoktól, pl. Pötyitől is, és a neten is. Ha kérdeztem valahol biztos megjött egy válasz, aztán vagy tudtam követni, vagy nem. Mindig  izgulok, hogy nem szúrom-e el jobban.


    A videás sorozatok általában feliratosak, nem is kell letölteni, csak rákattintani, kijelölni a magyar feliratot, betük állíthatók, és nézni. Ez való neked. Én is jobban szeretem az olvasást, mert nekem is hangosabbra kéne vennem, de nem szeretném ha a családom is hallaná. Szóval minden romlik.


    A fiúk nagyon ügyesek, szeretnek főzni, akkor tegyék.  Mosás, bizony nehezen száradnak a ruhák, két gépnél többet  nem nagyon mosunk, ha bent kell szárítani, mert nem férnek el a ruhák. 


    Julika, remélem jobban vagy, jó hogy kiadtad magadból a káros anyagot.


    Ma délelőtt  meg kéne csinálnom a  kabátomat, mert nemsokára kell. Remélem ma nem, várom a napocskát. 


    Magdi láttam Boskót a neten, nagyon     szép. 


    Annuska várom a hsz-edet arról, hogy jobban vagy. 


    Marika, igazán régen írtál.


    Erika jó utat.


    Gondolok mindenkire sok szeretettel.


    Saci! az 52. rész nem jó a filmet dobd ki, a felirat jó, letöltöttem és majd elküldöm, még van pár rész, addig várok vele, ha csak nem nézed?  mert  hátha találok még ilyen cserélős részt.


    Szép napot kívánok. 



    A tökéletes szombat hozzávalói: Pizsama és kávé. 


    "Amikor reggel kinyitod a szemed, mondj köszönetet a napfényért, és azért, hogy élsz és erős vagy. Mondj köszönetet az életedért és a létezés öröméért. Ha pedig nem látsz magad körül semmit, amiért köszönetet mondhatnál, magadban keresd a hibát."


    Tecumseh


     

    előzmény:
    BORS (284906)
    2019-10-05  07:58
  20. 2019. október 5. 08:54284907.

    Szervusztok, szervusz Borsom!


    Olvasom, hogy te is elgondolkodtál a hallókán. Én is egy hónapig próbálhattam, nem akkora nagy durranás.. ezzel csábítanak új vevőket. Te , akinek már van támogatott hallókája nem hiszem hogy kapnál újabb kedvezményt. Egy osztály társamnak van nagyon jó hallókája, 400 ezer ft...nagyon sokat kellett járni behangolni de neki jó. Nekünk, akiknek gyakran beteg a fülünk hiába a drága készülék, szinte "naponta" lehetne beállítani. Legalább is az én fülem képessége nagyon változó. beállítja aztán a másik napon történik vele  és annyi. Szegeden voltam utoljára, azóta nem hangoltattam mert hol ilyen hol olyan a fülem. 


    Itt gyönyörű idő van, ragyog a nap, kék az ég, levél sem lebben. Megtaláltam  hol lehet letölteni a VLC-t majd Timi megcsinálja. Minden más meg van csak a formátum szokatlan még. Kicsit pánikba este miatta..mert olyan nehezen tanulok új dolgot, ragaszkodom a régi formákhoz. 


    Már jól vagyok de azért vigyázok magamra, kímélő életmódra kapcsoltam, minden tekintetben. 


    Megyek a boltba, veszek valami csirke húst, holnap megsütöm hogy Timi tudjon vinni ebédet hétfőn. 


    Más újság nincs...ti mit csináltok?

    előzmény:
    BORS (284906)
    2019-10-05  07:58
  21. 2019. október 5. 07:58284906.

    Minden gondolat tetszett, .Ildike, .köszönöm. Annyira közel állnak hozzám is ezek a mosolygós vigasztalások. Örülök, hogy kicsit jobban vagy tegnapra. Vigyázz magadra.  Ja, ..és fantasztikusan irányítod a filmnéző kisLányokat. Csak bambulok ezen most is.  Nekem is segítettél volna (amiért köszönet) de én irtó lusta  vagyok, keresek inkább azonnal nézhető  filmeket.Rábökök, .. elolvasom a tartalmát és nézem. Néha találok feliratost is. De csak ritkán. Az Unokák mutatták hogy sipp-supp ...fog ez menni mama -  milyen egyszerű egy letöltés, v. feliratozás, ...vagy pl. a tv csatornák között a  távirányítóval  bóklászni, hogy olvashatóvá tegyem, amiket nézek. Az agyam sötét és lusta. (Itt következik egy  nagy  "pfúúj Bors.".magamnak.)


    Julika hjuj,  ..de rossz lehetett neked az epe roham Istenem, hogy birtad ki? Megijedtél nagyon ugye? Sajnálom, jobbulást. Minden gyengélkedőnknek kívánom, hogy gyógyuljon. Ez az időváltozás is okoz rossz érzéseket, vérnyomat változást,  ..szédelgős órákat.  Én is észlelem.


    Erika örülök, jó hogy annyira javult az egészséged, hogy el tudsz utazni. Meg is érdemled. Nagyon sokat dolgoztál az előkészületekkel.  Jó utat!Majd vigyázz magadra. 


    Tegnap egész nap mostam a fönti családomnak. Önként vállaltam, hogy besegítek.Belegondoltam, mekkora meglepi lesz. Tele az összes szárító, de nehezen szárad minden.  Kelek, ..elfogyott a kenyerem, közben a piacra is benézek.Ma csak "félállású" mama vagyok, már jönnek haza a szülők az 1 hetes nyaralásból. A legnagyobb kihívás majd az lészen, amikor a kb.   50 db  zoknit összepárosítom. Biztos kemény lesz.


    Nem főzök, van 2 személyes sült lapockám krumplival. Most csak magamnak.Fejes salival szeretném.    A fiúk kötényt kötnek és sütnek  valami hús félét a hazatérő szüleiknek.Szép tőlük.  Meglepinek szánják. 


    Jaj már megent sokat locsogok, az idő meg múlik. Tegnap találtam egy hallókás weboldalt, ahova mindössze regisztrálni kell és akkor  tagja lehetsz egy "csoda" hallókészüléket kipróbáló csapatnak.Olyan szivesek, 2 hétig nálad lehet  a kütyü, azt hallgatsz vele, amit akarsz. Aztán eldöntöd,  ..visszaadod???   vagy megtartod. Jól felizgattam magam, ..mekkora lehetőséééég!  Vááúú..Aztán lenyugodtam. Mért  nem írták meg az árát?? Biztos jó drága.  Hogy van-e OEP hjárulás, azt csak a kisbetüs részben érintették. Ja, és nem volna  elég nekik az e-mailom, tel.számot   is kérnek. Nekem nincs is telefonom. Szerintem  M.o.-gon  csak nekem nincs. A problémák ilyetén állása miatt lemondtam a lehetőségről. : - ((


    Szeretlek Titeket. Majd még jövök, de csak olvasgatni. Eleget szövegeltem.

    előzmény:
    franci47 (284887)
    2019-10-04  09:42
  22. 2019. október 4. 20:15284905.

    Nekem két böngésző is fent van, sőt az Opera is, de azt nem használom.


    Régen volt olyan hely, ahol csak az operával lehetett letölteni. 


     


    Sajnos nem tudom a módját hogyan telepitsük, mert én készen kaptam.  


    Az lenne jó, ha kimenne egy szerelő, és elmondhatnád neki mit szoktál a gépen nézni, és mit szeretnél.  Akkor ott helyben le lehetne tölteni. Persze ehhez előre össze kell írni a lényeget. 


    Nagyon sajnállak Julika,  DE azért remélem jobban vagy. 


     


     

  23. 2019. október 4. 18:13284904.

    A Vlc-ről...Nekem Firefox  a böngészőm. Annak Idején Pötyi tanította meg nekem a VLC telepítést...távoktatással.Nem lehetett ördöngős ....mert meg tudtam csinálni/  idegek kellenek hozzám /. Igaz ...már fogalmam sincs hogyan ....de itt van. Amikor az új gépet vettem a szerelő megcsinálta. Mondtam neki ....ez nálam létkérdés ....mert a koreai filmek az egyetlen luxus az életemben.Jó, hogy ismer...így csak röhögött és nem mondta majd ha lesz időm sajnálom a " szegény asszonyt"


     

    előzmény:
    harangvirag08 (284903)
    2019-10-04  18:01
  24. 2019. október 4. 18:01284903.

    Sziasztok!


    Jaaaj Julika....nehéz reggeled lehetett....még belegondolni is rossz.Nekem már szinte fóbiám van ....annyira félek a szédelgéstől.Jobbulást kívánok.


    Erika ...jó utat...érezzétek nagyon jól magatokat!Családi találkozó lesz a " külhoniakkal"?


    A mai napom hűtőtakarítással kezdődött.A garázsban levő mélyhűtőben főként J. cuccai vannak: Most eléggé kifogyóban van ...így elérkezettnek láttam az időt  a rendbetételre.Automata leolvasztás ide ,vagy oda...volt bőven tennivalóm.Végül bevetettem a hajszárítót....jól haladtam.Valamelyik nap az enyémet is  le kell olvasztanom.


    Voltam a városban .Az utazási irodában befizettem az adventi koncertet.Majd elmentem és leadtam a gázosoknál a " rőzse utalványt". Rajtam kívül nem volt senki ....hamar végeztem.


    Szép napsütéses idő volt...tulipánhagyma ültető idő ....na, de majd sor kerül arra is .

  25. 2019. október 4. 18:00284902.

    Volt mind a kettő most csak a chomot tette fel. Igen, azzal néztem ..Melinda is azt mondta hogy azt fel lehet tenni...majd kérünk telefonos segítséget Sanyitól..én nem tudok telefonon intézkedni. Van akikor elég jól hallom aztán máskor nem nagyon értem a beszédet. Szerencsére a fényképeket tudom tölteni kicsinyíteni..csak ez hiányzik..meg meg kell szokni más formátumot. 

    előzmény:
    franci47 (284901)
    2019-10-04  17:30

Címlap

top