Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. október 9. 16:44284951.

    Megjöttem. 


    Nagyon meleg volt, ahogy Anikó is írta. 


    Be van gyulladva az achilles  izom. 


    Most 3 hét szünet lesz /nem emiatt/   és mindeneste igyak almaecetet, hogy ne kelljen gyulladáscsökkentőt szedni. 


    De van gyulladáscsökkentőm is, de sajna  csak kis adagban lehet szednem, mert rosszul vagyok tőle. 


    Nem volt fájdalmatlan, azt megmondom. 


    Előtte még elmentem a boltba, visszafele már csak a buszra kellett várni félórát. Julika, nem tudom hol láttad a gépet, de nem hiszem, hogy tudnám saját magamnak csinálni. 


    Ha valahol megtalálod tedd fel a linkjét, azért megnézném.  Köszönöm.


     


     


     

  2. 2019. október 9. 15:14284950.

    Olvastátok? Meghalt Vekerdi Tamás. Nagyon szerettem a tanácsait, mindig elolvastam a Nők Lapjában. Sokat profitáltunk belőle a munkánk során is. Nyugodjon békében. ..szép örökséget hagyott hátra, jól kell gazdálkodni majd vele. 

  3. 2019. október 9. 13:30284949.

    Szervusztok.


    Megjártam a várost, azt hittem előbb hazaérek, de a közlekedést összehangolni nem mindig sikerül. Nagyon éhes voltam, gyorsan kipakoltam, előkészültem, hogy hamar bekapok pár falatot, erre jött a kéményseprő, felajánlani az ingyenes szolgáltatást, na irultam-pirultam a rumli miatt, mondtam neki, mi a tényállás, megkínálom ha velem tart. Jót mosolygott, elvégezte dolgát, aztán hagyott tovább falatozni.


    Melegem lett hazafelé, a fene se tudja hogyan öltözzek hogy jó legyen.


    Magdi, bizony kemény volt a tegnapi munka, a felénél már láttam, hogy nagy fába vágtam a fejszémet, de már végig kellett csinálni, azt hiszem ez volt az utolsó ilyen akcióm.


    Julika finomat főztél, én ma kaptam nagyon szép karfiolt, a hétvégére rakott lesz belőle.

  4. 2019. október 9. 11:41284948.

    Ildi!


    Láttam itt a FB olyan kütyüt ami a sarokra ad löketeteket. nem tudom mennyire hatásos, de agyon jó lenne ha kellene mindig menni, otthon lehetne lökdösni. 


    Megfőztem ,most ebédelni fogok és nézem a Jóban rosszban...2-3 között jön a csomagom. 


    Ahogy itt olvasgatok mindig szembe ötlik, a mai párok, házaspárok is, nagyon fontosnak tartják az egymásra figyelést, a közös programot még ha gyerek is van, közös vacsorát. Irulva pirulva kell elmondanom, nekünk nem igazán volt ilyen "én" időm, mi időnk. Elmenni vacsorázni 3 gyerek mellől? Miből? És hogyan? Az idős nagyszülők este már a tyúkokkal lefeküdtek, az én szüleim még csak eljöttek volna de sokáig nem volt készen csak egy szoba, nem volt hol aludni. Egyszer amikor már le volt padlózva a nappali elmentünk színházba, anyukám vett nyugdíjas bérletet , azzal. Egy matrac nélküli ágyon éjszakáztunk, téli kabátokat tettünk magunk alá, a rácsra..reggel olyan gémberedetten ébredtünk hogy elment a kedvünk az ilyen szórakozástól. A buszok is nagyon ritkán jártak, taxira meg nem volt pénzünk. Maradtak a nyomdai brigád vacsorák, az volt a mi szórakozásunk. Nekünk minden időnket elvitt Szanazug építése...felpakoltuk a gyerekeket és mentünk az üres telekre, majd kaptunk egy sátrat, volt hogy kint aludtunk, aztán Béla csinált egy bódét raklapokból , akkor már volt hová menni eső elől.   Aztán építkezni kezdtünk, és építettünk..építettünk, hosszú éveken keresztül. de kint voltunk, együtt voltunk..de biztosan nekünk is jó lett volna ha van lehetőségünk étteremben vacsorázni, este sétálgatni...( megyeren még szinte járdák sem voltak amikor kijöttünk). Ez csak úgy eszembe jutott..tudjátok milyen vagyok..

    előzmény:
    franci47 (284947)
    2019-10-09  11:02
  5. 2019. október 9. 11:02284947.

    Megkaptam Magdi. 


    Persze igazad van.  De nem tudjuk más felfogását megváltoztatni, kemény érvek kellenek, és a tekintet valamit a tovább az illető gondolatai. Én azt hiszem itt befejezem, a mór megtette kötelességét.....


    Köszönöm, a kívánságod nagyon tetszik, de egy ilyen lökés semmi, annak  utána valamikor vagy megjön az áldása, vagy semmi. 


    Vásárolni is szeretnék a Lidl-ben, de az elég messze van. Déli busszal megyek,  akkor utána biztos hosszú lesz a várakozás de a későbbivel, akkor meg futnom kell szinte. De még átgondolom.  Ha csak összekapkodok mindent a boltban akkor elég az idő a későbbi  busszal is.  /A miss  hamurabbi  sorozatról írtam, te le tudod tölteni a  koreai do-ból, a smallacode hiányos/  felirat megvan nálam. 


    Most eszem valami, aztán még számolok az idővel egyet és valamikor elindulok. 


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (284946)
    2019-10-09  10:43
  6. 2019. október 9. 10:43284946.

    Sziasztok!


    Megjöttem a reggeli körutamról.Voltam a kisboltban, meg a "másik házban". Ma takarítás van -de előtte rendbe raktam Boscó " kuckóját". Kicsit "beszélgettünk" is ....ő legalább meghallgat.


    Most olvasom, hogy meghalt Vekerdy Tamás. Nagyon szerettem az írásit, beszélgetésit.Nyugodjon békében.


    Ildiké...kívánom hatásos legyen a kezelés.


    Valamit csinálnom kellene ....de olyan vagyok mint egy szalmabábú.

  7. 2019. október 9. 09:42284945.

    Jó reggelt. 


    Julika, most nem tudom küldeni, megyek lökéshullámra és valamit vásárolnom is kell. elmegy vele az idő.


    Tegnap töltöttem le amire gondoltam, de7oo-8oo-as részek is vannak benne, az  már nagynak számít.


    Most semmit sem néztem, nem tudtam.


    Tudjátok a remény hal meg utoljára. Várjunk. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (284943)
    2019-10-09  07:47
  8. 2019. október 9. 09:26284944.

    Megköszönöm gyorsan    a sok jó tanácsot vitamin ügyben.  Komolyan fogom venni magamat, hiszen van időm, az étrendemen is változtatni kell. Itt ülök indulásra készen, még nem jött Ildi lányom, tán már gyalog is odaértem volna a rendelésre. 


     


     


     

    előzmény:
    ancsa46 (284934)
    2019-10-08  17:06
  9. 2019. október 9. 07:47284943.

    Szervusztok!


    Jó reggelt, szép napot.


    Már voltam a boltban, vettem májat, resztelt máj lesz rizzsel. Siettem mert várom a csomagot, a hát támaszomat.


    Magdi" Örülök, hogy nyugtatsz a leándert illetően. Timi aggódik nagyon, ez az ő virága...szerintem kint lehetne hagyni a nyaralóban a szobában..neked mi a véleményed? Ti hol teleltetitek? Úgy hallottam nem kell locsolni télen.


    Ildi!


    Küld kérlek a filmet, majd a kis gépre teszem, remélem nem olyan nagy mert azt nem viszi. Majd kipróbálom. Még nem volt idő a VLc feltöltésére. ma jön Zsuzsi és Marika masszázsra megkérem, hogy telepítse fel. 


    Szép idő van, tegnaphoz képest sokkal kellemesebb, már ragyog a nap. Szép vénasszonyok nyara van.

  10. 2019. október 8. 20:16284942.

    Julika,   jó már a géped? 


    Van egy jó  sorozat, ügyvédes. 

    előzmény:
    BiriBiri (284937)
    2019-10-08  18:08
  11. 2019. október 8. 19:36284941.

    Sziasztok!


    Megint elment a nap....olyan gyorsan telnek ...hipp-hopp itt a tél.


    Remélem Tómalmon nem volt dér ....mert a paprika egy része még kint van.Julika ...ne aggódjatok a leander sokat kibír .Nálunk tavaly valamikor december elején kerültek  be / mert ugye nincs két pici lábuk /.


    Ildikém ...nagyon jó a mai és a tegnapi gondolat.A borostyános kép nagyon szép. A Szomszédkata kertjében van ez a fajta . Régebben  próbáltam ezt gyökereztetni ....de nem sikerült. A "mezei" meg mindenhol ott van ahol nem kellene. Amíg még van "bejárásom" a kertbe  próbálok gyökereset szedni.


    Anikó ...kemény munkát végeztél.Olyan hamar itt lesz a Mindenszentek.Jövő héten megyek Ófaluba ...ott is rendet kell tenni.


    Ma kezdődött a Nyugdíjas egyetem.Az előzetes szerint jó előadások lesznek.


    Jó éjszakát mindenkinek !


     

  12. 2019. október 8. 18:39284940.

    Ildikém ...megkaptam.Köszönöm, hogy elküldted.

  13. 2019. október 8. 18:26284939.

    Julika, szerintem nem volt nagy fagy, inkább a páralecsapódás okozta a fehéredést. Igaz valahol az országban megdőlt a hideg rekord.

    előzmény:
    BiriBiri (284937)
    2019-10-08  18:08
  14. 2019. október 8. 18:24284938.

    Köszönöm Ildi, megkaptam.

    előzmény:
    franci47 (284935)
    2019-10-08  17:09
  15. 2019. október 8. 18:08284937.

    Szia Ancsa!


    Reggel engem is azzal fogadott Timi hogy fagyott és biztosan megfagyott kint Szanában a leándere. Nem lehetett nagy fagy én nyomát nem láttam..napközben meg szép idő volt. Én nem fogok a sír tisztításához...egyszer fogadtam egy embert gyönyörűen megcsinálta. Már nem emlékszem mennyiért csak arra emlékszem nem tartottam soknak ezért a szép munkáért, olyan lett mint ha új lenne. Még várok, hogy patinásodjon aztán egyszer megint megcsináltatom. Én nem bírok ilyet munkát végezni. 


    Itt van a sógornőm, jár hetente Timihez és ilyenkor én tanítok az okos telefon kezelésére

    előzmény:
    ancsa46 (284934)
    2019-10-08  17:06
  16. 2019. október 8. 18:01284936.

    Megkaptam..majd reagálok rá. Köszönöm

    előzmény:
    franci47 (284935)
    2019-10-08  17:09
  17. 2019. október 8. 17:09284935.

    Küldtem egy körimélt.  Nem tudom mindenki benne van-e. 

  18. 2019. október 8. 17:06284934.

    Szervusztok.


    Ma reggel nagyon kopogtatott a hideg nálunk, a háztetők fehérbe öltöztek az éjszaka. Napközben ragyogó napsütés széllel. Ez volt a meteorológiai helyzetkép.


    Kihasználva a szép időt elmentem a temetőbe megpucolni a sírkövet, hát nagyon hosszadalmas és fárasztó munka volt, sokszor fordultam a vízcsaphoz, azt nem mondom, hogy szép lett, de valamivel jobban néz ki. Lehet, hogy máskor hagyni fogom a patinásodását, mert ezt nem lehet folyamatosan karbantartani.


    Befutott a lányom is, olyan mint egy mesehős, "hol volt, hol nem volt",  szóval ment a könyvtárba valami előadásra.


    Borsika egyél szedret, abban sok a vas, de biztos találsz valami megfelelő hasznos táplálékot.


    Nálam is gyümölcshiány van, Ildi hegyről kaptam szép almákat, gyönyörű fényesre lehet  törölgetni, és nagyon finom.

  19. 2019. október 8. 16:56284933.

    A sárgarépa az egyik legjobb májtisztító. Azáltal, hogy savtalanítja a vért, hozzájárul a hatékony májtisztításhoz, ezáltal pedig az egész szervezet egészséges működéséhez. A sárgarépa más klorofill tartalmú zöldségekhez hasonlóan segít a szervezetben lerakodó nehézfémeket eltávolítani.


    szép bőr gyógyszere lehet a sárgarépa. Mivel leginkább a felhalmozódott méreganyagoktól, és a nem megfelelő emésztéstől alakulnak ki a bőrkiütések, foltok, pikkelysömör, pattanások, ezért jó, ha minél több sárgarépát fogyasztunk. Nem csak a savfelhalmozódást akadályozza meg, hanem magas B-vitamin tartalmával is a bőr szépségét támogatja.


    A sárgarépalé tisztítja a beleket, serkenti a mellékvesék és a hasnyálmirigy működését. Jó hatással van az emésztésre is. A sárgarépa olyan értékes összetevőket tartalmaz, melyek segítségével hatékonyan gyógyítható az ízületi gyulladás, és a szervezetben fellépő bármilyen gyulladás.


    A sárgarépa az egyik legjobb látásvédő és javító zöldségünk. Fogyasszunk minél többet, így megelőzhetjük az öregkori szembetegségeket és a szürkületi vakságot is.

  20. 2019. október 8. 16:52284932.

    Borsikám..milyen kár hogy nem laksz egy saroknyira. Már futnék is egy tálca szőlővel és fügével. Az nem baj, ha nem csinálsz semmit..én nagyon sokszor teszem azt. Aztán ha van kedvem és bírom, csinálom. 


    Hozzávalók:


    2 db sárgarépa


    2 db alma


    1 dl narancslé vagy víz


    Ha ezt iszod mindennap, csodát tesz a testeddel.


    A sárgarépa nagy mennyiségben tartalmaz káliumot, ezért segít, hogy savtalanítsa a vérünket. Hozzájárul az egészséges csontozat és fogazat kialakulásához – ezért nagyon ajánlott már gyerekkorban sokat fogyasztani belőle.


    Fogyókúrázóknak is ajánlott, mivel csillapítja az éhségérzetet, és úgy tölt el jóllakottság érzéssel, hogy közben hasznos tápanyagokkal lát el.


    A sárgarépa az egyik legjobb májtisztító. Azáltal, hogy savtalanítja a vért, hozzájárul a hatékony májtisztításhoz, ezáltal pedig az egész szervezet egészséges működéséhez. A sárgarépa más klorofill tartalmú zöldségekhez hasonlóan segít a szervezetben lerakodó nehézfémeket eltávolítantjából leghatásosabb a gyümölcscentrifugával készített.


    Együnk sok répát hátha kinő a fogunk


     

    előzmény:
    BORS (284931)
    2019-10-08  16:46
  21. 2019. október 8. 16:46284931.

    Ildike, szia, ez a gondolat sor is  nagyon szép,.....   és bizony  megszívlelendő  ha jól belegondolok. Látnátok csak, hogy bólogatok! : - )) Helyzetjelentés: Már reggel óta alig csinálok valamit, mindig ráfogom valamire, hogy miért nem? Van ilyen nap is,..akad, és egyre sűrűbben. Nem mentem még le a kertbe, mert itt nagyon fúj a szél. Korábbi terveimet át kell tennem holnapra.  Julika sok fontos dolgot végeztél, legyen gyümölcsöző majd az eredménye. Erről jut eszembe, nincs semmi gyümölcsöm, és úgy hiányzik. Tegnap mind megettem a szőlőmet. Töredeznek a körmeim, diót és magvakat kéne enni. Vagy valami étrend kiegészítőt szedni, ami erre jó. Felfedeztem, hogy a kenyeret és kifliket mind felfaltam, elsetálok és kiegészítem az éléstáramat. Akkor már valami rágcsát is beszerzek. : - )) Jók legyetek. 

    előzmény:
    franci47 (284929)
    2019-10-08  13:35
  22. 2019. október 8. 15:52284930.

    Szervusztok!


     


     


     


     


    Szervusztok!


    Nagyon jó ez a csipkés elmélkedés.


    Délelőtt a takszövben voltunk. Hosszú program volt pedig nagyon egyszerű dologért mentünk. Hitelesíteni kik lehetnek az aláírók az alapítványban. Ez annyi adminisztrációval járt, hogy másfél órát vett igénybe, Szerencsére közben tudtunk beszélgetni, így eltelt az idő de állni is elég sokáig kellett amíg töltögettünk aláírtunk. de kész vagyunk...csak jöjjön be sok pénz és örömmel megyünk aláírni. 


    Rendeltem olyan hátat  egyenesen tartó izét.biztosan láttátok ti is..nagyon elfárad a hátam, görnyedek pl mosogatás, ágyazás közben...fáj a hátam, kíváncsi vagyok mennyit segít. Talán holnap meg is jön. 


    Nagyon jó idő van de én olyan álmos, fáradt vagyok. Az  a helyzet hogy vashiányos vagyok, de a gyógyszert ne szedem mert az székrekedést okoz arra meg nincs szükségem. Most olvastam hogy van valami rágó tabletta, ami nem okoz ilyen bajt..vény nélkül kapható majd veszek. 


     

  23. 2019. október 8. 13:35284929.

    "Az élet olyan ezen a világon mint egy csipkebogyó.


    Általában megszúr valahol, néha beleakadsz és fogva tart egy ideig.


    Azt gondolod nem lesz mindig így, néha simogatni is fog, vagy virágjával kiengesztel. 


    Sérülések érhetnek, de nem okoz kárt. Ha tartósan ott tart, akkor


    bizony nagyobb sérülések érhetnek, nem csak a tested, hanem a lelked is sérülhet.


    Van olyan, mikor meggondolatlanul tépkedjük ki magunkat a szorításból és 


    néha olyan a szabadulás, hogy másoknak is kárt okozunk.


    Csapkolódunk erre-arra, az ágak hol ide-hol oda akadnak be. Néha csak a ruhád szélét éri. 


    Ha érzéketlen a test akkor nem fáj, azt gondolod így volt helyes, így kell csinálni, így jó neked.


    Nagy segítség, ha van egy olyan személy, aki  segít megszabadulni a tüskéktől.


    Bekötözi sebeidet kint és bent is, figyel rád, szép szavakkal gyógyít. 


    Az egymásra figyelés mindig  sok szépséget, nyugalmat tartogat. 


    Ha csak megyünk tovább a tüskék között, ahogy szaggatja a ruhánkat, bőrünket, úgy csapja szembe az utánunk jövőket. 


    Vannak olyanok is akiket már felnyársaltak a tüskék. Lehet, hogy nincs már mód a segítségre. 


    /ismeretlen/ 


     


    Ma csak ennyi telt tőlem. 


    Ne nálam keressétek, azt amit gondoltok. 


     

  24. 2019. október 8. 10:00284928.

    Sziasztok! Már jónapot kívánok inkább.Ildike jött-e a boyler szerelőd és mit jelzett a sarkad? Szedtél-e utifüvet? Mire is jó az?  Teának, ugye? Én még mindég nem szedtem le a kertben a lila gyógynövényt, várom a napos órákat.


    Magdika a cipőkötésről jut eszembe, hogy nekem R. lányom köti/kötné be mindig, ha hagynám. Nálunk R. étkezik  glutén mentesen. Nem könnyű nekik sütni-főzni.


    Örültek az itteniek a mosásnak, de legjobban a zokni párosításnak. Vállaltam hetente 1 db mosást. Az is ér valamit, szerintem. Még nem bolintottak rá. Ildim is sokat segít nekem.Pl ma elmegy a krumpi-osztásra és hazahozza. Majd együtt elfőzzük, ha nem túl hibásak. 


    Julika én gyors mindent bele lecsót főztem magamnak este. Volt benne még zeller is. Fura és finom lett.A kápiát olcsón vetted.


    A töltött csirkecombokat, amiket mutattatok, szivesen fölfalnám. Mindet. Gusztusosak. Én még sosem csináltam, csak egész csirkét töltöttem, és régen zsebes karajt. 


    Anikó megható,  hogy tartanak nálatok idősek ünnepét. Itt ilyen nincs, nem tudom miért. Pedig tele van a kerület időssel. Jobban érzed magad már? 


    Annuska remélem már jobban vagy, tessen vigyázni magadra, nem meghűlni, reggelente mellénykét felvenni, beosztani a drága egészséget. Úgy ám!  Itt bőven süt már a napocska, ..küldök egy kicsit a sugaraiból, jó?  


    Én is vigyázok, ma setálni is fogok egy rövidet,  eldugdosom a tulihagymákat, ..levágom a száraz gyógyfűnek valót, és hagyom, had süssön rám egy kicsit még ez a kedves jó napocska. 


    Ildike, ..leírtam magamnak egy A/4 -es lapra és kirakom majd a hűtőmre. Köszönet.


    "Amikor reggel kinyitod a szemed, mondj köszönetet a napfényért, és azért, hogy élsz és erős vagy. Mondj köszönetet az életedért és a létezés öröméért. Ha pedig nem látsz magad körül semmit, amiért köszönetet mondhatnál, magadban keresd a hibát."


     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (284910)
    2019-10-06  11:10
  25. 2019. október 7. 21:15284927.

    Magdikám,még én sem ismerek magamra. 


    De hát írtam mi volt. A vízfesték nagyon halvány, én jobban szeretem, de az akrilt valamiért nem tudtam higítani. 


    Ezt is meg kell tanulni valamennyire. Itt elnagyolva van minden, nem olyan éles, és talán a színek finomabbak.  Na majd meglátjuk mire megyek vele. Tünde is nemrég tanulta, most szerzett róla bizonyítványt. 


    Nálunk  is hűvös volt, most már vastagabb mellényben mentünk. Később aztán  - gesztenyeszedés közben - lekivánkozott rólam  a mellény. Nemsokára vissza kellett venni. 


    Magdi, jó neked, jó az a kis csoport ahova jársz. 


    Most kérdeztem meg éppen a Vadvirágosoktól milyen virág amit feltettem.  Meglepődtem, hogy borostyán, nem így ismertem.  Egy háztetőn volt ennél nagyobb virágu is,  de nem mentem be, mert nagy szemétraktár volt előtte. 


    Láttam pár videót a kor.nőkről, annyira csúnyából és csúnya bőrűből is szépet tudtak csinálni. Igaz tényleg rajta volt egy kiló festék,műszempilla.... meg minden, amit még rá lehetett rakni.  Mi van nyáron. lefolyik róla az egész máz.


    Holnap talán jön a boylerszerelő,  még holnap is fel kell hívnom, hogy el ne felejtsen. Mondtam neki jönnie kell, mert régen láttam. /na ő egy fiatal ember, tudja mit beszélek. láttam gyermekkorában remekül táncolt./ Benne van egy kicsit a "vonó".


    Örülök,  hogy belementetek a játékba. 


    Utolsó részt nézem a Princess A-ból. 


    Most letöltöttem egy Avistást,  42 Gb, nem küldhető. Van kisebb része is de nem boldogultam vele.   


    Jó éjszakát nekünk. 


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (284926)
    2019-10-07  19:13

Címlap

top