Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. október 12. 08:48284976.

    Szervusztok.


    Ma korán ébredtem.


    A tegnapi napom egy egész napos talpon állás volt, amit estére aztán minden porcikám érzett. Reggel városmenet volt, itthon rögtön nekiálltam főzni, sonkalében főztem lencsét, összeraktam a rakott karfiolt, ami most már sütőben van. Ha már karfiol,akkor ugye a levest sem hagyhattam ki. Közben kisütött a nap, hurrá, akkor mosni kell. Mosogatás, felmosás, és akkor gondoltam főzök egy teát vagy kávét, épp a hezitálás közben jött Ildi telefonja, hogy indul a hegyre, gondoltam nem hagyom ki, így elindultam, de előtte gyorsan bekaptam egy algóp.-t, mert már éreztem, hogy a menetet nem tudom végigcsinálni nélküle. Gyönyörű napsütés volt, itthon elnyúltam mint a napozó macska.


    Lassan várom Petit, elmegyünk a Praktikerbe. Remélem a köd mielőbb felszáll, vagy le, és kisüt a napocska. Nem tudom időjárás függő e, de nekem a derekam rakoncátlankodik.


    Ildi megkaptam a Vanillát, köszönöm. Kell menni gyógyszerért? Nem volt hideg a pad amikor leültünk, vagy mégis?


    Julika jó étvágyat ehhez a szép menüsorhoz, jó hogy végig lehet kóstolni.


    Kívánok szép hétvégét.

  2. 2019. október 12. 08:17284975.

    Nem fáj a fejem, csak a csontjaim. Abból nem tudom hány db van.

    előzmény:
    BiriBiri (284974)
    2019-10-12  08:12
  3. 2019. október 12. 08:12284974.

    Szervusztok!


    Szóval Borsika és Ildi fejfájós. És közeleg a telihold. Én tegnap már azt hittem hogy az van mert innen az ablakból úgy láttam. gyönyörűen csillogott és már majdnem teli van. Mint majd délben az én pocakom lesz. Persze csak mértekkel fogok enni, ebből is egy kicsit, abból is egy kicsit. Gyönyörű idő van..mindjárt megyek a boltba aztán hajat mosok...aztán várom a háromnegyed 12-t akkor indulunk. 


    Saci! Elkezdted az antibiotikum kúrát? Hogy bírod? Erika mikor jön haza? Pötyi! Kihasználjátok a jó időt, Bírod a sétát? Marika! Ti is szoktatok sétálni, ugye? Olyan jó lenne ha még sokáig ilyen idő lenne. Na, megyek, mert aztán "ráncba" szedem magam. 

  4. 2019. október 12. 07:39284973.

    Jó reggelt. 


    Mostanában korán le kell feküdnöm, nem bírok fent maradni, de nem bánom. 


    Nem is tudok annyit filmezni, és most kicsit nem is érdekelnek a filmek, annyiféle dolgom lenne, amit elhanyagolok. 


    A fejfájások lehet, hogy a telihold közeledtétől jönnek.  Azt hiszem hétfőn lesz a tetőpont.  Sajnos a kutya nagyon érzi. 


    Hogy kell-e csizma atélen? Nekem sincs, c sak alig használt bakancsom van.


    Julika, jó választást az ételhez. 


    Magdi, volt idő, amikor figyeltem a velem egykorúak járását, nagyon sok sántikáló ember van. 


     


     


     


     

  5. 2019. október 11. 16:52284972.

    Sziasztok. Fejfájós, szédelgős a napom, de rá sem rántok. Persze, mert már jókat aludtam. 2 rövidet, pihentetőt. Álmodtam is!! .. fiatal voltam még és tettre kész.  Terelgettem a kislányaimat valahova, hogy siessenek már, mert lekésünk valamit, ami fontos. Olyan  jó álom volt. 


    Julika nagyon ígéretes ez az étlap, ..húú bő a választék,  na kiváncsi leszek miket fogsz enni. Majd meséld el utána, jó??   Én paradicsomlevest főztem apró tésztával. Amikor nem jut eszembe semmi, akkor azt főzök mindig. Imádom.  


    Ma bejöttek a tacsik hozzám és csoportosan üdvözöltek. Azt sem tudtam, hogy lógjak meg előlük. Nagyon összenőttünk a kutyavigyázásom alatt. A Micit kerülöm, mert vedlik. Az annyát, én nem is tudom, hogy lehet ennyire vedleni.A porszívó üzemkész az előszobában, bármikor lecsaphatok a szőrcsomókra. Jól megjártam azonban, mert beszívattam egy büdibogarat is. Na, mire kipuceráztam, én  is szagos lettem. 


    Itt levélhullatós aranyló őszi idő van. Kezdenek sárgulni, pirosodni a levelek, amik befutják a ház egy részét.Potyognak szorgalmasan. Állandóan seprek. Lentről meg viszem a komposztba.  Nem várok holnapig, ..gondoltam, és felhordtam a teraszra a nagy székpárnákat a kertből. Már úgy sem lesz kiüldögélés, csak elázna. 


    Vajon milyen telünk lesz? Kell-e majd csizma? Tulajdonképpen nekem nincs is. 

    előzmény:
    BiriBiri (284971)
    2019-10-11  16:16
  6. 2019. október 11. 16:16284971.

    Én voltam a gázosoknál. Először rossz helyre mentünk, ki a város szélére ahol eddig voltak és most már elköltöztek be a városba. De nagyon gyorsan végeztünk, már be is fizettem a postán a csekket amit adtak. 


    Aztán csak jöttem, mentem, ettem, megnéztem a Jóban rosszban bele is aludtam, mint szoktam. Semmi nem történik velem, nagyon érzem a meleg frontot mert nagyon meleg volt ma. remélem holnap is szép idő lesz. Holnap Zsuzsiékkal egy cigány étterembe megyünk szabad szedéses ebédre. Nagyon dicsérik, még nem voltunk abban az étteremben. 


    Ételeink:
    -Tyúk húsleves (Szombat) 500.-ft.
    -Krumpli leves,füstölt hússal(péntek) 500.-ft
    -Hagymás vér 1390.-ft
    -Sertés köröm pörkölt,zuzával 1890.-ft
    -Kolbásszal tölt.szel. 650.-ft
    -Milánói sertés szelet 1890.-ft
    -Cigány káposzta 1890.-ft
    -Rántott sajt,p.rizs 1890.-ft
    -Füstölt csülkös pacal 1890.-ft
    -Hagymás tyúk,tépet tészta 1990.-ft
    -Rántott szelet 500.-ft
    -Sós burg. 350.-ft
    -Párolt rizs 300.-ft
    -Házi savanyú 300.ft
    -Tarhonya 350.-ft
    -Bodag 100.-ft
    Süti



    A menü sor ára 2190. ft/fő
    Asztalfoglalás:0670 329 6122
    Gyere egyél annyit ,amennyit bírs


    Ez a menü. Már fenem a fogom egyes ételekre de majd csak óvatosan, olyan kóstolás szinten,, tervezem, aztán majd meglátjuk. 


    előzmény:
    harangvirag08 (284970)
    2019-10-11  15:07
  7. 2019. október 11. 15:07284970.

    Szép napot Mindenkinek!


    Ma kicsit nyitottabb szemmel jártam a köreimet...miután olvastam Borsika hsz-ét.Valóban nagyon sok hajlott, nehezen járó ember van ....sokam majd egy generációval fiatalabbak.Igaz én is érzem az idő súlyát ....valahogy a nyár... óta nagyon.Az utca amin  megyek a buszra mikor  Tómalomra megyek / szóismétlés/ még tavaly is ....nem tűnt semminek ....most sokszor úgy érzem nem lesz vége.Időben ...ami eddig 1o perc volt ....most 15 ....igaz kényelmesebben.Na de ezt nem panaszként írom.


    Reggel voltam a piacon. Igazából a 100Ft-os boltban / hol van az már / lett volna dolgom. Gyertyabetéteket akartam venni.Végül vettem ....de bárhol kaptam volna. Reggel felülvizsgáltam a gyertya készletemet ...valamikor annyi volt , boltot nyithattam volna...mostanra kifogytak..Mécsest nem veszek ...amennyi van elég ....nem termelünk hulladékot.Itt akkora flanc van a temetőben.Sok sírt egész évben nem  látogatnak ....ilyenkor meg az egész tele van mécsesekkel.A bolt után elmentem a virágosok felé .Nagyon szép cserepes, bimbós krizantént vettem 450Ft-ért.Majd a vágott lesz nagyon drága.Közben találkoztam az " aktivistákkal"...de sietősre fogtam.


    Elkészült egy nagy kukta húsleves/ hozott anyagból / ....igaz nem "kuktatechnológiával ",csak ez a legnagyobb fazék méretem.Majd valamikor jön valaki érte.


    Merre jártok, mit csináltok?

  8. 2019. október 11. 06:24284969.

    Szervusztok!  


    Még az ágybňl küldöm az üzenetet. Nyolckor indulunk a gázosokhoz beváltani a csekket. Aztán talán csavargunk is egy kicsit...vagy nem..nem tudom, Zsuzsiékhoz kell alkalmazkodnom.Ebédet nem kell fözzek Timi csinŕlt az este fokhagymás sült afrikai harcsát rizzsel. Ha haza jövök egy kicsit takarítani szeretnék.

  9. 2019. október 10. 20:18284968.

    Köszönöm kérdésed Julika, reuma időpontért mentem csak, de tudtam szót váltani a dr-nővel is, kérdezte, na meg van-e a csontsűrűség eredményem, mondtam, hozom majd. Sokan voltak, mint mindíg. Ma menőkém is volt, Aldiban voltam, ott lehet kapni gluténmentes zsemlét, meg cipót, ..egyebeket. R.-ám az érintett, mindennek örül, ha meglepem vele. Ők is szoktak otthon zsemlét sütni, de az ritkábban fordul elő.Sikerült még nápolyit is kapnom. 


    Kislányok, gondoltam ám sokat rátok. Megint láttam egy idős  hölgyet, aki kétrét görnyedve igyekezett ki a bolt ajtón,  volt kis tolókosara, abban volt pár dolog, amit vásárolt.Úgy sajnáltam.  Egy rendes ifjú ember lesegítette  őt a járdáig. Na, örültem, vannak még jó érzésű fiatalok, hála Isten.  


    Nagyon örültem a versnek, olyan jól jött, melengetett, akár a késői napocska. 


    Mindenkinek kellemes késő esét kívánok és szép álmokat. Angyalosat. : - ))

    előzmény:
    BiriBiri (284957)
    2019-10-10  09:48
  10. 2019. október 10. 17:26284967.

    Nekünk van két nagy bokrunk ....de elenyésző a termés ami rajta szokott lenni.Igaz mindig a kukában végzi.Én mindig azt gondoltam ....nem ehető.Szerintem az idén birsalmasajtot sem csinálok.Talán egy adag fügelekvárt ...de az is kétséges.


    Ügyes vagy, hogy kipróbáltad....nem lehetett könnyű dolgozni vele...nem volt túl kemény?

    előzmény:
    Rolta (284966)
    2019-10-10  16:57
  11. 2019. október 10. 16:57284966.

    Hirtelen annyi szépséget hoztatok, hogy öröm volt olvasni....csak a vers akart kicsit elpityeregtetni , előjöttek az emlékek


    A film új  52. része megvan...köszönöm.


    A kaktuszra nem emlékszem, hogy milyen volt..


    Képzeljétek mit főztem be...a japánbirs - ami szép tavaszi cserje --- termését.Az egyik barátnőmtől kaptam azzal, hogy én biztos kapható vagyok minden bolondságot kipróbálni. Utána olvastam, ehető a termése, tele C vitaminnal, de valami olyan savanyú, hogy csak na...Az ajánlás szerint úgy kell vele dolgozni,mint a birssel, sajt akart lenni, de nem lett olyan kemény.Kiborítva a formákból még eddig nem omlott össze, ha mégis megtenné lesz belőle lekvár. Elajándékozásra szánom egy részét a különlegessége miatt...


    Nem tudom mire jó, de én rendszeresen naponta iszom az almaecetet, ezzel ízesítem a vizeimet, hogy meg tudjam inni, szerencsére szeretem. Tavaly a termelő vásárban kaptam málna ecetet , az finomabb.

  12. 2019. október 10. 14:57284965.

    Nagyon szép, mindjárt belehallgattam egy másikba is.


     


    Julika, nem rég volt  a Saroltával egy riport a TV-ben, szerintem annyira tele van élettel, szinte vibrált beszéd közben. Biztos ez segíti át ezen a nagy betegségen.

    előzmény:
    franci47 (284962)
    2019-10-10  14:19
  13. 2019. október 10. 14:33284964.

    Örülök, hogy megjöttél Sacikám. 


    Jó sokat dolgoztál miután kicsit jobban lettél. 


    A Princess 52 részét már rég elküldtem, nem tudom, megvan-e vagy nincs, mert én töröltem az enyémet. 


    Akis kaktusz, amit tőletek kaptam, már hozott vagy 5 fiat, ott sorakoznak mellette. Nem tudom szétülttesem-e, vagy hagyjam őket együtt.Így együtt mint egy család. 


    Még mindig nagyon álmos vagyok. 


    Anikó, még nem tudtam meginni az almaecetes vizet, annyira nem kivántam. Egy két korty elég volt. De majd elkezdem. Ma nagy kutatás rendeztem a tőled kapott vizfesték után. Hát persze, hogy megvan. Csak papírt kéne venni hozzá. 


    Délelőtt főztem húslevest és túrógombócot. 


    Most csak itt ásítozok, semmihez sincs kedvem.  Pedig KEDVET, JÓ KEDVET akarok, valamihez legyen már kedvem. 


    Olvastam,hallgattam szép verset, dalt, de még csak vagyok elhagyatva és árván, mint az a bizonyos........


    Mennék is, majd ha megtalálom a kedvem írok. 


    Garai Gábor:
    Jókedvet adj

    Jókedvet adj, és semmi mást, Uram!
    A többivel megbirkózom magam.
    Akkor a többi nem is érdekel,
    szerencse, balsors, kudarc vagy siker.
    Hadd mosolyogjak gondon és bajon,
    nem kell más, csak ez az egy oltalom,
    még magányom kiváltsága se kell,
    sorsot cserélek, bárhol, bárkivel,
    ha jókedvemből, önként tehetem;
    s fölszabadít újra a fegyelem,
    ha értelmét tudom és vállalom,
    s nem páncélzat, de szárny a vállamon.
    S hogy a holnap se legyen csupa gond,
    de kezdődő és folytatódó bolond
    kaland, mi egyszer véget ér ugyan –
    ahhoz is csak jókedvet adj, Uram.



     


     


     

    előzmény:
    Rolta (284958)
    2019-10-10  12:08
  14. 2019. október 10. 14:28284963.

    Ez tényleg szép volt!

    előzmény:
    franci47 (284962)
    2019-10-10  14:19
  15. 2019. október 10. 14:19284962.

    Sziasztok. 


    Hoztam nektek egy kis zenét.  Remélem ide ér. 


    Szerintem szép. 


     


    Nálunk a leánder a garázsban van, nincs fűtés, nincs letakarva.  Ott telel. Még kint vannak, úgy látom nem fagytak el. Muskátlik is kint vannak és a zefirvirág is. 


    Aludtam egyet, délelőtt főztem. Zegre is mentem volna, ha.... az a ha ott nem lenne.  Lehet, hogy holnap.


     

  16. 2019. október 10. 13:22284960.

    Sacikám!


    Köszönöm a válaszodat lender ügyben. Akkor megnyugtatom Timit . Ha neked a garázsban áttelel akkor a nyaralóban is . Azt gondoltam nem a földre tesszük, még nem akkora.


    Nagyon sokat dolgoztál..olyan jó hogy el tudom képzelni, illetve nem elképzelni kell, láttam a kertedet. Egy csoda a kerted. 


    nekem most lenne kedvem lenne filmezni és nagyon örülnék ha ráférne a kis gépre...szinte mind ráfért, kevés kivétellel. Ilyenkor már a nappalit nem nagyon használom, a kis szobát fogom fűteni, és ott fekverészre szeretek filmezni. 


    Itt végül beborult, a telefon azt írta Csabán zápor van..itt nem volt de nyirkos az idő. 


    Van egy kerti "munkásom" egy vakond kezdett el barangolni a kertben. Vince hosszan ült a halom előtt aztán szétdúrta, hiába várt, nem jött ki ..megy tovább. Hiába védett állat, nem örülök a jelenlétének. 


    Marika írta, hogy neki volt valami jó gyógyszere. Jó lenne ha téged nem viselne meg úgy mint Timit az antibiotikum. nagyon erőset szedett és későn kezdett védőt szedni. 

    előzmény:
    Rolta (284958)
    2019-10-10  12:08
  17. 2019. október 10. 13:12284959.

    Szervusztok.


    Itt megszakításokkal esik, de nagyon kellemes a hőmérséklet.


    A délelőttöm elment a varrogatással, már régóta csak gyűjtögettem a javítani valókat, most nekivaló idő van.


    A mai postával megkaptam az adományt, egy golyóstoll a polgármester és a képviselőnk nevével, valamint a pártlogóval ellátva, hát ennyi.


    Saci már hiányoztál, jó sokat dolgoztál, nálam még a bejáratnál  vannak a muskátlik, egyenlőre nem akarom behozni, de már eléggé "szemetelnek",  több virág van rajtuk mint a nyáron.


    Ildi talán mindenhogyan jót tesz ez a kis szünet, csak ne fájna.   Jó hogy említetted az almaecetet nekem is van, sőt borecetem is, az is jó gondolom, majd iszogatok.  Mindjárt utána nézek az ajánlott filmnek, nem töltöttem még le az biztos.


    Marika nagyon szép a virág, én is azt hittem a kertedből van.

  18. 2019. október 10. 12:08284958.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nagyon enyhe időnk van, szemerkél az eső.


    A rosszullétem oka meg van, a kezelés elkezdődött, most a bogyók mellékhatásától félek.


    Irtatok a leander teleltetéséről, nálunk még jó ideig kinn lesznek -4--5 fokig nem károsodik.Mivel sok van , csak a garázsban tudjuk teleltetni, a nagy hideg esetére van egy régi nagy szőnyeg, amit az ajtó elé tennénk, de évek óta nem volt rá szükségNéha hullat le levelet, néha nem  visszavágva minden éven szépek és sokat virágoznak.


    A többi  virágunkat  bevittük, a nem teleltetőket kidobtuk, ládákat , cserepeket elmostam.


    Ültettem salátát, kevés őszi fokhagymát, az ásás van hátra, elég kevés területen.Ami még szé az a póréhagyma és édeskömény, szépen vastagodnak és a sóskán is van még egy szedésnyi.


    Az őszi nagytakarítás is meg volt, igaz segítséggel.


    Lett volna időm filmezni, de kedvem nem volt. Most kezdtem el a Princess A folytatását nézni, remélem a további részei is jók lesznek.


    A hosszura sikerült beszámolóm végén kívánok nektek kevés fájdalmat, gyengélkedőknek gyógyulást


     

  19. 2019. október 10. 09:48284957.

    Szervusztok!


    Itt lassan kialakul az idő, még sem lesz eső,  enyhe az idő. Tegnap a gépen találkató VLC-t akartuk letölteni de azt írta ki , nem magyarul, hogy trójai vírusus. Majd Sanyit kérjük meg de ő most külföldön van munka ügyben. Azéló szerelőt nem akarom megkérni mert nem vele csináltattam a wincseszter cserét. Filmet tudok a kis gépre is tölteni ha nem kettő az egyben. Letölti  de  nem lehet lejátszani nem bírja továbbítani. 


    Mint írtam nem volt jó a hajnalom, most kezdem kirúgni magam. Főzni nem kell tegnap főztem a májat mára. Amikor kimentem a cica hotelt rendbe tenni, most almozni kellett, ügyesek mind a két ládát használják, megláttam hogy megérett jó pár paradicsom. 


    Magdi! Nem mondtad hogyan, hol teleltetitek a leánder Tómalmon? 


    Régen láttam Sacit...remélem lassan kifelé megy a betegségből. 


    Borsika!Milyen volt a kezelés? 

  20. 2019. október 9. 19:04284956.

    Nem baj,  ha nem találod, majd előjön egyszer csak. Igazán most 3 hét szünet lesz. 


    Valószínű nem tud annyit mint a klinikai, de elolvasnám mit is írnak róla. 


    Most  jegelni kell. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (284954)
    2019-10-09  18:20
  21. 2019. október 9. 18:59284955.

    Magdikám, az almaecet vacsi után 2 dl víz 1 evőkanál ecet. Valamikor ittam ám, csak reggel,  ugyanígy, csak tettem bele mézet. 


    Ártani nem használ mondja a közmondás, megiszom majd. 


    Ha megtalálom a feliratot akkor küldöm.  Mindjárt küldöm a messengeredre.  Itt van a  filmletöltés is. 12-től nem innen töltöttem le a filmet, mert  3x is elkezdtem, és nem hozta le. A koreai doramákból a 2018_asban van meg. Azok kisebbek. 


     

    előzmény:
    harangvirag08 (284953)
    2019-10-09  17:21
  22. 2019. október 9. 18:20284954.

    Ildikém!


    Keresem de nem találom sehol....


    Majd ha a szemem elé kerül elküldöm. Én csináltam alma ecetet nagyon jó lett. Jobb mint a citromos víz..majd én is elkezdem inni. Annyi mindenre jó az alma ecet hogy az már gyanus, de bizonyított tény, gyógyszer sok bajra. 

    előzmény:
    franci47 (284952)
    2019-10-09  16:51
  23. 2019. október 9. 17:21284953.

    Ildikém ....megtaláltam a Hammurabbi filmjét.Majd a  feliratot ha küldöd a lányoknak én is kérem. Köszönöm.


    Milyen arányban kell innod az almaecetet? Én szoktam ebéd előtt/ ha el nem felejtem /. Lehet a kezemre is jó lenne ...a gyógyszert nekem kerülnöm kell. Most kenegetem ....kicsit mintha javulna ...de nagyon lassan. 


    Itt megint olyan borongós az idő .Remélem holnapra "kivilágosodik". Tómalomra kell mennem.

    előzmény:
    franci47 (284951)
    2019-10-09  16:44
  24. 2019. október 9. 16:51284952.

    Megjöttem. 


    Nagyon meleg volt, ahogy Anikó is írta. 


    Be van gyulladva az achilles  izom. 


    Most 3 hét szünet lesz /nem emiatt/   és minden este igyak almaecetet, hogy ne kelljen gyulladáscsökkentőt szedni. 


    De van gyulladáscsökkentőm is, de sajna  csak kis adagban lehet szednem, mert rosszul vagyok tőle. 


    Nem volt fájdalmatlan, azt megmondom. 


    Előtte még elmentem a boltba, visszafele már csak a buszra kellett várni félórát. Julika, nem tudom hol láttad a gépet, de nem hiszem, hogy tudnám saját magamnak csinálni. 


    Ha valahol megtalálod tedd fel a linkjét, azért megnézném.  Köszönöm.


     


     


     

Címlap

top