Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. december 1. 23:07285401.

    Isten hozott Magdi, jó hogy megjöttél. 


    Most végeztem egy szépséges filmmel, ma töltöttem le.


    Holnap elküldöm nektek is. 


    Jó éjszakát. 

    előzmény:
    harangvirag08 (285400)
    2019-12-01  21:46
  2. 2019. december 1. 21:46285400.

    Sziasztok!


    Most értem haza ....szép volt, jó volt .....nagyon elfáradtam.

  3. 2019. december 1. 20:28285399.

    Julika, azt hittem már megírtam,de nem látom.



     


    SOK SZERETETTEL KÖSZÖNTÖM UNOKÁDAT ELZÁT. 

    előzmény:
    BiriBiri (285393)
    2019-12-01  15:30
  4. 2019. december 1. 20:26285398.

    Megjött a tél. 


    Még nem hó, olyan hódaraszerűség esik. 


    Hideg nincs, talán nem fagy le. 


     

  5. 2019. december 1. 16:59285397.

    Nagyon szép és megható ez az együtt éneklés, már láttam, de mindig elérzékenyülök tőle.

    előzmény:
    franci47 (285395)
    2019-12-01  16:07
  6. 2019. december 1. 16:57285396.

    Szervusztok.


    Lassan vége a hétvégének is, rohamosan kergetjük a karácsonyt.


    Igazán nyugisan telt a napom, Ildin kívül nem volt rám kíváncsi más. Látom itt is csendes mindenki.


    A közös fenyőfához nem megyek ki, nálam nem jön át az a közös ünnepi öröm, fagyoskodni meg nem akarok. A hátsó teraszrészről oda is láthatnék, de úgy meg minek.


    Julika gyönyörű színe van a mangoldnak.


    Magdi biztos sok szép élménnyel gazdagon tér haza.


    Legyen szép estétek.

  7. 2019. december 1. 16:07285395.

    Megnyitottam a Bocelli  videót.Sajnos előtte egy reklám van. Már semmi sincs anélkül?

  8. 2019. december 1. 15:36285394.

    Szia Julika!.


    Magdinak hiába köszönnék, messze jár, remélem sok szépet lát, amit majd megoszt velünk.


    Itt komor idő van a déli napsütés után. 


    Biztos jön a hideg, mert a csontjaim nagyon érzik. Sajnos jobban fájnak mint megszoktam. 


    Nem tudom mi lehet még a fájósokkal, senki sem panaszkodik, de hát attól ha mondjuk, sem rosszabb, sem jobb nem lesz. Ha nem mondjuk, akkor is van amit érzünk.


    Megittam a délutáni kávémat ujabban később kerül rá sor. 


    Julika, biztos finom lett az ebéd, és már jóval túl vagy rajta. 


    Ha akarod elküldhetem a "család szennyese" c. sorozat videás linkjeit. Ma  Rita  mondta hogy kell elmenteni az összes linket és akkor onnan lehet inditani egyesével.  Az utolsó rész van hátra. Sokszor elsírtam magam a testvéri szereteten, az együtt alváson, és egymás iránti tolerancián. Hogy lehet tönkretenni egy időre ezt a szép érzést is.


    Fél 5-kor gyújtják meg a közös karácsonyfán az égőket, kis műsor, közös éneklés stb,  utána hagymás-zsíros kenyér, tea és forralt bor.  Valahogy nekem mégsem adja azt a boldog érzést, így nem mindig szoktam elmenni. Egy óra mulva kezdődik, na majd meglátom fél óra a gondolkodási idő utolsó része. 


    Festékes cuccaim elöl, tényleg festői rendetlenség van. 


    Mindenkinek szép napot kívánok.


     

  9. 2019. december 1. 15:30285393.

    Nagyon finom lett a mangoldos gomba. Ugye milyen szép..és finom is. Kicsit megfogta a fagy de ennek nem árt. Olyan mint a spenót, hiszen azt is fagyott állapotban főzöm ilyenkor. Magdi mindjárt hangversenyt néz, hallgat. melinda küldött egy kis videót ahol Rlza énekelt tegnap de sehogy sem tudom feltenni. 

    előzmény:
    BiriBiri (285392)
    2019-12-01  10:03
  10. 2019. december 1. 10:03285392.

    Szervusztok!


    Itt ragyog a nap de az éjjel fagyott. Nem nagyon, de deres volt a kert és a mángold is megfagyott de annak nem árt. befűtöttem a kályhában, remek meleg van. és isteni illatok, Timi főz, én voltam a "kézi asszony" mindet a keze alá készítettem, úgy főz mint mint Sthal Judit szokott, csak oda kell nyúlni és össze önteni...


    nem tudom arra magdi felé milyen idő van de remélem olyan mint itt. Biztosan kellemes , élményekben napja lesz. 


    Tegnap Boldizsár szobáját leparkettázták. Eddig szőnyeg padló volt. Már nagyon régi volt, még a régi tulaj tette fel. Virág szobája parkettás, a háló és a nagyszoba még szőnyeg padlós, majd azt is parkettázni fogják. Olyan érzékenyen az orruk, sokkal jobban lehet portalanítani. Legyen kellemes ádvent első napja..és persze a többi is. 

    előzmény:
    harangvirag08 (285391)
    2019-12-01  06:29
  11. 2019. december 1. 06:29285391.

    Jó reggelt!


    Köszönöm az útba indításokat.Remélhetőleg nyugalmas idő lesz. Legalábis erre még nem havazik.


    Elrendezem Boscót....aztán megyek haza és készülődök.


    Legyen szép a napotok!

    előzmény:
    Sacika44 (285390)
    2019-11-30  22:24
  12. 2019. november 30. 22:24285390.

    MAGDI!


    Jó utat, jó szórakozást kívánok!

  13. 2019. november 30. 21:16285389.

    Magdi! Ma volt a megnyitó...ma énekeltek ott. AZ EGY NAGYON MUTATÓS, SZÉP ALKOTÁS..ÉN MÁR LÁTTAM..Közben betűt váltottam nem vettem észre az ágyban írok..jó utat, kellemes szórakozást kívánok

    előzmény:
    harangvirag08 (285388)
    2019-11-30  19:44
  14. 2019. november 30. 19:44285388.

    Sajnos akkor már nem leszünk Grazban....milyen kár.Tudomásom szerint 4 órakor kezdődik a koncert a faluban.


    Jó lett volna Elzát látni ....szerintem a kép alapján felismerném.

    előzmény:
    BiriBiri (285387)
    2019-11-30  18:59
  15. 2019. november 30. 18:59285387.

    Magdi! Holnap Grazban lesztek? Ma nyilt meg a Városházán a jég jászol, 6 tól Elza kórusa ott énekelt-Biztosan megnézitek azt is. Kelemes kirándulást..de jó lenne nekem is ott lenni.

    előzmény:
    BiriBiri (285385)
    2019-11-30  15:26
  16. 2019. november 30. 17:47285386.

    Sziasztok!


    Most olvastam végig...szokásom szerint beszélgettem is veletek .Az én napom ma kicsit furán kezdődött.Reggel 6-kor menten haza Boscótól....egészen kellemes volt a reggel.Ma mentünk a szokásos adventi útra ...a soproni civil szervezetek képviseletében.8-kor volt az indulás. Gondoltam ,könnyen vagyok a fél nyolcas busszal s


    imán beérek a városba.Csak éppen azt felejtettem el, hogy szombat van ...és nem jár.Még időben kapcsoltam ....akkor gyalog kell  menni."Kipuculkodtam"...indulok.Kilépek a lépcsőházból...forgószél,eső meg amit eltudtok képzelni....esernyő kifordítva stb. Vissza elő a kapucnis dzsekit.Mire beértem ....az idő elcsendesedett....sőt ragyogó napsütésben mentünk nagyrészt.Szép volt ....az utolsó kisvárosban egy fiatal lány énekelte a Halleluját....mindenki beleborzongott....gyönyörű volt.Készültek fotók, de előbb rendeznem kell őket.Sopronba érve megint hideg fogadott bennünket...mintha áprilist írnánk-


    Reggel borzalmas látványban volt részünk ...égett a Tescó mellett az autókereskedés....már elkezdték az oltást ....de látni a buszból, hogy égnek az autók...


    Most jöttem meg a Mamától....nehéz szívvel.


    Holnap megint útra kelek....hónapokig semmi....aztán egymás után9 kor indulunk...Grazban lesz városnézés,utána egy faluban adventi hangversenyt adnak a soproni és a helyi kórusok.Remélem nem lesz reggel hóesés.....nem vágyom rá.


    Az adventi dekorációmmal sehol sem vagyok ...majd kicsit csúsztatva ....talán elkészül.


    Gondolok mindenkirelehetne szebb is.


     

  17. 2019. november 30. 15:26285385.

    Sacikám!


    Én rövid ideig sütöm, elég ha a panír színt kap akkor szaftos marad. 


    Én majd szerdára vágom le a krizantémot akkor viszik el. Azt a linket elmetettem és akkor nézem amikor akarom. Szeretem online nézni. Már ma hozzá is kezdek, most itt van még Marika aztán Zsuzsiék hoznak át fát, azt fogom bepakolni..mára ennyi lesz. Isteni finom volt a láb pörkölt, meg is ettünk két zacskót. Holnap Borbás Marcsi recepje alapján főz Timi, mángold alapon gomba, petrezselyemmel és sok petrezselyemmel ízesítve , mángolddal befedve..talán rakott mángold lenne a neve? Kíváncsi vagyok, cserépedényben fogja csinálni. majd megírom milyen lett.

    előzmény:
    Rolta (285384)
    2019-11-30  14:33
  18. 2019. november 30. 14:33285384.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nálunk hétágra süt és enyhén fúj a szél....Két mosást is kinntre teregettem, jól le is szárad... aztánvasalni kellene nekem is amiteddig gyújtögettem, de ma nincs kedvem.....A függönycsere megtörtént, átöblitettem amik felkerültek, csak a friss illat miatt és megállapítottam ,hogy igencsak félek a létrán..


    Főztem is, paradicsomos-húsos répát több napra és rántott karfiolt és kipróbáltam a Julika féle rántott kobászt, kicsit ropogós lett, de tetszik..


    Felraktam pár dekorációt, vázákba bogyós-fenyős ágakat és mondhatom kezd megjönni a karácsonyi hangulatom....A  Rita szomszédasszonyom eltörte a lábát, beszélgettünk és megajándékozott egy jókora  a


    dag tisztított dióval...nagyon örülök, mert már gondoltam, hogy elmaradnak a diós sütik olyan aranyárban van a dió....Cserébe kicsit mindenből sütök neki is, úgysem tud igazán készülni,


    Vendégem is van, a Bizsu sürgölődik körülöttem és állandóan azt szeretné, ha simogatnám....még a végén megkedveljük egymást...igaz teszek is érte kis jutalomfalatokkal, amit " Ő" nagyon finom fogad el a kezemből.


    tegnap levágtam az elnyílt krizantémokat és kicsit visszavágtam a rózsákat, egy kiváételével, az lyan szép és úgy tele van bimbókkal, hogy sajnáltam.... Nem szedtem fel a kardvirág gumókat, még sose csináltam ilyet...szerintetek elfagy?


    Még az adventi koszorúmat szerettem volna megcsinálni, de sehol ne találom a tüskéket, amire a gyertyákat kell tenni. ma már csak kicsit olvasni és filmezni szeretnék. A  Rita film az ugye , aminek a linkjét Ildi feltette a diófa alatt?


    Az elkövetkezendő időben annyi szép esemény van kilátásba....Idősek karácsonya, karácsonyi hangverseny és jövő hét végén András napi szarvas vacsora...aztán kérdés, hogy mi valósul meg..


    Legyen szép a hétvégétek


     


     


     


     


    ..


     

  19. 2019. november 30. 13:48285383.

    Szervusztok.


    Nem vesztem el, csendesen telnek a napok /szerencsére/. Amióta Ildi írt a szép napsütésről, azóta felhők kergetik egymást, talán még kivilágosodik. Mostam egyet, a szél szárogat, közben kivasaltam a már gyűjtögetett készletet. Zöldbabfőzelék a mai menü, lenne hozzá feltét is, de nem kívánom.


    Az este megijesztett egy vijjogó mentőautó a szomszéd előtt, még a mellette levő szomszédba jött, valakit elvitt, de csendesen távozott . Egy kicsit felzaklatott.


    Erika ha nem is egyszerre, de apránként csak találkozhatsz a család minden tagjával, szép napot kívánok.


    Valószínű, hogy nálam is filmezés lesz délután.

  20. 2019. november 30. 12:35285382.

    Ebédelek, és utána filmezek egyet Ritánál. 


    Már csak két rész van hátra a végéből  nekem 5. 


    Nagyon jó, és sajnálom, hogy vége lesz.


    Itt süt a nap ujra az ég tiszta. Milyen  hideg van, azt nem tudom.


     

  21. 2019. november 30. 12:32285381.

    Én is elnevettem magam. 


    Közben észrevettem az érzelmeket is. 

    előzmény:
    BiriBiri (285380)
    2019-11-30  12:19
  22. 2019. november 30. 12:19285380.

    Gyönyörű, ragyogó napsütés van. Télnek nyoma sincs...a fű már olyan állapotban van, hogy akár nyírni is lehetne..de nem teszem. Már csak azért sem mert nem lehet tudni, ha jönne egy fagy kifagyna. ha nem jönnének Zsuzsiék délután kimennék a temetőbe..még nem szedtem le a a virágokat. Szerdán egy dajka nénit temetünk, 82 éves volt...amikor ide kerültem vele voltam. Holnap feltétlenül kimegyek. Sajnos a térdem nem nagyon szereti a sok járkálást és most szél is fúj, elég erős..szóval lebeszéltem magam. Korán ébredtem és az ágyban az ÁDVENT  Nők Lapját olvastam. Egy írásnál annyira nevettem, hogy a cicák meg is ijedtek. 


    Elmesélem: az óvodában Emma meghívja Zolikát és az apukáját hozzájuk sütni. Zolikának nincsen anyukája, Emmának nincsen apukája. Emma anyukája a vendégség előtt csinál egy próba sütést, mézeskalácsot sütnek, szív mintát csinált..közben kitakarította az almot ...és a mézes oda égett. De már jöttek is a vendégek, nem volt kéznél szemetes zsák, Emma a wc be öntötte de nem ment le az egész.  A délután jól telt, mindenki jól érezte magát, szépen alkottak.  Jó érzéssel baktanak hazafele,  Zolika azt mondja az apjának? apa, én úgy tudtam te nem szereted a cicákat? De ez édes cica és Emmáék is aranyosak, mondja kedvesen apa....és szívecskét kakilak, a saját szememmel láttam, mondta ábrándosan Zolika. 


    Közben ebédeltünk, az idő is elromlott, egyre hidegebb szél fúj. bebújok a kuckómba, olvasok egy kicsit. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (285379)
    2019-11-30  11:15
  23. 2019. november 30. 11:15285379.

    Szép jó reggelt kívánok ma Böjte Csaba gondolataival.


    "Egy alkalommal, fent a Hargitán egy hegyi patak partján sétáltam, és véletlenül néhány ágat, falevelet, törmeléket a patakba vertem. A víz pajkosan felkapta, megforgatta, majd néhány csobbanás után pár méterre szépen a partra rakta, és a maga kristálytisztaságában tovább szaladt célja, a tenger felé. Néztem a csobogó kristálytiszta vizet, és arra gondoltam, hogy vajon milyen lenne az a patak, ha nem tudná letenni a hordalékait, mocskos habjaival hömpölyögne, és mindenki messziről elkerülné. Lent a völgyben senki nem oltaná szomját belőle, a vándor nem mosná tisztára az arcát a hűs habokban. Ültem a kis patak partján, nagy alázattal néztem csobogó mesteremet, és elhatároztam, hogy tanulok tőle: a belém hulló sérelmeket, fájdalmakat, szennyet nem viszem, görgetem magammal az úton, hanem szépen létem partjára leteszem, és én tisztán, szépen, célomat keresve szaladok tovább"

  24. 2019. november 30. 11:14285378.

    Sziasztok. 


    Nemrég kisütött a nap, de  sötét felhők is gyülekeznek. 


    Ki, vagy mi győz, majd meglátjuk. 


    Sütöttem eddig, még kis habcsók is sül, mert maradt. 


    Saci féle kókuszos, az enyémmel ötvözve.  Finom. A  kókuszos habos tetejére tettem diódarabokat. 


    Julika, biztos sikert arat a játék. 


    Nálunk ma mézfesztivál van, először még gondolkodtam, el kéne menni, de aztán ahogy telik az idő lebeszélem magam, ha csak valaki rá nem tud beszélni, hogy menjünk. Klári most ott van, és a karácsonyos udvarban is. Nagyon megnehezítették a dolgát. 8-tól este 7-ig ott kell lenni, ez bizony nagyon fárasztó, főleg annak, aki maga készíti az eladni való dolgokat. Ha nagyon fogy/na akkor utána kell sütni és azt csak éjjel lehet megcsinálni.   A fabódék füthetetlenek, mindenkinek magának kell vinni valamilyen egyéni, nem árammal működő  szerkezetet.


    Megszabadultam a sütőtől, ma már  talán csak magamé vagyok.  A habcsókokat alig tudtam kiszedni, nagyon ragaszkodtak a tepsihez. Még nem tudom a továbbiakat.


    Azt tudom, hogy 21-én a Piktorba nem megyek, most színes kép lesz a női fejjel. Nagyon elnagyolt. Ha mégis kedvem támad hozzá, akkor én majd átalakítom szegényt itthon, vagy megbánja, vagy nem, majd meglátjuk.


    Itthoni festegetéshez is  hozzá vagyok "készülve" már napok óta, aki jön számítson rá, hogy ezt azt átugrálja, mert a hely az kicsi.


     Szana és szét, tehát szanaszét van minden.


    Mása újság nincs minden a régi. 


    Ámen


     


     


     

  25. 2019. november 30. 10:57285377.

    Magdi! Nem lehetne egy linket kapni? Én nagyon béna vagyok, nem tudom elővarázsolni. 

    előzmény:
    harangvirag08 (285376)
    2019-11-29  21:48

Címlap

top