Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2021. július 4. 18:05287976.

    Borsikám nagyon szépen köszönöm a jó kivánságot. Igaz kicsit késve, de itt volt a család és jó lefoglaltak. Most már csak ketten vagyunk. Furcsa is a csend.


    Az ugrás fantasztikus volt, már holnap megismételném.

    előzmény:
    BORS (287975)
    2021-07-03  08:38
  2. 2021. július 3. 08:38287975.

    Erika, szia,


    szep napra ébredtunk, unnepelunk, Isten éltessen sokáig, Boldog szuletésnapot kívánunk mind, akik szeretunk. Nagy gratuláció a tandem ugráshoz is.  Hurrá,  bator voltál, mi is buszkek vagyunk rád. 


     

  3. 2021. július 1. 19:46287974.

    Erika...csak nézek ....bátor vagy .Nagy élmény lehetett.


    Anikó küldd erre az esőt .Nagyon várom ...még halogatom a locsolást hátha ide ér.


    A kertem mint a Szahara.Elképesztő mit művelt ez a hőség.


    Vendégem is volt.Gyöngyi most ment el...jót beszélgettünk.A munka megvár.


     

    előzmény:
    ancsa46 (287973)
    2021-07-01  18:02
  4. 2021. július 1. 18:02287973.
    Szervusztok. Szia Erika!
     
    Láttam a fb-os videót, hááát gratulálok, nagyon vagány csajszi vagy.
     
     
    Itt lehűlt a levegő, esik az eső, VÉGRE.
    Ma gázszerelőt kellett hívnom, elment a meleg víz, a nyomásszabályzó volt a hibás. Nagyon rendes volt a szerelő, semmi perc alatt beállította, és nem kért semmi díjat, igaz mindig hozzá fordulok, amikor gázos hibák adódnak.
  5. 2021. július 1. 17:17287972.

    Szervusztok!


     


    Hatalmas volt a meglepi......na mit gondoltok mi volt? Igen, igen.....tandem ugrás......El sem tudom mondani milyen jó volt. 4100 méterre ment fel a repülő. De kezdem a földről. Beöltöztettek egy nadrágba, kaptam egy sapkát és irány a gép. Rajtam kívül két fiatal fiú volt. Kicsit sápadtak voltak. Kérdezték tőlem nem izgulok, de érdekes módon semmi izgalom nem volt bennem. Csak az irtó nagy kiváncsiság, hogy mit fogok érezi ugrás közben. Amikor kinyitották a repülő ajtaját, hatalmas zaj volt. Utána kiültünk az ajtóba, két lábam lógott a levegőbe. Szó szerint....aztán ugrás. Akkor olyan üvöltés szakadt ki belőle, hogy még Szent Péter is meghallotta. Ernyő nélkül lebegtünk a levegőben. Én lebegésnek éreztem, de mondták, hogy estünk rendesen. Az ernyő kinyitása jó nagyot rántott rajtunk, de onnan valami felemelő érzés volt lebegni. Még az ernyőt is kezelhettem, teljesen egyedül. A landolás is jól sikerült.....Még mindig a hatása alatt vagyok. Hogy miért vártam ilyen sokáig evvel. Ha lehetne már holnap ugranék. Azt azért bevallom, a landolás után volt egy kis hányingerem, de ahogy jött el is múlt. A családom nagy ovációval fogadtak a földön. Még a FB-re is tettek fel képet és videót. Ja, és két nap múlva kapom a képeket, amiket a földön és a levegőben is készítettek. Öt nap múlva küldik a videót is. Minden meg lett örökítve........


    Ennyi volt a mese mára.......

  6. 2021. június 30. 18:55287971.

    Szervusztok!


     


    Itthonról jelentkezem. A családom összeesküvést szervezett.....meglepetésnek készült, de haza kellett hozzá jönni. Nem tudok semmit,csak annyit, hogy reggel fél nyolckor nálam gyülekezik a család (unokák, gyerekek, menyek). Innen megyünk autókkal valahová..... Töröm a fejem mi lehet a meglepetés......hová mehetünk.....Van egy gondolatom, múltkor beszéltünk arról, hogy nagyon szeretnék egy tandem ugrással kiugrani repülőből....nagyon bírnám.......Remélem az lesz. De a legjobb, hogy mindannyian együtt leszünk. Csak a Kisera fog hiányozni.


     


    Felétek is olyan meleg van? Itt a városban döglesztő a hőség. Mennyivel jobb volt a a telken. Este 8 után kellett egy vékony kardigán, éjjel pedig a paplan. 


    Ugye nagyon vigyáztok magatokra? Sok folyadékot ne felejtsétek el. Én már lassan vízfejű leszek, annyit iszok.


     


    Pénteken majd elmondom mi történt......


     


     

  7. 2021. június 29. 09:46287970.

     


    Szervusztok!


    Nem mondok újat, megint borzasztó meleg van. Már 5 kor elvitték a kukákat, gondolom nem akarnak a déli tűző napon dolgozni. Most az járt jól aki még este kitette a kukát...én este 1o kor húztam ki, pedig én mindig nagyon korán ki szoktam tenni. Most olyan jólesett a hűvös levegő, gondoltam kiteszem még este. reggel meglepve láttam 5 kor hogy nem ott van ahova tettem. De így van jól, vannak olyan munkások akiknek tenni kell a dolgukat még ilyen trópusi melegben is. Délig biztos be is gyűjtötték a szemetet. 


    Fél 6 kor már a boltban voltam, többen gondolták úgy, hogy megelőzik a nagy meleget. Én a lakásban pakolgatok a bőröndbe, kiteszek beteszek, gondolkodom, mi lesz a legcélszerűbb vinni.?Remélem nem hagyok itthon semmit, mindenféle igazolásom van hogy oltva, védve vagyok.  Aggódok, hogy hogyan bírom majd a sétát, de ha nagyon teljesíteni kell össze szoktam szedni magam, nem akarom hátráltatni a kis csoportot. Bár azt mondták a gyerekek ez egy könnyített program, séta, semmi hajtás, bámulgatás, pihengetés, hajózgatás...de ha már elmegy az ember lánya olyan messze látni is akar valamit, Salzburgban felkötöm a "gatyámat" úgy tervezem és megyek előre, az anyatársnak viszem a túra botomat, mondta Timi vigyem és meg a lacitól kapott faragott viszem támasztékul magamnak. A cicákra Marika felügyel. Most ő "sokat" vállalt"..Zsuzsi két cicáját, 3 kutyáját "szitteri" meg az enyémeket. tegnap itt volt, mindent felírt, hogyan szoktam etetni. megakartam mutatni milyen ügyesen mennek be a "hotelba" de Incike megint mulya volt, félt Marikától, ő mindentől fél, olyan kis nyunyi, el kellett Marikának bújni hogy ne lása de akkor is csak lábújjhegyen, hason kúszva jött be enni. Ma megpróbáljuk hogy nála van étel én bent maradok, aztán ha nem sikerül majd a lakásban etet és van cica ajtó akkor mennek ki amikor akarnak...de éjjel biztos vissza jönnek az előszobába aludni. Azért én izgulni fogok miattuk. Csütörtökön hajnalban visznek Debrecenbe és pénteken hajnalban indulunk.  Semmi kedvem dolgozni azonnal vizes leszek, izzadok


    hiába fürdök le nedves maradok..így csak kényelembe helyezem magam és várom a "jobb" időt. 

  8. 2021. június 27. 14:35287969.
    Szervusztok.
     
    Magdikám öröm volt olvasni a kirándulásodról,   igazi kikapcsolódás volt, ami már nagyon kellet  a sok visszahúzódós időszak után, köszönöm, hogy megosztottad az élményt.
     
    Sacikám hazaértek e a Tieid szerencsésen?
     
    Nálam semmi újság, szerencsére elviselhető a  hőmérséklet. Kicsit főztem, azt hiszem pár napra elég lesz.
     
    Kedves Slés! Köszönöm a reggeli beköszönést, annyiszor megjelent, hogy külün-külön is jut mindannyiuknak.
    Viszont kívánok kellemes napot.
  9. 2021. június 27. 09:02287968.

    Jó reggelt Menedékes Barátnőim !


    Baktatok felfelé a hegyen ....nagyon nehéz a hátizsákom ...talán minden kereszteződésnél ki kellene dobnom valamit.


    Az élet ...főleg a családomé...kezd visszatérni a rendes kerékvágásba. D-ék ma délután mennek vissza.


    Az én napjaim kicsit mozgalmasak voltak. A csütörtök eléggé megviselt....iszonyatosan meleg volt ...főleg az adott időpontban. Utána még Dáviddal elmentünk a  " Mieinkhez ". Szinte izzott a temető.


    Pénteken hosszú idő után / majdnem két év / kirándulni mentem.Nem akartam elhalasztani ....hosszú idő után találkoztam az ismerőseimel.Mindenki visszafogott volt ....lassan oldódtunk.Badacsonyban felmentünk terepjárókkal a hegyre ....valami csodálatos onnan / igaz mindenhonnan / a Balaton.Tihanyban a Levendulást néztük meg ....majd az apátságot. Voltunk egy nagyon érdekes babamúzeumban.Már jártam én több helyen ....de ennyi babát , régi játékot stb. még sose láttam.Ami még hab volt a tortán ...kellemes klima volt a termekben.A Apátságot is megnéztük ....bár ott most felújítás van .Majd a Rege cukrászda teraszán megpihentünk ....onnan egy csoda a Balaton. Nagyon finom volt a süti ....az árak ...kicsit magasak ....na , de egyszer élünk .Utána lementünk a partra.Sokan fürödtek ...egy hosszú partszakaszon kulturált szabad strand van.Munkanap lévén nem  voltak sokan.Kerestünk egy hűvös helyet ....letelepedtünk .....majd indultunk haza.A vihar a nyakunkban volt ....a déli parton aztán nagy pusztítást csinált.A nagy meleg ellenére  jó volt ....de nagyon elfáradtam.


    Tegnap volt a Múzeumok éjszakája.Meg ígértem egy jó ismerősömnek, hogy segítek neki a vendéglátásban az egyik helyszínen.5-re mentem ...9-ig voltam.Sok ismerőssel találkoztam ....beszélgettünk.Fáradt vagyok ...kicsit sok volt ez a nagy punnyadás után.


    Készülök  bedagasztani a kiflit ....amit majd elvisznek a gyerekek. J. készít ebédet.


    Szakad rólam a víz írás közben.


    OLvastam a diófa alatt...gondolok Mindenkire.Vigyázzatok magatokra ....ebben a nagy melegben.

    előzmény:
    BORS (287959)
    2021-06-25  07:41
  10. 2021. június 27. 03:32287967.

    Jó reggelt , szép napot!

  11. 2021. június 27. 03:32287966.

    Jó reggelt , szép napot!

  12. 2021. június 27. 03:32287965.

    Jó reggelt , szép napot!

  13. 2021. június 27. 03:32287964.

    Jó reggelt , szép napot!

  14. 2021. június 27. 03:32287963.

    Jó reggelt , szép napot!

  15. 2021. június 27. 03:32287962.

    Jó reggelt , szép napot!

  16. 2021. június 27. 03:32287961.

    Jó reggelt , szép napot!

  17. 2021. június 27. 03:32287960.

    Jó reggelt , szép napot!

  18. 2021. június 25. 07:41287959.

    Van ilyen cimű film: Belmondós. Hahh... lattam egy két kockát belőle, nagyon vagányul néz ki benne. 


    https://videa.hu/videok/film-animacio/kifulladasig-1960-t eljes-film-belmondo-AuHDu2pNH8YpMH8E

  19. 2021. június 25. 07:28287958.

    Őrulet ez a meleg Lányok. Komolyan, ez már elviselhetetlen. A szegény útépitő dolgozókra gondolok, milyen szenvedés lehet nekik most a munka. Itt a kornyeken, a főutcában is dolgoznak, kozlekedési lámpát állítanak,ahol sok balaeset volt. Kozben kijavitják a kátyukat is. Mert az is van.Ha autózunk, érezni. Minden kátyút ismernek a gyerekek.   


      Ma nem megyek sehova. Nem mintha máskor kimozdulnék.Mivel igy lemerultem, mar a temetőbe is a lánykám jár ki locsolni a muskátlikat. Tápot is adott nekik, kulonben már véguk volna.   Itt a pergola javítása,befedése torténik már egy-két hete.Lassan megy, mert csak hét végén érnek rá csinálni. Elkorhadtak a tartóoszlopok, egyenként cserélik, kozben rátolják a mua.tetőt is.Jó lesz, nem fogunk beázni,ha esne.


    Bár esne. Sokszor egy kicsi, h. felfrissuljon minden. Kiállnék az eső alá.Tán még nőnék is. Nagyon osszementem ám.Torpe dédi leszek. Majd augusztus végén jon a kis drágánk.A legnagyobb fiú-unokámék kislánykát várnak. Olyan boldogság nekem ezt is megerni.


    Levest ennék. Kitalálom.Ildim szinte minden nap hoz valami főtt ételt.Annyira hálás vagyok érte.Mégis néha rámtor a főzési roham és akkor jaj nekunk.Már mint nekik is. Kockázatos, mert vagy sikerul,vagy nem annyira. Legutóbb csirke combot, és szárnyakat sutottem nekik, hasábburgonyával. Mindent beleadtam. Ténleg.Azonban meglepett a fránya, mert vizet eresztett és átkodolta a sutes idejét.Jól szét is sult.Ezek a bolti csirkék tele vannak nedvességgel. Persze, elfogyott igy is.


    Ma kevesebbet sántikálhatok, mert kezd fajni a térdem. Olyan kiszámíthatatlanok a végtagjaim, lám, ...tegnap elég jó volt, még egy kicsit itthon tornáztattam őket.Magamat. Csak kis szalon torna ám, ..nem esek túlzásokba. Az a baj, hogy hamar kifulladok. Volt egy film : a Kifulladásig c. Vagy nem is? Honnan jott ez most nekem?Nem is tudom.


    Tele van a fejem ezekkel a filmekkel. De jó is, hogy nézhetem őket. Kaptam a gyerekektől lehetőséget, h a Netflixet hasznalhassam. Soha eletemben nem láttam ennyi filmet. Na, mit is akartam? Kivánni nektek kellemes, kibírható időjárást.Ha az van, akkor mindenhez tobb kedvunk,erőnk van. Azt hiszem, h paradicsomleves lesz, imadom. Vagy nem tudom.Jó lenne gyumolcs leves is, de meggondolom, mert csak alma van itthon, azt pedig pocsekolás elfozogetni.                      Megyek főzni,amig nincs olyan meleg.          Elkoszonok.           Szóval, lazítsatok. Hajnalban eszembe jutott a dal, amit a ....nem jut eszembe ki is énekelt:  Próbálj meg  lazítani, ...nem győzlek tanítani,  hogyan csinááááld, la-la-la,  ..kell egy kis áramszunet, ...időnkent mindenkinek, ..aztán minden mehet toho-váááább.

    előzmény:
    BiriBiri (287957)
    2021-06-24  12:10
  20. 2021. június 24. 12:10287957.

    Húúúú, de meleg volt mire felértem. De most már itt vagyok, lerogyok egy székre. Elolvasom mi is történt amíg nem jártam erre.


    Erikáék kint vannak a telken...remek időt fogtak ki. Igaz, hogy ott is meleg van de azért csak szellősebb. Csak fog enyhülni ez a nagy meleg és lehet élvezni a természetet. Itthon a szobában lapítok. Hajnalban megyek ki, ma bordói lével permeteztem 5 kor. 


    Anikó a nagy meleg sem riasztja el ha haza jön az unoka, megsüti a kedvenc sütit.


    Ildiék befejezték a nagy munkát, szép lett az étkező és a konyha. Irigylem, hogy ilyesmit megtudtok csinálni. 


    Szanában sikerült a tévét. Nem az a fő szórakozás de olyan jó bemenekülni a kellemes hűvös szobába és megnézni egy jó filmet aztán megint irány a viz. 


    Krisztiék még nem tudták befejezni a teraszt mert nincs olyan cserép..valahol Debrecen környékén találtak de nincs fuvar amivel elhozzák. nehezen mennek a dolgok. Megebédeltem, tojás leves és rakott cukkini volt. Finom volt. Más újság nincs. 

  21. 2021. június 22. 10:15287956.

    Szia Anikó! Szia Mindenki!


     


    Itt is nagy a meleg. Az ebéd kész, locsolás befejezve. Jó volt pancsolni. Élvezzük az enyhe szellőt. Lenne dolgom, de a napon, azt meg nem szeretném. Jó kifogás. Nézem a madarak fürdését. Van kitéve nekik viz. Egy baj van csak, hogy hajnali ötkor keltenek. Hiába beszélek nekik. Arról nem is beszélve, hogy a nagyja cseresznyét is megették. 


    Jelenleg 32 fok van árnyékban, mi lehet a napon. És még mondanak többet is.


    Ennyi fért a mai beszámolóba.


     


    Vigyázzatok magatokra!!!!


     

    előzmény:
    ancsa46 (287955)
    2021-06-22  09:06
  22. 2021. június 22. 09:06287955.
    Szép jó reggelt Mindenkinek.
    Lehet kicsit késői a beköszönés, de most sikerült gép elé kerülni.
     
    Szia Erika, jó hogy legalább tudsz ide írni, örülök, hogy kellemes fogadtatásban volt részetek, tényleg rendesek a szomszédok, és gondolom mennyire hiányozott már a személyes találkozás. További jó pihenést, és közben jelentkezz amikor tudsz.
     
    Nem lehet pihenni ebben a hőségben, de mit nyafogok, hisz annyira vártam a jó időt. Tegnap esti késői locsolásom meg sem látszik, sajnos már elfogyott a gyűjtött esővizem is, a virágok szinte egyszerre leperzselődnek. Már száradnak a ruhák, lehet mindjárt be is szedem őket,. Megsütöttem egy adag linzert,a vendégvárásra, még nem tudom melyik nap érkeznek. Ha továbbra is ilyen meleg lesz, akkor üzemen kívül helyezem a sütőt.
    Ebéd még nem tudom mi lesz, valamit csak találok.
     
    Vonuljatok a hűvösre, és ne felejtsetek el inni, vigyázzatok Magatokra.
  23. 2021. június 22. 04:02287954.

    Szép jó reggelt kívánok!☕

  24. 2021. június 21. 17:34287953.

    Szervusztok!


     


    Nagyon jól érezzük magunkat. Meleg van, de a szél segit, hogy ne főjjünk meg. A mai nap a pihenésé voltvolt, de már minden rendben van. Holnap már főzni kell, karalábé leves és spenót bundás kenyérrel. A szomszédok lenyírt fűvel és isteni gulyással vártak. A füvet nem kellett megenni....


    Sajnos a diófa alá nem tudok menni, vacak a net.


     


    Vigyázzatok magatokra!!!

  25. 2021. június 19. 12:11287952.

    Anikó! Azt elfelejtettem írni, hogy már alkottam egyet, nekem szép, meg vagyok elégedve. 


    Láttam bejelölted, hogy láttad. 


    Nem biztos, hogy lesz másik.


     


     

    előzmény:
    ancsa46 (287950)
    2021-06-19  08:57

Címlap

top