Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2009. május 13. 16:3511001.

    Latod, minden relativ-Los Angeles meg szerintem is messze van! Nekem csaknem ugyanannyi  innen odaerni, mint haza.

     

    Munchen  ezek szerint meg jobb lett volna? Biztosan igy van, kikeve talan oktoberben mikor ellepik a turistak....

     

    Berlinben voltunk egy alkalommal egy kerek hetig, nekem nagyon tetszett! En meg annyi epitkezest sehol nem lattam-majd visszamegyunk nehany ev mulva mikor valamennyit befejezik!Amulva neztem milyen jokepuek es jol oltozottek a nemet fiatalemberek...Neked is ez a velemenyed???

     

    Fogalmam sincs mikor jovunk megint- de olyan jo volt otthon, majd igyekszunk minel elobb. Mindig rad gondoltam mikor a Szena teren jartunk-szinte naponta- a BKV es a Mammut jovoltabol!!

    előzmény:
    alchri (11000)
    2009-05-13  11:43
  2. 2009. május 13. 11:4311000.

    Katám, legközelebb 1 hónap múlva lesz, 2 hét, utána pedig július végétöl aug. 23-ig kb.

     

    Valamikor csak sikerül, szerintem anyuval majdnem szomszédok vagytok Budán.

     

    Pont azon töprengtem Regensburgban, hogy Heidelberg szebb-e mint Regensburg, de nem tudtam eldönteni.  Mindkettö más a maga nemében.

     

    Regensburg a szívünk csücske, már arra is gondoltunk, hogy oda költözünk 2 év múlva.....

     

    Hát elég messzire mentetek, az biztos. Férjem nagynénje Los Angelesben él, a férjével minden évben "átugrottak" Bayreuth-ba a Wagner operákat nézték meg. Látod, nincsenek távolságok.

     

    Mi meg Stuttgartból majdnem Münchenben landoltunk, ugyanis férjem az ottani rádiókórusban is elöénekelt, elöszörre nem kellett, majd mikor az ittenibe felvették, jött a levél, hogy mégis kellene Münchenben.....

     

    Ilyen véletleneken múlik sok minden. Itt sem rossz, de München azért München, szeretem a bajorokat, talán Regensburg óta is, meg közelebb is lennénk Magyarországhoz.

     

    Kérlek írjad meg majd mailben, hogy mikor lesztek legközelebb otthon.

     

    Puszi!

     

    előzmény:
    MPiggy (10999)
    2009-05-13  11:27
  3. 2009. május 13. 11:2710999.

    Gyonyoru varos Erika, nem csodalom, hogy annak idejen fajo szivvel hagytad ott! A dom hatalmas..es impozans. Olyan kedvesen es elethuen irtad le a kirandulasotokat, szinte latom magam elott ahogy vegigjarjatok a regi szep helyeket.

    En sajnos egyaltalan nem ismerem a szepseges nemet tajakat, varosokat...zenei kulturat...Ferjem negyedszazada megjarta parszor kollegaival hivatalos uton, akkor szilardult meg benne az elhatarozas, hogy akkor o utilaput kot  (az egesz csalad) talpara! Roppant tetszett neki minden amit latott. Neha emlegetjuk talan eleg lett volna OTT megallni es nem ilyen messze szaladni???? Most megint eszembe juott. ZSofi lanyom jart egyetemista koraban Heidelbergben csak szepet es jot meselt o is....De nem lamentalok itten, NEM mindig rolam, rolunk van szo....

    Szepen tavaszodik odakint, lassan elerjuk azt a szintet amit otthon aprilisban elveztunk. Nem is rossz beosztas!

     

    Jo volt latni, hallani teged! Legkozelebb ugyesebb leszek es majd szemelyesen is talalkozunk. Milyenek voltak a balatoni napok??

    előzmény:
    alchri (10997)
    2009-05-12  15:29
  4. 2009. május 13. 07:3710998.

    Szia Ancsa!

     

    Kösz,hogy elküldted a MET jegyekről az értesítést,épp tegnap beszéltünk arról,hogy jó lenne, ha tudnánk,mikor lehet venni jegyet, nehogy lemaradjunk....

     

    Hamarosan Pankának fogod diktálni a szöveget, és ő majd írja

     

    előzmény:
    Tsancsa (10996)
    2009-05-12  14:13
  5. 2009. május 12. 15:2910997.

    Drága Ancsa! Kedves Domingo rajongók!

     

    Köszönöm a beszámolót, majd még többször átolvasom ha több idöm lesz.

     

    Nálunk most vasárnap volt Anyák napja és szerintem számomra az eddigi legszebbet éltem át......

     

    Bár gyerekek nélkül ünnepeltük, mégis megható és kedves emlék marad. Férjemmel kirándultunk pár napot Regensburgban, a nürnbergi utolsó 2 Aida elöadás között.

     

    Csodálatos város, 2006 óta a Világörökség részének van nyilvánítva.

     

    Regensburgban kezdtük 1979-ben az itteni pályafutásunkat.

     

    1 évig éltünk ott. Imádom azt a várost, 29 éve amikor elköltöztünk Stuttgartba, a szívem szakadt meg. Azóta voltunk ott párszor, de nem ennyi ideig.

     

    Végig jártuk az utcákat, amiken akkoriban naponta gyalogoltunk, bementünk a templomba ahol az esküvönk volt, Ancsa, ott és akkor gondoltam Rátok, kb. abban az idöben amikor Eszerék kimondták az igent.

     

    Barátokkal találkoztunk, akik 30 éve még 40 valahány évesek voltak, most meg a 80 felé járnak.....

     

    Este színházban voltunk, egy Bernstein operát néztünk meg. Másnap is rengeteget sétáltunk, férjem kényeztetett, finomakat ettünk, nassoltunk, kávéztunk.

     

    Egyszóval gyönyörüüüü volt. Az idöjárás is velünk volt.

     

    Hoztam pár képet is.

     

     

    Mindenek elött szívböl gratulálok az ifjú párnak és nagyon sok boldogságot kívánok nekik szépséges és tüneményes gyermekükkel együtt!

     

    Pár kép

     

     

    1.  a templomról, ahol 30 éve esküdtünk

    2.  a dómról

    3.  a  "Köhíd"-ról.

    4. Ezek is

     

    Kellemes délutánt!

     

    előzmény:
    Tsancsa (10988)
    2009-05-09  22:07
  6. 2009. május 12. 14:1310996.

    Bocsi!

     

     

     

     

    a www.gportal.hu/komolyzenekedvelok  >>>>> itt  MET-jegyekről a részletes info .... csak Panka itt az ölemben, KETTEN ÍRUNK!!!! NN   jjklmhgfz   vbbbbbbbbbbbbbbbbb  b  

    előzmény:
    sangrila (10989)
    2009-05-10  08:23
  7. 2009. május 12. 09:5110995.

    Szia Judit!

     

     

     

                                                    DOMINGO RAJONGÓK FIGYELEM!

     

     

     

     

                        Május 20-tól válthatók a 2009-2010-es évad MET-bérletei!

     

     

     

     

    további pontos részletek, előadások, dátumok .... no és a forint .... a www.gportal.hu/komolyzenekedvelok portálon!

     

     

     

    Panka-nap van, de gyakran idenézek!
    Ancsa

    előzmény:
    sangrila (10989)
    2009-05-10  08:23
  8. 2009. május 11. 19:4610994.

    Kedves Ancsa és minden Domingo és zenebarát!

     

    Vasárnap volt szerencsém ott szorongani az Operaházunk kakasülőjének 6. sorában, szinte full teltház (szaunai meleg a 3. emeleten...) de semmi baj hiszen Erikát hallgatni jöttünk...

    És igen igen igen ez az a világszínvonal volt amire számítottam,

    én még női énekest ilyen tisztán és erőteljesen szólni soha nem hallottam, na és a többiek is ezen a színvonalon voltak, a mantuai herceg Stefano Secco, na és ha egy olasz rákezdi hogy "la donna mobile...."---!!! kellemes meglepetésként  Alexandru Agache is kiváló Rigolettó volt, és az ő hangja is betöltötte a házat.... nekem nagyon tetszett még Sparafucile szerepében Rácz István, volt valami borzongató a hangjában olyan igazi bérgyilkosos....

    Sajnos a ha jól tudom angol vendégkarmester megbetegedett így Medveczky Ádám "ugrott be" a helyére, és úgy vezényelte a zenekart hogy teljesen együtt éltek az előadással....persze vastaps virágcsokrok ünneplés stb.....ilyenből sokat kéne rendezni....

     

    Szept. 26-án gálaműsor a ház 125. éves fennállására ott a helyünk !!!

    előzmény:
    Tsancsa (10992)
    2009-05-10  18:25
  9. 2009. május 11. 19:3510993.

    Gyonyoruek a viragaid! Ez a szepseges csokor is- mint egy nyalab ekszer!- es az elok, valosagosak is, a kepeken!

     

     Megcsodaltam oket oda-vissza tobbszor is. A szoveg sajnos nem olvashato jol, de a kepek aranyosak. kulonosen a mosolygos fajta! Ahogy mult a delutan, ugy lett gyre oromtelibb es ragyogobb Eszter pofija. Nagyon csinos volt a kosztumben, jol allt neki.

     

    Most pihengess...lazits...Ideje, hogy magadra is gondolj kicsit. Meg a fajos labadra is.

     

    nalunk is lezajlott a szereny, nehany fos anyak napja. Nagyon szep viragot kaptam agyerekektol is, mg az apjuktol is, pedig neki nem vagyok az anyja (ezt mar maskor le is szogezte hasonlo alkalommal mikor a gyerekek kerdeztek mit kaptam tole...!nyilvan elfeledte!) Majd megkerem fotozzon mar piciket. Ma meg allitolag jon valami a postan, mar 1 hete uton van. kivancsi vagyok-Kiskata mindig kitalal valami kulonlegeset. 

     

    Most nagyon szep zeneks zolnak, elobb fejkeztek be Csajkovszkij Romeo es Juia szvitjet, most meg Beethoven II.szimfonia-az olyan "mozartos" es tancra perdito, mintha nem is o irta volna...

     

    Nno, egy ideig nem kell zenei osszeallitast kutatnod!! De ha igen...csak szolj!!

    előzmény:
    Tsancsa (10992)
    2009-05-10  18:25
  10. 2009. május 10. 18:2510992.

    Szia!

    Már többször idelopakodtam, nézegettem hátha már írtál valamit .....

     

     

     

    Tényleg nagyon klassz felszabadult érzés, hogy a sok rohanás, kapkodás, vergődés végül egy sikeres, szép délutánban nyilvánult meg.

    A zene? hát nevess ki, bevallom őszintén, hogy az elejét, tehát az un. "varkozás idejére" kért dalokból nem sokat hallottam, mert Pannára vadásztam a folyósón, gondoltam ha kicsit kiszaladgálja magát, talán megül pár percig odabent .... tévedni emberi dolog :o))

    Azontúl már most kiviláglik, hogy természetbarát lesz a gyerek, mert minden cserép virággal megpróbálkozott "világosabb, előnyosebb helyre" akarta helyezni .... csak éppen megmarkolva ....

     

     

     

    A zenékből igazából Attiláék Csodálatos világ-ára emlékszem, aztán már csak arra, hogy győzködöm Pankát, hogy fogja meg a szál rózsát .... és már fel is csendültek a Procol Harum szám első taktusai ....

    Tegnap este sikerült végülis az egész nap után Eszterrel egy hatalmasat beszélgetni telefonon. Mondtam remélem valaki fotózta Panna bevonulását, mert én csak Őt láttam, igazából azt sem tudom, hogy Eszterék mögöttünk mikor, hogy érkeztek be a helyükre :o))

     

     

     

     

    Az előbb beszéltem a Zanyuval is, csodával határos módon Ő is még ma is fergeteges vidám hangulatú, sok mindenre emlékszik, jól érezte magát, végigsírta ergo nagyon szép volt .... de Pannát hiányolta, aki mikor visszaértünk a házba, rövid időn belül, némi eredménytelen etetési próbálkozás után úgy elaludt, hogy mikor 5 körül eljöttünk, még akkor sem ébredt fel.

    Értesüléseim szerint viszont utána estig bőven bepótolta, nála másfél hónappal fiatalabb unokatesójával, még a kutyák ívóvizébe is belepacsáltak. A kosztot sikerült a saját tányérjükból a szájukba juttatni a két roppant elfoglalt csemetének.

     

     

     

    Mamég csak annyit tudok, hogy másik nagypapájával virágot ültetettek ... abszolút egyedi módszerrel!! míg a Papa megcsinálta a kis gödröt a bokros-napraforgónak, addig Panka meglocsolta saját magát a teljes kiskanna vízzal, utána pedig amit a Papa beültetett, az Ő lelkiismeretesen egyenként és kihagyás nélkül kiszedte és mondta, hogy "tetté" értsd: tessék!

    Tehát Ők is a mostanában nélkülözött kiadós alvás után sokkal nyugodtabb, vidámabb hangulatban kezdték a napot!

     

     

     

    Fotók lesznek, talán már holnap átküldi Eszter, mert Kristóf az Ő gépükre tette fel amit egész nap készített, a többiek is remélhetőleg rövid időn belül átküldik Eszternek a saját felvételeiket.

    Addig ma lefotóztam Nektek az én csokromat. A ceremónián nem kértek a gyerekek szűlőbucsúztatót, viszont otthon a kertben mikor mindenki kicsit lazább hangulatban egyszer véletlenül egyszerre ült a kerti sátor alatt, akkor mind a két "örömanya" kapott egy-egy hatalmas csokrot az Ő köszönetükkel .... nem akartak a Házasságkötőteremben még nagyobb sírást, ..... mind a ketten olyan csokrot méghozzá, amilyen volt anno a mi menyasszonyi csokrunk .... így én ezt a hatalmas, színes gerbera csokrot >>>>>> noná, hogy elbőgtem magam, most is itt nézegetem, aztán nyelem még mindig a gombócot .... hogy még erre is volt figyelmük, idejük, energiájuk és nem utolsó sorban rávaló .... nézzétek!

    Készült a másik csokorról is fotó, az is nagyon szép, sok-sok tiszta hófehér, nagyfejű szegfűből .... az nekem nincs még meg, de itt lesz az is.

     

     

     

    Szép Anyák napját Neked, legyenek körülötted a gyerekek, az unokák, mert velük kerek a világ .... igaz?

    Még nemtom mi lesz este a tv-ben, ha tudok még visszajövök :o))
    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10991)
    2009-05-10  16:49
  11. 2009. május 10. 16:4910991.
    De jo, hogy minden rendben es szepen zajlott, hogy most mindenki szep emlekekkel kifujhatja kicsit magat az izgalmak utan! Bizony mondom neked, rekord ido alatt, irigylesre melto sebesseggel es nagyszeru szervezessel hoztatok ossze mindent ami fontos, ami ertekes, ami megmarad........ Gondolom, hogy az ifju par mellett Panka volt az igazi, kulonleges "sztar"! Ezek szerint a Cd-lejatszoval es a hangminoseggel sem volt baj?!........Hat persze, hogy gondoltam rad, ratok, tegnap, rogton mikor Simonka reggeli riadot kukorekolt, mert tudtam ti mar javaban keszulodtok. Aztan kesobb, a delutan folyaman, mikor Rossini Hamupipokejet neztuk a moziban- a hatalmas 3 emeletes eskuvoi tortan maszkaltak, le-s-fol ...a tetejere alltak...szoval jopofa volt az eloadas vege, mikor MINDEN jora fordul. Igazi vigopera volt, kalamajka, szaladgalas- Rossini modra. Sokszor a Figaro hazassaganak zenejet idezte a zene, dehat istenem,sajatmagatol kolcsonozhet egy zeneszerzo! Hamucipoke szep volt, nyulank es szoke (Latvia szulotte) A herceg pedig a cimszereplo vallaig ero de roppant ontelt fekete legeny, Ohiobol. Gyonyoru tenorhang, fiatal es magabiztos. Csak egy ici-picivel lenne magasabb...es sudarabb...Dehat Istenem, nincs tokeletes Ifju Herceg! ....... Ezzel az idei evad lezarult. kepeket, reszleteket mutattak a jovo szezon elodasaibol, Koztuk egy impozans, diszbe oltozott Simone Boccanegra-t is ( 2010 februar 6!!)......Most megyek, ma itt van anyak napja es egyben vejem szulnapja is, Keszitem az ebedet-vacsorat, mielott megerkeznek. .......Odakint szomoruan esik a hideg oszi eso.....Kepeket meg nagyon varok am!!
    előzmény:
    Tsancsa (10988)
    2009-05-09  22:07
  12. 2009. május 10. 14:2910990.

    Szép vasárnapot Mindenkinek!

     

     

     

    Szia Judit! 

    :o)) köszönjük szépen!

     

     

     

    Domingo hogyléte után kutatok felpolcolt lábbal .... de nem találok sehol semmit .... :-(( ha Ti találtatok valamit ugye megírjátok?

     

     

     

    Kószálok a neten, jó egy kicsit lazán, mindenfélébe beleolvasni .... hallgatni.

     

     

     

    És a mai nap nagyon kedves meglepetése!! Emailben kaptam egy videót a francia csajtól! Jutka már meg is találta a teljes címét a dalnak, ami alá többnyire a Manon Kiri Te Kanawas-változatának fotóit tette Danielle .... 

     

    További szép vasárnapot, ha tudok még benézek ma este!

    Ancsa

    előzmény:
    sangrila (10989)
    2009-05-10  08:23
  13. 2009. május 10. 08:2310989.

    Szia Ancsa!

     

    Hát persze,hogy gondoltunk Rátok tegnap. Örülök,hoggy minden rendben lezajlott és köszönjük a gyors beszámolót.

     

    SOK BOLDOGSÁGOT AZ IFJÚ PÁRNAK !

     

    Judit

    előzmény:
    Tsancsa (10988)
    2009-05-09  22:07
  14. 2009. május 9. 22:0710988.

    Sziasztok!

     

     

     

     

    Köszönöm és lehet öntelt dolog tőlem, de tudtam, biztosan tudtam, hogy bár földrajzilag távol vagyunk egymástól, de gondolatban ránéztek az órára ma dél körül .... KÖSZÖNÖM!

    Igen, túl vagyunk, mától van egy hivatalosan asszony lányom, és lett egy igazi vejem .....

    Leszámítva a drukkot, hogy mindenki időben odaérjen, mindenki tudja merre van az Önkorm. .... aztán az anyám .... na dehát minden jó, ha jó a vége!

    Kristóf korán jött haza, itt feldíszítettük az autót. Na semmi nagy dolog, csak egy hatalmas ezüst masnival a motorháztetőn és az antennán egy csokorba csomozótt fehér szalaggal. Aztán mentünk a csokorért, Ati kitűzőjéért és Panka szál rózsájáért.....

     

     

     

    Odafelé -ahogy illik- elől a vőlegény vezette autóval mentünk Pankával, hátul, legvégül a nap "főszereplője" .... a menyasszony, aki ma az ÉN! lányom volt. Nekem már eleve maga a látvány is torokszorító volt.

    Kristóf vezette a feldíszített autót, mellette -Eszter kívánságára-, a Nagyi, azaz anyám és hátul Apja és a klassz fehér nadrágkosztümben a lánya .... jó volt Őket így együtt látni!!

     

     

     

    A házasságkötő teremnél, leszámítva, hogy útépítés miatt Anyámnak a járókerettel a másik oldalról kellett átlépegetni, tehát időbe telt, de valójában igazán rendesek, segítőkészek voltak a Hölgyek.

    Igazán szép, alkalomhoz illő maga a kicsiny terem, ahova szépen beültek a "vendégek", mi pedig, akiknek feladatuk volt, egy irodában vártunk.

    Közben már szóltak is a válagatott számok a CD-ről.

    Az adatok egyeztetése után, először az anyakönyvvezető vonult be a nagy kétszárnyas ajtón a két tanuval, aztán pedig felcsendült Kenny G.-L.Armstrong "Gyönyörű világ" c. dala, és Attila az édesanyjával a karján bevonult .... aztán mikor elhalkult a zene, megszólalt a Procol Harum-dal, tárult az ajtó és elindultunk Pankával mi ketten, vittük Apának a hapci-virágot ....    

    Tudom,hogy elfogult vagyok, de hatalmas csomó volt a torkomban, mert a pici lány (Erika)fehérruhácskájában, rózsaszínű boleróban, fehér harisnyában, csodálatos fegyelmezetten, széles mosollyal gyalogolt, szemét se vette le az Apjáról .... s lőn csoda! még a virágot is odaadta :o))

    Mögöttünk Eszterke Apukája karján .... 

     

     

     

    Az anyakönyvvezetőnő tényleg szépen beszélt, értelmes, valós, igaz dolgokat .... csak a beszéd hosszúságába nem kalkulálta bele a 3 azaz három apró gyereket. 

     

     

     

    Az Anyut is megkülönböztetett tisztelettel kezelték, és bár nem sokat hallott az egészből, de végigsírta ahányszor ránézett az unokáira ...

    Panna az első néhány perc után "felfedezte", hogy reeeeennngeeeteggg hatalmas tér van körülötte, és elindult felfedezni .... a térdem amennyire engedett, sikerült levadászni nagyobb zaj és zavarkeltés nélkül.

    Az egyetlen dolog, ami kicsit nehéz volt, az az lett, hogy nem gondoltunk rá, hogy Panka hogy reagál arra, hogy nem mehet oda .... végül fogtam a karomban, de Ő csak hajtogatta, hogy "Ete, Apa ..." és nyújtogatta a kiskezeit feléjük .... de a végén sikerült elkapni azt a pillanatot, amikor az anyakönyvvezető gratulál az ifjúpárnak és rögtön utána Pannát a szülők kezébe adtam .... tehát az igazi, házaspárként az első puszit a lányuktól kapták.

    Hazudnék ha tagadnám, hogy Jutkának tökéletesen igaza volt, sírtam mint az árva szamár ... miért? nem tudom, de ott látni fehérben ... közben a kezemben a pici hasonmása .... hát itattam az egereket .... aztán anyámhoz Ők mentek oda, és akkor lett aztán sírás, mert a Nagyi, ölelte az unokáját, akinek megérte az esküvőjét .....

     

     

     

     

    Nohát hazafelé már Kristóffal autóztunk, elől Eszterék .... és közkívánságra nyomták az autókat vezető fiúk a dudákat .... ami Marcinak rettenetesen tetszett.

     

     

     

    Mi délután 5 körül jöttünk el, a Zanyut Eszter kísérte vissza a Gondozóházba, szemmel láthatólag kicsit meg?-vagy felvidámodva? de egyértelműen jól érezte magát ....

     

     

     

    Itthon aztán jött a hétköznapi KOPP!!! a két kutya, ugyanis a távollétünk miatti hiányérzetét és unalmát azzal oldotta, hogy jó étvággyal elfogyasztották icuri-picuri kis miszlikre a szunyoghálót a bejárati ajtóról.

     

     

     

    Eltelt ez a nap is és az az igazság, hogy néhány hónap múlva 35 éve éltem át ezt én is .... de ma is igaz, hogy az elmúlt hetek kapkodása, idegessége, a drukk hogy minden időben, időre ..... és gyakorlatilag egy óra alatt oda-vissza+ceremónia ..... de hiszem, hogy azért ha mindenki kipihente ezeket, előbukkannak a szép percek, a nap kedves történései.

     

     

     

    A kosztról, most csak annyit, hogy az fogyott el legelőször, amitől tegnap magam alá kerültem, hogy pont most nem sikerült .... a saslikpálcára felszúrt (gondoltam a fehér ingekre!) borsos-mustáros sült karaj ... 

    Ma még, és főleg itt csak egyetlen fotót mutatok, a családiakat inkább emailben ha megkapom én is!>>>>>>>>

     

     

    Most elhúzok lassan, a térdem nagyon fáj és hát nem tagadom hosszú volt ez a nap, tele-tele drukkal, izgalommal és nem utolsó sorban sírással .....

     

     

     

    Jó éjszakát és köszönöm, hogy "velem voltatok" ma is:

    Ancsa 

    előzmény:
    moty (10987)
    2009-05-09  19:51
  15. 2009. május 9. 19:5110987.

     

    Gondoltam Rátok, remélem minden jól sikerült!!!

    A cd - kapcsolgató jól működött?

     

     

    Sok boldogságot a fiataloknak és az egész családnak!

     

     

    ( És a szokásos "poén".....Ő, a virággal )

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (10985)
    2009-05-08  21:21
  16. 2009. május 9. 04:3410986.
    Tizennyolc evesen egy szakitas szivet rombolo lehet! Szegeny Porgy and Bess-t en is nagyon ifjan lattam, de erdekes modon nem az Erkelben, hanem az ujonnan megnyilt Opera hazban! Az en szemelyes emlekem az esterol, hoy akkor volt egy szerintem roppant elegans ( urasagogtol levetett, na es aztan?) fekete ruham amit mi a csaladban csak ugy emlegettunk a "Sophia Loren dekoltazs" mert valoban az olasz filmcsillag ruhait idezte .Szerintunk legalabb is! Szoval azeste rendkivul magasan hordtam az orrom...Vallamat szerenyseget mimelve egy zold (teli, gyapju) salba burkoltam.A darabbol pedig szegyenszemre alig emlekszem valamire....Nekem a masodik opera elmenyem volt, Gounod Faust-jat kozepiskolaskent latta, csodaltam..........Nem vagyok Gershwin rajongo...nekem o kicsit tul "amerikai". Most, hogy folvetetted a musicalek kialakulasanak idejet, gyorsan t beleneztem a Wikipediaba ahol rogvest kiderul a "musical" azaz zenes szinhaz a XIX. szazad vegen kezdett nepszeru lenni, a Viktorianus Angliaban GIlbert es Sullivan munkaival. Nem csoda, hogy roluk valaha keveset tudtunk, Europaban nem ismertek mainapsag. Regebben nem tudom amskeppen volt-e tan a ket vilaghaboru kzoott??..Talan a Mikado -rol hallottam mar valaha, a letezeset legalabb is. Itt rengetegszer jatszanak a darabjaikbol reszleteket-roppant nepszeruek es ismertek. En nem kedvelem oket...bevallom.......Szamos varosban mukedvelo egyuttesek "Gilbert es Sulliwan egylet" cimszo alatt leteznek es idonkent szinpadra visznek toluk darabot......hat,,,nem hiszem, hogy neked nagyon tetszenenek...Itt is van, minalunk, bar tobb eve hiruket sem hallom. Korabban voltak eloadasaik- a korhaz borgyogyasza szokott lenni az egyik foszereplo, nagy kifent bajsza van es csokornyakkendoje a civil eletben is, szinpadra nem sokat kellett valtoztatnia. ....masodik felesege allitolag egyik partnernoje volt evekkel korabban....OH, rossz nyelvek!!.............Gershwin aztan Gilbert es Sulliwan nyomdokaba lepett a tengeren tul, Amerikaban. nehany evvel kesobb. O ugyanakkor, ahogy te jobban tudod es idezed is, o szamos komoyzenei, kalsszikus mu szerzoje is volt. )Bar Sulliwanrol is azt irja a Wikipedia, hogy klasszikus zenei muveltseggel rendelkezo komoly muvesz volt, egyeb darabokat is irt amik nem maradtak fenn.)....Nna megyek en is, elteszem magam holnapra! Gondolok majd ratok, remelem minden zokkenomentes es szep, emlekzetes lesz kezdettol-vegeig! Fotokat majd kerunk am- a fiatalokrol, a viragokrol...a teritett asztalrol...etc. Sok Boldogsagot Eszternek es a szerencses fiatalembernek!!!
    előzmény:
    Tsancsa (10985)
    2009-05-08  21:21
  17. 2009. május 8. 21:2110985.

    Még egy kis olvasni való Gershwinről:

     

     

     

    "Kék (a félrefodított) rapszódia

     Az oroszországi zsidó  emigráns familia sarja, a brooklyni születésű George Gershwin, a szimfonikus jazz megteremtője, aki a huszadik század elején Joplin ragtime-futamait és a harlemi jazzt ötvözte Ravel és Sztravinszki zenei világával, 1924-ben írta meg tévesen Kék rapszódiának fordított alapművét, a Rapsody in Blue-t, amelyben a blue valójában melankóliát jelent, nem pedig az égbolt kék színét. Kevesebb mint három hét alatt született meg a zongorára és jazz-zenekarra írt darab, amelynek a nyitányában felhangzó klarinétszóló pillanatok alatt emblematikussá vált, és Woody Allen Manhattenjén kívül az elmúlt évtizedek során számos alkotásban a reklámoktól a játékfilmekig sok helyett felcsendült már. 

    Gershwin, aki a pályája során megszámlálhatatlan világslágert és musicalt komponált, maga is egyik legfontosabb művének tekintette a Porgy és Bess mellett a Rapszódiát. Az 1924-ben bemutatott darab újszerű hangzásával lenyűgözte a New York-i közönséget, és bár a darab hangszerelését a megrendelő Paul Whiteman zenei rendezőjének, Ferde Grofének tulajdonítják, az eredeti szerzemény Gershwin komponálta. A Kék rapszódiát, mely az Egyesült Államokban és világszerte az egyik legnépszerűbb zenemű, ma már azáltalános iskolákban is tanítják.

    A félrefordításra visszatérve: a blues, mint műfaj is a szomorúságot, a panaszt és a melankóliát dalba foglaló stílus."

     

     

     

     

    Egyébként az első igazi opera amit élőben láttam .... volna! az Erkelben a Porgy és Bess lett .... volna! ha nem akkor és ott következik be egy végzetes szakítás .... már amennyire végzetesnek érez az emberlánya 18 évesen egy szakítást .... ami attól világrengető, mindent elsöprő, mert nem maga, hanem neki mondják ...... na ennyire emlékszem a Porgy és Bessből :-((akkor borzasztóan passzolt a hangulatomhoz, ezért megragadt.

     

     

     

    Jó éjszakát Mindenkinek:
    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141969 (10966)
    2009-05-06  22:22
  18. 2009. május 8. 20:4910984.

    Hátha mást is érdekel! most bogarászom Gershwin életét ... nézzétek csak kitől tanulta a kottaírást? zeneelméletet? ..... kicsi a világ, mindenhol akad egy tehetséges magyar :o))

     

     

     

     

    George Gershwin (New York, Brooklyn, USA, 1898. szeptember 26.Beverly Hills, 1937. július 11.) zsidó származású amerikai zeneszerző, zongorista.

    Szülei 1891-ben emigráltak Oroszországból (Szentpétervárról) Amerikába. Gershwin 1898-ban született Jacob Gershowitz néven.

    Érdeklődése a zene iránt véletlenszerűen derült ki. Nagyon komolyan vette a sportot és szinte semmi mással nem foglalkozott. De aztán 1910-ben vásároltak egy zongorát a bátyja, Ira részére. George egész nap a zongora mellett ült és improvizált. Zenei tanulmányokat csak alkalomszerűen végzett. Első komoly zongoratanára Charles Hambitzer volt.

    Fiatalon egy zenemű üzletben dolgozott New Yorkban. Első sikere az 1919-ben írt Swanee című dal volt. Első jelentős szimfonikus zenei művét ugyanebben az évben írta, a Bölcsődal című vonósnégyest. Hamarosan a Broadway népszerű zeneszerzőjévé vált.

    1914-től, mint plugger dolgozott. (A plugger egy üzletben egy-egy aktuális slágerét a vásárló számára eljátszotta, esetleg el is énekelte). Gershwin így megismerte a sláger-gyártás csínját-bínját, a kor teljes repertoárját. Közben jelentős művészek sorával sikerült megismerkednie. Nagy hatással volt rá Irving Berlin és Jerome Kern.

    1915-től Kilényi Edétől tanult kottaírást, zeneelméletet és hangszerelést. 1917-ben korrepetitorként helyezkedett el. Egyre többen figyeltek fel a tehetségére. 1919-ben már zenés műsorokhoz írt dalokat.

    Rengeteg művét felhasználta a tévé, munkái jórésze elismert dzsessz standard; a legnagyobbak közül rengetegen előadták és előadják dalait, többek között Ella Fitzgerald, Frank Sinatra, Billie Holiday, Miles Davis, John Coltrane, Herbie Hancock, Judy Garland, Nina Simone, Louis Armstrong.

    1945-ben film készült az életéről (Rhapsody in Blue).

    Jelentősebb művei:

    The Morris Gest Midnight Whirl (1920) – musicalDangerous Maid (1921) – musicalBlue Monday (1922) – musicalRhapsody in blue (1924) (Kék rapszódia)F-dúr zongoraverseny (1925)Sweet Little Devil – musicalPrimrose – musicalLady be Good – musicalTip-Toes – musicalEgy amerikai Párizsban (1928)Delicious (1931) – filmmusicalKubai nyitány (1932)I Got Rhythm variációk zongorára és zenekarra (1934)Porgy és Bess (1935) – opera1936-37: két Fred Astaire film zenéje (Shall We Dance, Damsel is Distress).Somebody loves me

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141969 (10968)
    2009-05-07  15:44
  19. 2009. május 8. 20:3710983.

    :o))

     

     

     

     

    Mégiscsak létezik az a bizonyos telepítikus megérzés .... fél 6 körül(?) döntöttem úgy, hogy most már nem bírják tovább táncoslábaim, meg aztán tulajdonképpen készen is vagyok azzal amit én képzeltem és amit rám bíztak ..... ezért lekucorodtam -a francokat kínok közepette felmásztam a kanapéra!- a tv elé.

    Kihasználtam a ritka lehetőségek egyikét, hogy magam kapcsolgathattam :o)))

    Sikerült elcsípnem a MEZZO-n egy andalító Gershwin-zongora koncertet. Az előadót innen kéne megnézem, mert sajnos változatlanul nem tudom elolvasni, nem látom sas-szemeimmel a MEZZO apróbetűivel írt címeket, neveket ..... de kifejezetten jó volt a könnyed, dallamos zongoraszó ....

    Most nézem az életrajzát -már Gershwinét-, csak számomra meglepő hogy 1920-ban musicalt írt??? már a műfajra gondolok, hogy MÁR akkor??? valahogy én közelebbre tippeltem volna időben a musical mint műfaj feltűnésének.

     

     

     

     

    Emlékszem erre a Domingo interjúra, valszeg Te? vagy valaki más fordította? őszintén örülök annak, hogy CSAK a színpadon szenved .... Sokkal jobban szeretem ugyan a nevető szemeit látni, a vidám mosolyát, de ha valóra tudta váltani, megadatott Neki az, hogy a színpadon élje ki a szenvedés érzését, akkor mégjobban örülök minden vidám hangulatú megnyilvánulásának.

     

     

     

     

    Még próbálok hallgatni egy kis zenét .... aztán szép lassan bevonulok az ágyba, angliai Erzsébet életét olvasni, aztán hajcsi!
    Ancsa

     

     

    előzmény:
    MPiggy (10982)
    2009-05-08  19:29
  20. 2009. május 8. 19:2910982.

    Azert jo, hogy van ez a francia rajongo es mindent folrak ami szem-szajnak ingre! Azt mondod tul sok "szenvedo" keppel? Ne feledd amit Domingo a MET interju kozben szemlesutve bevallott " a szinpadon nagyon szeret szenvedni..."

     

    Most mar tenyleg csak Joshua Bellt hallgasd, jo? andalito es szep hegedujatekot.

     Rachmanyinov felvetelei sajnos annyira regiek, hogy nehezen lehet oket elvezni- persze kivteles ertekuk vagyon.

    előzmény:
    Tsancsa (10979)
    2009-05-08  13:21
  21. 2009. május 8. 17:2110981.
    Bár már Judit is mesélte, de azért jó írásban is látni ..... nagyon-nagyon-nagyon szorítok Nektek!
    előzmény:
    moty (10980)
    2009-05-08  16:42
  22. 2009. május 8. 16:4210980.
    2009.05.07.
    Fidelio
     

    A Metropolitan Opera kedd esti Valkür előadása közben Plácido Domingo rosszul lett, és Gary Lehman ugrott be helyette.
     


    Plácido Domingo
    Domingo Siegmund szerepében lépett fel, és már az előadás előtt közölték a nézőkkel, hogy annak ellenére lép fel, hogy nem érzi jól magát. Gary Lehman jelmezbe öltözve állt készen arra, hogy vészhelyzetben Domingo helyére álljon. A rajongóknak azonban nincs miért aggódni, Metropolitan közleménye szerint Domingo felépült, és továbbutazott Párizsba, hogy a Cyrano de Bergerac-beli fellépésére készüljön.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. május 8. 13:2110979.

    Szia Katinka!

     

     

     

    Na látod? mondtam én, hogy valahol "belül" a dallam hallatán szól a magyar szöveg, csak fogalmam nem volt, hogy milyen???

    Sajnos, mint sok minden -már ismerítek- esetben, most is dallam-szerző-cím ..... nem áll össze a fejemben!

     

     

     

    Ma reggelre elkészült a kért kiegészítéssel a VÉGLEGES!!! zeneváltozat, CD-re kiírva, leadva ..... 

    a Papa-pingvint én is mondtam, de egy részt, csak akkor járulnak hozzá a szűlők, ha külön CD-re és a legújabb kedvenc, a francia Titou-val egyetemben szép sorban az összesen ÉN ÖSSZERAKOM ÉS KIÍROM!! .... nahát ez az elkövetkező napokban kizárt dolog.

    Igen, úgy gondolom, hogy a meglehetősen szűk választékból szépet sikerült, vagy legalábbis a leghozzájuk illőbbeket tudtuk összerakni ... most már csak azon kell görcsölni, hogy aki majd holnap mindjárt ilyenkor nyomkodja a CD-lejátszót, az is tudja követni. Bár remélhetőleg elegendő útmutatást adtunk azzal is, hogy 2 példányban csináltam borítót, tehát ha a becsukott, vagy akár kinyitott CD-tokot tartja a kezében akkor is kívül-belül olvasható az aktuális rész megjelölésével ....

     

     

     

    Bitangul fáj a lábam, alig bírok ráállni, pedig tegnap első osztályú, spéci gyógymasszázsban is volt részem ..... Limoka mikor leültem és a bal lábamat megpróbáltam feltenni, rögtön ott volt a "papu"-ért, aztán megbeszéltük, hogy a "papu"(papucs) piszkos, azt hagyja, de FÁJ A NAGYI LÁBA! és mikor mutattam a térdem, lábam hogy ITT FÁJ NAGYON!, akkor arany-pici-virágom letette a babás újságját (Nők lapja maradék), és mindkét pici kezével kezdte simogatni a térdem-lábam, közben nézett rám azokkal a hatalmas kék szemeivel és mondogatta utánam, hogy: "fá-fá-fá ööööö!!!"

    Tehát ennél kímélőbb, megértőbb és hatásosabb masszírozást kívánni sem lehet igaz?

     

     

     

    Húsok bepácolva, első adag sül is, kenyér kell a harmadik dagasztás után, karaj felfűzve pácban ..... ünnepi slafrok kiválasztva .... cipő???? hát jelen pillanatban csak az egyetlen kényelmes fehér edzőcípőre tudok gondolni, vagy erre a "papu"-ra .... attól még félek nagyon, hogy miben fogok tipegni.

     

     

     

    Zenét már nem válogatok, de hallgatnom muszáj, mert úgy érzem millió egy szúnyog "zümmög" a fejemben ..... vajon mit felejtünk el?? ha szól a zene, netán-tán még egy csodálatosan szép hangú és nagyon-nagyon kívánom, hogy jó egészségi állapotban lévő spanyol tenor hangját hallgatom ..... hát mindjárt kicsit szebbnek, könnyebbnek és nyugodtabbnak érzem a világot.

    Tegnap este ugyanebből az aprópóból ültem itt, hogy kicsit kikapcsoljam az agyamat .... Domingo hangjánál alkalmasabb megoldás számomra még mindig nem létezik :o)) megleptelek igaz?

    A már bevált jó öreg Chopin után csak megint Domingonál kötöttem ki ... van most a francia csajnál néhány olyan videó, ami nem opera, hanem inkább amolyan lágyabb, könnyebb .... kár hogy olyan szenvedős fotókat választott hozzá ....

    Mert ez ugyii mindjárt más ....  bár itt Otelloként is látható és kedden az Otello alatt lett rosszul .... ugye jól van? nem olvastatok Róla?

     Naaaaa! hát szemnek-fülnek kell ennél szebb, jobb nyugtató ??? ez különösen kedves, sikeres összeállítás .... ott a mai 68 éves, aki ma is kedvenc-kedves, akivel tavaly kétszer is sikerült személyesen, szemtől-szemben ott tipródnom, de feltűnik többször Lorisként (Amit ti vieta! és az örök elkötelezettség pillanata  ... 1,52-nél '94-Los Angeles-Granada!!! 

    A zenéje? nem tudom, én valamelyik zarzuelára tippelnék, de köztudott, hogy hiába hajtom magam, keverek piszkosul, soha nem fogom tudni hogy pontosan mi? melyik műből van :o)) bocsi!

     

     

     

    Na most segíts! létezik hogy jól olvasom??? Rachminyinov játszik Chopint????????

     

     

     

     

    Még jövök .... két sütés között :o)))

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10978)
    2009-05-07  21:16
  24. 2009. május 7. 21:1610978.

    Brahms Bolcsodala:

     

    Aludj edesem mar

    az ej csendje var

    az almod mesel,

    jon az uj hajnalfeny!

     

    ha a feny ujra kel

    te is ebredj szivem,

    ha a feny ujra kel

    te is ebredj szivem!!

     

    Valamikor esti repertoarom biztos darabja volt Csajkovszkij bolcsodalaval  ( Szep csillagos az eg , egy tucsok hangja kel, a to tukren az erdo melyen csend honol...etc) meg a Bobitaval.

     

     

    A Webber dal cime?

     

    All I ask of you....

     

    "Ez csupan amit kerek toled" azaz inkabb "mindossze azt kerem toled.. "

     

    (Kicsit nyakatekert modon, de valahogy igy.)

     

    Most mar ne zenelj tobbet, esetleg bolcsodalokat-rendben? En is nyakamba veszem ezt a kinti vizes vilagot, aztan majd otthon kahogok tovabb!!

    Azert azon jot mosolyogtam-kepzeld ha Pannanak megszolalna a papa- pingvin! hat viragot a foldhoz csapva ropni kezdene a tancot, az biztos!

    előzmény:
    Tsancsa (10974)
    2009-05-07  20:30
  25. Torolt_felhasznalo_931851
    Torolt_felhasznalo_931851
    2009. május 7. 21:0010977.

    Szép estét kívánok Domingo rajongók!

     

    Anyukám után én is szeretném megköszönni Mindenkinek a tanácsokat és a sok segítséget a zene kiválasztásában ! 

     

    Eszter 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2009. május 7. 20:5610976.

    ÓÓÓÓÓÓÓ!!!!

    ezeket a fotókat nézd csak és alatta "A" hangot ..... 

     

     

     

    Ugye ha bármi hírt találsz, szólsz, írsz .... ???? 

     

     

    Jó éjszakát Mindenkinek, Mindenhol!

    Ancsa

    előzmény:
    moty (10960)
    2009-05-03  16:18
  27. 2009. május 7. 20:5310975.

    :o)))

     

     

     

    Köszönöm!

     

     

     

    Most ilyesmire vágynék .... persze a szép Maestro hangja után .... de valahogy most a sok mindenféle stílus után ez adna nyugalmat.

     

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=Yd uQqcizPMw

     

     

     

    Ez az a J.Bell CD ami szintén gyönyörű, itt is van, de képtelen vagyok élvezhető minőségben kiírni .... pedig ugye milyen szép?

     

     

     

     

    Egészen más, mégis a két pasit újabban többet hallgatom :o)))

     

     

     

     

    Persze azért ismétlem!!! a legmegnyugtatóbb, a legkííííválóbb "kapcsolóm" változatlanul ŐŐŐŐŐŐ !!!!!

    Bocsánat, ha már unjátok, de én egyszerűen nem tudok betelni ezekkel a dalokkal ..... na jó!!! leginkább Domingo hangjával .... de az vesse már az elsó követ, itt közülünk, akinek nincs ilyen kedvence .... a kedvenctől egy újabb kedvenc .... csak legyen még sok-sok-sok-sokáig!

    előzmény:
    MPiggy (10973)
    2009-05-07  20:07
  28. 2009. május 7. 20:3010974.

    Hát igen!

    Minket is meglepett, szerencsére Eszternek gyorsan bekattant, hogy meg sem említi, hogy Panka fogja Őket "felvezetni" ..... még a végén a gyereknek is külön zenét kérnének .... bár ez nem lenne gond, mert a Papa-pingvint én -kínomban- tegnap este már említettem, hogy igazából úgy teljes és kerek a családnak öszeválogatott zene, ha Pannának is tennénk oda :o))

     

     

     

    Kostolót fotón tudok egyelőre ..... de azt is csak félútig .... a házi sajtos tallér készítésekor gondoltam Rád, mert bár iszonyú meló egyszerre, de rengeteg lesz egy adagból és fém, légmentesen zárható dobozban sokáig kitart, ha váratlan vendég esik be az ajtón .

     

     

     

    A többiről, kenyér és húsok- holnap ha lesz elég erőm, ill. lábam, akkor fotózok Neked .... vagy inkább majd szombaton az kész teli asztalról????

    Csak már ott tartanánk!

    Te ezt hogy bírtad idegekkel .... háromszor is???

     

     

     

    A Diótörőről nekem ugyan nem a karácsony jut eszembe, de tényleg nem találtam rövid változatot és ki tudja ki fogja a gombokat nyomkodni, a zenék indításánál ..... 

     

     

     

    Van kedvetek zenét hallgatni velem? Csak az elmúlt napokban rengeteget hallgattam, sok-sok tetszett, bár nem az alkalomhoz illőek voltak, mégis megragadtak

     

     

     

    Varnus Xavér lett volna az első és a befutó, ha nem élő koncertekből való felvételei vannak fönt ..... igazából ez tetszett legelőször, ez lett volna az elsőre kiválasztott

    Aztán tudjátok mi jutott ma délután eszembe? hogy van egy végtelenül egyszerű, ám ehhez az alkalomhoz kevés ennél illőbb dal ..... de sehol nem leltem orgonán, nekünk pedig ez volt az fix kívánalom, hogy a bevonuláskor orgonahangja zengjen.

     

     

     

     

    Tehát a dal:            Tavaszi szél ....

                           Tavaszi szél vizet áraszt,

                             virágom, virágom.

                           Minden madár társat választ,

                             virágom, virágom.

                           Hát én immár kit válasszak

                             virágom, virágom!

                           Te engemet, én Tégedet

                             virágom, virágom!

     

     

     

     

    Amit akartam Neked újságolni, hogy találtam egy számomra új, de nagyon szép zenét .... no nem erre az alkalomra, hanem úgy egyáltalán .... szerintem valami régi ismerős dallam .... "hallani" vélek hozzá magyar szavakat is, de nem tudom pontosan mi az?

     

     

     

     

    Aztán még felmerült ennek a Webber-dalnak a lehetősége is .... lefordítanád a címét nekem?? A SZTAKI-szótárral nem boldogultam :-((

     

     

     

     

    Ez már csak a zenehallgatás és nosztalgia kedvéért .... Gary Moore is összcsaládi kedvenc a Magányos c. dala azokat az időket, nagyon-nagyon szép győri, Mosoni-dunaparti nyaralásokat idézi ...

    előzmény:
    MPiggy (10971)
    2009-05-07  19:18
  29. 2009. május 7. 20:0710973.

    Sajnos az nlc valamiert nem enged a web-cim kozelebe. Ez meg igy sosem fordult elo.

     

    Ezt itt a  a lelkinyugalmad erdekeben hoztam....Segiteni fog egy kis relaxalasban!

     

    Sok felvetel van a youtube-on de nekem ez tetszett legjobban.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=bpVA2rxvkAY

     

    előzmény:
    Tsancsa (10972)
    2009-05-07  19:26
  30. 2009. május 7. 19:2610972.

    Mára már tényleg takarékra kell magam állítani .... hiszen az előbbi levélből csak a LÉNYEGET HAGYTAM LE!!!!

    Fogalmam nincs mi ez, mi a címe, de maximálisan betelepedett a fülembe ... kár hogy szomorkás!

     

    Domingotól én igazából az én kedvencemnek a refrénjét tudtam volna igazán jó szívvel betenni a fiatalok zenéjébe ..... amit anno Tinka-Katinka úgy fordított nekünk magyarra, hogy: Egyetlen napot sem bírnék a hangod nélkül .... eredetiben: Egyetlen napot sem bírnék ki Nélküled!

    Sajnos megmutatni csak a CD-borítót tudom, mert a youtube-on nincs fent, pedig meseszép ez IS Tőle!!! 

    Nekem az egyik legszebb ajándék volt, amikor kisfiam megcsinálta, hogy ha hívtok mobilon, akkor ez a dal szólal meg ..... csak még mindig ott tartok, hogy mikor meghallom, őszintén rácsodálkozom, hogy milyen szép, más is szereti? aztán esik le a fatantusz, hogy hát ez az ÉN MOBILOMON SZÓL :O))))

     

     

     

     

    Katóka!

    Holnap mégis sütés-főzés .... nemtom mikor jövök, de azért Ti írjatok jó?
    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10965)
    2009-05-06  18:16
  31. 2009. május 7. 19:1810971.

    Ezt nem ertem! Mi az, hogy a Hivatal donti el??? No mindegy. Vonuljon a volegeny is, ha ugy illik...

     

    Itt,a Fold ezen tavoli sarkan a volegeny szepen beballag a fiuk 9?koszoruslegenyek?) tarsasagaban es var...var...var ameddig kell, akar feloraig is, mignem a menyasszony foltunik a zene szarnyain ( es kedvesedesapja karjan) .

     

    Nekem a Wonderful world egyebkent jobban tetszik az alkalomra.

     

    hat nem kulonos?  Eppen ma reggel gondoltam , hogy a Diotro barmilyen szep zene is, NEM hasznalhato, mert rogton Karacsonyt juttatja mindenki eszebe!!

     

    A sok zene-bona mellett keszul-e vajon a sok finomsag is??? Abbol hogy kaphatnank kostolot??

     

    .......................

     

    Tudod-e miert jott szokasba a koszoruslanyok "koszoruja"?? Hogy a rossz szellem, a gonosz lelek ne tudja MELYIK is a menyasszony a sok tarka-barka-fiatal lany kozott.

    .......................

     

    Ezt a viragot az oromanya gomblyukaba kuldom!!

     

    előzmény:
    Tsancsa (10967)
    2009-05-07  13:09
  32. 2009. május 7. 19:1810970.

    Ezt nem ertem! Mi az, hogy a Hivatal donti el??? No mindegy. Vonuljon a volegeny is, ha ugy illik...

     

    Itt,a Fold ezen tavoli sarkan a volegeny szepen beballag a fiuk 9?koszoruslegenyek?) tarsasagaban es var...var...var ameddig kell, akar feloraig is, mignem a menyasszony foltunik a zene szarnyain ( es kedvesedesapja karjan) .

     

    Nekem a Wonderful world egyebkent jobban tetszik az alkalomra.

     

    hat nem kulonos?  Eppen ma reggel gondoltam , hogy a Diotro barmilyen szep zene is, NEM hasznalhato, mert rogton Karacsonyt juttatja mindenki eszebe!!

     

    A sok zene-bona mellett keszul-e vajon a sok finomsag is??? Abbol hogy kaphatnank kostolot??

     

    .......................

     

    Tudod-e miert jott szokasba a koszoruslanyok "koszoruja"?? Hogy a rossz szellem, a gonosz lelek ne tudja MELYIK is a menyasszony a sok tarka-barka-fiatal lany kozott.

    .......................

     

    Ezt a viragot az oromanya gomblyukaba kuldom!!

     

    előzmény:
    Tsancsa (10967)
    2009-05-07  13:09
  33. 2009. május 7. 19:1210969.

    Köszi!

     

     

     

    Időközben az érintett kiválasztotta Kenny G.-L.Armstrong dalát .... most már csak sovány-disznóvágtában összekell rakni újból, aztán megkapom emilben, és amilyen gyorsan tudom, kiírom CD-re.

     

     

     

    Igazán őszintén és komolyan köszönöm a segítégeteket, jó az ha az ember számíthat a barátok együttérző, ám kívülről sokkal elfogulatlanabb és főleg őszinte véleményére .... segítségére!

     

     

     

    Bevallom ma amikor kiderült, hogy "bemondásra" elfogadták a CD-tartalmát, igen erős volt bennem a kísértés az újbóli készítése-leadása előtt.

    Nem tudom miről énekel, csak a címből következtetem, de borzasztóan belemászott a fülembe a francia csaj által már korábban feltett Romance című .... valahogy ma fedeztem fel a dallamát ..... 

     

     

     

    Remélem legkedvesebb Maestronk ma már tényleg jobban van és ha elutazott Párizsba, akkor az előadás is rendben lemegy majd, hiszen a mieink is ott fognak ülni .... szorítsunk együtt Nekik, ha már ennyire terveztek, készültek, rakták élére a rávalót, akkor tökéletes, örömteli lehessen az a Cyrano-Domingo előadás !

     

     

    Most megyek és felrámolom a lábaimat, mert rálépni alig tudok, viszont duplájára van dagadva! hogy fogok ezen járni szombaton, glancban????

    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141969 (10968)
    2009-05-07  15:44
  34. Torolt_felhasznalo_141969
    Torolt_felhasznalo_141969
    2009. május 7. 15:4410968.

    Szia Ancsa!

     

    Szerintem nagyon szépeket választottatok, ha még nem késő, nekem a wonderful world tetszene a vőlegényhez, szerintem az jobban illik.

    Nagyon szeretem a Bereczki-Szinetár párost , én is megvettem a cd-jüket , úgyhogy biztos gyönyörű lesz!

    Egy kis lazítás képpen nézdd meg ezt!

     

    Azért pihenj is!!!

     

    Andrea

    előzmény:
    Tsancsa (10967)
    2009-05-07  13:09
  35. 2009. május 7. 13:0910967.

    Szia Andrea!

     

     

     

    Éppen most tipródok a begolyózás szélén .... igen végre-valahára abból a roppant segítségmentes alapból, összehoztuk, merthogy MA! le kell adni a kész CD-t.

     

     

     

    Ha nem is teljesen a mi elképzeléseink szerint, de egy részt a fiatalokhoz ez közelebbi, más részt az egyetlen támpont a Hivatal részéről, hogy az eléjük öntött Cd-halmazban többhelyen is látták Bereczki-Szinetár Musical 1-2 CD-jét .... így aztán csak picinykét partizánkodtunk .... ezt úgy tűnt simán elfogadták. ... mindaddig, amíg Eszter el nem kottyintotta, hogy Őt az Édesapja fogja bekísérni .... tehát a vőlegény már bent várná ....

     

     

    Nohát azért ez nem így van! mondta a HIVATAL! ám legyen, ha így szeretnék, de akkor a vőlegényt az édesanyja kísérje be és NEKIK EGY KÜLÖN ZENE KELL!!!! még ma délután 4-ig egy újabb CD-n összeállítva, kiírva, leadva .....

     

     

     

    Amit eddig kisütöttünk, ha mást is érdekel:

     

     

     

    A várakozás idejére 2-3 dalt kérnek:

    1./ Csak ennyit kérek én ... (sajnos ez nem az Ő hangjuk, nem találom!)

    2./ Végtelen szerelem ... ezek már ŐK!

    3./  Én hogy szeressem Őt?!

     

     

     

    A menyasszony bevonulására ezt kerestük és megtaláltuk.

     

     

     

     

    Az aláírás ideje alatt ez szól majd

     

     

     

     

    A gyűrűváltáshoz pedig ez

     

     

     

     

    A gratulációk fogadása alatt ez

     

     

     

     

    Hátha valakinek van ötlete, hogy ebbe az összeállításba hogy lehet beékelni a vőlegény bevonulásához illő, de a menyasszonyét nem űtő zenét, az írjon gyorsan, mert nekem szétmegy a fejem .....

    Eddig ezt találtam, Kenny G.-től kerestem, a dal oké, de éneknélkülit nem találtam ..... segítsetek!

     

    Vagy inkáb ez??? a fenti Kenny G.-Armstron és a Diótorő szvit között hezitálok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141969 (10966)
    2009-05-06  22:22
  36. Torolt_felhasznalo_141969
    Torolt_felhasznalo_141969
    2009. május 6. 22:2210966.

    Szia Ancsa!

     

    Szeretnék neked segíteni, legalábbis megpróbálok, ha leírod mi a gond!Csak küldj e-mailt, mert azt a munkahelyemen is meg tudom nézni.

    Milyen dalok kerültek végül a cd-re, kíváncsi vagyok, persze csak ha nem titok?

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (10963)
    2009-05-06  11:34
  37. 2009. május 6. 18:1610965.

    Sajnos technikai dolgokban analfabeta vagyok, meg otletem sincsen. nem tudsz egy hozzaerto, lelkes fiatalt valahol a kozelben- nem feltetlen csaaldtagra gondoltam! nekik az ilyesmi nem gond...

     

    Ami az Adagio-t illeti, bizony mindenkeppen elegge szomoru zene, nem alkalmas! Ha meg szemelyes banat is fuzodik hozza, akkor szoba sem jon.

    A valogatasod egyebkent nagyon tetszik nekem.

     

    Tovabbi jo keszulodest es alig-szinte-semmi bosszankodast kivanok!

    előzmény:
    Tsancsa (10963)
    2009-05-06  11:34
  38. 2009. május 6. 16:3810964.

    El tudom en neked kuldeni a New Yorkert akar postan is egy boritekban, dehat angolul van- es kepek nincsenek hozza. Egy hosszu cikknek a befejezo pararafusa.

     

    A cikk tobbi resze a tavasz operabemutatoit taglalja- belertve Verdi Trubadur c. muve es Bellini Alvajaro-ja mit en is lattam. A kritikus igencsak megkerdojelezi azt az ujabb szokast, hogy klasszikusokat at kell pofozni, formalni, "kerdojelbe" tenni daraokat, hogy a mai nezo jobban elvezze az egyebkent nehezen elhiheto tortentet. Fo ervnek azt hozza fol a cikkiro, hogy VALAMENNYI opera valojaban "hihetetlen" tortenet- de az neme rdekes...mert szepek es nagyszeruek. Valojaban ugy szeretnenk latni ahogy a szerzoje megalmodta, nem holmi ujfajta tekeressel ( mint az Alvajaro eseteben is volt, meglehetosen zavaroan)

     

    Epp otthon hallottam, hogy pl. Salzburgban, ahol hatalmas operakultusz es kultura van, hatalamas eloadasokkal ez mar  mindennapos, es sikk. Az uj feldolgozasokban az eredeti mu szinte felismerhetetlen....Van aki orul neki, de legtobben nem!

     

    Szoval errol szolt a cikk, az egyszem illusztracio is a Trubadurbol volt, Azucena szepseges profilja.

     

    Erdekes mod, a kritiksumeglehetosen megdorgalta Natalie Dessay es Juan Diego Florez Alvajaro-beli alakitasat. Kevesbe volt elragadtatva toluk mint en, az amator, tudatlan.

     

    Szerinte Natalie koloraturaja mar nem annyira "konnyed" es teremszetes  mint megszoktuk tole..ideje lenne talan kicsit modositani a szerepvalasztasokat...

     

    Az ifju tenornak nincs gondja a magas hangok szarnyalasaval, de a cikk iroja szerint ennel tobbet  NEM tesz; alakitasai meglehetosen "uresek" es egyformak!!

     

    Hiaba, egy mai tehetsegnek nem konnyu a szenvedelyukrol es dramai jatekukrol is hires Pavarotti es Domingo nyomaba lepni!!

    előzmény:
    Tsancsa (10962)
    2009-05-06  07:44
  39. 2009. május 6. 11:3410963.

    Na most már CSAK technikai gondok vannak a zenékkel ..... összeraktuk, Cd-re kiírtam ..... és a nyomorultja akadozik ..... ráadásul fogalmam nincs hogy miért? mitől????

     

     

     

    Igazából tán Spykee kellene, de Ő ugye babázik .... nincs valamelyikőtöknek tippje, vagy olyan programnak a címe, ami ilyenre használatos és MAGYARUL!! írja le, mikor mire kell kattintani???

     

     

     

    Hálám hosszútávon üldözné aki segíteni tud .... szorít, mocskosul szorít az idő !!!!

     

     

     

    Kata!
    Albinoni: Adagio-ja igen szép zene, egyetlen de az kizáró oka van a mostani vállasztásának ..... ez szólt egy nagyon-nagyon szomorú eseményen egy pici urna és sok koszorú előtt gyászolásunkkor .... azóta ez a zene nálunk "tabu", sírást, fájdalmat, elvesztést és hiányérzetet jelent.

     

     

     

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10958)
    2009-05-03  05:55
  40. 2009. május 6. 07:4410962.

    Katóka!

     

     

     

    Köszi! az elmúlt napok első mellékíz-mentes, minden szavával simogató, örömteli híre :o))

    Végre egy nap, ami nemcsak gondokkal kezdődik!!

     

     

     

     

    Ezt a New Yorker Magazint akár interneten át is eltudom érni????

     

     

     

    Remélem ma még tudok jönni és itt, meg emilben is válaszolni Neked!

    Most -reményeim szerint- vár a hentes csupa-csupa friss, szép áruval, ami már szombatra kell :o))

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10961)
    2009-05-06  02:04
  41. 2009. május 6. 02:0410961.

    Csondes a topik, de azoknak, akik errejarnak netan, ezt nem szabad kihagyni.

     

    A New Yorker magazin zenei kritikusa rovid osszefoglalot irt a Metropolitan Opera marcius 15-en rendezett gala koncertjerol.

     

     Az alkalom, az operahaz 125 eves evfordulojat unnepelte.

     

     A negy oras musorban tobb tucat sztar follepett, koztuk Dimitrij Hvorosztovszki, Natalie Dessay, Juan Diego Florez, Rene Flemming, John Relyea. A cikk iroja szerint a szinvonal vegyes volt, valtakozoan igen jo es kevesbe nagyszeru fellepesekkel a mult nagysikeru eloadasait felidezve.

     

    majd igy fejezi be:

     

    "Az est minden ketseget kizaroan Placido Domingo miatt valt emlekezetesse. A muvesz, aki immar 68 eves, hangerejebol alig veszitett, szenvedelye pedig ma is toretlen es magaval ragado. "

     

    "Verdi Othello-janak finalejat enekelve Domingo elerte azt ami szinte a lehetetlennel hataros- szivbe markoloan gyonyoru hangjaval eltuntette a korulotte levo  szinhazi kellekek zavaro reszleteit , a kulsosegeket, mikozben  egy tavoli  misztikus vilagba varazsolta a hallgatosagot. "

     

    előzmény:
    Tsancsa (10956)
    2009-05-02  11:06
  42. 2009. május 3. 16:1810960.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2009. május 3. 16:1610959.

    www.youtube.com/watch?v=xAEXXH4pPHc

     

    Ez is de szép! ( nem esküvői...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2009. május 3. 05:5510958.

    Erre gondoltatok mar??? Persze talan kicsit szomorkasnak is tunhet az alkalomra...az igaz...

     

    http://www.youtube.com/watch?v=XMbvcp480Y4

     

     

    huha, ez nagyon szep es kicsit "elenkebb"!

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=pvtdqPK Hk8c

    előzmény:
    Tsancsa (10956)
    2009-05-02  11:06
  45. 2009. május 2. 22:5810957.

    Húúúúúhhhhh!!!!

     

     

     

    Hát ez a francia csaj forgatja a kést belül rendesen ..... ezeket a fotókat ..... pusztulok Vele .... a hang és a színészi teljesítmény .... Jajjjjj!!!!

     

     

     

    mert hát ez sok-sok éve belopta magát 

     

     

     

     

    figyeljétek meg a fotóit 0,01.... ez tuti, hogy vagy a munkája, vagy bukszája révén, de hóóót biztos, hogy valahol olyan körökben mozog, ahol egészen más, közelebbről láthatja ŐŐŐŐŐt!!!

    ezektől a szemektől 1,52; 2,22 .... jön a gombóc ... ha netán van akinek gondja van a sírással, indítsa el .... 

     

     

     

    nem is tudom, melyik inkább????azért még mindig ez viszi a pálmát nálam!

     

     

     

     

    Gondolom a meglepetés erejével hat, ha elárulom, hogy nekem így is ŐŐ a No.1.! 

     

     

     

     

    Holnapra Mindenkinek kívánok, boldog, örömteli perceket, gyerekekkel, unokákkal, azaz a Családdal!

     

     

     

    Jó éjszakát a Föld minden pontján!

     

     

    Ancsa

     

     

     

     

    előzmény:
    moty (10942)
    2009-04-28  19:18
  46. 2009. május 2. 11:0610956.

    bocsi! kapkodok! az előbb nem volt bekapcsolva a számokat ütögető izé, így lemaradt....

    tehát a várakozási időre 4-5 dalt kérnek, kb. 10-12 perc talán?

    előzmény:
    MPiggy (10954)
    2009-04-30  02:18
  47. 2009. május 2. 11:0410955.

    Sziasztok, Szia Katinka!

     

     

     

     

    Köszönöm, látod ezt pld. soha nem gondoltam volna..... már a macskától eredő nevet, ami világhírű lett :o))

    Most éppen -többek között- az Óz a csodák csodájából a Szivárvány dal van a toppon .... de kellene még néhány lassú és az alkalomhoz illő szám .... a várakozási időre- dalt kérnek .... tehát ami szövegében -ha van!- de nekem inkább dallamában passzolna inkább.

     

     

     

    Tegnap végighallgattam sokadszor Joshua Bell CD-jét, tudod, azt a legszebbet! én spéci egy az egyben eltudnám képzelni .....

     

     

     

    Most megyek, kapok egy bárszéket amire föltudok ülni, mert elkezdem a sajtos ostyát sütni sós rágcsának. 1 kg lisztből készül, hogy jusson, tehát elücsörgök egy ideig az ostyasütővel (fotózok ha gondolod és adom a recipét)

    .... aztán ma reggel megint piruetteztem egyet a fürdőszobában .... hát persze hogy megint a bal térdem csavarodott .... most már aztán a szó legszorosabb értelmében a földön csúsztatva tudom használni a bal lábam. 

     

     

    Közben mára Varnus Raveltől-Vangelisig CD-je van odakészítve .... a Vangelis-dallal kéne megbarátkoznom ... már erre az alkalomra megbarátkozni ...

     

     

    Sajnos a Legszebb Hang nem szerepel a választható listán .... miért is mertem reménykedni???

     

    Ha van ötleted, ötletetek, előre is köszönöm:

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10954)
    2009-04-30  02:18
  48. 2009. Április 30. 02:1810954.
    Joccakat! A Prokol harum csodaszep valasztas- Agnes es kedves apukaja arra tancoltak el az eskuvo masodik tancat vagy 10 eve ( az elso ugyebar a ferjje volt). Persze a baj az, tancolni nemigen lehet ra, csak "andalogni". de mindenkeppen minden idok egyik legszebb dala! Ugye-ugye-ugye tudod, hogy ez egy kanadai egyuttes???nem csalas nem amitas, igy van!!..( a Prokol harum nev az egyik zenekari tag macskajana neve volt)......Tovabbi jo zenevalogatast, ami a dolog izgalmas szep es kedves feladatai koze tartozik!
    előzmény:
    Tsancsa (10953)
    2009-04-29  21:58
  49. 2009. Április 29. 21:5810953.

    Kata!

    a magántartalmú levél megérkezett, csak a MET-es jött nagy fehér kockaként ..... pedig az a fotó de jó lenne...

     

     

    Képzeld!!! Sikerült -több órás játszadozással- megtalálnom a Procol Harum Halványnál is fehérebb árnyék c. dalát ORGONÁN!!!!!! énekhang nélkül!!! ráadásul mégnagyobb az örömöm, mert úgy tűnik tecccccik az érintetteknek is.

    az orgona hangja pedig eleve onnan merült fel, hogy végső kínomban valamelyik nap M.A.Carpanteier(?) Marsh és rondo(?) c. darabját mutattam meg .... ami szintén tetszene, ha lenne taps nélküli változat ..... így találtam meg! nekem ez is tetszene.

    Holnap talán kicsit több időm lesz írni, sok mindent kéne!

     

     

    A Kicsi-Felségnek priviben küldök linkeket, amik nálunk nagyon beváltak!

     

    Jó éjszakát, fellőtték a pizsamákat:

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10952)
    2009-04-29  20:54
  50. 2009. Április 29. 20:5410952.

    Susu is aranyos, dea pingvin szerintem tunderi- nagy valoszinuseggel Simonkanak is az lesz a kedvence! Most megprobalom nekik elkuldeni. Latom sok mas nekik valo klipp van mellette folsorolva , van jo valasztek.

    Szoval azt mondod JOVO HETEN? Szupergyorsak vagytok-de jo is ha nem elsz tul nagy keszulodes, hosszura nyujtott izgalom....csak a legintimebb es legszorosabb kornyezetben, nektek, a igazan erdekelteknek.

    Delelott irtam ...latom a kuldemeny hasznalhatatlan formaban erkezett. Most ujra megneztem, mindnefele masolast, tovabbkuldest szigoruan megtilt az alul levo szoveg-gondolom csak sablon eljaras, de bosszanto.

    Egy meghivo az Aprilis 23-an tartott unnepelyes  ebedre New Yorkban, a Waldorf Astoria kulontermeben, aholis Maestro Domingonak tiszteleg a szakma elitje, baratok, kollegak. Az alkalom, 40 evvele zelotti debutalasa a Metropolitan Operaban.

     

    A mellekelt foto minden eddiginel snajdigabb, szivtiprobb. Nagyon sajnalom, hogy nem jutott el hozzad!

     

     ........................

     

    Meg jo, hogy "idoben" hazaertunk, mielott a legitarsasagok, repuloterek izgalomba jonnenek es szigoru intezkedeseket vezetnenek be az ujsutetu jarvany miatt!!

     

    ..............................

     

     

    A mai nap mar "munkas" es hetkoznapi...nincs mese! Latod, eszembe se juott bekapcsolni a radiot, dehat legtobbszor nem is voltm a szobamban. Most mar nem erdemes, 3 utan link tingli tangli akarmilyen a zene. Ideje atterni a Bartokra...de ezt mar maskor is mondtam-igaz?

     ......

     

    Delelotti levelemben a zenevalogatashoz emlitettem Joshua Bell nevet (aza level rendben elindult? aszamitogep igen rozsdasan viselkedett egy ideig!!)

    Hatterben par perce szep es hangulatkelto lehet a hegedujatek!

     

    ......

    megyek Rekaert! Hatha segit a betolakodokat elriasztani...Mert hogy szeps zammal voltak es partiztak a mosokonyha-sarokban!! nem kosza egyszemelyes latogatas, nem am, ahogy en tavaly hittem es vallottam!! 

    Nem ketseges, hogy a csovek menten kozlekednek. Elindulasunk elott Oszkar befujt valami "habot" a mosogato kivezeto csove mellett, az megszilardul es betolti a reseket- igenam, de talaltak uj,tagasabb meg jobb helyet ezek szerint!!

     

    előzmény:
    Tsancsa (10951)
    2009-04-29  12:09

Címlap

top