Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 3. 13:0111101.
    Szia, Ancsa, köszönöm a kedves fogadtatást! Annyiban vagyok érintett, hogy mint a magyar operaénekesek színe-java, az én sógorom is a Honvéd Férfikarban kezdte, mielőtt szólista lett évekkel ezelőtt, én pedig úgy gondolom, hogy a kontinens egyetlen hivatásos férfikara, akiknek Kodály külön írt és személyesen küzdött a megszűnésük ellen, na ők képviselnek egy olyan hagyományt és színvonalat, ami rettenetesen ritka és unikumszerű. Zseniálisan szólnak, mert valljuk be, harmincegynehány operaénekes, ha egyszerre szólal meg, az azért hang ;-)Ráadásul ezt a műsorukat, amit most adnak elő Szalay Antal zenekarával, már számtalan országban, hatalmas sikerrel mutatták be, Európától egészen Kínáig, szóval, most is remek hangulat ígérkezik...PD-nak magam is nagy tisztelője vagyok, de ki nem az?! Vitathatatlan tehetség, szorgalom és ember, ez nem is kérdés.
    előzmény:
    Tsancsa (11097)
    2009-06-02  17:22
  2. 2009. június 2. 20:3511100.

    Nahat..jot vigyorogtam ! Csak enzd meg ujra Ancsa...C.B. "folfedezi a mar vilaghiru enekest-akit szemmel lathatoan MINDENKI mas igen jol ismer!

    Az utcan "josagosan" biztatja, o majd bemutatja a kozonsegnek, - meg van rola gyozodve az ifju, szep hangu ismeretlen pincerkedik valahol a kzoelben.

    A musorban is - eloszor meg mindig  fogalma sincs ki is a vendege - bemutataskor bizonygatja hozott egy "ismeretlen" ifju tehetseget, akinek majd o a "hona ala nyul".  Hozzateszi, ne legyenek tul sigoruiak hozza, hiszen meg tapasztalatlan, kicsit felenk...

    Csak akkor esik le neki a tantusz amikor a szinpadra rohano rajongoknal meglatja a lemezalbumot...Jaaa...AZ a Placido Domingo!! 

     Ugy gondolja a kozonsegnek szuksege lesz a szoveg leforditasara -mert az enekes spanyol...Europabol! teszi hozza magyarazatkeppen.."mi meg nem..."

    Aztan pillantok alatt elolvad...osszeomlik...ami nem csoda!!

     

    Valahogy igy.....!

     

    Ezeket a gyonyoru viragokat ma reggel en "kaptam" itt a forumon, elhoztam nektek!

    előzmény:
    Tsancsa (11096)
    2009-06-02  17:09
  3. 2009. június 2. 20:1511099.

    Tenyleg- otthon is mutattak? Mindjart meg is nezem, jo hogy eszembe juttatad ismet. Kozben megjavitottak a szamitogepem hangjat- csak egy csatlakozas-hiba volt. (drotok!!)

     

    C.B. mindig nagyon szorakoztato es szellemes-sajnalom, hogy alig lattam tole valamit. ki hitte volna, hogy Domingoval IS tancolt ?!

    előzmény:
    moty (11098)
    2009-06-02  18:50
  4. 2009. június 2. 18:5011098.

    Sziasztok Kata, Ancsa!

     

    Ezt a Carol Burnett-es sorozatot anno leadta a magyar tv is. Több részből áll ( mint a sorozatok általában, hi-hi),  C.B. "felfedezi " Domingót. Nekem megvan, nem túl fényes minőségben

    ( szerintem Ancsának is mutattam), irtó szórakoztató az egész, a többi rész is! Az egyikben táncol is hőstenorunk, amit rettentően élvezett a közönség,persze.

     

    Kata! Feltétlen nézd meg!

    előzmény:
    MPiggy (11095)
    2009-06-02  15:36
  5. 2009. június 2. 17:2211097.

    Szia Sorstársunk!

     

     

     

    Örülök, hogy ránk találtál. Köszönjük a hírt, többen olvassák a topikot, mint ahány nevet látsz itt folyamatosan, tehát van rá esély, hogy akad akinek jó tippet adtál.

    Nekem sajnos még légvonalban is messze van Ráckeve, de ha Te ott leszel -és úgy vettem ki a soraidból hogy igen-, akkor gyere meséld el milyen volt, hogy tetszett, sokan voltak-e... stb.stb.

     

     

     

     

    A "személyes kedvenceim" szavak netán azt is jelentik, hogy ismerősöd énekel a kórusban? vagy csak általában Te a kóruséneklést kedveled a zenéből a leginkább és Őket tartod a legkedvesebbnek? ahogy nekünk itt Domingo hangja mindenek előtt és felett .... de azért szívesen megyünk egyéb koncertekre is .... ha csak Domingoéra mennénk, sajnos igen hosszan ülhetnénk idehaza .... bár tavaly is itt járt, idén is jön .... tehát szavunk nem lehet :o))

     

     

     

    Gyere mesélj!
    Ancsa

    előzmény:
    fahita (11094)
    2009-06-02  12:06
  6. 2009. június 2. 17:0911096.

    Szia Katinka!

     

     

     

    Ezekre gondoltál??? igen, ismerem, de nekem -az az igazság- a Hölgy neve nem jelentett különösebben sokat .... annál inkább a szép, sötétbarna-hajú-szemű ..... spanyol :o))))

     

     

     

    Az tényleg piszok rossz lehet, ha nagy a csend ... szóval nem tudsz zenét hallgatni. Sokkal hosszabbnak érzi az ember a napot nem?

     

     

     

    Tinka!

    EmaileKET!!! keress a gépeden!!!! :o))) sosem találod ki kinek a fotóit, de azzzzért nézd meg okvetlenül.... én sikerélménynek élem meg, hogy megkaptam ezeket.

    A hozzákapcsolódó kéréssel is jövök emailben .... :o))

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11095)
    2009-06-02  15:36
  7. 2009. június 2. 15:3611095.

    Ez az, igen! Ti-to-u! A tunderi kis kolok meg  mokas baratai! koszonom Ancsa, most lesz mit nezni . Simonka nem tud veluk betelni!!

    Bosszusagomra ma nem mukodik a munkahelyi szamitogep hangszoroja. Megyek es megkerek valakit, hogy nezzen  ra, mert igy dolgozni sem tudok majd!! A videokat is csak a szememmel "ellenoriztem". Valoszinuleg nem fogom tudni mit enekel Domingo- ha te nem ismered...en labdaba se rugok! Viszont a mellette levo videokinakltbol foltunt egy szokatlan, rakattintottam...Placido Domingo es Carol Burnett EGYUTT, ami teljesseggel megdobbento-meglepo fordulat. Talan otthon nem ismeros a neve ,

     

     Carol Burnett

     

    a 70-es evek nagy komikaja, jopofa, szellemes, eredeti no. En persze akkoriban nem simertem, csak kesobbi evekben leginkabb csak felvetelekrol, regi musorabol-ami mindig sozrakoztato volt.  A yotube videoi is a regmultban keszultek- keresd meg te is, a szoveget EN SEM ERTEM a kuka hangszorom miatt!!

    Ugy tunik a Limousinbol kiszallo, utcan setalgato ferfit a taxibol kiszallo Burnett folismeri..etc. Tovabb nem neztem. Majd ha mukodik a hang is, akkor ujra megprobalom.

     

    Ugy tunik van egymasik klip is, ahol Domingo es Carol Burnett EGYUTT eneklik a Besame mucho-t. Mindenkeppen meger egy miset! Annal is inkabb mert hostenorunk palyaja kezdeten keszult felvetelek, snajdig, fiatal, ellenallhatatlan ...!. 

     

    .......................................

     

     

    M eseltem ugye a szombati hajmosst? Nos, tegnap mikor delutan beleptem a gyerekekhez, mit latok legnagyobb meglepetesemre?? A konyha kozepen Agnes vagja a csendben szepen turelmesen ulo Simongyerek hajat!! Hatalmas  sebesseggel csattogott  az ollo a kezeben-nyilvanvalo volt a turelem nem tart sokaig..a vegeredmeny szeduletes, ha kep lesz hozom...mint egy apro kis szenaboglya...!

     

    A 60-as evekben volt nekem is  hasonlo frizuram, ha emlekszel "tepett"-nek beceztuk....    De rovid!! nyarias......egyszeruen nagyszeru.

     

    Mikor kerdezem hogyan tortenhetett, Agnes nevet, azt mondja a hercegpalanta mga javasolta a hajvagas " Eloszor levagod, aztan megyunk a jatekboltba es veszunk egy zsirafot mert az meg nincs nekem"...

     

     

    Apjanak szokasa az igergetes, megvesztegets...ha igy meg ha ugy. En nem szeretem a modszert- anyja sem- de ezuttal ellenallhatatlan volt az alku. Mindenkinek megerte!!!

     

    ( csak azon szomorodtam el, ezzel folhasznalta egyetelen, letezo adujat. Legkozelebb nincs mit folajanlani ha esetleg meg rajon milyen allat hianyzik az apro menazseriabol...! )

    előzmény:
    Tsancsa (11093)
    2009-06-02  11:09
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 2. 12:0611094.
    Kedves Komolyzenekedvelő Sorstársak! Engedjétek meg, hogy én is programot ajánljak nektek, méghozzá a személyes kedvenceim koncertjét! Magyarország egyetlen hivatásos férfikara, a világhírű Honvéd Férfikar ad önálló koncertet most szombaton, hatodikán a ráckevei Savoyai Kastély parkjában. Kodály Zoltán személyes kedvencei egyfajta évadzáró örömünnepet rendeznek szombaton este a kastályparkban, a könnyedebb szórakozás jegyében és kuriózumként operettműsort adnak. Nagyon várom, hogy hallhassam őket! Egy kis csemege, talán mást is érdekel ;-) További szép napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. június 2. 11:0911093.

    Szép jó napot Mindenkinek!

    Szia Tinka!

     

     

     

    Hát igen!!! ez Domingo .... az édes-aranyos-sármos-csábító .... és a férfiasan a halálközeli fájdalomig szenvedni képes ..... na ez az a változata, amit én nem bírok nézni. Danielle-nek van két videója is fönt, ahol nem tudok rájönni melyik operából valók a fotók, de ilyen csupa-csupa szenvedés ..... a 

    A dal a "Pápás CD-ről" való .... de a fotókat nem tudtam azonosítani .... itt az egyik ..... ez a másik! a dal ugyebár egyértelmű, ezt Sissellel énekli, ezt felismerem .... a nyítófotót pedig én a Lohengrinre tippelem, de a többi már az előző fájdalmasból való néz dmeg 4,30-nál ..... a szívem szakad Vele 

    .... tudja valaki melyik operából??? nem a Sámson és nem az Otello ... de akkor???

     

     

     

    Katóka!

    A papa-pingvin után a másik kedvenc címe: Titou

    ideteszek Neked párat .....

    http://www.youtube.com/watch?v=52j6hv6EOe4

     

    http://www.youtube.com/watch?v=tQ6_CkvFwiM

     

    http://www.youtube.com/watch?v=qMWi8CCex2s

     

    na jó ez a pont az, ahol elszoktam veszíteni a fonalat, hogy melyiket hallgattuk már és melyiket nem :o)))

     

     

     

     

    Pár pingvines!

     

    ez ugyebár az ALAP .... azaz  PAPA-PINGVIN :O)) az örök kedvenc

     

     ez kicsit hallkabban szól, de egy másik kedvenc pingvines

     

    hát hogy ezt az "eszkimósat" már ne is említsem :o))

     

     

     

    Ezen a hétvégén egyébként egy új kedvencet találtunk .... hátha Nálatok is bejön .... ennek van magyar változata is ..... ott a számunkra is ismerős magyar szöveggel .... de az Pannának lassú és "színtelen"

     

     

     

    Egyébként ha ilyen gondod van, akkor nyugodtan menj el a youtube-os oldalamra és ott találsz .... nekem ott nemcsak az én kedvenceim, hanem Panka-Manka kedvencei is ott vannak ... tudod, mikor tele a hócipő és nincs lelkierő keresgélni, akkor csak oda kell kattintani és a kedvencek között ott vannak .... Domingo mellett még azokat is hallgatjuk néha, amiken szép virágok vannak .... szép lassú zene, nagyon jó "altató" időnként az ilyen is:o))

     

     

     

    >>>> LefotózTUK!!! Pannával közösen ... a kinyílt kicsi csöves virágot ... a fotók igen jól illusztrálják Panka türelmét, szolíd, lassú sétálgatását .... ójaj!!!

     

     

     

    Most kicsit el, nyűgős vagyok ......

    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (11092)
    2009-06-01  18:13
  10. 2009. június 1. 18:1311092.

    Tenyleg nagyon dramai!! Nagyon jol jatszik, nem kisebb ataelessel mint egy prozai szinesz. Akinek nem kell kozben enekelnie!!

     

    Mi ILYEN novenyeket ultettunk el tegnap- d egyelore meg nem IGY neznek ki!!

     

    A te kis csovecskedet jol ismerem, csak a nevet nem tudom. Olyan szoszos levelei vannak...

     

    A gyerekek nem maradtak delutanra-igy volt idonk kicsit kerteszkedni. Mielott elmentek, a kicsifiu meg kikovetelte a papa-pingvint. Ez kettonk mulatsaga- Nonit akartam magunkkal vinni mire vadul tiltakozott. "Majd ha megno!" jelentette ki hatarozottan. Korabban-amikor mi meg az asztalnal ultunk, Noni a szonyegen szoszmotolt, jatszott-  akkor odament hozza csak ugy magatol,  es mindenfelet mutatott  neki a kepeskonyvben..mint egy apro babiszitter. ( nezd csak ...malna! virag..etc) Olyan kedves latvany volt..

    De papa pingvin? azt nem! Tudod melyik a kedvenc pillanat? mikor kartyaznak  es a kartya hatlapjat nezve foldereng a palmafak kepe...mint egy delibab. Ilyenkor mindig fulig szalad a szaja-felem fordul, ramutat a kepre ( hogy biztosan lassam) Ez minden alkalommal megismetlodik.

     Viszont mikor a masikat kerte, a kisfiut meg a nyuszit amit szinten roppant szeret, hat a joegnek nem talaltam! Akar a youtube-on kutattam..akar az ncl-en a hozzaszolasaid kozt- nem akadtam ra, mert a cime csak korulbelul jutott eszembe-igy nem tudtam rendesen beirni a youtube keresojebe. Azt hittem Tattou - de hiaba irtam be, nem "mukodott!"

    Ha esetleg ujra elkuldened nekem, legkozelebbre-ahogy megigertem, majd akkor megnezzuk.

     

    AZ elobb egy csodas hangu tenor egy nagyon szep spanyol dalt enekelt - nem, nem a Maestro volt! Mikor vege lett bemondtak a nevet Juan Diego Florez volt az illeto!! 

     

     Kicsit meg neki is nonie kell (mint Noninak) de azert..igeretes!!!

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (11090)
    2009-05-31  15:38
  11. 2009. május 31. 15:4911091.

    Gyuri! ez gyönyörű !!!

     

     

     

    Már a beszámolód is, de a fotók .... szenzációs élmény lehetett .... szeretem azokat az alkalmakat, művészeket, akik betudják vonni a közönséget is .... valahog jobban érezni, hogy nem csak maguknak, "munkából", hanem tényleg tudják, hogy emberek -néha- sokasága ül mögöttük és azért, hogy Őt hallgassa .....

     

     

    Mire gondolok, hát pld. erre a felvételre .... tudom a közelmúltban már feltettem, de ma Domingo-hiányban szenvedek, hát nyomatom egymásután ... amíg a család bírja cérnával :o)))

     

     

     

     

    Ahogy ez is egyik kedvencem, szeretem nézni .... mindannyian tudjuk, hogy Domingo-koncert nincs Granada nélkül, már azt is, hogy ez a kis előjáték dukál a Maestronak .... de annyira jó látni azt a tömeget, azt a boldog, tomboló, ünneplő tömeget .... no és hazudnék ha tagadnám Domingo arcán a boldog mosoly ... nekem az se semmi .... 

     

     

     

     

    Köszönjük a beszámolód, és várjuk a következőt ..... Te csak menj, utazz, láss és fotózz , aztán gyere mesélj!
    Ancsa

    előzmény:
    gyuribacsi68 (11089)
    2009-05-31  15:09
  12. 2009. május 31. 15:3811090.

    Látod? elismerem a zene szépségét, ...... de én ezt nem bírom végignézni .... ennyire átélni .... ez már sok egy magamfajta elborult Domingo-rajongónak :-(((

     

     

     

    Pontosabban innentől kezdve a végéig, amikor is meghalja magát .... ezt én nem!!! 

    előzmény:
    moty (11075)
    2009-05-27  20:48
  13. 2009. május 31. 15:0911089.

    Kedves Ancsa !

     

    Ma hajnalban két kávéval feltöltött álmos szemű sofőrrel és 18 félálomból leszédelgő utassal 2 ora 30 perckor megérkeztem

    a Baden -Wiem Musikvereinos útról...de megérte....

    Persze az elkényeztetett bécsiek azt mondják ez az un. második vonal, és ők inkább csak a filharmonikusokra mennek nem a Wiener

    Mozart Ortschesterre, ezért nem is volt teltház  (persze ha nem 50 eurotol

    kezdődnének az árak, a csillagos égig.....)

    Amúgy ha körbenéztem teljesen ázsiában érezhettem magamat,

    a rengeteg japán kóreai és kínai zenebaráttal körülvéve.... (legalább nem volt gond a kilátással...ui ők nem nőnek magasra....)

    na jó voltak olaszok is....

    Kifejezetten könnyen emészthető db-okat játszottak, voltak operarészletek is, egy kiváló kint élő magyar csellista: Pásztor Attila,  Claudia Emma Camie coloratursoprán,  Vojtech Nalazenec bariton, (ő néhol picit erőtlennek tűnt, mondjuk Dalibor Jenis (maradjunk a szláv régiónál...) a Staatsoperben Figaróként jobb volt....)viszont Claudia Emma az Éj kirájnőjeként nagyon jó volt....

    Siegfried Andraschek dirigált, látványosan, néha egészen teátrálisan, de a Mozart korabeli jelmezekbe öltözött zenekarhoz, és ahhoz hogy a közönséget is bevonta néha ütemes tapssal illett is ez a stílus.... És az Arany teremben ülni önnmagában is nagy élmény volt... (folytatás szükséges.....a Konzerthausban pld, még nem is jártunk....)

     

    üdv

    Gyuri

    előzmény:
    Tsancsa (11088)
    2009-05-31  14:16
  14. 2009. május 31. 14:1611088.

    Vigasztalanul szakad az eső ..... a süteményEK! már a sütőben ..... tehát szabad az út Domingohoz .... már értsd:-sajnos CSAK- a hangjához ....savanyú a szőlő tuuuuudom

     

     

     

    valószínűleg Ti már láttátok hallottátok ezt a felvételt, én most találtam, néztem végig .... hogy én mennyire irigylem azokat akik ott lehettek .... vajon Danielle, aki ma este ül majd a párizsi Chatelet theatre nézőterén .... de jó lenne a zsebéből kukucskálni .... a végén pedig ott várni mint Bécsben .... és elrebegni, azt a bizonyos kevert mondatot, hogy

     

     

     

     

                                                      HASTALA LUEGO MAESTRO DOMINGO!!!

                                                    Hungaryan - Budapest-Pécs, Operalia ..... 

     

     

    álmodni szabad igaz???? és az eső csak esik vigasztalanul .... inkább jöjjön a LEgszebb hang .... :o))) Ő soha nem okoz csalódást!

    előzmény:
    sangrila (11087)
    2009-05-31  09:39
  15. 2009. május 31. 09:3911087.

    Ma mutatják be a Sziciliai vecsernyét az Operában. Ugye, Ancsa Te mondtad a múltkor,hogy nem találtad meg a teljes operát sehol. A cikk is írja,hogy ez egy ritkán látott mű.

     

    Egyébként a munkám kicsit csökken már...

    előzmény:
    Tsancsa (11085)
    2009-05-30  17:53
  16. 2009. május 31. 04:5311086.
    Ismerosek a kis piros "csovecskek", mar lattam oket kerteszetben, az biztos. majd azonositom az illetot!! Vettunk a fa ala egy orokzold akarmit- "hegy baberlevel" a fantazianeve. Meg egy Jezus szive bokrot, az allitolag nem banja az arnyekot-ki hitte volna? ES tudod mit talaltunk meg? Japan birset! Az a szepseges sote-naracs-viragos diszfat, amibol aprilisban olyan sokat lattunk mindenfele viragozni!! Valamikor volt a kertunkben meg gyerekkoromban, mindig szerettem. mint kiderult, nagyon is kedveli az itteni huvosebb eghajlatot! Most mar nekunk is kene fotozni, az biztos!! Delutanra elallt az eso, de nem nem volt erdemes nekiallni az ultetesnek. Meg aztan a viragok mellett Kicsi Simont is hoztuk magunkkal. ma irto kedves helyes volt- errefol szegenynek megmostam a hajat-visitott mint az ujevi kismalac...Pedig nagyon gyorsan es ovatosan tortent az akcio...Mikor kivettem a vizbol ugy hagyta abba a visitast mintha elvagtak volna! Es rogton szovegelni kezdett- mint mindig ha fol van spanolva valamiert- azt hajtogatta, hogy holnap a mama nem fog hinni a szemenek majd. Igy lesz!!
    előzmény:
    Tsancsa (11084)
    2009-05-30  17:51
  17. 2009. május 30. 17:5311085.

    :o)))

     

     

     

    Rögtön gondoltam, de mikor megláttam, Ti juttotatok eszembe .... ma egyébként hogy esik az eső reggel óta kisebb megszakításokkal, előbújtak a csigák, hatalmas éticsigák ..... majd jönnek a "gyűjtők" .... lesz munkája a két kutyának.

     

     

     

    Még mindig nagyon sok dolgod van hétközben?

    Ancsa

    előzmény:
    sangrila (11081)
    2009-05-30  13:57
  18. 2009. május 30. 17:5111084.

    Halihó KisKató!

     

    Hogy kinyílik-e ennél is jobban? hát fogalmam nincs. Tavasszal kaptam a szomszédasszonyomtól, hogy a kis szöszös szép zöld levelű növény roppant könnyen szaporítható és hamar bokrosodik, terebélyesedik, Neki már van minden ablakpárkányon ..... merthogy egész nyáron át virágzott, télen meg csak a sötétzöld levelecskéivel diszíti a lakást ....

     

     

     

    A nevét nem tudom, Ő sem tudta megmondani. Azt tudom, hogy nekem most még üvefben, vízben vannak a hajtások. Aztán valamelyik nap észrevettem, hogy ezen >>> van egy kis piros bogyó .... aztán 2-3 nap múlva, hogy a bogyó egyre inkább hosszúkásabb lesz ... és tegnap reggelre lett ilyen csodaszép égő tűzpiros csövecske .... hogy tovább hogy fog nőni? nyílni? nem tudom, de majd fotózom Neked .... ha máááár olyan messzire mentél megint, hogy adni nem tudok belőle :o))

     

     

     

    Neked inkább ezekből kellene .... bár fogalmam nincs az ottani hőmérsékleti viszonyokat hogy bírnák .... a sárga valójában egy kis egyszerű, semmitmondó virágocska, de hamar szaporodik, bírja a szárazságot és NEM ENGEDI A GAZT SEM A GYÖKEREI KÖZÉ!!

    Az örökzöldre gondolom emlékszel, azt tavaly is megnézted, hogy milyen jó talajtakaró .... no meg az sem engedi át a gazt :o))) minnnnnyá könnyebb a kertész dolga így igaz? 

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11080)
    2009-05-30  12:42
  19. 2009. május 30. 14:2511083.

    Kedves Spykee és Andi!

     

     

    A bűbájos csajt Isten éltesse Janka napon!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. május 30. 14:1111082.
    előzmény:
    sangrila (11081)
    2009-05-30  13:57
  21. 2009. május 30. 13:5711081.
    Hát igen, ez is Párizs!! De azért a legnagyobb élmény nem a francia konyha volt, ahogy így vissza tudok emlékezni.
    előzmény:
    Tsancsa (11077)
    2009-05-30  09:11
  22. 2009. május 30. 12:4211080.
    EZ mi??? KInyilik a virag majd???? Ma nekem is ultetni kell, ha esik, ha fuj. Kellemes szep napos hetveget mindenkinek!!
    előzmény:
    Tsancsa (11079)
    2009-05-30  09:17
  23. 2009. május 30. 09:1711079.

    Katóka!

     

    De szívesen adnék Neked is ..... nézd milyen gyönyörű már vízben is .... állítólag ha majd -egyszer- be is ültetem földbe, egész nyáron át ilyen virágokkal lesz tele :o))

     

     

     

    Este jövök oké?
    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11073)
    2009-05-24  14:12
  24. 2009. május 30. 09:1511078.

    MIattad !!!! meghallgattam ..... a Josh Groban dal az 5. a"Ppás" CD-n :o)))meg egy szép virág Neked is!

     

    előzmény:
    moty (11075)
    2009-05-27  20:48
  25. 2009. május 30. 09:1111077.

    Halihó!

     

     

     

     

    Ma reggel fotóztam a virágomat .... és közben ezt találtam .... ezt nem lehetett kihagyni ..... ugye?

     

    előzmény:
    sangrila (11035)
    2009-05-17  19:59
  26. 2009. május 30. 08:5511076.

    Kellemes, zenével teli szép hosszú hétvégét Mindenkinek!

     

     

     

    A zsúfolt, nehéz hét után remélem holnap már tudok egy keveset zenél hallgatni Veletek.....

    Nálunk már eseget az eső. Szép apró szemű, csendes, szerény .... egyik szemünk sír, a másik örül .... a szárazság miatt jól jönne végre némi csapadék, az építkezés miatt viszont a három napos hajrá kihagyhatatlan .... lenne!

     

     

     

    Vigyázzatok Magatokra és egymásra, egyébként pedig ma, holnap és mindig ...

     

     

     

     

                                                                  LONG LIVE MAESTRO DOMINGO !!!!!  

                                              vagy ami megint időszerű, érdemes volt tavaly megtanulni;

     

     

     

     

                                                              HASTALA LUEGO BUDAPEST-PÉCS! (OPERALIA)

     

     

     

    amint tudok jövök zenélni, mert piszkosul hiányzik!

    Ancsa

    előzmény:
    gyuribacsi68 (11074)
    2009-05-24  22:24
  27. 2009. május 27. 20:4811075.

    Koncert az Olasz Intézetben

    2009.06.18


    Kedves Érdeklődők! 2009. június 18-án (csütörtök) 17.00 órakor a MÁV Szimfonikusok koncertje a Magyar Nemzeti Múzeum Díszterme helyett az Olasz Kultúrintézetben kerül megrendezésre (1088 Budapest, Bródy Sándor u. 8.)!

    Műsoron:
    Fauré: Pelléas és MélisandeChausson: PoemeRavel: Pavane egy infánsnő haláláraDebussy: Egy faun délutánjaKözreműködik: Jobbágy Szemőke, a 2006/2007-es évad Sikerdíjasa
    Vezényel: Kollár Imre

    A belépés ingyenes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2009. május 24. 22:2411074.

    Kedves Ancsa ! és minden zenekedvelő....!

     

    Már csak pár nap és újra Bécs.... a Musikverein arany terme, ahonnan nemrég  láthattuk az Újévi koncertet....már csak magáért

    az épületért is érdemes lesz...no meg hozzá némi Mozart und

    Strauss....előtte a rózsaillatú Baden.... egész Europaian érezzük majd

    magunkat egész addíg ,míg nem nézzük meg a pénztárcánkat....

     

    Majdnem tele a novemberi busz a Müpaba...Wiener Sengerknaben

    orgonakísérettel... 52 fős busszal jövünk...mi szálltuk meg a 3. emeletet....még jó időben....(kedves Ancsa ígéreteimet tartom....ha nagy létszám lesz ugye ...lett   írtam privit a többiről...)

     

    Nem elfelejteni karácsonyra jönnek az angolok:

    Stephen Cleobury és a Cambridge-i King's College kórusa !!!!!

    Sok Bach művel.... na ez se lesz semmi !!!!

     

    Jó zenét kívánok !

     

    Gy.

    előzmény:
    Tsancsa (11072)
    2009-05-24  13:38
  29. 2009. május 24. 14:1211073.

    Nagymamasors! ( amit boldogan vallalnak, csak egy kicsiket faraszto...)

    Tegnap kellemes szep napunk volt, megneztuk az egeszen fantasztikus orgonafesztivalt a botanikus kertben- kozel 800 orgonabokor es fa nyilik, illatozik egy jokora domboldalon. Legtobbje jol ismert fajta, de vannak szokatlan variaciok is. Legfensegesebb illata a "kozonseges" mindennapi, kertunkben- kertedben pompazo fajtanak van.

    Delben indulunk visszafele. Este ujra benezek!!

    előzmény:
    Tsancsa (11072)
    2009-05-24  13:38
  30. 2009. május 24. 13:3811072.

    Sziasztok!

     

     

    Vagyok, csak ma is a "főszereplő" >>>>>>

    előzmény:
    MPiggy (11071)
    2009-05-23  14:12
  31. 2009. május 23. 14:1211071.

    Latod, ha kicsit keson is, de rajottek, igen, van "erdeklodes"! Mi mar eddig is tudtuk...Akkor is disznosag ha nem lehet "egyedi" jegyeket kapni-ebbol megsem kene berletes sorozatot formazni?! De tudom masutt is van igy ahol a rendezok megengedhetik maguknak ezt a luxust. Mindenesetre az ismetlesekben talan meg lehet bizni, nem??

     

    Batyam ismerve o is huzodozna ennyi penzt kiadni ukk-mukk-fukk....

     

    Kozben ismet "repultunk" egyet, itt vagyunk ragyogunk. Persze csak a het vegere. Mindenestre a nyar folyaman ez az utolso ut, kicsit tulzas-es egyes morgosok szerint faraszto is. De ezt most akkor is nagyon jol tettuk. Orulnek nekunk, ez fontos. Gyonyoru koranyar van, mint otthon volt, jo egy honapja. Talan sikerul eljutnunk a kozelben levo botanikus kertbe ahol tobbszaz orgona nyilik ilyenkor-meg sosem lattam de hallottam rola. Akkor majd lesznek kepek is, az biztos!

     

    Kellemes szep hetveget nektek is, sok viraggal keves bosszusaggal

    előzmény:
    Tsancsa (11070)
    2009-05-22  20:56
  32. 2009. május 22. 20:5611070.

    Szia!

     

     

    Kata!

    A Tesódnak add tovább a hírt -www.gportal.hu/komolyzenekedvelok-  hogy tekintettel erre a hatalmas érdeklődésre, a szervezők úgy döntöttek, hogy a szeptembertől MÁR A FESZTIVÁL SZÍNHÁZ termébe átvitt MET-vetítéseket még az idei valóban kicsi, 150 fős Előadóteremben is vetítik.

    Tehát a pontos dátumot ugyan nem tudom, de az Előadóterembe szóló bérleteket még talán elcsípheti Imre.

     

     

     

    viszont ez sajnos elkeserítő hír nekünk, akik reménykedtek abban, hogy szeptemberben mégis sikerül szóló jegyet venni pld. a Simone Boccanegrára ..... ez van!

     

     

     

    A Fesztivál Színház egyébként szintén a MűPa épületében van és ha jól emlékszem olyan 4-500 fő körüli a befogadóképessége.

     

     

     

     

    Sűrű hétvége következik, Mindenkinek kellemes, nyugodt napokat kívánok! Ha tudok jövök, addig is írjatok:
    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11068)
    2009-05-21  19:19
  33. 2009. május 22. 17:4111069.

    Nicsak a kis kocos!Az elso kepen emlekeztet Hugh Hackmann-re ( ausztral szinesz) akit az iden "kineveztek" a vilag leg-jobb-kepu, legszexisebb ferfiujanak. Persze a joeg tudja mikeppen dont a zsuri errol a roppant fontos dologrol!!??Szerintem minket kene megkerdezniok legeloszor is.

     

     

    Erdekes. hogy lehet pukosd csutrotokon?? Avagy..varj csak, valami remlik ez a nap a mennybemenetel unnepe, es eppen csutorokon van- Megvan!  Aldozo csutorok!

     

    Punkosd pedig amikor a Szentlelek leszall. Megszall...

     

     Na, megiscsak osszehoztam.

     

    Akkor mar csak azt kell kitalalni miert 3 napos a Punkosdi kiralysag?? Foltehetoen valami nepunnepely resze lehetett,  hagyomany .

    előzmény:
    alchri (11052)
    2009-05-20  17:44
  34. 2009. május 21. 19:1911068.

    Egy e-mailre valaszoltam is. Volt tobb?? Nem latok!!

    Az mar mas, Pavarotti sajnos csakugyan nincs tobbe koztunk. csak szepseges hangja,  elsopro olasz temperamentuma ami emlekeinkben megmarad. A technika segitsegevel...

     

    Ha Varnus nagylelku es tanit, nevel szepre-jora az igen dicseretes! A nagy muveszek egyik privilegiuma es lehetosege es feladata is.

     

    Ezek szerint a MET eloadasok ismet csak abban a kis mellek teremben kerulnek eloadasra. Ami az erdeklodest latva egyszeruen erthetetlen. De mint minden eloadas ez is ketszer kerul sorra-egyszer eloben, egyszer felvetelrol. Altalaban 2-3 hettel kesobb. Ennek az idopontjat kell majd kideriteni-egyelore ugy tudom meg nincs lefixalva. Arra esetleg ujra meg lehet probalni!

     

    Batyam ezek szerint ellazsalta megint. Mar nem sarkalom, nem noszogatom, nem lokdosom- hiaba nogattam tavaly is.

     

    Egykori NY-i baratnenk idonkenti soraibol latom felejuk is nagy harc folyik a jegyekert- akinek nincs szezonberlete az hoppon maradhat. Rendszerint megkeresem a beirasait az eloadasokat kovetoen. Mindig jo szorakozas olvasni a velemenyet.

     

    Mi viszont nagyon szerencsesek vagyunk ebben az almos kisvarosban- a szinte allando jelleggel ott ulo operakedvelok altalaban a moziterem 3/4-et  toltik meg. Kiveve a nagyon nepszeru, nagyon kozkedvelt eloadasokat ( Bohemelet, Pillangokisasszony) Azoknal telt haz volt.

     

    Igen, Ajtay is jo svadaju, elegans oregember volt. Es akkoriban meg tobben is voltak hozza hasonloak, most eppen Csortos jut eszembe...kesobb Mensaros Laszlo... Kalman Gyorgy, Darvas Ivan. 

     Latinovits nem erhette meg az "oregedes" idejet.....

    Klasszikus peldaja termeszetesen Marcello Mastroianni!!

     

    A mostaniak kozul Lukacs Sandor csakugyan tokeletes peldaja -bar o meg "fiatal" -nak szamit az en szememben. Jo lesz ha szemeinket rajta tartjuk Kern Andrison!! Nem viccelek...otthoni ismerosok szerint ocsunyasaga egyre jobban nez ki az ido mulasaval.....hat nem aranyos??

     

    Szerintem sok-sok adottsag kell hozza, de az intelligencia es a sarm elengedhetetlen. No meg persze jol jon, ha valaki ifjon is szivdoglesztoen jol nezett ki!!

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (11067)
    2009-05-21  18:54
  35. 2009. május 21. 18:5411067.

    :o)))

     

     

    Szia!

     

    Igen időközben kiderült, hogy Marysoft összekeverte Pavarotti és Domingo személyét ..... Pavarotti valóban már -sajnos- múlt idő, a mi Maestronk pedig tényleg ma is épp olyan sármos, szimpatikus az őszülő hajával, szakállával, mint amennyire fess szemre való spanyolos temperamentumú volt ifjúnak ..... nálam legalábbis.

     

     

     

    Számomra férfiaknál az említett "szépen öregszik" kifejezésre inkább Ajtay Andor, vagy a mostaniak közül Lukács Sándor lenne a jó példa .... Ajtayra ugyan gyerekkoromból emlékszem, de arra igen, hogy sötét hajjal is ugyanaz a végtelenül szimpatikus olyan "jó ember" fazonja volt -talán a szerepei is belejátszottak-, aztán amikor elkezdett "deresedni", változatlanul megtudta őrizni azt a benyomást, hogy Ő csak jó tud lenni ..... 

     

     

     

    Látod? Pavarotti csodálatosan szép hangja mellett, ami nekem kicsit visszatetsző volt, az az, hogy nem volt hajlandó engedni a korának látható jeleit sem ..... aztán az elbocsájtott menedzser könyvében feketén-fehéren a tény, hogy bizony ami aranytorkú magas-C királyunk nem érte be a hagyományos hajfestéssel sem, hanem még cifrább, kissé már-már taszító módon is kapaszkodott a külsőséghez.

    Gondolok itt a túlsúlya miatti trükkre, hogy időnként nagyobb méretű ing, hogy elmondhassa, hogy bő rajta .... no mindegy, nyugodjék békében, mi pedig élvezzük változatlanul a hangját, ami való igaz pótolhatatlan.

     

     

     

    Érdi Tamás egész egyénisége "látható" ezeken a Chopin felvételeken .... Ő valóban, életben is ilyen kellemes, udvarias, visszahúzódó kedves fiú!

    Xavér már persze más káposzta! igen Ő valóban sodró, pörgő, viszi, vonzza, húzza magával az embert.

    Nekem végtelenül tetszik benne, becsülöm érte, mégha vannak dolgok amiket másként érzek-gondolok, hogy Varnus az a fajta ember, aki felvállal olyan véleményt is, kimeri mondani őszintén, amiről eleve tudja, hogy sokaknak nem fog tetszeni .... de Ő a sajátját nem erőlteti, csak elmondja .... kedvelem benne azt a mérhetetlen mennyiségű tudást a zene, a saját hangszere mellett, amit szívesen ad tovább másoknak. Kedvelem azért, hogy a Róla szóló sokféle igaz? nem igaz? -kit érdekel- pletykák ellenére valóban maximális önzetlenséggel segít, jön-megy intéz, szervez például a gyerekekért.

    Talán emlékeztek rá, hogy 2 éve vendégei voltunk néhányan a MűPa-ban, ahol a Rádió Gyermekkórusával és egy zongoraművésznővel együtt a tv-nek karácsonyi dalokat énekeltek, játszottak, ezt aztán dec. 24-én -keményen megvágva!!!- le is adták.


    Nos akkor ott, a saját szemünkkel láttuk, hallottuk, hogy a szinpadon felállított széksorok egy vidéki Gyermekotthon kislakóinak, Xavér vendégeinek állt ott. Az autóbusztól, a MűPa-belépőkig és az utána következő kicsi uzsonnás-beszélgetésig mindent Xavér finanszírozott.

     

     

     

    Domingot jó lenne hallani a Simone Boccanegraban. Azért gondoljunk bele milyen muris is az élet.

    Kedvenc tenorunk hajdan a tenort énekelte ebben az operában és most pályájának ebben a szakaszában lehetősége adódik, hogy ugyanabban elénekelhesse a bariton szerepet is ..... azt hiszem Róla igazán elmondhatjuk, hogy a nagyon kemény munka amivel halad előre lassan 50 éve, "szereti Őt az ÉLET!" és ez még sokáig legyen így!

     

     

     

    Persze, idővel szépen lassan, apránként átfordul a pályája és inkább vezényel majd, de bevallom nekem akkor is az én kis belül dédelgetett, Őáltal védett kis világomat fogja jelenti, az a kedvesen hajlott, jellegzetesen rossz testtartású széles hátnak a látása is .... biztos vagyok benne, hogy akkor is csupa-csupa szépet fog nyújtani a rajongóinak ..... mert azok Őmellőle soha nem fognak elfogyni ....

     

     

     

     

    Szánj rá 4,00 percet .... hallgasd meg, nézd meg .... ezért KELL!! Domingot imádni, rajongani és Vele énekelve, felszabadultan ünnepelni, elfeledkezni gondról, bajról .... csak engedni a dallamoknak és az Ő lenyűgöző egyéniségének, személyiségének!

    Ő az éneklést -szerintem- soha nem TUDJA! teljesen abbahagyni .... minimum így, ezen a szinten mindig is kezében lesz a mikrofon és énekel, énekel, énekel ..... 

     

     

     

    Befejezem a bölcselkedésnek látszó ömlengést .... a világ -számomra- legszebb zenéjével ...

    Ha tudok még visszajövök, írjatok!
    Ancsa

     

     

    Erről jut eszembe! hát itt van nekem a Boccanegra!!! igaz ott tenorként énekel, dehát vagyok én annyira elfogult, hogy ez csak fokozza a kiváncsiságomat ..... ami csak kíváncsiság marad ....

     

     

     

    olvastátok a gportálon, hogy a 2009/2010-es MET-bérletek árusítását tegnap kezdték pénztárnyításkor -de. 10,00- és 6 és fél óra alatt MINDEN BÉRLET ELKELT!!!!

    Tehát a szóló jegyekre remény sem maradt szeptemberben :-((

     

     

     

    Most megint lehervadtam, inkább megyek hallgatom egy kicsit, a híradó alatt ŐŐŐt!!! :o))

    Emaileket megtaláltad?
    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (11066)
    2009-05-21  16:43
  36. 2009. május 21. 16:4311066.

    Egyetertek a listaddal Ancsa, csupa kituno tehetseg- szerintem meg tobbet is fogsz majd talalni akik szivednek kedvesek!

     Erdi Tamasrol sajnos keveset tudok, de megkapo, lirai szep jateka egyertelmu.

     

    Xaver egyelore nem vert le a labammrol .... A keves videofelvetel utan en ot egykicsit tul sodronak, tul hangosnak talalom. Orgona eseteben persze ez gyakori eloadasmod, gondolom a hangszer sajatossagabol fakad.

     

    Ha eloben latnam-hallanam biztosan lenyugozne.

    előzmény:
    Tsancsa (11064)
    2009-05-20  22:49
  37. 2009. május 21. 16:3311065.

    Talan csak arrol lehet szo Ancsa, hogy Marysoft az evek mulasa miatt banatos.

     

    Hiszen a Maestro szerencsere jo egeszsegnek orved es egylore meg a visszavonulasrol is csak jovo idoben hajlando beszelni. A Simone Boccanegra bariton szerepet meg MINDENKEPPEN el akarta szinpadon jatszani mielott otthagyja a vilagot jelento deszkakat- es mar folynak az eloadas elokeszuletei. Hogy aztan mire keszul? ki tudja! talan kevesebb  kosztumos szerep es tobb karmesteri fellepes,  tobb koncert,  CD-k es fesztivalok.

    Rajongoi meg sokszor fogjak latni mindnkeppen.

     

    Emlekszel a multkori idezetre a New Yorker-bol? A tavaszi  galamusor kapcsan irta a kritikus, hogy "Hangjanak ereje es szepsege szinte alig csokkent az evek soran, jateka, szenvedelye pedig valtozatlan".

     

    Ennel tobbet nem lehet kivanni tole 40 ev szinte megszakitas nelkuli szereplese utan!

     

    AZ angolban van egy kifejezes azokra a szerencsesekre, akik "szepen oregszenek". Igen hizelgo es kevesen erdemlik ki. Nok inkabb...igy peldaul a Holgyek levendulaban filmbol Judy Dench...avagy Vanessa Redgrave, a hires angol filmszineszno...

    Ok azok,  akiknek a rancok, a szem alatti arkok is jol allnak, mert atut rajta belso szepseguk, ertekuk...tartasuk, toretlen tehetseguk, bolcsesseguk.

     Es szemmel lathatoan nem tartjak szuksegesnek, hogy korukat hamisitsak.

     

    Kizarolag olyanok erdemlik ki akik tavol maradtak a plasztikai sebeszek eles szablyaitol, egyeb hokuszpokuszoktol.

     

    A ferfiak kozt is van minden bizonnyal- meg akkor is ha toluk nem varjuk el annyira.

    Simandy, avagy Sinkovits-akik most hirtelen eszembe jutnak.

     

     Nem ketseges, hogy Domingo is "szepen oregszik". 

    előzmény:
    Tsancsa (11058)
    2009-05-20  21:04
  38. 2009. május 20. 22:4911064.

    Hát mi tagadás, nekem is megremegett, kezem-lábam-gyomrom ..... és ráadásul első szülöttem fedezte fel és értesített ..... gondolhatod, hogy"égett" a net a gépemen ..... húúúhhhh!

     

     

     

    Hilary Hahnt Kata ösztönzésére hallgattam. Kezdek elfajulni??? mert ugyebár Domingo hangja a No.1., a LEGEK-LEGJE .... 

    de Kata hatására kezdek hangszeres zenében is személyekhez kötődni:

     

     

     

    Gondolom teljesen megleplek, ha elárulom, hogy

     

     

     

    zongorán változatlanul Érdi Tamás az első a szívemben;

     

     

     

    orgonán természetesen Varnus Xavér :o))

    hiába no, nagyon belopta magát a fickó azzal az öszinte szövegével és fantasztikusan sodró, lenyügőző előadásmódjával

     

     

     

    míg hegedűn az első Joshua Belltől (Ó ez a kedvencem!) minden;  Anne-Sophie Muttertől Vivaldi, míg azt "A" bizonyos Chopin noctürnt Colin Jacobsen ....

     

     

     

    ez már gáz???????

     

     

     

     

    Azért nehogy félre értsétek, nagyon-nagyon szép a hangszeres zene ..... de nálam az első ........ és egészen a 25. helyig foglalt a szívem-fülem-szemem ...... PLACIDO DOMINGO számára :o))

     

     

     

    Mindenkinek nyugodalmas szép jó éjszakát kívánok a francia Danieplaci legújabb videójával, ami szerintem tán az Andrea Chénier alapján készült .... a fotók és a dal???? persze kellene Jutka, hogy megerősítsen .... de Ő most csak az örömre, a kikapcsolódásra, az ünneplésre koncentráljon, nagyon-nagyon ráfér a Húgira néhány örömteli, békés nap ott ahol most van :o)) de ez maradjon közöttünk! OKÉ!?

    Ancsa

    előzmény:
    alchri (11061)
    2009-05-20  21:30
  39. 2009. május 20. 22:1711063.

    Kata, Lányok!

     

     

     

    Már itt is van Danielle válasza .... sok-sok merci, merci ..... és ollllllyyyyannn Domingo fotók, hogy ..... háááát az én többszázas gyűjteményem sehol ......

     

     

    Kata!

    Ma már nem feszíthetem tovább a húrt, nem maradhatok tovább itt, de holnapra összeszednék akkor pár sablonosnak mondható mondatot, szavakat és megköszönöm, ha amikor időd engedi segítesz ... megint!

     

     

     

    A legfrankóbb képet sajnos nemtom megmutatni, valami számomra ismeretlen típusú fotó, de a rózsát, a FRANCIA RÓZSÁMAT!!! :o)))) megmutatom Nektek, hiszen ez is közös, nem csak a magam szórakozására kezdtem bele a levelezésbe ..... nézzétek csak?!>>>>> 

     

     

     

     

    Ja! az előbb elfelejtettem, hogy Joshua Bell Red violin c. CD-je itt van! eszembe juthatott volna néhány héttel ezelőtt????

    Sikerült meghallgatnotok a "Pápás" CD-t?

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11057)
    2009-05-20  19:51
  40. 2009. május 20. 21:4011062.

    Kata, Hilaryt hallottuk itt élöben a nagy koncertteremben játszani, egész elöl ültünk és így közelröl csodálhattuk a báját és a játékát.Csodálatos tehetség!

     

    Nem válaszoltam a korábbi kérdésedre . Bizony csinosak a német fiúk, lásd Jonas Kaufmannt is pl.

     

    Találtam egy oldalt amin rengeteg képe van fent:

     

     

     http://www.jkaufmann.info/alben/oper2/slid es/arp1051663.html

     

    ez is onnan származik---->

    előzmény:
    MPiggy (11057)
    2009-05-20  19:51
  41. 2009. május 20. 21:3011061.

    Ancsám, ez a srác már a Metben is énekelt, Londonban, Zürichben, Chicagoban, Milánoban. Most Párizsban a Fideliora készül.

    Baromi csinos pasi.

     

    Jaj, amikor Marysoft sorait olvastam, elhült bennem a vér.... de aztán gondoltam, hogy félreértés lehet.

     

    Igen, holnap az egész országban munkaszüneti nap lesz és ez a nap az "Apák napja" is egyben. Krisztus mennybemenetele különben. 

    előzmény:
    Tsancsa (11059)
    2009-05-20  21:15
  42. 2009. május 20. 21:2311060.

    Nekem most felettébb jót tudna tenni, ha pld. a Parasztbecsületet megnézhetném .... tudod, ugy felkucorodva a kanapé sarkára és semmi mást nem hallani, csak Turiddut .... de szép is lenne!

    Jót tenne!

     

     

     

    Tegnap előtt Pankával voltam -ezt írtam ugye?- fél napot kettesben! az elmúlt családi eseményhez való zenekeresgélés közben bukkantam rá a Diótörő-nyitányára(?) vagy szvitre?? látod már megint nem is tudom a pontos címét, de tény, hogy valahogy belefeledkeztünk a zenébe .... "olvastunk", góóóólt játszottunk a labdával ..... és közben szólt Csajkovszkij és jó volt hallani ..... 

    Természetesen nem ez az ideális módja Csajkovszkij hallgatásának .... most mégis valahogy nagyon jó volt hallani ...

     

     

     

    Arra emlékszel ugye, hogy ezen a héten a Bartókon minden nap itthoni 14,00 órától egy órában Berlioz-darabokat adnak ....

     

     

     

    Most megyek a gportálra, felteszem azt a sokaknak örömhírt, hogy Domingo az idén is ad szabadtéri koncertet augusztusban Pécsen .... én meg szép csendben elmorzsolok egy könnycseppet ....

     

     

     

    A francia udvariassági mondatokat szívesen venném, sőt ha gondolod, leírnék néhány szót, kifejezést ami igazi segítség lehetne .... mindjárt meg is nézem, hátha már érkezett válasz :o)))

    Akkor küldöm rögtön Neked is:

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11057)
    2009-05-20  19:51
  43. 2009. május 20. 21:1511059.

    Erika!

     

     

     

    Jonas Kauffmanról az angol csaj oldalán is van videóóóóóó!! és azért az már jelent ám valamit ..... Ő nem teszi fel az oldalára azt akiről még gyanú sincs, hogy lesz VALAKI!! :o))

     

     

     

    Tehát HAJRÁ!! kezd el gyűjteni a fiú felvételeit és szerezzzzzzzz autogrammot .... emlékezz arra a bizonyos 1972-es????? Domingo-dedikált képre, ami megjárta Bécs szép városát :o)))

    Ancsa

    előzmény:
    alchri (11052)
    2009-05-20  17:44
  44. 2009. május 20. 21:0411058.

    Szervusz Ismeretlen!

     

     

     

    Nem tudom, nem értem hogy ismeretlenül, honnan, miért írtad az előző sorokat!

    Ha valóban "IGAZI TEHETSÉG-nek tartod Placido Domingot, a HANGJA PEDIG CSODÁLATOS szerinted is, szépen kérlek maradj a jelen időnél!

     

     

     

    Gondolom a topik nevét gondosan elolvastad, tehát nem véletlenül írtál itt .... akkor tedd meg ennek a békés, sok éve barátságban beszélgető kis társaságnak, hogy Domingo tehetségéről és valóban csodálatos hangjáról nyugodtan írd a véleményed, DE JELEN IDŐBEN!!

     

     

     

    Lehet, hogy naív vagyok, de nem ismerlek, így jószándékot feltételezek, csak talán egy rosszul és rosszkor használt fogalmazás? szóvégződés miatt ilyen döbbenetes a hatása a soraidnak ..... 

     

     

     

    Ha Te is opera, vagy csak zenekedvelő vagy -megnéztem a bemoldalad, látom más műfaj a kedvesebb- békés, jószándékú beszélgetésre mindenkit szívesen látunk, fogadunk.

    De meggondolatlanul egy emberről múlt időben írni, pont azon a helyen, ahol még a főrum címe is egyértelműen jelzi, hogy a rajongóit találod itt .... kérlek, ne bántódj meg, de ez számomra érthetetlen, felfoghatatlan.

     

     

    A szavaidat olvasva az interneten körbe néztem!

     

     

                                                                Domingo rajongók!

    Marysoft sorai ellenére, CSAK ÉS KIZÁRÓLAG DOMINGO FELLÉPÉSEIRŐL, a párizsi Cyranoról, aztán néhány cikk, új és JÓ HÍR !!!!! az OPERÁLIA gálájáról .....

    Kedvenc Maestronk jelenleg Párizsban tartózkodik, tegnap este és ebben a hónapban még négy alkalommal énekli a Cyranot .... akinek esetleg a hír megerősítésére van szüksége ..... a leghitelesebb két forrás linkjét idemásolom:
    A párizsi Théátre du Chátelet oldala
      ahol sármos Maestronk ebben a hónapban még négyszer énekli a Cyranot, utána pedig június 8-án már a lengyelországi Lodz-ban ad koncertet .....

     

     

     

    és természetesen a Maestro oldala .... az angol csaj oldala (utolsó bejegyzés: 2009. május 20. tehát MA!).... itt egyébként a párizsi első, 17.-ei Cyranoról vannak jó felvételek ...

     

     

     

    a www.google.hu "Hírek" menűjében pedig Domingo nevére azt a hírt dobja ki, hogy "A mester megerősítette: augusztus 3-án ismét szabadtéri koncertet ad Pécsen ... "

     

    Egyébként a www.placidodomingo.com oldalon már olvasható Domingo 2009/2010-es fellépéseinek sora karmesterként és énekesként is  ..... és reméljük, hogy még nagyon-nagyon sokáig olvashatjuk a következő években is ....

     

     

     

     

    Kedves Marysoft!

    Egyetlen másodpercig sem feltételezve mást, ha beszélgetni szeretnél, írj, ahhoz nem kell rémhírnek is beillő virágos sorral bekopogtatni.

     

     

     

    Ha jószándékkal közeledsz, az nlc. Placido Domingo rajongói mindig udvariasan és szívesen látnak!

     

     

     

    A többiek nevében is:

    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210315 (11056)
    2009-05-20  18:34
  45. 2009. május 20. 19:5111057.

    Mostanaban sokszor el is feljtem bekapcsolni a rdiot, vagy nem igazan figyelek oda. de ebbn a pillanatban epen Hilary hahn jatszik csudaszepen, Bach hegeduversenyet. Csak ugy tancoltatja a vonojat! Korabban volt egy lirai Chopin zongoradarab, megpedig egy 14 eves ifju tehetseg eloadasaban-vele volt riport a deli orakban. Nem tudom melyik muvet zongoralta, mert sajna eppen kihivtak, csak a kezdo hangokat hallottam az ajtobol. Az elobb Schubert Befejezetlen (VIII. szimfoniajanaka vegere ertem vissz- szoval ez igy nagyon "zaklatott" zenehallgatas. De ahogy elenzem EZT a hegedujatekot tudom egy ideig hallgatni!

     

    Sok sikert a francia nyelv autodidakta forditasaval- ami keveset en tudok rola, igen komplikalt nyelvtan jellemzi. Ha akarod "hozok" egynehany formamondatot amit alapul vehetsz. Hogy ugy mondjam udvariassagi vagymegkoszono  fordulatokat, amit alapul vehetsz. Avagy  nehany forma-mondatot  pl Ezt nagyon szeretem..avagy Most hallottam, nagyon tetszik. Persze vannak olyan netes nyelv-oldalak ahol jol osszetudod majd hozni, csak sok ido es "turelem" kell hozza.

     

    Ha jol emlekszem annak az egeszen jo kanadai filmnek a szepseges zenejet  is Joshua Bell jatszotta aminek Voros hegedu volt a cime  ( Red violin ) Van belole reszlet a youtube-on de sajnos leginkabb az a meglehetosen erotikus epizod amikor az ifju hegedumuvesz osszekoti a kellemest a hasznossal es az agyban parnak kozt hegedul.  DE azt hiszem masik is- megpedig az egyik legszebb reszlet, - a film elejen amikro egy arvahazi kisfiu jatszik szivet szakajtoan, csapzott kocos hajjal.

     

    No megyek kozben megettem a salatam- johet a kovetkezo ertkezlet-fejtagitas. Ez egy ILYEN nap!!

     

    Az isaszegi kellemes latogatasnak kulon orulok!

     

    előzmény:
    Tsancsa (11055)
    2009-05-20  18:28
  46. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 20. 18:3411056.
    Ezért az emberért nagyon kár mert IGAZI TEHETSÉG VOLT ÉS HANGJA PEDIG CSODÁLATOS.
    előzmény:
    Hóanyó (1)
    2005-07-03  13:34
  47. 2009. május 20. 18:2811055.

    Tinka-Katinka!

     

    Hát nem tudod, hogy én ebben vagyok Cili????? nekem eszembe sem jutott összekapcsolni a valóban többször említett filmcímet és ennek a nagyon szép hegedűdarabnak a címét .... sajnálom!

     

     

     

    A lapos guta kerülget! Képzeld el, hogy találtam Joshua Belltől megint CD-ket!!! de meg kell várnom értő-segítségemet, mert valamit változtattak az elérhetőségen, így egyedül nem boldogulok .... pedig Bell nagyon belemászott a szívembe-fülembe ....

     

     

     

    Egészen jó nap volt eddig ez a mai .... reggel meglepetés -Danielle levele-, aztán anyámnál nyugalom, sikeres -olcsó- vásárlás ..... de utána egészen idáig a francia-magyar szótárral hadakoztam :o))

     

     

     

    Ha addig élek is, elások a neten valami fordító programot, hátha ez a csaj talált odakint olyat amivel majdnem tökéletes magyar szöveget tudott prezentálni, akkor nem létezik, hogy én ne leljek rá ..... igazam van, vagy igazam van????

    Kicsit élvezkedtem, mert elküldtem Neki -most már emailben- a kedvenceimból párat ..... feláldoztam magam -van-e hang?- és meghallgattam mielőtt elküldtem :o)) ennyi jár nem?

     

     

     

    Mit hallgattál ma? ujabban nem írod le, így aztán nem tudok "ferőződni" további hangokkal :o))

    várlak mindenhol!
    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11050)
    2009-05-20  02:04
  48. 2009. május 20. 18:2111054.

    Szia Erika!

     

     

     

    Mi tagadás, szemre való fickó ez a hőstenor ..... csak nem don José azzal a rózsával a kezében??

     

     

    Holnap akkor Nálatok ünnep nap van? tehát munkaszüneti nap?

     

     

    Kellemes szép estét Neked is!
    Ancsa 

     

     

    előzmény:
    alchri (11052)
    2009-05-20  17:44
  49. 2009. május 20. 18:1311053.

    Na ugye!! Es tetszett???

     

    Jo utat nektek Jutka es Judit!

     

    Kata

    előzmény:
    moty (11051)
    2009-05-20  07:50
  50. 2009. május 20. 17:4411052.

    Szia Ancsa, sziasztok Domingo rajongók!

     

    Most kaptunk férjem egyik kollégájától egy mailt egy fiatal német tenorról, már sokat hallottam róla, de még énekelni nem.

     

    Abbadoval vett fel egy cd-t, 22.-én jelenik meg.

     

    JONAS KAUFMANN a neve, höstenor. Münchenben tanult.

     

    Jóképü srác, hoztam egy kis "kostolót" a hangjából.

     

    Nálunk holnap katólikus ünnepnap az egész országban.

     

    Kellemes estét Mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (11049)
    2009-05-19  18:28

Címlap

top