Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Epekő diéta receptek

*Manka*
Létrehozva: 2005. augusztus 4. 12:13
Sziasztok!

3 hete vették ki az epehólyagomat! Tudom, hogy már több fórum is indult erről, de sehol nem találtam konkrét recepteket. Kaptam a kórházban is papírt, de azon csak fel vannak sorolva...

Tudnátok segíteni konkrét receptekkel?

Előre is nagyon köszönöm!
  1. 2008. szeptember 9. 14:3830.

    Szia!

     

    Nekem 3 éve vették ki az epehólyagomat kemény 3db mini kővel együtt. Mivel nagyon aprók voltak, így még műtét elött sikerül 2x összehoznom egy kis hasnyálmirigy-gyulladást. Nem volt leányálom, pláne, hogy a 13 hós csajszim otthon volt apával és a tesóval.

     

    Szóval azóta próbálom betartani az epediétát, de - bocsi - már hányok mindentől. Elkezdtem próbálgatni a normális étkezést, és csak az erős fűszereket, alkoholt, káposztaféléket, majonézt, tejszínes cuccokat hagyom ki az étkezésemből. Úgy tűnik így bevált, ámbár néha azért bele-belebök az oldalam.

     

    Ami viszont nagyon fura azóta, ha a gyerkőcök lebetegszenek, én úgy kapom el tőlük, hogy 1/2-1 napig ülök a WC-n. (Sajna 1x be is görcsöltem) Állítólag epehólyag nélkül sokkal védtelenebb a szervezet. (UH-s orvos mondta).

     

    A lényeg, tényleg próbálgatni kell, hogy mi nem okoz panaszt. A barátnőmet is műtötték, ő vígan eszi a zsíros tejszínhabot is :-) (pedig csak 1 éve műtötték :-)

     

    előzmény:
    *Manka* (1)
    2005-08-04  12:13
  2. Torolt_felhasznalo_765543
    Torolt_felhasznalo_765543
    2008. szeptember 9. 13:4529.
    sziasztok, a mai nap reggel/2008.09.09./azota szorfozom a netten es  sehol nemtalalok konkret recepteket epeko dietaval kapcsolatba           pl.milyen a dietas rantas stb.         
                 
                      elöre köszönöm a hozzászolásokat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_130347
    Torolt_felhasznalo_130347
    2005. október 3. 10:1428.

    szia franci!

    megkérdezhetem, hogy hol műtöttek?

    előzmény:
    franci47 (27)
    2005-09-28  18:05
  4. 2005. szeptember 28. 18:0527.
    Kedves Bettih!


    Az ultrahang nekem is 2 követ mutatott ki. De mint kiderült /1 hete műtöttek / számos babnyi kövel rendelkeztem. Kivették az epehónyagot is laporoszkópiás eljárással.3. napon hazajöhettem. varratszedés 1 hét után, tehát a mai napon.

    Üdv. Franci.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_130347 (24)
    2005-08-30  21:24

Címlap

top