Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

NÖVEKEDÉSI HORMON

pepperoni
Létrehozva: 2005. október 14. 20:54

Sziasztok! Keresek olyan szülőket, akiknek növekesési hormonhiányos a gyereke!

Vio

  1. 2015. május 6. 18:20851.

    Szia Mano2015!


     


    Már nem emlékszem, hogy miért nem maradtunk a budaiban. De az biztos, hogy annak idején én is sokat olvasgattam ebben a fórumban és sokan nem voltak jó véleménnyel róluk. Viszont a kettes klinikán a doktornénink kedves és korrekt. Amíg a vizsgálatokat a budaiban megcsináltattuk, hozzánk végig normálisak voltak, bár csak ápolónőkkel találkoztunk, orvossal nem. Volt MRI vizsgálatunk, amikor már kaptuk a hormont, de nem mutatott számottevő eltérést az agyalapi mirigy. 


    Az én fiam is 4-5 cm-t nőtt 2-5 éves kora között. És nálunk is én találtam ki, hogy vizsgáltassuk ki. A vizsgálatok kezdetétől a szuriig 1 év telt el, így viszonylag gyorsan zajlott. 


    Van testvér  nálatok? 

    előzmény:
    Mano2015 (850)
    2015-05-05  08:37
  2. 2015. május 5. 08:37850.

    Szia incifinci!


     


    Köszi,hogy írtál. Igazándiból a fiam pontosan 12 éves 2 hónapos, szóval mindenképpen a 3 percentil alatt van. Azt megkérdezhetem, hogy miért mentetek el a Budaiból? Több helyről hallottam ezt, hogy itt megcsinálták az eredményt és átmentek másik kórházba. A Budaiban nem akartak adni hormont, vagy miért? Nektek csináltak MRI-t? Ezen a 2 terheléses vizsgálaton kívül volt még vmi vizsgálatotok? Igazándiból nekünk már 5 évesen is kicsi volt, azóta 4-5 centiket nőtt minden évben, vagy még annyit sem, de senki nem mondta volna, hogy vigyük el ilyen vizsgálatra. 10 évesen magunk kezdtük el ezt a tortúrát, de még mindig nem tartunk a végén. A sportkórházban a sportorvos folyton tőlünk is azt kérdezi, hogy kapja-e már a hormont, ő is nagyon kicsinek látja. Érdekes hogy nektek is már ránézésre megmondta  a doktornő. Reménykedem én is, hogy kapunk, mert tényleg nagyon kicsi, akkora mint a 9 évesek. 

    előzmény:
    incifinci (849)
    2015-05-04  21:22
  3. 2015. május 4. 21:22849.

    Szia Mano2015!


    12 éves fiúnál a 135 cm tényleg alsó határ. Van egy könyvem, amiben a táblázatban megnéztem, a 12 éves fiú minimuma 136 cm. 


    Az, hogy kap-e hormont, az több dologtól függ. Egyrészt a két teszt eredménye rossz kell, hogy legyen. Másrészt a növekedés ütemét is nézik, hogy évről évre hogy alakult, és a percentiltáblázatot is. 


    Mi is a Budaiban csináltattuk meg ezt a két tesztet, aztán a II. Klinikát választottuk. A fiam most 7,5 éves és már 5 éves kora óta kapja a szurit. Nagyon látványos a növekedése. Persze így is a legkisebbek között van az osztályban, de az arányai sokat változtak. Amikor először beléptünk a doktornénihez 2,5 éve, azt mondta már ránézésre látja, hogy kell a hormon. A doktornénink és az asszisztense is egyébként nagyon kedves és odafigyelő. 


    A tinédzserkor végéig, a növekedés lezárultáig kaphatják a hormont. Remélem, kaptok és minden rendben lesz!


     


    incifinci

    előzmény:
    Mano2015 (848)
    2015-05-04  11:29
  4. 2015. május 4. 11:29848.

    Sziasztok! 


    Kisfiam 12 éves (135 cm) és nagy valószínűséggel növ. hormonhiányos, a clonidin teszt eredménye eléggé rossz lett (0,12; 2,06; 0,83; 0,38), egyből továbbküldtek minket az ITT tesztre, annak még várunk az eredményére. A vércukorszint 5-ről 1,1-re esett le neki, és nem igazán akart vissza menni, úgyhogy kapott plusz glükozt. Szerintetek fog kapni hormont??? Én reménykedem, mert olyan kicsi a többiekhez képest. És ezután van még vmi vizsgálat, vagy ha minden rossz, megkapja egyből? Mi a Budaiba járunk, de már 2 éve hordom orvosról orvosra, de mindenki elküldött, hogy majd megnő. Itt már nem hagytam magam, mert az évi 3-4 cm szerintem nagyon kevés.


    Légyszi írjátok le nektek milyenek voltak ezek az értékek!

  5. 2015. Április 29. 05:13847.

    Kedves jecko! Megkérdezhetem, hogy GyőrBen kinél kezdtetek a kálváriat? Engem egyszer - akkor 3-4 éves volt a fiam, most  4,5 - már elhajtott a gyerekorvos... Adok neki még egy esélyt, de már lépnem kell. Most már látom h a fiamat is zavarja h alacsony. :-( Szóval kit tudnál ajánlani? Szeretnék utánanézni h alacsony géneket örökölt, vagy valami baj van.


    Tudom, hogy ez nektek mar regen volt, de mashol nem talaltam érdemleges eszmecserét. Azóta mi történt nálatok? ;-)


    Köszönöm, ha válaszolsz.


    Üdv. Anikó

    előzmény:
    jecko (2)
    2005-10-14  21:11
  6. 2015. Április 20. 11:45846.

    Gondolom Ti is a fiatal dokihoz jártok.


    Ádi 4,5 éves kb. 97 cm. A doki szerint ez nem vészes. Már egy csomó vizsgálatot elvégeztek, de smmit nem találtak. A növekedési hormont nem kezdik el, mert kb. 4 cm-t nő egy évben, és az a minimum. Szerintem viszont nagyon kevés, rettentően elmarad a kortársaitól, sok mindenben hátrány éri (pl. nem tud használni olyan játékokat, ami a korosztályának való, vidámpark, játszótér stb. helyeken babáknak való dolgokat ér csak el), nagyon komplexusos emiatt. És hát rettentően félek a jövőtől. Mi lesz ezekkel a gyerekekkel? Majd ha felnőttként kicsik lesznek menjenek el csonthosszabító műtétre vagy úgy gondolják tőrödjenek bele a sorsukba?


    Nem lehet egyébként átmenni másik kórház szakrendelésére? Egyszer próbáltam a Bethesdát, de nem lehetett, merthogy a Heim Pálban már elkezdték a kivizsgálást.

    előzmény:
    monika.panyikczenene (845)
    2015-03-17  22:44
  7. 2015. március 17. 22:44845.

    Szia! Mi oda járunk 2013 áprilisa óta,és a kálváriánknak még nincs vége. :(

    előzmény:
    horvathmel (841)
    2015-01-03  17:29
  8. 2015. március 4. 14:23844.

    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni olyan szülőktől, akik hasonló cipőben járnak, mint én. Kislányom, Kinga (5,5éves, 102cm, 14,5kg) 2 éve kap növekedési hormont. (Lassú, de folyamatos növekedést tapasztaltunk a hormon hatására)  Viszont az IGF-1-es értéke drasztikusan megemelkedett (294ng/ml), ezért ősszel leállították a hormonról. Sajnos fél éve semmit sem nőtt és az elmúlt hormonmentes időszakban az Igf-je tovább emelkedett(324ng/ml). Most MR koponya vizsgálatra jegyezték elő május közepére. A vizsgálatról levélben értesítettek, nem tájékoztattak, hogy pontosan mire irányul. Nagyon aggódom, hogy hogy tovább. Ha esetleg van olyan akinek van tapasztalata ezen a téren, kérem írjon.Előre is köszi.


     

  9. 2015. február 21. 15:48843.

    Én sem értem, hogy miért utasítanak el többeteket. A férjem hogy örülne, ha Gergő nem kaphatna hormont, ő nagyon ellene van. Gergőnek csak részleges hormonhiánya van, szóval nem nulla, mégis megkapta a hormont. Mi Szegedre járunk endokrinológiára.


     

  10. 2015. január 21. 22:41842.

    szia. én ezt nem értem, hogy utasíthatták el... végül is megcsinálták a teszteket és milyen lett az eredmény? mert én úgy tudom csak akkor kaphatjátok, ha az eredmények meg minden igazolja, hogy kell.


     

    előzmény:
    messaggio (837)
    2014-12-03  22:04
  11. 2015. január 3. 17:29841.

    Sziasztok!


    Van itt valaki, aki a Heim Pálba jár endokrinológushoz?


     

  12. 2014. december 7. 13:27840.

    Nálunk a csontkor 5 és fél év elmaradásban van,


    állítólag a két éve elmaradás már brutál,


    most akkor mit mondjak?


    A csukló - kéz csontjai fejletlenek, ceruzafogásra alkalmatlanok, mindezt 5. osztályban... köszi :(

    előzmény:
    messaggio (835)
    2014-10-28  23:05
  13. 2014. december 7. 13:24839.

    Szia!


     


    Az én kisfiam 11 és fél éves, két évvel ezelőtt utasítottak vissza minket is, mivel nem nulla!!!!!!!!! a növekedési hormonja! CT is kimutatta, h az agyalapi mirigyének a mirigyes része szinte nem létezik, olyan kicsi és csóri gyerek is nagyon alacsonyka, vékony, mint egy etióp, de nem és  nem, dacára minden vizsgálati eredménynek, egyetlen dolog felülír mindent:


    hogy nem nulla a növekedési hormonja!! Én is ki vagyok akadva, azóta is futom a köröket, de hiába!!


    Mo-on nem kezelik, csak ha nulla teljesen.


    Nekünk is van, amikor egész évben egy centit nem nő, más évben a kritikus négy centit majdnem eléri, aztán megint semmi.


    Súlya évek óta stagnál, vasággyal együtt 23 kg.


     


    Mindig a 3-as percentil zóna alatt van, súlyban, magasságban.


    Fogalmam sincs, hova lehetne még mennem!

    előzmény:
    messaggio (837)
    2014-12-03  22:04
  14. 2014. december 6. 20:16838.

    Szia messaggio!


    Igen, valóban többen vagyunk ezzel a problémával, mint gondolnánk. Én két évvel ezelőtt bújtam ezt a fórumot sokat, aztán elkezdtük a szurit és növekszünk :) 


    Kisfiam 5 éves és két hónapos volt, amikor kezdtük, akkor volt 98,5 cm. Pont két év után 115 cm. 


    Hol laktok, ha megkérdezhetem? 


    Több feltételnek kell "megfelelni", hogy elkezdjék a szurit. Lehet, hogy valamelyikbe még "nem fértek bele"? Azért kérdem, mert egészen hihetetlen tényleg, hogy 1 év alatt semmit sem nőtt és elutasították... 


    Bár olyan hajmeresztő dolgot is hallottam már, hogy volt olyan kórház, amelyik nem adta ki a gyerek leleteit, pedig mindenütt igazolódott a növekedési hormon hiány. 


    Nekem csak jó tapsztalataim vannak. A II. számú gyerekklinikára járunk egyébként, de a terheléses vizsgálatokat még a Budai gyermekkórházban csinálták. 


    Az elején nagyon nehéz és bizonytalan az ember, ha bármiben tudok segíteni, vagy tanácsot adni, írj, akár privit is, szívesen válaszolok.


    üdv, incifinci

    előzmény:
    messaggio (837)
    2014-12-03  22:04
  15. 2014. december 3. 22:04837.

    Nem mint ha bármi választ is kaptam volna...azért megírom...Pest elutasította a kérelmet....oké hogy mérhetetlenül alacsony a gyerekem növekedési hormon szintje, DE VAN NEKI ILYEN HORMONJA !! Ezért nem indokolt a kérelem....méregessék sűrűbben és HA VALÓBAN NEM NŐ HUZAMOSABB IDEIG majd akkor újra tárgyalják az ÜGYET !! ??? Létezhet ma ilyen Magyarországon? Egyik szemem sír, a másik nevet....Egy éve nem nőtt egy centit se magasságra, se a lábikója...súlya 2 éve ugyanannyi...nem értem....Próbálom elfogadni és megnyugodni.Illetve a súlyát gyarapítani...tápszert írtak fel neki és ennyi....

    előzmény:
    pepperoni (1)
    2005-10-14  20:54
  16. 2014. november 1. 16:44836.

    pont most rekedt meg a topic :( hjaj


    Senkiiii ???

    előzmény:
    pepperoni (827)
    2013-09-03  13:19
  17. 2014. október 28. 23:05835.

    Sziasztok!


    Elcsodálkoztam hogy milyen sokan vagytok, vagyunk ezzel a problémával. Tulajdonképpen alig pár hete szembesültem ezzel, hogy ilyen betegség is van.....és van :(


    Nándi 4.9 éves . 1 éve 12 kg,és 100 cm.  Percentilise 3-as alatt van. Rosszevő izgága kis zsizsik :) Korához képest kicsi, viszont annál okosabb...


    9 napos kórházi vizsgálgatások után vagyunk, tsh-ja rendben, csontkór rendben.Hasi uh rendben , ételallergiái sincsenek. Viszont az endokrinológiai vérvétel eredménye gáz. Értékelhetetlenül alacsony a növekedési hormonja. Megvan az időpontunk a kórházba az inzulinos terheléshez. 2 napja bújom a netet, olvastam annyit ebben a témában hogy zsong a fejem, és kezdek pánikba esni. Eleve ez a hipoglikémiás állapot, ez az inzulinterhelés is ijesztő...


    Családban szintén megoszlanak a vélemények, nálunk is az anyai ösztön győzött...és nem a "majd megnő hagyd azt a gyereket" szöveg !!!!


    Arra lennék kíváncsi hogy a rövid időn belüli növekedés mennyire terheli meg a gyerekeket? Nem fájnak az izületeik a hrtelen növekedéstől?? Milyen mellékhatásokat észleltetek náluk?

    előzmény:
    pepperoni (1)
    2005-10-14  20:54
  18. 2014. szeptember 21. 22:20834.

    Sziasztok. bár már írtam régebben, gyorsan leírom mi velünk most a helyzet. Kislányunk 4éves, 4hónapja szurizunk, szépen megindult a növekedése, súlya is alakul. Szépen fejlődik minden területen, okosodik , ügyesedik, viszont a beszéd az nem akar beindulni. Volt valakinél ilyen, hogy megkésett beszédfejlődés is volt a növ. h. hiány mellett? Alakul ez is mert rengeteg szó van amit mond, de tőmondat csak 1-2. Meg kell jegyeznem, nálunk minden késve van de ha beindul akkor nagyon megy (így voltak a mozgások is stb..) Köszönöm a válaszokat!

  19. 2013. október 2. 18:38833.

    Pajzsmirigyműködést pontosan beállítva kell tartani, lehet, hogy kevés a hormon. Vagy sok.

    Nemi hormonok- ösztrogén, ezek bomlásterméke, mellékvesekéreghormonok-szteroidok- ill. androgének, tesztoszteron is okozhatnak hajhullást. + vitaminhiány- A-Z-ig! (vérszegénység, fejen helyi ok, nyomelemhiány, gyulladások stb. e. allergiás reakció az adott szerre.)

    Ezeket mind meg lehet nézni (kell is). Hogy rendben légy.

    előzmény:
    vickiBB (830)
    2013-09-29  00:33
  20. 2013. október 2. 18:28832.

    Sziasztok!

    Mi lassan 4 éve használjuk de hajhullást nem tapasztaltunk.Inkább sokkal erősebb lett a gyerek haja és gyorsabban is nő mint előtte,meg a körmei ismegerősödtek.

    előzmény:
    vickiBB (830)
    2013-09-29  00:33
  21. 2013. szeptember 29. 20:51831.

    Sziasztok!

    Múlt héten szerdán mi is elkezdtük a szurizást.

    Humantrope-t kap, 0.35 egység/nap. Minden nap, Lilly pennel. 

  22. 2013. szeptember 29. 00:33830.

    Sziasztok,

    van olyan köztetek, aki régóta használ növekedési hormon injekciót és hullik a haja miatta? én az omnitrope pent használom és külfödi betegtájékoztatóban szerepel mellékhatásként... mivel mellette pm gondjaim is vannak, mert a hipofizisem az,ami nem működik nem tudom hogy melyikkel lehet a gond.Tud valaki segíteni?

    előzmény:
    Eni1000 (829)
    2013-09-06  18:49
  23. 2013. szeptember 6. 18:49829.
    Bocs, elnéztem, 9 évesen 122 cm az alsó határ.
    előzmény:
    pepperoni (827)
    2013-09-03  13:19
  24. 2013. szeptember 6. 18:26828.

    Szia Pepperoni!

     

    Találtam egy táblázatot, még a dokink adta mert nálunk is kicsi a kislány is, bár nem annyira, mint a fiú volt, a 3 percentil fölött mozog.

    8 évesen legalább 118 cm-nek, 9 évesen 121 cm-nek kell lennie egy kislánynak, hogy a 3 percentil fölé essen.8 és fél éves kislánynak valahol a kettő között kell lennie,hogy elfogadható legyen a magassága.

    Nálunk volt a kislánynál is csuklóröntgen ami csak fél éves elmaradást mutatott 4 évesen, de azért a doki megcsinálta az argininterhelést is. Az jó lett, van növekedési hormonja, ugyhogy most várakozó állásponton vagyunk. Remélem, tudtam segíteni!

    előzmény:
    pepperoni (827)
    2013-09-03  13:19
  25. 2013. szeptember 3. 13:19827.

    Sziasztok!
    Te jó ég, milyen rég nem jártam erre!

    Nálunk most a fiam 11 éves, és 140 cm. Szerintem nem rossz. Viszont... a nagyobb lányom is ki akarom vizsgáltatni, mert nagyon el van maradva szerintem a növésben. Pontosan még nem mértem mostanában, de iszonyú lassan nő. És tudom, hogy elvileg nem örökletes blabla bla, de tudjuk, hogy itt a fórumon belül is volt már ilyenre példa, hogy testvérek és mégis mindketten hormonhiányosak, így innentől kezdve ezzel nálam hiába is érvelnének. A nagyobb lányom már csak kb egy évnyi előnnyel van a kisebbhez képest, pedig két év van köztük.

    Ha valaki erre járna, tudna táblázatot nézni, hogy egy 8 éves 6 hónapos lánynak mi az alsó magassághatára?

    Benézek nemsoká!

    Köszi és valamennyire elkezdek visszaolvasni. 

    előzmény:
    Eni1000 (826)
    2013-08-13  17:31

Címlap

top