Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. 2019. augusztus 14. 23:5558401.

    A nyugdijasok eleterol:


    miert van a patkanynak hosszu laba?Hogy elobb elerje a szemetesvodrot,mint a nyugdijas.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (58399)
    2019-08-14  05:05
  2. 2019. augusztus 14. 13:1458400.

    Érdekesek.


    Nagyon jók.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (58399)
    2019-08-14  05:05
  3. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2019. augusztus 14. 05:0558399.

    Hitler és Napóleon is csak egy herével rendelkezett.

    Kanada az egyetlen olyan olimpiát rendező ország, amely  nem nyert aranyérmet
    a saját olimpiáján.

    Tüsszentés közben az ember szíve egy millisecundum időre me gáll.


    -------------


    aki nem hiszi, jarjon utana...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (58398)
    2019-08-14  05:04
  4. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2019. augusztus 14. 05:0458398.

    A patkányok hosszabb ideig bírják víz nélkül, mint a tevé k.

    A sakkban használt "Sakk-matt" kifejezés alapja a perzsa "S hah Mat", aminek
    jelentése: "a király halott".

    A testen belül a fájdalom kb. 110 m/s sebességgel terjed.

    A Titanic katasztrófáját két kutya is túlélte.

    A világ ivóvízkészletének egyharmada Kanadában található.

    A világ legnagyobb munkáltatója az indiai vasúttársaság, tö bb mint
    egymillió alkalmazottal.

    A víziló bőre közel 6,5 centiméter vastag, így a legtöbb fe gyver lőszere
    ellen védelmet nyújt. Az állat 3 méternél nagyobbra és 4 to nnára is
    megnőhet, mégis gyorsabban tud futni, mint egy ember!

    Albert Einstein 6 éves korában kezdett beszélni.

    Az amerikai űrhajósoknál követelmény a 180 centiméternél ki sebb
    testmagasság.

    Az Apollo 11 űrhajó landolásakor már csak 20 másodpercre el egendő
    üzemanyaggal rendelkezett.


    Az eddigi leghosszabb, emberi testben talált bélféreg  33 méter hosszú volt.

    Az első autós kiadó ablakkal rendelkező étterem egy McDonal d's volt, az
    Arizona államban található Sierra Vista-ban. Az étterem azé rt csinált ilyen
    kiadó ablakot, hogy a közeli katonai támaszponton állomásoz ó katonákat is
    el tudják látni élelemmel, akiknek egyenruhában tilos volt  bármilyen boltba
    belépniük.

    Az első e-mailt 1972-ben továbbították az Interneten keresz tül.

    Az ollót Leonardo da Vinci találta fel.

    Az USA államok közötti autópályáit úgy építették, hogy mind en 5 mérföld
    útból legalább 1 mérföld egyenes legyen. Ezek az egyenes út szakaszok
    repülőgép leszállópályaként használhatók háború vagy egyéb  vészhelyzet
    esetén.

    Csak két állat van, amely a fejének elfordítása nélkül is l átja a háta
    mögötti területet: a nyúl és a papagáj.

    Egy ember hamarabb elpusztul a teljes alváshiánytól, mint a z éhségtől.10
    alvás nélküli nap már elég a halálhoz, míg éhezni több héti g is képes egy
    egészséges személy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (58397)
    2019-08-14  05:02
  5. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2019. augusztus 14. 05:0258397.

    kis erdekesseg... nem csekkoltam le hogy melyik igaz, melyik nem...


    ---------------


     


    4000 évvel ezelőtt Babilonban bevett szokás volt, hogy a z esküvő után a
    menyasszony apja újdonsült vejét egy hónapig itatta. Az ita l mézből készült
    sör volt, innen származik a magyar "mézeshetek"" illetve az  angol
    "honeymoon" (mivel a babiloniak holdhónapot használtak) kif ejezés.

    A baglyok az egyedüli madarak, amelyek látják a kék színt.

    A Caesar salátát nem Julius Caesarról nevezték el. Nevét ki találójáról,
    Caesar Cardiniről kapta, aki először készített ilyet saját,  Caesar's Palace
    éttermében a mexikói Tijuanában.

    A földkéreg tektonikus lemezei olyan sebességgel mozognak,  mint amilyen
    gyorsan az emberi köröm nő.

    A Földön minden nap 0,00000002 másodperccel hosszabb az elő zőnél, a Föld
    forgási sebességének lassulása miatt.


    A földrengések erősségének mérésére szolgáló Richter-s kála növekvő
    mérőszámai 32-szeres szorzót jelentenek egymáshoz képest.
    Vagyis, egy 6-os erősségű rengés ereje a 32-szerese egy 5-ö s erősségűnek.
    Bár a 10 a maximum, a becslések szerint egy 9-es erősségű r engés teljes
    tektonikus pusztulást jelentene. A legkisebb, műszerek nélkül is észle lhető rengés a
    2-es.

    A gepárd az egyedüli macskaféle, amelyik nem tudja visszahú zni a karmait.

    A kaméleon testhosszúságának másfélszeresét teszi ki nyelvé nek hossza.

    A ketchup Kínából származik.

    A korabeli írásokból kiderül, hogy Leonardo da Vinci nem tu dományos vagy
    művészi teljesítményére volt a legbüszkébb, hanem arra, hog y puszta kézzel
    képes volt vasat hajlítani.

    A lézersugár feltalálása után egy ideig a sugár erejét Gill ette-ben mérték,
    ami azt mutatta, hogy hány Gillette borotvapengét volt képe s átlyukasztani.

    A méhek, a teknősök és a termeszek teljesen süketek.

  6. 2019. augusztus 13. 19:4358396.

    Vakmerö kanadai jávorszarvas...
    https://www.youtube.com/watch?v=to7wU8Vjv rk

  7. 2019. augusztus 10. 22:5558395.

    A bor ugyanúgy étel mint a tej,mondjuk folyadék formában.Akkor is ha 5-decit iszunk,meg akkor is ha fél litert.


    Mondjuk a bor egészségesebb,mert nincs benne zsír.A tehén azért teszi a tejbe bele a zsírt,hogy ne csikorogjon-nyikorogjon amikor fejik.


    Pl. én szoktam borral főzni,néha az ételbe is teszek,volt már olyan is amikor pohár után nem tudtam miért vagyok a konyhában.

    előzmény:
    Bagoly (58393)
    2019-08-10  22:32
  8. 2019. augusztus 10. 22:3758394.

    Mi a csuda tortent? En nem akarattal ideztelek, egyszeruen megjelent az irasod, mint egy kisertet! Telejesen folosleges volt! Vala,i uj hobort?


    Oszirozsa a Facebookban szerepelget, neha szot valtunk.

    előzmény:
    Bagoly (58393)
    2019-08-10  22:32
  9. 2019. augusztus 10. 22:3258393.

    Mivel most van a szilvának a szezonja, megsütöttem egy tepsi szilvás lepényt amit itt tanultam. Akkor többen kipróbálták, ha jól emlékszem, Őszirózsa is. De rég járt már itt.Valaki eltévesztette, és 0.5 dl tej helyett fél litert tett bele, persze így " kicsit" híg lett. Valika eszembe jutott, amit írtál neki, hogy vallja be férfiasan, hogy fél litert öntött bele. Jó vissza emlékezni rá, hogy egykor milyen jó hangulat volt itt.

    idézet:
    Kusza (58440)
    2019-08-10 21:28:00

    Nem is tudom, itt lehet-e mar kapni szilvat. Fekete szolot kerestem, de meg nincs, a kedvenc gyumolcsom, neha kenyerrel eszem vacsoranak! Nemreg ment el a kis unokam a dedunokammal, olyan aranyos kis kolyok, rettento komoly, 5 es fel eves. Kesobb a legifjabb unokam jon a felesegevel. En delben olyan jol laktam, egyaltalan nincs kedvem etelre meg gondolni sem, figyelmeztettem hogy egyenek, mielott idejonnek. Bort tudok adni nekik, mast nem! Nevetett. 


    Mit olvasol mostanaban?

    előzmény:
    Kusza (58392)
    2019-08-10  21:28
  10. 2019. augusztus 10. 21:2858392.

    Mivel most van a szilvának a szezonja, megsütöttem egy tepsi szilvás lepényt amit itt tanultam. Akkor többen kipróbálták, ha jól emlékszem, Őszirózsa is. De rég járt már itt.Valaki eltévesztette, és 0.5 dl tej helyett fél litert tett bele, persze így " kicsit" híg lett. Valika eszembe jutott, amit írtál neki, hogy vallja be férfiasan, hogy fél litert öntött bele. Jó vissza emlékezni rá, hogy egykor milyen jó hangulat volt itt.

    előzmény:
    Bagoly (58390)
    2019-08-09  16:04
  11. 2019. augusztus 9. 19:0458391.

    "Nem is volt olyan egyszerű kinyomozni, hogy hol található a közösségi média révén világhírűvé vált magyar szobor, de azért csak sikerült."

    Köszönet érte, mert pár hete én is találkoztam a felvétellel a facebookon. A szerény lehetöségekkel, amik a rendelkezésemre állnak meglehetösen jó "keresönek" tartom magam, de nem tudtam rátalálni az emlékmü helyére.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (58387)
    2019-08-09  02:36
  12. 2019. augusztus 9. 16:0458390.

    Megneztem, nagyon szep, koszonom, hogy feltetted.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (58387)
    2019-08-09  02:36
  13. 2019. augusztus 9. 14:5958389.

    Ennel a sok neves bolondokhazabavalonal az sem szamit, ha nem szolsz hozza, ha mast nem akkor bemasolja tobbszor is az NLC kozlemenyet.


    Mindenkep a topik sinyli meg, mert mindenki elmarad, hiszen mar te is ritkabban irsz Klara topikjaba, igy van itt is nem kivansz irni, mert utalattal gondolsz a nem kivant szemely reagalasara, a regi baratsagos beszelgetos hangulatot lassacskan megoli.


    Hogy ne valaszolj neki, egy darabig megy, de amikor mar a provokacio tul sok akkor kinyilik a bicska a zsebbe es meg kell mond a magadet, meg akkor is amikor tudod, hogy folosleges, mert olyan mint a piaci legy kidogjak az ajton es visszajon az ablakon.


    Annak ellenere, hogy a tema nem eppen szivderito orulok, hogy irtal.

    előzmény:
    szizsuzsóka (58388)
    2019-08-09  11:15
  14. 2019. augusztus 9. 11:1558388.

    Nem akartam írni, de ki kívánkozott. Én is látom, hogy valami nem stimmel.Nem tudom megítélni, hogy fizetett provokátor, vagy pszichopata.Akármelyik variáció a valós, neki szüksége van arra, hogy büdöseket büfögjön.Hagyjuk , fogjuk be orrunkat ,hagyjuk , ne reagáljunk, lecsendesedik. Hazudozni fárasztó,( második generációs amerikai,    56-os ,Ausztriába menekült, mindegy

  15. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2019. augusztus 9. 02:3658387.

    INTERESTING!


    ---------------















    Egy világháborús magyar emlékművet csodál a világ


    Nyugat.hu 2019.07.26.11:33


    Több száz külföldi weboldalon több millióan látták már, itthon viszont alig ismerjük.


    Most éppen a világ egyik legismertebb és legolvasottabb közösségi hírportálján, a Redditen bukkant fel egy világháborús magyar emlékműnek a fotója, hogy ismét a reflektorfénybe emelje az alkotást.


    Az olvasók szerint az egyik legelementárisabb, legkifejezőbb, legmegindítóbb szoborról van szó.


    Korábban már számos hírportálon, weboldalon és közösségi médián felbukkant az emlékmű, ami Magyarországon szinte ismeretlen.


     


    Fotó: Reddit.com


    Nem is volt olyan egyszerű kinyomozni, hogy hol található a közösségi média révén világhírűvé vált magyar szobor, de azért csak sikerült.


    A világháborúk áldozatainak emlékművét 2014-ben avatták a Pest megyei Vácrátóton. Alkotója: Böjte Horváth István


    „ Az emlékmű faragott képe sajátosan jeleníti meg a "hiányt" és a "szenvedést", az elesett hőst és a hiányát szenvedő családot. A "léggé" vált katona jelenléte a tótosan magyaros helyi viseletben ábrázolt családja körében elgondolkoztat történelmünk nehéz éveiről, évtizedeiről. A képen jelen van az élet fája hajtásaival, mutatva a borzalmak nehézségeit túlélők, a község szívós életerejét ” – olvasható a rövid elemzése a Köztérkép.hu weboldalon.


     














  16. 2019. augusztus 8. 20:5058386.

    Szervusz WestHill, regen lattalak, gondoltam, kinn vagy a nyaraloban ebben a melegben es uszkalsz Ebonyval a to hus vizeben. 


    Neha elgondolkoztat, mi az oka, hogy nemelyik ember nem tudja elviselni a masok elegedettseget, esetleg jokedvet, aztan rajottem: irigykedesbol. Valamikor nagyon regen iskolabol kijovet nehany tarsammal fagylaltot ettunk, mikor egy kolyok irgalmatlan nagy zajjal odafutott es mindnyajunk kezebol kiverte, azt kiabalva, ha en nem ehetek ti se zabaljatok! Na, ez jut mindig eszembe, ha ilyen boldogtalan beiroval talalkozom: ha ő boldogtalan, beketlen masok se eljenek nyugalomban. 

  17. 2019. augusztus 5. 13:4058385.

    Nekem hétfői napokon a legnehezebb eldönteni hogy a szivárvány melyik árnyalata tetszik a legjobban.

  18. 2019. augusztus 5. 07:0558384.

    Szervusz Mozdony, orulok, hogy neha benezel hozzank! Mindig szivesen olvasom hozzaszolasaidat, legkozelebb ne maradj el ilyen sokaig!


     

    idézet:
    Bagoly (58380)
    2019-08-03 16:19:16

    Hetente benezek , kedves Bagoly.
    Mostanaban a canadahun-t latogatom.
    Bekes hely.
    Ott irogat Bojana , itteni regi tag , akinek kutyaja lepket kergetett lekvarillatu kis kertjeben....

    előzmény:
    Bagoly (58371)
    2019-08-03  16:19
  19. 2019. augusztus 5. 06:4858383.

    Szeretettel a FORUM  VEZETONEK   ________    https://welovebalaton.hu/sights.culture/three.forgotten .balaton.legends


     


    3 elfelejtett  balatoni  legenda

  20. 2019. augusztus 4. 21:3958382.

    Sheriff, mit akarsz ezekkel a pelenkas emberekkel? 

  21. 2019. augusztus 4. 20:1958381.

    (Elég)rövid videó,mert az olvasást (is) meg lehet únni.

  22. 2019. augusztus 4. 20:1358380.

  23. 2019. augusztus 4. 18:4158379.

  24. 2019. augusztus 4. 18:3958378.

    Másodszor is megpróbálom,mert korábban idézettel nem jelent meg.


    ~~~~~~~~~~~~~


    Ezt már többször említetted,de én nem értem hogy ezzel mit akarsz mondani.Én az említettekkel dolgoztam együtt,és biztosra mondhatom hogy pontosan ugyanolyanok mint más népcsoportok.Vannak köztük jók meg rosszak is....Azon a helyen kb. 8500-an dolgoztunk,tehát nem néhány példáról van szó.A te informciód úgy néz ki más mint az enyém.

  25. 2019. augusztus 4. 17:4458377.

    Koszonom, hogy irtal, orommel olvastam a beszamolot es engedd meg, hogy ezuttal gratulaljak a hazassagi evfordulora. Gyere maskor is.

    előzmény:
    szizsuzsóka (58376)
    2019-08-04  08:01

Címlap

top