Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. 2019. november 18. 16:5758626.

    Hol maradt mindeki? Csak nem az lesz a vege, hogy abamarad a forum? Leglabb az idojarasrol beszeljetek!


    Ha nem tudok aludni (ami sajnos, eleg gyakran elofordul); bekapcsolom a TV-t es hallgatom a hireket. Tobbnyire Amerikabol - sokkal erdekesebbek, mint itt.  Ma peldaul 4 embert halalra lottek es nehanyat megsebesitettek egy kerti osszejovetelen, a football meccset neztek. Ez persze nem hir - az a hir, ha eltelik egy het es mindenki eletben marad! Aztan emlitik az Elnokot, nagy ravasz roka, mindenki bunos, csak o nem. Nagyon kivancsi vagyok, mi lesz a vege!


    Kislanykam (az egyik, aki mindig bevasarol nekem) hozott az itteni Mezes Mackotol eleseget, tobbek kozt egy doboz szaloncukrot, a Szerencsi Csokolasegyarbol - nagyon finom, mar felet felfaltam, marcipanos-meggyes. Azon mosolyogtam, 32 dkg!  Ez valami uj talalmany?  Emlekeztem a 1/2 kg-ra, meg az 1 kg.ra! Dios beiglit is hozott, a kavemhoz most faltam be egy szeletet, finom, friss volt.


    Minden este olvasok egy par lapot a legujabb konyvembol, apame volt es a testverem nekem adta sok mar konyvvel egyutt: Sziriat oszlopai. Erdekes. 

  2. 2019. november 11. 16:5858625.

    Koszonom a tanacsot. Volt Ipad, de visszaadtam a fiamnak, sohsem hasznaltam. Az a rossz szokasom, ha csinalok valamit, abba beleadom szivem-lelkem es nem foglalkozom mas dologgal. El sem tudom kepzelni, hogy olavasas kozben zenet is hallgassak - vagy zenehallgatas kozben olvassak!


    Azt hiszem, tel van! Mintha valami esegetne, de nem hopelyhek, lehet, hogy eso? Aztan szepen megfagy! Jol nezunk ki! Mondtam mar, hogy nem szeretem a telet?


     Az egy jo benne, hogy majd elmulik, csak ki kell varni! Nem tudom, van-e annyi hatralevo idom!


    Ma  nemes nap van, a haboru befejezese, 11. honap 11. napja, 11 ora 11 percben megall a forgalom, leall a munka es igy  emlekeznek a vilaghaboru halottaira. Szerintem nem szabadott volna elkezdeni - es kulonben is, maradt volna mindenki otthon! Bush  otthon  maradt! Trump is es lam, nelkuluk is megnyertek az amrikaiak - vagy eppen azert?


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (58624)
    2019-11-09  18:11
  3. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2019. november 9. 18:1158624.

    ugytudom van Ipad-d. Azon nagyon sok - talalj egyet izlesednek - kimondattan olyan zene van ami "altat, nyugtat" es van ami 4 van ami 8 oras. ha az megy halkan melletted akkor boven elalszol, sot felebredsz is megy.. es ha a 4 orast valasztod szepen csendben


    megall. ugyan ezeket lehet hallgatni hatternek mikor olvasol, vagy barmivel foglalkozol.


    nekem egyik kedvenc... keresd ki, hatha tetszeni fog.....


    www.youtube.com/watch?v=kGFqN6Ykc2g


    jo szunyokalast !

    előzmény:
    Bagoly (58620)
    2019-11-09  16:00
  4. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2019. november 9. 18:0158623.

    kedves


    en senkit nem USZITOTTAM... VELEMENYT MONDTAM... amihez ugyan olyan JOGAM VAN MINT NEKED A TIEDHEZ.


    emigrans vagy nem, egyenlore ahol elek, SZOLASSZABADSAG VAN ES MAGYARORSZAGON IS.


    a problema abbol ered, hogy azt hiszitek, hogy csak nektek van jogotok a szolasszabadsaghoz.


    oriasi TEVEDESBEN VAGYTOK.


    ------------


    mellesleg, nyugi nyugi.... meg messze az elnok valasztas, ne idegesitsd magad mar elore.. kepzeld mi lesz jovo ilyenkor mikor


    ujbol Trump lesz 4 evig az elnok....


    ovlak elore nehogy agyverzest kapj... igazan kar lenne erted!


     

  5. 2019. november 9. 17:5958622.

    "Mar ket hete belekezdtem egy konyvbe, az irojat elfelejtettem: Vihar Italia felett. eleg jo. Altalaban2-3 nap alatt elolvasok egy konyvet, elofordult, hogy csak egy nap kellett hozza, de most valahogy nem megy az olvasas sem.


     


    Lehet, hogy ez a veg?"



    Lehet, hogy mégis a könyvben van a hiba. Úgy rémlik, hogy kamasz koromban már olvastam,......egyszer. Részlet egy kritikából (persze az ízlesek különbözöek):
    ". A könyv harmadrendű irodalmi termék, a tizenkilencedik századi népszerű regényirodalom szokványait alkalmazza, s értékeit tekintve nemigen emelkedik fölébe ennek az ízlésvilágnak. Borzongató vadromantika és forradalmi propaganda keveredik benne, kalandregény és irányregény bizarr elegye, úgy hat, mintha a Monte Cristo grófjára ráoltották volna Ny. G. Csernyisevszkij Mit tegyünk?-jét. A halottnak hitt, Bögölyként feltámadó Arthur Burton - Dumas hősével, Edmond Dantésszel ellentétben - nem személyes ellenségeivel, hanem a nemzeti és társadalmi elnyomás egész rendszerével veszi fel a harcot, s válik e szent háború krisztusi mártírjává - az egyházzal szembeszegülő harcos ateistaként, ő, aki egyébként egy bíboros szerelemgyermeke.


     


    A könyvet - érettebb fővel - nemigen lehet komolyan venni."
    https://magyarnarancs.hu/egotripp/takacs-ferenc-k apirgalo-giovine-italia-boolean-search-1-83676


     

    előzmény:
    Bagoly (58613)
    2019-11-05  15:58
  6. 2019. november 9. 16:4158621.

    Voltam a könyvtárban, sajnos nincs meg a Vihar Itália felett. Azt mondta a könyvtáros, hogy ronggyá olvasták, és leselejtezték. Gondolom jó lehetett, kár hogy nem pótolják.

    előzmény:
    Bagoly (58613)
    2019-11-05  15:58
  7. 2019. november 9. 16:0058620.

    Az elmult evek folyaman mar mindent kiprobaltam, attol fuggetlenul, johetnek a tanacsok, akar segitenek,  akr nem. Koszonom szepen. Az elmult ejjel megint eleg jol aludtam, Ma este viszont - biztos, ami biztos - keszitek egy citromos-mezes teat! A zenehall gatassal ugy jartam, hogy elbobiskoltam, aztan vege lett es  nagy csattanassal megallt a keszulek - persze, felriadtam,  a fraszt hozta ram es majdnem kiestem az agybol.

    előzmény:
    szizsuzsóka (58619)
    2019-11-09  06:16
  8. 2019. november 9. 06:1658619.

    Gondolom, tele van a hócipőd az orvosi  tanácsokkal, mégis megteszem Ha főzöl este citromfű teát , C vitaminnal és mézzel ízesíted , elősegít alvásodat . Hasonló hatása van a mézes langyos tejnek is. Ha felébredsz éjjel és beveszel egy melatonin tablettát ,, segít visszaaludni. Nekem segített ilyen időszakomban a klasszikus zene.Vivaldi és Bach, de főleg Mozart és Haydn . Kimutatták, hogy ezek hulláma hasonló az agy  alvás közben termelődő hullámaihoz.


     

    előzmény:
    Bagoly (58618)
    2019-11-08  20:40
  9. 2019. november 8. 20:4058618.

    Hahaha, valoban nem hallottam ezeket, - nagyon jok, es fel is dobta a hangulatomat. Habar, oszinten szolva, nem voltam levert, mert szepen sut a nap, a szenam rendben van es ami nagy szo az en koromban: nem faj semmim! Raadasul az ejjel eleg jol alaudtam! Ez nagy szo, mert miota Ferj meghalt, alig alszom nehany orat, azt is raszletekben. Na most, kerdezheted, mi tortent? Hat keremalassan, azt olvastam a napokban, hogy a vitaminokat este es ne reggel szedd be. Tegnap vegre  eszembe jutott es igy cselekedtem. Lehet, hogy azert. Kivancsi vagyok a mai ejjelemre! 


    Jaj, ezt muszaj elmondanom! Mar hajnalodott, majdnem reggel volt, mikor felriadtam, hogy Ferj keszulodik munkaba menni, hallottam, az ajto nyilik-csukodik. Az jutott eszembe, remelem, bezarja a kulso ajtot, aztan vartam, hogy a garazsban eletre keljen az auto - de nem hallottam semmit. Raadasul mindez a regi hazunknal volt, amit termeszetesnek tartottam. Meg atsuhant az agyamon, vajon elkeszitette maganak a tizoraijat?  Ezutan ujra elaludtam, de nem megy ki az eszembol! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (58617)
    2019-11-08  16:14
  10. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2019. november 8. 16:1458617.

    hoztam neked egy kis derulni valot!!!


    Az embernek három korszaka van: ifjúság, felnőttkor és a "remekül nézel ki".

    A borban bölcsesség, a sörben szabadság, a vízben pedig baktériumok vannak...

    Nem szabad vizet inni, mert az nagyon erős ital. Fenntartja azokat a nagy hajókat...

    A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

    Rómában a papi nőtlenség apáról fiúra szállt...


    Olyan világban élünk, amelyben a limonádé mesterséges aromákat tartalmaz, ellenben a bútorápoló szerek valódi citromot...

    Régebben csak úgy futottak utánam a nők, de ma már nem lopok retikült...

    A második házasság az optimizmus győzelme a tapasztalat felett!

    A stressz az, amikor üvöltve ébredsz fel, aztán rájössz, hogy nem is aludtál.


    Ha egy kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye!

    Ha nem lenne utolsó pillanat, akkor semmi sem készülne el.

    A hülye ötletek valósulnak meg a leggyorsabban...

    Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz.
    Zseniális, ha tudod, melyik felét.


     


    Az öregedés jele, hogy a reggeli merevedést a derekamban érzem...



    Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik.

    Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is.


     

  11. 2019. november 7. 15:5458616.

    Leesett az elso ho - legalabbis itt. Nem is hallottam az ejszaka, csak jott, nesztelen. Ma reggel lattam a fak agai feherbe oltoztek. Az utakon azonban nem volt semmi. Remelem, nem futik okat - az en penzemen! Gyerekkoromban orultem a hoesesnek.


    Nemreg keltem fel, igy semmi ujsagot nem tudok, Amerikaban a ket part csepeli egymast (szokas szerint); itt nics az a nagy megosztas, mindenki szidja a szepfiut, padig soha nem csinal semmit! Es ez a mai politikai hirem. 


    Aki tud erdekesebbet, szoljon!

  12. 2019. november 6. 16:3658615.

    Aaaa, messze vagyok a depressziotol! Foleg, amikor ilyen ragyogoan sut a nap. Azt nem tudom, milyen hideg van, de itt benn kellemes az ido. Rumos kavet iszom, ez is segit az ember kozerzeten! En ejjel - ha nem tudok aludni, bekapcsolom a TV-t - meguntam a hireknek nevezett sok hulyeseget, s talaltam egy erdekes eloadast, igy aztan elmulik a nap-ej es lassan az eletem...  


    Ma megkivantam a tuna-szalad szendvicset, az lesz a ebedem meg a vacsoram, mar elore nyeldesek! Neha nem is rossz az egyeduleles, akkor fekszem, kelek, eszem, amikor akarok! 


    Ja, belekezdtem Tolsztoj elet-regenyebe, emlekszem, iskolas koromban olvastam az Anna Kareninat, Nagy Peter cart es atfutottam a Haboru es Beket, mert azt nem kivanhatja senki, hogy minden sorat elolvassam a regenynek. Meg filmen sem birtam megnezni! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (58614)
    2019-11-05  20:49
  13. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2019. november 5. 20:4958614.

    azert ne ess depresszioba, az nem jo az egeszsegednek.


    a hireket en sem hallgatom mar, sot mar vagy 4 eve a tv sem nezem... kikapcsoltattam. itt allnak a nagy tv-k.. porfogok.


    amit meg akarok nezni - hirdetes nelkul - a youtubon megvan.


    a netflexen meg hirdetes nelkul azt nezek amit akarok.


    nincs szuksegem az orokos hazugsagokra, agymosasra.. hirdetes minden 5 percben ... a sajat penzemert.


    az internettert fizetek... az eleg ami nekem kell. Fiam szerint az is felesleges, mert a telefonrol lehetne internetet is nezni a komputeren. de hat persze o technikailag "kicsit" elobbra haladott .. egy ket billentyu nyomas es kesz..


    azt hiszem tul regen volt haboru, az emberek nem fernek a borukben.... ahova nezel tuzfeszek... holott.. elhetnenek nyugodtan.


    de mindenkinek tobb kell - beleertve a milliomosokat is... all a harc.. uszitas egymas ellen..


    VIGYAZZ MAGADRA.. NEZZEL REGI JO KIS MAGYAR, MEG KULFOLDI OREG VIGJATEKOKAT. AZT MAJD KICSIT FELVIDIT...


    Ma mar olyat sem tudnak csinalni..

    előzmény:
    Bagoly (58613)
    2019-11-05  15:58
  14. 2019. november 5. 15:5858613.

    Koszonom kerdesedet, nagyjabol minden rendben van, de nincs kedvem irni. As sem vigasztal, hogy az olvasashoz sincs kedvem - nem sokszor fordul elo. Mar ket hete belekezdtem egy konyvbe, az irojat elfelejtettem: Vihar Italia felett. eleg jo. Altalaban2-3 nap alatt elolvasok egy konyvet, elofordult, hogy csak egy nap kellett hozza, de most valahogy nem megy az olvasas sem.


    Lehet, hogy ez a veg?


    A hireket mar nem erdemes hallgatni, mindenutt rossz a helyzet, ugy kell nekunk, miert masztunk le a farol, most aztan nem talaljuk a helyunket! 


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (58612)
    2019-11-05  03:56
  15. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2019. november 5. 03:5658612.

    Remelem minden rendben Bagolyal.. nagyon regen volt a topikjaban...


    nezem ma a hireket... ilyen szepet talaltam benne... hogy az ordog meg nem tudja elvinni ezt a rettento csufsagot... szerintem mert meg az ordognek sem kell...


    es hogy mindig kell hogy legyen egy MAGYAR AKIRE "BUSZKEK" LEHETUNK....


    sajnos ilyenkor van az amikor az ember lanya elcsodalkozik, es kerdore vonja hogy valoban er e valamit az atlag kis ember szavazata, vagy a billiomosok ugy valtoztatjak ahogy akarjak, mert MEGVESZIK....


    es akkor hallgatom a cuculista "kiralysagi" jelolteket, akik CUCULIZMUST akarnak, mert hogy a gazdagoktol el kell veni...


    es "ezeket " tamogatja a billiomos, aki megveszi a szavazatokat...


    hat rohogo gorcsot tudok kapni tole....

  16. 2019. október 31. 19:2758611.

    Öcsém, - mert szeptemberben született - "szalajtott" egy évet az iskolában. Az elsö tanítási napon azzal jött haza, hogy amikor a tanítónéni megkérte az osztályt, álljanak fel egyenként és mutatkozzanak be, az egyik nebuló ezt így tette; Kovács Pistike, - nötlen és vagyontalan. (Ezen otthon jót kacagtunk)  Nekem is korai lett volna még a házasság, ezért vártam vele jó pár évet. Most így utólag azért azt hiszem, hogy talán egy kicsit mégis elkapkodtam. Jobb lett volna nekem is az érettségi után nösülni....
    (Most jut eszembe, nincs is érettségim)

    előzmény:
    margaret3711 (58610)
    2019-10-28  18:49
  17. 2019. október 28. 18:4958610.

    En 1956 ban erettsegiztem es ferjhez is mentem.

    előzmény:
    nidda (58609)
    2019-10-28  18:29
  18. 2019. október 28. 18:2958609.

    1956-ban már a második osztályba jártam, amikor egyik nap reggel pár srác újságolta, hogy "kitört a háború". Késöbb jött a tanítónéni és hazaküldött bennünket azzal, hogy majd értesítik a szülöket, amikor ismét jöhetünk. Jó pár nap eltelt addig, mert közben még szénszünet is volt....

    előzmény:
    kekelefant (58605)
    2019-10-28  01:26
  19. 2019. október 28. 18:2158608.

    "abban hogy ki mit hisz, nagyon relative"

    "Én hiszek az UFO-kban, mondjuk minden pénteken délután, fél kettötöl kettöig!" írta Arthur C. Clarke.
    Egyébként töle van az is, amit lejebb a földönkívüli intelligens lényekröl próbáltam idézni. Persze én magyarul kerestem,- eredmény nélkül, - de angolul megvan;
    „I'm sure the universe is full of intelligent life. It's just been too intelligent to come here.“  —  Arthur C. Clarke IRC discussion at Scifi.com (1 November 1996)

    Referenz: https://beruhmte-zitate.de/autoren/arthur-c-clarke/


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (58603)
    2019-10-27  21:53
  20. 2019. október 28. 07:1058607.

     Most olvastam Ferenc pápával készült interjúk gyűjteményét. A címe" Isten neve irgalom". Ő maga is példát ad a szerény viselkedésre egy szerzetesi cellában lakik. Fellép az oktalan költekezés , hedonista életmód , ellen , elveiben védi a természetet az embereket , a Földet . Csak sajnos többen támadják, mint követik.


    Sajnos a hatalom, gazdagság elveszi a legtöbb ember józan eszét, eldeformálja személyiségüket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (58606)
    2019-10-28  03:46
  21. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2019. október 28. 03:4658606.

    ERROL beszelek... ezert nem kedveltem "bemagolni" hazugsagokat... logikatlan, hamisitott IGAZSAGOKAT.


    es a vilag nem valtozik, a hatalom vaagy nagyobb addiction mint akarmilyen drog...es ugyanezeknek a penzehseguk is csillapithatatlan, semmi sem eleg..


    kar, mert sem armany, sem csalas, sem meg tobb $$$$$$$ nem fogja oket megvedeni a HALAL ELLEN.. OK IS ELMENNEK MINT AZ UTCAI KULDUSOK... OTT LESZ AZTAN EGYENLOSEG! MIKOR A KASZAS JON!

    előzmény:
    kekelefant (58605)
    2019-10-28  01:26
  22. 2019. október 28. 01:2658605.

    A hires gyozteskent unnepelek,mint -Cortrez-   egesz falvakat meszeroltak le a aranyert


    kaptan Cook,miutan a matrozok megfertoztek minden lanyt,elittak es elettek a   keszlatukel,es vegre ki lettek rugva,elraboltak a nagyfonokot,es csoda ,hogy rossz veguk lett????


    En 56-ban kezdtem iskolaba menni,nekunk meg tankonyvunk sem volt,ugy diktaltak,mert minden evben a hosokbol huliganok  lettek,es forditva,,,,,na nem folytatom......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (58598)
    2019-10-26  21:28
  23. 2019. október 28. 01:1658604.

    Van eleg eszuk a kozelunkbe se jonni....a marsbeliek ,is hasfajasban vannak,amiota nem hagyjuk beken a lakohelyukejuket....de majd csak ktalalnak valamit,mint eddig....

    előzmény:
    nidda (58602)
    2019-10-27  19:52
  24. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2019. október 27. 21:5358603.


    viccesnek tartom hogy mindketten ugy gondoljatok a foldon nem eppen a legertelmesebb lenyek laknak...


    hat ahogy elnezem a vilagot.. bizony sok igazsag van benne...


    ---------


    abban hogy ki mit hisz, nagyon relative.. mert egy hit nem bizonyithato... es sokszor meg amikor bizonyithato is lenne.. mert kiveri a szemed, akkor is, ha nem egyezik a "hiteddel".... meg a sajat szemednek sem hiszel.


    ilyen a politika es a vallas... pld. vannak akik annyira kemenyen hisznek hogy kepesek erte meghalni.


    ezek aztan mar veszelyesek is lehetnek, mint pl akik felrobbantjak magukat csak hogy masok is.. hitte szerint az "ellenseg" pusztuljon.

    előzmény:
    nidda (58602)
    2019-10-27  19:52
  25. 2019. október 27. 19:5258602.

    Valahol olvastam, de nem a neten, mert ott nem találom;
    "A legjobb bizonyíték a földönkívüli értelmes lényekre, hogy messzire elkerülnek bennünket."

    előzmény:
    kekelefant (58599)
    2019-10-27  01:16

Címlap

top