Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. március 22. 18:4832101.

    Sziasztok, csak egy gyors röpke bejelentkezés.


    Voltak gondolataim, de elszálltak, talán jobb is.


    Amikor fájok, akkor jön a csigaház. Most ez van. Várom a jobb időt.


    Fiók takarítás? Minden nap csak halogatom. Húsvét? Nem a sonka a lényeg.


    Esti kávéból ki kér?


    Vera nemsokára véget ér ez a rémálom, addig bírd ki. /utána meg ha akarod, ha nem, úgyis jön a


    lelkiismeret-furdalás/ Ez már csak így működik.


    Jó éjszakát.

  2. 2018. március 22. 14:0132100.

    Ma megint egy kis szekrény és fiók takarítás. Ezeknek soha nem lesz vége. A párom előszedte a tegnapelőtti tojáslevest, én végre megfőztem a hetek óta betervezett zöldbab főzeléket. Napoztunk kicsit. Még délutánra is van két fiók, az egyik a páromnak iratos a másikban meg mindenféle kábelek, elemek, kisördögök vannak. Ezeket én nem takarítom, mert nem tudom mi kell és mi nem. Azért már látszik az alagút vége. Van egy régi tüzelőtároló van egy műhely van egy szerszám és biciklitároló, na azoknak kéne még nekifogni, mert az pasis dolog, de segítek szívesen, ha valaki segít cipekedni. Ilyenek várnak még ránk. Azaz az alagút vége még jó messzire van.


    Nagyon gondolkozunk, hogy kellene venni egy csiszológépet és leszedni a kerítésről a deszkákat, megcsiszolni és valami brutál időjárásálló festékkel lefesteni. Mondtam én a festést bevállalom, ha valaki lecsiszolja. Ezzel az alagút vége megint távolodik.........


    Képzeljétek semmit nem tervezek Húsvétra. Vettünk két kis kötözött sonkát, egyik ment a fagyra, tegnap beszereztük a tojást és ennyi. Sütést egyáltalán nem tervezek. Az unokák nem lesznek itthon, mi meg azt készítünk, amire rákivánunk. Semmi felhajtás.


    Vettem bazsalikom, zsázsa meg majoránna vetőmagot. Ezeket szoktam balkonládába szórni, az az én kertészetem.


    Mivel nincs jogsi, menni sem fogunk sehová sem. Ecccccerű az élet.

  3. 2018. március 22. 13:0932099.

    Sziasztok!A mai nap sem úgy kezdődött ahogyan akartam. Apa korán elment  aztán a mama szólt, hogy hozzak enni. Mindig volt egy fedeles műanyag doboz Belül az ágyában, mert állítólag éjjel mindig éhes. Ahelyett, hogy napközben enne rendesen, vagy vacsorázna, de 1 szelet párizsi kenyér nélkül, vagy egy kockasajt kenyér nélkül, nem is csoda ha éjjel éhes. 


    Kivettem a dobozt az ágyból, kinyitom, csurig hangyával. Az ágya, a haja, ruhája, lepedő, hát ne is mondjam tovább, szerintem még a pelenkájában is volt. Szerencsére apa már a pincében éppen begyújtott, kiszedte a mamát a karfás székbe, minden ágyneműt külön kiráztunk, én szedegettem össze a hangyákat, másztak fel a falon, oda van téve a fal és az ágy közé egy franciaágynak a fejvége, azt is elvettem, elhúztam mindent, az egész szobát felfordítottam, a múlthéten állítólag egy bogár rohangászott az ágyában, akkor lett minden szintén így felforgatva. Bogarat nem találtunk, de hangyát annál többet. Porszívózás, kiülve reggelizett, utána újra porszívózás, éhgyomorra a belem kijött a húzgálástól rámolástól. Nekem is pont úgy elment a hangom, mint apának, mikor elfárad. 


    Aztán úgy döntöttem, hogy amennyire lehet a felcsúcsozott bútoroktól, mindjárt megejtem a húsvéti nagytakarítást. Közben feltettem a kutyakaját, nekünk ma hurka lesz céklával, kenyérrel. Kicsit ideültem pihenni, amíg elkészül az ebéd. 


    El akartunk menni ma, de olyan lett a hajam az izzadástól, mintha zsírosbödönbe dugtam volna a fejem, és el is fáradtam a császkáláshoz. 


    Az orvos nem írt fel a múlt héten egy gyógyszeremet, azzal, hogy februárban lejárt az engedély a szakorvostól, azért is vissza kellett menni elvinni a papírt és az orra alá dugni, hogy októberig érvényes az engedély, csak nála nem volt beírva. Mostanában egyre hülyébb. Mindig csak okoskodik, kiselőadásokat tart, órákig bent ül nála az ember, mert egyetemi előadást tart, minden kérdésre, úgyhogy nem is kérdezek mostanában. Akik kint várnak, azok meg a pokolba kívánnak mindig.


    Kész az ebéd, sziasztok!

  4. 2018. március 22. 10:5332098.

    Szép jó reggelt!


     


    Kedves Joe Kívánok neked nagyon boldog névnapot!       /Előtte -utána 7 napig érvényes/


     


    Bár a meleg még várat magára, de a ragyogó napsütés már itt van. Lassan a hó is elovad, remélem nem jön utánpótlás.


     


    Szomorú vagyok, eltávozott egy közeli ismerősünk. Hihetetlen!


     


    Nagyon kellene már a kertben dolgozni,majd hirtelen köszönt be a jó idő és nagyon kell dolgozni, hogy behozzuk a lemaradást. Jövő vasárnapra igérte a srác ,hogy jön metszeni azt a kilenc gyümölcsfát ami még maradt. Tavaly meghalt egy cseresznye és egy korai őszibarackfa. Sajnos itt a homokon nem túl hosszú életűek a fák, meg hát agyon vannak nemesítve. Ezek 15 évesek voltak.


     


    Felraktam a helyi facés csoportba, hogy keresek vashordót, jó lesz rozsdás is, mert vékonyab gallyakat, rózsa, egres nyesedéket stb. égetnék el benne. Jelentkezett egy úr, el is hozta és nem kellett érte fizetni. Korábban egy régi varrógépet adtam oda neki ingyen, így örült ,hogy viszonozhatta. Ez a gond is megoldódott.


     


    Tegnap kitakarítottam a konyhaszekrényben lévő négy fiókot. Most szépen csillognak a benne lévők. Papa mondta , ha te hozzányúlsz valamihez újjá varázsolod. Egy kis dícséret sosem árt.


     


    Holnap képviselő fánkot sütök a gyöngyöcskéknek. Nagyon szeretik, a mama meg nem tud nemet mondani.  Szombaton mennek Budapestre az Illuziók Nagymesterei  előadására. Már nagyon várják, nagyon szeretik az ilyen témájú előadásokat. A fiam már fél éve megvette rá a jegyeket.


    Tegnap Papa brokkoli krémlevest főzött. Volt még maradék marhapörkölt. Papa felhozott a pincéből egy 5 literes vizes uborka és egészben elrakott erős paprikát. Igazán nagyon finom ízű és jó ropogós.


     


    Vigyázzatok magatokra és egymásra is!

  5. 2018. március 22. 10:0432097.

    Nem reggeli, de délelőtti kávééééééééééééééé!

  6. 2018. március 21. 14:1732096.

    Sziasztok!


    a gyomrom még mindig nem jó, de arra jöttem rá, hogy nem szabad kímélni, meg koplaltatni, mert annál rosszabb, minél kímélőbb ételeket eszem. Nem mondom, hogy egy ilyen gy.fájás után mindjárt karfiolt kellene ennem, de ettem egy fél rántotthúst, meg pár rántott gombát, leginkább lehámoztam a bundáját. Mindjárt jobb a közérzetem.


    Annyira odáig voltam este a gyomrom miatt, hogy elfelejtettem bevenni az esti gyógyszereket. Hajnalban felébredtem, felkeltem, na egyből megvilágosodtam, mert úgy szédültem, mint aki most szállt ki a ringlispilből. Mindjárt bevettem a reggelieket, aztán 10kor ébredtem.


    Kiskuttyot újra orvoshoz vitte apa, már kb. 50 ezer ft. az orvosi számlája, remélem meggyógyul, mert nem túl vidám, csak nem tudom eldönteni, hogy a hasikája miatt, vagy azért mert nem lát, és nem tud úgy bekapcsolódni a többiek életébe. Kicsit ki is van közösítve, vagy ő nem akar velük lenni, ezt se tudom. A többiek általában a szobában az ágyukon vannak, ő meg egész nap a konyhát őrzi. Kivittem neki párnát, takarót, mert képes csak a hideg kövön feküdni, ha nincs kint neki ágyikó.


    Mama igen csendes lett, lehet ha előbb ilyen lett volna fel se merül, hogy elmenjen, de biztosíték az nincs, hogy egyik nap ilyen, akkor a másik nap is olyan lesz. Most is elküldte apát sütiért. alig jött haza a kutyával, már szép csöndben rátapadt, egész nap ugráltatja.


    Akkor már el is mondtam mi volt az ebéd, legyetek rosszak, sziasztok! 

    előzmény:
    Tete (32095)
    2018-03-21  13:44
  7. 2018. március 21. 13:4432095.

    Sziasztok.


    Vera ez nagyon jó hír. Sokkal gyorsabban fogtok haladni, ha nem lesz más gondotok.


    Délelőtt intézni valókkal foglalatoskodtunk. Szép árvácskákat kaptunk. A gyerekeknek vettünk jelképesen egy-egy csokinyulat. Majd kapnak sok apróságot, a lényeg sok nyuszifészek legyen a kertben. Megvettük mindhárom család számára a tojást. Gondoltam jobb most mint a mizéria előtt. Szép tanyasi csirkét kaptunk, így változott a menü. Csirkepörkölt készül.


    Már két levelem elszállt úgy, hogy fogta magát és felugrott reklám, a levél meg huss. Most ez próba.

  8. 2018. március 21. 04:1132094.

    Jó reggelt,


    Vannak akiknek akárhogyan jó.

    előzmény:
    Tete (32089)
    2018-03-20  13:16
  9. 2018. március 21. 00:5632093.

    Sziasztok!


    Mit intéztünk? mindent. Szó szerint. Jövő héten lesz a sírás-rívásos költözés, remélem a látszat nem csal és ott lakva is olyan kellemes hely, mint a látvány. 


    Annyi mindent kértek, hogy teherautóval fogunk menni. Ma még volt leértékelés párna, paplan a JY...kben, moshatót kértek, de mi csak arra mentünk, hogy jó vastag legyen, de van itthon mindenféle, ha ez esetleg nem mosható, vagy eldobják, annyira olcsó volt, hogy szerintem eldobható, mint a papírtányér. 


    Nem tudom mit ehettem, de olyan eszméletlen hányingerem volt estefelé, majdnem sikerült is. Remélem nem a vírus, mert állítólag ezek a tünetek.


    Most nem merek lefeküdni, mert fekve jön rám.


    Ki vagyunk, mint a liba, sokat mászkáltunk az utóbbi napokban, és még fogunk is. Főleg nekem lesz sok dolgom, előszedni, megvenni, mosni, vasalni, csomagolni.


    Apa már jövő hét végén le akarja bontani ezt a szobát, de kiderült akkor húsvét van, aztán következő hétvégén a vejem nem ér rá, szóval csúszunk, csúszunk, mióta támaszkodnunk kell a segítségre semmi sem halad. Majd becsúszunk a melegbe, aztán azért nem készülünk el. 


    Ez pedig úgy lesz, ahogy Joe írta, akkor a meleg miatt fogunk panaszkodni. Ma nagyon kellemetlen idő volt, alig 30 métert mentünk a parkolóban, de szétfújta a füleimet. 


    2 nap múlva megint lesz leértékelés, veszünk a fiúnak egy jó vastag fémből készült ágyat, ha minden igaz 20 ezer lesz az ára. Pont ilyet vadásztam, csak ezüst színben, a képen fehér, de lehet, hogy lesz színválaszték.Most itt hagylak benneteket, szellőztetek, remélem le tudok feküdni és nem lesz randim a rókával. 


    Jó éjt, sziasztok!


     

    előzmény:
    Tete (32089)
    2018-03-20  13:16
  10. 2018. március 20. 20:3732092.

    Sziasztok. Jöttem, írtam, de közben elcsavarogtam és mire visszajöttem, már valahol az űrben kering a leírt mondandóm.


     Joe Te magyar vagy, bárhova is mész. Ne legyél hűtlen a magyar szokásokhoz.Nem kell hogy népünnepély legyen, de legalább családon belül!


    Egyébként mindenki azt csinál, amit akar.


    Klári sokat jövünk-megyünk, új növényeket is vettem már, de nálunk még, vagy már, újra havas minden. Naponta zsugorodnak a hóval borított területek a kertben is, a környéken is, de még kemény a föld. Addig amíg nem tudom kiültetni a vett növényeket, remélem kibírják a garázsban. Ez az időjárási hullámvasút mindenkit megvisel, engem sem került el. Fájok nyögök, de nem adom fel.


    Esti kávét ki kér? 

  11. 2018. március 20. 19:3032091.

    Bezabáltam.Mondtam a feleségemnek,hogy azért eszek ilyen sokat,mert én még növök.Mosolygott,és azt mondta hogy már csak szélesedek.(igaza van....... )


    Sertés bélszín volt az ebéd.8-10 mm.vastagságra szeletelve,megsózva,fokhagyma porral meghintve,gyorsan kis olajon kisütve.Sült krumpli,és párolt piros káposzta,friss saláta,magyar csalamádé mellé.A marha bélszínt egyben süssük a sütőben.


    Most pedig megyek csavarogni,akartam mondani megveszem a földet amibe a magokat elteszem,olyan Április közepén.


                   Ennio Morricone - Le vent, le cri - YouTube

  12. 2018. március 20. 15:2832090.

    Hol vagy irj sokat mert jokat irsz, szeretem olvsni ezt a topikot

    előzmény:
    arirangarirang (32084)
    2018-03-19  11:01
  13. 2018. március 20. 13:1632089.

    Naná, hogy fogunk, tudod nekünk semmi sem jó. Ha meleg túl meleg, ha hideg túl hideg, ha fúj az a baj, ha esik akkor meg az.


    Azt hiszem órát a hétvégén állítunk. Ja, a posta. Most nagyon el vannak foglalva mással. 


    Innentől a Lányoknak szól, mert ezek Téged nem érdekelnek. Kimostam két adagot mivel nem "es" de fúj,így kiraktam őket száradni. Az ágynemű szépen lengedez.


    Nagy bánatomra elfogyott a spenót. A páromnak nagyon ízlett a tojásleves. Főztem bele egészbe is meg elkeverve is tojást. Holnap talán zöldbabfőzelék lesz meg fasírt. Este hamburger partit kértek a gyerekek.


    Már nagyon vennék szép színes árvácskákat, de mi is meg vagyunk lőve autóilag, illetve jogosítványilag.


    Vera mit intéztetek?


    Pannika Te is nekifogtál a kertészkedéshez tartozó előkészületeknek? Mostanában nem nagyon jelentkezel, hiányzol. Amikor ránézek Rozira  azonnal eszembe jutsz.


    Mandula jobban vagy? Te sem vagy bőbeszédű mostanában. Én már éledezek, látod?

    előzmény:
    Sheriff-2 (32087)
    2018-03-20  12:08
  14. 2018. március 20. 12:1032088.

    Most látom hogy 6 óra a különbség,tehát akkor még nem állítottátok az órát előre.

  15. 2018. március 20. 12:0832087.

    Sziasztok Konyhalányok,


    Mindenkinek köszönöm a névnapi jókivánságot.


    Nem történt semmi különös azon a napon,ugyanis itt a névnap nem ismert mint ünnep.A névnapok leginkább Európában vannak,pár más helyen a világon,vallásos alapon kezdődött,de mint közismert,én naaaagyon messze vagyok mindenféle Szentől.Kell kicsit gondolkodnom azon,hogy mi olyan rosszúl élünk-e hétvégén mint hétközben,vagy ugyanolyan jól hétközben mint a hétvégén,mivel nagyon kicsi a különbség.Ki érti ezt?


    A meleggel kapcsolatban röviden annyit,hogy talátam egy zsákra való meleget Floridában,amit időben el is küldtem,tehát a Magyar Posta lassssssúúúúúúúúúúúsága az ok,ha még nem érkezett meg.A postáról jut eszembe,....hmmmmmmm...jobb ha most befogom.....


    U.I.A Laciknak nem ajánlom hogy ide disszidáljanak,mert magukban fognak ünnepelni a névnapjukon.


    ~~~~~~~~~~~~~


    Nekem még nagyon korán van magokat ültetni,mégis muszáj készűlnöm rá, mert sokan már kezdik,és volt már hogy nem találtam amire szükségem volt,tehát már vásárolok.


    Szóval kitartás,fogom én még hallani a panaszaitokat a túúúúúúúúl melegről is.


                   Maksim - Somewhere in Time - YouTube


                  

  16. 2018. március 20. 06:2132086.

    Zárok is, nyitok is. Hogy van ez?


    Itt a finom kávé Lustikák ébresztő. Nem mondom, hogy hasatokra süt a nap, mert szürkeség van.


    Ma folytatjuk a tavaszi szekrénytakarítást és átrendezést.Tegnap két zsák cuccot kiselejteztünk. Alul elérhető közelségben a nyári cuccok, felülre a téliek. Kicsit fura ebben a zimankóban, itt-ott hóban, sortokat meg pólókat pakolni. Rajtunk is a téliek vannak még. De mint tudjuk a remény hal meg utoljára. Szégyellje magát az időjárás, nem igaz?


    Az örök kérdés, na nem, hogy mit főzzünk, hanem KIMICSINÁL?


    A sógorom Laci volt, amikor közelgett a névnapja országos László napokat emlegetett.


    Joe, túlélted az "országos József napot"? Tartoztok nekünk. Már az itthoni "szállítónál" is reklamáltam, hogy adós egy kis meleggel. Azt mondja Ő hozná, de kiszökik a zsákból. Így már érthető a cidri.

  17. 2018. március 19. 22:1032085.

    Joe, majd beszámolsz a buliról. Mert volt ugye? Kaptál ajándékot is? Persze, ha az egész nem titok.


    Vera ma én megint spenótoztam, sőt még holnapra is maradt. Ha látnád milyen kicsi edényben főztem és a párom egyszer én meg már kétszer ettem belőle és még maradt is. Tudod én könnyen írom, hogy nem kell libamáj meg kaviár, mert egyiket sem szeretem. Szarvasgombát meg olyannal sem beszéltem, aki látta, hogy ették. Szóval azért sem esz a fene. Egyébként tényleg jön a tavasz, ilyenkor szoktam belepistulni a zöld színű ételekbe. Állandóan olyanokat ennék. 


    holnapra feladta a leckét. Azt mondja tojáslevest szeretne enni. Mondtam, ha nagyon nekidurálom magam, akkor megoldható lesz. Csak vicccccőtem vele. Ha azt kérné, hogy süssek ökröt egészben, az kihívás lenne, de ha megenné megsütném. Persze erre kevés az esély. 

  18. 2018. március 19. 11:0132084.

    Sziasztok!


    Az érdekeltnek fűlhúzásos sok boldogságot, egészséget, és naná, hogy gazdagságot kívánok! 


     


    Klári én azért a spenótot, meg a sárgarépapürét szívesen elcserélném a libamájra, mert én mindenféle májat szeretek. Sajnos gyerekkorom óta nem ettem libamájat, akkor anyukám tömte suttyomban a libákat, mert azt hiszem az is tiltva volt, képzeljétek egy kulák szabómester mit kapott volna, ha van egy jóakaró, aki bejelenti. 


    Nem is csodálom, hogy apukám az utolsó óráiban annyira félt valakiktől, hogy terveket szövögetett, hogy majd ő elbújik, én meg vezessem azokat máshová. Kérdeztem kiket, a válasz, hát azokat. Így konkrétan nem tudtam meg semmit.


    Jaj, az én férjem! Egy napra, mikor fontos jelenése van, akkorra betervez előtte világvégi programokat. Mondom és ha nem érsz vissza, akkor megint csúszik az egész téma? Úgy csinál, mint mikor egy nap a világ. Ráadásul ez ahová menni akar húzódik kb. 2 éve. Egy napot még igazán várhat.


    Brassóit fogok csinálni, úgy gondoltam pörköltöt, de mostanában nem vagyok odáig a pörköltért, se a gulyáslevesért. Tudnék újdonságokat is csinálni, de akkor a mama nem eszik, ő a megszokások rabja. De ha kérdezem mit főzzek, sose mond semmit. Mikor kész amit kitaláltam, akkor inkább süti nincs? Na!


    Sziasztok, majd este még valószínűleg jövök, szép napot!


      Ebbe pedig kéretik belecsomagolni a meleget, és gyorspostával, vagy gondolatátvitellel azonnal átküldeni a mi kis országunkba!, mert a tegnapi kirándulásunkon még ilyet fényképeztem:  /remélem megjelenik!!!/


     

    előzmény:
    Tete (32076)
    2018-03-18  13:19
  19. 2018. március 19. 08:2532083.

    Jó reggelt, jöttem szép "JOE" névnapot kívánni! 


    Mivel Klári már hozott tortát, így én egy koccintással köszöntelek.


    Isten éltessen névnapod alkalmából, érjél meg még sok-sok ilyen ünnepet egészségben.


    Kívánom, hogy pár évtized múlva is tudjál még paprikát, fokhagymááát stb-t termeszteni és


    hogy önző módon magunkra is gondoljak, hozz nekünk még sokáig jobbnál jobb zenebonákat.


    Viszonzásul azért küldhetnél egy kis meleget és napsütést, mert "kertek alatt a Konyhások megfagynak".


    üdv.   mandula

    előzmény:
    Sheriff-2 (32077)
    2018-03-18  15:22
  20. 2018. március 19. 06:5832082.

    Természetesen itt a friss kávé.


    Joe lemaradt a  , de gyorsan pótoltam.

  21. 2018. március 19. 06:5632081.

    Kedves Joe! A jeles nap alkalmából Isten éltessen sokáig, erőben, egészségben.


    Próbálkoztam egy kis fülráncigálásssal, de rövidnek bizonyult a kezem.

  22. 2018. március 18. 20:4432080.

    Naná, hogy éhes embernek az a jó, amivel megrakhatja a pocakját.


    A gyerek a huszár eskün vett részt, azt mutatták. A kislány az Apukája nyakából nézte, Ő nem akart menni. Aztán otthon meg sírdogált, hogy nem lett huszár. A bátyja meg mondta neki, hogy Ő viszont az lett és akkor megteheti, hogy a kishúgát is azzá tegye. Fakarddal huszárrá ütötte és kitört a világbéke.


    Holnap krumplipüré meg sült oldalas, a  maradék spenóton megosztozunk, unokának a krumplipüréhez sült virsli lesz. Még holnap szünete van.


    Vera egynek én is mondtam, hogy összeszedhetné magát és cipekedhetne. Joe számára küldtem zsákot, hogy dóóóóógozzon. Így, csak lesz már valami. Fiúk várjuk a melegetmert cidrivan.


    Szépálmos nyugodt éjszakát.

    előzmény:
    arirangarirang (32078)
    2018-03-18  18:24
  23. 2018. március 18. 20:3132079.

    Küldtem zsákot, használd légyszíves. Ugye érted?

    előzmény:
    Sheriff-2 (32077)
    2018-03-18  15:22
  24. 2018. március 18. 18:2432078.

    Joe, a hármas ikrek jól elszúrták idén is, mert lepaktáltak Holle anyóval. Mondtam is az egyiknek  hogy nem volt szép dolog.


    Szerintem hogy mi a világbajnok kaja éppen az éhség határozza meg.  Nekem ma pl. a sárgarépapüré szerecsendióval, és sült hús volt az. Annyira éhes voltam mire hazajöttünk a vásárlásból, a hús meg még nem engedett ki, amiből főzni akartam. Volt tegnapról sült husi, 1 nagy répából gyorsan főztem pürét, és már vittük is be a mamának. Egy nagy feketeerdő tortaszeletet is megevett.


    Én a maradék répát és a sült húst ettem, apáék tojást kértek, meg volt virsli is. Majd holnap megcsinálom a husit pörköltnek, ma már nem kezdek neki komoly főzésnek. Annyira elfáradtak a lábaim, szerintem rossz kiképzésűek a cipőim, a csizmám. Mindig azután fáradok el, ha nem papucsban csámborgok.


    Mindenesetre jólesett ez a kis levegőzés, hamar végeztünk, célirányosan mentünk. Hatalmas fekete felhők vonultak, de olvadt a hó, itt nálunk legalább is. 


    Szlovákiában vannak rokonaink, mikor gyerek voltam karácsonyra olyan képeslapokat küldtek, mint pont most láttam a tv-ben egy olyan tájat, nagy fehér lejtő, mellette óriási havas fenyők. Mindig szerettem volna ott lenni, de ez nem adatott még meg, eddig csak Mátraházán és a Balatonon jártam télen, és persze a környező Budai hegyekben. Normafa, stb.


     


    Lurkók biztosan jól érezték magukat, nektek is szép estét, és vidámabb napokat kívánok!

    előzmény:
    Tete (32076)
    2018-03-18  13:19
  25. 2018. március 18. 15:2232077.

    Sziasztok Konyhalányok,


    Vajon ki hozta meg hozzátok a telet.(Nem jó a kérdőjelem)

Címlap

top