Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. Április 3. 10:1232176.

    Gulyáslevest főzök, hogy főzzünk is, ne érje szó a ház elejét.


    Kerítésprojekt. Azt hiszem lényegében ennyi.


    Meg csodálatos időőőőőőőőőőőőőő!


    Mindenkinek elfogyott minden?


    Nekünk a sonka elfogyott, tőőőőtött káposzta van még, de az a hűtőben jó helyen van.


    Kertészek, csúcsidő?


    Csigaház?


    Mi a helyzet a "kollégiumban"?


    Tegnap az Ozone TV-n volt egy műsor a harkályokról. Orbán Zoltán volt az előadó. Ő egy "főornitológus", doktor, szóvivő, madárbarát. Szédületes egy fazon. Egész nap néztem volna. Embert ilyen élvezetesen előadást tartani még nem sokat hallottam.

  2. 2018. Április 3. 06:1332175.

    Zárok-nyitok, hogy van ez?


    Sziasztok, jó reggelt.


     

  3. 2018. Április 2. 18:4532174.

    Látod azért csak jólesett valami.

    előzmény:
    arirangarirang (32172)
    2018-04-02  14:35
  4. 2018. Április 2. 18:4432173.

    Tavaly az unoka szülinapjára rendeltünk tortát, meg vettünk focilabda alakú meg színű gyertyákat, elképzeltem, hogy milyen klassz lesz. Azt kértem, hogy  a gyerekről (a tortával ) csináljanak egy fényképet. Itt voltak a focis barátai, én nem akartam átmenni. Na mondanom sem kell, minden gyerekről volt fotó, csak az ünnepeltről nem, meg a tortáról. A mai napig bosszant.

  5. 2018. Április 2. 14:3532172.

    Na végre jólesett valami, fincsi lett a kr.püré, és még a kacsa is ízlett hozzá. Vaj helyett kis kacsazsírt kevertem bele, nekem a vaj, a tej, túl geijl.


     

    előzmény:
    arirangarirang (32171)
    2018-04-02  13:44
  6. 2018. Április 2. 13:4432171.

    Sziasztok!


    Gyerekkel kapcsolatban sose tervezzen az ember, mert általában meglepetés éri.


    Apa tegnap azt mondta, ő nem megy be az anyjához. Mióta bent van, minden nap ott volt, de még olyanabbul viselkedik, mint itthon.Este telefonáltatott, hogy mi van apával, miért nem ment be. Ma aztán apa megkapta a kiképzést, azt mondja annyit parancsolgatott, amennyi a száján kifért. Tegnapelőttig mindig azért pörölt, hogy kell neki a rádió, ma hazaküldte. Valamikor a közeljövőben én is bemegyek, csak azért, hogy lássam a helyet, aztán szerintem apa is ritkítani fogja a látogatásokat, mert ugyanúgy felidegesíti, mint itthon. Szerintem már nem 100-as állítólag úgy viselkedett ma, mint az őrült. 


    Tegnap este óta fáj megint a szívem, elrontottam a gyomrom, utálom az ünnepi menüket, mindig olyan kajákat főzet apa, amitől rosszul vagyok. Elmegy vásárolni és mindenfélét összehord, előtte meg megszólja a többi embert, hogy vásárolnak összevissza.


    Ma krumplipürét csináltam a kacsához, tegnap csak annyit sütöttem pirosra, amennyit megettünk, ma a többit. Ha másként nem megy, én csak krumplit eszem, ami ismételten tilos, nekem kéne enni a húst, de ha nem kívánom? 


    Van sütink, apa azt is összevásárolgatott, szerencsére azt sem kívánom. 


    Megvártam amíg apa hazaért a mamától, csak aztán kezdtem bele, legalább friss legyen. Megyek tálalni, sziasztok!


     


     

    előzmény:
    Tete (32169)
    2018-04-02  12:59
  7. 2018. Április 2. 13:1032170.

    Tegnap délután megcsináltuk a "nyuszifészkeket". Megbeszéltük, hogy oda rakjuk, amit tőlünk is lehet látni. Majd kilessük, ahogy felfedezik, hogy már volt a nyuszi. Sötétben értek haza. Mondtuk úgy is ide jönnek elsőre, majd elemlámpával "vadászunk."


    Egy hang nélkül összeszedték a sötétben (éppen csak odavilágított az udvari lámpa) az összes dolgot, és a végén jöttek szólni, hogy megtalálták a nyuszi ajándékát. Jól  po.... akarom mondani orcára estünk. Ez van. 

  8. 2018. Április 2. 12:5932169.

    Élvezzük a napocskát.  Igaz a szél fúj egy kicsit, de így napsütésesen nem vészes.


    Aprajafalva betöltöttkáposztázott, mi húslevest ettünk. Anyósom hozott sárga túrót, meg pogácsát, el vagyunk látva. De csak egy percre ugrottak be. Én meg adtam neki egy ötliteres üveg savanyúságot, mert nagyon szereti, amit sk rakok el. Kislány unokám kapott egy új biciklit, azaz kinőtte az unokatesója, és az övé lett. Már úgy megy vele mint egy versenyző. Gyakorlatilag ősszel 15 perc alatt megtanult biciklizni. Ennyi idő kellett, hogy levegyék a pótkerekeket és önállóan hajtsa. A kisebb gyerek mindent eltanul a nagyobbtól, sokkal egyszerűbb neki. Itt birkóztak a fűben, bizony össze kell magát szedni a bátyjának, ha felül akar kerekedni.


    Csendesen telik az idő, holnaptól folytatódik a nagy munka. Remélem akkor is jó idő lesz.


     

  9. 2018. Április 2. 06:4032168.

    Sziasztok, jó reggelt.


    Hú, de nehezen találtam ide. Állandóan 2005 jött fel.

  10. 2018. Április 1. 22:4132167.

    Bontott csirke, bontott csirke, így is hányingerem van azóta is, hát ha még érezném az elfüstölt izé szagát. Egyébként nem is láttam olyat seholse árulni, és ezek a dögök gyorsabbak is mint én, és olyan helyeken bujkálnak, hogy nem lehet hozzájuk férni. Nagyon undorító érzésem van azóta is.


    Ráadásul nem ízlik semmi, de közben majd éhen halok, ma egyedül a frissen sült krumpli ízlett, hiába sütöttem a kacsát is frissen, az sem esett jól, a füstölt sem, a tojás sem, és állandóan leskelődök, hogy honnan ugrik elő valami élőlény, ami nem oda való. 


    Jájjj, és van még egy csomó kacsa, káposzta, nem kívánom.


    Jóccakát mindenkinek!

    előzmény:
    mandula2 (32166)
    2018-04-01  19:21
  11. 2018. Április 1. 19:2132166.

    Jó estét!


    Verának: "nem megmondtam, bontott csirke!!!!" azaz elektr.akármi, de jóóó!

    előzmény:
    arirangarirang (32165)
    2018-04-01  13:50
  12. 2018. Április 1. 13:5032165.

    Sziasztok!


    Most már igazán elegem van a mindenféle bogarakból, ez igazán sok. Tudom, hogy ezzel az undorodással vonzom őket, de nem tudom nem utálni őket. Éppen le akartam feküdni, mikor valami nagy elröpült a látószögemben. Azt láttam, ill. hallottam, hogy nem mezei poloska, mert nem zizegett. Azt hittem légy, mert egyik nap az jött be, de azt levadásztam, még elég kába volt. Aztán megláttam, hogy darázs. Bevágódott az íróasztalom felett lévő polcok háttámlája mögé. Gondoltam befújok és megdöglik, de a fújó szőrén szálán... Még a teraszra is kimentem, mert úgy emlékszem, hogy a mezei poloskákat fújkáltam az ablak és a szúnyogháló között kívülről. Persze hogy azóta sincs meg. 


    Feltett szándékom volt hogy addig nem fekszem le, amíg ki nem nyírom, hajnali 4óra 7 perckor sikerült. Rászállt az ágyam fölött a kép keretére, ott elkaptam egy vastag törlőronggyal. A fürdőszobába vittem, nem volt megdögölve, kapaszkodott a rongyba.Ollóval felszabdaltam. A mellékhelységben pedig egy kaszáspók tempózott a WC-ben a vízben. Remélem az volt. Azóta használat előtt alánézek a deszka alá és bevizsgálom az egész szerkezetet, de nem vagyok nyugodt.  A hangyákról ne is beszéljek. A teraszon döglött és élő mezeiek, ha süt a nap, a falon mindenfélék napoznak, ajtónyitásra, sutty be a lakásba. Már virágot se tartok a lakásban mert azokkal is mindenféléket be lehet hozni, jó búvóhely.


    Ma a Gödöllői kastélyban fokföldi ibolya kiállítás és vásár van, ha Pesten lenne el is mennénk, vagy ha előbb tudom, és jó idő lenne.... vagy ha ellenállhatatlan vágyam lenne fokföldi vásárlására....


    Hatalmas szél fúj, hideg is van.  az előbb sütött a nap, változékony, olyan mint áprilisban.   


    Pirulnak a kacsacsacombok, későn tettem a sütőbe, mert későn ébresztett a lányom. Mindig akkor hív, mikor még aludnék. De én mindig aludnék, kivéve éjszaka.


    Szép napot, sziasztok!


     

  13. 2018. Április 1. 08:0632164.

    Itt a finom kávé, pótolom, ha fogy. Sziasztok, jó reggelt.

  14. 2018. március 31. 23:4832163.

    Jó reggelt, napot és estét!


    Nagyon rövidek a napok, sok a teendő, az ünneppel kapcsolatban pedig szépek és hosszúak a szertartások.


    Ma egész nap semmit sem ettünk, viszont késő este megdézsmáltuk a finom sonkát, tojást, tormát stb-t és a sütit is,


    amit ma sütöttem. Ja,  és persze nekem az esti/éjféli/ kávé.


    Ma még van tennivalóm, csak beszaladtam Szép Ünnepet kívánni és mutatni két fotót, hogy milyen volt tavaly az időjárás


    közvetlen Húsvét után.


    ápr.16-án volt húsvét vasárnap, 19-én pedig leesett a hó és -2 fok volt. Nézzétek csak...


    Jó éjszakát, jó pihenést mindenkinek.

  15. 2018. március 31. 21:2132162.

    Valamitől felment a vérnyomásom, amíg itt volt a mama nem voltam ennyire rosszul, pedig akkor folyamatos stresszben voltam, mellesleg most is, és hőemelkedésem is van, remegek, izzadok, és ráz a hideg. . Fél 4 körül lefeküdtem , persze elaludtam, 4-kor felcsiripelt a telefon, be van állítva 4 óránként csirimpol, persze éjjel nem.Dög meleg volt, mert apa fűt, mégis rázott a hideg, remegtem. A fiú mondta mérjem meg a vérnyomásom, meg a lázam. Először is a vérnyomás csinálja a grimbuszt, az irvos is mondta, hogy ha magas, lehet ilyeneket érezni.


    Jó lett nagyon a füstölt első csülök, szívem szerint kicsit még főztem volna, de apa azt mondta akkor meg szétmálik. A bőre kicsit lehetne puhább. 1-t megettünk ebédre 3-n, mi tormával, azt hittem kihullik tőle a hajam, először az orrom, homlokom, aztán a fejbőröm csípte, hú, mondom mire megeszem kopasz leszek.


    Klári az a baj, hogy nagyon is szeretem az extrudált kenyeret, olyat még nem ettem amit írsz, csak tönkölybúzából, vagy rizsből, mert erre mifelénk nincs Penny. Nasiból megettem az egész csomaggal, úgyhogy jobb ez a hammm nevű tönkölybúza kenyér, hajszálvékony szeletek, 2gr. szénhidrát van 1 szeletben, és ami a lényeg annyira nem finom, hogy kísértésbe essek.


     A húsos káposzta is nagyon finom, apa és a fiú letesztelte. A kacsacsát holnap sütöm.


    Jó éjt, sziasztok! 

    előzmény:
    Tete (32158)
    2018-03-31  13:46
  16. 2018. március 31. 20:1532161.

    Joe, mik készülnek, ha nem titok?

    idézet:
    Tete (32159)
    2018-03-31 14:06:51

    Leginkább hagyományos kaják,sonka,kacsacombok,tengeri-herkentyűk előételnek,köretek olyan mint kszinótojás,st...stb....


    A legfontosabb pedig az én egyik kedvencem,ami sült marhahús.Ezt a sült marhahúst sokféleképen készitik,a lényeg hogy ne legyen túlsülve.Sokmindennel segitek, de pl. a kacsacombot a feleségem jobban tudja.

    előzmény:
    Tete (32159)
    2018-03-31  14:06
  17. 2018. március 31. 18:5332160.

    Vera, Te nem szereted az extrudált kenyereket?


    Olyan finomat vettünk. Az a neve, hogy Sesame crispbread.


    Teljes kiőrlésű rozslisztből készül, sok szezámmaggal. Pennys termék.


    Amikor kell(ene) kenyeret enni, mert olyan a kaja, akkor ezt eszem egy szeletet. Nekem ízlik.


     

  18. 2018. március 31. 14:0632159.

    Joe, mik készülnek, ha nem titok?

  19. 2018. március 31. 13:4632158.

    Az még nem is lenne baj, ha a csigaház zárva, de benne van Mandula!!!


    Beletelik egy kis időbe, míg megszokjátok, hogy újra magatokban vagytok. Mamát majd megnevelik a szobatársak.


    Nagyon finom lett a húsleves, még  kézcsókokat is kaptam érte. A sonka is megfőtt, még   langyosan lebontottam róla a gumibugyit. Így csak egy pici darabon nem akart leválni, de lecincáltam róla. Azzal a pici darabkával a meózás is megtörtént.


    Megint küldök napocskát, most másmilyent, nálunk is beborult és kezd lengedezni a szél.

  20. 2018. március 31. 11:5332157.

    Szia!


    Így van ez ünneptájt, csigaház zárva.  @ ez itt a csigaház.


    Már majdnem elájultam a fővő füstölthús illatától, kellett ennem egy fél szelet kolozsvári szalonnát egy hajszálvékony diétás kenyérrel, de már újra éhes vagyok.


    Apa szokás szerint rossz vásárt csinált, vett 2 nyamvadt első füstölt csülköt, mellesleg isteni illattal, a káposztába jó lesz, azt hiszem elő kell vennem a lefagyasztott csülköt, azt meg szét kell fűrészelni, mert nem fér az edénybe, na majd meglátjuk. Én részemről inkább a kolozsvári szalonnára szavazok, főtt tojással. Egyre kevésbé megy nálam a tömény, meleg, főtt, füstölt csülök, kész van tőle az epém, ami nincs is. 


    Meleg van kint. Ha kint meleg van, bent is, még nem fűtöttünk be, apa most hozott még tűzre valót, fél, hogy megfagyunk. A meteómókusok, teljesen összevissza beszélnek, olyan mint régen, néha eltalálják. Pár napja még azt olvastam, hogy húsvét hétfő után itt az igazi tavasz, most már azt mondják, hogy 10 fok lesz mindössze. Itt is esett, nem is kevés, aztán sütött a nap, most nem süt, viszont nem is esik.


    Hozott apa nyíló fokföldi ibolyát, mert van nekem egy csomó, de nem óhajtanak virágozni. Az lett a húsvéti díszítés a nagy asztalon, és van egy nyuszim, kb. 15 cm magas, kis aranyos dísz.


    A fiú naponta többször hozza rám a frászt, mikor kijön abból a szobából, ahol a mama volt, hozzá vagyok szokva, hogy onnan nem jött ki senki. Állítom, hogy hallom éjjelente ahogy a mama nyöszörög, és nem bírok aludni. Apa ugyanígy van. Most ment be hozzá, bevitte a rádióját, mert elem kellett bele. A formája a szokásos, nem tud leszokni a minden azonnal kell mentalitásról, és így nagyon rossz neki, mikor ott nem ugrálják körbe. Majd a szobatársa jól fejbe vágja a botjával, mert az tud közlekedni. Azt mondta a mama, hogy minek jön erre az a nő? Mondta a lányom, azért mert itt az ágya. Már mondta a szobatárs apának, hogy szóljon az anyjának, hogy ne kiabáljon állandóan. Itthon minden percben a fiam, kisfiam, ment, esetleg engem hívott, olyan is volt, hogy fiam vagy Vera, aki itt van, ott meg a nővérke, nővérke. 


    Nagyon álmos vagyok, mert 4-kor még nem aludtam, 8-kor meg már főztem. Megvárom amíg apa hazaér, addig tán a csülök is megfő, a káposzta még 20 perc, aztán mindenkinek szabadfoglalkozás. Én alszom.


    Szép napot, húsvétot, sziasztok!


     


     


     

    előzmény:
    Tete (32155)
    2018-03-31  10:36
  21. 2018. március 31. 11:1932156.

    Sziasztok,


    Jó nektek ha csak eső esett,mert nálunk hó esik kicsit északabbra.Szerencsére a nagy tó befolyásolja az időjárást,és később eső lesz,amit nem kell lapátolni.


    Mi is ma kezdjük a nagy sütés/főzést,aminek része már a vendégeknek lesz.

    előzmény:
    Tete (32155)
    2018-03-31  10:36
  22. 2018. március 31. 10:3632155.

    Megint késői. Állandóan közbejön valami.


    Fő a sonka, meg a húúúúúúsleves. Aprajafalva elindult rokonozni. Holnap délután jönnek. 


    Itt  csak éjjel esett, és ma már egyszer láttuk a napocskát is.


    Nagyon szép napot mindenkinek. Ha anyúl, akkor ez anapocska.Hogy képtelenek pár új jelet feltenni. Értük meg jöjjön el az 


    A csigaház teljesen bezárult?

  23. 2018. március 31. 01:1432154.

    Nem bírok magammal olyan idegbeteg vagyok, hat rám az időváltozás. Ma meleg, holnap eső, aztán hideg.


    Nyuszifészket is jól ki kell bélelni, vagy nylonba csavargatni a csokitojást, mert elázik mire megtalálják.


    Nálunk nagyon elromlott a KFC minősége, állítólag beszállítót változtattak, de nem hiszem, hogy attól, inkább a panírral van baj. Az utolsó amit vettünk nagyon rossz volt, egy darabig nem óhajtok ilyet enni. Vagy csak meguntuk?


    Mi vettünk halat azt hiszem kedden, ettük meg, alig bírtunk megbírkózni vele. De nekem cask az az éttermes ízlik a legjobban a helyszínen, nagyon helyes kis giccses magyaros hely, mindig ugyanoda ülünk, a tulaj szokta kihozni és azonnal ráadja a radiátorokra a kakaót ahogy leülünk, mert amikor mi megyünk sosincs senki, és elég hideg van, egyszer télen még 2 hősugárzót is kaptunk pluszban a hátunk mögé. Annak ellenére, hogy mi járunk oda napközben egyedül szinte, mindig friss, és nagy adagokat kapunk. Férjem szerint a rendezvényekből, élnek, mert mindig csodálkozom, miért éri meg fenntartani. Ha legközelebb megyünk, majd csinálok fényképet. Már csináltam, de nem tudom hol van.Aludjatok jól, sziasztok!


    ez itt a nyúl, most.

    előzmény:
    Tete (32149)
    2018-03-30  14:13
  24. 2018. március 30. 17:3532153.

    KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!




     


     

  25. 2018. március 30. 17:3332152.

    kitöltve!  

    előzmény:
    Davidbiszt (32151)
    2018-03-30  17:19

Címlap

top