Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vitiligo

zsuzsa9
Létrehozva: 2002. május 20. 18:57
Sziasztok! Sajnos most már én is csatlakozom a vitiligósok táborához. Az elmúlt évben jelentek meg az első foltjaim, akkor a felkeresett bőrgyógyászok azt mondták, ez nem vitiligó. Most tavasszal kiderült, hogy mégis az. A góckutatáson túlvagyok, eddig minden negatív. A MELADININA nevű francia gyógyszert elkezdtem szedni, de már abba is hagytam, mert az arcomon májfoltszerű elváltozások jelentkezdtek. A bőrgyógyászom egyelőre semmit nem mond, kérlek segítsetek! Bármilyen információ, cím érdekel! Mindent megadok érte, csak gyógyuljak meg!
  1. Torolt_felhasznalo_803256
    Torolt_felhasznalo_803256
    2002. augusztus 22. 15:0976.
    Az az orvos, akinél én voltam(ráadásul privát betegként), szó szerint így mondta el a jelenséget. Én, mint beteg, orvosi és egyéb egészségügyi előképzettség híján, kénytelen vagyok hinni neki, bízni benne. Mert ha nem, miért is mennék hozzá. De ha megkérdőjelezem a szakmai tudását, akkor megint kapok a fejemre, hogy ha jobban tudom, csináljam magam, és ne oktassam ki. De azt is tehetem, hogy körbejárom az összes jóhírű orvost, és belekeveredem, mint majom a házicérnába, és végképp nem hiszek senkinek. Szóval nem tudom. Mindenesetre, ha nem tudják az okát, "akkor az örökletes", mert Ádámig, Éváig csak van valakinek.
    előzmény:
    ppp (75)
     
  2. ppp
    ppp
    2002. augusztus 22. 12:3675.
    Ezt a rózsaszin pigmentet nem értem. . . Volt ugyanis egy pár betegem, akik egész szépen visszabarnultak, de egyáltalán nem lettek rózsaszínek. Persze volt, akinek meg sem moccant a foltja. A legtöbb gond a kettő közöttiekkel van, ugyanis pöttyökben kezdődik a visszapigmentálódás, és van, akit ez a pöttyösség (barna pöttyök fehér alapon) jobban zavar, mint a fehér folt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_803256 (73)
     
  3. ppp
    ppp
    2002. augusztus 22. 12:3074.
    Hát, kedves Messier. . . ha már abból is, hogy együttérzek veletek, azt olvasod ki, hogy nem szeretném, ha meggyógyulnátok. . . akkor inkább megkérlek, hogy ne válaszolj arra, amiket írok.
    előzmény:
    Messier (72)
     
  4. Torolt_felhasznalo_803256
    Torolt_felhasznalo_803256
    2002. augusztus 22. 11:2973.
    azt hiszem jókor találtam az oldalra, és a témára, ha csappan a csapat létszáma. 28 éves vagyok, amióta az eszemet tudom, vannak ilyen jellegű foltjaim. A serdülőkorban szorgalmasan jártam privát bőrgyógyászhoz. 2*20 ft-os nagyságban el is tűntek a foltok, máshol viszont jöttek. Szedtem gyógyszert, használtam krémet. Aztán elköltöztem az ország túlsó végébe. Nekiduráltam magam, hogy itt is keresek orvost. Hiába. Kábítanak, hogy méregdrága , Mo-n nem bejegyzett gyógyszert tudok náluk venni(persze fű alatt), vagy fényérzékenyítő tablettát szedjek, és speciális fénnyel napoztatnak. Ez utóbbitól már az orvos is eltanácsolt, mondván nem barna, hanem rózsaszín pigment keletkezik, és még rondább leszek. Aztán leálltam. Évről évre nő. Addig nem is zavart, míg egy boltban megszólított egy "sorstárs " eladónő, hogy milyen rossz nekünk. Miért rossz? Férjem letolt, hogy "de jó, alakítsunk önsajnáló klubbot, és milyen jó lesz nekünk, közösen sírhatunk". És különben is igy sokkal jobban tetszem neki, mert van rajtam valami különleges, ami egyénivé tesz. És beláttam, hogy igaza van. Ez csak egy szépséghiba, ha a mindennapi életben megfelelően élek vele. De ha megfigyelitek (nálam legalábbis) tükörszimmetrikusan helyezkednek el a foltok. Az eladó megnyilvánulása óta, rászoktam a sminkre, bár mivel a szemhéjam is fehér, eddig is szt mondták, hogy azt hitték, hogy smink. A pécsi hajhullás elleni szert, tudom hol lehet beszerezni. Ismerősünk kipróbálta kisfián, de a maradék pihék is eltűntek neki. Fel a fejjel! Kár az életünket tönkretenni az "agyonaggódással", éltjünk vele együtt, de figyeljük a tudomány fejlődését, hogy ott legyünk, ha felfedeznek valami ellenszert!Inkább vitiligo, mint egy amputált láb, vagy egy jó kis elburjánzott rák.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2002. augusztus 22. 11:2972.
    Még a kezdet kezdetén említettem már egyszer itt a fórumban, hogy humánetológián került szóba annak idején, hogy a nyavalyák közül toronymagasan a bőrbetegségektől viszolyog az ember leginkább. Én nem hibáztatok senkit amiatt, hogy fél tőle, és pláne addig, amíg nem tudjuk, hogy mi okozza. Nem vagyok orvos, csak mint természettudományos érdeklődésű csóka szívesen hallgatok és olvasok szinte minden témájú riportot, cikket, és emlékezetem szerint pár éve derült ki a hasonlóan rejtélyes sclerosis multiplexről (remélem, jól írtam), hogy valami kis dög kórokozó csinálja; még korábban pedig egy orvos magyarázta, hogy a reumáról sem tudni, hogy mitől van, és az egyik hipotézis szintén valami vírusra (vagy baktériumra) fogja. Magyarul: amíg semmit sem tudunk, addig az is benne van a pakliban, hogy fertőz. Persze, mondhatom azt, hogy a (volt) feleségem éveken keresztül nem kapta el, pedig igazán "full contact"-ban :o) voltunk, csakhát ez semmit sem bizonyít, hiszen sokan vannak, akik nem kapják el azokat a betegségeket, amik a környezetükben mindenkit leterítenek. Szóval megint abba futottunk bele, hogy te, PPP frankón el tudod képzelni, hogy békésen együtt lehet élni ezzel a szarral, mi pedig rohadtul utáljuk (ha beszélhetek a többiek nevében is). Tehát én továbbra is a vitiligoval való békés egymás mellett élés helyett az ellene való ádáz harcot preferálnám. Kard ki, kard!
    előzmény:
    ppp (71)
     
  6. ppp
    ppp
    2002. augusztus 22. 08:1571.
    Az viszont tényleg szörnyű, amit leírsz. Nem csak a vitiligosok baja, pszoriázisosok is gyakran mesélik, hogy félnek tőlük. Szerintem iskolában kellene tanítani, hogy ezek ártalmatlan dolgok. Ez persze egy általánosabb probléma: testi fogyatékosok meg elmondják, hogy jó szándékkal is mennyi sértést kapnak. Ha azt nézem, hogy a gyerekeknek néha több száz évszámot kell bemagolniuk az iskolában, és megtanulni, hogy hány ujja van egyes állatoknak. . . akkor talán erre is lehetne néhány órát szánni az iskolában. És ez például egy nemes célja lehetne az elképzelt vitiligos társaságnak.
    előzmény:
    Messier (69)
     
  7. ppp
    ppp
    2002. augusztus 22. 08:1170.
    Csakhát olyannal vitatkozol, amit nem mondtam. . .
    előzmény:
    Messier (69)
     
  8. 2002. augusztus 21. 21:2669.
    AgNO3 - ezüst-nitrát. Jól emlékszel. Egyébként még egy közös van a családi vitiligonkban: Mindhármunkon nagyon depressziós periódusunkban jelent meg, amikor olyasmi történt velünk, hogy úgy éreztük, összedőlt az életünk, hogy nincs kiút, stb. Természetesen most nem fogom fejtegetni, hogy pontosan mi történt, de olyan súlyú dolgok, amikért azok, akik hajlamosak ilyesmire akár öngyilkosságot is megkísérelnének. Szóval ellepett minket a szar. Még ez az, ami számomra nagyon gyanús, és valahol a neten két-három éve olvastam is valami olyasmit, hogy a stressz, vagy a depresszió kiválthatja - bár tudom, ez elég megfoghatatlan.
    előzmény:
    Lillaréka (65)
     
  9. 2002. augusztus 21. 21:1568.
    Gondolom, rólam van szó, mert én vitázom. Szerintem nem tértem el a tárgytól, a példák mind ugyanarról kívántak szólni: szerintem nem mind lelkiismeretlen, pénzéhes szemét, aki gyógynövényekkel kísérletezik, és még csak az sem biztos, hogy tévúton jár, mint ahogy az sem biztos, hogy minden orvos a tisztesség határain belül gyógyít, vagy próbál gyógyítani, és még az sem biztos, hogy jóhiszeműen jó helyen keresgél. Egyébként pedig a legutóbbi óta is sokat gondolkoztam, és úgy hiszem, ha az ember nem vitiligós, akkor nagyon könnyen mond olyanokat, hogy "ne dőljetek be mindennek" (sőt: kb. egy hete kaptam egy "aranyos" privát levelet egy itt a Nők Lapján regisztrált, nem vitiligós nőszemélytől, amiben azt írta, hogy nem tudja, mire ez a nagy harciasság, a vitiligóba az ember nem hal bele, szerinte sem ezt kellene kutatni, hanem a AIDS-et meg a rákot - kellemesen föl is baszta az agyamat a hölgy (bocsánat, de ezt nem tudom finomabban)). Szóval azt kéne belátni, hogy ha az ember nem érintett, nagyon-nagyon másképp látja ezt a nyavalyát. Én tudom, hogy milyen pofát vágott a több éve nem látott barátom, amikor az első pillanatban észrevette a foltokat a kezemen és kezet kellett fognia velem (és még csak nem is hibáztathatom, mert fél valamitől, amiről pontosan annyit tud, amennyit én: semmit). És én sem mondhatom a régi barátokkal való találkozás első pillanatában, hogy "ti fogjatok kezet egymással, én meg inkább nem"; továbbá pár hete tudtam meg, hogy a szintén vitiligós nagynénémhez a menye hónapok óta nem engedi közel az unokáit (és ő is csak félti a gyerekeit vmi ismeretlentől), stb. , stb. És ez nem eltérés a tárgytól, hanem arról beszélek, hogy aki érintett, annak minden nap minden órában szembesülnie kelle azzal, hogy "leprás", és ha nem szarik magasról az egészre, akkor úgyis megpróbál minden szalmaszálba belekapaszkodni. Szóval úgy hiszem, nem az elvek szintjén kellene ezekhez a dolgokhoz közelíteni, mert úgy valószínűleg sosem fogunk egyetérteni. Én konkrét dolgokról szóló információk cseréjét tartanám a legcélszerűbbnek, pl. egy már elsütött poénnál maradva: 283 betegem fél évig sárgarépát evett két pofára, és senki sem kezdett visszabarnulni, ezzel nem érdemes próbálkozni. És kipróbáltuk a körömvirágkivonatot, meg a folsavkúrát, meg a kutyafülét, meg Hamkrisz krémjét, meg Boris Kriman kúráját - ez segített, az meg nem. És ha valaki azt mondja, hogy krómkénsavat kell inni hidrogén-fluoriddal, akkor ordítsunk, hogy "Azt ne tedd!", és ha valaki X. Y. csalóhoz akar menni, akkor ordítsunk, hogy "Őt ismerem, kicsalta tőlem (a barátomtól, testvéremtől, szomszédomtól) az összes pénzemet és egy nagy szemét, ne menj hozzá!" Ezek konkrét információk, és ezeket azt hiszem mindenki szívesen venné. Nem?
    előzmény:
    ppp (66)
     
  10. ppp
    ppp
    2002. augusztus 21. 20:3467.
    Elég sok vizsgálatot végeztek a kémiai anyagok terén. Egyes fenolszármazékok erősen gyanúsak, a p-tert-butilfenol bűnössége pedig gyakorlatilag bizonyítottnak tekinthető. Úgy tudom, ezt műanyagiparban, gumigyártásban használják. Ugyanakkor úgy tűnik, hogy ez csak a vitiligosok egy kis csoportja (mármint aki vegyi anyagok hatásának ki van téve). Van még néhány anyag, ami a bőr kivilágosodását okozza, de ez nem valódi vitiligo, viszont összetéveszthető vele.
    előzmény:
    Lillaréka (65)
     
  11. ppp
    ppp
    2002. augusztus 21. 20:3166.
    Kaptam egykét nagyon kedves privát üzenetet, hogy maradjak - úgyhogy egyelőre maradok. Csak annyit kérek, hogy aki vitázik velem, az előbb olvassa el, amit írtam, és maradjunk a témánál.
    előzmény:
    Lillaréka (65)
     
  12. 2002. augusztus 21. 15:2165.
    Messier! én sem dolgozom már laborban! De az első foltok pont egy évvel azután jelentek meg. És a szülés után kb 3-4 honappal4 A terhességem alatt nem dolgoztam, aztán jöttek sorban a gyerekek (3) Azota sem mentem vissza! viszont ki tudja mi indult el akkor ott! amikor néha szép barna voltam Agno3 -tol Jol emlékszem a vegyjelre? és azt nemlehetett lemosni! mindenfle rámehetett a kezemre, lemostam nem gond! de az Ezüst-nitrát barna foltját sose felejtem el! . . És gondoltam háztartási vegyszerekre is Pl klorox vagy domestos. Bár én csinján bánok ezekkel, de ki tudja???
    előzmény:
    Messier (64)
     
  13. 2002. augusztus 21. 14:5964.
    Tetszik nekem ez a Hamkrisz! :o) Ilyen emberek jöjjenek még sokan, akkor azt hiszem meg vannak számlálva a vitiligo napjai. Lillaréka pedig nagyon érdekeset írt. Lehet, persze, hogy tévút, de eredetileg én (is) vegyész vagyok, és tizen-iksz-től huszon-egy, -két, -három éves koromig még buliból is könyékig mászkáltam minden trutyiban. (Az nem is volt vegyész, aki félt bármi vegyszertől. ) Dolgoztam kutatóintézetben is, olyan vegyszerekkel, amikből egyszer készült pár gramm, kielemeztük, hogy mi ez egyáltalán, aztán 99 % azonnal ment a kukába. És még folytathatnám cifra sztorikkal, de a lényeg mégiscsak az, hogy rengeteg vegyszerrel kerültem érintkezésbe egy időben, túlnyomórészt szerves anyagokkal. Igaz, régóta nem dolgozom már a szakmámban, de ez az égvilágon semmit sem jelent, tudjuk, sokszor csak nagyon hosszú idő után jelenkezik káros hatás bizonyos anyagokkal való kapcsolatbakerülés után. De innentől már tényleg annak kéne következnie, hogy leülünk, és megbeszéljük, hogy milyen módon szedjük össze az információkat, mert talán nem itt a fórumon kellene, hogy kint legyen kinek-kinek az élettörténete. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. augusztus 21. 14:3363.
    Messier! nem törödtem bele véglegesen, de az én böröm már teljesen fehér És valamivel jobban érzem magam igy hogy nem vagyok már foltos! . . . . . . Szóval amire én gondoltam amikor fehéredni kezdtem!. . . A terhesség, szülés, . . . vegyszerek (laboránsként dolgoztam) többek közt az Ezüst-nitrát, . . . a sorozatos leégések. . . . öröklödés (a családban senknek sem volt). . . . autoimmun, . . . és bármilyen hülyén is hangzik Csernobil Vagy lehet ez mind igy együtt???? Jó lenn ha mindenki megirná, mire gyanakszik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_732059
    Torolt_felhasznalo_732059
    2002. augusztus 21. 07:4962.
    szóval ez tényleg hatásos. Akármit is mond ppp!!! Ez hivatalosan is regisztrált készítmény. Egyelőre ez az egyetlen szer, ami egyáltalán használhat. Az interneten akadtam rá, meg aztán egy külföldön praktizáló magyar orvos is ajánlotta. Őszintén szólva engem felidegesít ez a sok hitetlen, feladom ember!!! Hogy a fenébe lehet már beletörődni ebbe a fránya betegségbe?!!!! Én évek óta próbálkozom, de ha a mostani gélem nem lenne akkor sem, és így pláne, hogy nem adom fel! Micsoda dolog már ez?! Így nem lehet és nem is fog senki meggyógyulni! Nem tudom ki mondta, de tényleg a beletörődömök betegsége a vitiligo! Hogy honnan tudtam beszerezni?! Ez a része már egy kicsit bonyolultabb volt valóban! Csak egyetlen helyen Canadában gyártják, és onnan is kell megrendelni! Bár ha vki is próbálta volna keresni (mindenféle vitiligo címszó alatt) biztosan ki tudta volna deríteni! Hát emiatt szomorú a vitiligosok sorsa. Lehet, h. nem egyszerű, de van megoldás higgyétek el!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441797 (61)
     
  16. 2002. augusztus 19. 13:5261.
    Ne menj messzire ppp. . . Hidd el szükségünk van a higgadt hozzászólásokra. Hamkrisz, nagyon érdekelne milyen az új gél, amit használsz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. ppp
    ppp
    2002. augusztus 17. 09:1060.
    Azt hiszem, egyelőre most egy ideig nem szólok hozzá. További jó beszélgetést. Túl sok elkeseredett beteget láttam áldozatul esni különböző szélhámosoknak, ettől szerettem volna megóvni az idejárókat. Nem egy-egy vajákos asszonyról van szó, hanem sajnos most már valószínűleg sok milliárdos nagyságrendű üzletről. Ugyanakkor sajnos a magyar lakosság nagy része úgy kerül ki az iskolából, hogy minimális fogalma sincs bizonyos biológiai fogalmakról, sőt egyáltalán arról, hogy mi a tudomány. Így teljesen védtelen a félrevezetések ellen.
    előzmény:
    Messier (59)
     
  18. 2002. augusztus 16. 18:2259.
    Ez nem rossz hír, Hamkrisz. Mondanál még vmit erről a trutyiról? Mi a neve, honnan szerezted, honnan tudtad meg, hogy létezik, esetleg tudsz-e vmit a hatásmechanizmusáról? Engem természetesen nagyon érdekelne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732059 (58)
     
  19. Torolt_felhasznalo_732059
    Torolt_felhasznalo_732059
    2002. augusztus 16. 12:4258.
    Sziasztok! Most bukkantam rá az oldalatokra, és örültem neki. Minden oldalon vitiligo-s történeteket keresek, de, ennyire részletesre eddig még nem bukkantam. Tök jó ötlet lenne egy ilyen nevű weboldal. Kb. 6 éve én is szenvedek a betegségtől, de eszembe sem jutna feladni!!! Még a sok . . . orvos "kecsegtető" válaszai kedvéért sem! Egyébként nem olvastam mindent, úgyh. nem tudom tudtok-e róla, de létezik egy gél (most én is épp ezt használom, és higgyétek el nagyon sokat használ), aminek a segítségével + egy kis infrázással +rengeteg kitartással van gyógymód a kínó foltok ellen!!!!!!
    előzmény:
    Messier (48)
     
  20. 2002. augusztus 15. 23:1757.
    PPP: ". . . ha egy tudományos konferencián kétségbe vonom az előadó eredményeit, akkor az a világ legtermészetesebb dolga (azért vagyunk ott, hogy megvitassuk), pedig elég alapos vizsgálatok (több tucat, vagy több száz betegen) eredményét szokták közölni. " - Ha tehát kétségbe vonod, akkor az eredmény nem kétségtelen, vagyis a kutató csak próbálkozik ==> embereken kísérletezik. (Ja! És a kollegáid is ki szokták kérni maguknak ezt a hangnemet, ha kétségbe vonod az eredményeiket?) Szóval ha az orvosok szintetikus gyógyszerekkel kísérletezgetnek, akkor miért nem teheti meg ezt valaki otthon a konyhában több száz éve alkalmazott, biztosan ártalmatlan gyógynövényekkel? És miért ne tudna belőlük muranoi piros üveget keverni? (És akkor még szóba se hoztam, hogy hány gyógyszert - és különböző mezőgazdaságban használt vegyszert - kellett gyorsan kivonni a forgalomból, mert egyszercsak kiderült, hogy amit a felelős toxikológusok ártatlannak minősítettek, az a legrondább nyavalyákat tudja okozni, meg hogy állítólag fejlődő országokban gyártott és más márkanéven eladott DDT-vel (!!!) permeteztek nemrég Magyarországon, hogy fogalmunk sincs, mennyi génmanipulált növényt zabálunk nap mint nap, hogy az ezeket előállító cégek nem azt mondják, hogy "nincs rá bizonyíték, hogy a GMO-k ártalmatlanok", hanem azt, hogy "nincs rá bizonyíték, hogy ártanak" (tehát terjeszthetjük) - és úgy terjednek a világban, hogy észre sem vesszük (Az OÉTI, ahol az országban egyedül folyik hivatalos GMO szennyezés vizsgálat, akkor tud kimutatni egy beültetett idegen gént, ha maga a beültetést végző cég megadja ehhez a kulcsot!!!), hogy OKTV-zős középiskolás gyerekek házilag, (mondhatni "otthon a konyhában" végeznek génmanipulációs kísérleteket, és ezekről büszkén számol be a Természet Világa című igencsak akadémikus tudományos lap. ) Te pedig attól a néhány javasasszonytól félted a vitiligós társaságot? Biacs Péter a Szegedi Biológiai Központ igazgatója volt, ha jól emlékszem, ugye? Évekig emlegették, amikor azt mondta a génmanipuláció kapcsán, hogy "Mi vagyunk a kísérleti egerek. " Soha, senkinek nem mondja el egyetlen cég sem, hogy "nem tudjuk, mi lesz, ha a mi paradicsomunkat eszed". És esszük, nem is tudunk róla. Te is, meg én is. És még csak az sem áll a másik serpenyőben, hogy talán kigyógyulunk tőle valamiből. Én csak annyit kérek, hogy ne akard megakadályozni, hogy sárgarépát egyen, vagy körömvirág-kivonatot kenjen magára, aki abban bízik. És csatlakozom hozzád abban, hogy a vitiligos társaság ne ajánlja senkinek a bungy jumpingot, meg a benzolos bedörzsölés vitiligo ellen. Meg még azt kérem, hogy ne tegyél egyenlőségjelet a bungy jumping és a sárgarépa rágcsálás, meg a benzol és a körömvirág-kivonat közé. Egyébként meg köszönöm, ha tényleg önzetlenül akarsz segíteni.
    előzmény:
    ppp (54)
     
  21. 2002. augusztus 15. 23:1656.
    Ide pedig magam azért járok, hogy információkat cseréljek másokkal, szívesen olvasom mindenkinek a hozzászólását és nem hinném, hogy megsértődnék azon, ha valaki logikai hibát találna a hozzászólásomban, és az nevén nevezné (csúsztatásnak, félreértésnek, fontos szempontok figyelmen kívül hagyásának, vagy bárminek). Szerintem azt minden ép eszű ember képes belátni, hogy ha egyetlen vitiligos visszabarnult sárgaréparágcsálás közben, akkor annak nagy valószínűséggel nem a sárgarépa volt az oka. Csak én a magam részéről sokkal szívesebben olvasnék itt (vagy akárhol olyasmit), hogy "egy páciensem esküdözött, hogy visszabarnult, én kipróbáltam 283 betegen, de senkinek sem használt". Bizonyos szempontból minden gyógymód keresése embereken való kísérletezés. (Még mielőtt. . . . : nem azt mondtam, hogy embereken való ÉSZ NÉLKÜLI kísérletezés (bár ami igaz, az igaz, sokmindent láttunk már)). Nekem történetesen egy bőrgyógyász mondta, hogy a PUVA is növeli a bőrrák kockázatát. Akkor hogy is van ez? Vagy a bőrgyógyász volt hülye?
    előzmény:
    ppp (54)
     
  22. 2002. augusztus 15. 23:1555.
    Azt mertem mondani, hogy a természetgyógyász-rajongásod változatlan (minthogy bármi nem akadémikus orvoslási módszer szóbakerülése esetén azonnal az "önjelölt ukrán csodagyógyászokat" kezded emlegetni, és utána is ugyanezekről kezdtél beszélni). Nem szántam sértésnek és szívesen belátom a tévedésemet is, ha te, vagy bárki más logikusan levezeti, hogy ez miért nem csúsztatás. Értelemezésem szerint egy fogalom helyett egy másik (hozzá hasonló) fogalom melletti/elleni érvelés egy vitában a csúsztatás tipikus esete. Emlékezetem szerint itt még soha senki nem mondta, hogy a vitiligos társaság minden tagjának "ukrán önjelölt csodadoktorok" keze alá kellene feküdnie, te mégis folyamatosan ez ellen ágálsz. Én ugyan emlegettem egy ukrán orvost, de azt hiszem, aki ukrán, az pontosan annyira "önjelölt csodadoktor", amennyire minden tót üveges, minden rác bérgyilkos, minden zsidó bankár, meg ki tudja még meddig sorolhatnám a sztereotípiákat. Az az orvos dr. Boris Kriman, tehát minden valószínűség szerint a kollegád. Ettől még lehet csaló. Ha ismered, és tudod, hogy ő személy szerint egy "önjelölt csodadoktor", akkor mondd azt, és mi majd eldöntjük, hogy neked hiszünk, vagy neki. Ha nem ismered, akkor pedig nem tudom, milyen alapon azonosítod őt "önjelölt csodadoktorokkal", és mit fogsz mondani neki, ha holnap beleírja ide a fórumba, hogy "Kikéri magának ezt a hangnemet" stb. Ha ismered, miért nem arról beszélsz? Ha nem ismered, honnan tudod, hogy ő nem önzetlenül akar segíteni? Persze, lehet, hogy nem is doktor, lehet, hogy nem is ukrán, lehet, hogy nincs is semmi gyógymódja a vitiligora, lehet, hogy nem is Boris a keresztneve és nem is Kriman a vezetékneve, és lehet, hogy én sem vagyok vitiligós (Hihi-haha-hehehehe), de mindez semmit sem változtat azon, hogy a vitiligosok boldogok lennének, ha meggyógyulnának, és hogy sok mindenki sok mindent kipróbált és ki fog próbálni, de senkinek semmit sem kötelező kipróbálnia, és főleg azon nem változtat, hogy a vitiligosok társasága sok hasznos információt tudna összegyűjteni. Ja! És azon sem változtat, hogy az érvelésed csúsztatás, vagy nem az. (Még egyszer mondom: nem akartalak megsérteni, most sem akarlak, de ez szerintem bizony csusza, de talán én tévedek. . . ) Aki pedig úgy gondolja, hogy az a társasaság az ÉN TÁRSASÁGOM lesz (ha lesz), azt szépen megkérem, hogy a világért se jelentkezzen. Menjen PPP társaságába, vagy csinálja meg a magáét. Ellenben magam szívesen belépek a vitiligosok társaságába, ha ott majd úgy fogunk beszélni, hogy ez a MI társaságunk.
    előzmény:
    ppp (54)
     
  23. ppp
    ppp
    2002. augusztus 15. 09:4154.
    Kikérem magamnak ezt a hangnemet: nem csúsztatok. Ha sértegeted azokat, akik önzetlenül segíteni akarnak, akkor nem lesz semmi az elképzelt társaságodból. Szeretném megkérdezni, hogy és mikor mondtam, hogy eleve minden butaság, ami természetgyógyászat (tulajdonképpen a PUVA kezelést, ami jelenleg a leghatásosabb kezelés a vitiligora) is egy régi egyiptomi gyógymódból fejlesztették ki). Összesen arról van szó, hogy egyedi eseteket nem vagyok hajlandó tudomásul venni. A vitiligo néha magától is gyógyulhat. Ha ilyenkor valaki véletlenül éppen valami csodaszert használt, akkor úgy fog tűnni, hogy ettől gyógyult meg. Az ilyenek csak összezavarják a képet. Csak akkor lehet foglalkozni ilyennel, ha legalább valami minimális nyilvántartás és statisztika van az eredményekről. A muranói üvegfúvókkal való összehasonlítás azért sántít, mert üveggel korlátlanul szabad kísérletezni, de emberekkel nagyon korlátozottan.
    előzmény:
    Messier (53)
     
  24. 2002. augusztus 14. 13:1653.
    Csúsztatni tetszik a doktorbácsinak! Nem az a baj, ha egy önjelölt ukrán csodadoki csodáit kétkedve fogadod. Én is azt gondolom, hogy akik ma (legalábbis Magyarországon) természetgyógyásznak tekintik magukat, azok 99, vagy akár 99. 9%-a is minimum kicsit lökött, de lehet, hogy masszív barom. Nekem az nem tetszik, hogy eleve eutasítasz minden nem akadémikus orvoslási módszert. Hadd meséljek el egy történetet: Egyszer régen bazinagy tömegben föl akartam szállni a piros 7-es buszra, de csak a lépcső alsó fokáig jutottam. Hogy a becsukódó ajtó ne vágjon pofon, kitartottam a karomat és a vállam kicsit megrándult. Ennek a kis szar, jelentéktelennek tűnő rándulásnak olyan következményei lettek, hogy 6 azaz hat éven át nem tudtam normálisan aludni, ha elzsibbadt a bal oldalam és álmomban a jobb oldalamra fordultam, azonnal fölébredtem a fájdalomra. Nem túlzok nagyot, ha azt mondom, nincs az a fizikoterápia meg az a kicsit is a nyavalyához illő gyógyszer, amit ne szedtem volna vagy amit ne injekcióztak volna belém. A hatás kb. zérus volt. Aztán egy szép napon a Határ úti metróállomáson egy könyvárusnál megláttam Ormos Gábornak A csontkovácsok titkai c. könyvét. Megvettem, elolvastam és egyből tudtam, hogy mi az ábra (vannak olyan apró rándulások, amik hagyományos módszerekkel nem mutathatók ki, mert csak nagyon-nagyon icipicit nincsenek a csontok a helyükön, de rohadtul tudnak fájni; röntgenképen nincs orvos, aki felismeri, de speciális, manuális, mozgatásos diagnosztizálással egyből felismerhetők és egy mozdulattal helyre is tehetők). Ormos Gábor reumatológus, amellett csontkovács (engem is ráz a hideg ettől a szótól, nevezhetjük akár manuálterapeutának is). Egy szó, mint száz, elmentem hozzá, a kezelés kb. 5 percig tartott, fizettem érte egy ezrest és ami hat év alatt az egész orvostudománynak és a gyógyszeriparnak kart karba öltve nem sikerült, az sikerült egy olyan orvosnak, aki képes volt túllépni azon az ortodox hozzáállááson, hogy "Micsoda baromság ez, hogy >>csontkovácsolás<<! Hagyjatok engem ezzel a hülyeséggel!" . . .
    előzmény:
    Messier (52)
     
  25. 2002. augusztus 14. 13:1552.
    Ha ez az orvos nem lép túl az előítéletein, én talán még ma is gyógyszereket zabálok, mit sem sejtve, hogy nem izületi gyulladásom van, és hogy fölöslegesen mérgezem magam mindenféle vegyszerekkel, meg galvanizáltatom a vállamat, meg a fene tudja, még mivel próbálkoznék. Szóval egyáltalán nem arról van szó, hogy bedőlök minden seggfejnek, és arról sem, hogy lebecsülném az akadémikus orvostudományt - Sőt! De azt igenis állítom, hogy vannak olyan ősi tapasztalatok (pl. gyógynövényekkel kapcsolatban), amelyek többet érdemelnének, minthogy legyitsünk rájuk, és abban is hiszek, hogy vannak emberek, akik orvosi képesítés nélkül is (intuitíven, vagy isteni sugallatra, vagy mittudomén) rájönnek bizonyos összefüggésekre (mint ahogy vannak orvosprofesszorok is, akik nem jönnek rá). Biztos vagyok benne, hogy egy "átlag" orvos többet ért az élet biokémiájához, mint egy "átlag" természetgyógyász, de néha mégis utóbbiaknak sikerül összekutyulni olyasmit, amit mondjuk Richter Gedeonéknak nem. És akkor most sztorizhatnék még tovább, hogy az ajkai üveggyárban a legprofibb vegyészek a legprofibb eszközökkel évtizedek óta izzadnak azzal, hogy szép piros üveget csináljanak, hogy rájöjjenek végre arra, amit a muranoi üveghutákban évszázadok óta rutinból, de persze marhanagy titokban csinálnak. És ezek a Muranoba települt (ha jól emlékszem eredetileg talán arab) üvegfúvók vajmi kevés kémiai ismeret hiányában kutyulták össze azt a piros üveget, ami mellé ha odateszed az ajkaiak piros kristálypoharait, akkor legföljebb udvariasságból mondhatod az utóbbira, hogy "Hát, szép. . . " Uff. Folytatjuk egy sör mellett.
    előzmény:
    ppp (51)
     

Címlap

top