Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. augusztus 10. 11:0572276.

      Zsuzsa, drága, ezek a gyönyörű virágok, amelyeket mutatsz, nekem az élet értelmét jelentik. Ha csak ránézek a fényképre, amelyen a pünkösdirózsa bokrát látom, boldogság tölt el. Gondolom azért, mert annyira hozzátartozott ez is, és sok más virág, mint a verbéna, amelyet ma már évelőként tartok, gyermekkoromhoz. Ha visszagondolok, virágokat, lepkéket, a réten létező kis ér jóvoltából tarajosgőtéket, piroshasú békákat látok. Na és a víz felszínén ringó csodás békatutajt és a partot szegélyező csodás gólyahír sokaságot, és kint a mezőn a csodás mákföldeket virágjukban pompázva, ahonnét aztán érett gubókat csórtunk, és két pofára tömtük az ízletes, friss magokat.
       Bazsi jóvoltából kétszeresére nőtt a díszkert, egészen meglepő. Most esténként a bambusz gyökereit csákányozza ki, őrületes munka. Amikor vásároltam egy szálat, fogalmam sem volt, hogy magát a természet ördögét hoztam haza. Eleinte jópofa volt, aztán elkezdett terjeszkedni.S kiderült, szinte kiirthatatlan. Vagyis Bazsi elszántságával és bivalyerejével talán lehet.
      Lehetségsnek tartom, hogy a telek új tulajdonosai örülnének a gyümölcsöknek.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72275)
    2018-08-10  06:40
  2. 2018. augusztus 10. 06:4072275.

    Klárám ! "Mérték az érték " szól a mondás ( nem tudom , honnan ered)Ez a természetben is kialakul, mint egyensúlyi helyzet . Szép a gyep, de ez csak egy része komfortérzetünknek . Kell hozzá virág, egyéb színek.A gyep megfelelő kezeléséhez az kell, hogy fűnyíróval hozzáférjünk. Ezt akadályozzák az ad hoc ültetett virágok, bokrok. Így van fiaméknál is, de most már az egyensúly kialakítását segítik, hogy a túl nagy cserépbe ültetik. Nálunk a falak mellett vannak virágágyások , így nem zavarják a fűnyírást. Van 1-1 bokor is. Amikor az ember elültei a kis növényeket, gyakran nem számol azzal, hogy megnőnek, mint ahogy az aranyos kiskutyák is Idén abbahagytam a veteményest, csak a fóliában van paprikám, paradicsomom .Még jövőre meghagyom a ribizlit, málnát , azután azt is kiírtom, legyalultatom a kertet géppel, újra füvesítjük, a könnyebb kezelhetőség érdekében .Fiatalabb fiam öröksége lesz, ő pedig nem fog kertészkedni. Ha eladja, a vevő majd kialakítja saját ízlésére . Itt lenn van 2 téli almafánk 1 nyári 2 meggy 1 körte 2 szila ( egyik ifjított ), 1 dió mogyoróbokrok.  Akarok még egy sárgaringlót, ezzel jól lehet szükség esetén a baracklekvárt kiegészíteni, nem érződik az íze külön. Mindig úgy tervezünk, mintha nem lennénk már 80 körüliek.


    Van labdarózsám 1 fehér orgonám, hortenziák, pünkösdirózsák, leanderek , Most át kell majd terveznem az elhelyezésüket , mert a leánderek kicsit megnehezítík az autó kiállását , Meg kell kicsit nyírbálni a mahóniákat is, mert terebélyesednek !

    előzmény:
    klára13 (72267)
    2018-08-09  09:49
  3. 2018. augusztus 9. 21:4772274.

      Zsuzsika, igazi hős vagy. Azt gondolom, mindenki egyetért a kis lenge kosztümmel.
      A Hegyi doktort szintén nagyon kedvelem, nagyon rég láttam, most majd vadászok rá. és arra gondolok, együtt nézzük.
       Sajnos, elfelejtettem, hogy hol van a szanatórium, ahol ilyen gondosan gyógyítanak. Vajon előfordulhat-e, hogy meglátogatnak szeretteid? Vagy ehhez túlságosan messze vagy tőlük? Kérlek,engedd meg,hogy kéretlenül tanácsot adjak, mert nekem sincs szúnyoghálóm. A Vape kis elektromos készülékével tartom távol őket, mert engemet is szeretnek, és ez nyitott ablaknál is hatékony. Azt írják, gyermek mellett is használható, mert a lapocskák nem mérgező anyaggal vannak átitatva. Ezt biztosan szívesen visz neked családod, ha kéred őket.
       Látom, elérkezett lefekvésetek ideje.


        Jó éjszakát!


     

    előzmény:
    Zsumi45 (72273)
    2018-08-09  19:00
  4. 2018. augusztus 9. 19:0072273.

    Kedveseim! Tegnap írt válaszom elrepült, amikor a net szakadozott. A TV adás közben is gyakran megjelenik: nincs jel. Egyetlen filmet nézünk, az ősrégi Hegyi doktort. Többre nincs igényünk. 


    Magamról: Szobánk déli fekvésű, reggel bezárkózunk, redőnyt leengedjük. 27 fok volt idebenn, de 5 óra felé most is kinyitottunk, rögtön felment 30 fokra. Estefelé kiülünk az erkélyre, fél10-10 körül takarodó. Ablakot, ajtót nyitva hagyunk, reggelre kellemesen lehűl. Engemet megtalálnak a szúnyogok, Fenistillel kenegetem.


    Napközben 3-4 oda-vissza utam van a kórterem és a szemben lévő fürdő- kezelő épület között, akkor éget szinte a nap. Már nem törődöm vele, megszólnak-e, fürdőruha felett csak egy térd felett érő lenge köntöskét viselek. Mindig hűs-langyos zuhannyal fejezem be a fürdést és vízitornát. Csak a 32 fokosba megyek, melegebb nem esik jól. Szerettem volna többet sétálni a parkban,  de annál jobban fáj a derekam, hogy rászánjam magamat. Talán jövő hétre az idő is és a fájdalmam is enyhül!Ma először vettem be fájdalomcsillapítót. Az egyéni tornán dicsér mindig a kis gyógytornásznő! 


    Szobatársam egyáltalán nem járóképes, kerekesszékkel viszik minden kezelésre , étkezésekre én kísérem.


    Bagdi Emőke írásait nagyon kedvelem, hallottam előadást is tőle. Nagyon szuggesztív egyéniség, egyet tudok érteni törekvéseivel.


    Megérkezett  hegyi doktor! 


     

  5. 2018. augusztus 9. 18:1272272.

      Szintén B. Emőkétől, szintén kutatásokat összegezve:


    "Kutatások szerint a száz százalékkal kifejezett boldogságnak ötven százaléka az örökletességnek, a  "jó géneknek" köszönhető. Mindössze tíz százalékot képviselnek a környezeti feltételek, a maradék negyvenszázaléknyi  lehetőséget pedig mi magunk gondozhatjuk, és fordíthatjuk saját javunkra."


    Okos lenne ezt észben tartani!

    előzmény:
    klára13 (72271)
    2018-08-09  18:02
  6. 2018. augusztus 9. 18:0272271.

      Ezt írja Bagdy Emőke, kutatásokat összegezve:


    "Ami "épségben", egészségben tart, Az nagyrészt boldogságelőidéző vagy azt fokozó tényező.  Egyaránt szolgálja tehát egészségünket és boldogságlehetőségünket az optimizmus, a megbocsátásképesség, a stresszel való megkküzdésben a felülemelkedés, a humor, valamint a gyakori és intenzív együttlét azokkal, akiket szeretünk, akikhez kötődünk."

  7. 2018. augusztus 9. 17:4972270.

       Ha jól emlékszem, van is erre népi szólás-mondás,  hogy a légynek sem árt. Nagyon rokonszenves nekem mindhárom gyermeked, a sokna nem mondható információból is kirajzolódnak rendkívüli értékeik. Csak azt sajnálom - nem mintha rám tartozna -, hogy gyönyörű lányod nem talált magának szerető párt. Magányosan éli életét. Persze lehet, hogy másképpen van, csak nem beszédtéma.
       Azon sem csodálkoznék, ha nálad lennének jelentkezők olyan pompásan festesz. Ezerszer csinosabb vagy, mint az agyonbotoxolt-faragott celebek.
        Öröm látni vidám, kedves mosolyodat.
        Most nekem is jó kedvem van, ismét B. Emőke könyvét olvasgatom, és az ilyen remek társaság mindig felvidít. Előttem van dinamikus, friss lénye, ahogy előadásain látni lehet, olyan tehát, mint egy igazi találkozás.

    előzmény:
    Kusza (72268)
    2018-08-09  10:48
  8. 2018. augusztus 9. 12:1172269.

      Ó, Zsuzsika, tehát most van az a stáció, hogy a pakolás belobbantotta a krónikus ízületi gyulladást?  Mondd, fájdalomcsillapítót vittél-e? Gondolom, igen, legalább is remélem, és nagyon együttérzek veled. A hőség az ottani életre milyen hatással van?
       Az első hét lassan végére ér. Kitartást, Zsuzsika!

    előzmény:
    Zsumi45 (72249)
    2018-08-06  20:15
  9. 2018. augusztus 9. 10:4872268.

    Klára rokonlelkek vagytok Gyurival. Beszállt a szobájába egy lódarázs, nagy bűntudata lett, hogy nem tudta élve elfogni. Még a legyet sincs szíve leütni.

    előzmény:
    klára13 (72267)
    2018-08-09  09:49
  10. 2018. augusztus 9. 09:4972267.

      De még mennyire, hogy örülök, Zsuzsa. Csak olyan ez, mint ha lakberendező rendezné be lakásunkat, szebb lett, mint ami tőlünk telt volna, csak éppen más. S megvan a hiányosságom, hogy minden ágacskára úgy nézek, hogy azt a növény nagy erőfeszítéssel, gonddal növesztette. Aztám így lesz egy kertből használhatatlan dzsungel. Egészen biztosan az elmebaj jele, de egyre több dolgot bántásnak látok. Gyűlölöm megölni a csigákat, és most már túlságosan sok van belőlük. Az undorító házatlanokat sincs kedvem bántani, ami nagy ostobaság. Na és a bogarak! Teraszomon új vendégek is vannak, fekete szívogatók, büdösek ezek is, és rondábbak, mint a zöldek és a barnák. Nehezemre esik, de elpusztítom őket.
       Nagy létszámú óriási termetű kecskedarázs raj telepedett meg az egyik sarkában az ablaknak, őket nem bántom. Valahol lakniuk kell nekik is, és nem támadnak meg, ha én sem őket. 
       A kert hasonlíthatatlanul szebb, mint volt. Soha nem vágtam volna ki a labdarózsabokrot és a virágzó kerti hibiszkuszt, az olajfácskát sem, de tényleg szebb nélkülük. Gyep lesz ott is. Szegény Bazsinak nincs szerencséje vele. Felásta, kitisztította a helyét annak, amelyet ma már nyírni ehet, és tele van útifűvel, aminek nálunk nyoma sem volt korábban. Leszórta a fűmagot, és egy szakember tanácsára rászórt virágföldet, amelyet vásárolt. Én úgy tudtam, hogy felesleges a fűmagot letakarni, de nem szóltam bele, úgyis a szakemberre hallgatott volna. És ez lett az eredmény. Igazán sajnálom szegényt, mert rengeteget dolgozott a tökéletes pázsitért, és rengetegbe került.
      Szóval, őszintén hálás vagyok Bazsinak. Ha itt panaszkodom is a nagyon hatékony munkára, őt elismerem, amit megérdemel.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72264)
    2018-08-09  05:38
  11. 2018. augusztus 9. 05:4972266.

    Zsuzsikám ! Ez nem lehetett leányálom, különösen ebben a melegben . Komoly vérbőséget okoz. Jobb lett azóta ? Minden krónikus izületi- izom elváltozásnál megpróbálják fellobbantani a gyulladást, hogy előbb meggyógyuljon. Nem tudom sikerül-e . Ez először a panaszok fokozódásával jár, a javulás csak 2-3 felvonás után lép fel. Nagyon meleg a szobátok ? Tudtok éjjel legalább szellőztetni ? Nekünk az a  segítségünk, hogy éjjel is hajnalban igyekezünk lehűteni az épületet. 


    Jobbulást kívánok !

    előzmény:
    Zsumi45 (72249)
    2018-08-06  20:15
  12. 2018. augusztus 9. 05:4072265.

    Rosszl írta , nem ma telepítettül a szőlőlugast .

    előzmény:
    szizsuzsóka (72264)
    2018-08-09  05:38
  13. 2018. augusztus 9. 05:3872264.

    Nehéz a kertet rendben tartani. Én már csak tudom. Különösen, ha sok és többféle elvvárásnak akarunk megfelelni.


    Ma a garázs bejárója fölé szőlőlugast telepítettünk. Arra gondoltunk ,árnyékolja a beton bejáratot, látványnak is szebb, és szőlő is lesz . Igen ám, de a szőlőt évente legalább 4-5x kell permetezni. A gyerekek ott tanultak "motorozni " , szaladgáltak, kapura rúgták a labdát. A permetezés kiesett , esősebb évben rengeteg beteg szőlő , rengeteg hullott szőlőlevél lett az eredmény


    Tavaly elhatároztam , megszüntetjük a lugast, csak két oldalon lesz szőlő. Tisztább a lejárat és nagyon szép szőlőfürtök vannak.2-x lepermeteztük, nem beteg . Most férjem is örül neki , mert nem nagyon befolyásolta a lakás hőmérsékletét a lugas megszűnte .


    Idén még akartam kinn egy kis konyhakertet, de nagyon fájt a derekam, csípőm, a rotációs kapálást is nehezen oldottuk volna meg , így elmaradt, csak a fóliát csinálom. Ott viszont elég sok teendő van, mert paradicsomot is ültettem és rettentően burjánzik


    Szóval nem könnyű dolog a kertészkedés, örülj, hogy Bazsi átvette, és Neked csak a saját belső miliőd alakítása maradt.


     


     


     


     

    előzmény:
    klára13 (72256)
    2018-08-08  10:19
  14. 2018. augusztus 8. 19:2472263.

      Magdikám, nagyszerű memóriád van. Akkoriban kirázott a hideg a gondolattól, hogy nap mint nap jön ide valaki. Ezért egy napi kínálatból megrendeltem az egész hetet, kihozták, és berakodtam a mélyhűtőbe. Aztán ráuntam erre.
      Most már kihozhatják naponta, és ma már tudom, hogy fel is hozzák az emeletre. Így tüntettem fel a rendelésen. S akkor még nem tudtam aludni éjjel, nem törődtem vele, de aztán erre is ráuntam, és jó ideje altatóval rendes időben alszom, korán ébredek, nem gond beengedni a futárt. Azt is meguntam, hogy lekváros kenyeret vagy tejjel kiflit ebédelek. Nem mintha jobbat érdemelnék , mert közben tele a mélyhűtőm főznivalóval. De nincs benne köszönet. Ma elővettem egy kacsacombot, amiről kiderült, hogy melle hús filék, megsütöttem az előírás szerint, de igazán csak Zsuzsunak ízlett. Persze, mert kispóroltam mindent, ami plusz munkát jelentett volna. Nagyon fáradt vagyok.

    előzmény:
    Kusza (72261)
    2018-08-08  17:41
  15. 2018. augusztus 8. 17:4272262.

      Marika, ez több mint osztálytalálkozó volt: igazi dínomdánom! Sokat gondolok rád, vajon hogy vagy? Hogy viseled ezt a nagy meleget? Én elég nehezen, ha kidugom orromat a szobámból.
       Milyen gyógyszert szedsz, és használ-e? Mivel telnek napjaid? Találkozol-e unokáiddal?

    előzmény:
    jara (72246)
    2018-08-05  21:50
  16. 2018. augusztus 8. 17:4172261.

    Szép város Debrecen, de Gyurival megbeszéltük, hogy nem szeretnénk ott lakni. Megszoktuk, hogy hegyekkel vagyunk körülvéve. 


    Klára emlékszem rá, mikor hordattad az ebédet, de az volt a gondod, hogy ki kellett menni a kapuhoz érte. Most esetleg adtál nekik kulcsot?

    előzmény:
    klára13 (72259)
    2018-08-08  17:25
  17. 2018. augusztus 8. 17:3672260.

       Te jó ég! Zsuzsika, sejtettem, hogy ez a gyógykúra nem egy fáklyásmenet, de hogy erős paprika pakolást kell elviselni, ez meghaladja képzeletemet. Azt persze tudom, hogy nagyon jó hatású a fogyasztása, azt hiszem, a szívet segíti, de elfelejtettem, miért. És égetett a pakolás? Vagy azt azért nem?
       Nagyon fárasztóak lehetnek a napok. Viszont különlegesen jó lesz az eredmény, abban biztos vagyok. Gondolom, családoddal folyamatosan tartjátok egymással a kapcsolatot, és ez erőt ad.
       Nagyon szurkolok neked, Zsuzsika.

    előzmény:
    Zsumi45 (72249)
    2018-08-06  20:15
  18. 2018. augusztus 8. 17:2572259.

       Remek napotok volt. Jó lehetett a hűtött autóban utazni. Abba az üzletközpontba esetleg a szomszéd országból járnak? Amúgy, ahogy mondod, néha én is elgondolkozom hasonló jelenségeknél.
       Szép város Debrecen? Alig emlékszem rá. Úgy se ismernék rá, biztosan sok a változás. mint Budapesten.
       Nálunk most nagyon meleg van. Itt a tetőtérben nem lehetne elviselni a hőséget a légkondi nélkül. Persze hideget nem csinálok, 24 fok éppen elég. Olvastam egy cikkben, hogy könnyen megbetegíti az ízületeket a nagy hőmérséklet különbség. Ami nagyon kellemetlen betegség.
       Emlékszel, Magdikám, hogy egy darabig hozattam az ebédet a Cityfoodtól, aztán ráuntam. Most visszatérek, mert elviselhetetlenül meleg a konyhám, és amúgy is kijöttem a főzésből, nincs is türelmem hozzá. Milyen jó fiadnak, hogy te nem veszítetted el konyhaművészeti tehetségedet! Éjszaka lehűtöd az egész lakásodat? Nálunk szúnyog van, hiába irtják, úgy oldom meg, a Vape kis kék lapocskáját ágyam mellett használom, így ablakot nyithatok este.

    előzmény:
    Kusza (72258)
    2018-08-08  13:55
  19. 2018. augusztus 8. 13:5572258.

    Azért mertem elmenni, mert az autóban van légkondi. Gyurinak este fél 7-re volt időpontja egy szakorvosnál. Már 3-kor elindultunk, mert előtte bementünk még Polgárra, ez Debrecen előtt 40 km-re van. Ez egy nagy bevásárló központ, csupa márkás üzletekkel van tele. Mindig azon gondolkodom, hogy tudnak azok ebből megélni, kint van a prérin. Végül itt kapott magának Gyuri kedvére való farmert. A vizsgálattal fél óra alatt végzett. Utána egy kicsit szétnéztünk a városban, milyen jó, hogy most sokáig világos van. Végül bementünk egy Mcdonalds-ba megvacsoráztunk 10-re értünk haza. Nagyon jól éreztem magam, örülök, hogy elmentem.

  20. 2018. augusztus 8. 10:2372257.

      És nem volt túl meleg? Milyen okból szántátok rá magatokat e hosszú útra, Magdikám? 

    előzmény:
    Kusza (72254)
    2018-08-08  07:57
  21. 2018. augusztus 8. 10:1972256.

       Köszönöm, Zsuzsa.
       A tegnapi hőségben Bazsi egész nap együtt dolgozott két munkással, nagyon szorgalmasak voltak. Egyikük befejezte a kerítést, ami nagyon szép lett, sötétzöld, mint ablakaink, ajtóink. Balázs kezéből mindig tökéletes dolgok kerülnek ki.
      Ő a bokrokkal, fákkal foglalkozott, nyeste, fűrészelte őket. A gyönyörű vérmogyoró fából - fává oltva vásároltam - alig maradt valami, csak a levágott ágcsonkok meredeznek. Majd belombosodnak, mondta. Igen, majd be. Amúgy igaza van, egy kertet karban tartani muszáj, ő ezt teszi. Eddig nem lehetett se be, se kilátni kertünkből, olyan volt mint egy zöld öböl. Békés és zárt. Most gyönyörködhetek a szomszéd felmosóvödrében, és  így tovább. Elszállították az ágakat, egy teherautó tele lett.
        Nekem semmi sem jó, mondom magamnak, Bazsit persze megdicsértem szorgalmas munkájáért. Nagyon igazságtalan lett volna morognom, hiszen mondtam, azt tesz, amit jónak lát. Hát így látta jónak. És jó is.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72253)
    2018-08-08  04:59
  22. 2018. augusztus 8. 07:5972255.

    A képek lemaradtak.

  23. 2018. augusztus 8. 07:5772254.

    Tegnap délután Debrecenben voltunk. Szép város, de nekem hiányoznak a hegyek.

  24. 2018. augusztus 8. 04:5972253.

    Estefelé olvastam Klára üzenetét, de már nem tudtam továbbítani. Meg akarta nyugtatni az aggódókat, hogy jól van . Látom ezt meg is tetted!!!


    Ha hosszabb ra sikerülne az agymenésem , ki szoktam jelölni, hogy szükség  esetén át tudjam másolni. Van , amikor elfelejtem , ilyenkor én is dühös vagyok !


    Megvisel a hőség, de látom mindenkit, mert kevesen szánjuk rá magunkat az írásra ! Gondoljunk a ködös őszi napokra, az csökkenti a szenvedést , amit a hőség kivált. Azért nézzünk ki a napra is, hogy novemberben vágyakozva gondolhassunk vissza a szikrázó napsütésre és melegre , nyárra

  25. 2018. augusztus 7. 16:3872252.

      Megírtam, hogy az nlc közelébe sem engedte gépemet napokon át, és írtam kétszer is egy-egy hosszú mesét, és mindkettő eltűnt. Magukkal vitték energiámat. Majd jövök, amint tudok!!!!!
      Jelszó: csalánba nem üt a mennykő!

Címlap

top