Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. augusztus 12. 15:2572301.

    Zsuzsám, kicsit megkésve köszöntelek itt a névnapodon, de nagy szeretettel teszem! Sok boldog névnapot kívánok jó egészségben, teljes családi körben! Gondolom, ma ült össze a család erre az eseményre! Kevesebb fáradozást, több pihenést kívánok!


     


    Amint a boldogan sétálgató házaspárokat látom, Rátok gondolok! Igaz ők is valamiképp a korral és mozgásszervi betegségekkel birkóznak, de addig érdemes jönni, amíg együtt tehetitek! A Te derekad, Sándor válla is megérdemelné a gyógyulást, pihenést. Nagyon kedveli a személyzet a házaspárokat, azt mondják, ők elégedettebbek, mint néhány megkeseredett magányos hölgy. Lehet választani 2 hétre is, ha a 3 hét távollétet sokalljátok. Rajta, beszéld rá Sándort, szakítsatok időt rá!

    előzmény:
    szizsuzsóka (72284)
    2018-08-11  05:42
  2. 2018. augusztus 12. 15:1072300.

    Klára Kedves! 


    Névnapodon sok szeretettel gondolok Rád! Sok-sok boldog névnapot ünnepelj egészségben, szeretetben, családi körben!


    Sajnos képet nem tudok idehozni, de otthonról pótolom majd! 


    Sajnos szúnyogriasztót nem kaptam a Sparban, de még a "100 forintosban" sem. Eddig engem kedveltek ezek a vadak, de már a szobatársamhoz is bemerészkednek. Én alszom a nyitott ablak alatt, s ajtó mellett. Kárpótol a jó levegő, s éjszaka néha kiosonok, s gyönyörködöm a csillagokban. Reggel korán, 7.45-kor van reggeli, utána kicsit kimerészkedek a városba, de 8.30.ra, a vizitre vissza kell érni. Utána kezdve néha még d.u. 5-ig is eltart a gyógyprogramom. fél-1 óra szünettel. Ilyenkor lehetőség van egy csendes, légkondicionált közös pihenő helyiségben ledőlni. Viszek száraz , nagy törülközőt, s beburkolózom. Szóval egészen luxus ez a kórház! /a májkonzerv még retro érzést is kelt :-) 

    előzmény:
    klára13 (72298)
    2018-08-12  11:53
  3. 2018. augusztus 12. 13:0772299.

    Klára, szeretettel köszöntelek Névnapodon. 

  4. 2018. augusztus 12. 11:5372298.

      Nekem nagyobb szerencsém volt a kubai növényekkel, Marika. Életem legszebb és legkedvesebb utazása volt a kubai.
      Egy parkban szedegettem nagy óvatosan a virágzó bokrokról egy-egy kis ágacskát, hogy otthon kigyökereztessem őket. Öreg kertész matatott közelemben, aztán, látván, mit teszek, hozzám lépett, kivette kezemből az ágacskákat, ledobta, aztán nagy szakértelemmel levágott több ágat és kezembe nyomta. Aztán pantomimesként eljátszotta a jövőt: ledugom az ágat a földbe, aztán az nő, terebélyesedik, növeszti lombját. És így is lett. Három gyönyörű virágzó fácskám lett, fogalmam sem volt mik ezek, akkoriban - ez 1978-ban volt - semmiféle határokon túli dolgokat nem ismertünk.
       Nagyon szerettem kirándulni a Vácrátóti Arborétumba, egyszer, egy ott dolgozó botanikustól megkérdeztem, vajon mi nevük lehet kis fáimnak. Elmondtam, hogy virágai olyanok, mint egy-egy kitárt kézfej, az ujjak a szirmok, öten vannak, és közepéből hosszú bibe nyúlik ki, tele sárga porzóval. Mondta, hogy hibiszkusz lehet. Ekkor hallottam először ezt a nevet.
      Embermagasságúra nőttek a fácskák, egyéb nagy növényem is volt, és három szobánk egyikének fele kis erdő volt, amelyben gould amandina pár lakott, később négy fiókájuk is az ágakon repdesett. Nagy szalmatálon voltak a magok, ennek környékén lezajlott minden  piszkolásuk.
      Aztán nagy lakásba költöztünk, felnőttek a fiúk, és beláttam, a munka, a gyermekek ellátása és a megnövekedett takarítási mennyiség meghaladná erőmet, ezért a kis erdőt madarastól felszámoltam. Azóta is keresem azt a bizonyos, kicsit vadnak tűnő hibiszkuszt, de nem találtam meg. A bécsi lepkeházban láttam hasonlót, de hát azt nem lehetett megvenni. Szépek a nagyvirágú, csodás virágok, de nekem azért az az igazi, ami nincs.
       A broméliát is Kubában ismertem meg egy gondozatlan réten, fogalmam sem volt, mi az a fényes levelekből álló tölcsér, és nálam sokáig elélt. Ezzel már találkoztam virágüzletben, de nem vásároltam. Az nem hiányzik. Most már az a bizonyos hibiszkusz sem - éppen elég gondozni a meglévőket. Sokkal jobban is lehetne, mint ahogy én teszem.

    előzmény:
    jara (72292)
    2018-08-11  21:47
  5. 2018. augusztus 12. 11:1672297.

      Köszönöm köszöntésedet, Magdikám, egyik kedvenc virágommal.

    előzmény:
    Kusza (72295)
    2018-08-12  08:42
  6. 2018. augusztus 12. 11:1572296.

      Köszönöm szépen a köszöntést, Zsuzsa. A szép virágokkal.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72293)
    2018-08-12  06:01
  7. 2018. augusztus 12. 08:4272295.

    Klára a névnapodon szeretettel köszöntelek, az Isten éltessen sokáig!

    előzmény:
    klára13 (72291)
    2018-08-11  19:28
  8. 2018. augusztus 12. 06:2372294.

    Marikám ! Kimozdulásod, készülődésed a javulásod biztos jelei.


    Személyiségünket megváltoztatni ebben a korban már lényegesen nem tudjuk. Ezt az életünk elmúlt évtizedei alakították ki. Amit tudunk, látásmódunk , reakcióink változtatása . Ha ez kicsit sikerül, sokkal szebbnek látjuk az életet. Ebben tud egy pszichológus segíteni. De  nem várhatunk csodát, hanem csendesen lassan csökkenteni a bennünket bántó , fájó érzelmeket. Csökkenteni reakciónkat az esetleges negatív hatásokra, és örülni a kellemes történéseknek . ( főleg , hogy meg is lássuk őket )


    A gyógyszerek hatása az, hogy a negatív hatásokra fellépő reakciót csökkentse. Mert a negatív hatások nem küszöbölhetők ki éltünkből, azok rajtunk kívül álló dolgok. Ezt segíti a pszichoterápia is , és a kettő nem egymásnak ellentmondó dolog. A gyógyszer az agy kémiai  történésibe közvetlenül avatkozik bele. Ennek eredménye lesz viselkedésük, érzelmeink változása . A pszichoterápia pedig a viselkedés változtatásának segítségével változtatja meg a kémiai anyagok termelődését az agyban . Tehát a kettő lényegében a sorrendben különbözik .Hogy melyik hatásosabb az függ az állapottól, életkortól , a gyógyulásra szánt időtől és anyagi erőtől. Tapasztalatom szerint a kettő kombinálása a leghatásosabb.

    előzmény:
    jara (72292)
    2018-08-11  21:47
  9. 2018. augusztus 12. 06:0172293.

      Klárám!  Névnapodon szeretettel köszöntelek.


    Kívánom, hogy miután az élet nehézségeivel megbirkóztál,  nyugalomban, szeretetben teljenek napjaid !


    Múltunkat eltörölni nem tudjuk, de történéseit felidézve másképp látjuk. Küzdelmeink, kudarcaink ,kisebb nagyobb sikereink életünk részei. Nem jó kiragadni belőle a negatív történéseket, és jó meglátni a szépet, jót ami most idősebb korunkban is jelentkezik életünkben . Ebben egy kívülálló sokat segíthet. Nem csak a szakértelem, de a szeretetteljes hozzáállás is gyógyít. Ez a barátok szerepe. No és elsősorban a családé, akik Melletted állnak szeretnek, becsülnek.  A gyógyszerek nem ellenségeink , hanem segítség ebben a küzdelemben . De csak akkor , ha nem akarjuk, hogy helyettünk, nélkülünk végezzék el gyógyító hatásukat.


     

    előzmény:
    klára13 (72287)
    2018-08-11  09:40
  10. 2018. augusztus 11. 21:4772292.

    Csodaszépek a virágaid Klára. Ilyen kertben órákig lehet gyönyörködni. Kubából kaptam egyszer amaríliszt, sötétebb piros volt, de elsorvadt a nagy hontalanságban. Minden kísérlet így járt, már nem próbálkoznak szomszédaim. Botanikusunk tegnap érkezett, megható volt, hogy egyből idejött hozzánk. Párja később ment, később jön.


    Szerintem ebben a társaságban senki nem panaszkodik. Nem vettem annak. Teljesen azonosultam írásoddal. Sokat gondolok arra, hogy rám milyen káros hatást gyakorolt az internetes felületen mohón begyűjtött tudásom. Mindig úgy voltam vele, hogy amit nem tudok, nem fáj. Aztán csak olvastam itt, és nagyon csúnyának éreztem magam, butának, műveletlennek stb. Az irodalmi ismereteimben nem is volt olyan költő, aki pozitív gondolkodású volt, mégis faltuk a verseket. Szembe vele olvasom, hogy menekülni kell a negatív kisugárzású emberektől. Legyünk pozitívak. Brúnó tudja hogy kell, mert megfordítja mondataimat. Zsumika is ezt alkalmazza, tündér, ahogy próbál hatni rám. No és a torna, jóga, stb.  Ezek tudatos tevékenységek, rögzült viselkedés. Próbálom tanulni, de olyan, mintha nem én lennék.  Ha igaz a gén verzió, nálunk sok negatív golyó volt a spirálban.  Az én negatív golyóim 2005 óta gyülekeznek, s csak az én dolgom, hogy gyűjtöm-e még, vagy megszabadulok tőlük. 


    Befőztünk paradicsomot, összedolgoztunk férjemmel. Mondta is, hogy milyen gyorsan végeztünk.  Négykor barátnőm elvitt a Decathlonba, vettünk a tengerhez úszóruhát.  Tankinit választottam. Összetétele: rövidnadrág (biciklis fazon), sportmelltartó, sportmez felső, ami a rövidnadrág feléig leér. Színe fekete.  Itthon a tükörben láttam, hogy görbe hátamat előnytelenül kiemeli. Sebaj. 


     

    előzmény:
    klára13 (72291)
    2018-08-11  19:28
  11. 2018. augusztus 11. 19:2872291.

       Marika, nem panasznak szántam soraimat, csak vigasztalónak, hogy nem vagy egyedül!


    A traverz nem dől, hanem a virágra figyeltem.

    előzmény:
    jara (72286)
    2018-08-11  09:20
  12. 2018. augusztus 11. 19:2372290.

      Zsuzsika, feltétlenül kell a szúnyogriasztó. Borzalmas a csípésük. A Spárban egészen biztosan lesz valami.  Arra jöttem rá, hogy ha a valamit, amit ráteszek - nekem csak Alsol kenőcsöm van, amit egészen másra szántak - jól belevakarom a csípésbe, akkor szinte azonnal jobb lesz. Persze erre mindenki rájön. A Fenisztil sokkal hatékonyabb.
      Lám-lám, mindenütt találsz jó ismerőst! Kellemes sétára. Ha nagyon jól javulsz, akkor tényleg érdemes lesz betervezni minden évben egy ilyen nyaralást.
      Elég távol vagy otthonodtól, de lányodék jól ismernek, tudják, azonnal tudsz barátságokat teremteni. Nem vagy árva. A lakásfelújítás nagyon nagy munka. de az egyik legtöbb eredményt hozó. Büszkén fogják megmutatni újjá varázsolt otthonukat.
      Sajnos, a Hegyi doktor hét végén nem rendel. Majd hétfőn.
      Érezd nagyon jól magadat szabadnapodon, szeretettel kívánok nagyon kellemes hétvégét.

    előzmény:
    Zsumi45 (72288)
    2018-08-11  17:17
  13. 2018. augusztus 11. 17:3672289.

    Marikám, ez nagyon jó ötlet! Feltétlenül menj velük! Nekik is jó lesz, hiszen a megszokott gondoskodó hajlamodat úgy sem fogod otthon hagyni! Csabának is lehet pár szabad órája, amikor esetleg jót úszhat a gyerekek nélkül. A Te csontjaidnak is használni fog a jó kis napfény reggelente és délután. Talán augusztusban már nem éget annyira. Érezd nagyon jól magadat!


    Nagy élvezettel olvasom, amikor a kertről, virágaitokról írtok egymásnak Klárával és Zsuzsával. Megnyugtató velük foglalkoznotok, gyönyörködni kezetek munkájának eredményeképp. Tündim 2-3 naponként locsolja erkélyemet és szobai kincseimet. Írja, hogy kicsit kókadtan találja, de eddig sikerült újraélesztenie. Engedékeny vagyok, nem várom el a gyakoribb látogatását, nem túl igényes növényeim biztosan megvárnak...


     


     

    előzmény:
    jara (72279)
    2018-08-10  15:18
  14. 2018. augusztus 11. 17:1772288.

    Klárám, Harkány Gyógyfürdő kórházban kezelnek.


    Lakásfelújításban van a Csipet csapat. Elhoztak, s majd értem is jönnek, 20.-án. Addigra készen lesznek-e, nem tudom. Makacsul mindent magukra vállaltak, Zita és Dávid is segít.


    A szúnyogriasztót majd beszerzem, mert továbbra is lakmároznak belőlem. Ma reggeli után a piacon beszereztem a jövő heti gyümölcs, paprika, paradicsom szükségletemet. Legközelebb ellenkező irányba, a Sparba  megyek ki. Holnapra csak fürdőzés van előírva.


    A Hegyi Doktor ismétlése hétköznap este 7-kor a TV2 csatornán megy, az eleje a történetnek (?) vagy közepe...Kellemes mese. Nézzük együtt! 


    Ma tiszta ágyneműt kaptunk, kedden a törülközőket és a fürdőköpenyt cserélik. Mindenütt nagy tisztaság van, semmi kifogásunk nem lehet, de azoknak se, akik az " alapellátást" igényelték. A szegedi gyógytorna csoportból egy ismerős hölggyel futottam össze, s tegnap kicsit sétáltunk, fagylaltoztunk együtt. Biztatott, jövőre válasszam én is azt, mert ott is hasonló körülmények vannak. Meg is mutatta a 3 ágyas szobát, s az ottani mellékhelyiségeket. 


    Meglátjuk, milyen eredménye lesz a kezeléseknek hosszú távon, lesz-e kedvem repetázni? Hátha Olgit is el tudom csalni a férje mellől 2 hétre.

    előzmény:
    klára13 (72274)
    2018-08-09  21:47
  15. 2018. augusztus 11. 09:4072287.

       Gyakran, szinte minden kérdésre használom a gyakorikerdesek.hu-t. Mindenféle tapasztalatokat olvashatok az engem érdeklő témákról. Van, hogy szakember szól hozzá, de többnyire azok beszélnek, akik egyszerűen csak megélik a dolgokat. Hasznosak a tapasztalatok mindenképpen. Most megnéztem gyógyszredet, Marika, sokféle információt szereztem róla.
       Amúgy a leli bajok gyógyszerrel nem gyógyíthatók, csak tünetük visszaszorítható. Ez is valami. Amikor magam alatt voltam, integratív pszichoterapeutához jártam, nagyon hatékony volt. Aztán a közelmúltban megint nagyon búskomor lettem, néhány éve, és helyben kerestem hasonló végzettségű szakembert- Telefonon beszéltünk a találkozásról és hamarjában annyi szamárságot mondott, olyan lekezelő volt a hölgy, aki pszichológusból képezte magát tovább, hogy lemondtam a találkozást. A kedélyjavítót csak alváshoz vettem be, aztán rájöttem, vannak ennél normálisabb, természetesebb altatók is.
       Szóval, az élet ellen nincs orvosság. Illetve van, de az csak végső menedék lehet, és megismételhetetlen. Vannak életet segítő dolgok, de életünket nem lehet lecserélni, holott néha ez lenne a megoldás.
       Sokszor elgondolkodom az idézeten, amit idehoztam  a százalékokról. Azt hiszem, én jó géneket örököltem, a 1 százalék is kis hiányossággal remek volt, a negyvennel is jó jól gazdálkodtam 60 éves koromig. Akkor romlott el az egész. Amikor  B. Etelkánál arról olvastam, mit tegyünk, hogy boldogok legyünk, lelkem mélyén mélységes tiltakozást éreztem. Vagyis valami bennem nem is akar boldog lenni. Valami lelki tumorom lehet. Jó hogy későn keletkezett, mert nyilván operálhatatlan. Boldog lehetek, hogy volt 61 nagyon jókedvű évem. Aztán a kettős szivárvány névnapomon magával vitte. Fura képződmény az élet. Mindnyájan hasonló dolgokkal küzdünk, csak éppen másokkal. Ezt tudva nem szégyellek őszintén beszélni magamról. Mi értelme lenne fényezni magam?!

    előzmény:
    jara (72279)
    2018-08-10  15:18
  16. 2018. augusztus 11. 09:2072286.

    Napi egyet veszek be, este. Eredetileg reggel kezdtem, nem tudom már miért tettük estére.


    A hatása az, hogy az agyam nem rándul össze konfliktus helyzetben. Doktonőnk elmondja, mert valamit blokkol az agyban.


    Igen, irtóztam a gyógyszertől, nehogy zombi legyek, ezért finomította a doktornő magyarra. Most már mindegy. 


    Az alvással nincs gondom, talán inkább az, hogy többet alszom. Kb. nyolc órát, abból kb. kettőt napközben. Gerincpihentetésként kinyújtózok dél körül és el is alszom, ha úgy adódik.


    Ma paradicsomfőzés.

    előzmény:
    klára13 (72285)
    2018-08-11  08:49
  17. 2018. augusztus 11. 08:4972285.

       Marika, a szedés mit jelent? Menyit és hányszor? És milyen hatású?
       Nekem Frontint adott háziorvosom, de csak altatónak használom, amikor nincs más. Mert egy valeriánást értelmesebbnek vélek.

    előzmény:
    jara (72279)
    2018-08-10  15:18
  18. 2018. augusztus 11. 05:4272284.

    Zsuzsikám ! Nagyon hasznosan telnek napjaid , és remélhetőleg elviselhetően is. Gondolom a kellemes jelző túlzás lenn, bár a meleg otthon is jelentkezik. Nekünk sincs klímánk, éjszaka szellőztetünk, igyekezünk lehűteni a lakást . néha ventillátort iis bekapcsolunk rövid időre. Reggel korán locsolok, aztán bemegyek a kertből. Me kis locsolást fentről is kaptunk . esőnek nem nagyon nevezhetném, mert a mogyoróbokrok alatt száraz a föld

    előzmény:
    Zsumi45 (72273)
    2018-08-09  19:00
  19. 2018. augusztus 11. 05:3572283.

    Talán látod Klára, hogy ezek mind szegélynövények !Így nincsenek útban a fűnyíráskor . A férfiak( márpedig többnyire ők végzik ezt a munkát ) egyszerre csak egy dologra tudnak figyelni . Fűnyíráskor a fűre, a bokor metszésekor a bokorra. Ezért képeztem ki így . A kerítések, falak mellett úgyis gond a gyep karbantartása , szegélynyíró , sarló . Ezt válthatja ki ez a pár színfolt. 


    A telkek új tulajdonosai a családom lesznek. Mi így tartjuk karban . De , ha megválnak tőlük , akkor is értéknövelő a gondozottság.

    előzmény:
    klára13 (72276)
    2018-08-10  11:05
  20. 2018. augusztus 11. 05:1572282.

    Örülök Marikám, hogy kimozdulsz- Az ember otthon csak " fő a saját levében " .Mi szüzek azt keressük, mit ,hogyan rontottunk el. ? Miben vagyunk hibásak ? Mi vagyunk azok akik a saját szemükben a port is meglátják, nemhogy a szálkát .


    Nagyon jó, ha találsz egy szimpatikus pszichológust ott a környéken . A mentlhygiénés rendelőben nem dolgozik pszichológus ? Nekem van egy kedves kis hölgy ismerősöm, aki segített, amikor otthonmaradásom, munkám feladása megviselt. De hát ez nem túl olcsó dolog . Bár ő a saját vonalában megfizethető. 45 év körüli, jól képzett. De Budapesten dolgozik .Vigyázz az önnyesegetéssel , mert arra mi úgyis hajlamosak vagyunk. Inkább azt figyeld meg, amikor valamit jól végzel és dicsér meg magad !


    Megteheted jogosan , hiszen olyan sok szép, tisztelendő emberi tulajdonságod van !


    Jóságod, önzetlenséged, emberszereteted, áldozatvállalásod !Tetézd meg kis önszeretettel , önbecsléssel. !

    előzmény:
    jara (72279)
    2018-08-10  15:18
  21. 2018. augusztus 10. 19:3272281.

       Hát persze, hogy pszichológusra van szükséged, Marika, nem elmeorvosra. Azért arra jó volt, hogy átsegít a kezdeti nehézségeken a piruláival, de a jó beszélgetések szakemberrel nagyon jót tehetnek. 
       Hogyan lehet hozzájutni pszichológushoz? Az lenne jó, ha az illetőnek terapeuta képesítése is lenne.
       A kirándulás az Adriára remek lesz. Nagyon jól fogod magad érezni, és jó néha egy kicsit  elszakadni párunktól. Nagyon örülök e programodnak.

    előzmény:
    jara (72277)
    2018-08-10  12:23
  22. 2018. augusztus 10. 16:5972280.

    Marika nagyon jól teszed, hogy elfogadod a meghívást. Biztosan jót tesz a kikapcsolódás.

    előzmény:
    jara (72279)
    2018-08-10  15:18
  23. 2018. augusztus 10. 15:1872279.

    A scippa nevű antidepresszánst szedem, amit a pszichiáter a kedvemért hangulatjavítónak becéz. Tegnap voltam ott, beszéltük, hogy a gondolataimat nem tudom pozitívvá változtatni egyenlőre. Dolgozok rajta, ő pszichológust ajánl. Mostanság kivülállóként figyelek magamra, nyesegetem a vadhajtásokat. Sok hibát elkövetek, gyakran magammal sem állok szóba. Gyerekek nem jönnek, szülők tartják távol szerintem. A gyerekeim.  Kíméletből.


    Ma ajánlatot kaptam és elfogadtam. Fiam viszi a kicsinyeimet az Adriára és felnőtt társa nem tud vele menni. Hívott engem és én boldogan megyek. Férjem nem akar.  Két éjszaka tizenhatodikától.  

  24. 2018. augusztus 10. 15:0472278.

    Marika erre a szép dicséretre emlékezz, és adjon erőt ahhoz, hogy leszokjál a cigiről!

    előzmény:
    jara (72277)
    2018-08-10  12:23
  25. 2018. augusztus 10. 12:2372277.

    Szervusztok. Áldjon meg Titeket a Jósors, meg én.  Fülem, farkam elengedve lezuttyanok ide és olyan jó olvasni. Klára, megint vissza az emlékekbe. Amit küldtél nekem magot, most hozott virágot. Gyermekkoromban volt olyan a falunkban. Kikelt egy nyárfa is a ládában, biztos a földdel került oda a mag.


    Osztálytalálkozót ebben a formában nem akartam leírni, de írásaitokkal összecseng a véleményem. Három órát kirándultunk a lovaskocsival a forróságban. A lovak mellett baktatott egy három hónapos kiscsikó.  Másra nem tudtam gondolni, csak arra, hogy eszement ötlet ebben a forróságban embert, állatot dolgoztatni holmi passzió miatt. 


    Tegnap elfáradtam egy kis úttól az orvosig és vissza ebben a kánikulában. Kiterültem lehűlni és úgy elaludtam, hogy sötétben ébredtem.


    Nem intéztem semmit, mert szabi utáni héten voltak a rendelőben és nagyon hosszú volt a várólista. Ma újból mentem.


    Úgy készülök, ha orvoshoz megyek, mint ha templomba mennék. Friss zuhany, tiszta ruha, illatfelhő, nuku cigi. Mikor kijöttem, találkoztam egy építős kollégával, aki nyolc éve özvegy, még mindig siratja feleségét, mint mondta, gyermekkori szerelmét. Búcsúzáskor puszit adtam és megdöbbenve hallottam: "Olyan jó, finom női illatot érezni." Ezt az ember mondta, nem a férfi, nem volt benne semmi félreérthető.

Címlap

top