Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. augusztus 20. 15:1272351.

    Szervusztok.


    Szép volt az út, nekem sok új látnivalóval. Nem mamatúra volt az biztos. Első nap a plitvicei tavaknál hosszú séta. Gyönyörű volt.


    Második nap négy óra a tengeren, egy gumimatracon. Panorámás ablak volt rajta, onnan követtem a tenger élővilágát és a három gyerek búvárkodását. Kétszer megmártóztam azért. Itt volt egy bakim, mert nem központi helyre mentünk, hanem oda, ahol kristálytiszta a víz. Mindent vittünk, csak a szendvicseket hagytam otthon. Négy óra vízi élet után nem volt csak chipsz és gumicukor. No meg a csalódás.


    A szállás egy új lakásban volt, minden ikeás, kényelmes. 100 méteren belül bolt, étterem, tengerparti sétány. Sok oleander, baumvillae, pálma. Étteremben ettünk kétszer, egyszer készítettem vacsorát.


    Harmadik nap Zadarban városnézés, ebéd és hazautazás. Sokat bohóckodtunk, játszottunk a szavakkal. Mindenki aranyos volt.


     

  2. 2018. augusztus 20. 04:5472350.

    Klárám ! Holnapra folytasd az álmot . A kis fekete pók aztán magához tért , nem hagyta magát . harcolt , végül győzött. Győzött azért , mert szellemi ereje  és a kis pókok szeretete hajtotta. A kábulat pedig már megszűnt, a és megmutatta , hogy kicsi a pók, de erős. Nekem nincsenek ilyen szép álmaim, és szerencsére reggelre elfelejtem !


    Az öntözése mellékhatása lehet ám , hogy az alattad lakók beáznak. Bővízű kutad lehet, hogy így bírja. Én is sokat öntözgetek, és ennek kellemes következménye lett, hogy a nagy szárazság ellenére jól bírja a kút. Valószínűleg az vízerek, melyek táplálják kitisztultak. A kert fenti részét egy nagy esővízciszternából locsolom. Kb 20 köbméter víz fér bele.Mivel nálam a kerti munka tudatos testedzést jelent, nem spórolok a mozgással , inkább az eltöltött idővel.


    Ma felmegyünk az egyik kertbe meglocsolom a kis fákat. nehogy úgy járjak, hogy kiszáradnak. Pár éve ez történt, és  közben vízcső repedése miatt 20 köbméter víz elfolyt .

    előzmény:
    klára13 (72345)
    2018-08-19  14:28
  3. 2018. augusztus 20. 04:3872349.

    Marikánkról nagyponm jól sikerült feévételeket vett fel fia , és feltette a fészre . KIVIRULT, GONDTALAN !Nagyon örülök neki mert ez a legjobb pszichoterápia :szeretet, pár nap kikapcsolódás a a mindennapokból.

  4. 2018. augusztus 20. 04:3572348.

    Sajnos a csillagos égbolt erre Budapest -és a nagyvárosok környékén- ritkán látható teljes szépségében . A gyönyörűen kivilágított városok, nálunk is megszüntetik ennek lehetőségét.

    előzmény:
    klára13 (72325)
    2018-08-16  19:32
  5. 2018. augusztus 19. 18:3472347.

    Magdikám, ebben a melegben a gyógyvíz elég fárasztó. Nekem napi 2 alkalommal 20-25 percet írt elő az orvos. ebből egyik elég intenzív torna. egészen kiveszi az erőmet. Tervszerint mennek a száraz kezelések, tornák, masszázs, stb. Köztes időben az átöltözéssel épp csak arra van idő, hogy a helyszínre érkezzenek a betegek. Étkezések első turnusában sem lazítunk, jön a következő csapat... 


    Nem panaszképp írtam, csak már nagyon vágyom az otthoni nyugalomra. Holnap jönnek értem a gyerekek.


    Terveztük, hogy a városi fürdőben megmártóznak, de kiderült, hogy már tegnap elkezdődtek az ünnepi koncertek, műsorok, s épp a fürdő területén folyik a zene-bona, dínom-dánom. Idáig is elhallik, sőt az illatokat is elhozza a szellő.


    Ma kis mókuska jött erkélyünk alá, remélem a fényképen is látszani fog, amit sebtiben készítettem.


    Varjú barátunk szorgalmasan ébreszt, így nem késünk le a korai reggeliről. 


    Legközelebb otthonról jelentkezem. 


     

    előzmény:
    Kusza (72343)
    2018-08-19  12:24
  6. 2018. augusztus 19. 17:2172346.

    Jót derültem Klára a vidám locsoló beszámolódon! Nagyon rám fért, elég sok szomorú élettörténetet hallani betegek között. Vízben, parkban, teraszon. Utóbbin mindkét szomszédból áthallik. Álmatlanságban szenvedő szomszédok éjfélkor is "nyomatják".


    Félig összecsomagoltam. Holnap -nemzeti ünnep ide, vagy oda, lesz még 5 kezelés, de utána irány: haza!! :-) 


    Ma jártak erre fekete felhők, de elriasztotta a városi strand zenebonája az esőt. Mit gondoltok, lesz egyáltalán ősz? Holmim felét érintetlenül viszem vissza, bedőltem a hosszú távú előjelzésnek, miszerint ma már 21 fok lenne a nappali csúcs.32 biztosan volt, ha nem több.


    Álmaimban gyakran én is eltávozott szeretteimmel találkozom, ifjúkorom helyszínein, s magam is fiatal vagyok. Néha leánykámmal, aki vállamig ér, esetleg ketten vannak- gondolom, akkor ők az unokáim. Néha az álom egyes részletei meseszerűen élénk színben ragyognak, szinte ablak mögötti tündérország képében.


    Remélem otthon kapcsolati hiba nélkül tudok akár képeket is küldeni erről a fürdőhelyről, aminek néhány részletét telefonommal próbáltam megörökíteni. 


    No, most már a TV is bekapcsolva, lassan gondolkodni sem tudok. 


    Sok vidám hűsítő locsolást- jöhet az égből is!


     


       

    előzmény:
    klára13 (72345)
    2018-08-19  14:28
  7. 2018. augusztus 19. 14:2872345.

       Zsuzsa, én most vagyok túl az öntözésem, magam is lucsogok a víztől, fejem, ruhám, de ez így helyes, hiszen magam is egy virág vagyok. Volt egy barátom, Iringónak hívott, hát ez nem volt túl hízelgő. Virágaim örvendeznek, velük én is.
       Ma csodálatos álmom volt, ébredés előtt. Mondják, bolond, aki álmát elmeséli, még bolondabb, aki meghallgatja. De ez már Freund jóvoltából megdőlt.
      Előzőleg volt egy rövid álmom, két pók állt egymással szemben, egy hosszúlábú kaszáspók és egy kisebb, rövid lábú fekete. Közelítettek, aztán a kaszáspók rávetette magát a kisebbre és megbénította. issé odébb vitte, szinte fogás keresett rajta, aztán nagy gyorsan elvitte házába. Egészen valóságos volt, ez a fő érdekesség ebben az álomban.
       Ami viszont csodálatos volt, hogy találkoztam egy rég elhunyt barátommal, Miklósnak hívták, és leültünk kávézni. Aztán más napon nagy készülődésben voltam, édes anyucikám is ott volt, kérdezte, mire készülök. Mondtam, kávézni fogok egy barátommal. Aztán fel is hívtam, aminek nagyon megörült, kérdezte, kávézhatunk-e ismét, méghozzá azonnal, és ott hagyva munkáját találkoztunk. És persze kávéztunk, beszélgettünk. 
      Ekkor Balázs ablakom alatt kabarét hallgatott és nagyokat nevetett, és felébredtem. 
      Szóval, ilyen csodás álmom volt, találkoztam azokkal, akik már elmentek. Nekem ez mindig nagy élmény. 
       A pókos? Sejtem értelmét, de nem foglalkozom vele. 
       Aztán öntöztem. Slaggal vezetem ki a vizet a teraszra, szép kényelmesen üldögélek egy erre a célra odakészített székre, és öntözök. Megcélozom a cserepeket, néha melléjük lövök, és hát amíg egyikről a másikra viszem a vízsugarat, addig is csurog. Ilyenkor mindig előkerül valaki, hogy értesítsen arról, amit úgyis tudok: folyik a víz! Mire én, sajnos, nincs kereke, hogy guruljon. Ma Bazsin volt a sor, ő bőbeszédűbb volt: anyám, már mindenhonnét folyik a víz! Mire én: létrát mászni sem tud, ne cipeld ide. 
       Szép békésen és jólesően és alaposan megöntöztem mindent, magamat is, és jólesően gondolok rá, hogy akkora azért nem volt ez a produkció, mint a napokban a viharos áradat az égből, de azért megtettem a magamét.


     


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (72341)
    2018-08-19  06:48
  8. 2018. augusztus 19. 14:2872344.

       Zsuzsa, én most vagyok túl az öntözésem, magam is lucsogok a víztől, fejem, ruhám, de ez így helyes, hiszen magam is egy virág vagyok. Volt egy barátom, Iringónak hívott, hát ez nem volt túl hízelgő. Virágaim örvendeznek, velük én is.
       Ma csodálatos álmom volt, ébredés előtt. Mondják, bolond, aki álmát elmeséli, még bolondabb, aki meghallgatja. De ez már Freund jóvoltából megdőlt.
      Előzőleg volt egy rövid álmom, két pók állt egymással szemben, egy hosszúlábú kaszáspók és egy kisebb, rövid lábú fekete. Közelítettek, aztán a kaszáspók rávetette magát a kisebbre és megbénította. issé odébb vitte, szinte fogás keresett rajta, aztán nagy gyorsan elvitte házába. Egészen valóságos volt, ez a fő érdekesség ebben az álomban.
       Ami viszont csodálatos volt, hogy találkoztam egy rég elhunyt barátommal, Miklósnak hívták, és leültünk kávézni. Aztán más napon nagy készülődésben voltam, édes anyucikám is ott volt, kérdezte, mire készülök. Mondtam, kávézni fogok egy barátommal. Aztán fel is hívtam, aminek nagyon megörült, kérdezte, kávézhatunk-e ismét, méghozzá azonnal, és ott hagyva munkáját találkoztunk. És persze kávéztunk, beszélgettünk. 
      Ekkor Balázs ablakom alatt kabarét hallgatott és nagyokat nevetett, és felébredtem. 
      Szóval, ilyen csodás álmom volt, találkoztam azokkal, akik már elmentek. Nekem ez mindig nagy élmény. 
       A pókos? Sejtem értelmét, de nem foglalkozom vele. 
       Aztán öntöztem. Slaggal vezetem ki a vizet a teraszra, szép kényelmesen üldögélek egy erre a célra odakészített székre, és öntözök. Megcélozom a cserepeket, néha melléjük lövök, és hát amíg egyikről a másikra viszem a vízsugarat, addig is csurog. Ilyenkor mindig előkerül valaki, hogy értesítsen arról, amit úgyis tudok: folyik a víz! Mire én, sajnos, nincs kereke, hogy guruljon. Ma Bazsin volt a sor, ő bőbeszédűbb volt: anyám, már mindenhonnét folyik a víz! Mire én: létrát mászni sem tud, ne cipeld ide. 
       Szép békésen és jólesően és alaposan megöntöztem mindent, magamat is, és jólesően gondolok rá, hogy akkora azért nem volt ez a produkció, mint a napokban a viharos áradat az égből, de azért megtettem a magamét.


     


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (72341)
    2018-08-19  06:48
  9. 2018. augusztus 19. 12:2472343.







    Tegnap elterveztük, hogy elmegyünk a bogácsi fürdőbe. Régen az itteni iskolásoknak az volt a nyaraló helyük. Sőt még az óvódásokat is oda vitték, mikor az óvodát festették. Gondoltam már ideje lenne megnézni, hogy hol van, és milyen. Csak az volt a baj, mire Bogácsra értünk elkezdett szakadni az eső. Nagyon sokan lehettek bent a fürdőben mert rengeteg autó állt előtte. De mi így visszafordultunk. Mire Mezőkövesdre értünk elállt az eső, így oda mentünk. Vagy két órát eltöltöttünk, ebben egy ebéd is benne volt, nekem elég volt ennyi. Visszafelé a 3-as autópályán egy baleset történt, nagy dugóba kerültünk vagy másfél órát kellett várni.


     







     






     



  10. 2018. augusztus 19. 06:5372342.

    Nagyon nehéz belépni ide a fórumba . Megnehezítették, ha nem vagy elég gyors , a reklám jön be. Ma rájöttem, hogyan játszhatom ki. Beírom a keresőbe Nlcafé fórum, és közvetlenül be tudok lépni. Mi a hatvanasokkal csináltunk egy facebook zárt csoportot, ott tudunk írni, ha végképp nehéz a belépés . Lehet, hogy az a cél, hogy a fórum kihaljon. Vagy paranoid vagyok. Ez sem lenne csoda egy paranoid társadalomban 

  11. 2018. augusztus 19. 06:4872341.

    Megyek mindjárt öntözni. Mára terveztem az almák feldolgozását. Tegnap a spájzban rengeteg molyt találta, a plafonon . Leszedtem az össze polcot, lemostam,dobozokat kimostam  még mindig vannak. Most a polc alatti részt kell kiszednem, hátha ott van valami leesett dolog, ahonnan származnak . Tavaszra terveztem a nagytakarítást a születésnapi sütések utánra,. Aztán robbanásszerűen értek a gyümölcsök , a befőzés . Szerencsére az üvegek lenn a terménypincében vannak, így azokat nem kell elmozdítanom .


    A nagy locsolás tegnap megtörtén, de ma is kell a hőség miatt a cserepeseket

    előzmény:
    klára13 (72336)
    2018-08-18  11:00
  12. 2018. augusztus 18. 13:5472340.

       Mindennek megvan az ára. A hosszú tél... A békés hangulatnak, a jólétnek, a tágasságnak, számtalan jó dolognak, amit nem ismerhetek, ára - na azt ne higgye, kedves Sheriff, hogy azt hiszem, ott kolbászból van a kerítés - tudom, hogy mindenért meg kell dolgozni keményen, de talán nincs félelem, én is ezerszer meggondolom, mit írjak, ott nincs az adu ász, az idegengyűlölet. Ami nálunk termékeny talajra talál, hiszen úgy vagyunk vele, mint az anekdotában az angolok a pázsittal - már Mária Terézia fő iránya volt: oszd meg, és uralkodj. Ezért mindig is lenéztük a cseheket, a szlovákokat, és a többieket az Osztrák-Magyar Monarchiában. Tehát nincs új a Nap alatt, csupán nőtt a létszám, és meg van spékelve fenyegetettséggel.
        Kellemes hosszú hétvégét kívánok!

    előzmény:
    Sheriff-2 (72339)
    2018-08-18  12:03
  13. 2018. augusztus 18. 12:0372339.

    Sziasztok,


    Nálunk pedig minden egy hónappal később van,mióta áttértünk a két szezonra.Most kilenc hónap tél,és három hónap úzjavításnak örvendünk.


    Kellemes hossssssssssszzzzzzúúúúúúúú hétvégét kivánok.

    előzmény:
    klára13 (72336)
    2018-08-18  11:00
  14. 2018. augusztus 18. 11:0872338.

      Mennyi változás! Nellikének azóta megnőttek a gyermekei,  az ajtót lecsiszolták és újrafestették, Bazsi pocakja kissé megnőtt. Dodó is nagyot nőtt.

    előzmény:
    klára13 (72337)
    2018-08-18  11:04
  15. 2018. augusztus 18. 11:0472337.

       Zsuzsika, nagyon erős lehet a honvágyad. Fel a fejjel, már kifelé mész az erdőből!


    Ez egy régebbi kép. Ha jól látom, a háttérben apja hasa, rajta egy kiskutyával.

    előzmény:
    Zsumi45 (72333)
    2018-08-17  20:38
  16. 2018. augusztus 18. 11:0072336.

      Kellemes hétvégét kívánok!
      Szintén öntözésre készülök, csak itt a teraszon. Van egy kitűnő technikám, magamat is megöntözöm. Nem mintha itt nagy munka lenne. Meg kell töltenem a víztartályt is, hogy öntsek bele tápanyagot. Még ebben a hónapban lehet. Azt hiszem, kiirtom a zöldségeket, letermettek. Idén minden egy hónappal előbb jött, a kardvirágok rég elhervadtak, pedig azok mára, Ilona napra szoktak kivirulni. Sőt, a tubarózsa is kinyílt, a szégyentelen, mert szeptember végén lenne ideje. 
      Minden siet. Mintha nem volna elég idő.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72335)
    2018-08-18  06:11
  17. 2018. augusztus 18. 06:1172335.

    Szép napot kívánok ! Reggeli lakáshűtésem végzem . Minden ablakot és s szúnyoghálós ajtót is kitártam . Fenn éjjel is nyitva voltak. Így lemegy 22 fokra a lakás hőmérséklete .


    Tegnap füvet nyírtunk , ma alaposabb locsolást végzek , és átválogatom az almákat . 3 ág leszakadt tele gyümölccsel . A nagyobbakat elteszem remélem beérnek . A kisebbek sorsa a kompót , vagy almáspitébe teszem el. Fárasztó ez a nagy hőség .

  18. 2018. augusztus 17. 22:3872334.

    Zsuzsa így van ez, ahogy mondani szokták, mindenütt jó, de legjobb otthon. Remélhetőleg jót tesznek a kezelések, és megéri, a kis kényelmetlenséget! Nekem is ki szokta írni, hogy nincs kapcsolat, olyankor ide-oda kapcsolok, míg visszajön.


    További gyógyulást, jó éjszakát kívánok!

    előzmény:
    Zsumi45 (72333)
    2018-08-17  20:38
  19. 2018. augusztus 17. 20:3872333.

    Vidám és nyugodt hosszú hétvégét!


    Már vágyom picurka otthonomba! Tőmondatokkal próbálkozom, mert nagyon szakadozik az internet, vajon a sok műszer zavarja a WiFi műkodését? Újra és újra kiíirja: nincs kapcsolat. Legelább 3


     megkezdett levelem volt a napokban. 


    ölelés és 

  20. 2018. augusztus 17. 12:2672332.

      Köszönöm, Zsuzsa. Gyönyörűek, és az árnyékliliom igazán izgalmassá teszi a látványt.
      Az íriszről van egy vidám emlékem. Döbbenten láttam, hogy rizómái a föld felszínén vannak. Nosza, nagy gonddal letakartam őket. Aztán megtudtam, hogy azok úgy vannak jól, ha kikandikálnak a föld alól.
      Idén kis sem nyíltak, hiányzik nekik a gondozás. Gazda nélkül nemcsak az állat árvul el.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (72330)
    2018-08-17  05:49
  21. 2018. augusztus 17. 12:1772331.

       Jó utat, Marika!
       Nagyon jó, hogy velük tartasz, bölcsességeddel, így nem pecsenyévé égve érkeznek haza a lurkók.
       Egy képtöredék valóban bárkié lehet, ez történetesen Van Gogh festményének részlete. Sajnos, a fényképek nem tudják a festmények igazi szépségét visszaadni, ezt akkor tapasztaltam, amikor Budapestre hozták képeit.

    előzmény:
    jara (72327)
    2018-08-16  21:16
  22. 2018. augusztus 17. 05:4972330.

    Klárám ! Küldök Neked pár íriszt  .- Régen a kerítés külső oldalán végig ezek nyíltak, csak elnyílásuk után nem voltak szépek, ezért tettem közéjük egyéb virágot is, hogy legyen később is színfolt.

    előzmény:
    klára13 (72323)
    2018-08-16  00:21
  23. 2018. augusztus 17. 05:4272329.

    Marikám ! Nagyon szép napokat kívánok Neked!Régen a nyarakon 4 hetet együtt töltöttünk gyermekeinkkel. Ez ugyan nekem nem volt teljesen gondtalan, mert elláttam ott is a háztartást, mégis nagyon szép emlék. Neked ez az ellazulás és a szeretettel , gondtalanul eltöltött szép szabadság, többet ér sok orvosi- pszichológiai kezelésnél. ( Azért a gyógyszert ne hagyd ki )


    Vettem egy könyvet, amit Zsumika ajánlott, hogy megjelent. Nagyon érdekes


    "Gyógyító írás"  a címe . Úgy látom miután elolvastam nekem nincs rá szükségem , de nagy szeretettel elküldeném Neked, ha elfogadnád . Biztosan használható módszert találsz benne , mely esetleg ki is válthatná a pszichológus segítségét. Ha a közeljövőben találkozol kezelőorvosoddal említsd meg neki, de anélkül is elolvashatod természetesen, és használhatod is .Biztosan nem fog ártani, legrosszabb esetben nem segít , és akkor tovább mehetsz


    Kellemes üdülést kívánok !


     

    előzmény:
    jara (72327)
    2018-08-16  21:16
  24. 2018. augusztus 16. 22:2572328.

    Marika jó utat jó időt kívánok!


    Érezd Magad nagyon jól a szeretteid körében!

    előzmény:
    jara (72327)
    2018-08-16  21:16
  25. 2018. augusztus 16. 21:1672327.

    Zsumika kedves, úgyabb vagyok a Mária nappal, mint a Zsuzsannával. Miután illik rám, hogy nagymama vagyok, anya vagyok, mindegyiken elfogadom a köszöntést, kivéve a mennybemenetel napit.  A  jóindulatú gondolat a lényeg nekem.


    Köszönöm a Tiédet is.


    Klára, szép az idézet. Kerestem a festőt... mond már meg kérlek. 


    Elbúcsúzom, útra kelünk lassan. Kicsinyeim úúúgy örülnek, annak is, hogy én is megyek. Ma már fülig ért a szám, csak attól, hogy végre látom őket.


    Azért rosszalkodjatok amíg nem vagyok, visszaolvasok majd.  

Címlap

top