Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. szeptember 11. 15:3672601.

    Szomoru , hogy semmi joga nincs a topik gazdanak .


    Kulonosen ennyi ev utan . Ennyi olvasot idevonzva  novelven a reklambeveteleket - ilyen kicsiny dolgot nem lehet kerni .


    Persze a kisordog bennem azt mondja , hogy az is lehet , hogy tetszik a vezetesnek ez  /  regebben szerkesztettem oldalakat bizonyos temakrol es arra biztatott bennunket a vezetes , hogy legyunk provokativak  - generaljunk vitakat ,mert az noveli a nezettseget es tobb ember erzi  ugy hozza kell szolnia ...


     Azok olyan oldalak voltak ,amikkel penzt kereshettunk ...regi szep idok ...

    előzmény:
    klára13 (72595)
    2018-09-10  16:29
  2. 2018. szeptember 11. 15:3072600.

    Jol ertettem elozo hsz . at ? On jart Indiaban ? 

    előzmény:
    Sheriff-2 (72591)
    2018-09-10  14:04
  3. 2018. szeptember 11. 15:2872599.

    remes , hogy mennyi legikatasztrofa , elterites volt regen 


     egy rokonom lekesett egyszer egy gepet , amit elteritettek - meg a hetvenes evekben


    gondoltam egy nap - utananezek a sztorinak  - hat nem tudtam eldonteni melyik is volt ,mert abban az evebn 3 -4 elterites is volt azon a videken  !

    előzmény:
    szizsuzsóka (72596)
    2018-09-11  05:04
  4. 2018. szeptember 11. 15:2372598.

    szoval az atombomba volt  a csodafegyver ?


    en azt hittem , hogy valami UFO fele urmasina ...


    _______________


     az atombomba szemetseg volt -  de mas bombazasok is melyek konkretan civilek ellen iranyultak 


     ott volt pl . a drezdai bombazas  vagy hamburgban is  -  rosszul voltam , mikor olvastam Kurt Vonnegut  konyvet ,aki amerikai fogolykent elte tul  az egeszet ... aki tulelte a bombazast es probalt vizert elelemert indulni ,azokat alacsonyan szallo repulorol lottek ... egyertelmu nepirtas volt ...igazabol  csak amerikai szemelyek mutattak megbanast az ugyben - a brittek tartjak magukat ahhoz , hogy szukseges volt 


     

  5. 2018. szeptember 11. 05:0672597.

    Igazad van Klára ! Legalábbis ne jusson el tudatunkig. Vagy csak úgy, hogy bolond likból bolond szél fúj. Majd elunja, ha nem reagálunk.

    előzmény:
    klára13 (72595)
    2018-09-10  16:29
  6. 2018. szeptember 11. 05:0472596.

    Mi is szoktuk nézni és a Natgeot is. Én már unom Hitlert , mert a légikatasztrófákat, de még mindig nézhetőbb mint a sok bugyuta krimi , a sok fényhatással . Jó elálmosodunk rajta .Ugyan az alváshigiene nem javasolja a tévét a hálószobában, de nem rossz , csak nem szabad mindent megnézni este . Főleg amiket este vetítenek , hogy a gyerekek ne nézzék. Azt felnőtt is csak akkor nézheti , ha nagyon szenvtelen, vagy nagyon későn alszik el. Este 9-kor elalszom már, és reggel 4 -id mélyen alszom . Akkor ébredezek, és 5 -kor felkelek. Régen sokáig fenn voltam este , későn keltem .


    Hitlert állítólag a csontjai  alapján a fogásza azonosította. Most már a DNS ismeretében biztosan pontosan tudnák verifikálni összehasonlítva családja mintáival. Állítólag Braun Éva DNS vizsgálata bizonyos zsidókra jellemző szakaszokat tartalmaz. Ez a sors fintora .

    előzmény:
    klára13 (72580)
    2018-09-10  11:54
  7. 2018. szeptember 10. 16:2972595.

     Megérkezett a válasz topikunkkal kapcsolatban: sajnos, a topikból kitiltani valakit, erre nincs mód. Persze jól emlékszem, hogy a sok-sok korszerűsítés előtt, ami persze mind a  reklámok érdekében történt, arra is volt mód, hogy a topikgazda maga megakadályozhatta bárkinek a topikban való felszólalást. Ma már sok minden nincs, ami egykor volt. S a változások nem a fórumozás kellemesebbé tételét szolgálják.
      Azt mondom, ha megjelenik a gonoszkodó, ne olvassuk el irományát! "Ugorgyunk!" Aki viszont kíváncsi,  és ezt nem tudja megtenni, az viselje el, amit olvasott. Köszönje saját magának. 


     

  8. 2018. szeptember 10. 15:2072594.

      Politika? De hol volt itt politika? Ez történelem volt.  További kellemes napot kívánok.
      Ez a szófacsarás humor akart lenni. 

    előzmény:
    Sheriff-2 (72592)
    2018-09-10  14:12
  9. 2018. szeptember 10. 15:2072593.

      Politika? De hol volt itt politika? Ez történelem volt.  További kellemes napot kívánok.
      Ez a szófacsarás humor akart lenni. 

    előzmény:
    Sheriff-2 (72592)
    2018-09-10  14:12
  10. 2018. szeptember 10. 14:1272592.

    Rosszúl emlékeztem.Nem az angolok sűlyesztették el a hajót,hanem Norvégiában.


                    who sank the boat that carried heavy water - Google Search

    idézet:
    Sheriff-2 (72591)
    2018-09-10 14:01:42

    Félig-meddig jól emlékeztem,mert az angolok képezték ki a norvégokat,hogyan semmisítsék meg a nehéz vizet termelő erőművet.


    Ezzel a politikát befejeztem,jó szórakozást kivánok,nekem pedig rövidesen dolgom van.

    előzmény:
    Sheriff-2 (72590)
    2018-09-10  14:01
  11. 2018. szeptember 10. 14:0472591.

    Rosszúl emlékeztem.Nem az angolok sűlyesztették el a hajót,hanem Norvégiában.


                    who sank the boat that carried heavy water - Google Search

    idézet:
    Sheriff-2 (72591)
    2018-09-10 14:01:42

    Hmmmmm...ezt akartam belinkelni,talán miután felébredek kevesebb hibát csinálok.....


                    Inside the Daring Mission That Thwarted a Nazi Atomic Bomb

    előzmény:
    Sheriff-2 (72590)
    2018-09-10  14:01
  12. 2018. szeptember 10. 14:0172590.

    Rosszúl emlékeztem.Nem az angolok sűlyesztették el a hajót,hanem Norvégiában.


                    who sank the boat that carried heavy water - Google Search

  13. 2018. szeptember 10. 13:4972589.

    Nekem is az a véleményem,de minket nem kérdezett meg senki.

    előzmény:
    klára13 (72588)
    2018-09-10  13:43
  14. 2018. szeptember 10. 13:4372588.

       Hát ez nem Gábor Áron rézágyúja. Azért nagy disznóság volt ledobni a két atombombát. Tapasztalatszerzés céljából.


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (72585)
    2018-09-10  13:40
  15. 2018. szeptember 10. 13:4272587.

    A nehéz víz hiányzott hozzá,a hajót ami szállította,angol búvárok sűlyesztették el.

    előzmény:
    klára13 (72584)
    2018-09-10  13:37
  16. 2018. szeptember 10. 13:4072586.

      Szerencsére. 

    előzmény:
    Sheriff-2 (72583)
    2018-09-10  13:37
  17. 2018. szeptember 10. 13:4072585.

    Néha unalmamban én is nézegetem a multat.Itt vannak videók is arról az ágyúról.


                    hitlers rail gun - Google Search

    előzmény:
    jara (72581)
    2018-09-10  12:11
  18. 2018. szeptember 10. 13:3772584.

      Hát az atombomba.  Már majdnem készen volt. 

    előzmény:
    csinomjank (72582)
    2018-09-10  13:15
  19. 2018. szeptember 10. 13:3772583.

          A szupervegyver az atombomba volt,amit az amerikaiak gyártottak le előbb.

    előzmény:
    csinomjank (72582)
    2018-09-10  13:15
  20. 2018. szeptember 10. 13:1572582.

    Igen - en az internetrol . Apukam szenvedelyes kutatoja volt a masodik vh . tortenetenek . Volt rengeteg konyvunk es egy fenykep mindig szoget utott a fejemben -valami furcsa van rajta ... egy no a gyerekevel egy godor elott es mintha egy katona celozna rajuk .


    Aztan lattam az eredeti kepet . A katona igazabol  a not fedezte -aki elbujn keszult a loveszarokban .


    _____________________


    Hat az igazsagot nem nagyon fogjuk megtudni . Hogy hol elt a haboru utan vagy elt-e egyatalan . Engem ennel jobban erdekelne , hogy mi volt az a szuperfegyver ,amirol beszelt a nepenek . Hogy arra alapozta a biztos gyozelmet .. 

    előzmény:
    klára13 (72580)
    2018-09-10  11:54
  21. 2018. szeptember 10. 12:1172581.

    Ha láttátok a mellékelt képet, tudjátok: "Egy újszülöttnek minden vicc új".


    Nekem az volt. Régen lementettem, de most aktuális a téma szerint. Hitler nehézágyúja.

  22. 2018. szeptember 10. 11:5472580.

    Hihetetlen dolgokról lehet értesülni nálunk a történelmi csatorna jóvoltából. Olyan filmrészleteket is lehet látni, amelyeket eltávolítottak a korabeli híradók felvételeiből. 


    Nagyon kutatják pl. azt, hogy vajon tényleg öngyilkos lett-e a Hitler házaspár, vagy elmenekültek? Dél-Amerikába vezető menekülési útvonalakat vizsgálnak. Az biztos, hogy a háború végére H. nagyon beteg volt, de éppen ez az, sosem lehet tudni, hogy a betegség mit hoz elő egy emberből.

    előzmény:
    csinomjank (72579)
    2018-09-10  08:43
  23. 2018. szeptember 10. 08:4372579.

    Azert azt hozza kell tenni , hogy Goring nem csak okos - de morfin fuggo is volt  .


    __________


     nehai miniszterelnokunkrol sokszor meselt az egyik hazinenim Pesten - egyutt dolgoztak  regen


    es egy kifejezetten humoros embernek ismerte meg - szerinte nala ez a nagy komolysag es mosolytalansag egy poz volt csak


    - ezaltal akarta elerni , hogy komolyan vegyek 

    előzmény:
    szizsuzsóka (72575)
    2018-09-10  06:36
  24. 2018. szeptember 10. 08:0672578.

     2006 ban vagyunk megint 


    ....


    nem latok semmit a friss hsz .bol 

  25. 2018. szeptember 10. 06:4672577.
    Tánczos Katalin:

     


    Az én miatyánkom

     


    Mikor a szíved már csordultig tele,
    Mikor nem csönget rád soha senkise,
    Mikor sötét felhő borul életedre,
    Mikor kiket szeretsz, nem jutsz eszükbe:
    Ó, „Lélek”, ne csüggedj! Ne pusztulj bele!
    Nézz fel a magasba – reményteljesen,
    S fohászkodj: MI ATYÁNK! KI VAGY A MENNYEKBEN…


    Mikor a magányod ijesztően rád szakad,
    Mikor kérdésedre választ a csend nem ad,
    Mikor körülvesz a durva szók özöne,
    Ó, „Lélek”, ne csüggedj! Ne roppanj bele!
    Nézz fel a magasba, és hittel rebegd:
    Uram! SZENTELTESSÉK MEG A TE NEVED!


    Mikor mindenfelől forrong a „nagyvilág”
    Mikor elnyomásban szenved az „igazság”
    Mikor elszabadul a „Pokol” a Földre
    Népek homlokára a „Káin” bélyege van sütve.
    Óh „Lélek”, ne csüggedj! Ne törjél bele!
    Nézz fel a magasba: hol örök fény ragyog,
    S kérd: Uram! JÖJJÖN EL A TE ORSZÁGOD!


    Mikor beléd sajdul a rideg valóság,
    Mikor életednek nem látod a hasznát,
    Mikor magad kínlódsz, láztól meggyötörve…
    Hisz a bajban nincs barát, ki veled törődne,
    Ó, „Lélek”, ne csüggedj! Ne keseredj bele!
    Nézz fel a magasba – hajtsd meg a homlokod…
    S mondd: Uram! LEGYEN MEG A TE AKARATOD!


    Mikor a kisember fillérekben számol,
    Mikor a drágaság az idegekben táncol,
    Mikor a „gazdagság” milliót költ, hogy éljen,
    És millió szegény a „nincstől” hal éhen,
    Ó, „Lélek”, ne csüggedj! Ne roskadj bele!
    Nézz fel a magasba, tedd össze két kezed,
    S kérd: Uram! ADD MEG A NAPI KENYERÜNKET!


    Mikor életedbe lassan belefáradsz,
    Mikor hited gyöngül, sőt ellene támadsz,
    Mikor, hogy imádkozz, nincs kedved, sem erőd,
    Mikor lázad benned, hogy tagadd meg „Őt”…
    Ó, „Lélek”, ne csüggedj! Ne egyezz bele!
    Nézz fel a magasba, s hívd Istenedet:
    Uram! Segíts, - S BOCSÁSD MEG VÉTKEIMET!


    Mikor hittél abban, hogy téged megbecsülnek,
    Munkád elismerik, lakást is szereznek,
    Mikor verítékig hajszoltad magadat,
    S később rádöbbentél, hogy kihasználtak!
    Ó, „Lélek”, ne csüggedj! Ne ess kétségbe!
    Nézz fel a magasba, sírd el Teremtődnek:
    Uram! MEGBOCSÁTOK AZ ELLENEM VÉTKEZŐKNEK!


    Mikor a „nagyhatalmak” a békét megtárgyalják,
    Mikor a BÉKE sehol – csak egymást gyilkolják!
    Mikor a népeket vesztükbe hajtják
    S kérded: Miért tűröd ezt?! MIATYÁNK!
    Ó, „Lélek”, ne csüggedj! Ne pusztulj bele!
    Nézz fel a magasba, s könyörögve szólj:
    Lelkünket kikérte a „Rossz”, támad, tombol!
    Uram! Ments meg a kísértéstől!
    MENTS MEG A GONOSZTÓL!


    UTÓHANG


    S akkor szólt az Úr Jézus, kemény – szelíden:
    Távozz Sátán! Szűnj vihar! BÉKE, SZERETET,
    És csend legyen!
    Miért féltek – ti kicsinyhitűek?
    Bízzatok! Hiszen Én megígértem Nektek:
    Pokoli hatalmak rajtatok erőt nem vesznek!
    Hűséges kis nyájam, Én Pásztorotok vagyok,
    És a végsőkig VELETEK MARADOK!


    Lejegyezte Dr. Eőry Ajándok

Címlap

top