Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. március 20. 05:3474251.

    Nagyon örülök. Kíváncsi vagyok, hogyan reagált a pécsi egyetem , mert sok diák is szavazott. Nekem csak annyi az érzelmi szálam, hogy anno Pécsre szerettem volna menni , de a nehéz megközelítés miatt kerültem Pestre . Nekem idegen volt és maradt ez a rohanó főváros, ahol 10 évig éltem.

    előzmény:
    Zsumi45 (74249)
    2019-03-19  22:25
  2. 2019. március 20. 05:3174250.

    Zsuzsikám ! örülhetsz jó fülednek, mert nagy luxus ez a nagyothallás. Egy pár hallójáraton belüli készülék kb 800 000 forint, a beteg önrésze is kettőszáz felett van .Legalább félévente kell ellenőriztetni, az is 5 ezer felett  +  bemenetel. A kis elemek is 100 forint felett vannak, 4-5 naponként Nekem szerencsém van, mert nem volt gyulladás a fülemben , ami gyakori , és a kenőcsök teljes áron kaphatók. Erről jut eszembe, hogy nagyon kivonult a biztosító a gyógyszertámogatásból.Rettentő drágák lettek a gyógyszerek, mert a régi 80-91 %-os támogatások 50%-ra csökkentek , az 50 %-os pedig  .20%-ra . Nem is tudom , hogy a beteg alacsony nyugdíjas öregek hogyan váltják ki gyógyszerüket .

    előzmény:
    Zsumi45 (74241)
    2019-03-19  09:24
  3. 2019. március 19. 22:2574249.

    ez már az Európa díj!


    🌳2019-es čv Európai Čv Fŕja pedig, Magyarorszŕg fŕja, a pčcsi Havi-hegyi mandulafa! 45132 szavazattal megnyertük a versenyt! Minden szavazatot köszönünk!!!!🙌🏻👏🏻👏🏻🌳Sajtóközlemčnyünket megtalŕljŕtok az evfaja.hu oldalon!

  4. 2019. március 19. 20:4774248.

    Zsuzsa gondolom, nem azért lobbant be a kezed, mert ölbe rakva üldögéltél volna.

    előzmény:
    Zsumi45 (74247)
    2019-03-19  18:01
  5. 2019. március 19. 18:0174247.

    Magdikám, Tündi is kapott sokféle kezelést, végül már lézeresre is befizetett. Nem segített semmi. Mióta nem visel teljesen lapos cipőt, nem panaszkodik. Most újra vett enyhén gördülő talpút tavaszra. Van többféle szín és fazon a Verlonnál, szandál is. Persze nem olcsó. Nekem is bevált, mert tudok bele magasítást tenni a rövidebb oldalra. Puhább benne a járás, mint a haránt emelő betéttel.


    A jobb kezem viszont újra belobbant, ismét nagyon fáj. 

    előzmény:
    Kusza (74246)
    2019-03-19  13:50
  6. 2019. március 19. 13:5074246.

    Tegnap voltam az ortopédián a sarkammal, mert már több mint fél éve fáj. Nem használt a fizikoterápia és a talpbetét sem. Kaptam egy injekciót, majd két hét múlva kapom a másikat. Azt mondta, hogy ez lehet, hogy felviszi egy kicsit a vérnyomásom, és másnap még jobban fog fájni, ne ijedjek meg tőle. Aztán jobb lesz. Az bejött, hogy másnap jobban fáj, más nem. Csak ne fájna már!

    előzmény:
    klára13 (74243)
    2019-03-19  13:17
  7. 2019. március 19. 13:4474245.

    Én is csak két gesztenyét tettem hozzá, így kisebb torta lett. Addig raktam sorba, ameddig a massza tartott. Azért a torta bevonó jó lenne hozzá, tulajdonképpen az tartja össze az egészet. Nem tudnál főzni egy csoki öntetet? Mikor zserbót sütök, arra én szoktam készíteni a csokis mázt, Sára inkább azt szereti amit én csinálok, nem a torta bevonót. Félős, hogy a befőttlé nagyon megsavanyítja, akkor inkább már vanília pudinggal szaporítsd.

    előzmény:
    klára13 (74243)
    2019-03-19  13:17
  8. 2019. március 19. 13:2774244.

    Mostanában nem írsz Zsuzsuról. Jól van? Mintha beteg lett volna....


    Jó lehet a keresett vers! Gyakran böngészek egy-egy sor emlékezete után az egészre. Nemcsak költeményt, de fogalmak pontos jelentését is ellenőrzöm, legtöbbször mások tévedése bizonyosodik be...Mégiscsak zseniális ez az internet!


     


    Hamarosan találkozom egy volt kolléganőmmel, aki visszérműtétre készül. Tavaly én is jártam érsebésznél, aki nekem is javasolta. kifaggatom a részletekről, ő lézeresen csináltatja, magánrendelőben. Egy vizsgálatot ott is megkockáztatok... Aztán még "gondolkodom". Jön a nyár és a melegben kellemetlen nagyon...ég.


     

    előzmény:
    klára13 (74242)
    2019-03-19  11:54
  9. 2019. március 19. 13:1774243.

    Köszönöm Klára a fiam nevében!


    Ja azt nem írtam, hogy babapiskóta kell hozzá, és gesztenye massza. A gesztenyét tejszínnel fel kell habosítani, egy kis rummal megízesíteni. Egy üveg tálba raktam le, aminek az alja keskenyebb , de előtte kibéleltem folpackal. Az alját piskótával kezdem lerakni, majd körbe állítva is azt rakok. Egy sor piskóta, egy sor gesztenye, piskótával vejezem be. Majd ráteszek egy lapos tányért, és valami súlyt a tetejére, egy éjszakára hidegre teszem. Majd kiborítom tányérra, a folpackot leveszem, és torta bevonóval bevonom.

    idézet:
    Kusza (74210)
    2019-03-15 08:21:56

      Ma elkészítem ezt a tortát, Magdikám. Sajnos, csak két gesztenyemasszát hozattam, nem értem magamat. És tortabevonóról is megfeledkeztem. Tehát kisebb torta lesz. Magozott meggyet szándékozom a gesztenyébe keverni. Gondolom, a habosítás után tegyem bele.
      Nem reménykedem, hogy nagy sikere lesz, mert fiamék olyan fanyalgósak.
      Holnap érkezik hozzám a hús, olyan hentest kerestem, ahol nem ketreces disznót vágnak. Nem bírom az iparszerű állatkínzást, akárha olcsóbb vele a hús. Tőlük rendeltem szuvidolt húsokat is, befagyasztom aztán csak előveszek belőlük. Ebből viszek le Bazsiéknak szűzpecsenyét és oldalast. És utána ezt a gesztenyetortát.
      Amikor mondtam, nem ismerhetik, miről van szó, és máris elkezdték csepülni. Az így elkészített húst. És lehet, a gesztenye sem túl jó választás, mert Zsófim egyszer azt mondta a pürére, hogy biztosan azért ízlett hajdan, mert más nem volt. Majd kiderül. Magdikám, a rum helyett öntsek kis befőttlevet a masszához? 
      Persze nem könnyű elvenni kedvemet, mert úgysincs. Csak azért viszek le nekik, mert kedvem van megosztani velük ezt  a finomságot. Talán keverjek a gesztenyéhez inkább oikos vaníliás pudingot?
      Na, mindegy. Készítek tejfölös uborkasalátát, mert szerintem annál nincs finomabb. Talán krumplisalátát is, de ez nem biztos. Bár hozattam hozzá lila hagymát. Bazsiék vállalták a zöldség beszerzését, de biztos vagyok benne, hogy elfeledték.
      Nem nagy élmény őket vendégül látni, hát csak nagy ritkán teszem. Akkor is, minek?


    Most bezzeg találtam madarakat! Zsófi előző szaporulata, már van új is. Szaporák, mint az egerek!

    előzmény:
    Kusza (74208)
    2019-03-15  08:21
  10. 2019. március 19. 11:5474242.

        Hűha! Bogáráradattól mentetted meg magad, Zsuzsika. Nincs igazán ellenszerük, csak így, szinte egyesével lehet pusztítani őket.
        Nagyon jól hallasz! Méghogy a katicabogár koppant a mennyezeten! Ehhez aztán fül kell! Nem is akármilyen!
        Éppen egy verssorral kínlódtam jó ideje, amely szinte rímel a te katicabogaras élményedhez. "kihallgattam a bogárlábu percek ijedve futkosó neszét". Részletekre emlékeztem, és kísérleteztem a guglival megtalálni az egész sort. Végül sikerült, Fodor András költeménye, ám a vers még nincs meg.
        Zsuzsika, éppen ilyesmire szoktam gondolni a fülhallgatókkal kapcsolatban, mint a te eseted. Hogy ingyen vizsgálat, aztán méregdrága eszköz. Kicsit romlott az én hallásom is. "Motyog", mondom magamban, aztán gyorsan rájövök: dehogyis! Fülem romlott.
        Bogarad mennyezetre érkezésével - majdnem földet érést írtam - van megfigyelésem, de az madarakra vonatkozik. Hogy milyen nagy sebességgel érnek a faághoz, szinte nekicsapódnak, aztán megragadják erős lábujjukkal. Madárnak lenni sem könnyű.


    Madarat kerestem, de csak kutyákat találtam.

    előzmény:
    Zsumi45 (74241)
    2019-03-19  09:24
  11. 2019. március 19. 09:2474241.

    Klárám, tapasztalom: Fürtökben szedtem ki az erkély sarkaiból a még szunnyadókat. ahogy fény érte, kapálózni kezdtek. lapátra, majd a WC-be kerültek.


    Esti magányomban apró koppanást hallottam, felnéztem, a plafonon landolt egy katica. megnyugodtam, még csak kicsit romlott a hallásom.


    Eszembe jutott:vagy 2 éve éltem a bedobott meghívó kínálta ingyenes hallásvizsgálat lehetőségével. Hosszas vizsgálat után mindkét fülemre kipróbálásra adtak hallókészüléket, ami személyemre be is hangoltak. A hallásgörbe pontosan egyezett kb. 8 éve szakorvosnál készülttel. Akkor zajártalomként diagnosztizálták, amit a munkahelyemen szerezhettem- őrlőmalmok közelében.


    Becsületesen kipróbáltam a készülékeket, de kellemetlenül felerősítette a háttér zajokat, még a saját lélegzetemet is. Visszaadtam, s a kauciót visszakaptam. A készülékek hivatalos forgalmazói nem örültek, hogy elestek a sokszáz Ft. bevételtől. Egyelőre picit hangosabban hallgatom a rádiót, TV-t, de a hadarókat lassításra kérem.

    előzmény:
    klára13 (74239)
    2019-03-19  08:12
  12. 2019. március 19. 09:2474240.

    Azért nálunk az ajándék bor is fogyna , a tömény nem .

    előzmény:
    Kusza (74238)
    2019-03-19  08:08
  13. 2019. március 19. 08:1274239.

      Ezt nem a mi Sándorainknak, Benedekeinknek szánom, de azért nagyon kellemetlen, hogy meleg helyet hideget eregetnek zsákjukból. Ilyesmire nem is emlékszem, hogy a múltban történt volna.
       Ébredésem előtt a kerti poloskákkal hadakoztam, aztán a téma nem is hagyott el. Félálmomban sűrű függönyanyagból varrt zsákokat terveztem, amelyek a földtől növény csúcsáig takar. Aztán ébredésem kijózanított: e zárt rendszerben miképpen történne a virágok beporzása? Módosítottam hát kis, termést záró zacsikra, amelyekben paradicsom nyugodtan fejlődhet. Ilyesmit már árulnak is, jó drágán.
       Aztán egy róluk szóló cikk utáni hozzászólásokat olvastam, és meglepve tapasztaltam, hogy nálunk sokkal kisebb a baj. Másutt óriási inváziók vannak. Máris elindultak, be az ablakokon, ajtókon.

  14. 2019. március 19. 08:0874238.

    Nem csodálom, hogy sokan köszöntötték, hiszen jó ember, sokan szerethetik! Gyuri is nagyon tudja az édességet fogyasztani, az ajándék itallal nem tud mit kezdeni, viszont a csoki jöhet.

    előzmény:
    szizsuzsóka (74237)
    2019-03-19  05:36
  15. 2019. március 19. 05:3674237.

    Magdikám ! Köszönjük. Tegnap egész nap csörgött a telefon, sok köszöntést kapott.  Mivel nem tudtam semmi tárgyat venni ( túl sok tárgyunk van ) vettem neki csokoládékat. Utóbbi időben szertti és kívánja az édességet. Mivel tavalyi betegsége  alatt sokat fogyott, nem is árt neki.

    előzmény:
    Kusza (74236)
    2019-03-18  13:12
  16. 2019. március 18. 13:1274236.

    Isten éltesse Sándort, jó egészségben sokáig!

    előzmény:
    szizsuzsóka (74232)
    2019-03-18  05:49
  17. 2019. március 18. 12:0574235.

    Sajnos nem olvastam at a hozzaszolast es nem vettem eszre hogy kimaradt belole az elejen hogy a templom papja lopta el a felmillio dollar es ebbol nemcsak ujsaghir lett hanem meg a teve is kiszallt egy riporterrel, errol beszeltek mindenutt, hires templom lett. Szerintem a tobbiben is hatalmas lopas folyhat csak nem bukkan elo...

    előzmény:
    leiw (74234)
    2019-03-18  11:58
  18. 2019. március 18. 11:5874234.

    Minden mai illetve kozelmult szuletesnaposnak, illetve nevnaposnak kivanok boldogsagot, jo szerencset.


    Nalunk is erdekes honap a marcius, ha a lanyunk oldalarol nezzuk, a nagyanyja, / mar nem el/, az anyja/ en/ , a ferje es 3 baratnoje marcius 13-an szuletett,  azonkivul 3 baratno marciusi, 19 es huszonvalahanyadikaig bezarolag van a szuletesnapjuk meg az egyik baratno volegenye is.


    Egy nagy parti kereten belul unnepli a barati tarsasag, en a vejemmel kulon is megtartjuk. Fel nem foghatom hogy az a 6 marcius 13-as ember hogy tudott csaladon es barati koron belul osszeverodni, valami olyan lehet hogy a halak tulajdonsagai bevonzottak a hasonlokat.


    Mar csak az hianyozna hogy a majd valamikor szuletendo unokam is marciusi legyen.


    Ismerek egy csaladot, nem a szuletesnapjukon unneplik a szulinapot hanem egyszerre az osszeset ami nagyon fura, nem magyaraztak meg hogy miert. Jehovasok de annak az enyhebb fajtaja, marmint nincs kulon papjuk, minden heten mas predikal a hivek kozul, a templomi penzt amit a hivek adnak be is igy kezelik, minden honapban mas, ezert nem is tudjak ellopni es csak annyit kernek a hivoktol hogy a kis imahaznak a fennttartasara jusson. Ilyen tisztesseges tarsasagot meg nem is lattam. Semmilyen unnepet nem ulhetnek meg a Jehovasok, meg a karacsonyt sem, a szuletesnapot sem de az ugy latszik ezeknek hianyzik tehat tartanak egy napot csaladon belul ami mindenkinek a napja. Nagyon rendes tarsasag lehet.


    Hozzank kozel van egy nagy templom, katolikus. Egyik szomszedom oda jar a ferjevel, tavaly volt roluk hir azt allitotta a riportereknek hogy nem lopta csak "kolcsonvette" es hogy vissza fogja fizetni majd de most nincs modja.


    Athelyeztek, / megall az eszem, ki miert nem rugtak/? Sok hercehurca utan a vezetoseg kijelentette hogy a pap nem tudja visszafizetni tehat a hivek aprodonkent adjak ossze. Szomszedaim pedig nagy katolikusok, rettentoen felhaborodtak ,foleg a kolcsonvevo szotol, otthagytak a templomot, meg mindig nem talaltak masikat helyette mert tele lettek gyanakvassal. Mondtam nekik a Jehovakat hogy milyen rendes tarsasag csak hat bigottak de legalabb nem lopnak.


    Nem, az nem kell. Ebbe a lopos templomba jar a vejem egesz csaladja is, ok is fel voltak haborodva  de nem hagytak ott, sot valami apropenzt meg adtak is a felmillio hianyhoz, hehehe....


    Meg jo hogy a vejem a gyerekkoran kivul sosem volt hajlando templomba jarni, igy itthon ez nem volt beszed vagy vita tema hogy mi legyen csak nevetve almelkodtunk mi is ezen a kolcsonvevo szon hogy milyen pofatlanul magyarazta meg a pap...


    Az nem derult ki hogy mire vette kolcson. Nokre? Szerencsejatekra? Vagy egyszeruen a sajat szamlajara tette mint megtakaritast?

    előzmény:
    szizsuzsóka (74232)
    2019-03-18  05:49
  19. 2019. március 18. 09:0974233.

    Kellemes lazítást, Zsuzsám! Ahogy ismerünk, kitalálsz egy kis tennivalót!:-)


    Szellő itt is lengedez, de egyelőre felhő semmi. Idejét sem tudom, mikor esett az eső errefelé, szinte semmi a hó óta. Már komolyan aggódnak a gazdák, mert nem  kel a gabona. Vetni is csak porba tudtak...


    Nálunk is teszi mindeni a dolgát, hozzák-viszik a másik nagymamát a kezelésekre. A diákok készítik a beadandó dolgozataikat, írják a zárthelyiket. Tegnap megölelhettem őket, s Dórival is beszélhettem.


    Náluk még nincs nyoma a tavasznak, 90 km/órás a szél , eső esik naponta. A napsütés neki nagyon hiányzik. Egyre jobban kedveli a munkáját, már ő taníthatja az újabb munkatársat. Kellenek az újak, reméli csökkenni fog a napi 10 órás munkaidejük. A minőségi munkaerő ott is hiánycikk, hiába az évtizedek óta ott élő sok jövevény.


    Tündi a 99 éves nagynéni temetésére, Kecskemétre utazott.(Apukája nagynénje volt, akinek édesanyja az Üki, 102 évig élt.)Komoly demencia egyiküket sem sújtotta.


    Ma végre eljutok fodrászhoz, holnap bérleti hangverseny.


    Mindenkinek eredményes, kímélősen tevékeny napokat!


     


     


     


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (74232)
    2019-03-18  05:49
  20. 2019. március 18. 05:4974232.

    Szervusztok ! Szép hetet kívánok!.


    Nálunk csendben telnek a napok.Ma köszöntöm Sándort, mert a családi ünneplés 31-én lesz . Ekkor köszöntjük Sándor, Gabit, Zsoltot névnapján.Idősebb fiam , felesége és Lilla jövő héten esedékes születésnapos , második unokám születésnapja április elején .  A vizsgák miatt ez a nap megfelelő  5 egyetemistának . Fiatalabb fiam és felesége is járnak valami másoddiplomás  közgazdasági kurzusra  ahová  a születésnapos unokám is jár. Hát nem volt könnyű összehozni    A család több mint fele ünnepelt így egyszerre célszerű tartani. .  


    Tegnap egész nap a kertben tevékenykedtünk. Már talán látszik is a sok munka eredménye. Elfáradtunk, ma csendesbb napot tartunk, hideg, szeles idő van , nem is kívánkozunk ki. 


     

  21. 2019. március 17. 22:1374231.

    Köszönöm Zsuzsa, majd egyszer kipróbálom.

    előzmény:
    Zsumi45 (74230)
    2019-03-17  21:26
  22. 2019. március 17. 21:2674230.

    Magdika, nagyon könnyű elkészíteni és az eredmény is nagyon könnyű, krémes. A neve görög sajttorta. (eredetileg krémsajtból készítették)


    Kapcsos formában érdemes készíteni, s a formát sütőpapírral kibélelni, ne follyon ki , mert nyersen egészen folyékony a massza. A recept nem ír külön alját, de első alkalommal belecsepegett a vaj a sütőbe, ezért én készítek összetört zabkekszből alját.


    Hozzávalók: 


    1kg. görög krémjoghurt (LIDL, vödrös) 


    25 dkg cukor (nekem 13-14 dkg volt)


    fél citrom leve és reszelt citromhéj


    Vanilia, v. vanilincukor, csipet só


    6 egész tojás


    2 púpos ek. étkezési keményítő, vagy finomliszt


    diónyi vaj a kikenéshez, én ezt a kekszmorzsához adtam és 1 tojás sárgáját. Ezt terítettem a forma aljába.


    Elkészítés:A hozzávalók ne legyenek túl hidegek, kivettem a hűtőből reggel, kb. 1 óra múlva fogtam hozzá.


    Sütőt előmelegítjük forróra (200fokC)


    A joghurtot géppel kb. 2 percig keverjük (nem kell a legmagasabb fordulaton, mert kifröcsköl)


    hozzáadjuk a cukrot, vaniliát, cirtrom héját, levét, sót és újabb 2 percig keverjük


    egyenként az egész tojásokat és a keményítőt is hozzáadjuk, símára keverjük (érdemes a keményítőt, v. lisztet szitálva, ígynem csomósodik )


    A masszát beleöntjük az előkészített formába és betesszük a forró sütőbe. Nem kell megijedni, nagyon híg!


    10 perc után mérsékeljük 120 fokra a hőt és kb. 60 percig tovább sütjük. fél óra után óvatosan fordíthatunk rajta, ha nem egyenletesen pirul, vagy alufóliát is teríthetünk rá, ha nagyon pirulna. Nekem gázsütőm van, s nemrég igen magasra állították be, a takarékon is pirult a széle és a teteje is egy sávban. Sosem tudom, mennyi a hő benne- tűpróbával nézem átsült-e?


    Ha nem ragad rá, átsült, hagyjuk a formában kihűlni.(nem kell megijedni- rezeg még!) ezután hűtőszekrényben még legalább 2 órát dermedjen. A képen is látszik, a közepe kicsit belapult, de nem volt nyers! A recept írója szerint is kicsit összeesik.


    A görögök mézzel, szörppel meglocsolják diót, gyümölcsöt adnak mellé tálaláskor.Családom leszavazta, de nagyon finom volt ezek nélkül is.


     

    előzmény:
    Kusza (74228)
    2019-03-17  19:17
  23. 2019. március 17. 20:2974229.

      Sok jó nap jusson Sándoroknak, Józsiknak is, és Benedekeknek szintén!  Vivát!!!!!!!!!!!!!!!!!
     

  24. 2019. március 17. 19:1774228.

    Zsuzsa nagyon jól néz ki ez a süti, leírnád a receptjét?

    előzmény:
    Zsumi45 (74226)
    2019-03-17  16:38
  25. 2019. március 17. 16:4274227.

    Gondolom, Sándort köszönti a család is. Szeretettel kívánok sok-sok boldog Sándor napot, jó egészségben Mindannyiótoknak!

    előzmény:
    szizsuzsóka (74220)
    2019-03-17  05:15

Címlap

top