Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. június 23. 07:4675401.

      Jó intézmény volt az ebédjegy. Bár el nem adtam - talán nem is lett volna kinek -, de össze lehetett gyűjteni és megvendégelni valakit egy-egy gazdagabb ebéddel. Vagy jutott belőle egy pohár sörre is, ha nem mindennap akartunk enni. S milyen finomakat lehetett kapni a szerkesztőség melletti kis kocsmában! Pl. tökfőzeléket feltét nélkül, és pörköltszaftot löttyintettek rá - hát fenséges volt! De mindennek a teteje a túróscsusza volt, amit betettek tányérostól kis időre a sütőbe, s ha megpirult, az elmondhatatlanul ízletessé tette. 
      Régi szép idők! 


    https://www.youtube.com/watch?v=8YmJ8CD5AGI


     


    Ezt a manírművészpárt nagyon nem kedvelem. Nekem ők az örökmegjátszók, a csepürágók csúcsa. A szinészkirjály... stbDe náluk csak rosszabb felvételt találtam. Na, a megreformált a fiatalemberrel, volt csak a csúcs! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (75400)
    2019-06-23  07:21
  2. 2019. június 23. 07:2175400.

    Taláán magyarázat " stréberségemre ", hogy csak az ösztöndíjamból élte. Mikor kollégista lettem, eladtam az ebédjegyem, hogy legyen pénzem hazautazni.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75398)
    2019-06-23  05:46
  3. 2019. június 23. 05:5575399.

    Igen Janka , sok külföldi diák tanul itt. Most elsősorban zeneművészeti egyetemek, és orvosnak tanulnak.( lehet, hogy csak ezekről van alaposabb ismeretem) A Zeneakadémia hallgatóinak elmondás szerint 5 1 %a külföldi. A budapesti orvosi ez 49 %.3 nyelven oktatnak, vannak német és angol évfolyamok. is. Unokám elmondása szerint náluk Pécsett ugyanez a helyzet.

    előzmény:
    csinomjank (75386)
    2019-06-21  10:42
  4. 2019. június 23. 05:4675398.

    Klárám !Nem zseni, de kicsit komolyabban gondol a jövőjére. Gimiben és az első 2 évben az  egyetemen is jeles , kitűnő voltam . Aztán rájöttem már végzés után, hogy ez olyan lényegtelen.Az élet nagyon felkeveri az iskolai értékelést.  Idősebb fiam rengeteget olvasott, talán már írtam negyedikes korában csak úgy megtanulta a Husztot . 8 év irodalomtanítása hatásos volt, évekig semmit nem olvasott, szépirodalmat most sem olvas,történelemmel , pszichológiával foglalkozó könyveket.Nem volt jó tanuló, kisebb fiam sem . Nehéz volt megemészteni, de elfogadtam.Egyetem végére jött fel, diplomája jeles lett  Unokáim sem igazán jelesek, bár jobb tanulók, mint apjuk volt.( mindkét fiamnál így van) Matematika - fizika érdeklődésűek. Egyik unokám félévkor megbukott németből, a következő hónapban tette le a középfokú nyelvvizsgát.Itteni legfiatalabb kettesre ment német" népismeretből " , mert nem érdekli, csak ne bukjon meg. A fiúk ilyenek , csak azzal törődnek, ami őket érdekli. Mi lányok jobban meg akarunk felelni mindennek , és csak későn vesszük észre, hogy ez általában nem szokott sikerülni.

    előzmény:
    klára13 (75396)
    2019-06-22  18:23
  5. 2019. június 22. 18:3675397.

      Csodálatos! Köszönöm!

    előzmény:
    Zsumi45 (75392)
    2019-06-22  07:47
  6. 2019. június 22. 18:2375396.

      Ez igen! Zsuzsóka, zseni ez a gyermek. 
      Nálunk vegyes a helyzet. Minden tantárgy jeles Beninél, ám földrajz kettes. Mert az nem érdekes. Nekem érdekes ez a hozzáállás. Unokád viselkedése milyen? Beni nagyon szemtelen anyjával, ő meg, helytelenül, tűri. 
          Most jöttem rá, Dodót meg sem kérdeztem, persze, mert nem találkoztunk. Amúgy sem vagyok nagy bizonyítványbubus, bár a jó jegyeknek örülök. Ez a kettes azért kicsit szemtelenség tőle az ötösök között. Gondolom, Dodóka általában négyes. Majd megkérdezem.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75395)
    2019-06-22  16:18
  7. 2019. június 22. 16:1875395.

    Megkaptam, amit szeretnék. Unokám ötösre érettségizett angolból.  Előrehozott érettségi. Márciusban  11. osztályvizsga, áprilisban 12.osztályvizsga,májusban írásbeli, júniusban  szóbeli érettségi. Mindegyik 90 % felett lett, ötös.

    előzmény:
    Zsumi45 (75392)
    2019-06-22  07:47
  8. 2019. június 22. 16:1375394.

    Csodálatos a világ ! Nekem az élet a központ, ezek  gyönyörű virágok,no és főleg az ember.  Erről jut eszembe , évek óta nincs a kertemben dália. Jövőre pótolom.

    előzmény:
    Zsumi45 (75392)
    2019-06-22  07:47
  9. 2019. június 22. 15:1775393.

      Janka, nagyon érdekes blogot fedeztem fel. RumBlog, mert a szerzőjének neve Rum. Művészettörténész. Jól és érdekesen ír. 
      Íme, egy nekem nagyon tetsző írása:


    https://rumnaplo.blog.hu/2015/06/19/a_golgota_kalvariaja _avagy_interju_kasszandraval

    előzmény:
    csinomjank (75386)
    2019-06-21  10:42
  10. 2019. június 22. 07:4775392.

    Hétvégére mindenkinek , amit szeretne! Álljunk meg néhány percre, csodáljuk meg élővilágunk díszeit:


    https://www.facebook.com/ScienceNaturePage/videos/699270 903865345/UzpfSTE4MzY5ODA0NTY6MTAyMTE0MDY3MjY1MjM5OTI/


     


  11. 2019. június 21. 15:5875391.

    Egy-egy vers bennem elsősorban érzelmeket kelt, esetleg egyes sorok ,szakaszok gondolatait  magamra tudom vonatkoztatni. Az „aha” érzés is felbukkan, de ha végig értelmezni akarom, rájövök, más ember írta, nem én. 


    Minden esetre a kiváltott érzés sokáig foglalkoztat, néha megrendít. Szavakba önteni már nehéz. Ezért választottam a kis jeleket válaszul Marikának.


     Minden házasság magában rejti a rajongó szeretet mellett a fájdalmat is, a különböző mértékű alá- és fölérendelt státuszt is. Ki-ki lázad, megharcol  önmagáért, mások beletörődve viselik, vagy épp ez adja a biztonságot számukra. A csiszolódással nem lesz minden gömbölyű, sőt nem is egyformán kopunk. Ez már nem a vers kapcsán jutott eszembe. Ami pedig a gyerek általi kapocs kérdését illeti, sajnos nálunk elszakadt...

    előzmény:
    szizsuzsóka (75382)
    2019-06-21  05:51
  12. 2019. június 21. 15:2275390.

    Itt is, most is szeretettel kívánok további szép eredményt Lillának a tanulásban, s majd a munkája során megbecsülést mind betegeitől, mind a foglalkoztatóitól. Érzelmileg, anyagilag egyaránt!


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (75389)
    2019-06-21  14:15
  13. 2019. június 21. 14:1575389.

    Nagy örömmel írom az újságot, unokám sikeresen befejezte az első évet az egyetemen !


    Aranyos , szorgalmas kislány, lelkiismeretes, és szépnek látta nagyanyja munkáját. Remélem nem éri csalódás az életben, és szeretetet , és legalább erkölcsi elismerést kap munkájáért. 

  14. 2019. június 21. 14:1075388.

    Köszönöm a türelmes, végiggondolt válaszodat. Igen , korral az ember türelmesebb lesz, de ha jelentkezik a demencia, csökken a türelem a bölcsességgel együtt.Igen fiatal koromban türelmetlenebb , rátartibb voltam, mint most. De írásod alapján büszkén írhatom, nem szoktam csak vészhelyzetben dudálni. A dugóban m, vagy szemtelenség esetén nem dudálok. Amikor kisfiamat kizáródott sérvvel saját kocsival vittem kórházba , végig dudáltam az utat. Még a rendőr is megnézett, mi a baja ennek a lökött nőnek. Akkoriban telefonközponton keresztül lehetett mentót hívni, ami 25 kilométerről jött..ADDIGRA ÉN MÁR BENN VOLTAM A KLINIKÁN.

    előzmény:
    Sheriff-2 (75387)
    2019-06-21  11:22
  15. 2019. június 21. 11:2275387.

    Azt hiszem hogy általánosságban beszélve a nőknek több türelmük van mint a férfiaknak,de nagyon sokmindentől függ.Ha könyvet olvasunk,a nők inkább elolvassák végig mint a férfiak,de veszélyes helyzetben a férfi türelmesebben várja ki a dolog végét.


    Vannak helyzetek amikor a különbség nagyon kicsi,forgalmi dugóban a férfi előbb fog dudálni,de másodpercekkel később a nő is....


    Vannak örökölt,és tanult türelmek,alaptermészetünk egyike hogy ha lehetséges,akkor másokat hibáztatunk mielőtt sajátmagunkat.


    Ugyanaz a személy türelmesebb idősebb korban mint fiatalabban,alapjában azért mert másképpen reagál ugyanarra a helyzetre.


    Ha valaki méregből cselekszik,akkor sokszor azt hibáztat,aki a közelében van.


    Szerelem kapcsolatban a nő törelmetlenebb a házasság-kötésig mint a férfi....


    Sokmást lehet hasonlítani,dehát példát lehet találni bármikor bármire.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75382)
    2019-06-21  05:51
  16. 2019. június 21. 10:4275386.

    Jara , aug 25 - ig van nekik szunet.


      Tegnap  gimis lanykam elment egy erettsegi bankett felere bucsuztatni . Ugy volt , hogy fellepnek  az iskolai pop zenekarral , de az utolso


    pillanatban kiderult , hogy nincs a szallodanak engedelye elo zenere - igy felvettek az iskolaban a szamot , amit lejatszottak .


     Nagyon jol sikerult .Az igazgato is gratulalt neki . 


     Hasznos volt a vegzosokkel valo talalkozas - lathatta ugyanis , hogy ki hova megy tovabb .. a legtobben az Egyesult Kiralysagba , vagy Az Egyesult allamokba megy tanulni , de volt egy filippino fiu ,aki egy nagyon egzotikus varosba megy tanulni , ugy hivjak a varost  Debrecen .

    előzmény:
    jara (75374)
    2019-06-19  18:24
  17. 2019. június 21. 08:3975385.

    Nekem is van egy szép emlékem az egyik balatoni nyaralásról. A férjem öccsének a víkendházában nyaraltunk két hétig, az anyósommal, és a három gyerekkel. Egy helységben aludtunk 5-en, egy kis kalyiba volt a konyha, ahol kétlapos gázrezsón főztem, naponta egy tál ételt. A kétszintes nyaraló, akkor még csak félig volt készen. Annak ellenére, hogy ilyen szerény körülmények közt voltunk, mégis nagyon jól éreztük magunkat, hiszen ott volt a Balaton. A férjem nem volt velünk, mert kapott egy kéthetes NDK-ás jutalom beutalót. Nem akart menni egyedül, én beszéltem rá, hogy ne hagyja ki. Még most is nosztalgiázva gondolok rá, mikor esténként a gyerekek már aludtak, az anyósommal a nyugágyba kint ülve hallgattuk a szórakozóhelyekről behallatszott zenét.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75383)
    2019-06-21  05:58
  18. 2019. június 21. 07:2375384.

    Bocsi ERRE

    előzmény:
    szizsuzsóka (75382)
    2019-06-21  05:51
  19. 2019. június 21. 05:5875383.

    Zsuzsikám ! Ez a nyár nekem is szép volt, mint gyermekkorom nyarainak többsége. De szép emlékek gyermekeimmel töltött balatoni hetek is. Mikor megtanítottam őket úszni. Sokat főztem, több doboz sütivel indultunk, mert a sok mozgás miatt több kalóriára volt szükségük. Így mostohább körülmények között, de folytattam a háztartási munkát- De aludhattam éjjel, nem volt telefon, nem volt felelősség. Hűvösebb időben kirándultunk, szép emlék !

    előzmény:
    Zsumi45 (75379)
    2019-06-20  14:11
  20. 2019. június 21. 05:5175382.

    Nagyon szép vers, de nekem más gondolataim vannak. Valóban az ember sokszor tehetetlenségében azt bántja , akinek szeretetében a legbiztosabb. Ere különösen a férfiak hajlamosabb. Mi nők jobban tűrünk. , De a szüléssel nem társunk halálának részesei leszünk , hanem élete folytatásának biztosítói. Hiszen génjei megmaradnak tovább. Azok a férfiak is meghalnak, akiknek nincs gyermeke. Van egy morbid elméletem erre a szemléletre. A férfiak nagy többsége nehezen éli meg , hogy ő háttérbe szorul a gyermek mellett. Különösen az első időkben.Vannak, akik ilyenkor lépnek félre . Emberi gyarlóság, hogy bűnükért a feleséget is hibáztatják.  A költő ezt gyönyörűen szedte versbe, és biztosította feleségét, hogy ő az igazi.


    Kedves Sheriff!  hogy látja ezt egy férfi ?No és Ti asszonytársaim ???

    előzmény:
    jara (75377)
    2019-06-20  09:44
  21. 2019. június 20. 21:2775381.

     Idén nálunk is hideg tavasz volt. Ezért drága minden termény. Nem poroztak a rovarok.
     Nagyon szakszerű a munkája, Sheriff.


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (75375)
    2019-06-20  00:00
  22. 2019. június 20. 21:2075380.

    Marika, nagyon normális, intelligens embernek ismerlek.
    Arra kell törekedned, hogy ne legyen zsíros az ételed? 
    Nyílik-e évelő szarkalábad?


    Nálam ilyen:

    előzmény:
    jara (75374)
    2019-06-19  18:24
  23. 2019. június 20. 14:1175379.

    Zsuzsám!


    Sikeres középiskolai és további tanulós éveket kívánok unokádnak! Elötte legyen pihentető, de eseménydús a vakáció minden tanulódnak! Emlékezetes nyarat! 


    Annak idején ez a nyaram volt a legemlékezetesebb. Kiszabadulásként éltem meg a nagyobb önállóságot, pedig a biztonságban (féltő szeretetben)  töltött évek alapozták meg az azt követő életemet és saját nagyanyai viselkedésemet.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75376)
    2019-06-20  06:32
  24. 2019. június 20. 11:4175378.

    előzmény:
    jara (75377)
    2019-06-20  09:44
  25. 2019. június 20. 09:4475377.

    Kányádi Sándor: Bántani én nem akarlak


    Bántani én nem akarlak,
    szavaimmal betakarlak,
    el-elnézlek, amíg alszol.
    Én sohasem rád haragszom,
    de kit bántsak, ha nem téged,
    az én vétkem, a te vétked,
    mert akarva, akaratlan,
    halálom hordod magadban,
    s a fiammal, akit szültél,
    halálom részese lettél,
    és történhet már akármi
    történhető, e világi,
    oldhatatlanul köt hozzád
    e magasztos bizonyosság,
    világrészek, galaktikák
    távolából is mindig rád
    emlékeztet ez a vétked.
    Kit szeressek, ha nem téged.
    1965

Címlap

top