Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. július 9. 21:1375576.

       Popper Péternek volt egy nagyon érdekes megjegyzése. Pontosan nem tudom idézni, de lényege: egy-egy költőtől többet tanult, mint 100 pszichológustól. S elég, ha József Attila költészetére gondolunk, megértjük. Most a távoli, régi emlékek közül előkerült Jack Londonnal vagyok úgy, hogy azt gondolom álmélkodva újra és újra, hogy mi mindent tudott az emberről!  Gondolkodásmódjáról, érzelemvilágáról.
      És ez is hozzátartozik, az író szavai:


    "Némelyik ​regényírónak balszerencséjére, az átlagember szemében az elbeszélő műfaj és a hazugság egy és ugyanazt jelenti. Több évvel ezelőtt kiadtam egy déltengeri regényt. A cselekmény a Salamon-szigeteken játszódott le. A cselekményt a kritikusok és recenzensek mint a képzelet rendkívül hiteles teljesítményét dicsérték. Ami a valóságot illeti – azt mondták, a valóságnak nyoma sincs benne. Hiszen mindenki tudja, hogy gyapjas hajú emberevők nem élnek már a földön, még kevésbé szaladgálnak egy szál kötő nélkül, s vagdossák le más emberek, néha fehér emberek fejét. Hát ide hallgassanak. Honoluluban, Hawaii szigetén írom ezeket a sorokat. Tegnap a tengerparton, Waikikinál megszólított egy idegen. Közös barátunkat, Kellar kapitányt említette. Mikor hajótörést szenvedtem a Salamon-szigeteken a Minota munkásfogdosó hajóval, Kellar kapitány, az Eugénie munkásfogdosó hajó gazdája mentett meg. A feketék levágták Kellar kapitány fejét, mondta az idegen. Ő tudja. Ő képviselte Kellar kapitány anyját a birtok felszámolásánál."

  2. 2019. július 9. 19:3075575.

     Zsuzsám!


    Köszönöm, hogy értetted, amit ökológiai ismereteim alapján leírtam. Én sem politizálok, különösen nem írok "propaganda szöveget". Azt azért tudod, hogy az EU-s pénzek "pántlikázva vannak" csakis arra adják, ami nem sérti a "magasabb gazdasági érdekeket".


    Küldtem Neked egy sorozat légi felvételt a fészen, részben az alföldi táj , továbbá fantasztikus vonatok látványa miatt. Magam sem tudtam egyszerre végignézni, annyira sok van belőlük.


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (75574)
    2019-07-09  16:25
  3. 2019. július 9. 16:2575574.

    Így van Zsuzsikám! De Tiborc panasza változatlan lassan ezer éve   " aki száz meg százezret rabol, bírája lészen annak, akit a szükség lopni kényszerített. ". Az eus pénzekből lehetett volna erre, vagy kórházakra költeni, nem üres "Stadler " stadionokra.  Hogy csak a legfeltűnőbbeket írjam .De ne politizáljunk, mert az a kevés életkedv is elpárolog, ami bennem maradt.

    előzmény:
    Zsumi45 (75570)
    2019-07-09  09:07
  4. 2019. július 9. 12:3075573.

    Jahh, hogy semmit sem értettél? Sajnálom. 


     

    előzmény:
    klára13 (75571)
    2019-07-09  11:32
  5. 2019. július 9. 11:4175572.

      Hihetetlen párhuzamra bukkantam akaratlanul. Tragikomikus párhuzam.
      Az ország legszegényebbjei között jártam, láttam egy házat, amelyet tulajdonosa 1 hónapnyi távolléte alatt értékesítettek szomszédai: darabjait - gerendákat, téglát, ajtókat - "eladtak", drogra cseréltek. Szétlopták, széthordták. 
      Olvasom, hogy az Antarktisz jéghegyét az emirátusokba kívánja vontatni valaki, enyhíteni a térség vízhiányát. Vagyis a szupergazdagok szétlopják az Antarktiszt. 

  6. 2019. július 9. 11:3275571.

      Köszönöm a kedves köszöntést, Zsuzsika!


      Propagandaszövegedhez nem szólok hozzá - minek.

    előzmény:
    Zsumi45 (75566)
    2019-07-08  19:53
  7. 2019. július 9. 09:0775570.

    Igen, Zsuzsám, dünnyögünk, dünnyögünk. Megpróbáljuk a tudásunkat (vélt tudásunk?) abban a körben átadni, ameddig elérünk.


     


    Kit TARTANAK EL?


    Elszomorító esemény a közelmúltból: Itt a bevásárlóközpont közelében feltűnő a szemetelés. Vannak a szalagházak háztartási szemete számára megfelelő konténerek és az utcai szemétnek kisebb tárolók- mindkétféle kb. 50 méterenként. Hiába! A padokon elfogyasztott élelem göngyölegétől a magánházas övezetből ide illegálisan lerakott zsákokig minden szétszórva. Cigarettacsik tenger! A padokon várják meg a buszokat, s hiába a padok melletti hamutartó, a földön tapossák el...


    Felvetettem javaslataimat a házkezelőktól a kerületi képviselőig mindeütt- s amikor ebben a témában összehívták a "lakógyűlést", egyedül maradtam. Szkeptikus és kifogásoló hozzászólások után még a szelektív gyűjtők kihelyezését is elvetették. Mondván: ezen a helyzeten NEM LEHET változtatni, úgysem tartanák be (mások?) a rendet. 


    A klímaegyezményhez: hazai ipari CO2 kibocsátás mérséklése már 25-30 éve megkezdődött, a rengeteg gyár bezárásával, az erőletett nehézipar megszüntetésével.Épp az ipar hiánya miatt a mi fajlagos kibocsátásünk jóval alacsonyabb Ny-EUrópánál.


    Az, hogy naponta rengeteg személyautó ingázik utas nélkül (egyedül a vezető), a megfelelő tömegközlekedés hiányát mutatja. A kötöttpályás közlekedés (vasút, villamos, troli, HÉV...)fejlesztésével elmaradtunk vagy 30 évet. Most a sok tudatlan ember ezeket a fejlesztéseket kritizálja, nem ismerve az országút hátrányait. (Szeged-Vásárhely Tram-Train, külvárosi emeletes vasúti kocsik...stb...) 

    előzmény:
    szizsuzsóka (75569)
    2019-07-09  06:13
  8. 2019. július 9. 06:1375569.

    Igen Zsuzsikám ! Igazad van . Eddig is voltak katasztrófák, természeti és társadalmi vonatkozásúak is, csak nem tudtunk róla. A felgyorsult élet mesterséges gyorsítása  nagy bűn. Az emberek távolodnak a természettől  a szó társadalmi és élettani vonatkozásában is. Faluhelyen, ahol régebben mindenki megtermelte kertjében a kis zöldségét, ma már a petrezselyemzöldet is boltban veszik.  Egészsége , fiatal emberek is törekszenek be a városba, rohannak, keveset mozognak , gyorsétkezdékben esznek, elhíznak. A megváltozott életszemlélet , melyet most modernnek neveznek ez emberek  fizikai elkorcsosulásához fog vezetni, ha megérik.


    Sajnos a szakemberek hangja elhalkul a gazdasági szférák és a politikusoké mellett.Ennek sok példáját produkálja életünk is.  No, de ez nem a mi feladatunk, nekünk csak dünnyögni érdemes , és hálásnak kell lennünk, hogy eltart bennünket a társadalom.

    előzmény:
    Zsumi45 (75566)
    2019-07-08  19:53
  9. 2019. július 9. 05:5875568.

    MARIKÁM ! Látod , mennyi hülyének van pénze ilyen utakra . Az idegenvezetőről nem is beszélve. Még számolni sem tudtak , a névsorolvasás eszükbe sem jutott.


    A baracklekvár a család kedvence . Én sütőben is sűrítem légkeveréssel. Így amíg hámozom a második adagot, az első már sűrűsödik.Azt hiszem a 30 kilóval kicsit túlbecsültem magam, de Sándor is segít a héj eltávolításában és a magozásban . Ki tudja , jövőre tudok -e lekvárt főzni. Gratulálok ügyességedhez, hogy munkabírásodat igyekszel felhasználni. Így jobban át tudsz állni az egyszemélyes háztartásra, és pótolni tudod férjed hiányát . A sebek is jobban gyógyulnak, ha az aktivitás is segít benne.


    Jelentkezz itt is , szeretettel,olvasunk életedről.

    előzmény:
    jara (75567)
    2019-07-08  21:05
  10. 2019. július 8. 21:0575567.
  11. 2019. július 8. 19:5375566.

    Klárám, Isten éltessen egészségben, szeretetben örömökben! Addig, amíg ezek megadatnak, de tartson minél tovább, s Te is tarts ki erőidet összpontosítva!  


    Élvezd a teraszod hűs lombjait, a klímaváltozást oly sok tényező idézi elő, hogy abban a szakemberek véleménye sem egységes, nem csak a politikusoké. A Föld létezése óta folyamatosan változik, nincs ebben semmi szokatlan. Jócskán hozzájárul a Nap a kitöréseivel, amik különösen aktívak-csak erről kevesebbet hallunk. No és a megsokasodott ember a mohóságával. 


    Erről korábban írtam pár szót. Az egyezményeket politikusok kötik, érdekeik mentén. Minek írtuk volna alá, hiszen csaknem teljesítettük is már, amit mások 2030-ra vállalnak. Szerény ismereteim szerint a védekezést a gyökereknél kellene megtenni. A termelés, fogyasztás és profit növelését kellene ésszerűen korlátozni, és oda koncentrálni, ahol szükség van rá. A bioszféra megújuló képességét visszaállítani. Már tudományosan túlhaladott az az álláspont, hogy a CO2 kibocsátás az egyetlen és legfőbb bűnös.A Föld tudja a dolgát, ha nem műtrágyáznák, nem zsigerelnék ki és a természetes végtermékeket nem a folyókba, tengerekbe,  hanem a talajnak adnák vissza. Esztelen vizgazdálkodás, közlekedés, városiasodás, ... most csapongva, néhány dolgot ragadtam ki, de minden-mindennel összefügg. Nem szabadna politikává degradálni a szakmai kérdéseket. Amíg a Mammon diktál, ez nem fog változni. 

    előzmény:
    klára13 (75549)
    2019-07-08  08:45
  12. 2019. július 8. 19:2275565.

    Szervusztok!


    Amint látom, a kajszibarack a főhőse napjainknak, illetve azok akik ilyen tetemes mennyiségben mentik a téli sütik, palacsinták számára.


    Kedvet kapok én is, de inkább folyamatos fogyasztásra szánom, hiszen megfelelő tárolóhelyem nincs. A hét végén volt alkalmam látni a madárcsicsergős eszményi kert gyümölcsfáit. Bizony itt a madarak az uralkodó faj, nem az ember. A mohó rigók és társaik éretlenül is leszüretelték a cseresznyét, meggyet és csipkedik a kajszit is. Még az alsó ágakon is dorbézolnak. Alig láttam a fán ép szemet, pedig nagyon finom, nagy szemű a gyümölcse. A napsütötte ágakról vált le könnyedén az érett gyümölcs, de az éretlent is megvagdosták éles csőrükkel. Oda meg pillanatok alatt befészkelődnek a hangyák. Nem várják, hogy lepottyanjon a fűbe. Naná, hiszen bio, érdemes felfutni érte.


    Kb.1l. lett a ribizliszörp, ezt láttam legegyszerűbb feldolgozási módnak. Ma leánykámmal elvégeztük a minőségi vizsgálatát. Ötöst kapott.


    Kellemes befőzőcskézést kívánok!


     


     

  13. 2019. július 8. 18:0675564.

    Nem nagyon vagyok ismerős Hajdúszoboszlón, de gondolom, én a nagy strandon lehettem. Az Erzsébet féle kedvezményes üdülésen voltam. Már maga a hely sem tetszett, mikor megérkeztem megdöbbentett. Maga az üdülő szép volt, de nagyon sokat kellett gyalogolni az étkezéshez és a fürdőhöz. Azért ez közölhették volna, mert mi van akkor, ha egy járáshibás egyén megy oda. Egy kétszintes épületben ketten voltunk.

    előzmény:
    Ibolyka43 (75563)
    2019-07-08  16:53
  14. 2019. július 8. 16:5375563.

    En mar 14x voltam Szoboszlon,a Beke strandra megyek ,nagyon meg vagyok elegedve.


    Tisztak a medencek,en a 34-36 fokos benti medencebe megyek,de van 38 fokos is a szabadban,azonkivul 2 nagy medence hideg vizzel.Bent meg van hidegvizes is.


    Tisztasag van,szep az udvar tele viragokkal,bokrokkal,sok a napozo agy.


    Egyszer en is voltam a nagy strandon,akkora tomeg volt,hogy annyi hely nem volt,hogy leuljek valahova,nem beszelve arrol,hogy a napozoagyert fizetni kell.


    A szallason egy maganhaznal volt,500 m a strandtol,nem is mennek mashova,mig fogadnak vendegeket.

    előzmény:
    Kusza (75561)
    2019-07-08  15:36
  15. 2019. július 8. 16:1775562.

    Klára, boldog születésnapot kívánok. Mint olvasom, volt is. Akkor boldog mindennapot kívánok. Este nem volt internet elérési lehetőségem, pedig volt mondandóm. 22 óra körül kint voltam a kertben és udvara volt a holdnak. Felétek láttam. Gondoltam, Klára  panorámás ablakán  az édenkert virágai között kukucskál be.  Jut eszembe: Botanikus szomszédomtól kaptam paradicsom palántát. Terebélyesedik, öklömnyi virága van, de mind ledobja. Valami szuper mag lehet, nem tud igazán beilleszkedni az én kertembe. Mondása szerint kilónyi nagyságú termést hoz majd. 


    Kedveseim, a sárgabarack lekvár főzésén én is túl vagyok. Vettem 10 kg.-ot, mondván, hogy a saját termés elfogy. Lányomék leszedték és az is 10 kg. körül lett. Nettó alapanyag: 15.5 kg. Lett 24 üveggel. Üveg űrtartalma: 7.2 dl.  Évek óta nem főztem sárgabarackból lekvárt.  Azért nagy elszántság kell ehhez a befőzéshez, mert az állóképességet igencsak próbára teszi. Olvasva a ti teljesítményeteket nincs is alapom nyafogni.

  16. 2019. július 8. 15:3675561.

    Hogy érezted Magad Hajdúszoboszlón?  Én tavaly voltam ott üdülni, de elment a kedvem tőle, nem kívánkozom többet. Majdnem belefúltam a derékig érő vízben. Alig mentem egy pár métert, nyálkás volt a medence, hanyatt estem, és képtelen voltam felállni, mert úgy csúszott a talpam alatt a talaj. Alig voltak a medencében, senki sem vett észre. Nagy nehezen kievickéltem a szélére.

    előzmény:
    Ibolyka43 (75552)
    2019-07-08  09:17
  17. 2019. július 8. 15:2675560.

    Köszönöm Zsuzsa!


    Örültem én is, mikor ráakadtunk erre a nagy szemű barackra, sokkal szaporább ez, mint az apró. Nem volt sok barack a piacon, jó hogy már túl vagyok rajta.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75558)
    2019-07-08  14:55
  18. 2019. július 8. 14:5975559.

    Igen a kutyának kettős szerepe van, egyik csak a házőrzés. De csak akkor alakul ki a másik, ha kicsi kora óta neveli valaki, vagy elhagyott kutyát fogad be. Nagyon szerettem a kutyáinkat, felelős gazdájuk voltam, de igazi baráti kapcsolat kialakulásához nem volt energiám családom, és munkám mellett.

    előzmény:
    klára13 (75557)
    2019-07-08  10:56
  19. 2019. július 8. 14:5575558.

    Gratulálok Magdikám ! Nagyon ügyes és szorgalmas vagy. Az én befőzésem csütörtökre maradt, mert a nagy szemű barack elfogyott.Inkább fizetek többet, mert kiadósabb és gyorsabban elkészül.

    előzmény:
    Kusza (75553)
    2019-07-08  10:05
  20. 2019. július 8. 10:5675557.

      Zsuzsa, köszönöm legszebb virágaidat. Viszonzásul küldöm Zsuzsut.
      Most Jack London éneklő kutya könyvét olvasom, természetesen a tőled kapott könyvekkel együtt. Nem értem, miért kiáltották ki ifjúsági írónak! Érthetetlen. Az Éneklő kutyánál tartok, csodálatos. Olvasójának megváltoztatja viszonyát kutyájához. Ehhez a rideg, érzelem nélküli tartáshoz, a házőrző kutyához, ami ma még nálunk mindig dívik, hiszen az érzékenylelkű, szeretetre és szoros kapcsolatra vágyó lélek csak senyved "gazdija" lábánál. És így hiszik helyesnek a környezetében. A bunkók.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75547)
    2019-07-08  05:36
  21. 2019. július 8. 10:2175556.

      Huh, de szép virágot kaptam, Magdikám. Régóta hiányolom életemből a búzavirágot. Régen kísérleteztem vele, de ellepték a tetvek, hát lemondtam róla. Pedig életünk fontos része a vadvirágcsokor.

    előzmény:
    Kusza (75550)
    2019-07-08  08:46
  22. 2019. július 8. 10:1375555.

      Magdikám, ami jót tesz, az jót tesz. És nagyon jót tesz unokáid baracklekváros palacsintája éven át. Szerintem kompenzálja az ártalmat, amit a hőség jelent.

    előzmény:
    Kusza (75553)
    2019-07-08  10:05
  23. 2019. július 8. 10:0875554.

      Köszönöm a köszöntést. Ez nagyon tetszik. Valaki nagyon kedvesen sok-sok évet kívánt. Mire megköszöntem, és kérdeztem, de azért egyébként nem vagy rosszakaróm, ugye? Remélem, van humorérzéke. 
      Tudok egy aranyos régi viccet neveddel is. Ha neked is van humorérzéked, akkor  elmesélem.

    előzmény:
    Ibolyka43 (75552)
    2019-07-08  09:17
  24. 2019. július 8. 10:0575553.

    Elég kemény volt a múlthéten, nagy meleg volt, de én még adtam a melegre, befőztem. Sárgabarack lekvárt főztem 10 kilóból, meggyet is vettünk, igaz csak 6 kiló volt. Abból dzsem és szörp lett. De ehhez még jött a zöld dió elkészítése is, most járt le a két hét áztatási ideje. Na de hál Istennek túl vagyok rajta.

    előzmény:
    klára13 (75551)
    2019-07-08  08:56
  25. 2019. július 8. 09:1775552.

    Szervusztok


    Uj het,uj tervek...


    Azert nem vettem az iden muskatlikat mert juniusban furdeni mentem  Hajduszoboszlora,nem lett volna aki ontozze az abkakban a viragokat.


    Maskor mindig delben bevettem es miutan elment az eros napfeny,visszatettem  a viragokat.


     


    Mindig szerettem olvasni ezt a topikot,olyan szepen emlekeztek a regmult idokrol.


    Klara


    Boldog szuletesnapor  kivanok szeretettel.


     


    Legyen szep,vidam napunk,sok apro orommel

Címlap

top