Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. július 13. 12:3275601.

    Valamikor már olvastam, de ma újra jót derültem:


    "Egy férfi eltéved a hőlégballonjával. Lejjebb ereszkedik, lenn a földön meglát egy nőt, és odakiált hozzá:


    - Elnézést, tudna nekem segíteni? Megígértem egy barátomnak, hogy találkozom vele egy órával ezelőtt, de eltévedtem, és most azt sem tudom, hogy hol vagyok.
    A nő a földön így felel:
    - Ön egy hőlégballonban tartózkodik, körülbelül 10 méterrel a talaj felett. Az északi szélesség 40. és 41., illetve a nyugati hosszúság 59. és 60. foka között van.
    - Maga biztosan mérnök - mondja a hőlégballonos férfi.
    - Az vagyok - feleli a nő - Honnan tudta?
    A hőlégballonos férfi így válaszol:
    - Minden, amit mondott nekem, technikailag korrekt, de fogalmam sincs, hogy mit kezdjek az Öntől kapott információkkal, és az a helyzet, hogy még mindig nem tudom, hol vagyok. Őszintén szólva nem volt túlzottan segítségemre. Csak feltartott az utamban.
    A nő erre így vélekedik:
    - Maga pedig szerintem politikus.
    - Igen, - bólint a hőlégballonos férfi egyetértően - de ezt honnan tudta?
    A nő azt feleli:
    - Nem tudja, hogy hol van, sem azt, hogy hová tart. Jelenlegi pozíciójába a kedvező széljárás sodorta. Olyan ígéretet tett, amiről fogalma sincs, hogy hogyan fogja betartani, és a maga alatt lévő emberektől várja, hogy megoldják az Ön problémáit. Igazság szerint pontosan ugyanabban a helyzetben van, mint mielőtt találkoztunk, de állítása szerint most már én tehetek róla! :-)

  2. 2019. július 13. 12:3175600.

    Bizony, egyre több dolgot már senkivel sem tudunk megbeszélni. Hisz régen történt, s az akkori életünk tásai már csak a szívünkben élnek. Néha el is tévesztem, s a kislányomtól kérdezem: emlékszel? Hogy is emlékezne, vagy még nem is élt, vagy egészen pici volt.


    előzmény:
    Kusza (75599)
    2019-07-12  17:36
  3. 2019. július 12. 17:3675599.

    A minap olyan megrendülve olvastam a helyi újságot, mikor a temetkezési oldalt néztem. Úgy látszik, ez is az öregséghez tartozik, mindig megnézem. Egy néven megakadt a tekintetem, nem egy mindennapos név volt, és csak ámultam, hogy még élt. Én még kislány voltam, mikor a háborúnak vége lett, és jöttek haza a katonák. Ez a nő egy fiatal lány volt akkor, a fronton volt ápolónő. Az utcánkban a szomszédunkban lakott, sokan kint voltak a kapuban és örömmel üdvözölték. Azt sajnálom, hogy nem volt ki írva az életkora, szerintem közel lehetett most a 100-hoz. Biztos vagyok benne, hogy ő volt, mert az asszony neve is egyezett. Ilyeneket a nővéremmel beszéltem meg, de sajnos már ő sem él.

    előzmény:
    Zsumi45 (75597)
    2019-07-12  16:40
  4. 2019. július 12. 16:4675598.

    Klára, szeretem én is ezt a verset. Nagyon sokatmondó a tavaszi hangulaton túl. Elröppen hamarosan ez a nyár is. Egyszer hopp- máskor kopp.


    "a nyár nyitogatta,
    temette az ősz;
    és volt, aki vesztett,
    és nincs, aki győz. "

    előzmény:
    klára13 (75596)
    2019-07-12  13:02
  5. 2019. július 12. 16:4075597.

    Magdikám, úgy tűnik kicsit csúszik az elmenetel. Volt egy keret időszak, azon belül kértem júliust. Nem jött még behívó, telefonáltam: válasz, augusztus.


    Ma nemcsak az idő szomorkás, én is. Korábbi, vásárhelyi, házbéli szomszédaim közül ketten is meghaltak, egyikőjüknek ma volt a temetése.  Férje régen -még fiatalon- elment, egyedül nevelte fel fiait. Mindketten ott dolgoztak a gyárban. Mivel személyes értesítést kaptam, elmentem a temetésre. 


    Délelőtt még napsütés volt, gyönyörködtem a tájban. A várost elkerülő új körúton autóztam -sok forgalmi változás van a belvárosban, azokat kikerülve- nagyon tetszett a látvány. A learatott búzatáblákon a rendben álló bálák, szenben napraforgó táblák. A Tisza közelsége okán sok-sok erdő, legelők. Azokon tehéncsordák. Így Észak felől értem be a városba, új élmény volt az unásig ismert útvonalhoz képest.

    előzmény:
    Kusza (75594)
    2019-07-11  13:24
  6. 2019. július 12. 13:0275596.

    Szabó Lőrinc:


    Nyitnikék


    Alszik a hóban
    a hegy, a völgy;
    hallgat az erdő,
    hallgat a föld.

    Mikor legutóbb
    jártam itt,
    nyár nyitogatta
    pipacsait,

    a nyár nyitogatta,
    temette az ősz;
    és volt, aki vesztett,
    és nincs, aki győz.


    Lombnak, virágnak
    nyoma sehol,
    fekete csontváz
    a fa, a bokor,

    s halotti csipke
    a díszük is,
    az a törékeny
    tündéri dísz,

    mit rájuk aggat
    éjszaka
    fehér kezével
    a zuzmara.

    Alszik a hóban
    a hegy, a völgy,
    hallgat az erdő,
    hallgat a föld.

    Egyszerre mégis
    rezzen a táj:
    hármat fütyül
    egy kis madár.

    Háromszor hármat
    lüktet a dala,
    vígan, szaporán,
    mint éles fuvola.

    Az a fuvolás
    a Nyitnikék!
    Már kezdi is újra
    az énekét:

    kék füttyre mindig
    'kvart' lefelé:
    nem sok, de örülni
    ez is elég.

    Nyitni kék, fütyüli,
    nyitni kék,
    szívnek és tavasznak
    nyílni kék!

    Nyitni, de - nyitni,
    de - nyitni kék!
    Fütyülöm én is
    énekét.

    Nyitni kék, fütyüli,
    nyitni kék,
    a telet bírni
    illenék!

    Bírni és bízni
    illenék!
    Fütyül és elszáll
    a Nyitnikék.

    Nyitni kék! –
    fütyülök utána
    s nézek az eltűnő
    madárra.

    Nyitni kék, fütyülöm,
    nyitni kék,
    hinni és bízni
    kellenék,

    mint az a fázó
    kis madár,
    aki sírja, de bírja,
    ami fáj,

    akinek tele rosszabb,
    mint az enyém,
    és aki mégis
    csupa remény.

    Nyitni kék, indulok,
    nyitni kék,
    fog az én szívem is
    nyitni még.

    Nyitni kék! Ébred
    a hegy, a völgy,
    tudom, mire gondol
    a néma föld.

    Ő volt a szája,
    a Nyitnikék,
    elmondta a holnap
    üzenetét:

    a hitet, a vágyat
    fütyülte szét,
    kinyitotta a föld
    örök szivét:

    fütty-fütty-fütty, nyitni kék,
    nyitni kék –
    Nyisd ki, te, versem,
    az emberekét!


     


     

  7. 2019. július 11. 16:0375595.

      Zsuzsika, hiszen nem bántottál meg. Magam bántottam meg magamat, hogy olyan vagyok, mint egy ostoba középkori gyorstüzelő _ durr, bele a közepébe! Ész nélkül. Hiszen, ha több mondatban elmeséltem volna, amit hirtelen hozzád vágtam, akkor szót értettünk volna. Ez a francos belpolitika mindig kiakaszt. Igyekszem nem foglalkozni vele, csak éldegélni szép nyugalomban, mint oly sokan teszik, csak legszűkebb érdekeimre figyelve, de nem megy. Életem megkeserítője ez. 
      Nagyon érdekes könyvet kaptam, Csernus Imre új könyvét, s mint olvasom, ő is gondolatainkat tartja ludasnak rossz közérzetünk miatt. Egyetértek, mégsem tudok a politika figyelemmel kísérésétől elszakadni, holott lehet, ebbe betegedtem bele. Meg talán az életbe  
      Zsuzsika, sikeres kúrát kívánok. Percig sem vontam kétségbe nagyszerű személyiségvonásaidat, tudásodat. Sőt, őszinte elismerésem derűdért, kedvességedért. Na meg bájos pofikádért. Talán nem is úgy gondolkodsz, mint hiszem. Látod a dolgok fonákját is.

    előzmény:
    Zsumi45 (75592)
    2019-07-11  10:48
  8. 2019. július 11. 13:2475594.

    Zsuzsa meddig leszel távol? Várunk vissza!

    előzmény:
    Zsumi45 (75593)
    2019-07-11  11:04
  9. 2019. július 11. 11:0475593.

    Zsuzsám, biztosan sok értékes órát tudnánk így együtt a virtuális barátainkkal eltölteni, ha az élő beszéd és az azonnali reagálások rendelkezésünkre állnának. Hiszen mindannyian jóakaratú emberek vagyunk. Életcéljaink is közeliek. 


    Engem a takarítás vár, majd a készülődés a gyógyító kúrára. Remélem a topikot életben tartjátok, visszatértemkor szeretettel jelentkezem.


    Ilyen időjárással kiegyeznék a nyár további napjaiban. Kint is, bent is 24 C fok.


       

    előzmény:
    szizsuzsóka (75591)
    2019-07-11  06:59
  10. 2019. július 11. 10:4875592.

    Bocsánat, Klára, nem éppen a békára gondoltam, inkább arra, hogy éppúgy nem érjük egymást, mint a dalban szereplők.


    Én sem akartalak megbántani.  

    előzmény:
    klára13 (75589)
    2019-07-10  22:20
  11. 2019. július 11. 06:5975591.

    Ha mindenki tisztára seperné a maga portáját, az egész világ tiszta lenne.  Ezt Teréz anya mondta .


    Életemben mindig az egyes emberért dolgoztam elsősorban. Így gondolkodásom is így alakult.Egyes emberekben gondolkodom . Elsősorban azokért aggódom, azokra gondolok, akik kiszolgáltatottak.Koruk , egészségi állapotuk , társadalmi helyzetük miatt nem tudnak kiállni érdekeikért


     No és az egyes emberek felelőssége, ennek alakítása a környezet egészségesen tartásáért. Amit Te is panaszoltál. De ez csak akkor lehetséges, ha az emberek önmaguk előtt tisztaságot, követendő példát látnak . Itt nem elsősorban az elszórt csikk hatása romboló, hanem az emberi önzés, gátlástalan előretörés , vagyonosodás erkölcsi romboló hatása. Ha nekik szabad, én sem vigyázok a környezetemre,különösen, hogy pár perccel később úgyis arrébb megyek. A lelkek szennyezése nagyobb vétek, mit az eldobott flakon, vagy papirzsebkendő. Szívesen beszélgetnék ezekről Veled, de a topik erre nem alkalmas, a telefon pedig nem az én műfajom. Azt hiszem minden jóindulatú általános, vagy egyénileg megnyilvánuló gondolkodás  hasznos "lenne " .

    előzmény:
    Zsumi45 (75588)
    2019-07-10  21:42
  12. 2019. július 11. 06:3675590.

    Marikám ! Most még reagálok írásodra , azután kicsit " elcsendesedem


    Nagyon sokat fejlődött, szépült hazánk és Természetesen a Te városod, mióta az Eus pénzek jönnek . Az általam kifogásolt sportlétesítmények tudom , hogy a magyar adózók elkülönített adójából épültek. Azt kifogásoltam, hogy szerencsésebb lett volna iskolai tornatermekre , tanuszodák létesítésére fordítani.A mi kis falunkban a tornaterem a pincében van.  A tömegsport az egészséges élet alapja, nem a látványos versenyek. Ha az fejlett, a sok fiatalból kiválogatódnak versenyzők is. Ha megnézzük a sok elhízott fiatalt, pocakos középkorúakat  ezt gondolom bebizonyosodik, hogy nem ez a helyes út, ami most van . Kevés s sportolási lehetőség, az is nagyon drága .Unokám teniszezése személyi edzővel 10 000 forint körül van óránként.De erre van ideje a munka és az egyetem mellett.


    Egy mindenkiért- mindenki egyért. Ez  barátságban természetes. De nem jelenti azt , hogy mindenkinek azonos véleménye kell legyen . Ez akkor nyilvánul meg, ha a baráti körben valakit bántás ér. a többiek segítik. Az eltérő vélemény kinyilvánítása a barátok  megtisztelése . Őszinte vagyok, nem hazudozom , " vetítek "Nem azt mondom nekik, amit hallani szeretnének, hanem azt amit gondolok .


    Most kicsit elcsitulok annál is könnyebben, mert 30 kiló barack , amit egy hete várok, ma remélhetőleg megérkezik.

    előzmény:
    jara (75585)
    2019-07-10  17:59
  13. 2019. július 10. 22:2075589.

    Zsuzsika, nagyon sajnálom, hogy ismét felzaklattalak. Ha tényleg félreértettelek, annak nagyon örülök. Remélem, hogy az a karcolás, amelyet ejtettem lelkeden, hamar begyógyul. 
      A SZÁRAZ TÓNAK NEDVES PARTJÁN STOP! A DÖGLÖTT BÉKA!

    előzmény:
    Zsumi45 (75586)
    2019-07-10  18:44
  14. 2019. július 10. 21:4275588.

    Köszönöm a válaszodat Zsuzsa!


    Kezdem érteni, hogy véleményed eltér a földi élet megmentéséről (mert erről beszéltünk) és tiszteletben tartom. Azt ugyan nem tudom miben ? Unokáink, utódaink jövőjéért én is aggódom, s tenni is próbálok érte. Annak idején előadásokban (munkahelyen iskolában is) próbáltam megvilágítani, hogy az egyes ember mit tehet a közvetlen környezetéért, de akkor is kézlegyintés fogadta. Késő. 


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (75587)
    2019-07-10  20:38
  15. 2019. július 10. 20:3875587.

    Zsuzsikám +Hogy magamat idézzem az említett hozzászólásból 


      Én másképp látom az életet, nem biztos , hogy igazam van , és az biztos, hogy nekem ez nem kellemes.De a tisztesség azt diktálja, hogy baráti körben ezt nyilvánítsam ki.


    Nem állítom, hogy igazam van , és nem érzem jól magam a bőrömben .Kételyeim vannak elsősorban önmagammal kapcsolatban . Jól látom-e a világot. Nem szakmai topik a miénk, ezért nem várható el mindenkitől a szakszerű magyarázat .Nem is akartam ezt elérni, mert nem értek igazán hozzá. Ilyen és hasonló éghajlati változások a földi élet során számtalanszor előfordultak. Emberek és élőlények millióinak pusztulását okozták. Ezekről nincs konkrét ismeretünk, kivéve az utóbbi 2-3 száz év katasztrófáit. Engem az élet pusztulása , az emberek szenvedése bánt, okoz szorongást. Azért is, mert ezen szenvedő emberek között unokáim, későbbi leszármazottaim lesznek. 


    Ha véleményünk esetleg nem egyezik teljesen , emberi tisztességben megegyezünk. Nem beszélünk más nyelven, csak másképp gondolkodunk. Ez nem baj, és az sem ha ezt őszintén bevalljuk egymásnak. Ez a megbecsülés és tisztelet egyik kifejezése. Örülj ,és légy büszke, ha gondolkodásodat gyermekinek tarjuk. A gyermeki lélek a legtisztább, legbecsületesebb . .

    előzmény:
    Zsumi45 (75586)
    2019-07-10  18:44
  16. 2019. július 10. 18:4475586.

    Kedves Klára, Kedves Zsuzsa!


    Mint Marikának is írtam, úgy érzem, hogy teljesen félreismertetek. Félve, de megkérdezem, elolvastátok Ti egyáltalán a válaszaimat? Avagy más nyelven beszél a bölcsész, humanista, mint amin én? Ezért lehetek "gyermekded és hiszékeny" ?


    A fórumozás sokkal felszínesebb műfaj annál, hogy érdemben véleményt cseréljenek nagyon is eltérő ismeretekkel rendelkező emberek , speciális témákról. Ez kicsit emlékeztet a "Száraz tónak nedves partján.."  gyermekdalra. 


    Ti sajtóból, újságírók, politikusok szavaiból és a környzetetekből vett negatív tapasztalatokból kiindulva alkottok véleményt a nagy egészről. Én viszont nem most kezdtem környezetvédelemmel foglalkozni.Azóta is olvasok szakkönyveket, cikkeket, nem politikusoktól, pláne nem újságíróktól.


    Nem kérkedem , de államvizsgát tettem, mérnöki diplomát szereztem (légszennyezés, vízgazdálkodás, talajvédelem, meteorológia...sorolhatnám a témákat). Baj lenne, ha szakmai kérdéseket a politika felől közelíteném meg. Azt hiszem itt "vidéken" és az iparban töltött 40 évemmel több tapasztalatot szereztem ebben a témakörben. Ha a "hivatalos" véleményhez közelít, az épp annak a szakszerűségét bizonyítja. A "hivatalos" álláspont sem tagadja, hogy a globális felemelegedést gyorsítja az emberi beavatkozás. 60 éve van program a fékezésére. Nem a mi kis hazánk ebben a tényező...Nem ismételeném....


    A témát nem én hoztam, ld.75584. s más alkalmakkor is kaptam Klárától labdákat. Ezentúl elengedem.


    Maradjunk a rántásnál.  


     


     


     

  17. 2019. július 10. 17:5975585.

    Volt idő, mikor hittem azt, amit nem látok, az "egy mindnekiért, mindenki egyért" hitemmel, ma már azt hiszem, amit látok. Tovább megyek... látni sem akarok mindent.


    "Védelmi" kérdésben... volt egy hozzászólás, pont veled kapcsolatosan, ami erre késztet újabban. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (75583)
    2019-07-10  16:31
  18. 2019. július 10. 17:5675584.

    Marikám, megelőztél és pontosan rátapintottál az érzékeny pontra. Úgy látszik csendes megfigyelőként jobban megismertél, mint beszélgetőtársaim.


    Többször nekiveselkedtem a válasznak, amíg sikerült lehiggadnom és távolabb kerülnöm érzelmileg. Nem ér annyit az egész, hiszen rajtam nem múlik az emberiség jövője. A Földet meg nem féltem, ha lerázza a hátáról a "súlyfelesleget" a maradék kezdheti újra a pusztítást.


     


     

    előzmény:
    jara (75580)
    2019-07-10  15:23
  19. 2019. július 10. 16:3175583.

    Marikám ! én az izmusokban nem töltelék, hanem nem kívánatos voltam .Különösen a " rendszerváltás" előtt .Most azt hiszem, csak korom az, mely kellemetlen, életem jobb, mint régen volt. Politikai megnyilvánulásaim nincsenek , véleményem van . Egész életem a család és a munkám szolgálatában telt el. Lehet, hogy ez hiba, önmagamra nem jutott időm, erőm, motivációm.

    előzmény:
    jara (75580)
    2019-07-10  15:23
  20. 2019. július 10. 16:2475582.

    Marikám ! Nem kell tőlem Zsuzsikát védened. Nagyon szeretem , és kicsit irigylem is kedves  gyermekded természetét, mely nagy intelligenciával társul. Én másképp látom az életet, nem biztos , hogy igazam van , és az biztos, hogy nekem ez nem kellemes.De a tisztesség azt diktálja, hogy baráti körben ezt nyilvánítsam ki. Általános társadalmi életben pedig nem akarok álságosan viselkedni. Nem dicsérem azt, amit nem szeretek , főleg akkor, ha az elvárás az egyetértés kinyilvánítása.Zsuzsika másképp látja az életet, de biztos vagyok benne, hogy ő is azt mondja , amivel egyetért.

  21. 2019. július 10. 15:4375581.

    Ez kimaradt, másolással nem töltődött be.

  22. 2019. július 10. 15:2375580.

    Zsuzsóka, nem gondolom, hogy Zsumika hívő fajta. Aki mindig az anyag oldaláról látta a dolgokat és annak gazdasági eredményét az nem kerül egyirányú politikai eszmei síkra.


    A mi városunkban érdekesen alakul az élet. Fideszes polgármesterünk van, divat is becsmérelni, de ha ettől elvonatkoztatunk, olyan szépen fejlődünk, szépülünk, mint eddig soha. Emberileg is rendben van. Mivel én minden "izmusban"  "töltelék" voltam, soha nem fogok másképp viselkedni, a megosztottságban részt venni. Teszem a dolgom családi szinten az ősi erkölcsöknek megfelelően.


     


  23. 2019. július 10. 04:1075579.

    Bennünket " nyugdíjasokat tartanak el " Ezt  sokszor  szemünkre vetik . Ezért sok bejelentési csalás alapja az, hogy úgysem lesz nyugdíjam . 

    előzmény:
    Zsumi45 (75570)
    2019-07-09  09:07
  24. 2019. július 10. 04:0275578.

    Zsuzsikám ! Neked jobb természeted van , mint Klárának, vagy nekem. Ha valamit sokszor és hatásosan mondanak , elhiszed . Bennem ilyenkor kibújik a kisördög, és elkezdek gondolkodni, miért is mondják. Teszem ezt azért, mert olyan korban nőttem fel, amikor nagyon hatásosan hangzottak el az" igazságok ". Tévedtem az Eus pénzek felhasználási célját illetően .Tudom azt célzottan adják.  De azért az a sok  lényegében felesleges létesítményt valamiből felépítették . Valamiből , amit emberibben , okosabban kellett volna felhasználni. Gazdasági érdekek összeütköznek, mindenki hasznot akar húzni , de ehhez én nem értek . Én csak az emberi viselkedések tisztességes vagy tisztességtelen voltát vélem meglátni. Tudom, gazdaságban és politikában nincs tisztesség, csak kompromisszum, vagy ennek hiánya. Nekem csak a vélemények megnyilvánulása , ennek hektikus változtatása idegen . No , de ez betudható koromnak és foglalkozási ártalom is lehet. Ilyen voltam aktív koromban , párszor orromra koppantottak . Most , hogy személy szerint senkiről sem függök, nem változtatok.

    előzmény:
    Zsumi45 (75575)
    2019-07-09  19:30
  25. 2019. július 9. 22:3575577.

       Zsuzsika, nem ellened írtam, csak "ismereteid" túlságosan ugyanazok, mint a hivatalos tájékoztatás. Ha több oldalról is tájékozódnál, akkor árnyaltabban szólnál a valóságról. Zsuzsika, egyáltalán nem akartalak megbántani.
       Engedd meg, hogy figyelmedbe ajánljam a m. nemzet utódját, a m. hangot. Jó újságírók írják, izgalmas, érdekes. A m=magyar.


    A képen a m. Margitsziget.

    előzmény:
    Zsumi45 (75575)
    2019-07-09  19:30

Címlap

top