Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. július 27. 12:5275676.

    Zsuzsa látom, hogy nem unatkozol, teszel-veszel.Mikor indulsz a nagy útra? Ma nem kellet főzni, maradékot ettünk, gulyáslevest és lasagnát, a desszert is maradék palacsinta volt. Délelőtt összeállítottam egy adag hájast, már hajtogattam 3x. Elkészítettem a diós mákos tölteléket, csak egy kicsit ide ültem pihenni, majd folytatom.

    előzmény:
    Zsumi45 (75674)
    2019-07-27  09:12
  2. 2019. július 27. 10:1875675.

      Zsuzsika, hasonló kérdéseim voltak nekem is. Gondolatban. 
      Nagyon megenyhült mára a hőség, isteni ez a kis lengedező szellő. 
      Ha kevéssé látszik is, a növények meghálálják az öntözést. Nagyon élvezetessé teszi ezt egy hozzá kapcsolódó alkonyi szalonnasütés, itt az öntözésnek már vörösborral kell történnie.
     Gyakran kell öntöznöm nekem is, ilyenkor töprengek, mi a fenének hordtam össze ezt a rengeteg növényt. S tűnődöm, melyiktől hogyan szabadulhatnék meg. 
       Környékünkön banda garázdálkodik. Két napja a második szomszédunkat rabolták ki, egy hete a szemközti házat.  Ma éjjel már nem sarkig tárt ajtókkal aludtam, hanem szépen bezártam őket és beriasztottam. 
       Ma csirkemájat készítek, magyarosan. Remek mirelit köretek vannak hozzá. Előveszem hozzá a rokonoktól kapott borocskát, saját termés szakszerű telepítés után. Nekem nagyon savanyú, azaz száraz. Mézzel lágyítom, mint az Arany-balladában történik.

    előzmény:
    Zsumi45 (75674)
    2019-07-27  09:12
  3. 2019. július 27. 09:1275674.

    Szervusztok! Uborka szezon? Vagy a hőség? 


    Milyen volt a tegnapi napotok? Volt front?  vagy csak robot-robot? (Rabót-rabóta?) Enyhült valamit? Ide még a farka sem ért el.


    Én sütök-főzök, hogy végre valóban kiürüjön a hűtőm és annak fagyasztója, s kitakarítsam! Ne fogyassza feleslegesen az áramot.


    Nehezen tudom eldönteni, mire lesz szükségem, s mire nem, mit tudok ott megvásárolni. (akár mindent, de hazahozni sem szeretnék "maradékokat"). Inkább mindenből kisebb flakonokba "kiszerelek" 2 hétre való adagot. Ruhanemű: kipakolok, megszemlélem, megy vissza! Az idő is kiszámíthatatlan, bár az előrejelzések szerint marad a hőség.Ha pedig hirtelen 10 fokot hűl?...Anyukám szerint "visszük a kisteknőt is!"


    Tegnap családilag gondba vettük a ránk bízott kertet, több mint 2 órán át öntöztünk. Kedden is ugyanezt tettük, de már semmi sem látszott belőle. A növények kókadoztak, lógatták leveleiket a szomjúságtól. Sajnos a homokos-szikes talaj nem tart semmit a vízből, elfut a semmibe. Ma padlizsánkrémet készítek, ebédem tegnapról maradt. Kimosok egy plédet, gyorsan megszárad az erkélyen.


  4. 2019. július 26. 05:5875673.

    Igen , az esztelen háborúskodás , az erre használ energia és a keletkezett környezeti károk mind az emberiség, jövőjének kárára mennek .  Azért nem értem az indítékot, mert a keletkezett haszon eltörpül a károk mellett. Nem mindegy , hogy 1 vagy száz ruhám van ? Egyszerre csak egyet tudok felvenni. Túlzott habzsolás a javakban ? Biztos kellemes lehet, különösen , ha nem veszik észre az emberek szenvedését.De vége ugyanaz koldusnak és királynak ....

    előzmény:
    Zsumi45 (75672)
    2019-07-25  10:14
  5. 2019. július 25. 10:1475672.

    Zsuzsám, higgyünk benne, hogy nem buta illúzió! Igaz, hogy épp a magukat a világ urainak tekintő leggazdagabbak sodorják a pusztulásba a Földet. Ők terelik el a figyelmet a valódi problémákról, szítják az esztelen versenyt, háborúskodást.


    Az általad korábban idézett Teréz-anyai idézet ( Ha mindenki tisztára seperné....) is lefordítja a hétköznapokra amit tanultam 1980-as évek elején, a környezet védelméért, a Földi életünk megmaradásáért:


    "Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan !" Állítólag Konrad Lorenztől származik.


    Mivel jómagam borzasztó keveset tehettem, teszek, így olvasgatok legalább. Most épp ezt találtam:


    http://www.nyf.hu/others/html/kornyezettud/megujulo/Fennt arthato%20fejlodes/Fenntarthato%20fejlodes.html


    Létezik még egyáltalán esély a "Fenntartható fejlődésre"? Vagy valóban csak a teljes leállás, visszafogás mentheti meg az emberiséget? Mert a Föld megújul, emberiség nélkül ..... 

    előzmény:
    szizsuzsóka (75671)
    2019-07-25  05:41
  6. 2019. július 25. 05:4175671.

    Talán tényleg jobbá válik a világ, ha rájönnek az emberek, hogy a sok felesleges luxus helyett , lakóhelyünkre a Földre kellene vigyázni.Visszafordítani az elsivatagosodást, segíteni a szegény emberek munkáját, megtanítani a normális népszaporulatra. De megtanítani arra is , hogy az igazi öröm családunk szeretete, nem a nagy gazdagság, karrier. De ezek buta illúziók tőlem . Így folytatom a kerti munkát  locsolok, és tovább takarítjuk a kerti tárolót. Leszedem a fóliában a paradicsomot, sok van , mert a permetezés miatt napokat vártam a szedéssel .

    előzmény:
    klára13 (75669)
    2019-07-24  21:34
  7. 2019. július 24. 21:3575670.


     


    előzmény:
    Zsumi45 (75668)
    2019-07-24  16:37
  8. 2019. július 24. 21:3475669.

     Köszönöm, Zsuzsóka! Jólesett belátni leírásod alapján, hogy ha lassan is, de csak-csak halad előre a világ. Jobbá válik. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (75666)
    2019-07-24  06:02
  9. 2019. július 24. 16:3775668.

    Térfigyelő:

  10. 2019. július 24. 06:0775667.

    Köszönöm az információt, megírom fiaméknak. A két virág együtt azért lenne előnyös, mert a lila "őszirózsa " sötétzöld levelei most díszlenek, virága pedig ősszel nylik, amikorra a liliom már kezd hervadni.

    előzmény:
    Zsumi45 (75665)
    2019-07-23  20:11
  11. 2019. július 24. 06:0275666.

    Unokáimmal voltam 20 éve utoljára cirkuszban . Kinőttem belőle . Egyébként is " színház az egész világ. "Ha ezt módosítom cirkuszra még jobban helytálló.


    A cirkuszok a római kor kultúrájának utódai. Csak akkor egymást ölték a gladiátorok, és az oroszlánok nem karikán ugráltak, hanem végre jóllakhattak egy kis keresztény husival. Ha a " nevető emberre " , vagy mesterségesen megnyomorított gyermekekre gondolok, akiknek mutatásából éltek szülők , a mostani cirkuszokat humánusnak tartom.Az állatidomárok rájöttek régen arra, hogy elsősorban jutalmazással és csak végső soron keményebb eszközökkel kell nevelni.  Ezt a módszert a szülők iskolájában és a pedagógusoknak is mérlegelniük kellene.


    Nekem minden nagyon külsőségeken alapuló mutatvány, idegen . Elfedi azt a sok munkát, gyakorlást, ami mögötte van .Ez a cirkusznál érthető, mert izzadt , csapzott artisták látványa csökkentheti a mozgások szépségének, rendkívüliségének értékét. De kevesebb több lenne, mert így a harsogó zene, a kínzó szín- és fényeffektusok elvonják a figyelmet a mozgás szépségéről és a veszély  értékelésről.


    Ennyi filozofálás hajnalban éhgyomorra elég. Rövidesen kimegyünk és a bungalónak nevezett kerti tárolónkat takarítjuk , és megpróbáljuk lomtalanítani.

    előzmény:
    klára13 (75661)
    2019-07-23  12:57
  12. 2019. július 23. 20:1175665.

    Nagyon aranyos ez a virág is. köszönöm!


    A tiszai strandok közül a mindszenti is nagyon felkapott a homokos föveny okán. Csongrádnál pedig a Körös torok szintén nagyon kellemes.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75663)
    2019-07-23  15:18
  13. 2019. július 23. 17:2675664.

     Ilyen aljas cikket rég olvastam. 
     Hogy hagyományos az állatok gyötrése a cirkuszokban? Sok hagyomány volt már, ami egyszer csak eltűnt. Például a szintén nagyon szórakoztató nyilvános kivégzéseké. Szinte jobb volt, mint az égő karikán áthajtott tigrisek látványa.
      Minden megosztó, amiben állást kell foglalni. 
      

    előzmény:
    Zsumi45 (75662)
    2019-07-23  15:17
  14. 2019. július 23. 15:1875663.

    Kopasz Őszirózsa (Symphyotrichum no az őszi növény neve .


    Unokahugodat szeretettel  fogadom, ha még egyszer van kedve megnézni a kápolnát , vagy a kb300  éves templomot a Bebo szószékkel .


    De ( kezdhetünk így mondatot ? ) leküldhetem a GLS , vagy a posta segítségével.


    Zsolt fiam és családja most Gyulán nyaralnak , nagyon jól érzik magukat. Feljívtam a figyelmüket a tiszai holtágak strandjaira.

    előzmény:
    Zsumi45 (75659)
    2019-07-23  12:34
  15. 2019. július 23. 15:1775662.

    Állatkínzás "szabad"? Nem gondolnám.


    Nem voltam, s vagyok lelkes cirkusz látogató, gyerekemet és unokáimat sem vittem, mert még a bohócot is sajnálták. Ezt a kérdést pont úgy megosztónak találom, mint a húsfogyasztást, vagy a vadászatot, erdő -és vadgazdálkodást. Minden szélsőséget. Következő az állatkert? Minden a körülményeken és módszereken múlik. A vadon törvényei ? 


    Index cikket hoztam: https://index.hu/kultur/eletmod/2018/01/05/cirkus z_allatok_elefant_fovarosi_nagycirkusz_allatkert_allatvedok_ olasz_tiltas/

    előzmény:
    klára13 (75661)
    2019-07-23  12:57
  16. 2019. július 23. 12:5775661.

      Január elseje óta Romániában tilos a cirkuszokban történő állatkínzás.
     
    Nálunk szabad.  

  17. 2019. július 23. 12:3975660.

    Így igaz! Hiszen enélkül egymásra sem leltünk volna, pedig jó, hogy tágult a látókörünk egymásnak is köszönhetően.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75658)
    2019-07-23  12:24
  18. 2019. július 23. 12:3475659.

    Köszönöm, Zsuzsám! Még azt is el tudom képzelni, hogy megkérem Ila "hugit", hogy menjen el érte hozzátok, s amikor lejönnek Szegedre, elhozzák. Majd ősszel szervezek nekik valami szép programot, amiért érdemes lejönniük! 


    Ma voltam csontsűrűség mérésen, érdekes módon változott az elmúlt 3 és fél év alatt. A gerincem Ca tartalma picit emelkedett. (meszesedett?) a jó csípőmben viszont romlott. A Calcipénia és az Osteoporózis határán van. Most ráírják a leletre a törés kockázatát is, nálam közelíti a 20%-ot.


    Szedem a D3 vitamint, tejet, tejterméket, zöldséget, hüvelyeseket is fogyasztok. Gyerek  koromban tömték belém a csukamáj olajat. Talán még Ca készítményt is kellene? Csodálatos módon a vesekövem is elmúlt.


    Most már minden lelet kész, mehetünk Harkányba, az időpont is fix.


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (75657)
    2019-07-23  12:13
  19. 2019. július 23. 12:2475658.

    Net-é, mely nem csak eltávolít de össze is köt.  hogy magam idézzem . Mert itt jöttünk össze a hatvanasokkal.Remélem ősszel ismét találkozunk !k


    Kanadában élő Évikénkkel találkoztunk pár éve, és  itt néha belépő Marika, aki szintén kanadai nagyon szívélyesen vendégül látta Évánkat, aki unokájával Torontó környékén volt rokonlátogatáson. Vele többször beszéltünk telefonon , mert a személyes találkozással megfűszerezett barátság értékesebb, személyesebb .A mi korunkban minden szeretet, új baráti érzés érték, mert a régi barátok megritkultak.No és nagy érték a bizalom, különösen most , mikor ez kihalóban levő érzés.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75657)
    2019-07-23  12:13
  20. 2019. július 23. 12:1375657.

    Zsuzsikám !Ásson a vejed, nagyon egészséges. Ha megtalálom, - küldök olyan elválasztót is, ami nem engedi a területén belül levő föld kimosódását. Nekünk ez megmaradt, kidobnám, ha nem találnék rá elfogadót. Nem igényes növény,  tűri a kevés vizet, de örül.ha kap. Küldök szintén évelő  sötétzöld levelű , később nyíló , kiírthatatalan virágot, ami később nyílik, aranyos, lila, virágai vannak.Ez sem igényes és szép színfolt. Később nyílik, amikor a liliom, már kezd  elhervadni.. Szeretem őket, szépek  , aranyosak. 


    Az árnyliliomot vasmegyei nászasszonyomtól  kaptam . itt a faluban kissé státusszi mbólum lett.. Nálad ez a szeretetés barátság jelképe  lesz. No és a Net-é, mely nem csak eltávolít, de össze is köt.

    előzmény:
    Zsumi45 (75655)
    2019-07-23  08:44
  21. 2019. július 23. 09:2975656.

     Hat igen - a kullancsok . Mar regi problema . De nem csak a kullancsok a madarak , sunok , ragcsalok is terjeszthetnek betegsegeket .


    Tavaly egy rokonom egy sunit patyolgatot - hiaba irtam neki , hogy inkabb ne .Szerencsere , semmi baja nem lett - de ismertem olyat ,akinek lett .

    előzmény:
    klára13 (75643)
    2019-07-21  23:25
  22. 2019. július 23. 08:4475655.

    Köszönöm szépen Zsuzsa! Valóban nagyon mutatós- virág nélkül is. Fel kell szedni télire, vagy maradhat földben?


    Már 2x terítettünk el virágföldet az általam "kisajátított", erkélyem alatti pár négyzetméterre,  valahogy meg sem látszik. Sajnos az épülettől a járda felé lejt a talaj, s a mostani Délről érkező heves zivatarok lemossák a járdára a földet. Mégsem adom fel, szeretném erőm szerint azt a kis területet széppé tenni. Ha legközelebb ültetni fogok fel is ásatom a vejemmel, s beledogozzuk a virágföldet, nem csak a tetejére terítjük. Odalenn árnyékos, mert magas tölgyek, tujasor és fügebokrok adnak árnyékot. Csak a 3. emelettől felfelé tűz ide a Nap, amíg le nem nyugszik. 


    A nagyobb hibiszkuszom nagyon terjeszkedik, hiába rövidítem az ágakat, mégis az ágvégeken nő legjobban, mint egy nyitott tenyér. A ládákat már csak oldalazva tudom locsolni, de így is könnyen lesodrom a bimbókat. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (75654)
    2019-07-23  05:35
  23. 2019. július 23. 05:3575654.

    Zsuzsikám így néz ki az én árnyliliomom - Van többféle, de nekem ebből van nagyon sok. Nagyon szép a levele, kicsit jellegtelen a virága . Teraszon mérete miatt nem javasolt, mert csak akkor szép, ha elbokrosodik. Sajnáltam kidobni túl sok is van belőle, elszaporodott. Nyár második felére valamilyen bogarak kilyukasztgatják a levelét, de őszig elég szép.

  24. 2019. július 22. 20:5675653.

    Klára köszönöm szépen!

    előzmény:
    klára13 (75652)
    2019-07-22  19:50
  25. 2019. július 22. 19:5075652.

      Isten éltessen, Magdikám!

    előzmény:
    Kusza (75651)
    2019-07-22  14:36

Címlap

top