Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. október 12. 23:1976276.

    Szerintem az allattartasnak vege -  igy az etikai kerdesek sem lesznek idoszeruek hamarosan . Itt van mar a laboratoriumban keszult hus - New York  - ban mar vannak ettermek ,ahol csak ilyen hust arulnak . Husz evet adnak egyesek az elterjedesenek .


     Addig is barna heju tojast igyekszem venni .

  2. 2019. október 12. 22:5776275.

    Igen, KLára! Én is abban látom a megoldást, hogy azt a mérhetetlen fogyasztást kellene mérsékelni, amit a profitra törekvő "gyártók" is gerjesztenek a kínálatukkal reklámjaikkal. Mind az élelmiszerek, mind az egyéb kényelmi eszközök terén. 


    A közelmúltban egy népszerű "Burger Kings" parkolójában randevúztam unokanővéremmel. A diákok a közeli gimnáziumból özönlöttek, a kicsivel idősebbek új luxusautókon érkeztek. Mindenki dohányzott, mindenki kézben hozta az eldobandó fedeles pohár Colát szívószállal... Öltözékük, táskáik és a tenyerükön nyomkodott okostelefonok sem szegénységről árulkodott. ---Majd ők mennek klímatüntetni. 


    Jó ideje a saját, mosható tüll zacskóimmal, kis dobozkáimmal indulok vásárolni. Sajnos még legtöbb helyen ragaszkodik az eladó a nylonzacskóhoz. Miért? Csak.


      


     


     

    előzmény:
    klára13 (76274)
    2019-10-12  20:08
  3. 2019. október 12. 20:0876274.

     Amiről szólni akartam, az az állat életminősége. Az nem mindegy, hogy ami idő rendeltetett neki, azt milyen körülmények között, mennyi szenvedéssel tölti. És hogy döntésünk van: támogatjuk-e az iparszerű állattartást néhány forint nyereség érdekében, vagy nem. Ez saját elhatározás - olcsó csirkecomb pl pénteken, vagy netán egy krumplis nudli?
       





    30 dkg főtt burgonya
    30 dkg finomliszt
    1 db tojás
    1 kávéskanál 



    A pirított zsemlemorzsához

    2 ek napraforgó olaj
    3 ek zsemlemorzsa
    1 ek porcukor (a tálaláshoz)
    1 kávéskanál fahéj (a tálaláshoz)

     


    és saját készítésű finom lekvárotok!




     
    előzmény:
    szizsuzsóka (76273)
    2019-10-12  06:51
  4. 2019. október 12. 06:5176273.

    Az igaz, hogy a tojás nagyon hasznos élelmiszer. Az is igaz, hogy az állattartás kicsit álszent dolog, hiszen élete kiolthatóságáért tartjuk őket. Az is igaz, hogy az élőlények robotként, tárgyként való tartása embertelen. De mi is álszentek vagyunk, hogy vesszük. Én nem tudok egy csirkét megölni, de az üzletben megveszem . A hús elkészítése gyors.. Anyukám mindig azt mondta, ha jó étel akarsz enni , az vagy drága , vagy sok vele a munka.Ma kevés az idő , vesszük a gyorsan elkészíthető ételeket. 


    Azokon a területeken, ahol nem lehet jól növényt termeszteni, tarthatnának állatokat . Persze, el kell szállítani, felügyelni kell rájuk. Ez mind pénzbe kerül csökkenti a hasznot, ami szükséges a magánrepülőgépek, terepjárók jachtok és egyéb fontos kellékek megszerzéséhez, üzemeltetéséhez .

    előzmény:
    klára13 (76271)
    2019-10-11  11:23
  5. 2019. október 11. 12:3876272.

    Köszönöm.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76270)
    2019-10-11  07:07
  6. 2019. október 11. 11:2376271.

      Tegnap láttam a tévében a pofátlanság és aljasság megtestesülését egy nyugodt, derűs holdvilágképen, amint nagy örömmel belehazudott a kamerába, azaz arcunkba. Állította, hogy a ketreces tojótyúk tartás végtelenül humánus dolog, mindent megkapnak az állatok, amelyre szükségük van, sőt, e tartásmódban jobban élnek, mint a szabadtartásúak, tojásaik pedig azokéval egyenértékű.
      E hazug szemét az tyúktartásszövetség - vagy hogyan hívják - egyik tótumfaktuma.
       Mert mi az igaz?
    "A tojás tápanyag-összetétele valóságos kincsesbánya a szervezetnek. Mondhatjuk, igazi szuperétel. 40-féle fehérjét tartalmaz, 18-féle aminosavat, amiből 9 esszenciális. Fehérje- (6-6,7 gr/tojás) és vitaminbomba (A, D, E, B1, B2, B5/pantoténsav, B6, B9/folsav, B12-vitamin), de mikroelemben is rendkívül gazdag (vas, cink, téz, magnézium, szelén, kalcium, foszfor, kálium). Optimális arányban tartalmazza a telített és telítetlen zsírsavakat. D-vitamin-tartalma különösen jelentős, hiszen ez a létfontosságú vitamin a tőkehalmáj után a tojássárgájában található a legnagyobb mennyiségben.


    Azt persze nem árt tudni, hogy mindez csak akkor igaz, ha a tyúk megfelelő ellátásban részesül,
    ketreces tartás szabályai 2012. január 1-jével változtak, de az állatjóléti szempontok így is botrányosak. Egy állatra 0,075 négyzetméter terület jut ketrecen belül. A ketrecek nem csak egymás mellett, sokszor egymásra halmozva állnak. Az ilyen módon összezsúfolt állatoknál nagy a fertőzésveszély is, amit a baromfi esetében általában védőoltással, ritkább esetben antibiotikumokkal oldanak meg.
    mélyalmos, vagy alternatív tartásnál a törvény 9 állatra 1 négyzetméternyi területet ír elő. Ez nagyjából 0,1 négyzetméternek felel meg. Ezek a tyúkok istállón belül élnek, ahol legalább lehetőségük van valamennyire a kapirgálásra, azaz természetes viselkedésük megélésére, kinti legelőterület azonban ebben az esetben sincs. Első olvasatra némileg jobbnak tűnik a ketreces tartásnál, de ebben az esetben is össze vannak zsúfolva az állatok.
     A tartás módját 3-tól 0-ig jelölik, a 3-as a ketreces, a 2-es a mélyalmos, az 1-es a szabadtartású, a 0-s a biotojást jelenti. 


    Külföldi áruházláncok hamarosan beszüntetik a ketreces tojás árusítását. Talán majd a hazaiak is, de ez nem biztos. Nem állunk annyira jól erkölcsileg, hogy ilyen határozatot hozzanak. (Lásd: lignitbányák)
    Ezen információk nyomán a továbbiakban mélyalmost sem veszek, csakis szabadtartásút. Legyen kevesebb, de antibiotikum és egyéb gyógyszer nélküli a tojás. Mert azt tuszkolják a tojókba, amelyek nagyon hajlamosak belehalni az embertelen bánásmódba. Hiszen úgysem élet az, hogy elégett, elfeketedett lábujjakon ácsorognak kikelésük pillanatától életük végéig, mozdulatlanságra ítélve. 
    Persze, aki sajnál egy kicsivel több kiadást, vagy a tojással való spórolást, az csak támogassa az állatkínzást, egye és etesse családját az antibiotikumos tojásokkal.


     

  7. 2019. október 11. 07:0776270.

    Kedves , szép verseket hoztál. Örülök, hogy nem Te vagy a beteg, bár , ha ennyi időt töltesz orvosi váróben , nem ok nélkül teszed. Aki miatt ott vagy , neki kívánok gyógyulást , hitet.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76267)
    2019-10-10  17:14
  8. 2019. október 11. 07:0376269.

    Örülök a, hogy benéztél. Azt is láthattad, hogy nem vicsorgó vén banyák vagyunk. A verset egy ismerősöm bejegyzéséből másoltam le. Pont Vekerdy Tamás halálának napján tette fel. Őt nagyon tiszteltem , és fájó érzésemet fejezte ki ez a vers .. Igen , nekünk is vannak fájó gondolataink, ha nem, is tudjuk ilyen szépen megfogalmazni őket.


    Szívesen beszélnék olvasmányaimról, mi is olvasunk itt mindnyájan, de Hozzád nem akarok írni erről.

    előzmény:
    Bagoly (76263)
    2019-10-10  16:39
  9. 2019. október 10. 17:1876268.

    Szép napot mindenkinek, nekem ma sok nagyon fontos elintéznivalóm van.

  10. 2019. október 10. 17:1476267.

    Horváth M. Zsuzsanna
    A könnyeket töröld le!

    Fenyőillat, gyertyalángja,
    csillagszórók fénye, mindenkit
    öleljen az ünnep melegsége.
    - Ó Istenem, esedezve kérlek,
    vedd oltalmadba, ki magányos lélek.
    Otthonokban élő, beteget, időset,
    óvjad, védjed ki utadba téved! -
    A Karácsony nekik is,
    békés, meghitt legyen,
    arcukra mosolyt csalj,
    a könnyeket töröld le.
    Összefonódó kezek látványa varázsos,
    számukra az ünnep nem lesz magányos.
    Dolgos fáradt kéz, a másikat szorítja,
    hálát rebeg, tekintetét felé fordítja.
    Az év minden napján
    szeretetkoszorút fonjunk.
    Mosolyt, simogatást
    önzetlen szívvel adjunk.
    Minden nap ezt kellene tenni,
    tiszta szívvel az embereket szeretni.​

  11. 2019. október 10. 17:1376266.

    Horváth M. Zsuzsanna
    Téli emlékeim

    Téli estén szívemben kigyúlt a fény,
    a legszebb emlékét ma is őrzöm én.
    Odakint nagy pelyhekben hull a hó,
    kristályosan, fagyosan csillogó.

    Oly drága kincs, fiókom rejtekén,
    rongybaba, mit gyermekként kaptam rég.
    Lehunyom szemem, ölembe veszem,
    puha testét magamhoz ölelem.

    Lelkem öröm, melegség járja át,
    akitől kaptam, ő már messze jár.
    Képzeletem madárszárnyon száll,
    átölel a múlt, már semmi nem fáj.​

  12. 2019. október 10. 17:0676265.

    Óhhhh, versek. Mostanában modernebb/újabb íróktól olvasok, pl.a szóban forgó időjárásról.....


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


    Horváth M. Zsuzsanna
    Emberi sorsok

    Kilátástalan, szomorú emberi sorsok,
    jajkiáltásuk, a szívükben fájdalom mardos.
    Felnőttek, gyerekek minden nap éheznek,
    fűtetlen házakban, melegséget szebb éltet remélnek.
    Csontjaikig hatol a metsző jeges szél,
    kitört ablaküvegek nyoma a földön szerteszét.
    Ártatlan, könnytől homályos gyermekszemek,
    gondtalan éltet, emberibb jövőt szeretnének.
    Cirógató kezek, bújós ölelések, végtelen
    szeretetünk morzsái, célba kell, hogy érjen.
    Lélekmelegség, a sors fonalára,
    könnygyöngyszemből,
    szeretetforrást, mosolyvarázst,
    csaljon a maszatos arcocskákra.
    Kiáltásuk messzire szálljon, összefogás célba találjon,
    békés, boldogabb jövő virradjon az új nap hajnalán reájuk.
    2017. január 16.​


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


    Horváth M. Zsuzsanna
    Patakparton.

    Kristálycsillanás a vízfodrokon,
    a patak csobogását hallgatom.
    Mohaágyon, kövek közt csörgedez,
    hangjával erdő csendjét töri meg.

    Fáknak sóhaja, harmatcseppet sír,
    avarpaplanra hullva gyöngyöt ír.
    Nap kél, fénysugáron pókháló csüng,
    ökörnyállal körbe szőve csend ült.

    Patak tükrében hajlongó ágat,
    a hullámkaréj fésüli, rázza.
    Kőágyon pihen, nyújtózik a fény,
    játszi könnyedséggel hárfázik a szél.
    2019. szeptember 28.

  13. 2019. október 10. 17:0176264.

    Köszönöm, azt hiszem kicsit félreérthetően írtam, ezért tisztázom.A beteg nem én vagyok, sőt lekopogom most igazi fán, hogy eddig a pillanatig koromhoz képest nagyon egészséges vagyok, köszönöm a sorsnak.


    Nekem vannak helyben orvos/fogorvos barátaim, és az unokahugom is diplomás ápolónő.


    A várótermekben fiatal/gyerektől kezdve idős betegekkel, ápolókkal, híres orvosokkal beszélgettem, de sajnos a saját családomban is többen meghaltak külömböző rákbetegségekben.


    A véleményen befolyásolja az hogy én is reeeengeteg pénzt költöttem az úgynevezett "alternativ-gyógyszerekre", pl. az elején 95 dollárt fizettem ezért a 2 dl.üveg darabjáért......mostanában már csak 80-at....Amazon.com: Flavin-7 Gold (200mL) TEN BOTTLES (Flavin7 Flavin 7) Brand: European Nature Inc: Health & Personal Care


    Szoktam magammal vinni vagy laptopot, vagy inkább apple tablet-et, olvastam is sokat, de leginkább információt kerestem.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76260)
    2019-10-10  15:23
  14. 2019. október 10. 16:3976263.

    Nagyon szep vers. Orulok, hogy beneztem!.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76262)
    2019-10-10  15:31
  15. 2019. október 10. 15:3176262.

    Csiha Kálmán: Nem érdemes


    "...és elmegyünk.
    Úgy elmegyünk, hogy nyomunk sem marad
    -Hulló levél az őszi fák alatt.-
    Mind elmegyünk.



    Emlékezni fognak még reánk
    A gyermekek és megnőtt unokák....
    S a dédunokák talán...
    -kialvó fény a Nagy Ekrán falán
    mind elmegyünk.


    És mindent itt hagyunk,
    Mert por és hamu és vándorok vagyunk.
    A bűnt, a vágyat, gyalázott életet,
    A bánatot a bűneink felett,
    A fájdalmat, keserves harcokat,
    Az otthonunkat, könnyes arcokat,
    Mi mindent itt hagyunk,
    Mert por és hamu és vándorok vagyunk.


    Nem érdemes itt egymást bántani
    eltékozolni szent csodák sorát,
    sárba taposni égi fényeket,
    Mikor élni a fényben is lehet
    s lehet úgy menni, hogy hazamegyünk."



    Ő így élt , fényben szeretetben. Nyugodjon békében !


    előzmény:
    szizsuzsóka (76261)
    2019-10-10  15:25
  16. 2019. október 10. 15:2576261.

    Nagyon szép vers .hasonló hangulatú, min amitvel és emlékeztem meg Vekerdy Tamásról.

    előzmény:
    Zsumi45 (76258)
    2019-10-10  14:26
  17. 2019. október 10. 15:2376260.

    Ne modd kedves Sheriff .Ilyen helyen még betegnek lenni is jó. V agy , ha nem is jó, de más mint az elavitt épületben(  esetleg állófogadás, ha foglalt minden ülőhely , kimerült orvosokkal, fáradt kedvetlen , anyagilag hátrányos helyzetben élő nővérekkel . 


    Az ilyen kényszertartózkodást színesítheti egy kis internet, olvasás. Gyere hozzák ilyenkor, beszélgessük, valaki elérhető általában .


    Gyógyulást kívánok, de ebben Neked is fontos szereped van !

    előzmény:
    Sheriff-2 (76247)
    2019-10-10  07:48
  18. 2019. október 10. 14:5476259.

      Dorika, nagyon ellentétes az álom és reakciód ébredésed után. Valami vár rád, mondja álmod, valami szép, bár talán kissé egyhangú. "neem, még nem ott tartunk" - állapítottad meg, és ez az "ott"  mintha nem csupán évszakváltást jelentene. Valamit, amitől tartasz.

    előzmény:
    95dorika (76253)
    2019-10-10  13:29
  19. 2019. október 10. 14:2676258.

    Ha már a régi társakról esik szó: Remélem a komáromi Zsuzsánk nem haragszik meg, hogy a fészről idehozok egy nekem is tetsző , általa megosztott verset:


    A csillagok alatt


    Tudom,
    hogy már minden léptünk
    fáradt nyomban jár,
    de hazudd azt, hogy te vagy még
    a keringőkirály,
    s én azt vallom, hogy eltáncolom
    ezt a legutolsó táncot,
    melynek elkísérő muzsikája
    az életünkért játszott.



    Ebben az utolsó pörgésben
    örök lesz a lépés,
    mert onnan, hová tartunk
    nem lesz visszatérés,
    hisz ennek a végtelen keringőnek
    egy útja marad,
    melynek ott fénylik a vége
    a csillagok alatt.


    Kun Magdolna


     



  20. 2019. október 10. 14:2376257.

    Hát ez minimális ,azért kicsit több maradt meg bennem a medicinából. 


    Most, hogyszóba kerültek , eszembe jutott, hogy a lányok mindig németül beszéltek egymással. Kiderült, hogy a szülők eredetileg német anyanyelvűek lehettek. A prof előadásait nem hallgattam, csak tévében áttam előadni. Kicsit hadaróan beszélt. A mi professzorunk Kiss nevezetű, akkoriban európai hírű anatómus volt.  Sok legenda közül 1 jutott eszembe. Rákosi 60. születésnapjára fogadást adott a tudomány és kultúra kiválóságainak. Meghívta Kiss profot is. Megszólította .Hallom professzor úr , új egyházat alapított. Erről beszélgettek pár szót, mead, hogy ő is kérdezzen valamit , a prof. megkérdezte ...Ön hány éves Rákosi úr ?


     

    előzmény:
    csinomjank (76245)
    2019-10-10  07:15
  21. 2019. október 10. 14:1376256.

    Klára, 8 év? Zitusom még nem volt 14 éves. Mi minden történt azóta! 


    Mi lesz halálunk után? Mi volt születésünk előtt? 


    Megvettem Orvos Tóth Noémi: Örökölt sors c. könyvét.


    Több évszázados feldolgozatlan történéseket hordozhat a lelkünk. Nem a génjeink, mert azok fizikai testünkben dolgoznak. Ha az egyéni sorsokat külön-külön nem vennénk figyelembe, csak a történelmet és természeti katasztrófákat, hányan és hányan sérültek, rokkantak bele testileg és főképp lelkileg. Ehhez adjuk az egyéni ballépéseket, családi és egzisztenciális rossz döntéseket....No, ha ezzel foglalkoznánk jelen életünk kevés lenne az ősök traumáinak feldolgozásához. És mieink? Öszintén magunkba nézve, mi is botladoztunk eleget. Ezt bűnhődik utódaink?


    Valamikor érdekelt volna ezek boncolgatása, ma már örülök, ha a napi apró-cseprő dolgaimmal boldogulok. 


    Közeleg Zita születésnapja, be kellene fejeznem a neki szánt és 2 éve elkezdett szakácskönyv írását. Bele-belegabalyodok az előre beosztott formátumomba. Ez nem fér, a másiknak túl sok helyet szántam...mégsem elég áttekinthető. Ide mit is akartam írni?? 


    Egyáltalán kell ez neki? Már a saját szokásaim is megváltoznak.... vívódok. Valami azért csak lesz, tökéletes? Soha.

    előzmény:
    klára13 (76227)
    2019-10-09  11:18
  22. 2019. október 10. 14:1276255.

    Nagyon ügyes dolgokkészíthetők raklaból.  Mimagaságyás akarunktavaszra készítesni a paradicsom és az ovorka rászére.


    A bútorok beszerzésénél az a fontos, hogy el kell dönteni pénzt szánunk rá, vagy időt. Kinek miből van több. Ezért a fa megmunkálására sok időt kell szánni. Símára csiszolni, gondosan festeni.  Mi férjemmel ketten raktuk le a parkettát 5 szobában . Utána ő csiszolta, én lakkoztam. Szép lett, lassan már 30 éves. Két hét szabadságunk ráment, de megérte. Olyan szakember megfizetésére nem volt pénzünk, aki ilyen gondosan megcsinálta volna. Abban az évben ment két fiúnk diákutazásra (kedvezményes út ) Svájcba , mi pedig ezzel spóroltuk meg a költséget.

    előzmény:
    Torrenti (76250)
    2019-10-10  12:19
  23. 2019. október 10. 13:4976254.

     Torrenti, soha nem jutott volna eszembe, hogy a raklapoknak új életet lehet adni. Nagyon érdekesek. Valóban megvalósítod valamelyiket? Első otthonodat rendezed be kreativitásodat latba vetve?

    előzmény:
    Torrenti (76250)
    2019-10-10  12:19
  24. 2019. október 10. 13:2976253.

    Azt álmodtam, hogy fölkeltem, kimentem a konyhába, kinéztem az ablakon és minden tiszta hó volt kint XD. Aztán fölkeltem tényleg és megnyugodtam, hogy neeeem még nem ott tartunk :D

  25. 2019. október 10. 13:1276252.

     Szerencsétlenül jöttek össze a dolgok, Sheriff, az a hosszú információ Karmatáncé, nem enyém. Nagy sületlenségnek tartom az egészet. Bennem nincsenek semmiféle vágyak fennmaradásomra, se tárgyakkal, se elvont dolgok révén. Abszolút kiábrándult vagyok ez ügyben. "Isa pur es chomuu vogymuk". Nekem ez tökéletesen megfelel.
      Mi baj  volt? Elmúlt?

    előzmény:
    Sheriff-2 (76247)
    2019-10-10  07:48

Címlap

top