Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. október 22. 16:0176376.

      Hogy sikerült az ebéd, Zsuzsóka? Hát, sehogy. Késő este  lett, amire ez a nem eléggé lassú főzés, azaz sütés készen lett, Másnap nem voltak itthon, kétnapos ételt pedig nem esznek. Így tehát ment az egész feldarabolva a mélyhűtőbe. Saját részre, mert fagyasztottat sem esznek az én szeretteim. Nem ért csalódás, ilyesmire számítani kell. 
       Az oldalas amúgy finom lett. Bár néhány órát még sülhetett volna!

    előzmény:
    szizsuzsóka (76373)
    2019-10-22  07:20
  2. 2019. október 22. 15:1276375.

    Minél többet olvasok erről a levegő szennyeződéről, annál nehezebben tudom eldönteni hogy mit lehet elhinni.


    Rengeteg panasz van, ugyanakkor amikor egyes "tisztelt-tudósok" szerint a helyzet nagyon szépen javul. Példák ahonnan tájékozódtam.


               The Ozone Hole: Closing the Gap


                     Ozone hole above Antarctica shrinks to smallest size on record


                               Record setting lack of ozone measured over Hungary – Daily News Hungary


     

    előzmény:
    Zsumi45 (76374)
    2019-10-22  13:54
  3. 2019. október 22. 13:5476374.

    Úgy tűnik, hogy mániám lett az önmérséklés hirdetése. Persze nem elég a mi magatartásunk, takarékos életmódunk, ha a nagy többségnek ez a megoldás eszébe sem jut.


    Ma Szegeden a légszennyeződés országosan a 4. helyre ugrott. Oka a szmog, ami a hajnali párára rakodott por, kipufogógáz és a  hulladékkok eltüzeléséből keletkezett koromból jön létre. A fészen legalább 20 ember okoskodott ez ügyben, egynek sem jutott eszébe a forgalom mérséklése, szabályok betartatása. Szinte mindenki a fák hiányát emlegeti, holott a fa ebben legfeljebb a levelén összegyűjti, de a szmog ettől még keletkezik. Az Alföld ugyanis porzik a szárazságban, a learatott tarlót nem lehet fásítani.


    Más:


    "Gondolta volna, hogy minden évben több mint 1,3 milliárd tonna élelmiszer végzi a szemétben? Brutális mennyiség, különösen, ha figyelembe vesszük, hogy az ENSZ legfrissebb becslései szerint 820 millió ember éhezik világszerte. Különösen mostohán bánunk a zöldségekkel és gyümölcsökkel: a világszervezet szerint 45 százalékuk landol a kukában. Ami azt illeti, sok termés még a boltokig sem jut el. Szüretelés után kiderül, hogy hibás, vagy nem elég érett, így aztán – jobb esetben – ezek mennek a komposztba. Aztán temérdek árut hagyunk ott a polcokon. Van, aki szereti egyesével jól megfogdosni, megszagolgatni a zöldséget, gyümölcsöt, hogy a legszebb, legérettebb, legtökéletesebb darabokat válogassa ki. De vajon mi lesz a csúnya, hibás, netán túlérett darabokkal? "


    Megint csak nem elég ez ellen tüntetni.... 


    Ma vittem ételdobozt a zöldségeshez savanyú káposztának. A boltos mégis nylonzacskóba mérte, mondván, nem számolgat a tárázással, utána oda teszem, ahova akarom....  


    Van még tennivaló!


     

  4. 2019. október 22. 07:2076373.

    Klárám ! Hogy sikerült az ebéd? Én paprikás csirkét készítettem szegény boldogtalan csirkék szárnyából és  combjából. Sokat készítettem. 2 unokámnak csomagoltam is, nokedlivel együtt. Új szaggatót vettem . szép apró darabokat lehet vele készíteni, csak kicsit lassú. Van 2 másik szaggatóm is . Egyik gyors, de nagyok lesznek a galuskák, a másik aprót készít, de még lassúbb, mert kevés anyagot lehet beletenni egyszerre.


    Tegnap konyhát takarítottunk , ketten bő 3 órát dolgoztunk, és még van hátra. Ma kifőzök az udvati tűzhelyemen 2 rozsdamentes edényt hamulúgban  Szépen eltávolítható a leégett, vagy ráégett étel. .

    előzmény:
    klára13 (76357)
    2019-10-19  19:12
  5. 2019. október 22. 07:1176372.

    Nálunk jövő héten lesz szünet . Két fiatalabb fiú unokám jelentkezett. A városi  barátnőjével jön, a szomszéd unokámat is hívtam ebédre . Így lesz kis élet nálunk.

    előzmény:
    csinomjank (76364)
    2019-10-20  08:13
  6. 2019. október 21. 18:2276371.

    de közvetlen anyagi haszonnal járó területeket  vonnak ki a természetes életből.Pontosítok, elsiettem . Követlen haszonnal nem járó területek kivonására gondolta. Pl őserdők, melynek helyén egyéb mezőgazdasági művelést alakítanak ki.


    A laboratóriumi előállítás Izraelben történik, ahol kevés a mezőgazdaságra , állattartásra alkalma terület .Ezt pótolnák evvel a megoldással. De gondolom nem károsítanák saját állampolgáraik egészségét.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76370)
    2019-10-21  14:54
  7. 2019. október 21. 14:5476370.

    Zsuzsikám ! Ha az előállítás technológiája nem jár szennyeződéssel, a kémiai vegyület azonos kell legyen  . Hasonlóan , mint a gyógyszerek előállításánál. Ebben az esetben csak a vegyület élvezeti formája kerül csak szóba. De ez az ideális körülmény. Az előállítók nem tesznek olyat jelen esetben,  ami ártana a fogyasztónak .Sokat számít az élvezeti érték is, hiszen az étkezés nem csak biológiai funkció.  Csak a hús miatt tenyésztett állatokat pótolnák, a tojás, tej miatt tartott állatok maradnának. El tudnám fogadni ezt a megoldást , nem rosszabb, mint a vegetariánus étrend. Annak a veszélye sokkal nagyobb, hogy az állatok tenyésztése miatt egyéb hasznos, de közvetlen anyagi haszonnal járó területeket  vonnak ki a természetes életből.

    előzmény:
    Zsumi45 (76369)
    2019-10-21  10:43
  8. 2019. október 21. 10:4376369.

    Ha fogyasztható és elfogadható ízű az egy előny, de vajon élettani hatása a természetes fehérjékkel azonos? hosszú távon mit old meg? Hol a természetes körforgás, tápláléklánc? A Föld egyensúlya? 


    No nem Tőled kérdezem, csak tovább gondoltam.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (76366)
    2019-10-21  06:33
  9. 2019. október 21. 10:4076368.

    No, ezt se nekünk találták ki! Akár csökkenhet... node a hozzá szükséges anyagok, technológiák és a felhasznált energia, majd a távolra szállítás, kereskedelmi sáp... Csak nehogy úgy járjunk, mint az elektromos autó és a napelemek, napkollektorok előállításával...Pont úgy környezetszennyező lesz?  Mire elér a mezei fogysztóhoz, ugyan mennyi profitot húznak le belőle? 


    Én Zsuzsókához hasonlóan amellett tenném le a voksot, mértéktartás, luxus visszafogása, ésszerű népesség-szabályozás, takarékosság. 


    " A költségek ma még elég borsosak,



    egyelőre mintegy 150-200 dollárt kellene leszurkolni mindazoknak, akik alig fél kilónyi „szuper tiszta” (csirke vagy marha) húst szeretnének venni. 2022-re azonban a kalkulációk szerint a költségek akár a jelenlegi tizedére is csökkenhetnek."


     


    előzmény:
    jara (76365)
    2019-10-20  17:59
  10. 2019. október 21. 10:1276367.

    Klárám, a mutatott link egy nyomdai színkeverés eredménye az alapszinek egymásra nyomtatása által létrehozott papír színminták sokasága.A nyomdai alapszínek: Sárga, kék, magenta(ez a bíbor?). 


    Az általam ismert német, angol és olasz szakirodalomban a szín és festék fogalma azonos szóval (farbe) szerepel. Kerámiában ez teljesen más, mivel a szín a festék (neki megfelelő hőfokán) kiégetése után jelenik meg.


    Az én munkám eredménye színes porcelán lapocskákon jelent meg, kiégetett kész színes mázak és dekorfestékek bemutatására. "Csupán" az elvet honosítottam meg, amennyiben a kémiailag keverhető alapfestékeket kiválasztva, kikísérleteztem a legkevesebb alapanyaggal a legtisztább színeket. Ezt egy mintatárba rendeztem, mellérendelve a receptek leírását és színmérő készülékkel beazonosítható színtani paramétereit.(Koordinátáit a színtérben). Párszáz ilyen lapocska volt, de bármelyik új szín ezzel a módszerrel gyorsan, anyagtakarékosan kidolgozhatóvá vált. (Tudjuk, minél több anyagot használ a festő, annál "piszkosabb" lesz a szín) A hagyomány az volt: "adjunk még hozzá...." holott épp elvenni kellett.


    Ebben azoknak a színeknek a körét jelenítettem meg, amiket azokban az években ki kellett kísérleteznem a technológia számára. (Az újdonság, a szubjektivitástól mentes (számítógépes) módszer és a későbbi igények számára hozzáférhető mintatár.) Jól látszott, hogy a keverési arányok minimális eltolása, hőfokeltérések, stb milyen irányba viszik el a színt. Gazdaségi hasznát is kimutatták a közgazdák, 6 millió Ft./év volt a megtakarítás a gyakorlatba bevezetés során (1980-as évek!). Főmérnökünk szerint ez nekem munkaköri kötelességem volt- holott soha senki nem is gondolt rá, nemhogy feladatomként jelölte volna meg. 


    Hálás lehettem, hogy elengedtek konferenciákra, ahol bemutathattam. Sikerrel, mert ott tudták, mi ebben az újdonság.(Meissen, Herend, Kémikusok egyesülete, Kolorisztikai Szimpozium.)


    Köszönöm, hogy meghallgattak!


     

    előzmény:
    klára13 (76356)
    2019-10-19  18:51
  11. 2019. október 21. 06:3376366.

    Marikám ! Ezt én sem olvastam, csak most. Elvileg fogyasztható és elfogadható ízű fehérje készítése nagyon jó lenne. Ezzel komplettálható lenne a a vegetariánus étrend. No és szállítható lenne az éhezőknek is. Mivel rohamosan szaporodik a világ népessége , sok az éhező. A népességcsökkenés elérése háborúk nélkül fogamzásgátlással sok gondot megoldana.No és a fogyasztás csökkentése... Szóval lesz unokáinknak sok tennivalója

    előzmény:
    jara (76365)
    2019-10-20  17:59
  12. 2019. október 20. 17:5976365.

    Megint mögöttetek slattyogok egy távval. Mit tegyek, ha ez a cikk most jött velem szembe és mellbe vágott.


    https://neokohn.hu/2019/10/20/havi-het-tehennyi-tiszta-h us-fejlodik-egy-izraeli-ceg-minden-tartalyaban/


    Ajaj, több sci-fit kell néznem, illetve csak azt.


    Klára, mire a konfitálásban,sütésben, hőfok szabályok ismeretében eligazodunk, tanulhatjuk az acél- lombik ételkészítést.


     

  13. 2019. október 20. 08:1376364.

    Itt megkezdodott az oszi szunet . Nagyon kemeny 8 iskolai het van megettunk . 


    Nagyon szerencses vagyok - jarhatok egy szuper szabadidos klubba - uszhatok / pezsgofurdozhetek / tornazthatok - vagy valasztahatok egy tarsalgot -ahol olvashatok -stb .  A gyerekeknek is nagyon tetszik es szivesen jonnek sportolni .


    MIndez oromomet bearnyekolja , hogy anyu nincs a legjobban . 

  14. 2019. október 20. 08:0876363.

     en is furcsat almodtam - " ferjem keresere Pesten bereltem egy lakast - de csak a szerzodes alairasa utan jottem ra , hogy a konyha kozos  valakikkel ... nagyon bosszus voltam ... felmentem az emeletre , ahol egy csodas lakas volt berendezve ... erdeklodtem , a konyha hasznalatrol  es azt mondtak , hogy becsapott a forberlo - nincs is konyha a lakashoz ... aztan egy ismerosom odajott felvilagositani , hogy ezek a gazdagek a szlovakok ,akik mar annyi mindent birtokolnak Pesten  es mindent tudnak rolunk ..."


        Mit jelenthet ez az alom ? Azon felul , hogy ugy tunik szlovak fobiam van . Amirol eddig nem is tudtam . Eva Rezesovan kivul nincs bajom veluk .

  15. 2019. október 20. 07:5976362.

    zsuzsoka - en is  emlekszem arra a karacsonyra a hetvenes evekbol -mikor a Nyomorultakat adtak ...nem volt pont szep emlek -az volt az elso karacsony  ,amit a szuleim elvaltan toltottek ... anyuval a varos masik vegebe koltoztunk ... sirva mentem apuhoz lathatasra ,aki olyan szomoru es maganyos volt - plusz meg a Nyomorultak ,amihez tul fiatal voltam ...szerencsere , ketto ev mulva sikerult meggyozni a szuloket arrol , hogy legyen egy kozos  vacsorank karacsonykor ... igy lett ,amig felnottunk ...apu fozte a halaszlet ,anyu hozta a gubat ... 

    előzmény:
    szizsuzsóka (76344)
    2019-10-18  06:08
  16. 2019. október 20. 06:3076361.

    Igen Klárám , tudom ,. az alvás rendet csinál az ember agyában , főleg a tudatalattijában . Valószínűleg a sok munka után nem volt ideje agyamnak a rendbe rakásra , így most nyugdíjas koromban végre rend lesz. Képzeld el, a konyhám is rendes szinte mindig. Kevesebb munka és több idő titka a rendnek.Azért aki emberekkel dolgozik, éri nap , mint nap frusztráció. Ezeket sem volt talán időm feldolgozni ....No és örömmel és büszkeséggel megérjük unokáink sikereit  , gyermekink szép családi életét . Azért annak is ára van,  kevés  idő marad ránk, keveset tudunk róluk. Az ember ezeket is tudomásul veszi , és szépen lassan háttérbe vonul . Különösen azért is fontos , mert a mi korosztályunk gondolkodása egészen más , mint a fiataloké. Véleményemet csak akkor mondom meg, ha valami nagyon piszkálja . Elmaradt munkám is van , ami piszkál , mégsem csinálom mindig meg, és ezért is lelkiismeret furdalásom van . Szóval van dolga az agyamnak éjjel, ha már nappal lustálkodik is.

    előzmény:
    klára13 (76348)
    2019-10-19  11:04
  17. 2019. október 19. 21:4776360.

    Van amikor azt gondoljuk h kutya-világban élünk.


    Jó éjszakát, nekem dolgom van.

    előzmény:
    klára13 (76358)
    2019-10-19  20:23
  18. 2019. október 19. 20:5076359.

    A 110-fokot nem tudom mire jó. Elősütésre túl kevés, lassúra pedig túl sok.

    előzmény:
    klára13 (76357)
    2019-10-19  19:12
  19. 2019. október 19. 20:2376358.

       Ez az én  kutyám egy abszolút erkölcstelen perszóna. 
       Mint reggel, most is tárva-nyitva minden ajtó, és mit tesz? Hát persze, idepisil a szobám ajtajához. Már felszedtem, felmostam. Jól letoltam, mondtam neki, hogy szemétláda. Csak nézett rám, és letáborozott a konyhaajtóban az oldalast szimatolva. 
       Nagyon fel vagyok háborodva. 

  20. 2019. október 19. 19:1276357.

      Sheriff, nem tett boldoggá az a hússütés! Mára halasztottam, reggel 9 óta van a sütőben, 110 fokon, most kezd valami kellemes sült illat jönni elő. Mindjárt megnézem. 
       Következik a kenegetés, és az erős sütés. Kint maradok vele, különben tuti elfelejtem, és elégetem.
      

    előzmény:
    Sheriff-2 (76353)
    2019-10-19  16:21
  21. 2019. október 19. 18:5176356.

      És ez a 30 tábla a 48 színnel és a leírás, megvan papíron, Zsuzsika? Óriási munka volt. 
      Magam is bajlódok egy színnel: bíbor. 
      Kislányként mindig megcsodáltam az apró, piros kis lényeket, azt mondták, azok a bíbortetűk. 

    előzmény:
    Zsumi45 (76352)
    2019-10-19  16:20
  22. 2019. október 19. 18:4076355.

      Milyen jó,hogy Magdika felvetette ezt az ügyet. Rosszul tudtam én is, csak törtfehérnek véltem. Semmiképpen sem drapposnak.

    előzmény:
    Zsumi45 (76352)
    2019-10-19  16:20
  23. 2019. október 19. 18:3576354.

     Ajajj! Két nagyon rossz közül melyik a rosszabb? Nehéz eldönteni. De talán a börtön kevésbé végleges, ezért kicsit jobb. 
      Magdikám, nem irigylem tőled ezt az álmot!

    előzmény:
    Kusza (76349)
    2019-10-19  15:05
  24. 2019. október 19. 16:2176353.

    Ez az elefántcsont szín megtalálható a szivárvány egyik árnyalatában.(de ez vicc volt)


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


    Ezt a színt nevezik annak.


             Példák....elephant bone color - Google Search

    előzmény:
    Kusza (76350)
    2019-10-19  15:24
  25. 2019. október 19. 16:2076352.

    Ajándékba kaptam ezt a nyondaipari könyvet, igazi kincs a színnel foglalkozók számára. Családom minden lakásfestéshez kikéri a tanácsaimat, ezen elveket valósítottam meg a munkámban.(A rendszer kerámiai alkalmazását szabadmaztatni javasolták, de az irígyeim elgáncsolták a gyár pénzbeli támogatását ...nekem pedig nem volt, hogy megelőlegezzem.) Ez 30 táblán, egyenként 48 szín pontos definícióját és fehér-fekete skálán történő elhelyezését mutatja be és írja le a természetben előfordulását. 


    https://www.google.com/search?sxsrf=ACYBGNS_9EnTWOEGJ8vhnfEt7uUHmAJXxA:1571494385720&q=methuen+handbook+of+colour+download&tbm=isch&source=univ&sxsrf=ACYBGNS_9EnTWOEGJ8vhnfEt7uUHmAJXxA:1571494385720&sa=X&ved=2ahUKEwjki4LlwKjlAhXJ-ioKHXD_Ab0QsAR6BAgJEAE&biw=1440&bih=718


     

    előzmény:
    Zsumi45 (76351)
    2019-10-19  16:08

Címlap

top