Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. november 15. 08:2176551.

    Zsuzsa valamiről lemaradtam, mit írtál, amit törölni kell?

    előzmény:
    szizsuzsóka (76550)
    2019-11-15  05:53
  2. 2019. november 15. 05:5376550.

    Töröltetem beírásom

    előzmény:
    szizsuzsóka (76549)
    2019-11-13  19:44
  3. 2019. november 13. 19:4476549.

    Szent -Györgyivel egy napon születtem Ezért merészkedem folytatni gondolatmenetét, mint egyszerű mezei önmagát tisztességesnek tartani gondoló honpolgár és anya .


    Kérlek Uram segíts nekünk szülőknek, hogy jó példát mutassunk! Legfőbb példa a szülő életvitelével. . Kérlek, hogy az érelemiség , a tudósok is példát mutató életet éljenek. Legfőképpen arra kérlek , hogy a hatalmat gyakorló politikusok ne legyenek farizeusok, akik vizet prédikálnak és bort isznak , és önmaguk nagyságától eltelve vezessék az őket követőket. Úgy vezessenek, hogy a gondolkodni képes emberek is tiszta lelkiismerettel fogadhassák el téziseiket, és azok gyakorlati megvalósítását. Amig ők nnem tisztességesek, addig nem valósul meg

    a szépség, tisztesség, összhang, jóakarat
    és méltányosság világát,
    melyet a béke és a szeretet kormányoz.

    előzmény:
    Zsumi45 (76548)
    2019-11-13  16:23
  4. 2019. november 13. 16:2376548.

    Szent-Györgyi Albert: Ima a gyermekekért
    Uram, mentsd meg a gyermekeinket.
    Mentsd meg értelmüket, hogy
    romlottságunk ne rontsa meg őket.
    Mentsd meg életüket, hogy fegyverek,
    melyeket mások ellen kovácsolunk,
    ne őket pusztítsák,
    hogy jobbak lehessenek szüleiknél,
    hogy építhessék önnön világukat,
    a szépség, tisztesség, összhang, jóakarat
    és méltányosság világát,
    melyet a béke és a szeretet kormányoz.
    Mindörökké.

  5. 2019. november 13. 06:5176547.

    Igen , nagyon jó a blog és okos a hozzászólások többsége. Ha kicsit mérsékelné a közönséges kifejezéseket, még jobb lenne. Ezek és a káromkodások szerepe nagyobb feszültség levezetése .Ha gyakran használjuk , elkopik ez a hatás


     

    előzmény:
    klára13 (76544)
    2019-11-13  00:43
  6. 2019. november 13. 06:2676546.

    Zsuzsikám !! Tündi esetében sem kidobott pénz a megfelelő papucs, ha munkahelyén sokat kell állnia, járkálnia . Most ősszel vettem egy új medicus cipőt , és a régit befogtam a konyhába . Zárt cipőben jobban lehet ott tipródni.


    Ez anyukám szólása volt.Akkoriban még varrott harisnyát hordtunk, hátul varrott csíkkal.  Zsolt 3 éves lehetett, mikor egyszer felsóhajtott."Az én  nagyikám hol tipródik a csíkos lábaival ? "

    előzmény:
    klára13 (76543)
    2019-11-13  00:15
  7. 2019. november 13. 06:1976545.

    Magdikám ! Ez "szelid gyógymód " . Remélem és kívánom, hogy segítsen . Nagyon hatásosnak írják, de utána is megfelelő cipőt kell hordani, amelyben csökken a sarok terhelése.

    előzmény:
    Kusza (76540)
    2019-11-12  16:17
  8. 2019. november 13. 00:4376544.

     Nagyon érdekes dologra bukkantam. Először tapasztaltam, hogy a fészbuk értelmes is lehet, nem csak a "szépek vagytok"-ig   terjed. 
     A Luca féle egy fiatal lány munkája. Megírja, mi foglalkoztatja gondolatait, és véleménye mi. Fontos dolgokkal foglalkozik, írásai tökéletesek. Így aztán hozzászólásra készteti az embereket, van írása, amelyhez 356-an tették hozzá mondandójukat. Nyugodt hangnemben, mocskolódás nélkül, értelmesen, intelligensen. Sokrétű, izgalmas kép rajzolódik ki a hozzászólásokkal.   
      Remek olvasmány, tükörképét láthatjuk korunknak, itthoni viszonyainknak. 
      Ajánlom figyelmetekbe, barátaim.


     

  9. 2019. november 13. 00:1576543.

    Magdikám, kívánom neked, hogy meggyógyuljon a sarkad.  Hosszan élünk, sok mindent kell átvészelnünk. Könnyű annak, aki fiatalon feldobja a talpát!

    előzmény:
    Kusza (76540)
    2019-11-12  16:17
  10. 2019. november 12. 22:0576542.

      Ez óriási felfedezés, Marika!

    előzmény:
    jara (76537)
    2019-11-11  23:25
  11. 2019. november 12. 19:4576541.

    Magdika, Kívánom, hogy gyógyítód legyen a terápia! Ha majd beszámolsz róla, ajánlani fogom Tündinek, mert változó erővel, de vannak fájdalmai. Most Berkemann papucsot vett (közel 30000.-ért) a munkahelyre.


    Sajnos a visszér gyógyításban is fizetősek az új eljárások.

    előzmény:
    Kusza (76540)
    2019-11-12  16:17
  12. 2019. november 12. 16:1776540.

    Voltunk az ortopédián, injekciót javasolt az orvos. Érdeklődtem a lökésterápia iránt, mondta, lehet az is. Mondtam, hogy már kaptam injekciót, de csak egy pár hónapig volt hatása. De mondtam rá bízom, amit ő javasol. Mondta próbáljuk meg a lökésterápiát, ha nem használ, akkor injekciót. Támogatott, de egy alkalomra 900 Ft lesz, 10-et kaptam.

  13. 2019. november 12. 11:1076539.

    Fájóan szomorú ez a játék. Itt talán nem is játék volt, hanem a ritmus és rímek önállósulása az érzésben.

    előzmény:
    jara (76537)
    2019-11-11  23:25
  14. 2019. november 12. 07:0476538.

    Marikám !Nagyon kedves vers ! Katona nagy mestere volt a kifejezésnek mellyel a lélek rezdüléseit érzékeltette.  Ez a játékosság kedves és szokatlan , de hangulata hasonló egyéb műveihez .Köszönöm Marikám ! Ritkán jelentkezel, így keveset tudunk javulásodról életedről.


    Engem bánat ért ! Osztálytársam , akikkel jó viszonyban voltunk , meghalt . Szombaton lesz a temetése, de nem tudunk elmenni. Ádám unokámnak lesz a szalagavatója, nem érnénk fel vidékről.Ő már az 5.a nyolc fiú közül, akik a mi "humán " osztályunkba jártak-

    előzmény:
    jara (76537)
    2019-11-11  23:25
  15. 2019. november 11. 23:2576537.

    KATONA JÓZSEF: KÉRDÉS


    Sírbeli csend a nyúgalom rám nézve.
    Tetézve
    tölt bé az Örök átka felettem,
    hogy lettem.
    Végsiralmimat zokogó lantom
    zöld hantom
    mellett keseregve letúrja itt
    húrjait.
    Véremben könnyimtöl elolt szének
    csendének
    hideg közepette lángol a vad
    nem szavad.
    Homályos szemem függesztvén lombra
    egy dombra
    dölve hallgatom csak, mint dunnyog
    a szúnyog.
    Sír a berek, lankadt sziszergéssel
    nem kés el
    az esthajnal könnyeit hullatni,
    siratni.
    Fásult létemben mártír a lélek,
    hogy élek,
    csak a könny mutatja e sikamon
    arcámon.
    Ah! ha magad mondod halandónak,
    állj szónak:
    hol az az Isten ki engem eként
    nem teként???


    Klárám, no' lám, Katona József is játszott a szóval.

  16. 2019. november 11. 16:5676536.

    Klára természetesen változnak, komolyan készülnek. Legidősebb a diplomavédésre a Műegyetemen, a kislányunk tanul. Nem tudom, hogy mennyit, lehet, hogy én sem tanultam mindig annyit, mint ahogy az emlékezetemben maradt. Főleg az első két év gyilkos. Legnehezebb alap elméleti tárgyak . Harmadévtől már könnyebb volt, de nekem a kollégium volt szenvedés. Olyan, mint egy rossz álom. 8-9 ágyas szobákban , volt ami teljesen sötét volt. Kényelmetlen tanulószoba pislogó neonlámpával. No, de elmúlt.


    A mi kapcsolatunk időben hasonló , mint Radnótiéké. Napra ugyanannyi közöttünk a korkülönbség, a hónapok is azonosak. Nekem azért nem volt annyi időm rajongani, mint Fanninak. 2 gyerek mellett ez nem ment . No és nem éltünk olyan lezser polgári életet, mint ők.  Lehet venni fátyolfóliát a növényekre , ha nagyon hideg lenne a tél


    Befejeztem a tetőtéri ablakokat, fel tudtuk hordania muskátlit és egyéb virágokat a hűvös szobákba. Fenn nem fűtünk , csak amit a csövek melegítenek. .A leandereket majd a garázsba tesszük-Felástam a fólia felét is .

    előzmény:
    klára13 (76535)
    2019-11-11  13:54
  17. 2019. november 11. 13:5476535.

       Zsuzóka, változtak-e unokáid az elmúlt hónapok alatt? A kislány a nagy teher alatt? Éppen olyan szorgalmas, mint te voltál; vagy?  


    Zsuzsu 10 kiló. Zsófi felkapja, és repül vele, mint én régen. Igen, pontosan tudja, hogy kínlódok vele. Úgy felemelni nem merem, mert egyszer már leejtettem. Hanyatt esett - nyaka már ekkor sérült volt -, kétségbeesetten kérdezem: élsz-e még? Azóta nem emelem. 
       Férjeddel egyszerűsíti a helyzetet, hogy úgyis mindketten ugyanazt akarjátok.
       Növényeim többsége kint telelne. A kihúzigáltak közül csak a gardéniabokrot kell majd a fagyok előtt visszamenekítenem.
       Annyira örömeli, hogy virágzik a nerine. Délután leszedem és festek róla egy képet. Ez késő őszi liliom, ami nagyon vicces, hogy magyar neve csillogó pirosliliom, holott csak fehérben és rózsaszínben láttam. Na,most láttam pirosat is. Enyém fehér, mind az öt.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76531)
    2019-11-11  06:40
  18. 2019. november 11. 10:5376534.

    Zsuzsa már hiányoltalak, de örömmel olvasom, hogy a családoddal voltál elfoglalva.

    előzmény:
    Zsumi45 (76533)
    2019-11-11  10:17
  19. 2019. november 11. 10:1776533.

    Nem ússzátok meg a tegnapi kaja fényképek nélkül. ( hmm. a többit kicsinyíteni kell, no megkíméllek Titeket tőle)


    Eredményes, nyugodt napokat! 

    előzmény:
    Zsumi45 (76532)
    2019-11-11  10:05
  20. 2019. november 11. 10:0576532.

    Szervusztok, új hét, új célok, feladatok- legalábbis nálam.


    Zitát több napon, több házigazdával ünnepeltük, nálam zárult tegnap. Időm sem volt a héten, hogy jelentkezzek. No, nem minden a konyha, bár a "szakácskönyvemet" mindenképp tele akartam írni. Nem gondoltam, hogy ennyireennyire elszoktam a kézírástól, no és a folyamatos koncentrálás sem a régi.


    Beiktattam egy nagyobbacska takarítást is, igyekeztem tornázni, keresgéltem emberibb kompressziós harisnyát az üzletekben, ami könnyebben kezelhető. Lassan letelik a hónap a gyógyulásra, készülök az újabb láb-szurkálásra. Úgy látom, eredményes lesz, feleződtek a gyulladásra hajlamos területek a lábszáramon.


    Klárám, kérdezted a képen mutatott keksz állagát. Finom, omlós már frissen is. Ez zabpelyhet és általam összekevert liszteket (zab, rozs, búza) tartalmaz, de a legfontosabb, hogy ne szárítsuk ki a sütésnél. A linzer se szokott kemény lenni, különösen, ha mázat, v. csokibevonatot kap. Sőt van nagyon puha mézespuszedli receptem is. Figurát ugyan nem lehet belőle készíteni, annyira lágy nyersen is, de kis golyók terülnek sütéskor puszedli formára. Este előkészítve-hűtve- reggel kis gombóckák, és percek alatt meg is sül. Nagyon gyorsan  elkészül. 

  21. 2019. november 11. 06:4076531.

    Klárám ! Úgy , hogy hatos helyett nyolcast nyomtam meg . Cipeled a nagy cserepeket? Egyszerűbb lenne benn meglocsolni a virágot . Úgyis vissza kell vinni, mert ha minden igaz, jön a tél.


    A mi párosunk szerencsésebb ., mert nálunk férjem az irányítós és a pukkancs is. Ez csak akkor lép fel, ha valamit nem úgy csinálok, ahogy szeretné


    Aranyos lehetett, ahogy kis társnődet lecipelted. aki ezt türelemmel viselte, majd rájött, hogy ő is mozdulhatna. A kutyák nagyon okosak !

    előzmény:
    klára13 (76530)
    2019-11-10  15:03
  22. 2019. november 10. 15:0376530.

      8 napos tanítás? Zsuzsóka, ez hogyan lehet?
      Zsuzsu sokat bosszant. Tudom, nehéz neki is, bár lábát egészen ügyesen használja, gondolom, hála a remek gyógyszernek, amit Zsófi hozott. Cseppek, és Zsuzsu rajong érte. Sajnos, szeme beteg, de látszólag nem zavarja, zászlós farkát magasra tartva, vidáman jön-megy. Viszont rájött, hogy "szavakkal" is lehet hatni rám. Már egész szótára van noszogatásomra, pl. hogy adjak enni neki. Ami nem kedve szerint történik, mert lába miatt nem hízhat el. 
      Lementem vele a kertbe. Ahogy terveztem, előtte alacsonyabban állva emeltem le lépcsőről lépcsőre, aztán a lépcsőfordulón kiugrott tőlem,   és leszaladt. Felfele szintén emelgettem lépcsőnként nagy keservesen. Figyelmesen, szemembe nézve tűrte, aztán egyszer csak ugyanúgy kiugrott kezemből, és felvágtatott a maradék 8 lépcsőn. Másnap ismételtük a produkciót, de akkor már nem volt ennyire jó formában, segíteni kellett béna lábacskája miatt. 
       Ma besokalltam, és kihúztam több nagy cserepet az esőre. Itt bent szenvednek egy hónalja, miközben a teraszon semmi sem történt. Persze, tudom, hogy ehhez mesterember kell és nehéz kapni, de akkor is átgondolatlannak tartom, ami történik. De nem teszek szemrehányást, mert csak veszekedés lenne. Bazsi az irányítós fajtából való, én viszont pukkancs vagyok. Rossz párosítás, ezért inkább kerülöm a konfliktushelyzeteket.
      Futórózsákat vittem ki és a hunyort. Majd még következik ez-az, Bazsi bosszus lesz, de lenyelem.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76526)
    2019-11-10  06:52
  23. 2019. november 10. 15:0376529.

      8 napos tanítás? Zsuzsóka, ez hogyan lehet?
      Zsuzsu sokat bosszant. Tudom, nehéz neki is, bár lábát egészen ügyesen használja, gondolom, hála a remek gyógyszernek, amit Zsófi hozott. Cseppek, és Zsuzsu rajong érte. Sajnos, szeme beteg, de látszólag nem zavarja, zászlós farkát magasra tartva, vidáman jön-megy. Viszont rájött, hogy "szavakkal" is lehet hatni rám. Már egész szótára van noszogatásomra, pl. hogy adjak enni neki. Ami nem kedve szerint történik, mert lába miatt nem hízhat el. 
      Lementem vele a kertbe. Ahogy terveztem, előtte alacsonyabban állva emeltem le lépcsőről lépcsőre, aztán a lépcsőfordulón kiugrott tőlem,   és leszaladt. Felfele szintén emelgettem lépcsőnként nagy keservesen. Figyelmesen, szemembe nézve tűrte, aztán egyszer csak ugyanúgy kiugrott kezemből, és felvágtatott a maradék 8 lépcsőn. Másnap ismételtük a produkciót, de akkor már nem volt ennyire jó formában, segíteni kellett béna lábacskája miatt. 
       Ma besokalltam, és kihúztam több nagy cserepet az esőre. Itt bent szenvednek egy hónalja, miközben a teraszon semmi sem történt. Persze, tudom, hogy ehhez mesterember kell és nehéz kapni, de akkor is átgondolatlannak tartom, ami történik. De nem teszek szemrehányást, mert csak veszekedés lenne. Bazsi az irányítós fajtából való, én viszont pukkancs vagyok. Rossz párosítás, ezért inkább kerülöm a konfliktushelyzeteket.
      Futórózsákat vittem ki és a hunyort. Majd még következik ez-az, Bazsi bosszus lesz, de lenyelem.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76526)
    2019-11-10  06:52
  24. 2019. november 10. 11:0576528.

    Itt az eso ! Vege a szaraz evszaknak ! 


     


     egy dal az esorol a gyerekkoromat idezi 

  25. 2019. november 10. 09:2776527.

    Persze , hogy nem tudok arabul olvasni - viszont a fo  temakrol ertesulok  a francia /angol nyelvu arab media  forrasokbol .


       Csak annyit szeretnek elmondani , hogy sajnos a  magyar sajtoban  - a baloldaliban is gyakoriak a torzitott hirek a Kozel-kelettel kapcsolatban .Nem minden hir az -  csak gyakori . Es en ezt ugy irom , hogy kozben olvasok  nyugat-europai lapokat ugyanarrol a temarol . 


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (76525)
    2019-11-10  06:37

Címlap

top