Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. december 3. 06:0976751.

    Akkor szerencses leany . Van egy rokonom ,aki arrafele tanult . Az utazast kovetoen napokig kiborulva  -bezarkozva a szobajaba probalt regeneralodni . Szerintem , en is igy lennek vele . 

    előzmény:
    Kusza (76743)
    2019-12-02  20:07
  2. 2019. december 3. 06:0876750.

    Való igaz, hogy a környezet védelme lenne a legfontosabb . A tudósok különböző szempontok szerint látják világunkat . Vannak , akik a szorongás ellen küzdenek, és igazul van mi elég rosszul dolgozzuk fel a körülmények nehézségeit. De nem a nehézséget kell negligálni, hanem tenni a korrekcióra. Nincs itt a világ vége, de ha nem vigyázunk, utódaink élete nagyon nehéz lesz.


    A tudósok feladata lehetne, hogy az embereket leszoktassák a korlátlan birtoklási vágyról, a tárgyak bűvöletében élésről, mindig többet akarásról, miközben " mellettük" éhen halnak emberek. Ha nem lenne kereslet , csökkentené a termelést. No de ebbe kár belemenni.


    Az éhezők megsegítése  fásításban , élelmiszer termelésében szintén nagy feladat lenne.


    Nem észleltem a fejlődő országok elleni megnyilvánulást , ( ez nem jelenti azt , hogy nincs )


    Ez a véleménykülönbségek találkozásának haszna , mindannyian más szempontból látjuk a világot.

    előzmény:
    csinomjank (76741)
    2019-12-02  19:16
  3. 2019. december 3. 05:5276749.

    Ez a kedvencem , néha veszek. Leánykori neve hitlerszalonna volt.

    előzmény:
    Zsumi45 (76745)
    2019-12-02  21:08
  4. 2019. december 3. 05:5076748.

    Kész derált húst nem veszek. Egy darabot leméretek és ledaráltatom.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76746)
    2019-12-02  22:56
  5. 2019. december 3. 05:4976747.

    Nálunk is kb 10cm-es hó esett . Férjem takarította el.,. Kinn hagyjuk az autót, hogy kevesebb hólapátolás legye. A helyére a garázsba a kerti bútorok egy részét, leándereket tettük. Nekünk volt egy hómarónk, de nem volt jól használható . ha nedves volt a hó eldugította, nem tudta kifújni. Végül a falunak adtuk.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76732)
    2019-12-02  14:58
  6. 2019. december 2. 22:5676746.

    Mostanában nagy divat a műanyag étel. Pl. én már sokév óta nem merek darált húst venni. Helyettesítik azzal amit régebben kidobtunk.

    előzmény:
    Zsumi45 (76745)
    2019-12-02  21:08
  7. 2019. december 2. 21:0876745.

    Télre szoktam venni csipkbogyó szörpöt (sűrítményt), amivel langyos teát ízesítek., sőt szárított bogyót is, amiből teát áztatok.


    A "láda lekvárt" (gyümölcsíz) gyerekkoromban nem kellett megismernem, nagymamám sokféle lekvárt főzött. Később, már háziasszonyként,  buktába tölteléknek vettem, mert sütésálló volt. A mostanában sütésállóként árult lekvárok, nagyon sok idegen sűrítő anyagot tartalmaznak.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76740)
    2019-12-02  18:22
  8. 2019. december 2. 20:4876744.

    Janka, ezt én is épp így gondolom! Az extraprofitból sokkal többet lehetne tenni a klímaváltozás ellen. 


    Más: Ma az atomerőművekkel kapcsolatban új állásfoglalásról olvastam: 


    Amikor a minap az Európai Parlament (EP) klímavészhelyzetet hirdetett, egyúttal egy másik dokumentumot is elfogadott, amellyel elismerte a nukleáris energia mint karbonmentes forrás globális felmelegedés elleni küzdelemben betöltött szerepét. A 430 igennel, 190 nemmel és 34 tartózkodás mellett elfogadott határozat szerint az atomenergia jelentős részesedést kaphat az európai áramtermelésben, de a hulladékkezelést tekintve közép- és hosszú távon a technológiai újításokat is figyelembe vevő stratégiára van szükség. 

    előzmény:
    csinomjank (76741)
    2019-12-02  19:16
  9. 2019. december 2. 20:0776743.

    Janka az unokám nem szabhatja meg, az utazási feltételeket, a vállalat intézi. Ő a lányom lánya, aki Olaszországba ment férjhez, tehát ők ott élnek. Egyébként mondta a lányom, hogy reggel tájékoztatta, hogy nagyon frissen ébredt, sokkal pihentebbnek érezte magát, mint amikor otthonról elindult.

    előzmény:
    csinomjank (76742)
    2019-12-02  19:22
  10. 2019. december 2. 19:2276742.

    Kusza -  talan az unokadnak fontolora kellene vennie az atszalassal valo utazast Kinaba , telen mikor jottem vissza anyutol  egy csomo magyarral utaztam ,akik abba a tersegbe utaztak -direkt  atszallassal es hat orai  varakozassal - mert mint mondjak ez fizikailag es lelkileg is konyebb ,mint  egyfoytaban annyit repulni . A repteren lehet mozogni , labat massziroztatni stb  .


    En biztos megbolondulnek , ha annyi idot kellene bezarva lennem a gepmadarban  .


     Eddig het ora volt a leghosszabb utam - de nagyon szenvedtem . Jo utat a kisholgynek !

  11. 2019. december 2. 19:1676741.

    500 tudos irt levelet az ENSZ -nek , hogy hagyjak abba az emberek remisztgeteset - legyen a klima tanulmanyozasa tudomanyos kerdes es ne napi politikai aktualitas -  es hatarozottan allitjak , hogy nincs itt a vilag vege 


     


     en hiszek nekik 


    szeretem az erdoket , a friss levegot es az embereket - minden kornyezetvedelmi lepesnek az emberek joletet kellene szolgalnia 


    sajnos ,most elment az egesz a neokolonizmus iranyaba  


    a fejlodo orszagok ellen propagalnak  -mikozben rengeteg technikai ujdonsag van ,amivel ujra lehet erdositeni , ki lehetne halaszni a muanyagot az oceanbol , es ivovizet lehet gyartani sajat vizeletbol  is - husz dollaros nanoszurovel -ezeket nem hirdetik   -  mert a cel nem az emberek altalnos jolete es a kornyezet megovasa , hanem a felelemkeltes  es az emberek egymas ellen forditasa "tul sokan vagyunk "  hazugsag propagalasa ...

    előzmény:
    szizsuzsóka (76733)
    2019-12-02  15:01
  12. 2019. december 2. 18:2276740.

    Sok bajlódás van a csipkebogyó lekvárral, én szoktam venni, mert hasonló az íze a gyümölcsízhez, amit az első-gyerekkoromban nagyon szerettem. Sokat szopogattam őket amikor értek.


                Rosehip Jam (VG) 21oz – Parthenon Foods


                        Rose Hip Spread (Podravka) 30.3 oz (860 g) – Parthenon Foods

    előzmény:
    Zsumi45 (76738)
    2019-12-02  16:46
  13. 2019. december 2. 18:0376739.

    Akkor tényleg sokféle van. Közben találtam a telefonomon pár képet, amit néha sétálás közben csinálok. Ezek az itteni bokrok.

    előzmény:
    Zsumi45 (76738)
    2019-12-02  16:46
  14. 2019. december 2. 16:4676738.

    Valóban "ölég" sokfélét ír ez a kereső- még somból is! Talán ez irányt mutat? Vége felé az ehetőket sorolja:


     https://www.hellovidek.hu/kert/2019/10/01/ezek-a-termes ek-mergezoek-itt-a-nagy-oszi-bogyohatarozo-kviz


    Egyszer sok-sok csipkebogyót szedtünk, mert hecsedli lekvárt akartam főzni. Főztem, paszíroztam, a szöszmösztől már mindenem viszketett. Végülegy kicsi üveggel lett. Igaz, hogy finom íze volt, de még attól is viszketett a torkunk. 


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (76736)
    2019-12-02  16:00
  15. 2019. december 2. 16:4076737.

    MAGDIKA ! EZ NEM SOM.  A SOM ITT MÁR AUGUSZTUSBAN MEGÉRETT .HOSSZÚKÁS GYÜMÖLCSE VAN . NEKEM VAN EGY NAGY BOKROM. AZ IDEI NYÁRON A HŐSÉGBEN OLYAN GYORSAN MEGÉRETT, HOGY MIRE ÉSZBE KAPTAM LEHULLOTT Nem bánom, mert nagyon nay munka a feldolgozása.Nagy magja van és vékony húsa . Pedig húsos som néven vettük. Akkor volt unokám 1 éves, kis tömött húsos . Korán virágzik, szép sárga virága van. Bizony már 26 év eltelt azóta.

    előzmény:
    Kusza (76735)
    2019-12-02  15:07
  16. 2019. december 2. 16:0076736.

    Nálam itt a közeli parkban vannak valami bokrok, amik pontosan úgy néznek ki mint a som. A Kékes lábánál nőttem fel, Apukám télen is szedte a gombát, monhatom a hó alól, sok somot ettem. Pár napja kimentem sétálni, az egyik bokron még mindíg rajta van a fele termés, a másikról 1 hónapja lehúllott, közvetlen egymás mellett vannak,nem merem megkóstolni, mert beszélgettem egy szintén ott sétáló nővel, aki úgy beszélt mint aki ért hozzá, azt mondta ne egyek belőle, mert némelyik fajta mérgező.


    Somok......?...som bokor - Google Search

    előzmény:
    Kusza (76735)
    2019-12-02  15:07
  17. 2019. december 2. 15:0776735.

    Klára ez egy nagyon egyszerű kis asztali dísz, magam raktam össze. Nem szeretem amit a boltban, piacon árulnak, mert szerintem úgy néz ki mint a temetői koszorú. 


    Olyan érdekes piros bokorra találtunk, nem tudom hogy hívhatják, abból is hoztunk egy pár ágat, no meg csipkebogyós ágakat. A fenyőt a piacon vettük.

    előzmény:
    klára13 (76729)
    2019-12-02  13:39
  18. 2019. december 2. 15:0576734.

    Remélem meglátjátok , hogy egy szorongó nagymama kétségei  nyilvánulnak meg, nem politizálás. Féltem unokáimat, dédunokáimat , akiknek születését valószínűleg nem érem meg .

    előzmény:
    szizsuzsóka (76733)
    2019-12-02  15:01
  19. 2019. december 2. 15:0176733.

    A hőmérséklet alakulásának követése óta az elmúlt évtizedben kellett szembesülnünk az eddigi 10 legmelegebb év közül nyolccal. Bár a hőmérséklet emelkedéséért leginkább felelős fosszilis tüzelőanyagok használatának csökkentése számos helyen folyamatban van, a széndioxid kibocsájtás ennek ellenére még 2018-ban is emelkedett. A fokozatos csökkentési trend ellenére 2016 és 2018 között a szénerőművek által előállított energia 1,7%-al nőtt. Ironikus módon maga az egészségügyi szektor is felelős a klímaváltozásért (Az egészségügy hozzájárulása a klímaváltozáshoz), hiszen a globális kibocsájtások 4,6%-a a korszerű egészségügy működéséből származik, és ez az arány egyre növekszik. A klímaváltozásnak számos egészségügyi kockázata van: a krónikus betegségek, pl. az asthma és a kardiovaszkuláris betegségek megszaporodásától kezdve a fertőző betegségek, különösen a vektorok által közvetített betegségek (dengue-láz, malária, chikungunya) elterjedéséig. A súlyos időjárási változások növelik az akut és krónikus morbiditást és a mortalitást is. Bár a klímaváltozás miatt a gyermekek szenvedik el a legtöbb egészségügyi károsodást, de a negatív hatások mindenkit érintenek, a még meg sem született magzatoktól kezdve az aggastyánokig......


    A televíziós sajtótájékoztatóban kiemelték az egyes emberek egyéni felelősségét. Dr. Renee N. Salas (a 2019 Lancet Countdown US Policy Brief vezető szerzője, a Harvard C-CHANGE tagja) elmondta, hogy „szerencsére vannak a módszerek a klímaváltozás negatív hatásainak a kezelésére, a tiszta energiákra való áttérésre, de a környezetkímélő lépésekhez politikai akaratra van szükség. Ha nem cselekszünk gyorsan, a beteg (a világ) meg fog halni, bár a kezelés megmenthette volna az életét. Egy szűk ablakban vagyunk, szorít az idő.” Dr. Gina McCarthy (Harvard Center for Climate, Health and the Global Environment and the 13th US EPA Administrator) kijelentette, hogy az orvosoknak nem csak a konkrét betegségről (pl. asthma) kell a betegeikkel és családjukkal beszélni, hanem a klímaváltozás problémájáról, a gyermekeik jövőjéről is. Dr. Richard Carmona (2002 és 2006 között az USA 17. egészségügyi minisztere, University of Arizona, Tucson) szerint a klímaváltozást érintő egyik legnagyobb kihívás a politikai polarizáltság, nevezetesen az, hogy a klímaváltozás tudományosan igazolt káros hatásait a politika aprópénzre váltja, és megosztottságot gerjeszt, holott a civilizációnk túlélése a tét. A politikusoknak, a társadalomnak és mindannyiunknak sürgősen cselekednünk kell a klímaváltozás negatív hatásainak csökkentése érdekében, amíg nem késő. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (76731)
    2019-12-02  14:56
  20. 2019. december 2. 14:5876732.

    Mifelénk komoly hókaparóra van szükség. Ezek a képek a szomszéd államból vannak, a fiam ment vissza és azért néztem meg az ottani időjárást. Tegnap én esőben kocsikáztam, csak estére érkezett meg a fehér takaró. De előbb/utóbb itt is az lesz.


                   Photos: Duluth residents dig out from nearly two feet of snow | MPR News

    előzmény:
    klára13 (76730)
    2019-12-02  13:51
  21. 2019. december 2. 14:5676731.

    Szervusztok ! Ne haragudjatok, de elküldöm egy olyan orvosi lap cikkének címét , mely ma az egyike a a legkorrektebb lapoknak.


    Nemzetközi szervezet a klímaváltozás csökkentésére - OTSZ ...

    Egyben elnézést a helyesírási hibákért, pl.mellet a mellett helyett

    előzmény:
    klára13 (76730)
    2019-12-02  13:51
  22. 2019. december 2. 13:5176730.

      Mindig nagy örömmel olvasom gondolataidat, Zsuzsóka. Hiszen, ezt mondhatom, mindenben egyezik a véleményünk. De te szelídebben adod elő, én meg robbanok. Hát erre nincs szükség.
      Zsófi nem szedte le a naspolyát. Igaz, a szőlőt sem szokták, azt mondják, a madaraknak hagyják meg. Pedig csak nem jut eszükbe. Mindjárt lemegyek a naspolyáért. Viszek valamit havat elkaparni, hiszen jórészt lehullott.  

    előzmény:
    szizsuzsóka (76728)
    2019-12-02  06:50
  23. 2019. december 2. 13:3976729.

      Magdikám, ki készíti a koszorút?
      Nálunk piros bogyót és sárgát, a közeli kerítéseknél lehet szedegetni. Nem okozunk kárt, hiszen csak kis mennyiségre van szükség.  Az erdőben viszont csipkebogyót találhatsz, puha már ilyenkor, és milyen finom! Persze bizonyos technika kell a fogyasztásához. 
       Mit sütsz, kis szűcs? 
       Zsófimnál már várja az üzembe helyezést asztalukon. Sejtem, készen vette. Korábban maguk készítették a fiúkkal, engemet is megtiszteltek eggyel. De már évekkel ezelőtt megkértem őket,engemet hagyjanak kis a listából. Hiszen nem csak nekem készült. 

    előzmény:
    Kusza (76724)
    2019-12-01  12:14
  24. 2019. december 2. 06:5076728.

    Megértelek Klára ! Sajnos belőlem kikívánkozott a véleményem . Nem politikai vélemény, hanem egy még ha csökkenten is, de gondolkodó ember véleménye. Itt , ahol élek nem mondhatom el, mert nem akarok befolyásolni senkit, és politikainak tűnő hatást gyakorolni  (sohasem tettem !!!!)Remélem megnyilvánulásom senkit nem sértett , ha igen elnézést kérek. Én is visszafojtom. De tudod, hogy az elfojtások nem egészségesek .

    előzmény:
    klára13 (76725)
    2019-12-01  23:15
  25. 2019. december 2. 06:4576727.

    Igen Sheriff tudom. Itt is nagy volt a halálozás a háború előtti időkben Volt egy betegem, aki 22 gyereket szült és két gyermeke állt a sírjánál. Gyermekkoromban kedves plébánosunk volt, édesanyjával élt. Édesanyja katonatiszti családból származott, nem voltak szegények. Neki 20 testvére volt, de egy skarlát járványban 3.-4 hét alatt  testvére halt meg. Penicillinnel símán meggyógyíthatók lettek volna. Nem beszélve a többi gyermekbetegségről, és itt a faluban sok tbc-s beteg volt még , aktív fertőző is. Egyikük arcidegzsába miatt rettenetes fájdalmakat élt meg . Elkeseredésében beugrott a temetőben a kútba. De csak alig egy méter víz volt benne és nagyon hideg januárban , Segítségkérését szerencsére meghallották a temető mellet vezető ösvényen járók kihúzták,hazavitték. Azonnal hívtak . Influenzajárvány miatt felvételi zárlat volt a kórházakban.A tüdőgondozó segítségével tudtam azonnal tüdőosztályra utalni ( fertőző volt ) Olyan szerencséje volt, hogy még náthás sem lett. A fájdalmai a nagy megrázkódtatás miatt 2 hétre megszűntek, utána visszatértek . 

    előzmény:
    Sheriff-2 (76721)
    2019-12-01  11:13

Címlap

top