Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. december 6. 17:2476801.

    A spenót-sajt- tojás fokhagymásan nagyon jó társítás! Szoktam kifőzött tésztára téve, kicsit megsütve és tetejére a tojásos tejfel. reszelt sajt. Ezt a muffint elmentettem, még nem pontosítottam a 26.-ra tervezett családi ebédet, előételnek el tudnám képzelni.


    Vettem egy szép fej kelkáposztát, a gyerekek darálthússal, gerslivel lerakva, szintét a tojásos-tejföl-reszelt sattal a tetején- szintén kedvelik. Magamnak kis kelkáposztafőzelék is jut belőle- régen nem ettem. ezeket holnap főzöm.


     

    előzmény:
    Kusza (76800)
    2019-12-06  16:51
  2. 2019. december 6. 16:5176800.

    Most próbáltam ki ezt a muffin receptet, most próbaképpen csak fél adagot csináltam. Ízlik, máskor is megfogom sütni. 


     


    A Spenótos muffin fetasajttal túrós sajtos öntettel hozzávalói:
    15 dkg fagyasztott aprított spenót
    20 dkg feta sajt apró kockára vágva
    2 közepes tojás
    25 dkg liszt
    1 tk só
    bors ízlés szerint
    1 gerezd fokhagyma vagy por - opcionális
    2 tk szódabikarbóna
    0,8 dl olívaolaj
    3 dl joghurt
    vaj a forma kikenéséhez


    A Spenótos muffin fetasajttal túrós sajtos öntettel elkészítési módja:
    Előmelegítjük a sütőt légkeverésen 160 fokra, alsó-felső sütésnél 180 fok. Kivajazzuk vagy papírral kibéleljük a sütőformát.
    A szódabikarbónát, sót, borsot belekeverjük a lisztbe (fokhagymapor itt jön, ha használod). A tojásokat összekeverjük az olajjal, a joghurttal és a spenóttal (zúzott fokhagymával, ha ezt használod), és gyorsan belekeverjük a lisztet. Hozzáadjuk a fetakockákat is.
    A tésztát a formába töltjük kb. 3/4-ig, és 15-20 perc alatt megsütjük, majd 5-10 perc pihentetés után könnyen kiszedhető a formából.


    10 dkg reszelt sajt, 5 dkg (juh)túró, kefír, só - összekeverjük. Adhatunk hozzá apróra vágott (aszalt, olajos) paradicsomot, (csípős) paprikát.

    Reggelire, uzsonnára, vacsorára, buliba... amikor jól esik! Köretnek is.

  3. 2019. december 6. 16:0476799.

     Kellemes, szép házat nézeget, Sheriff. Értem szándéka okát,  de múltunkat mindenhová magunkkal visszük. És e ház környékén nem létesíthet zöldségeskertecskét!
     Az én gondolkodásom szerint arra nagyon érdemes figyelni, hogy mi történik akkor, ha a közös élet rosszul sül el? Mert a  kedves hölgynek társasági, ünnepi  arcát ismeri, de milyen lehet vajon a hétköznapokon? Szekírozós fajta-e, aki szereti elérni azt, amit akar? Akár olyan apró dologról volna szó, hogy ki hánykor szeret nyugovóra térni? Vagy felkelni? Milyen a természete? 
      Vannak közös ismerősök, akik információval szolgálhatnak? Volt-e már férjnél? Milyen okból váltak el? Ha lány, akkor miért nem talált magának párt? Miért nem kellett senkinek?
      Mindennél fontosabb azonban az, hogy mi történik, ha frigyük rosszul sikerül? Ha S. egészsége megrendülne? Akkor hogyan tovább?
      Gondolom, minderre már gondolt. 
      Ha 40 évvel fiatalabb lennék, S. környéken laknék, bizony, én is feliratkoznék a várólistára!

    előzmény:
    Sheriff-2 (76795)
    2019-12-06  05:20
  4. 2019. december 6. 15:1576798.

      Nem , emlékszem pontosan, de mintha azt írta volna Sherif, hogy Zsuzsikával egyidős. Ő fiatalabb nálam. Bárhogy nézzük is a helyzetet, ha valaki 60-on túl van, akkor a nála 30 évvel fiatalabb hölgy sem csitri már. Érett gondolkodású, életvitele sem idegen az esetleges  férjétől, hiszen már nem akar diszkóba és hasonló helyekre járni.
      Ha választása jó, akkor sok kellemes év kerekedhet ki ebből.


    előzmény:
    Sheriff-2 (76795)
    2019-12-06  05:20
  5. 2019. december 6. 13:5376797.

    Magdikám, elolvastam Tamás fiad gondolatait, nagyon szép ünnepváró sorok Mikulás napján!


    A Magyar Krónika korábbi számaiban rákerestem a cikkeire, mostanában nem voltam könyvtárban. Majd megpróbálom megrendelni ezt a folyóiratot, mert tartalma és képei is nagyon tetszenek.

  6. 2019. december 6. 05:2976796.

    Hozza a seprűt és egyéb kellékeket- mondta a főorvos , itt a hallgatóm . Én takartok, maga pedig vizitel. Behivatták a főorvost, hogy megszégyenített egy dolgozó nőt. ...( valami miatt ez eltűnt az írásomból ).

    előzmény:
    szizsuzsóka (76793)
    2019-12-06  05:04
  7. 2019. december 6. 05:2076795.

    Köszönöm. Nekem ugyanaz a véleményem.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76794)
    2019-12-06  05:07
  8. 2019. december 6. 05:0776794.

    Kedves Sheriff ! Vigyázz, ne hamarkodd el a döntést. Az ember még egy új cipőt is nehezen szokik meg . Nyomja a lábát,feltöri. Szebb ,mint a régi kényelmes , de nem biztos , hogy jobb lesz.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76791)
    2019-12-05  23:12
  9. 2019. december 6. 05:0476793.

    Jankám, ! Nem vagyok oda a magyar egészségügyért, de sokkal komplexebben látom, mint Te, mert 45 évig dolgoztam benne önállóan, egyszemélyi felelősséggel. Nem akarok hosszasan szövegelni. De a háború után a biztosítók szétverése, az orvosok " államosítása ", a munkánk ledegradálása ( nem végzünk értékteremtő munkát ) fizetésünk igen alacsony szintű megállapítása kezdte az orvostársadalmat tönkretenni. Következmény lett a hálapénzrendszer, és az egészségügyi feudalizmus kialakulása . De kezünket is megkötötték, és úgy kezeltek bennünket, mint akiket a dolgozó nép tart tel . Jelen voltam , amikor egy országos intézet belgyógyász  főorvosa szóvá merte tenni , hogy nem takarít rendesen a takarítónő. Csinálja meg jobban -hangzott a válasz . Hozza a seprűt és egyéb kellékeket- mondta a főorvos , itt a hallga.Ez a hetvenes évek végén volt.  Ugyanekkor végzett egy fiúcska burkolóként, aki végigbukdácsolta az általános iskolást, kezdő fizetése magasabb volt, mint az én szakorvosi fizetésem .


    Majd holnap folytatom . mára ennyi elég.

    előzmény:
    csinomjank (76779)
    2019-12-05  09:00
  10. 2019. december 6. 01:4876792.

    Csupa jó hír kéremszépen. Mint ahogyan az új seprű jól seper, az éles kés magától vágja a húst (is), fűszerezés a következő lépés. Ez a "jómadár" nem a darált húst fűszerezi, hanem az összevágottat, utána rövid időre be a fagyasztóba ahol jól megdermed. Darálás után már csak párszor kell megkeverni, keresztbe-hosszába, de addig ameddig magától jóóóóóól összetapad.


    Töltés következik, de sokszor minek. (?????) csak fasírt formába kisütjük.


    $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$


    Kitaláltam azt is h a kedvelt-kisasszony "csak" 28-évvel fiatalabb.....


    Na és talán van szebb halál mint a szívszélütés hm......?


    Nem szabad az életet nagyon komolyan venni, mert ebből senki nem kerűl ki élve.


    Rytek Kutastól nagyon sokat tanultam. Megvettem pár nagyon jó könyvét.Great Sausage Recipes and Meat Curing Book by Rytek Kutas

  11. 2019. december 5. 23:1276791.

    A feleségem ugyan valóban hiányzik, sokan szeretnének a helyébe ülni, de ez most nem megfelelő időszak az ilyen komoly határozásra, túúúúúl korai is, csak egy van köztük aki nagyon tetszik, az pedig 30-évvel fiatalabb tőlem. Hmmm...nehéz az élet.Most azt sem tudom eldönteni h megvegyem-e ezt a lakást vagy nem.21665 S Weather Edge Cir, Lannon, WI 53046 | MLS #1658292 | Zillow


    Miután valaki megveszi előttem, majd tudni fogom.....


    Jó éjszakát akinek az van.

  12. 2019. december 5. 22:5376790.
    előzmény:
    Sheriff-2 (76789)
    2019-12-05  22:52
  13. 2019. december 5. 22:5276789.

    Kimaradt az hogy én tarját használok, olyan 15-20 % kövér tartalommal. Mire kitisztítom eldobom kb. 30 %-át. Csont, hártya, véres cafat, és ne felejtsük el a borsóka férget.....Mióta klasszikussssss lettem, már csak kis adagokat készítek, a mostani 15 kg. Elosztogatom a baráti körömben.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76788)
    2019-12-05  22:43
  14. 2019. december 5. 22:4376788.

    Változnak az idők változnak az emberek. Sok ezer évvel ezelőtt, mielőtt a húsdarálót feltalálták, késsel vágtak össze mindent a kolbászhoz. Az én készítésem is sokat változott, azok a képek régebbiek. Legtöbb recept 25 gram sót ajánlanak, kilogrammonként, de nekünk az túl sós. Sokáig 20 gramot tettem bele. később 19-et, utólag feleségem kivánságára 18-at. Amikor ide jöttem 1973-ban, lehetett venni nagyon finom magyar kolbászokat, de azok a hentesek már kihaltak. Magyar Pick szalámit tudok venni....PICK Hungarian Salami, approx. 1250g – Parthenon Foods


    Volt aki megemlítette hogy a kövér darabok nagyok, utána azt külön daráltam 5-6 mm-es lyukon, de a húst továbbra is nagy darabokba akarták, amit első időkben 10 mm-es, később 8 mm-es lyukon darál/tam/ok. Az alapanyagok is sokat változtak, a húsok soványabbak, hátszalonnát már nem todok venni, a fokhagymák amit űzletben veszek sokkal gyengébbek, stb....stb....Vannak olyan gazemberek is, akik a sertés húst, a "másik-fehér-hús-nak" nevezik. hazudják.The Pork Industry's 'Other White Meat' Campaign Is Taken in New Directions - The New York Times


    Érdekes dolog...a kövérnek/szalonnának a víztartalma nagyon sokkal kevesebb mint a húsnak, ezért sokkal gyorsabban szárad. Ki tudja pl.azt, hogy a kolbászt szárítani nagyon párás levegőben muszáj?


    Mellékesen megjegyzem h nincs semmi problémám, igen az igaz h hiányzik a feleségem......


    Az én kolbász arányaim.


    Minden kiló kolbászhoz.


    1,---18 gr.só, én nem aszatalit használok, hanem ezt...Morton Coarse Kosher Salt - 3 Lb. : Target


    2,---15 gr. piros paprika.


    3,---10-12 gr. fokhagyma.(a barátaim nagyon fokhagymásan szeretik.)(vérhígító)


    4,---2,5 gr. bors.(a fehér finomabb/simább mint a fekete, ami lehámozott fekete)


    Füstölthöz a nagyon rosszhírű salétromsó, ami tartósító.....(amit én használok, az 2,4 gr.) rövid időre a rózsaszín, hosszúra a fehér.

    előzmény:
    jara (76786)
    2019-12-05  21:08
  15. 2019. december 5. 21:2876787.

      Marikám, nincs szó arra, amit érzek Szonjára gondolva. Hozzájárulok a költséghez lehetőségem szerint, ennyit tehetek. Vigyázz magadra. Túl kell élned, ahogy Szonja is fogja.

    előzmény:
    jara (76762)
    2019-12-04  07:48
  16. 2019. december 5. 21:0876786.

    Klára szándékozott lemenni naspolyát szedni. Ez az utolsó infó. Három napja.  A mellékelt képet találtam tegnap, küldöm neked Klára.


    Sheriff, kiraktam érzésből, szavaid hangulatából, hogy baj van. 


    Az a kolbász gyógyszer nagyon finom. Azt áruld el, hogy a hús apróbban darált mint a zsírszalonna, vagy az csak aprított a hús meg darált?  Tulajdonképpen én is tudnék csinálni, de párom állította össze, nem lenne jó érzés átvenni a részét. Töltést együtt csináltuk, a bél előkészítése az én feladatom volt. Füstölés megoldható, épített füstölőnk van. Olyan hagyományos.


    Magdika ízléses, kedves lett az adventi dekorációd. Mindig eltalálod a jót és szépet mindenben. 


     

  17. 2019. december 5. 19:4776785.

    A "ráncfelvarrás" óta mindig kétszer kell bejelentkeznem. Először csak olvasni enged, ha hozzá akarok szólni, jelzi, hogy megszakadt a kapcsolat, s új bejelentkezés után írhatok. 


    Nagyon kívánatos a füstölgésed eredménye! 


    Ez az őszi hangulat már a múlté, várni kell rá egy évet!

    előzmény:
    Sheriff-2 (76784)
    2019-12-05  18:04
  18. 2019. december 5. 18:0476784.

    Nekem ezután legjobb csak olvasni, mert engem az NLC jóformán minden hozzászólás után kidob.


    Ki tudja.


    Lehet hogy megérdemlem.....(?)

  19. 2019. december 5. 13:1476783.

    Ilyenkor magamban ''füstölgök".

    előzmény:
    Sheriff-2 (76782)
    2019-12-05  13:07
  20. 2019. december 5. 13:0776782.

    Elfogultság mentesen:......


    Magyarország kicsi is, meg szegény is, meg disszidáltam is, de......


    A közeli baráti körömben vannak Magyar és Amerikai orvosok is, be kell hogy ismerjük azt, hogy, vannak a magyarok között akiknek sokat köszönhetünk.


              Pl...Semmelweis Ignác.


                  Szent Györgyi Albert.


                       Selye János.


                            Bárány Róbert.


                                 Békésy György, Goldberger József, Szentágothai János, Antalócy Zoltán, Heim Pál, Korányi Frigyes, Kerpel Fronius Ödön, Balassa János,........és munkatársaik.


    Nekem ma kolbászkészítés napom van, amitől gyógyulok.


               

    előzmény:
    Zsumi45 (76781)
    2019-12-05  10:56
  21. 2019. december 5. 10:5676781.

    Elfogultság mentesen: http://medicalonline.hu/gyogyitas/cikk/immunter apia_a_szegedi_tudomanyegyetemen


    A cikkből kiemelve:"– Manapság személyre szabott kezeléseket alkalmazunk. A szövettani diagnózison túl a beteg daganatának molekuláris analíziséből nyert információk alapján kezdjük el a célzott gyógymódokat. A daganatos betegek ellátásában nagyon fontos új kezelési lehetőség az immunterápia, az immunonkológiai szerek használata. Ez a klasszikus terápiákhoz képest merőben más megközelítést képvisel. Az eljárás nem közvetlenül a daganatra, hanem az immunrendszer működésére hat. Ennek a működésnek az az egyik legfontosabb sajátossága, hogy hosszú távú daganatellenes hatás kialakítására képes, tartós védelmet biztosíthat a páciensek számára az adott daganatfajtával szemben. A daganatok immunterápiájának célja, hogy az immunrendszer képes legyen felismerni és elpusztítani a daganatsejteket. Az immunterápiáknak köszönhetően paradigmaváltás előtt állunk a daganatos betegek kezelésében, tíz éven belül lassan eltűnnek a hagyományos kemoterápiás eljárások – fogalmaz prof. dr. Oláh Judit, a szegedi Onkoterápiás Klinika közelmúltban kinevezett igazgatója."

    előzmény:
    Zsumi45 (76780)
    2019-12-05  10:15
  22. 2019. december 5. 10:1576780.

    Irígylem Janka a magabiztosságodat! Semmi kedvem bármiben vitatkozni veled. Hivalkodás, vagy dicsekvés nélkül említem, anyai ági unokatestvéri körömben 6 aktív orvos dolgozik. Van aki  Londonban tanult, más Németországban közel 20 évet dolgozott, s kezdő leánykák közül egyik a Gyermekklinikán. másik a Bethesda kórházban dolgozik. Szerencsére gyakran találkozunk...Nyilván, ha máshol van megoldás, oda kell menni. 


     

    előzmény:
    csinomjank (76779)
    2019-12-05  09:00
  23. 2019. december 5. 09:0076779.

     A magyar orvosok eszkoztelenek . Nincs ezen mit szepiteni . Elavult gepek - eljarasok . 


    Az unokahugomnak a vegso stadiumban mar nem volt mutheto  a daganata . Hiaba konyorgott ,kervenyzett  a professzora valami uj gyogyszert vagy eljarast -a miniszterium rendre megtagadta .


    Ugy hogy csak egy megoldas van - gyorsan elvinni a gyereket olyan helyre ,ahol vannak eszkozok ! Es gyorsan ,mert ha ismered , ha nem  ez a fajta daganat gyorsan visszano . Ebben nincsenek egyeni elteresek . 


    _____________


     Erdekes kerdes , hogy fugg ossze a betegek mentalitasa es a  halandosag .  De nem tudom a valaszt . 


     Ezen az oldalon lent lathato a szomoru statisztikai helyezes   a "Cancer Deaths" cimszo alatt  .

    előzmény:
    Zsumi45 (76777)
    2019-12-05  08:04
  24. 2019. december 5. 08:1076778.

    Zsuzsám, mondandóddal az onkoteam összehangolt munkáját illetően teljes mértékben azonos a tapasztalatom. Szegeden is így működik az egyes klinikákon a munka. Nagyon fontos az adott intézmény iránti bizalom.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76776)
    2019-12-05  07:42
  25. 2019. december 5. 08:0476777.

    Jankám, lehet, hogy szakértője vagy, de talán a konkrét eset történetéről valamival többet tudok. Nekem hazai konkrét tapasztalataim családom, ismerőseim köréből vannak, sajnos nem kis számban. 


     "A hivatalos orvoslas nem sok remenyt ad"? nem szabad általánosítani!


    Az általad idézett statisztikában azon esetek is nagy számban benne vannak, amikor az utolsó stádiumig nem megy orvoshoz a beteg, vagy elutasítja a beavatkozásokat. Szerinted hány % vesz részt ingyenes mammográfián, prosztata szűrésen, vastagbél szűrésen? Akiknél további vizsgálatokat javasolnak, hányan mennek tovább, amíg maguk nem érzik a bajt? No és hányan nem jutnak hozzá- tájékozatlanságból?  Sajnos persze az időben felismert esetekben is vannak jelenleg gyógyíthatatlanok- jellegükből adódóan.

    előzmény:
    csinomjank (76773)
    2019-12-05  04:50

Címlap

top