Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. december 8. 17:0276826.

    Emlékszem rá, hogy régen csináltak a szüleim olyan kolbászt, hogy fele sertés, fele marhahús volt. Nagyom finom volt, nem volt zsíros.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76823)
    2019-12-08  16:47
  2. 2019. december 8. 17:0276825.

    Ezek a fórumok arra jók, hogy mindenki/bárki elmondhatja a saját véleményét, ami valóban külömböző. A fiatalabb generáció néha megjegyzi h mi idősebbek másképpen látjuk a dolgokat, én pedig azt válaszolom h "az voltam ami te vagy, te pedig az leszel ami én vagyok."


    Néha ők sem értenek egyet....Abby & Brittany Hensel Finally An Answer About Sex Life! - The Frisky

  3. 2019. december 8. 16:5576824.

    Nagyon sokmindenen túl kell adni költözködéskor, mert nem passzolnak a dolgok az új helyen. Amikor a takarítónő elmegy, nézem a képeket/festményeket a falon, és igazgatom őket, mert mindíg elmozgatja, ferdén állnak.

    előzmény:
    nemkeso (76817)
    2019-12-07  15:41
  4. 2019. december 8. 16:4776823.

    Legtöbben nem szeretjük a változást, de van amikor rákényszerűlünk, mert nagyúr a muszáj. Én pl. azt határoztam el, hogy nekem most nem kell elhatároznom semmit.


    A kolbász nagyon jól sikerűlt, kisebb adagokban kevertem kézzel, egy részét frissen hagytam, egy részét pedig füstölni fogom. Azt sajnálom hogy nem tudok hátszalonnát venni, mert a füstölt/szárítotthoz tennék több kövéret. Csináltam pár képet, ez egy a fűszerezés előtt.

  5. 2019. december 8. 15:0576822.

    Feszultsegrol szo sem volt...

    előzmény:
    szizsuzsóka (76818)
    2019-12-08  06:06
  6. 2019. december 8. 14:1676821.

    Szervusztok!


    Megvettem Pál Ferenc most megjelent könyvét: "Ami igazán számít" (Hogyan bánjunk jól magunkkal és másokkal) Olvasgatom itt-ott, még nem döntöttem, megtartsam, vagy ajándékozzam .... Úgy gondolom jól jöhet fiatalnak,középkorúnak, sőt még nekünk sem késő...Vannak azonban kétségeim, ha nem a megfelelő időben kerül kézbe, olvasatlanul porosodhat évekig a polcon, sok tapasztalatnak  kell érlelődni az emberben...felismerni, mi minden múlik rajtam -csak magamon!


    Kiragadtam egy aktuálisnak érzett kérdést, hogyan kommunikálunk? Írásban, némi késéssel, (ahogy mi is tesszük itt) még inkább sarkított. Nem szó szerinti idézet:


    " A kommunikáció tartalmát mindig a befogadó határozza meg. Kiragad a mondatokból egyes elemeket, mielőtt az egész tartalom elérkezne… Igy nem arra válszol, amit partnere mond, hanem arra, amivé az az ő belső világában formálódott. Ugyanez visszafelé…s máris másról folyik a diskurzus, mint a kezdeményező mondanivalója."


     

    előzmény:
    klára13 (76819)
    2019-12-08  10:03
  7. 2019. december 8. 11:1776820.

    Klára, látom mikor Tamásék begyújtanak a cserépkályhába, az ajtót egy résnyire kinyitják, gondolom, egy kis huzatot csinálnak, így hamarabb lángra kap.


    Szép vasárnapot! Sajnos nálunk nem süt a nap, ködös szürke idő van.

    előzmény:
    klára13 (76819)
    2019-12-08  10:03
  8. 2019. december 8. 10:0376819.

      Köszönöm, Zsuzsóka, válaszodat. Részben  Nemkésőnek is igaza van, az igazságnak számtalan összetevője van, a magam részére nem tartok igényt, nekem mindegy. 
      Talán annyit javítanék én is, hogy tanácsokról szó sem volt. Csupán ráirányítottam a figyelmet erre-arra. Tanácsokat kéretlenül nem osztogatok régóta, amikor is rájöttem, hogy milyen ostoba dolog mondani, hogy ezt tedd, vagy amazt, így oldd meg a gubancot, vagy amúgy. Has csak nem direkt kérik a tanácsot. 
      Tegnapelőtt jó kis balhém volt. Este későn a klímaberendezésem,  elromlott. Olyan szerkezet, hogy kétféle működése van: ha kell hűt, ha kell, fűt. Ellene voltam e szerkezetnek mindaddig, amíg a tetőtérben elviselhetetlen hőhullámok meg nem jelentek. A fűtés vele pedig nagyon kényelmes. Nos, itt álltam a hideg éjszaka előtt fűtés nélkül. Kályhám van, de mit lehet elégetni? Sok mindent megértettem e töprengésem alatt. Hogy milyen szörnyű lehet a kapualjakban most, e hideg éjszakán kuckót keresők élete. Eddig is tudtam, de igazán csak most éreztem át. Hogy miképpen lehet valakinek megfagyni saját otthonában. Aztán eljátszottam a gondolattal, hogy mely székeket lehetne tűzre aprítani. Könnyítette helyzetemet, hogy volt egy fél zsák fabrikettem, nagyjából szétestek már a gurigák, ami nem volt baj eddig, mert mulcsozásra használtam. Azzal kezdtem fűteni, aztán  tovább tűnődtem, és rájöttem: a könyvek! S szétnézve találtam több rémes mai ponyvát, a jó ég tudja, hogyan kerültek hozzám. S bár tudtam, szemetet égetek, Mégis rossz érzés fogott el. Hiszen a könyvégetések - volt már ilyen az ókorban is - nagyon rosszízű emlékei a kulturált társadalmaknak.
      Most pedig vidáman füstölget a kandallóm. Ennek szerencsére van ellenszere: a szellőztetés. Ráadásul csodásan süt  a Nap. Lehet, ezért a füst, valaha hallottam, hogy füstöl a kályha, amikor a Nap belesüt a kéménybe. És most abba is hagyta. Pedig nincs felhő az égen!Lehet, át kellett melegednie a kéménynek, vagy ilyesmi. 
      Most már vígan lobog a tűz, szeretem a hangját, az illatát is. Tegnap volt nálam karácsonyi nagytakarítás két segédlettel, jó érzésem van most, utána.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76818)
    2019-12-08  06:06
  9. 2019. december 8. 06:0676818.

    Megértelek, de nem értem miért okozott ez olyan feszültséget Benned . Klára különböző gondolatokat vetett fel, melyek felmerültek benne . A mi korunkban az elsöprő nagy szerelem ritka . Ez S . írásaiban sem jelenik meg.  Vázolt egy élethelyzetet, melyet azért írt le ,mert érdekelte a korabeli nők véleménye . Sőt megkockáztatom magyar nők véleménye. Felesége haláláról is csak mostanában értesültünk. Nem írta meg frissen , mert nem akart idős csajok (hölgyek ? ) esetleges túláradó részvétének elszenvedője lenni. 


    A mai Magyarországon már régóta nem szokás a " férjfogás ". Pontosítok azoknak az érdeklődésű nőknek a körében nem, akik itt írogatnak. Kevés a házasságkötés, kitolódott a szülések ideje . De azért van egy réteg a nők között , akiknek ez jelenti a karrierjük csúcsát. Különösen nagy korkülönbség esetén óhatatlanul felmerül ez a gondolat az emberekben . Erre gondolhatott Klára is, amikor felvetette gondolatait. Klára is, és én is korán, még diák korunkban kötöttünk házasságot. Ennek előnye és hátránya is van . Előny a mindent elsöprő szerelem emléke, hátrány az a szegénység , melyben kezdtünk , és amely nyomot hagy az ember gondolkodásában is. Én a nyáron ünnepeltem (ünnepeltük ketten ) 55. házassági évfordulónkat .

    előzmény:
    nemkeso (76815)
    2019-12-07  15:25
  10. 2019. december 7. 15:4176817.

    Bizony nem egyszeru a "downsizing", en is atmentem rajta es kozben rajottem, hogy egyetlen megoldas ha az ember az eszevel, nem a szivevel hozza a dontest. Megvalni az evtizedek alatt osszegyult dolgokbol, amikhez valamilyen formaban valami emlek, esemeny fuzodik nagyon nehez. Egy bizonyos kor utan viszont be kell latnunk, hogy mar nem vagyunk kepesek ellatni a hazat, a haz koruli teendoket. 

    előzmény:
    Sheriff-2 (76809)
    2019-12-07  11:30
  11. 2019. december 7. 15:2876816.

    Azt hiszem ezek a muveszet sznobok. Mindig arra hajlanak, amerre a szel fuj, attol fuggoen mikor milyen muveszeti iranyzat a "divat".

    előzmény:
    Sheriff-2 (76812)
    2019-12-07  11:53
  12. 2019. december 7. 15:2576815.

    Szervusztok. Erdekesnek talalom a "Sheriff"nek adott tanacsokat. Csak azon ment fel a pumpam, amikor azt taglaltad, hogy "miert nem kellett senkinek" ha az ismeretlen kora ellenere feltehetoen meg nem volt ferjnel. Talan mert nem akart ferjhez menni??? Nem vagyok "kekharisnya" tipus, de mindig furcsallottam, amikor a ferjhez menest mint szivesseget emlegetnek a ferfi reszerol. Nem ismerem Sheriffet sem, tavol all tolem hogy tanacsot adjak, de ezt nem tudtam szo nelkul hagyni. Remelem nem bantottam meg senkit, de kikivankozott belolem.

    előzmény:
    klára13 (76799)
    2019-12-06  16:04
  13. 2019. december 7. 12:0776814.

    Sokfélék vagyunk.

  14. 2019. december 7. 11:5876813.

    Amikor elkezdtem a tőzsdével szórakozni, azt szokták mondani, "egy-idióta-születik-minden-percben." Akkor mosolyogtam rajta, most pedig egyetértek.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76812)
    2019-12-07  11:53
  15. 2019. december 7. 11:5376812.

    Érdekes az élet. Van aki felragaszt egy rothadó banánt a falra, amit lefényképez, művészetnek nevezi, és jön egy még sokkal nagyobb marha, aki 150 ezer dollárt fizet érte. Vannak példák arra, hogy minden/akármi annyit ér, amennyit valaki hajlandó fizetni érte.


                 Duct-taped banana installations created by Maurizio Cattelan are selling for up to $150,000 | Daily Mail Online

  16. 2019. december 7. 11:4476811.

    Vannak mindenféle árban, nagyságban, állapotban, most itt nézelődök.Waukesha County WI Condos & Apartments For Sale - 280 Listings | Zillow

    előzmény:
    Sheriff-2 (76810)
    2019-12-07  11:40
  17. 2019. december 7. 11:4076810.

    Amikor költözködésen töröm a fejem, akkor tanulmányozom a helyzetet, általában tisztában vagyok a helyzettel.Az átlag amerikai életében 12x szokott költözni különböző okok miatt, minden 7-évben, mostanában lelassúltak.How Many Times Does the Average Person Move


    A lakásvétel itt nagyon egyszerű, nem sietek, mert pl.az amit én most akarok venni, az van 285 csak ebben a járás/megyében, ahol akarok maradni.Ennél az irodánál 280.condos in waukesha county - Google Search

    előzmény:
    szizsuzsóka (76804)
    2019-12-07  07:02
  18. 2019. december 7. 11:3076809.

    Nekem most a fő okom a költözésre az, hogy ez a ház nekem egyedűl túl nagy.Nem csak belűl, de kint is sok munka van. A jövőnket nem tud/juk/hatjuk, majd utólag fog kiderűlni. Azt szokták mondani, hogy lakva lehet legjobban megismerni valakit, én még azt is hozzáteszem, hogy az apró/cseprő cselekedeteiről.Azt hiszem befejezem a kertészkedést, olyan lakást/otthont szeretnék, ahol nem vagyok munkához kötve.

    előzmény:
    klára13 (76799)
    2019-12-06  16:04
  19. 2019. december 7. 09:3676808.

    Ajanlom majd a lanykamnak . O van mostanaban muffin sutos kedveben .   Van mindig itthon indiai keszetel  a palak panir - az pikans spenot fozelek semleges izu sajttal . Azt ugy hivjak "panir " . :)  Ugy , hogy csak azt kell varialni  egy kicsit .

    előzmény:
    Kusza (76800)
    2019-12-06  16:51
  20. 2019. december 7. 09:3176807.

    Ertem , az en csaladom fele is az eu . ben dolgozik - van egy orvos ,  harom gyogyszeresz kozuluk az egyik volt kutato is - most is tanul gyogyszeresznek egy  - es talan harom apolono is van a csaladban .


    Ugy hogy eleg sokat tudok es hallok a magyar eu . helyzeterol . Meg voltak orvosok ,akik jartak hozzam angolt tanulni , vagy tanulmanyt forditatni . Ok voltak azok , akik gondoltak a jovore . Mert videken a legtobb orvos nem tud angolul - pedig a legtobb kutatasi eredmenyt ezen a nyelven lehetne elolvasni . Persze , az uj generacio mar tudni fog . 


     A toled fiatalabbakra gondolok ,akik harminc eve  mar lattak , hogy kellene a nyelv .De semmit se tettek .  


     A legnagyobb visszatarto tenyezo a hazakoltozesunk urugyen  a magyar eu . Borzalmas   dolgokon mentem keresztul  tobbszor is eletemben .  Szuleszek , nogyogyaszok , sebeszek  bantak velem  ugy , hogy majdnem belehaltam .   A lelkiserulesekrol nem is beszelve . Mikor itt vajudtam  es megkerdeztek , hogy innek-e valamit  - narancs juice -t , vizet  teat tudnak adni ,majdnem elsirtam magamat . Mert otthon nem adtak egy es fel napig semmilyen folyadekot .


     A legrosszabb az , hogy  meg penzen sem lehet megvenni az eletet ,mert nincs olyan magankorhaz ,ami teljeskoru ellatast nyujtana  . Olvasgatok neha Mo. n elo kulfoldiektol hsz .okat  - ok azt ajanljak , hogy azonnal induljon a szomszed orszagba ,aki rosszul erzi magat . Mert az egesz halapenz rendszer  es  az orvosok felelossegre vonasanak teljes hianya - teljesen kiszamithatatlanna teszi a magyar egeszsegugyi rendszert . Lehet , hogy jo  es lelkiismeretes orvost kap - de lehet , hogy nem .

    előzmény:
    szizsuzsóka (76796)
    2019-12-06  05:29
  21. 2019. december 7. 08:3776806.

    Mindjárt elkezdem én is a sütést, vagyis folytatom. Igaz ez még nem az ünnepekre készül. Tegnap állítottam össze egy adag croissant, már ki kelt a tálból, fele sós sajtos lesz, a másik fele kakaós.


    A Hulala tejszínt dombóvári Jutkától vettem át, tanulunk itt egymástól. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (76805)
    2019-12-07  07:35
  22. 2019. december 7. 07:3576805.

    Ma elkezdem  én is a sütést . Mézessel kezdek, az a legelállóbb .Aztán sütök ischlert, , hókiflit. zserbót.sajtost. Azért ilyen sokat, hogy ha elmennek az unokák, tudjanak magukkal vinni egy kis jó hazait. Megvettem a húst a káposztába , 2,5 kilót ledaráltattam , és egy nagy csülköt . Fagyasztóba tettem, majd 23-án veszem ki, 24-én főzöm meg. Káposztát savanyítottunk. nem szeretem a kész káposzta vegyszeres ízét. 26-án jön a család, addigra kacsát sütök( az is a fagyasztóban van ).és marhahúst szeletben párolok, teszek rá frissen sült hagymát.. Mindkettőhöz jó a krumplipüré , esetleg lilakáposzta . No és az elmaradhatatlan nagy adag húsleves. Friss sütinek Rigó Jancsit készítek, ezt Zsolt és Sándor szereti. Gyorsan megy kész puddinpor és Hulala tejszínnel. . Ezt Tőled tanultam, könnyen verődik, jól eláll ( nem hiszem, hogy szükség lesz rá.)

    előzmény:
    Kusza (76800)
    2019-12-06  16:51
  23. 2019. december 7. 07:0276804.

    A lakáscseréről olvasva elgondolkodteóam a magyar valóságon.


    Vidéken mi házat építettünk. Nekem kényelmes szolgálati lakásom volt , így csak közel az ötvenhez kezdtünk építkezni. Igyekeztünk a legkisebb házat tetőtér beépítéssel , amelyben mindenkinek van egy nem nagy saját szobája , és egy nappali étkezővel együtt . Fiam házassága után jöttek a gyerekek, és elkezdtünk az ő házukat. Nálunk éltek koszt , kvártély ingyen volt, minden keresetüket félretehették. Nem volt könnyű az együttélés, szűk volt a lakás, de 7évre rá adósságmentesen felépítette a család az ő házukat is. Az építés úgy történt akkoriban, hogy amit lehetett saját magunk végeztünk. (segédmunka, burkolás egy része, festés mázolás, ....) Az ő ceruzájuk vastagabban fogott, nagyobb lett a házuk . 1998-ban fiatalabb fiam beköltözött Budára , megházasodott, idősebb fiamék is két gyerekkel elköltöztek a két gyerekkel. Ketten maradtunk 5 szobában . Fiaméknál született még 2 gyerek " betöltötték "6 szobás házukat. Azóta felnőttek a gyerekek, 3 már nem lakik otthon, csak hétvégeken jönnek haza , ha tanulmányaik engedik. Gyakori ez vidéken, a fiatalok a városba költöznek, kényelmesebb élet-. Nincs kert , kevesebb munka, kevesebb utazás . Az idősebbek általában megmaradnak a faluban , olyan nagy házban egyedül (szerencsés esetben ketten ) majd ha a ház kiürül , eladják. Nálunk nincs nagy mobilitás , mert a legtöbben olyan sok fizikai erőfelhasználással és spórolással építették meg a házat, hogy nem adják el.


    Mi is csak vízszintesen gondoljuk elhagyni otthonunkat . Ezt kisebb fiam örökli, mert a nagyobbnak segítettünk az építésben , amíg be nem költöztek. . Nem volt teljesen készen , de lakható , kényelmes  volt. Nekünk is gond, mi lesz, ha valamelyikünk egyedül marad. Mi már 80 körül nem tudunk csak gondozásban , vagy idősotthonban gondolkozni. Nem is tudnánk mást megszokni, (még férjem sem )Itt az a szokás, hogy idősebb emberek házasságkötés nélkül költöznek össze . A vallásosak templomi esküvőt tartanak. Így nincs az új kapcsolatnak anyagi vonzata, a családokat illetően . ( örökségre  gondolok )

     

    előzmény:
    Sheriff-2 (76791)
    2019-12-05  23:12
  24. 2019. december 7. 06:5276803.

    Zsuzsikám ! Ezt é is megpróbálom. Szeretjük a spenótot , így is nagyon jó lehet .Muffint többször sütöttem , de én sem műanyag- vagy papírformában , mert nem jön ki jól belőle. Csak a kissé megolajozott muffinsütőben .

    előzmény:
    Zsumi45 (76801)
    2019-12-06  17:24
  25. 2019. december 6. 20:2876802.

    Zsuzsa szerintem sikered lesz ezzel a mufinnal, nekünk nagyon ízlik, tökéletes a recept, pont annyi kell bele, amennyit írtak. Egy muffin tepsibe a 12 mélyedésbe, a fele adag elég. Én nem tettem bele papír kosárkát, az ujjammal kizsíroztam vékonyan, nem ragadt bele.

    előzmény:
    Zsumi45 (76801)
    2019-12-06  17:24

Címlap

top