Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. december 13. 15:5676851.

    Köszönöm Magdika, akkor mindenképp betérek még ünnep előtt, mert a Somogyi Könyvtárban sajnos csak az aktuális havi van kirakva. 


    Ma egy régi-régi kedves ismerősömmel találkoztam- véletlenül- a trolin. Ráadásul egy olyan utcában, ahol 60 évvel ezelőtt rendszeresen összefutottunk, iskolából jövet-menet. Olyan plátói diákszerelem féle volt. Persze nagyritkán hallottunk egymásról, de vagy 10 éve nem láttuk egymást. Péntek,13. Luca nap. Ezután babonás leszek.


    Ezt meg most olvastam: " "Vannak az életünkben olyan események, amelyekről - miközben javában zajlanak még - tudjuk, hogy sohasem felejtjük el. Ilyen egy-egy jó beszélgetés, egy ölelés, néha egy szép zene; amíg éled, egy Hang azt mondja benned: "szívd magadba jó mélyen ezt az élményt, mert ebből kell táplálkoznod egy életen át!" Ne felejtsd el!... Ide vissza kell találnod, mindig!"  Müller Péter  


    Mindig az a perc a legszebb perc....


     

    előzmény:
    Kusza (76850)
    2019-12-13  13:26
  2. 2019. december 13. 13:2676850.

    Tegnap a könyvtárban bele néztem a Magyar Krónikába, most Szegedről ír benne Tamás.

    előzmény:
    Zsumi45 (76849)
    2019-12-13  13:17
  3. 2019. december 13. 13:1776849.

    Zsuzsám, eddig nem volt megállapítva az osteoporózis, csak kalcipénia. Szedtem pár év óta az általad javasolt D-vitamint, D3-1000E -ból 2 tbl./nap. Tejterméket én is fogyasztok, csak épp nem épült be...Vérből a D-vitamin szint is alacsonynak bizonyult most. Januárban, kontroll laborral kell visszamennem az endkrinológiára, azután vissza reumatológushoz.... majd meglátjuk.  A visszér kezelés óta én is többet járkálok, egész jól bírom- biztos a nyári, harkányi 3 hétnek is köszönhetem. (A gyaloglás mértéke relatív- eddiginél több! )


    A mostani fizioterápiát a nyakamra és derekamra kapom, és masszírozást.  

    előzmény:
    szizsuzsóka (76847)
    2019-12-13  05:20
  4. 2019. december 13. 05:2376848.

    Lehet, hogy lazsált fiú, és hatásos volt a tanár ijesztése . Ebben a korban nem ritka az ilyesmi. Regényeket írhatnék én is, mint fiús mama a sok szélmalomharcról az iskolában.

    előzmény:
    csinomjank (76841)
    2019-12-10  05:25
  5. 2019. december 13. 05:2076847.

    Zsuzsikám ! Eddig nem kaptál speciális gyógyszert a csontritkulásra ?Munkatárnőmnél nagyon hatásos volt az a kombináció,melyet az osteoporosis ambulancián írtak fel. Nemhogy nem romlott, de javult a csontállománya. Korai csontritkulása nőgyógyászati műtéte után alakul ki fiatalon. Sokat gyalogolt, az is jó hatású volt. Én voltam 10 éve vizsgálaton, de azóta nem . elég sokat mozgok, szedek D vitamint, sok tejfélét fogyasztunk .... no és " nincs időm " magamra

    előzmény:
    Zsumi45 (76845)
    2019-12-12  08:59
  6. 2019. december 12. 16:5576846.

    Zsuzsa Te mindent megteszel az egészséged érdekében, / igaz néha túl hajtod Magad a szeretteid érdekében/ megérdemelnéd, hogy jók legyenek az eredmények!

    előzmény:
    Zsumi45 (76845)
    2019-12-12  08:59
  7. 2019. december 12. 08:5976845.

     Magdika!


    Szándékom ellenére belesodródtam az egészségügy "terhelésébe". Mármint személyem terheli azt. Nyáron derült ki, fokozódott a csontritkulásom, labor, endokrinológia , újra labor, röntgen, mindannyiszor az eredmények birtokában újabb pár hetes időpont szakrendelésekre, ahol további információkra kíváncsiak...Semmi panaszom nem lehet, alapos a vizsgálódás.Hangsúlyozom, nem érzem sürgősnek a dolgot, csak épp karácsony előtt... ráadásul ősszel beutalót kaptam fizioterápára.  A kezelések időpontja is ezekre a hetekre esik. 


    Így aztán valóban csak kis időket tudok az ünnepi készülődésre fordítani. Mozgás igényem kielégítve...Ma még igyekszem beszerezni a hiányzó alapanyagokat...aztán minden napra felírtam a tennivalókat.


    Sikeres készülődést Nektek is!


     


     

    előzmény:
    Kusza (76844)
    2019-12-12  08:16
  8. 2019. december 12. 08:1676844.

    Hol vagytok régi barátok.....? Nagyon belemerültetek a munkába, gyertek egy kicsit pihenni!

  9. 2019. december 10. 06:3776843.

    Marikám ! Nagy feladat , amit teljesítesz , és sok sikert kívánok hozzá.


    Te vagy ennek az aranyos , mosolygós kislánynak a fő érzelmi támasza. Ezt lehetővé teszi az empatikus , szeretettel teli lelkivilágod is.Kinek kell a fényevő diéta ? Neked ??? Lassan bővítheted az ételeid sorát , nem kell örökké diétáznod. A kislány sok gyümölcsöt egyen , főleg színeseket.


    Szorírok a kölni sikerért, ha szükséges még tudok küldeni az alapítványnak.


     

    előzmény:
    jara (76838)
    2019-12-09  23:53
  10. 2019. december 10. 06:2576842.

    Örülök Klára az elhatározásodnak . Ugyan ez a diéta olyan mennyiségeket ír elő. hogy , ha megeszed naponta , egész nap csak enned kell. Biztosan váltogatni kell .Én is spórolok a zsírral, cukorral , de nálam a több mozgás és a torna hiányzik. Régebben naponta tornásztam, de mióta lábam, vállam , keresztcsonti ízületeim fájnak, elhagytam .A kerti munka lecsengett, ha az idő engedi folytatom a járást ( nem séta) a kertek alatt .


    Sok sikert kívánok a diétához, mely betartható!

    előzmény:
    klára13 (76837)
    2019-12-09  22:06
  11. 2019. december 10. 05:2576841.

    Esos nap . Pedig itt  orulni szoktunk az esonek -de ma nem annyira . Epp hoballon fesztival lenne az egyik parkban . A gyermekemnek meg toroltek az iskolai hajo kirandulast . Szinte egesz heten esni fog . 


    ________


     A tornatanar kuldott haza egy felmeres eredmenyet / majd mindenbol kituno vagy jo reszjegyet kapott a fiu . Nem ertem az egeszet , hogy akkor miert kellett  ezt az egesz buktatasi cirkuszt csinalni .


    _________


     Az ukran zenetanarno elmegy  -  annyira jo volt , a gyerekek olyan sokat fejlodtek mellette  . Persze ,orulok is a szerencsejenek - masik iskolaban tobb penzt kap .


    _____________


     


     Ma egy ujabb metrovonal nyilik meg . Igy mar lehet korhazba , egyetemre , lovaskozpontba ,konyvtarba jarni metroval . Napi jegy 600 ft -  egy odavissza jegy  az egyetemre 280 ft . Osszehasonlitaskepp : tiz eve ,mikor a nagylanyunk egyetemre jart - minimum a tizszereset fizettuk  a taxisnak - mar ha kaptunk taxit .De volt , hogy a fekete taxis ennek a duplajat kerte ...


    _______


     


    Nagylanyom a hetvegen nem anyuhoz ment ,hanem atugrott Londonba  egy baratnojehez . Ugyanolyan hosszu volt az ut  ,mintha busszal a mamajahoz ment volna . Nagyon jol erezte magat - egy pop koncertre mentek , meg egy muzeumba . Renoir esernyos festmenye ragadta meg a legjobban . Kicsit aggodtam , de  orulok , hogy jol sikerult  a kirandulasa .

  12. 2019. december 10. 05:0676840.

     Jo hir - hogy gyulik a penz .  Szegeny kislany , hogy ennyit kell szenvednie . Nem ismerem a kolni modszert - de oszinten remelem , hogy jol dontottek a szulok ,mikor azt valasztottak .

    előzmény:
    jara (76838)
    2019-12-09  23:53
  13. 2019. december 10. 02:3476839.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76832)
    2019-12-09  06:38
  14. 2019. december 9. 23:5376838.

    Nem sikerül összeszedni magam, viszont elszánt vagyok. Sírtam ,már előtte is, elmondtam neki, hogy azért, mert fáj látnom betegen. Mondja, ne sírj, mindjárt meggyógyulok. Mondom, akkor még jobban fogok sírni örömömben. Persze ez egyszer fordult elő a jelenlétében. Szombaton összebútoroztuk az ágyunkat, egymás mellett aludtunk. Hajnal kettőtől négyig magyar népmeséket néztünk, utána még aludtunk reggelig. Minden kívánságát teljesítem, persze tudja mit kérhet tőlem, meddig terjed a képességem. Főleg ennit kér, de shoppingolni is szeretne menni velem, de nem visznek el minket úgy, hogy otthagynak és értünk jönnek. Így aztán marad a főzés, ami általában leves, krumplipüré meg laktózmentes, gluténmentes, cukormentes, zsír - és olajmentes, mindenmentes, majdfényevőkleszünk étel.  ( Mikuláskor megetettem egy  milka tej-manófejjel csakazértis = kb. 1 gramm)


    A főszervezés fotós összefogás. Sok egyéb jótékony szervezés. Már a fele összeg összejött. Január 27-én megy Kölnbe vizsgálatra. 


    A cserépkályha azért füstöl az első begyújtáskor, mert hideg, ahogy írtad Klára. Van módszer arra, hogy ne füstöljön, de én sem ismerem.  Most nem használjuk a kislakást, mert megadta magát az elektromos vezeték valahol a falban. Szegény virágok ott telelnének, de nem fűtök rájuk.


    A szeptemberi meleg ellenére a teknős úgy gondolta, hogy téli álomra vonul és úgy elásta magát, hogy nem találtam meg. Még nem telelt a szabadban, nem tudom mi lesz vele.


     

  15. 2019. december 9. 22:0676837.

       Készítitek és tervezitek a karácsonyi finomságokat. Példátokra megengedtem magamnak, hogy csupa finomságot rendeljek az ünnepi időszakra. Gátlástalanul pl rántottakat, amik igazán hizlalnak.  Majd az újévben másképpen lesz!
       Beszélgettetek a házhoz szállított ételek minőségéről. Olyan kitűnően főznek, hogy bármelyikünk akár vendégek elé tehetné, ami érkezett. Nagy a verseny, és a kuncsaftot a minőségi étellel lehet megtartani.
       Zsófi anyukájának művészi alkotása a karácsonyi és a húsvéti vendéglátás. Még korábban átvállaltuk volna Zsófival, de hallani sem akart erről. Amilyen valóban művészi színvonalra emelte e vendéglátásokat, s amilyen boldogan zsebeli be a dicsérő szavakat, meg tudom érteni.Szenvedélye a konyhaművészet, ha ideges, kiszalad és süt vagy főz valamit. Megnyugtatja. Csodás az ízvilága.
       Szánom-bánom /el ne higgyétek!/ de érkezik hozzám pontyhalászlé, túróscsusza, (lesül a bőr a képemről!) sajttal, brokkolival töltött rántott csirkemell, csülökpörkölt galuskával, és így tovább. És hát például tejszínes karamellszelet, sárgabarackkal töltött bécsi fánk, meggyszósszal leöntött túrógombóc. 
      Szóval, valahogy így. Aztán januárban elkezdem a DASH diétát. Bazsiék másikat néztek ki nekem, olyan poros, orvosos szuperdrágát, de én inkább ez választom, nagyon rokonszenves, és talán a rendeléssel is kivitelezhető. Tetszik, hogy azt mondják, nem kell azonnal rávetni magunkat, hanem szép csendesen hozzászoknunk elég.


    https://kuffer.hu/mi-az-a-dash-dieta-es-miert-ez-a-legha tekonyabb-egeszsegunk-szempontjabol-az-orvosok-szerint/

  16. 2019. december 9. 21:3576836.

      Marika-Jara, sikerült-e összeszedned magadat? Hiszen az ilyen szörnyű helyzetben bizakodó, derűs nagymamára van szükség. A kétségbeesésnek is megvan a maga ideje, elismerem. 
      Kedden tudok bankba menni, Bazsi visz el, ekkor tudom betartani ígéretemet. Elromlott a netbankos belépésem, itthonról nem tudom intézni. 
      Gyűlik-e a pénz? Sajnos, nagyon gyűjtenek a koraszülötteknek pl. Amúgy disznóság, amit manapság kérnek a gyógyításért. Tudok minden indokot, kutatómunkát, tudást, és sorolhatnám, ami sokat ér, és része. Ezzel együtt disznóság százmilliókban gondolkozniuk. Persze, hogy az egészségügy üzlet, de amilyen szemérmetlenné vált, ezt nem indokolhatja semmi. 
      Adj hírt magadról. Folyamatosan gondolok rátok. A mi kis boszikánkra.
      Jaj, el ne felejtsem mondani, hogy egy kedves régi ismerősömet is hasonló bajjal operáltak, és ma is egészségesen él, 70 felett.

  17. 2019. december 9. 07:1576835.

    Zsuzsikám !Nekem megvan Pál Feri össze megjelent könyve . Néha kissé iskolás jellegű a stílusa , de hiánypótló mű . Kopp Mária tanítványa és munkatársa volt, ez látszik munkája alaposságán. Érdemes elolvasni, de több hasonló művet is. Most , hogy van időnk gondolkodni életünkön , bölcsebben látjuk döntéseinket, tévedéseinket is. Mivel van a közeledben könyvtár , Neked nem kell megvenned .

    előzmény:
    Zsumi45 (76821)
    2019-12-08  14:16
  18. 2019. december 9. 07:0776834.

    Nagyon bölcs volt az elhatározásod a halasztásra . Végig kell gondolnunk, mit viszünk magunkkal, mit "dobunk " ki. Balatoni házrészünk eladásakor viszonylag hirtelen kellett felszámolnunk két háztartást. Anyukám 50 éves háztartásának egy részét , és a mi kisebb nyaralói háztartásunkat . Kevés volt az idő és nem volt segítségünk. Akkor született a negyedik unokám, időseb fiam új munkahelyén sok munkája akadt, maradtunk ketten. Sok mindent kidobtunk , aminek nem volt gyakorlati értéke , de eszmei értéke nagy volt. A régi  karácsonyfadíszek ( kissé kopottas üveggömbök)Rengeteg fénykép, Apukám hobbija volt a fényképezés, a kopottas palacsintasütő , melyben a legjobb palacsintát lehetett sütni ....Millió tárgy, melyek, ha eszembe jutnak , könnyes lesz a szemem . No és otthagytunk egy csónakot , amelyet férjem készített. Ezért javaslom, ha elszánod Magad a változtatásra , meggondoltan tedd,a válogatás közben újból lepereg az ember élete  gondolatban , utána nem marad fájó úr, mint nekem. No és ezt Nálad sokkal fájóbb kényszerítő erő  indította el, mint nálam .


    Emlékeinket, hiányainkat, fájdalmainkat fel kell dolgoznunk, és ez időigényes feladat, de fontos önmagunkkal szemben .Kívánom, hogy sikerüljön !

    előzmény:
    Sheriff-2 (76823)
    2019-12-08  16:47
  19. 2019. december 9. 06:4576833.

    Ezt már úgy nevezik, hogy fényszennyeződés. Nálunk is van hasonló, és mivel nagyváros közelében alkunk az ottani fények is kihatnak, Sajnos a szép csillagos égbolt emiatt ritkán látható. Pedig ez környezetünknek az itt élő állatoknak, növényeknek is árt.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76829)
    2019-12-09  00:51
  20. 2019. december 9. 06:3876832.

    Igazad van , nem feszültségről írtál, hanem felment a pumpád !Ez legalább annyi ,mint a feszültség , csak nem krónikus.

    előzmény:
    nemkeso (76822)
    2019-12-08  15:05
  21. 2019. december 9. 01:0276831.

  22. 2019. december 9. 00:5176829.

    Úgy is jó.


    Most éppen gyönyörködök az egyik szomszédom Karácsonyi díszítéseiben. Próbáltam megszámolni az égőket, de 77 milliónál megúntam.


    Jó éjszakát.

    előzmény:
    klára13 (76828)
    2019-12-08  23:49
  23. 2019. december 8. 23:4976828.
     "az voltam ami te vagy, te pedig az leszel ami én vagyok."

    helyesebben:


    ".. ..... .. ...., te pedig reménykedj, hogy az leszel, ami én vagyok."


     


    További kellemes napot és jó éjszakát kívánok!

    előzmény:
    Sheriff-2 (76825)
    2019-12-08  17:02
  24. 2019. december 8. 17:1576827.

    Leginkább a szalámi töltelékeket szokták keverni külömböző húsokbol, de az is igaz ebben az esetben is, h ahány ház annyi szokás. Lényeg h a végeredmény jó legyen. Nekem pl. sem a diétás kolbász, sem a diétás szalonna nem ízlik.(van egyáltalan diétás abált szalonna?)

Címlap

top