Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2021. július 31. 01:2380351.

    Janka, káprázatos a memóriád! Mindenre emlékszel!
    Tán csak nem svéd húsgolyót fogyasztottatok?!Nagylányod talán otthon van? Vagy négyen voltatok? Rég meséltél gyermekeidről, pedig olyan jó hírt kapni róluk!
       A lilát nagyon szeretem, mindenféle megjelenésében. Rózsaszínnel  együtt különösen.
       Nem voltunk sehol. Elügyetlenkedtem születésnapomat, s minthogy családom tudja, nem rajongok e napért, hát szépen elsikkadt. A lila ruhát teljesen elfelejtettem. Igazad van, a szőlőfürtöt megveszem. 
       Aztán előveszem egyik nagyperemű kalapomat, és rávarrom! Majd lecsuklik a súly alatt a fejem, és mindenki sajnálkozni fog: milyen beteg a nyaka szegénynek, pedig milyen gyönyörű szőlőfürtje van! És a szőlő vá
    laszol, mert ez intelligens szóló szőlő: TE HÜLYE!

    előzmény:
    csinomjank (80350)
    2021-07-30  21:03
  2. 2021. július 30. 21:0380350.

     mar lemondtal a lila  ruharol  -  errol a kis lila disztargyrol ne mondj le !


    kell  valami lila az eletedbe  -  erre a rezgesre  van valami okbol szukseged ...


    __________


    Elmentetek vegul is csaladilag  valami kerthelysegbe  ebedelni ? 


    Mi mult heten a  sved butor bolt ettermben  ebedeltunk .  Olyan jo volt , mar fel eve  , hogy nem tudtunk  egyutt  elmenni !

    előzmény:
    klára* (80349)
    2021-07-30  20:07
  3. 2021. július 30. 20:0780349.

    Már gondolkoztam azon, hogy mit is jelent a tulajdonlás, és arra jutottam, hogy semmit. Régen azzal mutatta gazdagságát egy család, hogy az asszonynak hány rokolyája van, milyen magasra van megrakva a tisztaszobában az ágy, és ilyesmik. Aminek használati értéke van, mint az autó, a nyaraló, az jó. De a briliánsgyűrű? A jóég tudja. 
      Tárgyaimmal is úgy vagyok, hogy jó rájuk nézni, de csak ennyi. Most azért tűnődöm ezen, mert volt egy hiányom. Kairóban láttam az üzletben a gyönyörű ametiszt szőlőfürtöt, pénzem is volt rá, de barátnőm, aki két lábbal állt a földön, lebeszélt megvásárlásáról. Azóta is hiányérzetem van miatta. És most megjelent a Vaterán egy ilyen csoda. Egyelőre kicsi az ára, ami nem jelent semmit, mert az aukció utolsó napján érkezenek az ajánlatok. Most ez a dilemmám. Amikor szabadulnom kell a tárgyaktól, odaadom fiaimnak, ami kell nekik, most vásároljak? Azt hiszem, nincs menekvés. Ki kell gondolnom, maximum mennyit adok érte, és ha sikerül, akkor elhozom. Viszont lemondok a csodás ólomkristály boros kancsóról. Az ólomkristály ma már nagyon olcsó. Nem divatos, alig kell valakinek. 

    előzmény:
    klára* (80348)
    2021-07-30  19:47
  4. 2021. július 30. 19:4780348.

    Volt a nagy igyekezet, és a kisebbséget elnevezték romáknak. Aztán maguk a romák kérték ki maguknak, hogy ők nem romák, hanem cigányok.  Megbecsülésük az volna, ha emberhez illő körülményekhez segítené őket az állam, hogy legyen honnét elindulniuk. De aki szétlopta a cigánypolitikus a nekik érkezett pénzt, az most is ott feszít a bátor képviselők között. 
      De hagyjuk a nagypolitikát. Elég nekünk a  mi kis belpolitikánk, békességünk, nyugalmunk. 
      Bazsikám fügefája - ő ültette, téliesítette stb - ontja a gyümölcsöt. Hatalmas, mézédes szemek. Nagyon drága a boltban, s én most a fa mellett üldögélve egész vagyont habzsoltam be.
      

    előzmény:
    csinomjank (80347)
    2021-07-30  18:40
  5. 2021. július 30. 18:4080347.

     Volt egy   vers  -  nem az  idoskorrol , hanem a felnottevalasrol  szolt .


     " mire a vesztesegekhez  hozzaszoksz ..."  


    sehol nem talalom ...


    ertekcsokkenes ? talan inkabb  atalakulas ...metaformozis ... evtizedek tapasztalatval a  CPU -jaban a  biorobot nem ertekltelen -meg kapitalista  szemszogbol sem ...


    erzelmi  szempontbol  megugysem  -  mennyire   szukseg  van a nagymamak  es nagypapak korosztalyara !   en ezt itt nagyon  erzem , ahol ez a korosztaly  nincs ...


     szerencsere , a fenykepeket lehet retusalni otthon   es meg kifesteni  se kell magunkat !

    előzmény:
    klára* (80345)
    2021-07-30  15:32
  6. 2021. július 30. 18:3280346.

    bevallom , en sem  vagyok jaratos a szubrettek  vilagaban  


    igy nem is tudom kirol  van szo -  de a  ciganykerekezesrol  ez a csacska  arab -francia   dalocska jutott eszembe 


      egy lanyrol szol Aicharol 


    es ciganykerekekezessl indit .... ( nem is  tudom , hogy korrekt-e meg ez a  szohasznalat ) 

  7. 2021. július 30. 15:3280345.

      Értékcsökkenés? Milyen jó kifejezés! Úgy lehet megbirkózni vele, hogy tojunk mindenki véleményére. Sajnos, a sajáttal ez nemigen sikerülhet.

    előzmény:
    szizsuzsóka (80343)
    2021-07-30  06:17
  8. 2021. július 30. 15:2780344.

    A kis édes, gombócszerű, mosolygós örök-szubrettre gondolsz, Zsuzsóka? Gondolom igen, mert nem sokan cigánykerekeznek, ami az ő fő produkciója. Nyilván a taps is, a pénz is fontos neki. Kedves teremtés, a neve nem jut eszembe. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (80343)
    2021-07-30  06:17
  9. 2021. július 30. 06:1780343.

    Valószínűleg nem tud megválni az úszózseni imázstól- Ehhez jó neki a  miniszterelnöki körítés. Csak nem tudja , hogy már ő a körítés. Nehéz megbirkózni még nekünk egyszerű embereknek is a korral járó értékcsökkenéssel. Híres szubrettunk több mint 71 ó0 évesen falusi rendezvényeken lép fel és cigánykerekezik. Miért pénzér, vagy tapsért ? Nem értem .

    előzmény:
    csinomjank (80342)
    2021-07-29  15:20
  10. 2021. július 29. 15:2080342.

    En akkor figyeltem  fel erre a sportolora , mikor osszetepett egy  14 millios  szerzodesi ajanlatot   ,ami a kormanytol  jott .


      Tettenek jelentese= engem nem lehet megvasarolni  , nekem elveim , celjaim vannak .


    Sokan  vadoltak  anyagiassaggal akkoriban , mert minden kis versenyre elment . En ezzel nem ertettem egyet . A kis versenyeken  edzett es penzt is keresett . Kinek artott ezzel ? Nagyon becsultem , mint sportolot , mint embert . Vissza is  vonulhatott  volna -rengeteg  penze  volt .  Hatalmas eredmenyei voltak , azonban o tovabb  edzett , versenyzett -farasztotta magat  , hozta a dicssoseget a magyar  nevnek ,olyan  idokben , mikor nem sok mindenre lehettunk  buszkek .


     Viszont ma mar  olyan  dolgai  vannak ,amivel art masoknak es az uszosportnak .Olvass utana .  Ez a  pillango visszalepes csak a jeghegy  csucsa .


      Akinek elvei vannak , az visszautasithat  egy  ilyen  nagy vezires  talalkozot . Kulonosen  valaki ,akinek ennyi penze  van , mint neki  es  ekkora nemzetkozi  hirneve  van .   Barhol a  vilagon kaphatna munkat , mint edzo .


    Nem ertem , mivel  tartjak sakkban .  Vagy ennyire nincs  tisztaban  a lehetosegeivel ? 

    előzmény:
    szizsuzsóka (80340)
    2021-07-29  04:37
  11. 2021. július 29. 04:5880341.

     Látod én is ezt találtam, de a valóság ennél sokkal színesebbs://www.gyermekvedelem.hu/_user/browser/File/Szak mai%20Program/2017_04_10_/5_%20UGE%20szab%C3%A1lyzat%20%2016 _01_11-t%C5%91l.pd                                                           fhttps://abcug.hu/annyi-az-uj-allami-gondozott-hogy-a-regi ekre-se-penz-se-ember-nem-jut/

  12. 2021. július 29. 04:3780340.

    Janka ! Ez nem változtat a tényeken, hogy nagy tehetség (volt). Ha valakivel a miniszterelnök találkozni akar, fogadja , nem szoktak nemet mondani. A felkapott, sikeres emberek egoja néha túlzottan megnő. Különösen , ha ezt még szakmai, politikai körök is tupírozzák. Talán inkább az a baj, ha nem jönnek rá, hogy csúcs nem magasan levő plató, időben észre kell venniük, hogy most már elindultunk lefelé a hegyről.A rajongőknak pedig tudniuk kell , a kivételes emberek is emberek.

    előzmény:
    csinomjank (80339)
    2021-07-28  05:05
  13. 2021. július 28. 05:0580339.

    En akkor kijeloltem az fb -n mikor az nagy vezirrel fenykepezkedett a varban . Ez pont azutan  volt , hogy a betegeket kisobaltak a korhazakbol . Nem erdekel tovabb . Elottem   etikailag  lejaratta  magat  .Pedig 3 szor is elmentem itt a  versenyre , hogy  szurkoljak neki .


    Nem tudom , hogy mi motivalta . Regebben azt irtak , hogy nagyon kedves az uszotarsaival  csak az amerikai  ferje nem engedte  senkivel  se baratkozni .


    Ugy latom , hogy a kedves  videki lany mar nem letezik . Az sem erdekel , hogy nyer-e ermet vagy sem .

    előzmény:
    klára* (80337)
    2021-07-27  15:16
  14. 2021. július 28. 04:5680338.

    Szep tortenet .


     Anyunak  volt  egy pesti ujsagiro  keroje . Pont 19 eve , mikor kijottunk . A  bacsi neha ott kavezgatott anyunal . A gyufasdobozt dobalgatta a kezeben majd megallitotta es kimondta a szot "hazassag?" ...


     Anyu semmit se volt hajlando elarulni . Ki mutatta be oket egymasnak ? Megkerte-e a kezet vagy csak celozgatott .


    Azt se  tudom , hogy miert maradt el . 

    előzmény:
    klára* (80335)
    2021-07-26  16:46
  15. 2021. július 27. 15:1680337.

    A fészbukból való megállapítás :"Hosszú  visszalépett a 200 pillangótól az olimpián. Ezzel másodjára húzza keresztbe Jakabos Zsuzsanna olimpiai álmait, akinek ez lehetett volna az egyetlen egyéni száma. Emberségből elégtelen."


    Én már akkor bevéstem neki ezt a jegyet, hogy elkergette az új uszoda edzőterméből a többi élsportoló úszót, mondván, majd akkor járhattok ide, ha ti is háromszoros olimpiai bajnokok lesztek.


     

    előzmény:
    klára* (80336)
    2021-07-27  14:57
  16. 2021. július 27. 14:5780336.
    Hosszú Katinka visszalépett a 200 pillangótól az olimpián. Ezzel másodjára húzza keresztbe Jakabos Zsuzsanna olimpiai álmait, akinek ez lehetett volna az egyetlen egyéni száma. Emberségből elégtelen.

     


     

  17. 2021. július 26. 16:4680335.

      Nagyon különös élményt adott most nekem ez a párbeszéd az állami gondozottakról.
      Győri főiskolás éveimben ismertem és nagyon megszerettem egy lányt: Irmát, aki állami gondozásban nőtt fel. Ritka név volt ez már akkoriban is. Manapság se nagyon adják.    Irma nagyon kedves, aranyos, csinos, értelmes lány volt, arcát már nem tudom felidézni. És végtelenül boldog, mert nagyon szerelmes volt egy költő-író újságíróba, Szapudi Andrásba, és  viszont szerették.
       Aztán az élet elsodort közeléből, néha erőtlen próbálkozásokat tettem megtalálására, Szapudi András nyomán, de nem leltem őket.
    Most az internet segítségével ráleltem Szapudi Andrásra. Örömmel olvastam róla.  Megkeresem Irmát, ötlött fel bennem, aztán olvastam, hogy Szapudi András rég halott. Végül rábukkantam Irma nyomára: Párja, Irma, akit egy írásában „a Dél-Balaton legszebb asszonyaként” ünnepelt, alig néhány évvel élte túl."
       Nagyon jó, nagyon jó, hogy életük így alakult. 
      

  18. 2021. július 26. 15:5580334.

    Annak idején szinte minden iskolámban voltak állami gondozott osztálytársaim, s később pedig munkatársaim. 


    Lányom egyik iskolatársa, miután kiderült, hogy nem lehet vér szerinti gyermekük olyan kisfiút találtak és fogadtak örökbe, aki még hasonlít is az "anyukájára". Nagyon jól sikerült az egymásra találásuk.


    Amikor költöztem, olyan segítségem volt, aki a felesleges bútoraimmal, háztartási eszközeimmel az állami gondozásból kikerült nagykorú fiatalokat segítette, önkéntes mentorukként. Igaz, hogy ezek a fiatalok már nem intézetből, hanem hivatásos nevelő szülőtől "léptek ki az életbe". Nem is tagadták, hogy sokat segítettek a tanya körül, ahol éltek, de a közeli városba jártak be iskolába, tanultak szakmát. Az önkormányzat , gyámügy(?) segítségével, jutottak valamiféle lakhatáshoz. 


    Tudomásom szerint törvény szabályozza, hogy az állami gondozásból kikerülőknek meghatározott ideig és formában a pénzbeli juttatáson felül utógondozást is biztosítanak az önkormányzatok. Megfelelő hálózaton keresztül. 


    Erről itt az egyik megyei rendelkezés részletesen olvasható: https://www.gyermekvedelem.hu/_user/browser/File /Szakmai%20Program/2017_04_10_/5_%20UGE%20szab%C3%A1lyzat%20 %2016_01_11-t%C5%91l.pdf


    Ez éppúgy meg van szervezve, mint az idősek, v. tartós betegek házi gondozása, csak sokan nem tudnak róla. Így aztán terjednek álhírek. 

  19. 2021. július 25. 23:1080333.

     En az orokbefogadasokrol  nem  mediabol ertesultem , hanem a nagylanyom amerikai  baratnoje altal .


    __


      Arrol , hogy  egyes allamokban  elnezik a  szuloknek  az  egyedul az imadsag altal valo  gyogyitast ,akkor is ha a gyerek belehal -szinten nem media  szenzacio . Hanem  sajat  internetes nyomozasom .


    _______


    Szegeny kis nagynened ! Ha  valaki  elmondta volna neki , hogy csak addig kell  varnia mig anyukad leerettsegizik es munkat kap !


    Hogy a rossz napok nem orokke  tartanak ! Borzaszto tragedia ! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (80332)
    2021-07-25  07:15
  20. 2021. július 25. 07:1580332.

    Rám is hatnak a különböző információk , melyekkel tele van a média . Igazából nem tudom elkülöníteni a valódit a szenzációhajhászástól . Biztosan  vannak ilyenek, de nem olyan fokú , mint a híre.Attól függetlenül hasznos is lehet, ez a hírverés, mert a hatalommal rendelkezőket kissé önkorlátozásra bírja . A múlt elrettentő emlékei pedig segítik a tisztánlátást.


    A gyermekek halálozása nagy volt régen , ezt számították bele a nagy családok . Az intézetbe kerülőknél ez különösen nagy , Anyukám szülei 1 hónapon belül haltak meg mindketten.1928-ban . 3 gyerek maradt Anyukán érettségi előtt állt, a város fizette a tandíját, két kisebb testvére árvaházba került. Kis húga is meghalt fél éven belül. Állítólag a nagy bánatba . 13 éves volt. lefogyott és meghalt.

    előzmény:
    csinomjank (80331)
    2021-07-25  02:06
  21. 2021. július 25. 02:0680331.

     Hat biztos ugy van ,ahogy irod . 


    A nagylanyomnak egy amerikai baratnoje pont gyerekvedelmis  es az orokbefogadott es utana utcara lokott  gyerekek ugyeivel foglalkozik .


     Mivel nagy divat az Uj Vilagban kulfoldrol orokbe fogadni - a sztarok is ugy csinaljak -igy rengtegen divatbol  fogadnak orokbe mas kulturakbol es mikor   szembesulnek a nehezsegekkel ,akkor  kiteszik a  gyereket sokan , mint egy megunt  hazikedvencet .


     Azt mondta , hogy  sok szornyu  esetet  latott . Nem is akart neki tobbet mondani  errol .


    Sok furcsa   dolog van kint . Ez az idoseket erinto partfogo  vagy gyam rendszer is egyy borzalom .    Most a  hires enekesno ugye miatt  felfigyelnek ra sokan . 


    Kanadaban , hogy mi tortent a kis indian gyerekkel ,akiket bentlakasos iskolakba kenyszeritettek - csak most kap  nagyobb visszhangot .


     De arrol kevesen tudnak , hogy egyes allamokban  a mai napig megengedett  dolog megtagadni az orvosi  segitseget  a beteg gyermektol  , ha a szulo igazolni tudja , hogy imadkozott a gyerekert . Tele vannak a temetok kis kereszteny gyerekek sirjaival ,kulonosen azokon a  videkeken ,ahol nemet gyokeru  emberek elnek . Ki gondolna , hogy ennyire  nincs joguk a  gyerekeknek  egy ilyen fejlett orszagban ?

    előzmény:
    szizsuzsóka (80330)
    2021-07-24  05:47
  22. 2021. július 24. 05:4780330.

    Az állami gondozott gyermekek nagykorúvá válásuk után kapnak pénzt , és mehetnek az életbe . Úgy, hogy nem tanultak meg vásárolni, pénzzel bánni, nincs családi hátterük. Szerencsés, vagy szerencsétlen esetben a rokonik segítik őket, de gyakran csak addig, amíg a pénzük tart.Nehezen, de legtöbbjük megtanulja az önellátást, családot alapít.Az örökbe fogadó családok többsége sajátjaként kezeli a gyermeket, szeretettel neveli fel. Nekem volt ezzel  kapcsolatban néhány nagyon pozitív tapasztalatom. Volt rálátásom is az állami gondozottak életére is, mert egy otthon külsős dolgozója voltam heti 1-2órában . Lényegében megvolt mindenük, ellátásuk, tiszta ruha, csak személyes felnőtt kapcsolataik voltak felületesek. Ez nem róható fel a dolgozóknak , mert nem lehetnek 10-20 idegen gyermek szülei.


     

    előzmény:
    csinomjank (80329)
    2021-07-22  22:53
  23. 2021. július 22. 22:5380329.

     A film ,amit en lattam  a 80 as evek legvegen az a  szimplan  csak K  cimu film  volt .


    _________________


    En is  nagyon szerettem a  gyerekportrekat . Sokszor  csak azert vettem  meg a  Gyermekunk  c . magazint , hogy abbol portrekat rajzolhassak . 


     Vicces  volna , ha most  kiderulne , hogy pont a  te fotoid jelentek meg ott  !


    _________


     En ugy  tudom , hogy  kapnak az allami gondozottak valami kis garzonlakast .Penzt es  neveloi segitseget  a kezdetekhez .


    _____


     Nekem ketto  allamigondozott  evfolyam tarsam  is volt a gimiben . Mindketto kituno  tanulo  kiegyensulyozott lanyok . Imadtak a  kollegiumot .MIndenki  mas utalta  es rohant haza . Oket a   nevelo csaladjuk  varta  volna  csak ,akik  nemes  egyszeruseggel cseledkent  kezeltek ezeket a kituno lanyokat .


     A csaladunkban  is volt allamigondozott . Anyu  egyik nagybatyja  es a  felesege egy 12  eves fiut  fogadott orokbe .  Valami rendkivul dolgos  ember  volt  egesz eleteben .  Az anyukaja  egy  szellemifogyatekos  no volt ,akit  valaki  teherbe ejtett . Senki  se tudja , hogy ki .  Azert erdekes lenne megtudni most  a DNS  vizsgalattal , hogy ki volt az a szemet  .  Szerencsere  az orokbefogadott ember gyerekei mind tehetseges ,okos gyerekek .O maga se volt butanak mondhato .Mar meghalt . Furcsa  sorsok vannak .

    előzmény:
    klára* (80326)
    2021-07-22  15:39
  24. 2021. július 22. 22:3680328.

     Hat    szerintem , tegyel bejelentest a  rendorsegen . Biztos vagyok benne , hogy  fogalma  sincs az illetonek , hogy kivagy es hogy  ezer helyre  szetkuldte ugyanezt a levelet . Azert jobb  , ha tudnak  rola .


    _________________


    En meg csaloktol kaptam ketto telefonhivast . Az esti orakban  felhivott  egy indiai akcentusu   ferfi " asszonyom , a  bankfiokjat  zarolunk kell , ha azonnal  nem cselekszik "  - na ezen  jol meglepodtem  -  mert   nincs semmifele   bankszamla a nevemen -se a telefonomhoz kothetoen .  Visszakerdeztem -  Melyik  bank is ? Nem emlekszem -tobb helyen is  van szamlam . Erre mondott  egy nem letezo   bank  nevet . " O hat  nehogy  zaroljak , kerem - hosszabbitsak meg ! "  OK -mondja a hapsi orommel ."Megadna a szemelyi kartyaja  szamat ?" " Hat  maganak nincs meg ? " "  Hogy  hogy a szamlamra ralatasa  van -de nem tudja a  szemelyi adataimat ? "  Belerohogtem a telefonba .Majd megkertem , hogy  haggyjon beken .


    ___________


     Egy hetre ra  egy arab  akecentusu  no  hivott - a kocsink markajat emlegette es hogy  holnap lejar a biztositasunk  - meg kell hosszabitani .  Ezt el is hittem .  De mondtam a nonek , hogy  en nem foglalkozom a kocsi  dolgaival . Ertesiteni  fogom a  ferjemet .


     A ferjem negnyugtatott , hogy a  kerdeses  biztosito nem is letezik . Es a  kocsink  markaja is biztos  csak bloff  volt .

    előzmény:
    klára* (80327)
    2021-07-22  15:50
  25. 2021. július 22. 15:5080327.

      Néhány hónapja kaptam egy zsaroló levelet. Nagyon kidolgozott, részletes írás volt arról, hogy gépemet teljesen uralja, s tulajdonában vannak fényképek és videók, amelyeken én mindenféle szexuális cselekmény közben vagyok látható. Fizessek valamennyi dollárt, különben a felvételeket közzéteszi. Ne keressem, ki ő, mert ez az email mindenféle áttételeken jutott hozzám, és kinyomozhatatlan.
      Nevettem egyet, aztán megfeledkeztem az egészről.
      Nemrég jött az újabb levél, hasonló tartalommal, rövid határidőt jelölt meg a fizetésre. Most nem álltam meg, válaszoltam: TE HÜLYE! ezt írtam neki. 
       Van az ilyenek ellen valami védelem? Bár biztos vagyok benne, hogy blöff az egész, mint a videók és fényképek. Azért a kamera szemét gépemen leragasztottam.

Címlap

top